Komunikacja

Z Costa Brava do Barcelony

Czyli jak dostać się z popularnych kurortów hiszpańskiego wybrzeża – Santa Susanna, Calella czy Lloret de Mar do Barcelony. Rozkład jazdy oraz ceny przejazdów.

Zbliża się sezon wakacyjny, więc sporo osób będzie zainteresowana dostaniem się z hiszpańskiego wybrzeża do Barcelony. Pomijamy oczywiste sposoby, jak taksówka, lokalni, prywatni przewoźnicy czy wypożyczony samochód.

Jednym z najbardziej popularnych sposób jest linia kolejowa, która łączy popularne kurorty wybrzeża Costa Brava z Barceloną. Prowadzi wzdłuż wybrzeża, mijając często plaże, stąd sama podróż dostarcza sporej ilości wrażeń.

Schemat linii kolejowej R1 można znaleźć na poniższej grafice (kliknij aby powiększyć):

R1 - Costa Brava - Barcelona

Jeśli chcemy podróżować z popularnego Lloret de Mar, to naszą podróż musimy podzielić na dwie części. Najpierw dostać się do Blanes autobusem (linia Pujol) – kursują bardzo często, a następnie przesiąść się na wspomnianą linię kolejową R1.

Częstotliwość kursowania linii oraz godziny odjazdów możemy znaleźć na stronie:

Można zauważyć, że połączenia są dostępne średnio dwa razy w ciągu jednej godziny. Spore zagęszczenie powoduje, że nie musimy wcześniej bookować biletów, a kupić je po prostu na stacji.

Ceny

Ceny są różne w zależności od strefy. Aktualny cennik (2022 rok) wygląda następująco:

Kolej regionalna Rodalies de Catalunya
Ceny biletów jednorazowych
Strefa 12,40 euro
Strefa 22,80 euro
Strefa 33,85 euro
Strefa 44,60 euro
Strefa 55,50 euro
Strefa 66,95 euro

Cena pojedynczego połączenia z Blanes to zatem 6,30 euro, a Santa Susanna 5,00 euro. Bezpłatne bilety są przewidziane dla dzieci do 4 lat, które nie zajmują swojego siedzenia w wagonie.

Karty 10 – przejazdowe

Istnieje możliwość zakupu dwóch rodzajów kart 10 – przejazdowych, oraz karty 8 – przejazdowej, które przydadzą się podczas podróżowania z Costa Brava Do Barcelony.

Karty T-Familiar (8 przejazdów) oraz Bonotren to tzw multi – person, czyli z jednej może korzystać kilka osób. Jeśli podróżujemy w pięć osób, to będą niezwykle opłacalne. Skorzystamy z pięciu przejazdów w jedną i z pięciu przejazdów w drugą stronę. Czasem nawet wykorzystując 8 przejazdów może być tańsze, niż zakup pojedynczych biletów. W przypadku T-Casual jeden bilet – jedna osoba.

T-Casual, T-Familiar, T-Grup

Popularne w samej Barcelonie bilety są od 2020 roku następcami popularnego T-10. W zależności od trasy przejazdu i ilości pokonywanych stref, możemy z nich korzystać kupując je w określonej wersji. Należy pamiętać o różnicqch miedzy nimi – T-Casual to bilet indywidualny, T-Familiar może używać kilka osób, kasując go odpowiednią ilość razy na bramkach. Bilety T-Grup mają tą samą funkcją co Familiar, ale w pakiecie aż 70 przejazdów.

W ramach zintegrowanego systemu komunikacji, w ramach tego samego przejazdu mozemy się przesiąść w Barcelonie np. na metro. Od chwili skasowania biletu mamy 75 minut na dojechanie do celu, a czas ten wzrasta o 15 minut dla każdej ze stref. W przypadku trzech stref bedieto zatem 75 + 30 = 105 minut.

Później już w samej Barcelonie nie opłaca nam się korzystać z tych biletów, gdyż koszt jednostkowy przejazdu będzie drogi. Na miejscu kupujemy po prostu bilety na I strefę.

Więcej o opisanych biletach przeczytacie tutaj – Komunikacja miejska – bilety.

