News

Zasady wjazdu do Hiszpanii (aktualizacja 23.06.2021)

Czyli jakie dokumenty i testy są potrzebne, aby polecieć do Hiszpanii, w tym do Barcelony. W jednym miejscu przedstawiamy wam wszystkie aktualne warunki i obostrzenia.

W Hiszpanii porty lotnicze funkcjonują normalnie. Działają sklepy i restauracje na terminalach. Co ważne, aktualnie na lotnisku El Prat w Barcelonie działają już oba terminale. Wszystko to ze względu na stale zwiększającą się ilość połączeń.

Kto bez testów?

Aktualizacja 22.06.2021
Aktualnie Polska znajduje się na liście krajów bezpiecznych, stąd od 21.06.2021 lecąc z Polski nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu od osób nieszczepionych.

Lista krajów jest aktualizowana na bieżąco i kiedy Polska z niej zniknie, skasujemy tą informację.

Od 07.06.2021 osoby w pełni zaszczepione podróżują z Polski do Hiszpanii bez ograniczeń. Pełne szczepienie oznacza przyjęcie dwóch dawek firm Pfizer, AstraZeneca, Moderna oraz jednej Johnson & Johnson. Okres karencji od przyjęcia ostatniej dawki do momentu wjazdu do Hiszpanii to 14 dni. Odpowiednie zaświadczenie pobierzecie z Internetowego Konta Pacjenta -> zakładka certyfikaty. Generujemy „unijny” certyfikat wraz z kodem QR. Od 21.06.2021 unijny certyfikat znajduje się również w aplikacji mObywatel i w zupełności wystarcza do podróżowania.

Z obowiązku testu zwolnieni są również ozdrowieńcy, którzy chorowali maksymalnie 180 dni od daty wjazdu do Hiszpanii. Ozdrowieńcami są osoby, które oficjalnie były wprowadzone do systemu, miały pozytywny wynik testu. Nie są tu akceptowane żadne testy na przeciwciała itp. Odpowiednie zaświadczenie pobieramy z Internetowego Konta Pacjenta -> zakładka Certyfikaty.

Z robienia testów zwolnione są dzieci do lat 12.

Testy

Aktualizacja 22.06.2021
Aktualnie Polska znajduje się na liście krajów bezpiecznych, stąd od 21.06.2021 lecąc z Polski nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu od osób nieszczepionych.

Lista krajów jest aktualizowana na bieżąco i kiedy Polska z niej zniknie, skasujemy tą informację.

W tej sprawie pojawia się najwięcej pytań. Hiszpanie zmieniali procedury, ale dla osób, które nie są w pełni zaszczepione, sprawa wygląda następująco:

Wjazd do Hiszpanii bez pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 lub w przypadku kiedy nie jesteśmy ozdrowieńcami czy dziećmi do lat 12, wiąże się z koniecznością przestawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa Sars-Cov-2, wykonanego najwcześniej 48h przed planowanym przylotem do Hiszpanii. Liczy się tutaj czas pobrania próbek, a nie otrzymania wyniku testu.

Wynik testu musi być przetłumaczony (tłumaczenie z laboratorium wykonującego test) na język angielski, hiszpański czy francuski. Hiszpanie akceptują testy RT-PCR, RT-LAMP oraz TMA. Pierwszy to standardowe badanie większości krajów. Jego ceny są jednak dość wysokie – w Polsce z tłumaczeniem za test zapłacimy od 400 do 500 PLN. Co również ważne, na jego wynik czekamy dobre kilka godzin, stąd zwykle od pobrania próbki trzeba czekać ok. 24h na dostarczenie przez laboratorium wyniku wraz z tłumaczeniem.

Od 07.06.2021 ponownie istnieje możliwość przedstawienia negatywnego wyniku testu antygenowego. Musi być wykonany najwcześniej 48h przed planowanym przylotem i przetłumaczony na język angielski, hiszpański czy niemiecki.

Testy RT-PCR
Najlepszą aktualnie ofertę na testy PCR ma GynCentrum. Przy umówieniu się na wymaz przez ich stronę internetową, po wpisaniu kodu rabatowego Lato2021!, koszt testu z tłumaczeniem na j. angielski wynosi zaledwie 249 PLN / osoba, a test antygenowy 129 PLN / osoba.

