News

Rekordowa ilość Polaków w Hiszpanii

Biuro Radcy ds. turystyki ambasady Hiszpanii przekazało statystyki przyjazdów Polaków do Hiszpanii w 2022 roku. Padł rekord! Przez cały rok przyjechało tam 1,5 miliona rodaków.

Roku 2022 z powodów pandemii nie należy porównywać do lat poprzednich. Odniesieniem może być tu ostatni pełny sezon przed pandemią, czyli rekordowy rok 2019. I tak w stosunku do tamtego rekordowego sezonu wzrost w 2022 roku wyniósł 13%! W stosunku do 2021 roku wzrost ten wyniósł aż 88%.

W całym roku 2022 Hiszpanię odwiedziło 71,5 miliona zagranicznych turystów.

W 2022 roku polscy turyści wydali łącznie 2.204 mln euro, co stanowi 2,6% całkowitych wydatków dokonanych przez turystów zagranicznych w Hiszpanii. Średnie dzienne wydatki wzrosły do 169 euro, co również jest rekordową kwotą i stanowi wzrost o 9,3% w porównaniu z rokiem 2021r.

Wśród głównych hiszpańskich destynacji wybieranych przez Polaków w 2022 roku, według badania FRONTUR, prym wiodą Wyspy Kanaryjskie, gdzie przyjechało ponad 429 tys. polskich turystów, co oznacza wzrost o 14,26% w porównaniu z rokiem 2019. Na drugim miejscu plasuje się Katalonia z 303 tysiącami turystów oraz Baleary z prawie 258 tysiącami turystów, destynacja, która odnotowuje wzrost o 67% w porównaniu z 2019 r.

Rok 2023 zapowiada się równie imponująco. Po pierwsze bardzo imponującą siatkę połączeń oferują low costy z wielu polskich lotnisk. Z samych Katowic do Barcelony Wizz Air lata aż 5 razy w tygodniu! Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście samoloty czarterowe polskich biur podróży, a rekordowe wzrosty cen wakacji w Grecji powodują, że wzorem ubiegłego roku sporo osób zdecyduje się wybrać niewiele droższą lub w podobnych cenach Hiszpanię.

Sam Ryanair, potentat na rynku europejskich przelotów informował, że styczeń 2023 roku był rekordowym miesiącem dla firmy pod względem sprzedaży biletów lotniczych. jak widać Europejczycy bardzo masowo wracają to podróży lotniczych.

Zobacz również

4 komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam! Powyżej dowiedzieliśmy się ilu Polaków między innymi co roku odwiedza Hiszpanię .
  Ale dlaczego są tylko wyloty z Katowic,Krakowa do Hiszpanii? Przecież loty z Poznania na ten kraj
  zawsze były oblegane.Latało się do Castellone.I to była wspaniała trasa,której tak bardzo brakuje.
  Na pewno nie tylko ja tak sądzę.Czy poznańska Ławica to takie dno? Tak bardzo nam tutaj tych lotów brakuje.Proszę wziąć to pod uwagę.Zapewne większość ludzi byłaby zadowolona z lotów Poznań – Castellone. Pozdrawiam .

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Niestety pewnie na trasa nie zarabiała tyle ile inne połączenia, a może wręcz przynosiła straty.
   Teraz na przeloty jest olbrzymi boom, więc linie redukują nawet zarabiające, ale mniej rentowne trasy i przerzucają samoloty na te najbardziej dochodowe. Czysta ekonomia.

 • Mam pytanie czy do Sagrada Familia w pierwszą niedziele miesiąca jest darmowe wejście?
  Czy tylko w czasie mszy św. np .9 rano niedziela ?

  Odpowiedz
  • Msza odbywa się w każdą niedzielę.
   Pamiętaj, że liczba osób mogących wziąć udział w eucharystii jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team