Poniżej aktualny na rok 2022 cennik:

Bilet 1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
T-Casual 11,35 € 22,40 € 30,50 € 39,20 € 45,05 € 47,90 €
T-Familiar 10,00 € 19,00 € 27,00 € 35,00 € 40,05 € 42,00 €
T-Grup 79,45 € 156,80 € 213,50 € 274,40 € 315,35 € 335,30 €

Bonotren 10

Bilet dający nam 10 przejazdów kolejami regionalnymi na wybraną liczbę stref. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie jadących na tej samej trasie. Nie działa na przemieszczanie się w ramach I strefy, czyli samej Barcelony. Aktualny cennik (2020 rok):

Koleje regionalne Rodalies de Catalunya – bilet Bonotren 10

1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
10,25 € 16,35 € 24,20 € 31,45 € 38,20 € 47,75 €

Jaka strefa mnie obowiązuje?

Poniżej lista popularnych kurortów uszeregowanych wg stref. Inaczej podzielone są jednak strefy dla biletów T-10, a inne dla Bonotren:

Lista stref biletu BONOTREN 10
Strefa Miejscowości
2 strefa El Masnou, Ocata
3 strefa Premia de Mar, Vilassar de Mar, Cabrera de Mar
4 strefa Mataro, Sant Andreu de Llavaneres, Caldes d’Estrac, Arenys de Mar, Canet de Mar
5 strefa Sant Pol de Mar, Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar
6 strefa Blanes
Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

Gdzie wysiadamy?

Wg upodobania. Pociąg zatrzymuje się w kilku miejscach w mieście, w tym m.in. Arc de Triomf czy Sants, ale centralnym miejscem cieszącym się największą popularnością będzie z pewnością Placa de Catalunya, która jest początkiem słynnego deptaka La Rambla.

Lotnisko El Prat – Costa Brava

W sezonie wakacyjnym Sagales oferuje bardzo częste połączenia z lotniska El Prat w Barcelonie do popularnych kurortów na Costa Brava. Linią 603/614 dojedziemy do Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar, Blanes.

Ceny biletów:

Bilety jednostronne:
Calella / Pineda de Mar – 9,8 euro
Malgrat de Mar / Santa Susanna / Blanes – 11,20 euro

Ceny biletów dwustronnych x 2

Rozkład jazdy wraz z godzinami znajdziecie poniżej.

4fc95e1efc2462b5d20f9a86e4af060ffcf9ce3e

Moventis – Sarfa

Kolejnym przewoźnikiem autobusowym jest Moventis – Sarfa. Tu w przeciwieństwie do Sagales firma skupiła się na kurortach wysuniętych dalej na północ od Blaes, czyli od Lloret de Mar aż po Cadaques.

Rozkład połączeń oraz ceny można sprawdzić na:

https://compras.moventis.es/es/trayectos-barcelona.html

Nocne przejazdy

Wszyscy planujący wracać w nocy z Barcelony (większość interesują połączenia właśnie w tą stronę) na wybrzeże mają możliwość skorzystania z linii N82, którą obsługuje Sagales.

Poniżej aktualny rozkład ważny od 1.06.2022 do 30.09.2022.

82866b9a8f2dedfd608373d848ad23a81059327d

Zobacz również

949 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam, czytałem już chyba wszystkie komentarze ale chciałbym jeszcze potwierdzić informację u „źródła”. Więc tak będziemy lądować w El Prat w 8 osób. Stąd wybieramy się do Santa Susanna i dwa tygodnie później z powrotem na lotnisko oraz raz w trakcie pobytu odwiedzimy na jeden dzień Barcelonę. Proszę o potwierdzenie czy zakupione bilety będą najlepszym wyborem:
  a) 3x BONOTREN 10 (3*38,20 EUR) + 2 bilety jednorazowe (2*5,50 EUR) – Liczę podróż z lotnika do Santa, z Santa do Barcelony, z Barcelony do Santa i na końcu z Santa na lotnisko. Tu mam jeszcze pytanie czy przyjeździe do Barcelony na zwiedzanie na bilecie BONOTREN lub jednorazowy mogę przesiąść się z pociągu do metra (Np. na Saints)?
  b) Celem podróżowania po Barcelonie kupuje bilety T-Familiar strefa I (będziemy jeden dzień)
  c) Czy w sezonie letnim pierwszy pociąg z Santa Susanna będą o innej porze niż aktualnie czyli o 6:10?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Z racji programu darmowych przejazdów – Ab.Recurrente sprzedaż Bonotren została zawieszona.
   Zakładamy jednak na ten moment, że w przyszłym roku wrócą do sprzedaży.
   Wtedy potrzebujecie faktycznie 32 przejazdów, więc 3 x Bonotren + dwa jednorazowe.

