News

Bunkry El Carmel zamykane na noc

Z racji licznych pytań potwierdzamy – popularny punkt widokowy i punkt spotkań przy bunkrach El Carmel jest zamykany na noc. Bezpłatna atrakcja w sezonie letnim dostępna jest w godzinach 09:00 – 19:30, a w sezonie zimowym 09:00 – 17:30.

Władze miasta zostały zmuszone do ograniczenia wizyt na wzgórzu ze względu na stale napływającą liczbę turystów. Miejsce znane wcześniej głównie z internetu, zaczęło się pojawiać również w przewodnikach po mieście.

Problem dotyczył głównie nocy, kiedy na wzgórzu organizowane nielegalne imprezy z głośną muzyką. Wszystko to oczywiście połączone z alkoholem odciskało piętno na życiu lokalnych mieszkańców. Do tego doszła zniszczenia w infrastrukturze tego miejsca, a także zniszczenia pozostałości archechologicznych.

Władze Museu Historia de Barcelona (MUHBA) zostały tym samym zmuszone do postawienia w tym miejscu ogrodzenia.

Władze Barcelony systematycznie walczą o „wyższą jakościowo turystykę”. Wszystko z racji systematycznie napływającej, rekordowej liczny turystów. Jednym z kroków jest ostatnie podniesienie podatku turystycznego, o czym pisaliśmy tu – Wzrost podatku turystycznego w Barcelonie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team