News

Latem w Mataro powstanie plaża dla psów

Od lata jedna z miejskich plaż w Mataro będzie przeznaczona dla psów oraz ich właścicieli. Mataro to spore miasto znajdujące na wschód od Barcelony.

Mataro to popularne miasto na plażowe wypady z Barcelony oraz kurort turystyczny. Popularny na wypady za miasto ze względu na bardzo dobre skomunikowanie z Barceloną poprzez popularną linię kolejową R1, która co 30 minut jeździ na trasie Barcelona – Blanes.

Idea wyznaczenia jednej z plaż dla mieszkańców z pieskami bierze się stąd, że w samym Mataro ma mieszkać ok. 14 000 psów. Liczba ta prawdopodobnie jest wyższa, gdyż ostatnie dane sięgają roku 2016.

Rada Miejska ogłaszając przetarg na uruchomienie sezonowych Food Trucków na miejskich plażach uwzględnia to, że na dedykowanej dla piesków oraz ich właścicieli plaży, właściciel mobilnego punktu gastronomicznego musi zapewnić odpowiednią infrastrukturę dla zwierząt. Chodzi tu o miejsca gdzie psy można przywiązać, a także zapewnić im cień czy miski z wodą.

Nie chodzi tu zatem o plażę, gdzie psy będą mogły luźno się przemieszczać, ale raczej o wyznaczoną strefę, na którą z psiakiem można wejść, pospacerować i skorzystać np. z wyznaczonych stolików.

Dzierżawc, który wygra przetarg na organizację w tym miejscu food trucka, będzie musiał zatem edukować mieszkańców w zakresie zasad tu panujących i zgłaszać ew. naruszenia.

Strefa ta ma obowiązywać od 1 czerwca do 30 września. Aktualnie trwają przetargi na najemców barów plażowych oraz food trucków, które będą zlokalizowane na popularnych miejskich plażach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team