   Bonotren obowiązuje tylko na pociągi regionalne – możesz się przesiadać z pociągu na pociąg – np. R2N z lotniska na R1 do Santa Susanna, ale nie obowiązują w metrze. Nie mijasz żadnych bramek, ale w przypadku kontroli będzie problem. Tu można rozważyć T-Familiar na V strefę, ale wyjdzie drożej (jedyny plus możliwość przesiadania się na metro.

   Tak, w samej Barcelonie T-Familiar na I strefę, wykorzystacie cały bilet przy jednorazowym przejeździe.

   Nie, w sezonie również o tej godzinie zaczynają się pierwsze kursy.

 • Dzięki za informacje. W takim razie czekam na powrót biletu Bonotren lub szykuje się na zakup innego biletu.

  Odpowiedz
 • Cześć. Mam pytanie. Jak dostać się z lotniska Girona do Lloret del Mar lub Blanes (jeszcze nie jestem pewien, gdzie będzie nocleg) po godz. 23 (przylot 22.20) ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   W zależności od dnia kiedy przylatujesz, sprawdź rozkład autobusu linii Sagales.

 • Witam,
  Czy na bilecie miesięcznym T – USUAL mogę podróżować z Barcelony do Costa Brava lub z Barcelony – Lloret de Mar?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możesz, ale podróżując np. do Blanes musiałabyś mieć ten miesięczny w opcji na V strefę, czyli 56,65 euro.

 • Witam.
  W sezonie wybieramy się do Calafell. Jak wyglądają połączenia z Barceloną. Tylko kolej regionalna? Planujemy pojechać trzy razy do Barcy. Jaki bilet wybrać dla trzech osób?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Kolej najwygodniejsza, bo linia R2 kursuje co 30 minut.
   Jeśli poza dojazdami do Barcelony będziecie również potrzebowali dojechać z lotniska, to możecie kupować bilety T-Casual (10 przejazdów) czy T-Familiar (8 przejazdów) na V strefę.
   Zwłaszcza ten drugi powinien wam w zupełności wystarczyć.

 • Ok.
  A jak w sezonie z połączeniem powrotnym z Barcy po 22.00?

  Odpowiedz
 • Cześć! Wybieramy się do Barcelony w kwietniu, nasz hotel znajduje się w miejscowości Viladecáns. Czy aby codziennie moc dojechać do centrum Barcelony powinniśmy wybrać bilet T-Familiar? Będę podróżować z 9- latkiem i czy posiadając ten bilet możemy udać się pociągiem z Barcelony w stronę Costa Brava? By móc podziwiać widoki linii brzegowej? Dziękuję za wszelkie informacje, serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Viladecans to I strefa, więc na tych samych biletach będziesz mogła dojeżdżać do Barcelony, a także przemieszczać się po samej Barcelonie.
   Jeśli kupisz T-Familiar na I strefę, to możesz się przemieszczać tylko w tej strefie.
   Dojedziesz zatem np. do Badalony, ale już do Pineda de Mar, Santa Susanna etc nie – trzeba tu kupować bilety jednorazowe bądź T-Familiar na odpowiednią liczbę stref.

 • Dzień dobry, chciałabym prosić o radę, bo nie wiem jakie bilety kupić, aby były najbardziej opłacalne cenowo. 19 sierpnia 2024 r zamierzamy odwiedzić Barcelonę-będziemy jechać z Calella. Tego samego dnia musimy wrócić do Calella. Będzie nas podróżowało 8 osób-4 dorosłych, dwóch 14 latków i dwie 10 latki. Nie wiem gdzie wysiąść, jaką linią jechać-nie wiem nic;)Bardzo proszę o wskazówki, będę niezmiernie wdzięczna.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Z Calella to oczywiście pociąg R1.
   Jeździ co 30 minut.
   Jeśli chcecie dojechać do ścisłego centrum, to wysiadacie na Placa Catalunya. Od tego miejsca zaczyna się popularna Rambla.

   Możecie kupić T-Familiar na IV strefę za 37,35 euro.
   Po kolei skasuje go każda z ośmiu osób i na powrocie zrobicie dokładnie to samo.
   Czyli dla wszystkich 8 osób wystarczą wam dwa bilety za 37,35 euro, bo na jednym jest właśnie 8 przejazdów.