Do niedawna sposobem na tańszy test było wykonanie RT-LAMP. Był dostępny m.in. na lotniskach, a na jego wynik czeka się ok. 1 godziny. Istniała zatem możliwość zrobienia go przed wylotem.

Od 7 czerwca, kiedy dostępne jest ponownie robienie szybkich testów antygenowych, sprawa jest oczywista. To najtańsze badanie (również jest to wymaz). Na wynik czekamy kilka minut, stąd nawet osoby kupujące bilety w ostatniej chwili mogą sobie pozwolić na wykonanie testu na lotnisku przed odprawą.

Formularz lokalizacyjny

To aplikacja, która funkcjonowała cały ubiegły rok i w dalszym ciągu wypełnienie formularza jest obowiązkowe dla podróżujących do Hiszpanii. Formularz może być wypełniony przez stronę internetową spth.gob.es, ale również przez zainstalowaną, dedykowaną aplikację. W formularzu nie podajemy dokładnego adresu pobytu podczas w Hiszpanii. Jest to pole opcjonalnie, obowiązkowe jest podanie jedynie regionu (w przypadku Barcelony będzie to Catalunya) oraz miejscowości. Jeśli podróżujemy samolotem czarterowym i nie znamy przed wylotem numeru swojego siedzenia, wpisujemy po prostu 1A.

Już w zeszłym roku po wejście w życie konieczności wypełnienia FCS, przygotowaliśmy dokładną instrukcję wypełnienia formularza:

Sprawdzanie dokumentów

Co ważne, kontrola posiadania dokumentów szczepienia, testów oraz formularzy lokalizacyjnych spoczywa również na krajach, skąd ma miejsce przylot. Dlatego dokumenty te są kontrolowane w momencie odprawy na lotnisku w Polsce. Jeśli podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, kontrolę tych dokumentów przeprowadzi osoba przed wejściem do kontroli bezpieczeństwa.

Nie ma możliwości, aby osoby, które muszą wykonać test, zrobiły to po wylądowaniu w Hiszpanii.

Kwarantanna w Polsce?

Tak, sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale każda osoba lądująca w Polsce jest zobowiązana do 10 – dniowej kwarantanny. Liczy się od dnia następnego po wylądowaniu. Większość osób – przez to, że przylatując ze strefy Schengen nie ma praktycznie kontroli – nie ma nawet takiej świadomości i normalnie funkcjonuje 🙂

Aby jednak formalnie zwolnić się z kwarantanny, należy:

 • być osobą zaszczepioną dwoma dawkami szczepionki lub jedną dawką firmy Johnson & Johnson
 • być osobą, która przechorowała Covid-19 w ostatnich 6 miesiącach („oficjalnie”, bo teście zleconym przez lekarza rodzinnego, w warunkach izolacji domowej lub w szpitalu)
 • zrobić szybki test antygenowy. Mamy na to 48h od wylądowania w Polsce. Szybkie testy robioną są również dla wygody na każdym polskim lotnisku.
Z kwarantanny oraz robienia testów na powrocie zwolnione są dzieci rodziców, którzy są w pełni zaszczepieni.

Szerzej, wg nowych wytycznych opisaliśmy to we wpisie:

Hiszpania – lokalne ograniczenia

W Hiszpanii 9 maja skończył się stan alarmowy. Teraz każdy region w zależności od sytuacji epidemicznej może wprowadzać własne ograniczenia dotyczące np. limitu osób w restauracji, hotelu czy godziny policyjnej.

Bardzo wygodnym narzędziem jest tutaj dedykowany portal – https://travelsafe.spain.info/pl/

Wybieramy zakładkę „Travel do Spain, select your destination region” i wybieramy „Catalonia”. Dzięki temu otrzymamy wszystkie aktualne ograniczenia w całym interesującym nas regionie.

Aktualizacja 23.06.2021
Aktualnie w Hiszpanii nie ma już konieczności zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej.