 • Mam pytanie – w październiku będę w Pineda de Mar. Jak stamtąd dostać się na Costa Brava?

  Odpowiedz
 • Witam. Dzięki Tobie wiem dużo więcej 🙂 Proszę jeszcze o radę, bo będziemy ruszać w przyszłym tygodniu z Santa Sussana do Barcelony (2+2) i czy dobrze będzie: wysiąść na Clot, dojść do Sagrada Familia potem metrem do parku Guel i wrócić na Catalunya i La Rambla? Czy wysiaść na Catalunya i od czego zacząć?

  Odpowiedz
  • Witam,
   Lepiej faktycznie wysiąść na Clot i zacząć od Sagrady, można stamtąd dojechać metrem L2 lub przejść na nogach – ok. 1,7km.
   Później faktycznie fajnie wrócić na plac kataloński, zrobić centralną część miasta i stamtąd wrócić pociągiem do Santa.

 • Agnieszka S
  6 kwietnia 2024 23:54

  Witam, jedziemy z Callela do Barcelony. Najpierw mamy w planie Park Guell, a potem Sagrada Familia. Proszę o pomoc – na jakim przystanku wysiąść, żeby się dostać do Parku Guell, a potem wsiąść, żeby dojechać do Sagrada Familia? Bilety kupię t familiar na 4 i 1 strefę.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możesz jechać do placu katalońskiego.
   Tam na zieloną linię metra L3 w ramach tego samego przejazdu z Calella.
   Wysiadasz na Lesseps i możesz podejść na nogach.

   Z Parku Guell do Sagrady jest przyjemny, 2 km spacerem w dół 🙂
   Ale jeśli wolisz podjechać, to autobus V19.

 • Agnieszka S
  7 kwietnia 2024 21:04

  Bardzo dziękujemy za informację.

  Odpowiedz
 • Hej wybieramy się w środę do Barcelony, później lorret de mar i chcemy zobaczyć tossa de mar
  Czy wystarczy kupić bilet na 10 przyjazdów ?
  Czy to są inne strefy ?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Bilet T-Casual można kupić w zależności od stref aż na VI.
   Do Lloret na tym bilecie (w opcji na V stref) dojedziecie pociągiem tylko do Blanes, a tam ze stacji trzeba łapać autobus do Lloret czy do Tossy.
   Są bezpośrednie połączenia np. z Barcelony do Lloret, a w tym autobusie (Sarfa Bus), nie obowiązują zintegrowane bilety, czyli np. T-Casual.

 • Jak skasować bilet w R1?

  Odpowiedz
  • Musisz go odbić na kasowniku na stacji – najczęściej znajdują się przed wejściem na person.

 • Czy turyści mogą korzystać z „darmowego” biletu „Abono Recurrente” (Ab. Recurrente) za 10 euro kaucji czy jest to bilet tylko i wyłącznie dla mieszkańców?

  Odpowiedz
  • Temat rzeka… 🙂
   W zamyśle stworzony dla lokalnych mieszkańców.
   Nie miał za zadanie promowanie uroków wybrzeża wśród turystów, a odciążenie lokalnych portfeli w związku z inflacją etc.

   W zeszłym roku w okresie wakacyjnym nie sprzedawano im na miejscu turystom. Wiem, że teraz przed sezonem można je było swobodnie kupić w okienkach.

   Na pewno da się to zrobić przez aplikację.

 • Witam w maju planujemy kilkudniowe wakacje w Pineda de Mar chcieliśmy się wybrać na wycieczkę do Barcelony w 5 osób czy wystarczy nam wykupić bilet Bonotren strefa 5.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Arek,
   Na czas obowiązywania programu bezpłatnych przejazdów kolejami regionalnymi, zawieszono sprzedaż biletów Bonotren.
   Dlatego najlepiej w waszym przypadku bazować na biletach T-Familiar.

 • Dzień Dobry😘
  Czy po meczu na Estadio Olimpico (start 21:00) wrócimy do Calella pociągiem R1 ? Nie potrafię wyświetlić rozkładu – error; czy w godzinach nocnych tylko taxi? Mecz 13/05 – poniedziałek. Z Waszego bloga wiem, że z Calella do BCN dotrę R1 i T Familiar 4 strefa; dziękuję oraz pozdrawiam, magda

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Magda,
   Dokładnie, z Calella do Barcelony pociąg, ale na powrotny już się nie załapiecie, bo ostatnie odjeżdżają jeszcze przed 23:00.
   Albo taksa, albo autobus nocny – N82.
   Pierwszy odjeżdża z Passeig de Gracia w Barcelonie o północy, a później kolejny co godzinę.

   W linii Sagales, która obsługuje to połączenie akceptowane są bilety T-Familiar 🙂

 • Szalenie dziękuję ❤️!
  Z Calella R1 najlepiej do Pl Catalunya i tam przesiąść się na metro L3 stacja Cataunya w kierunku Zona Univestitaria do stacji Paral-lel?
  Następnie spacerek albo atobus 150 pod sam Stadion?

  Odpowiedz
 • A może wynajęcie auta na 1 dzień, na okoliczność meczu, nie byłoby głupim pomysłem?

  Odpowiedz
  • Najwygodniejsze rozwiązanie, ale nie wiem jak w okolicach z parkingami w dniu meczowym.

 • Wspaniały poradnik. Jednak radzę uważać na firmę MOVENTIS. Pracownicy firmy Moventis nie znają terminu obsługa klienta. Moje doświadczenie to znęcanie się nad klientem. Byłem na wakacjach z narzeczoną i 6-miesięcznym dzieckiem, chcialem dostać się do Barcelony. Wsiedliśmy do autobusu Moventis, zapłaciliśmy za bilety, na początku nie było problemu. Na następnym przystanku, czyli na dworcu autobusowym, kazano nam wysiąść, zastraszono policją i bez powodu pozostawiono na ulicy daleko od celu podróży. Powiedziano nam, że kierowca autobusu sprzedał nam bilety na miejsca już zarezerwowane online. Pracowniczka Moventis na następnym przystanku wyrzuciła nas. Powiedziała nam, że otrzymamy zwrot pieniędzy za bilety. Kiedy wysiedliśmy z autobusu, dostaliśmy formularz do wypełnienia, co zrobiliśmy, ale pieniędzy nie odzyskaliśmy. Powiedziano nam, żebyśmy poczekali na zwrot środków na karcie. W porządku, ale minęły 2 tygodnie i nadal czekamy. Wspomniana pracownica odmówiła podania swojego imienia, nawet wielokrotnie zapytana. Wiec teraz w firmie nie ma nikogo, do kogo można by się zwrócić w związku z tą sytuacją. Absolutna hańba i traktowanie niewyobrażalne nigdzie indziej

  Odpowiedz
  • Dzięki za informację i opisanie sytuacji.
   Nie zazdroszczę.
   Pomijając kwestię pieniędzy chodzi o samą sprzedaż już zarezerwowanych miejsc….

 • Ankafanka
  5 maja 2024 06:51

  Witam, będziemy w Lloret de Mar i chcielibyśmy jechać na 1 dzień do Barcelony. Będą to 2 osoby dorosłe, 1 która ukończyła 18 lat, 1 ukończyła 12. Jak się dostać i jakie bilety kupić, no i gdzie je kupić? czy żeby zobaczyć Sagrada Familia i Rambla da się przejść na pieszo? z góry dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
 • Witam,
  zastanawiamy się nad wyborem miejscowości. Chyba najbardziej bierzemy pod uwagę Tossa de Mar. Mam pytanie odnośnie połączenia z Barceloną. Czy bezpośrednio autobusem z Tossy, czy z jakąś przesiadką na pociąg np. w Blanes?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   I tak, i tak.
   Jest Sarfa – bezpośredni autobus. Można również jechać miejskim do Blanes, a tam przesiąść się na pociąg.
   Wiadomo, pełna wygoda to właśnie Sarfa. Cena biletu to 14,10 euro.

  • Hej, mam pytanko jak dostać się od Sagrady na Ramble, ew. Plac Kataloński – metro czy autobus?

  • Linia metra L2 na Passeig de Gracia. Stamtąd na nogach na plac kataloński i Ramblę.

 • Magdalena
  12 maja 2024 20:57

  Hej,
  Jesli Rodalies nie działają (zerwana trakcja?), to podstawiają autobusy zastępcze do BCN?

  Odpowiedz
 • Witam
  Chciałam z Lloret de mar pojechać rano transportem publicznym, autobus linii 2 do Barcelony. Niestety okazało się że u kierowcy nie można kupić biletu. Poszliśmy na dworzec autobusowy i tam kupiliśmy bilety, ale na dzień następny, bo na dzisiaj wszystko było wykupione. Jeśli ktoś planuje wycieczkę do Barcelony na własną rękę radzę wcześniej kupić bilety.