Zobacz również

90 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzień dobry, gdzie w Barcelonie zrobię taniej test PCR przed powrotem do kraju? Czytałam że są tam bardzo drogie, powyżej 100 EUR, a w Polsce z tłumaczeniem za 99 zł…?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 maja 2021 12:51

   Nie opłaca się dlatego, bo do zwolnienia z kwarantanny w Polsce wystarczy test antygenowy.
   W Polsce PCR też nie da się kupić za 99 złotych, normalna cena to 400 – 500 PLN, ale dzięki kodom rabatowym można zejść nawet do 249 PLN.
   Jeśli chcesz robić test w Barcelonie aby zwolnić się z kwarantanny w Polsce to faktycznie szkoda czasu – lepiej zrobić po wylądowaniu – na zrobienie testu masz 48h po przyjeździe do Polski.

 • Dla ozdrowiencow Hiszpania nic nie oferuje? 😒

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   10 maja 2021 10:01

   Póki co, nic 😉 Czekamy z niecierpliwością na nowe regulacje, bo wczoraj w Hiszpanii skończył się tzw. stan alarmowy.

 • Witam, czy orientujecie się Państwo czy dla osób podróżujących w czerwcu jest szansa na zniesienie testów jeśli będzie się zaszczepionym? Czy Hiszpania rozważa taką możliwość? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   10 maja 2021 12:05

   Witaj Magda,
   Taka możliwość powinna się według nas pojawić w najbliższym czasie. O czerwiec w tym przypadku jestem bardzo spokojny 😉

 • Mam lecieć 5.06 do Hiszpanii. Niestety po rozmowie z pracownikiem konsulatu wiem że nie ma szans na zwolnienie z testu osoby zaszczepionej. Może pod koniec czerwca.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   20 maja 2021 08:55

   Dokładnie, póki co brak jakichkolwiek wiadomości w tym temacie. Możliwe, że szczepienia będą działały dopiero po wejściu unijnych certyfikatów szczepień (paszport covidowy).

 • Dzień dobry, a czy orientują się Państwo jak to teraz wygląda z transportem z lotniska Barcelona-Girona do Barcelony?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   20 maja 2021 15:34

   Dzień dobry,
   Tak, aktualny autobus Sagales. Jego rozkład jest dopasowany do lotów, więc po każdym przylocie można bez problemu dojechać do Barcelony.
   Nie ma aktualnie możliwości kupienia biletów, gdyż w najbliższym czasie nie ma jeszcze lotów do Girony. Jak tylko potwierdzą sie czerwcowe loty, lada chwila powinna pojawić się możliwość ich kupienia.

   Szczegóły: Dojazd z lotniska Barcelona – Girona

 • Czy dobrze rozumiem że do przylotu do Polski z Hiszpanii w czerwcu już żadnego testu nie potrzebuje? Czy 10 dniowa kwarantanna ciągle obowiązuje?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 maja 2021 11:51

   Kwarantanna obowiązuje, ale możliwe, że zostanie to zniesione.
   Aby zwolnić się z kwarantanny robisz szybki test antygenowy do 48h po przylocie do Polski.

   Nie musisz robić testu w Hiszpanii – nie jest wymagany, aby wejść na pokład samolotu lecącego do Polski.

 • W formularzu zdrowia widziałem pytanie czy byłem w szpitalu w ciągu ostatnich czternastu dni. Ja pracuję w szpitalu w administracji. Czy nie będę miał problemów z wjazdem?

  Odpowiedz
  • Nie, to pytanie nie jest podstawą do odmowy wjazdu i nie wygenerowania kodu QR.
   Poza tym wybierając „Tak” pokazują ci się kolejne odpowiedzi, które precyzują czy byłeś w szpitalu z powodu Covid, czy właśnie np. jesteś pracownikiem szpitala 😉

 • Bardzo bardzo bardzo bardzo Wam dziękuję za podanie kodu rabatowego i namiarów na najtańszy test! Po prostu – dzięki!:)

  Odpowiedz
 • 4 czerwca lecę z Barcelony do Berlina. Czy muszę zrobić test antygenowy, żeby wejść na pokład samolotu? Z Berlina jadę do Polski autem.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 maja 2021 08:41

   jeśli Niemcy kwalifikują Hiszpanię jako kraj wysokiego ryzyka, to tak. Polskę aktualnie również do takich zaliczają. Test możesz wykonać 48h przed wjazdem do Niemiec, lub zrobić go 48h po przylocie. Z zasady nie ma więc obowiązku posiadania testu w momencie wsiadania do samolotu i na lotnisku normalnie się odprawisz.