  Odpowiedz
 • Witam. Planuje z Malgrat de Mar pojechać do Barcelony jak dobrze czytałam jest to 5 strefa będzie nas 7 osób planuje kupić bilet t-familiar czy na ten bilet można się później przesiadać w Barcelonie na metro i na autobus? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, to duży plus tego rozwiązania.
   T-Familiar będziecie musieli odbić 7 razy w Malgrat, ale po przyjeździe do Barcelony automatycznie przesiadacie się na metro na tym samym, jednym przejeździe każdej osoby.

 • Hej, pewnie juz kilka razy mieliście to pytanie ale wolę dopytać i spokojnie dojechać do Barcelony na jeden dzień z Santa Susana z rodziną: Ja i żona i dwójka dzieci w wieku 4 i 7 lat, Jaki najlepiej wybrać środek transportu i bilet do tego. Chcemy najbardziej zwiedzić Sagrada Familia oraz Ramabla.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Zdecydowanie bilet T-Familiar w opcji na V strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów – 4 wykorzystacie w drodze do Barcelony i cztery na powrocie.
   W samej Barcelonie na nogach, jeśli nie macie zamiaru sporo przemieszczać się po mieście.
   Z pociągu możecie wysiąść na Clot, skąd macie 1,7 km na nogach, lub podjechać na Sants i w ramach tego samego przejazdu przesiąść się na niebieską linię metra L5 i dojechać pod samą świętynię.

 • Kuba Buba
  22 maja 2024 08:46

  Witam
  Wraz z znajomymi wybieramy się z loret de mar do Barcelony (11 osób wiek 22-24) Gdzie mogę kupić bilet wcześniej aby uniknąć jakiegoś rozczarowania.
  Jak wygada trasa czy są przesiadki? Czy na jednym bilecie mogę jeździć metrem oraz autobusem?
  Wiem ze muszę wykupić bilet na 5 strefę.
  Interesują mnie 2x podróż Lloret- Barcelona; Barcelona-Lloret. (14.06 oraz 15.06)

  Ps.
  Czy komunikacja działa również nocą?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli chodzi o pociąg, nie jeździ w nocy.
   Ostatnie powroty na wybrzeże będą przed 23:00.
   Bilety kupisz na miejscu, w automacie, w okienku w Blanes jeśli chodzi o pociąg lub na dworcu w Lloret.

   Jeśli chodzi o bezpośredni autobus Sarfa z Lloret do Barcelony, to wcześniej można zakupić bilety online na stronie przewoźnika – Moventis – https://compras.moventis.es/online/

 • Hej mam pytanie. W czerwcu ląduje na lotnisku Barcelona el prat terminal 2 i muszę się dostać do hotelu w Pineda de mar. Jak złapać pociąg? Gdzie się przesiąść bo chyba nie ma bezpośredniego połączenia? I jaki bilet najlepiej kupić dla 3 osób? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Z terminalu 2 masz blisko na stację pociągu R2N – szczegóły – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.
   Dojedziesz na Sants, a tam przesiadasz się na R1 jadący w kierunku Blanes.
   Bilet na całą trasę łącznie z przesiadką to 5,90 euro.

   Jeśli w trakcie pobytu macie zamiar jechać jeszcze do Barcelony, a potem znowu na lotnisko, możecie rozważyć np. bilet T-Familiar w opcji na IV strefę.
   Kosztuje 37,35 euro i jest na nim 8 przejazdów. Jadąc razem kasujecie go po prostu trzy razy.

 • Witam, Proszę o informację jaka jest opłata za przejazd metrem/ pociągniem/ Sagales dla dzieci poniżej 2 roku życia?

  Odpowiedz
 • Gdzie zaparkować auto przed strefa niskoemisyjna w Barcelona?

  Odpowiedz
 • Cześć, po pierwsze gratuluję bloga i dziękuję za kopalnię wiedzy którą jesteście 🙂

  Padło już pytanie o „Abono Recurrente” (Ab. Recurrente) za 10 euro kaucji ale Wy go jakoś nie polecacie…
  Czy aktualnie jest dostępny dla turystów?
  Jeśli będę mieszkała w Pineda de Mar i zadeklaruję całą trasę R1 to będę mogła dojechać i do Barcelony i w drugą stronę do Blanes?

  serdecznie pozdrawiam
  Justyna

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie, to nie jest kwestia nie polecania, tylko stwierdziłem, że z różnych przyczyn nie chcieli go w zeszłym roku sprzedawać turystom, dlatego nie będę „cwaniakować” i polecać wszystkim darmowe bilety, które są skrojone dla lokalnych mieszkańców.

   Fakt faktem, że kupowane w aplikacji jak najbardziej działają i nie ma problemu z poruszaniem się na nich. Można wybrać całą trasę Barcelona – Blanes i korzystać również ze stacji pośrednich.

 • Jeszcze jedno pytanie, znalazłam kartę T-16 dla syna lat 15.
  Rozumiem że trzeba zainstalować aplikację i kasować w każdym środku transportu.

  The T-16 is a travel card for one zone for children and teenagers aged from 4 to 16 (up to 31 December of the year of their 16th birthday), personalised with the user’s name and documentary proof of identity. It allows for unlimited free travel while the card remains valid.

  It is valid for the zone of residence of the minor. If the minor lived in ring 1, the T-16 can also be used for the Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations of Line L9 Sud.

  Odpowiedz
  • Nie do końca.
   Bilet jest dla rezydentów.
   Trzeba posiadać lokalny dowód osobisty lub numer NIE obcokrajowca.
   Jest to sprawdzane, dlatego weryfikacja poza założeniu T-Mobiltat dla dziecka trwa ok. 2 dni.

 • Hej! 🙂
  Super blog! <3
  Czy w pojazdach R1 są toalety?

  Odpowiedz
 • Cześć wybieram się do hotelu Royal Sun w Costa Brava Costa del Maresme i chcę jechać kolejką do Barcelony (2 dorosłych+ 16 latek) jest to dobre połączenie czy lepiej wynająć auto.
  Dziękuję

  Odpowiedz
 • Witam w lipcu wybieramy się do Blanes , zamierzamy pojechać w tym czasie 2 (3) razy do Barcelony – dwie osoby dorosłe + dziecko 11 lat. Proszę o rade jaki kupić bilet? W pierwszy dzień chcemy zacząć od Sagrada Familia. Czy możemy kupić bilet T-familiar . Pojechać pociągiem R1 do Barcelona-El Clot-Aragó i przesiąść się na metro. Czy na jednym kasowaniu możemy dojechać aż do Sagrady czy lepiej kupić osobno na metro? I czy możemy wykorzystać bilet na powrót i na np. dojazd kolejnego dnia? Dziękuje

  Odpowiedz
  • Witaj Karolina,
   Dla was w takim razie fajny może się okazać T-Familiar w opcji na V strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów, podróż w jedną stronę to trzy przejazdy, więc trzeba tak dobierać kolejne bilety, aby w pełni je wykorzystać.

   Jeśli na Clot przesiadacie się na metro, to jest to cały czas ten jeden przejazd, więc dojeżdżacie do samej Sagrady. Dopiero ew. kolejne przejazdy w Barcelonie możecie zainwestować np. w T-Familiar w opcji na I strefę.

 • Witam, mam pytanie: 2 osoby, lokalizacja okolice Santa Susanna: 2-3x przejazd do Bercelony i powrót oraz 1 x do Girony – R1 jakie byłyby najlepsze bilety? Pobyt w lipcu.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Na dojazdy do Barcelony pociągiem – bilet T-Familiar w opcji na V strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów, więc idealnie starczy na dwie wycieczki (2 x 2 x 2).
   Gdyby trzeci wyjazd, wtedy ew. bilety jednorazowe.
   Tak samo jednorazowe na wyjazd do Girony.

 • Witam
  A jaki bilet kupić jak chciałbym jechać koleją z Malgrat de mar do Blanes czyli z 5 do 6 strefy?

  Odpowiedz
  • Witam,
   Na tej trasie wystarczy ci bilet na I strefę, czyli 2,55 euro jednorazowy 🙂

 • Cześć, mam małe pytanko jak wygląda sprawa z opóźnieniami linii R1? Malgrat de Mar – Barcelona El Clot. Mamy już wykupiony bilet na 10.30 do Sagrady, chcemy jechać R1 o 8.27 -9.36 (wg rozkladu), potem metro L2 (9.58-10.03) i 300 metrów spacerkiem pod Sagrade powinniśmy być około 10.10, czy nie za mało zapasu?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Na styk, tym bardziej że sama Sagrada dookoła jest mega ciekawa z różnych perspektyw, więc ja jechałbym pociągiem 30 minut wcześniej.