 • Ojciec córek
  31 maja 2021 11:41

  Czy ktoś to może potwierdzić ?
  „…Zgodnie z zapowiedzią premiera Hiszpanii, od 7 czerwca zwolnione z obowiązku testu będą osoby, które posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Zaświadczenie o szczepieniu musi być w języku angielskim…”

  Odpowiedz
 • Cześć, zrobiłam wczoraj test z twojego polecenia w Gyncentrum ale teraz przeczytałam ze nie ma go w wykazie testów akceptowalnych przez Hiszpanie, z racji firmy Formaster , przejmować się?

  Odpowiedz
  • Przepraszam , chyba za bardzo się stresuje tymi sprawami covidowymi na lotnisku. Coś najwidoczniej źle przeczytałam na pewnym forum. Dzięki za kod na test i trzymam kciuki za siebie jutro na lotnisku 😂

  • Beata & Tomek
   4 czerwca 2021 14:21

   Nie ma problemu, jak masz test z GynCentrum i jest negatywny, to lecisz bez najmniejszych problemów!

  • Beata & Tomek
   4 czerwca 2021 14:19

   Pierwsze słyszę 😉
   Regularnie turyści robią PCR w GynCentrum i latają nie tylko do Barcelony, ale np. na Majorkę czy wyspy kanaryjskie bez najmniejszego problemu.

 • Witam, czy test RT-LAMP dalej może być wykonany 72 h przed podróżą, czy teraz jest to tylko 48h?
  A może 48h dotyczy tylko testu antygenowego?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   7 czerwca 2021 13:00

   Informacja została dzisiaj zmieniona.
   Na stronie rządowej jest informacja o 48h, podobnie zaktualizowały to biura podróży na swoich stronach więc zakładamy, że dotyczy to wszystkich testów.

   Zaktualizowaliśmy tą informację we wpisie ale domyślam się, że może się jeszcze zmienić.

 • Dzień Dobry! Jeśli zrobię test antygenowy w diagnostyce z tłumaczeniem na angielski, to wystarczy na lotnisku? Nie mogę znaleźć opinii o testach które są tam robione, czy są akceptowane. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   7 czerwca 2021 20:00

   Dzień dobry,
   Tak, korzystam z Diagnostyki oraz GynCentrum i są to profesjonalne firmy, które wykonują testy antygenowe w powszechnie akceptowanych metodach. Nie będziesz mieć problemów z wjazdem do Hiszpanii.

 • Dzień dobry,

  Czy Hiszpania już od 07 czerwca honoruje dostępny na IKP „Unijny Certyfikat COVID” zaświadczający o przechorowaniu COVID-19? Różne źródła różnie podają, niektóre mówią, że dopiero od 01 lipca?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   7 czerwca 2021 19:59

   Dzień dobry,
   Rozbieżność może się brać stąd, że od 1 lipca w krajach UE wystarczy generowany kod QR. Póki co jednak lepiej wydrukować dokument z IKP, gdyż tam poza kodem znajdują się informacje tekstowe – wszystkie, które wymagają Hiszpanie. Działa, gdyż pierwsi turyści polecieli na tych dokumentach, a z powodzeniem latają już od kilku dni na nich np. do Grecji.

  • Czytałam już wczoraj na grupie na fb, że szlak przetarty – pierwsi turyści z Polski przylecieli do Hiszpanii używając certyfikatu pobranego z IKP. Myślę, że lepiej mieć go w wersji papierowej – tak na wszelki wypadek 🙂

  • Cześć,
   cytując „Rozbieżność może się brać stąd, że od 1 lipca w krajach UE wystarczy generowany kod QR. Póki co jednak lepiej wydrukować dokument z IKP, gdyż tam poza kodem znajdują się informacje tekstowe – wszystkie, które wymagają Hiszpanie.”

   Według części informacji na stronach hiszpańskich, na certyfikacie potwierdzającym ozdrowienie potrzebne jest też info o metodzie testowania. Na dokumencie z IKP nie ma tej informacji, czy nie jest to problem?

  • Beata & Tomek
   8 czerwca 2021 19:37

   Wiem z doświadczenia, że te zaświadczenie z IKP ozdrowieńców… są wątpliwości.
   Powyższy cytat dotyczył jedynie szczepień, a nie ozdrowieńców.