 • Hola, 🙂
  Proszę o poradę jaka będzie najlepsza opcja zakupu biletu na linię R1 z Calella do Barcelony.? Dwie osoby. Oraz analogicznie powrót do Calelli. Na której stacji wysiąść i ewe. wsiąść aby wrócić do Calella. La Rambla już widzieliśmy więc może na innym możliwym przystanku wysiąść?
  Pytanko nt. autobusów HOP ON, HOP OFF.
  Można nimi wrócić w to samo miejsce w którym się wsiadło? Jak oceniacie te formę zwiedzania Barcelony?

  Odpowiedz
  • Hola,
   Hop on Hop off to mega wygodna sprawa zwłaszcza dla osób, które są w Barcelonie jeden czy dwa dni, bo w pigułce zrobi się najważniejsze miejsca w mieście.
   Oczywiście, na tych biletach wrócisz również do miejsca gdzie pierwotnie wsiadaliście.
   Poza placem katalońskim możecie wysiąść np. na stacji Arc de Triomf czy El Clot.
   Jeśli chcesz zobaczyć remont stadionu na Camp Nou to można wysiąść na Sants.

 • Czy z Parc de Callela do Barcelony wystarczy kupić kartę/bilet T-Familiar na 4 strefę ? Będziemy w 7 osób, czy z powrotem kupujemy drugą, czy doładowujemy tę? Bo chciałabym się upewnić wcześniej.
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Dokładnie, karta T-Familiar na IV strefę.
   Kupując bilet pierwszy raz dostaniecie go razem z kartą T-Mobiltat.
   Kupując kolejny na powrót ładujecie ten bilet właśnie na tą samą kartę.

 • Witam. Jesteśmy w Calella. Planujemy jutro wczesnym rankiem wyjazd do Barcelony rodzina 3+2. Jaki bilet najlepiej kupić na stacji aby był tez powrót i gdzie wysiąść aby jak najwięcej zwiedzić bo będzie to jednodniowy wypad i powrót wieczorem? Mąż koniecznie chce zobaczyć stadion. Jak to ogarnąć?

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Niestety nie byłem w stanie odpowiedzieć na ten komentarz więc temat chyba już nieaktualny.

 • Dzień dobry,
  Na wstępie chciałabym podziękować za ogrom informacji, dzięki którym jadę na urlop ze spokojniejszą głową 🙂 Chciałabym się jednak upewnić, że dobrze wszystko zrozumiałam. Mamy zamiar w 2 osoby dorosłe skorzystać z przejazdu pociągiem R1 z Calella do Barcelony – El Clot w dwa różne dni, czyli łącznie 2 osoby x 2 przejazdy tam x 2 przejazdy powrót. Doczytałam, że najkorzystniejszy będzie w tym przypadku bilet T-Familiar na 4 strefę, a bilety w Barcelonie należy kupić osobno na I strefę. Mam jednak wątpliwości:

  1) W jaki sposób należy odbić bilet przy wsiadaniu do pociągu? Wiem, że musimy go sobie przekazywać i każda osoba odbija go za siebie, co w metrze umiem sobie wyobrazić 🙂 Ale czy na stacjach kolejowych są też jakieś kasowniki?
  2) Czy mogę na zakupiony bilet wybrać dowolny pociąg? Bez rezerwacji godziny? Obawiam się, że przy powrocie możemy np. nie zostać zabrani do pociągu z uwagi na przepełnienie.
  3) Czy bilet da kupić się wcześniej np. przez Internet? W aplikacji OMIO czy Renfe w ogóle nie pokazuje mi połączeń, które są dostępne na https://rodalies.gencat.cat

  Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas!

  Odpowiedz
  • Dzień dobry 🙂
   – tak, przede wejściem na perony są bramki. Jedna osoba przykłada bilet i przechodzi, kolejna odbiera bilet o robi dokładnie to samo.
   – tak, dokładnie, to działa jak metro, czyli pociągi kursują bardzo często i nie ma tu znaczenia dzień ani godzina o której się wsiada.
   – tak, bo to pociągi regionalne. Tu jedynie wcześniej w aplikacji TMB można zakupić np. T-Familiar czy T-Casual.

 • Hejka!
  Chcę kupić T-Familiar na trasie Calella – Mataro, ile to będzie stref?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team