   Najpewniej, i to działa, jest przetłumaczenie pozytywnego wyniku testu. Z powodzeniem latają tam chociażby ludzie do Grecji.
   Po prostu na teście jest informacja czy to test PCR czy inny, a o to właśnie chodzi.
   Pozytywny wynik testu antygenowego absolutnie nie upoważnia to miana ozdrowieńca.

 • Może i jest łatwiej ale nie dla tych co jadą autem. Po drodze jest Francja a tam test PCR tylko się liczy.

  Odpowiedz
 • … bo u nas młodzież jeszcze niezaszczepiona

  Odpowiedz
  • Dokładnie, Francja dalej ciśnie z ograniczeniami. Nie wymagają testów od dzieci do 11 lat, ale w piszesz o młodzieży, więc pewnie mają więcej.

   Miejmy nadzieje, ze Francuzi jak najszybciej poluzują, bo śmieszne jest to, że nawet w przypadku tranzytu może przytafić się kontrola testów…

 • Dzień dobry.
  Mam pytanie odnośnie kodu rabatowego do GynCentrum – u mnie nie działa. Co ciekawe, kod na RT-PCR faktycznie działa, obniżając sporo koszt testu (sprawdziłam). Czy tylko u mnie nie działa (punkt w Krakowie, wybieram formę płatności online), czy też to jest szerszy problem?

  Odpowiedz
  • Chodziło mi o niedziałający kod na test antygenowy, oczywiście.

  • Beata & Tomek
   8 czerwca 2021 10:07

   Dzień dobry,
   U mnie działa 😉
   Obniża cenę testu antygenowego o 20 PLN, ale zawsze coś.
   Należy wybrać płatność online – Przelewy24.

 • Niestety, u mnie pomimo wybierania płatności online, wyskakuje komunikat „Błędny kod”, sprawdziłam też na innym urządzeniu i to samo. O dziwo, tak jak pisałam, kod na test PCR działa. A czy Państwo wybierają test jako klient prywatny, czy jako klient biura podróży?

  Odpowiedz
 • Taak, teraz działa! Dziękuję bardzo! Mam dwie córki do przetestowania (ja z mężem mamy certyfikat zaszczepienia), zawsze 40 zł w kieszeni to miłe uczucie (te 9 euro można wydać w Barcelonie na kawkę lub coś innego 😉

  Odpowiedz
  • Magda – słuszne myślenie 🙂 Super, że wszystko się udało i udanego wyjazdu!

 • Witam! Zamierzam zrobić test antygenowy na lotnisku w Krakowie przed wylotem. Czy będzie respektowany w Hiszapnii? Pani udzielająca inf nie umiała powiedzieć jaki konkretnie test wykonują. Nie chciałabym żebym mnie nie wpuszczono na teren Hiszpanii z powodu nie uznawanego testu. A z drugiej strony nie sądzę, że robiono by masowo testy które nie byłyby honorowane. 🤔
  Jestem skołowana.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, jest to mega mało prawdopodobne.
   Po to powstały punkty wymazowe na lotniskach, by robić testy dla osób, które wyjeżdżają do krajów UE, które wymagały tego testu.
   Nigdy się nie spotkałem, aby taki test był nieakceptowany podczas odprawy czy na lotnisku docelowym.

  • Witam w sierpniu lecimy do Hiszpanii, mój syn ma 11 lat, we wrześniu skończy 12. Czy będzie musiał robić test? Ja jestem w pełni zaszczepiona. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Beata & Tomek
   10 czerwca 2021 06:54

   Witaj Kasia,
   Nie. Według bieżącej aktualizacji, będzie mógł lecieć bez testu, a ty generujesz certyfikat szczepienia.
   Oczywiście w dalszym ciągu dla obu osób obowiązkowe jest wypełnienie formularza sanitarnego.

 • Dzień dobry. Na wstępie – super, że jesteście, wspieram się informacjami od Was za każdym razem jak lecę do Barcelony. Tym razem zabieram dzieci 9 i 7 lat. Pytanie czy dzieci musza mieć zrobiony test – upewniam się, słyszałam, że nie. Ja jestem w pełni szczepiona/wylot 6 lipca.
  Drugie pytanie czy nadal należy wypełniać karty lokalizacyjne?
  Z góry dzięki za informacje.

  Odpowiedz
  • Ok już przeczytałam wyżej 🙂🙂🙂👍👍👍

  • Nie ma problemu, zasady się tak zmieniają ze czasem ciężko się połapać co aktualne a co nie. A regulacja że dzieci do 12 nie robią testów weszła kilka dni temu 🙂

   My lecimy 5 lipca więc do zobaczenia… W Barcelonie 🙂

 • Mam pytanie – jeżeli lecę z Balic do Barcelony lotem łączonym (przez Frankfurt), to jaki mam podać numer lotu w formularzu? Na bilecie są dwa osobne numery lotu – KRK-FRA i FRA-BCN

  Odpowiedz
 • Mam pytanie. Pojutrze lecę z rodziną 2+3. W tamtym tygodniu mąż miał gorączkę i kaszel. Skierowanie od lekarza na testy PCR covid dały wynik ujemny . Więc była to choroba baktrryjna. Ciągle łyka antybiotyk. Jeżeli zaznaczę w deklaracji zdrowotnej gorączkę i kaszel to zostanie wygenerowany kod. Jest teraz na rekowslenscencji i zdarza mu się że jeszcze kaszle. Boję się że nas nie wpuszcza na pokład.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   18 czerwca 2021 08:10

   Aga – każdego indywidualna decyzja i sumienie, ale jak bym absolutnie takich oświadczeń nie składał 😉

 • Na ile przed wylotem do Hiszpanii można już wypełnić formularz sanitarny. Czy ktoś próbował wcześniej niż 48h. Pozdrawiam, Agata.

  Odpowiedz
 • Hej, od wczoraj do Hiszpanii bez testow …tylko formularz …
  ale tez pytanie z innej beczki :)… czy mozna w Barcelonie obejrzec mecz Polsak- Szwecja, czy bedzie gdzies transmisja bo w tym czasie tez gra Hiszpania 😉 ?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 czerwca 2021 19:27

   Pytanie z gatunku ciężkich 🙂
   Nie mamy zielonego pojęcia.
   Często korzystam z możliwości obejrzenia czegoś na telefonie czy laptopie kiedy jestem na wyjeździe, ale najczęściej polskie serwisy nie akceptują wejść zza granicy.

 • Najpierw piszecie że nie ma konieczności robienia testów przez ludzi z polski (żółta ramka) potem że jednak trzeba, najpiew w żółtej ramce że dzieci do lat 12 nie muszą się testować potem że jednak do 6 lat nie muszą.
  Cytat: „Aktualnie Polska znajduje się na liście krajów bezpiecznych, stąd od 21.06.2021 lecąc z Polski nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu od osób nieszczepionych.” by potem napisać cytat: „Wjazd do Hiszpanii bez pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 lub w przypadku kiedy nie jesteśmy ozdrowieńcami czy dziećmi do lat 6, wiąże się z koniecznością przestawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa Sars-Cov-2”
  Dalej dzieci i testy: „Z robienia testów zwolnione są dzieci do lat 12.” bo potem napisać: „Wjazd do Hiszpanii bez pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 lub w przypadku kiedy nie jesteśmy ozdrowieńcami czy dziećmi do lat 6, wiąże się z koniecznością przestawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa Sars-Cov-2”
  Wynika z tego artykułu bałagan.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   23 czerwca 2021 13:42

   Robimy w nim na bieżąco porządek, ale bałagan wynika ze zmieniających się chwila rozporządzeń.
   Aktualnie tylko przez tydzień jesteśmy zwolnieni z testów, lista jest raz w tygodniu aktualizowana. Dlatego zamieszczamy w ramce info o braku konieczności robienia testów, ale poprzednie zasady zostawiamy na stronie.

   Jak znikniemy z zielonej listy, ponownie powrócą dotychczasowe regulacje.

   A zapis o dzieciach do 6 lat już poprawiłem, dzięki za info – to również pozostałość poprzednich regulacji.

 • Dzień dobry
  Dzięki za aktualizacje informacji. Są bardzo przydatne. Ale myślę, że warto zmienić informację na temat lotniska El Prat. Aktualnie pracują oba terminale. T2 jest czynny i ilość operacji na lotnisku systematycznie wzrasta.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   23 czerwca 2021 16:33

   Dzień dobry,
   Dzięki Krzysiek – zauważyłem, że samoloty zaczynają lądować na T2, ale zapomniałem edytować to na stronie. Informacja poprawiona.

 • A czy znacie jakieś miejsca w Barcelonie lub może jest taka możliwość na lotnisku by wykonać test antygenowy na Covid? Będę wracac do domu poza strefę Shengen. Więc test muszę zrobić przed wylotem z Barcelony.
  Z góry dziękuję za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 czerwca 2021 11:01

   W Barcelonie znajdziesz sporo prywatnych punktów, w których można od ręki zrobić test.
   Od jakiegoś czasu znajduje się również taki punkt na lotnisku El Prat – na T1, III piętro.

   Dla przykładu wybrane punkty w Barcelonie tu Turo Park, Quiron Salud.

 • Dzień dobry.

  A jeśli jadę z Polski do Hiszpanii, ale przez Londyn, to który kraj jest wtedy krajem, z którego przyjeżdżam? Aktualnie to bez znaczenia, ale lepiej wiedzieć na przyszłość.

  Z góry dziękuję!

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 czerwca 2021 19:04

   Dzień dobry,
   Jeśli drugi samolot to połączenie Londyn – Barcelona (czy jakakolwiek inna miejscowość w Hiszpanii) to właśnie to połączenie podajesz w formularzu. Numer tego lotu oraz to, że lecisz z Londynu.

 • Dzień dobry. W środę lecę do Barcelony Ryanairem. Podczas wypełniania formularza muszę podać nr miejsca a ja zawsze latam z losowo wybranym miejscem. Losowo wybierane miejsce dostaję po odprawię którą mogę zrobić na 24 h przed wylotem, czyli trochę późno żeby wypełniać formularz. Czy ktoś miał podobną sytuację? Dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 czerwca 2021 21:06

   Dzień dobry,
   Tak, to standard. Większość osób, która leci chociażby czarterami z biurami podróży na wczasy nie zna swoich miejsc i w formularzu wystarczy wpisać np. 1A.
   W przypadku Ryana nic nie stoi na przeszkodzi, aby wypełniać formularz dzień przed wylotem. Sami mamy taki zamiar lecąc niedługo do Hiszpanii 😉

 • Dziękuje za opowiedz, żona już mi rozkazała wykupić miejsce. Chcąc mieć spokój kosztem racji posłucham szanownej małżonki tydzień temu nie wpuszczono jej cioci z wujkiem do samolotu (błąd właśnie dot wypełnienia formularza) i już wiem że podróż do Barcelony będzie bardzo stresująca.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 czerwca 2021 08:46

   Najważniejsza rzecz w tych głupich czasach to przede wszystkim słuchać żony 😉

 • Witam. Lecę w lipcu do Hiszpanii i z lotniska potrzebuje dostać się do Calella czy są jakieś busy?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  2 lipca jadę autokarem do Barcelony czy muszę też wypełniać formularz sanitarny? W związku z tym że będę wjeżdżała z Francji do Hiszpanii muszę mieć testy?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 czerwca 2021 13:51

   Dzień dobry,
   Podróży autokarowych to nie obowiązuje.
   Jeśli docelowa podróż zaczyna się w Polsce, to nie słyszałem o żadnych testach oraz kontrolach.

 • Dziękuję za artykuł! Jeszcze jedno pytanie: jak wygląda sytuacja z testami, kontrolami przy przyjeździe samochodem (transfer przez Francję)? Będę wdzięczna za informację!

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 czerwca 2021 13:55

   Nie słyszałem o żadnych kontrolach mimo, że Francuzi oficjalnie wymagali tego nawet przy tranzycie przez ich kraj.
   Z tego względu w ogóle bym się tym nie przejmował.

 • Szybki test antygenowy w Sewilli
  29 czerwca 2021 16:04

  Witam, proszę o informację, gdzie zrobie szybki test antygenowy przetłumaczony na angielski w Sewili, wylatuje w niedzielę 04.07.2021 z Sewilli zatrzymałam się na starówce. Domyślam się, że ani w sobotę ani w niedzielę „na mieście ” będzie o to trudno a na lotnisku terminy zarezerwowane.

  Odpowiedz
 • Czy przy wyjeździe z Hiszpanii obowiązują jakieś regulacje ?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 lipca 2021 07:02

   Zależy do jakiego kraju lecisz.
   Sam kraj przy wyjeździe nie wymaga żadnych dokumentów.

 • Dzień dobry,
  W piątek wieczorem ląduje na lotnisku Barcelona-Girona i chciałabym po prztylocie dostać się do Barcelony. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie aktualnych informacji na temat autobusów, a na najpóźniejszy pociąg najprawdopodobniej nie zdążymy dojechać. Orientujecie się może czy nadal jest możliwość pojechania autobusem z lotniska i jaki jest jego rozkład jazdy?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   13 lipca 2021 10:37

   Dzień dobry,
   Tak, autobusy kursują po przylotach na lotnisko w Gironie.
   W piątek jest np. autobus o 21:00.

 • Kwarantanna
  26 lipca 2021 10:57

  Dzień dobry.
  Jakie są zasady kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną? Czy obowiązuje też taka jak w Polsce zasada, że osoby w pełni zaszczepione nie podlegają kwarantannie?

  Odpowiedz
  • Poza certyfikatem szczepienia najczęściej osoby po kontakcie są kierowane na test. Po ujemnym teście bez kwarantanny.

 • Dzień dobry.
  2 sierpnia lecę z Hamburg do Barcelony linie Ryanair (przy wylocie będę mieć wynik testu antygenowego)
  Lot powrotny, mam 6 sierpnia do Hamburg, od razu wsiadam w auto, jadę do domu do Polski, i teraz pytanie:
  Czy test na powrót muszę robić w Barcelonie przed wylotem, czy mogę zrobić go po lądowaniu w Hamburgu (czy Ryanair, w ogóle wpuści mnie na pokład bez testu), czy mogę go zrobić dopiero po wjeździe do Polski 6 sierpnia?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Musisz sprawdzić zatem wymaganie dla lotów do Niemiec. Jeśli chodzi o podróże do Polski, nie ma takiej konieczności, natomiast nie wiem co władze Niemiec wymagają od przylatujących w Hiszpanii.

 • Witajcie, czy nadal nie mając szczepienia, nie muszę robić testów lecąc do Barcelony? Sprawdzam co tydzień listę na gov.pl Hiszpania – krajów wysokiego ryzyka i nadal Polski tam nie ma, wiec nie muszę już robić testów antyG Llub PCR? 🙂

  Odpowiedz
  • Nic nie musisz robić 🙂
   Jedynie na powrocie aby zwolnić się z kwarantanny będziesz musiała w Polsce zrobić szybki test antygenowy.

 • Tak, już byłam w innym kraju, wiec wiem, że znowu po powrocie czeka mnie test 🙂
  Jednak bardzo dziękuje za odp. wolałam się upewnić, lecę wprawdzie 05.sierpnia i wszystko jeszcze może się zmienić… 02 sierpnia znowu sprawdzę czy coś się zmieni, ale mam nadzieje, że tak zostanie. Dziękuje.

  Odpowiedz
 • Chyba zaraz umrę ze stresu. Wypełniałam właśnie dokument QR i na ostatnim już etapie pokazała się informacja że nie wpisałam nr miejsca w samolocie. Chciałam to cofnąć i coś przycisnęłam. Chyba wszystko usunęłam bo nie mogę ani wejść w modify ani w retrieve bo pisze że nie odnaleziono.
  Mam tylko dowód, więc nie mogę użyć innego dokumentu do wygenerowania nowego kodu. Boże co ja mam teraz zrobić? Wylot w czwartek miał być Help Pleasee!

  Odpowiedz
  • Ewa – spokojnie – możesz kontynuować wniosek na podstawie linku i numeru formularza, który otrzymałaś email. Zaraz na początku wypełniania formularza przychodzi kod bezpieczeństwa, który musisz wprowadzić, aby kontynuować wypełnianie wniosku. Tam masz wszystkie dane, które pozwolą ci wrócić do formularza.

 • Cześć,
  A jak wygląda sytuacja z Majorką, obowiązują te same zasady co na kontynencie?

  Odpowiedz
  • Wychodzą tu osobne komunikaty, ale podobnie jak na lądzie, na ten moment brak konieczności robienia testów od osób przylatujących z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu