Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2024.

Wszystkie bilety kupione do 14 stycznia 2024 roku można wykorzystać do 30 kwietnia 2024 roku. Poniżej cennik biletów ważny od 15 stycznia 2024 roku.

UWAGA – T-Mobiltat
Od 28.11.2023 bilety T-Usual, T-Casual oraz T-Familiar sprzedawane są tylko na kartę T-Mobiltat.
Nie są już wydawane w formie tradycyjnych kartoników z paskiem magnetycznym.
Kupując bilet w automacie domyślnie wyskoczy nam karta T-Mobiltat załadowana wybranym biletem – np. T-Casual.
Karta jest wielokrotnego użytku, więc jeśli skończy nam się biletach, doładowujemy na nią dowolnie ponownie T-Casual czy T-Familiar.
Przy biletach miesięcznych T-Usual konieczny jest zakup spersonalizowanej karty T-Mobiltat.

Karta anonimowa to biletów T-Casual i T-Familiar kosztuje 0,50 euro, a opłata jest doliczana przy zakupie w automacie.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,55 euro.
T-Casual – koszt 12,15 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro! Zakupiony bilet T-Casual jest ważny do końca lutego roku następnego. Jeśli zatem byliście w Barcelonie w lipcu 2023 roku i nie wykorzystaliście wszystkich przejazdów, bilet będzie ważny do końca lutego roku 2024. Bilet aktualnie nie kupimy już w formie tradycyjnego kartonika – potrzebna będzie karta T-Mobiltat lub zakup w aplikacji TMB App.
T-Familiar – koszt 10,70 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przejazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób. Bilet jest ważny 30 kolejnych dni od pierwszego użycia. Bilet aktualnie nie kupimy już w formie tradycyjnego kartonika – potrzebna będzie karta T-Mobiltat lub zakup w aplikacji TMB App.
T-Grup – koszt 84,80 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro. Bilet aktualnie nie kupimy już w formie tradycyjnego kartonika – potrzebna będzie karta T-Mobiltat lub zakup w aplikacji TMB App.
Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (11,20 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro (21,35 euro przy aktualnej promocji). Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2024 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 7,25 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,50 euro.
Dokładny cennik popularnych turystycznych biletów na strefy od 1 do 5 znajdziesz tu: Nowe ceny biletów miejskich

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2024 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual12,15 €23,90 €32,55 €41,85 €48,10 €51,15 €
T-Familiar10,70 €20,30 €28,80 €37,35 €42,70 €44,85 €
T-Grup84,80 €167,40 €227,90 €292,90 €336,65 €357,95 €
T-Dia11,20 €17,10 €21,50 €24,00 €26,85 €30,05 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Karta T-Mobiltat

Najpopularniejsze bilety T-Casual czy T-Familiar kodowane są na karcie T-Mobiltat (system dolicza 0,50 euro za wydanie takiej karty). Karta jest ważna 6 miesięcy i po wyczerpaniu np. biletów T-Familiar, możemy na nią dokupić kolejne – nie ma konieczności kupowania kolejnej karty. Karta posiada chip, dzięki czemu przykładamy ją jedynie do czytnika w autobusie czy na bramce w metrze. Podobnie kartę T-Mobiltat można sparować z aplikacją TMB App, dzięki czemu możemy dokonywać zakupu bezpośrednio z pozycji smartfona.

Zakup online

Od wielu lat przez Internet możemy zamówić karty Hola Barcelona. Są dalej w wydawane w formie tradycyjnego kartonika z paskiem magnetycznym. Zakupując go online otrzymujemy voucher z numerem i na ja jego podstawie odbierzemy bilet w dowolnym automacie TMB.

Bilety T-Familiar czy T-Casual można również zakupić online przez aplikację TMB App.

Jeśli posiadamy fizyczną kartę T-Mobiltat, skanujemy ją przykładając do telefonu (przez włączone NFC).

Jeśli nie posiadamy karty T-Mobiltat, można zakupić bilety bezpośrednio na telefon, ale wtedy trzeba w pełni skonfigurować aplikację i podać swoje dane, łącznie z numerem paszportu / dowodu. Jeśli nie posiadamy numerów DNI lub NIE (hiszpański dowód osobisty lub hiszpański dokument obcokrajowca), weryfikacja podanego numeru może potrwać do 48h.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

Poprzednio każdy przejazd biletu T-Familiar czy T-Casual był drukowany na tyłach biletu. Od 28.11.2023 bilety te zakupujemy na kartę T-Mobiltat. Ilość wykorzystanych przejazdów z tego biletu sprawdzimy:

 • w dowolnym automacie TMB
 • w aplikacji TMB App, jeśli sparujemy kartę T-Mobiltat z telefonem (przez NFC)

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

2418 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Czy w Barcelonie można płacić telefonem (NFC) w większości restauracji, za komunikację miejską i atrakcje czy nie jest jeszcze to tak popularne i lepiej mieć gotówkę?

  Odpowiedz
  • Tak, NFC to po prostu karta, tylko dodana w telefonie.
   Nie ma żadnego problemu zarówno w automatach jak i w restauracjach.

 • Jeśli jadę w trzy osoby na bilecie t-familar -8 przejazdów to czy przy jednej podróży jest liczone jako jeden przejazd czy jako trzy?

  Odpowiedz
 • Czy na kartę T-Mobiltat można od razu zakupić dwie karty T-Familiar aby mieć 16 przejazdów?

  Odpowiedz
  • Według mnie nie ma z tym żadnego problemu, ale nie upieram się na 100 procent.

 • Dzień dobry

  Wybieram się z żoną do Calella i planujemy przynajmniej przeznaczyć 3-4 dni na zwiedzanie Barcelony i okolicy. Z waszego doświadczenia jaki rodzaj biletu najlepiej kupić?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Można zatem zainwestować w T-Familiar w opcji na IV strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów, więc korzystając wspólnie w dwie osoby, zejdzie wam przy jednym tripie 4 przejazdy.
   2 takie bilety zatem wystarczą nam 4 przejazdy w dwie strony do Barcelony.
   W samej Barcelonie można kupić 1 – strefowy T-Casual dla każdej osoby (10 przejazdów), bo na 4 dni powinno to w zupełności wystarczyć.

 • Będziemy z mężem w Costa Brava – Santa Susana. Chcemy dojeżdżać do Barcelony, ale po samym mieście poruszać się pieszo. Czy dobrze rozumiem, że jeśli kupię bilet T Familiar to np.:
  1. Chcąc jechać do Sagrada Familia – wsiadamy w pociąg Santa Susana do np El Clot Arago i tam możemy na tym samym przejeździe przesiąść się w metro do Sagrady? I to będzie wtedy jako dwa przejazdy (1 – ja, 2 mąż) ? Santa jest w 5 strefie, więc teoretycznie czas przejazdu mamy 75 min +60 minut – czyli odpowiednio aby dostać się do Sagrady?

  Odpowiedz
  • Dokładnie, tak, to największa zaleta kupowania T-Familiar na dojazd z wybrzeża.
   Jak najbardziej przesiadka na metro w ramach jednego przejazdu.
   Spokojnie zdążycie dojechać w tym czasie.

  • Dzień dobry, jutro ok 19:00 lądujemy w 5 osób na el prat. Mieszkamy w Sitges. Planujemy 3-4 razy pojechać do Barcelony. Również do montserat. 5 lipca wylatujemy z El Prat do Polski. Jaki bilet kupić najlepiej? Tcasual? I osobno na dojazd.z lotniska do Sitges i z Sitges na lotnisko?

  • Dzień dobry,
   Tak, można kupić bilet T-Casual w opcji na III strefę i każdy będzie miał 10 przejazdów, łącznie z dojazdami do Sitges z lotniska oraz z Sitges do Barcelony.
   Można ew. pomyśleć również o miesięcznym T-Usual jak przyjeżdżacie na tak długo.
   Wtedy będziecie na tym bilecie podróżować również bez limitu w samej Barcelonie.

   Koszt T-Usual na III strefę to 40,35 euro / osoba

  • Dzień dobry,
   proszę o radę jesteśmy w Costa Brava – Santa Susana Malgrad de Mar w 4 osoby. Chcemy dojechać na 1 dzień do Barcelony. Chcemy zakupic bilet T Familiar na 8 przejazdów. Santa jest w 5 strefie a Barcelona w 1. Czy bilet ten pozwoli nam TYLKO na przejazd Malgrad de. Mar-Barcelona Sants i powrót (4×2 przejazdy) czy również przejazdy metrem w Barcelonie? Czy 1 przejazd dotyczy 1 wejście do środka transportu ( z 5 strefy do 1) czy możliwość 1 przejazdu w ramach każdej ze stref i czy czas przejazdu ma znaczenie?

  • Dzień dobry,
   Dokładnie, przy czterech osobach jeden bilet T-Familiar pozwoli wam obrócić w jedną i drugą stronę.
   Tak – w ramach tego jednego przejazdu możecie przesiąść się na miejscu na metro w ramach tej stacji na którą dojeżdżacie pociągiem (bez wychodzenia z podziemi).

 • Kochani mam skonfigurowana aplikacje tmb, na którą zakupiłam dla siebie bilet miesięczny. Jednak potrzebuje jeszcze kupić bilet dla dziecka, już zostało ono zweryfikowane i przypięte do mojego konta, choć wcale tego nie widzę w aplikacji. Jak kupujecie mobilny bilet dla dziecka?

  Odpowiedz
  • Natalia – nie próbowałem jeszcze ogarniać biletu dla dziecka na swoim telefonie więc nie podpowiem.

 • Czy z kartą T-casual można dostać się z lotniska El-Prat na plac kataloński? Przy pomocy pociągu? Czy T-casualem nie dostaniemy się ani z ani na lotnisko?

  Odpowiedz
  • Tak, z T-Casual czy T-Usual dostaniecie się z lotniska pociągiem R2N.
   Pociąg nie dojeżdża na plac kataloński, ale zatrzymuje się nieco powyżej – Passeig de Gracia (to bardzo blisko).

 • Cześć. Kupując T-casual 10 przejazdów . Przesiadając się np z metro – autobus – tramwaj w czasie 1 godziny. Za każdym razem przykładam kartę do czytnika w danym środku transportu? A liczy się jako jeden przejazd?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Na przesiadkach na metrze nie przechodzisz ponownie przez bramki i nie kasujesz biletu.
   Jeśli jedziesz autobusem czy metrem, za każdym razem przykładasz bilet do czytnika.

 • Dzień dobry, planujemy wyjazd do Barcelony w 3 osoby. Będziemy na miejscu w niedzielę, potrzebujemy dojechać z lotniska El Prat do hotelu SB Palace Europe. W poniedziałek i wtorek planujemy zwiedzanie, gdzie również potrzebne będą bilety na komunikację miejską. Potrzebujemy też przejazd z hotelu na dworzec kolejowy Barcelona Sants we wtorek. Na jaki bilet mamy się zdecydować? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Całkiem możliwe, że w takim razie 10 – przejazdowy bilet T-Casual wam wystarczy,
   Z lotniska co prawda przydałoby się bilet na metro – T-Casual w metrze z lotniska nie będzie obowiązywać.
   Możesz zatem pomyśleć ew. o biletach Hola Barcelona czy po prostu miesięcznym T-Usual, który przy aktualnej promocji kosztuje lekko ponad 20 euro.
   A na nim dojedziesz z lotniska metrem.

 • Dzień dobry,
  Upewnijcie mnie proszę czy dobrze zrozumiałam… dzieci TURYŚCI do 4 roku życia mają bezpłatne przejazdy? A więc w przypadku korzystania z t-familiar odbijają się Ci powyżej 4 r.ż.?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dokładnie, do 4 roku życia przechodzą przez bramki bez konieczności odbijania biletu.

 • Ja mam takie pytanie mało jest o biletach t-usal. Wybieramy się w 6 osób na 10 dni do miejscowości położonej w 6 strefie El Vendrell chcemy podróżować po okolicy mamy w planach właśnie zakupić takie bilety i moje pytanie jest takie czy na tym bilecie dojadę np Costa Brava , Montserrat i jakimi środkami komunikacyjnymi mogę się na nim poruszać (metro pociąg autobus ?) A może polecieć jakieś inne rozwiązanie jesteśmy nowicjuszami i będziemy wdzięczne za każdą podpowiedź wskazówkę 🙂

  Odpowiedz
  • Tak, temat biletów miesięcznych jest teraz bardziej na czasie ze względu na tą 50 procentową redukcję. Normalnie przez turystów raczej nie jest wykorzystywany.
   Będzie obowiązywał na środki transportu, które kursują w ramach zintegrowanego systemu komunikacji. Będą to m.in. pociągi regionalne, a w swojej miejscowości masz właśnie linię R4. Również do samego Monistrol de Montserrat dojedziesz na nim pociągiem, ale pamiętaj, że na kolejki linowe czy zębate na szczyt trzeba już kupić osobny bilet.

 • Dzień dobry, czy bilet T-usual zakupię w automacie przy lotnisku El-prat? Czy to właśnie jego weryfikacja może potrwać 48h? Czy mogę zakupić jakoś ten bilet wcześniej, przed wyjazdem? Ściągnęłam aplikację, ale nie mogę w niej znaleźć miejsca, gdzie kupić bilet.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Weryfikacja danych dotyczy kupowania biletów przez aplikację.
   Na miejscu w okienku po prostu podajesz dowód i osoba z kasy sprzeda ci bilet miesięczny.

  • Bardzo dziękuję za wasze szybkie odpowiedzi na każde pytanie! Wasza strona to miejsce, które rozwiewa wszelkie moje wątpliwości odnośnie mojego pierwszego wyjazdu za granicę właśnie do Barcelony. Robicie wspaniałą robotę i jestem wdzięczna za to miejsce! 🙏😊

  • Dzięki za komentarz i fajnie że na coś się przydaje 🙂

  • Dzień dobry 🙂
   Wybieramy się w 2 osoby do Barcelony od 9.08 do 16.08. Samolot mamy na lotnisko w Gironie, pierwszy hotel to California w Barcelonie od 09.08-12.08, drugi Marina Badalona od 12.08-15.08 i ostatni nocleg od 15.08 do 16.08 w hotelu Vilobi (300 metrów od lotniska w Gironie). Podczas pierwszego noclegu chcielibyśmy jak najwięcej zwiedzić w centrum. Podczas drugiego trochę odpoczynku ale jak się trochę zwiedzania. I ostatni nocleg już przy lotnisku zwiedzić trochę Gironę. Proszę o polecenie jak się przemieszczać, jakie bilety najlepiej kupić, oraz czy warto kupić jakieś wejściówki wcześniej np. Sagrada familia? Z góry dziękuję.

  • Dzień dobry,
   Z tego co widzę pierwsze 6 dni w samej I strefie, więc przy tak długim pobycie zdecydowanie bilet miesięczny T-Usual w opcji na I strefę 🙂
   Wtedy bez limitu przemieszczacie się łącznie z Badaloną.
   Później już do Girony jednorazowe bilety.
   Wejściówki tylko online – zdecydowanie.
   Na miejscu są duże problemy z wejściami i kolejkami z racji szczytu sezonu.

 • Dzień dobry, wybieram się z rodziną 4 osoby na 6 dni do Barcelony. Myślę o zakupie biletu T-grup, rozumiem, że dodatkowo z El Prat do centrum muszę zakupić inne bilety?
  Bilety T-Grup mogę również zakupić w na stacji pociągu R2N?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jak najbardziej, zintegrowane bilety możesz kupić na stacji metra / pociągu R2N na lotnisku.
   Na bazie T-Grup dojedziesz do centrum wykorzystując właśnie pociąg R2N 🙂 Nie musisz zatem kupować dodatkowych biletów.

 • Witam, czy ogarnę zakup biletu t-usual w automacie biletowym? Chodzi mi o to czy da się tam spersonalizować tą kartę t- mobilat bo jak przeczytałem do biletu t-usual trzeba podać nr dokumentu tożsamości. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź bo ta aplikacja gdzie podobno można to zrobić online mnie przeraża, a poza tym tam można podawać tylko hiszpańskie dokumenty NIE i ten drugi. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, na bazie paszportu nie ma większego problemu, więc najszybciej i bezproblemowo – tradycyjne okienko na lotnisku El Prat – stacja pociągu R2N.

 • Dziękuję za szybką odpowiedź! pewnie bliżej wyjazdu pozwolę sobie jeszcze w razie potrzeby zapytać. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, bardzo proszę o podpowiedź czy jest możliwość, żeby z lotniska el prat do miejsca carrer de Riu Llobregat dojść piechotą? Mapa google wskazuje, że zajmie nam to ok 40 minut, ale przeglądając street view nie do końca widzę, żeby były chodniki. Będziemy po 22 i boję się, że jest to ryzykowna wyprawa. Poproszę jeszcze o potwierdzenie czy dobrze rozumiem zasady biletowe. Następnego dnia z w/w miejsca będziemy chciały udać się do Malgrat de Mar jest nas 3 planujemy tylko dojazd w jedna stronę widzę, że trzeba będzie mieć dużo przesiadek czyli opłaca nam się kupić bilet T-familar na 5 strefę? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dokładnie, z lotniska nie zdecydowałbym się na taki spacer, ciężko z infrastrukturą.
   Co do komunikacji do Malgrat – w zasadzie na jakimś bilecie sieciowym typu T-Familiar, cała trasa, np. metro – pociąg do Malgrat to będzie i tak jeden przejazd z tego biletu na V stref.
   Kwestia tylko tego typu, czy poza tymi trzema przejazdami wykorzystacie je jeszcze.

   Może być to najkorzystniejsza cenowo opcja.

  • Dziękuje bardzo za odpowiedź, ale nasuwa mi się kolejne pytanie 🙂 Jeżeli na lotnisku w Barcelonie kupię bilet T-Familar na 5 strefę i z lotniska wsiądziemy w autobus PR1 aby dojechać do Av onze de Setembre -Riu Anoia zejdzie nam wtedy trzy przejazdy następnego dnia w tych okolicach pojedziemy do Malgrat to będzie kolejne trzy. To chyba jakieś rozwiązanie jeżeli dobrze rozumiem, że ten bilet działa w tym autobusie i będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Bo wydaje mi się, że kupno jednorazowego biletu z lotniska a później dokupienie T-familar nam się nie opłaci. Im więcej czytam o biletach tym bardziej niczego nie rozumiem 🙁

  • Tak, w autobusie PR1 obowiązuje zintegrowany system komunikacji, więc jak najbardziej wykorzystasz tu T-Familiar, wystarczy taki na I strefę.
   Pamiętaj jednak, że jak chcesz kupić taki bilet na lotnisku, a lądujesz na T2, t musisz przejść na stację pociągu / metra.
   W dwie strony to dodatkowe 20 – 30 minut 🙂

 • Wybieramy się w 5 osób na jeden dzień do Barcelony, jaki bilet kupić na komunikację miejską?

  Odpowiedz
  • Możecie korzystać np. z T-Familiar, ale wtedy przy jednym przejeździe odbijacie go 5 razy, czyli schodzi wam 5 przejazdów z ośmiu. Kupujecie kolejny, ale ciężko będzie wam tak wycyrklować, aby wykorzystać wszystkie. Możliwe, że podczas jednego dnia w Barcelonie najwygodniejsze będą dla was po prostu biletowy jednorazowe.

 • Jak najlepiej poradzić sobie z biletami, gdy będę mieszkała w strefie 5 i przez dwa dni chciałabym dojeżdżać do Barcelony i zwiedzać ją. Będziemy w dwie osoby, co najlepiej cenowo nas wyjdzie? Dodam że po Barcelonie też chcielibyśmy poruszać się transportem miejskim.

  Odpowiedz
  • Idealnie w takim razie T-Familiar w opcji na V strefę.
   Zejdą wam dwa przejazdy w jedną i dwa w drugą.
   Później kolejnego dnia to samo i idealnie wykorzystacie wszystkie 8 przejazdów z tego biletu.

   W samej Barcelonie można postawić na T-Familiar w opcji na I strefę.

 • Witam.
  Będziemy podróżować z V strefy do Barcelony przez tydzień 3 os.(3-4 dni). Myślę by zakupić bilety t-usual. Pytanie:
  -bilety są imienne? (każda osoba swój)
  – w apce jest opcja zmiany zakupionego biletu, jeśli mam kilka rodzajów?
  – jeśli mam V strefę miesięczny, to mam kupić jeszcze na samą Barcelonę?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, bilety są imienne i są powiązane z dokumentem tożsamości. Jedna osoba – jeden bilet.
   Jeśli bilet T-Usual na V strefę, to podróżujecie do samej Barcelony, ale również po samym mieście 🙂

 • Nie wiem czy dobrze rozumiem – bilety T-Familiar nie obsługuja linii metra z i na lotnisko ale można z nich korzystać jadąc pociągiem R2N?

  Odpowiedz
 • Witam serdecznie. Wybieramy się do Barcelony w 5 osób. Kwatera będzie w Viladecans. Jaki najlepiej zakupić rodzaj biletu by można zwiedzić Barcelonę?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Bardzo fajna sprawa, bo Viladecans leży w I strefie, stąd najlepiej postawić na zintegrowane bilety, jak T-Casual czy T-Familiar.
   Na tych samych biletach będzie można dojeżdżać do miasta, ale też podróżować po samej Barcelonie.

 • Witam serdecznie 🙂
  Wybieramy się wkrótce na tydzień do Barcelony. Będziemy mieszkanie mamy w Calella. Planujemy codziennie dojeżdżać i zwiedzać Barcelonę raczej pieszo, ale również pojechać np. do Blanes. Bo przeczytaniu wielu informacji i opinii zdecydowaliśmy się na zakup biletu Ab.Recurrente. Czy będzie to dobrym wyjściem? Planujemy kupić go od razu na lotnisku, R2 do centrum i stamtąd r1 do Calella. Czy tam wystarczy podać 6 cyfr z dowodu osobistego? Jeśli możesz, to utwierdź nas w tym, że to dobry pomysł lub daj inny pomysł, który może okazać się lepszy 😉

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie wiem jak jest aktualnie ze sprzedażą tego biletu dla turystów na miejscu. Wiem, że robione wcześniej przez internet – w aplikacji – przechodzą.
   To z pewnością rozwiąże wam kwestie dojazdów.
   Alternatywą przy częstym podróżowaniu może być też miesięczny T-Usual w opcji na IV strefę.
   Wtedy również w ramach tego biletu można przemieszczać się bez limitu po samej Barcelonie.

 • Ze względu na dużą ilość korzystania z transportu kupimy bilet Hola Barcelona. Czy można go zakupić na lotnisku El-Prat?

  Odwołując się do poprzedniego pytania miałam na myśli bilet T-Usual.I czy jest ważny podczas podróży nocą?

  Odpowiedz
  • Tak, T-Usual działają w nocnej komunikacji.
   Bilet Hola Barcelona można kupić na lotnisku na stacji metra / pociągu R2N.

 • Arkadiusz
  3 lipca 2024 09:53

  Cześć!
  Spędzimy w Barcelonie 7 dni. Chcemy dość intensywnie zwiedzać miasto oraz wybrać się na Montserrat. Oczywiście interesują nas także przejazdy z i na lotnisko. Będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedź jaki bilet (lub bilety, jeśli lepsza opcją jest ich połączenie) wybrać. Po lekturze skłaniam się do miesięcznego, ale nie jestem tego pewien, a ponadto gubię się w strefach 🙁
  Proszę także i informację gdzie najlepiej kupić bilet.
  Z góry serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź (wylatujemy już jutro).

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Zdecydowanie miesięczny przy tak długim pobycie.
   Z racji aktualnej promocji macie za lekko ponad 20 euro / osoba święty spokój.
   Jedynie do Montserrat kupicie jednorazowe bilety, a tak na miesięcznym robicie całą Barcelonę łącznie z sąsiednimi miejscowościami.

 • Arkadiusz
  3 lipca 2024 11:41

  Czy T-Usual można kupić na lotnisku?
  Próbowałem online ale formularz nie przyjmuje nr polskiego dowodu, ani wpisanego jako DNI, ani jako NIE.
  I jeszcze jedno – czy ten bilet działa we wszystkich środkach komunikacji (w tym tych obsługujących połącznia z lotniskiem), czy są jakieś wyjątki?

  Odpowiedz
  • Tak, wchodzi bez problemu paszport, ale nasz dowód nie ma odpowiedniej liczy znaków.
   Tak, na lotnisku kupisz go na stacji pociągu R2N w tradycyjnym okienku.

   Zadziała z lotniska w metrze, pociągu, autobusie 46. Nie działa na połączenia Aerobusem.

 • Hola! Proszę o pomoc, chcę zakupić bilet T-USual na cały miesiąc , w tekście jest napisane, że potrzebuję personalizowaną kartę T- mobilitat, gdzie ją dostanę?

  Odpowiedz
  • Kupując bilet miesięczny dostaniesz do od razu z tą kartą.
   Zostanie doliczona opłata 0,50 do kartonika.
   Jeśli kupisz bilet online na aplikację, nie potrzebujesz karty.

   W formie karty otrzymasz bilet kupując go w automacie lub w tradycyjnym okienku na stacji pociągu na lotnisku El Prat.

 • Cześć, za miesiąc wybieramy się do Barcelony w 3 osoby, planujemy zakupić sobie bilety miesięczne. Czy na lotnisku El Prat bezpośrednio można zakupić taki bilet?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, kupisz je np. w okienku na stacji pociągu R2N na wysokości Terminal 2.

 • A czy może wiesz jak wygląda wymiana biletu Ab.recurrent z aplikacji na kartonikowy? Dokonuje się tego w automacie czy np. w kasie?
  W aplikacji mam bilet – kod QR i kod składający się z liter i cyfr.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, skanuje się kod QR w automacie i odbiera bilet w automacie.

 • Czyli bilet T-Usual można zakupić w automacie?Jakie cyfry trzeba podać z dowodu osobistego?

  Odpowiedz
  • Ilość cyfr w naszym dowodzie jest za mała.
   Trzeba wpisać wymaganą liczbę znaków, więc przed numerem dowodu można dopisać np zera aby spełnić ten wymóg. Tak często wpisują również osoby w tradycyjnych okienkach.

 • Będziemy w kilkanaście osób (5 rodzin)w Malgrat de Mar chcemy zwiedzić Girona , Pinede , Tossa de Mar, Blanes jaki najlepiej kupić bilet

  Odpowiedz
  • Do Girony jednorazowe, bo to już poza strefą zintegrowanej komunikacji.
   Natomiast na podróże po wybrzeżu można postawić na bilety T-Casual czy T-Familiar.
   Jeśli macie zamiar wykonać co najmniej 10 przejazdów, to T-Casual dla każdej osoby i kwestia tylko gdzie najdalej będziecie jechać (Barcelona?), bo wtedy pasowałby taki bilet kupić w opcji na V stref (48,10 euro).

   Co ciekawe w aktualnej promocji bilet miesięczny na V stref kosztuje 56,65 euro, ale wtedy macie nielimitowaną liczbę przejazdów przez całe wakacje.

 • Pytanie o bilet miesięczny. Jadę do Barcelony na 12 więc bilet T-Usual wydaje się najsensowniejszy. Zainstalowałam aplikację na telefonie. Skonfigurowałam konto w tym nr paszportu. Czekam na weryfikację. jeśli przejdę ją pomyślnie czy muszę na miejscu wykupić jeszcze kartę magnetyczną czy wystarczy mieć wirtualną kartę w telefonie? I drugie pytanie, czy dla dziecka powyżej 4 lat trzeba utworzyć osobne konto w telefonie czy na jednej aplikacji mogą być zarejestrowane 2 osoby?

  Odpowiedz
  • Tak, po weryfikacji nie będzie ci już potrzebna fizyczna karta, bo rolę karty będzie pełnił telefon.
   Według mnie nie można skonfigurować drugiego miesięcznego na jednym telefonie i trzeba będzie kupić drugą, fizyczną kartę i na nią kupić taki bilet.

 • Witam,
  Jeszcze w lipcu bedę w Malgrat de Mar z rodziną. 3 osoby, w tym dziecko 11 lat. Chcemy wpaść do Barcelony na dwa dni dojeżdżając pociągiem. I tu pojawia się pytanie o najkorzystniejszy bilet. Familiar mi nie pasuje, 8 przejazdów, trzy osoby. Potrzebowałbym 12 przejazdów pociągiem do Barcelony i z powrotem. Po samej Barcelonie myślałem poruszać się z biletem (x3) dwudniowym z Hola Barcelona, obecnie dostępny online za 15,75 € (10% upustu). Na pociągu T-Casual to za dużo, bo tam na osobę 10 przejazdów, ja na osobę potrzebuję 4. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Przelicz czy i tak nie będzie ci się opłacać T-Casual na V strefę na 48,10 euro.
   Wtedy pojedyncze przejazdy będzie można wykorzystać na przemieszczanie się w samej Barcelonie i odpadnie konieczność zakupu Hola Barcelona.
   Wszystko pod warunkiem, że łącznie będziecie potrzebować tych dziesięciu przejazdów.

  • T-casual musiałbym kupic x3, bo jesli dobrze zrozumiałem to nim się nie można wymieniać z osobami podróżującymi razem (ja, zona i dziecko). A to już wychodzi 144 euro.

  • W takim razie na T-Familiar pojedzie w jedną i drugą stronę.
   W kolejny dzień zostaną wam dwa przejazdy na tym bilecie i dokupicie jeden jednorazowy.
   Na powrocie 3 jednorazowe bilety na powrót z Barcelony.

  • To chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie, dziękuję za pomoc.

 • Dzień dobry 😀
  O szczęście niepojęte, że prowadzą Państwo tak pomocną stronę.

  Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu bo pewnie coś mi umknęło.
  Podróż z Caleli do Barcelony. Dwie osoby. Dwa dni (nie zostajemy na noc w Barcelonie, czyli wraz z powrotem każdego dnia)
  Bilet T-Familiar to 37€ i czy trzeba na miejscu Barcelonie dokupić opcje do podróżowania w strefie I ?
  (Czy T-Familiar na IV strefę daje nam dalej możliwość korzystania w I strefie?)
  Zastanawiam się po prostu czy do samej Barcelony nie brac biletów jednorazowych na R1, które wychodzą za ok. 6€, a na miejscu T-Familiar na I strefie.
  Np w pierwszy dzień chcemy coś pozwiedzać gdzie w danym miejscu zejdzie nam ok 2 godziny, a później ruszyć dalej i czy wtedy T-Familiar przekroczy swój czas, czy ja po prostu źle pojmuje działanie tego biletu ?(wiem, że nie można wracać, by nie odbić kolejnego przejazdu, ale też jest jakiś czytam limit 1 godzina i 15 minut)

  trudne to dość 😆 Dziękuję, jeśli Państwo odpowiedzą i być może przedstawią mi i wyklarują rozwiązanie.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, ten bilet IV strefowy daje możliwość podróżowania również po samej Barcelonie, ale oczywiście koszt jednostkowy jednego przejazdu jest wtedy większy.
   Jeśli dojedziecie do Barcelony i przesiądziecie się od razu z pociągu na metro, to wszystko robicie w ramach tego jednego przejazdu.

   Ale później każdy kolejny przejazd w Barcelonie będzie zabierał kolejny przejazd z T-Familiar.

   Dlatego na miejscu będzie się opłacało kupienie kolejnego T-Familiar, ale w opcji na I strefę 🙂

 • Cześć,
  Wybieram się w sierpniu’24 do Barcelony i chciałabym zapytać, czy wiesz może, czy nadal karta T-DIA 30 dniowy będzie w obniżonej cenie za 21,35 euro ? w zeszłym roku tak było, nie wiem do kiedy w tym roku jest promocja.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Małgosia

  Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (11,20 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro (21,35 euro przy aktualnej promocji). Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Chodzi ci zapewne o T-Usual.
   Tak, w dalszym ciągu obowiązuje 50% redukcja ceny.

 • Jak mogę obecnie założyć konto na tmb bez posiadania tych hiszpańskich numerów? strona nie przypuszcza mniej dalej

  Odpowiedz
  • Możesz do numeru swojego dowodu dopisać brakującą liczbę znaków, wpisując przed numerem np. zera.

 • Dzień dobry! Dobrze rozumiem na bilecie t-usual jeździmy bez limitu przez 30dni? Da się ten bilet kupić w automacie? Czy tylko w kasie? Będziemy mieszkać w Pineda de mar nie wiem czy tam na dworcu jest tradycyjne okienko.

  Odpowiedz
  • Jest, kupisz tam bilet bez problemu.
   Jeśli już masz kartę, to bilet kupisz w automacie.
   Nie wiem jak jest aktualnie przy zakupie nowych biletów w automacie.
   W okienku zrobisz to bez żadnego problemu.

 • Hej! Niedługo wybieramy się do Barcelony i mam dwa pytania. Jedziemy autobusem w dwie osoby z wybrzeża Costa Brava. Zatrzymamy się na stacji w Sant Pere, a stamtąd chcemy dojechać pod Sagradę Familię.
  Google maps pokazuje mi, że będziemy musieli skorzystać z autobusu linii żółtej B24, czy ten autobus kwalifikuje się w komunikację TMB i bilety typu T-familiar? (Pamiętam sytuację, gdy w innym mieście wsiedliśmy do zupełnie innej linii niewchodzącej w skład komunikacji miejskiej przez pomyłkę, więc wolę się upewnić)
  Oraz czy mając kartę T-mobilat z załadowanym na niej biletem T-familiar, wchodząc do autobusu musimy odbić tę kartę dwa razy?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Tak, ta linia działa w ramach zintegrowanej komunikacji, stąd zadziała T-Casual czy T-Familiar.
   Tak, w autobusie taki bilet należy dwa razy przyłożyć do kasownika.

 • Pomóżcie. Chcę kupić bilet miesięczny. Zainstalowałam aplikację, przeszłam pozytywnie proces weryfikacji, dzięki Waszej pomocy. Dokonałam płatności w wysokości 1 euro za możliwość korzystania z wirtualnej karty T-m: „La teva sol·licitud d’alta s’ha acceptat.” ale teraz nie mogę rozgryźć jak kupić bilet T-usual na telefon. Przylatuję na lotnisko w środku nocy więc biuro obsługi będzie zamknięte. Czy w automacie można kupić kartę spersonalizowaną mając już potwierdzoną autoryzację? Czy w automatach są tylko dostępne bilety no-name? wylot za kilka dni, więc wysyłka karty do kraju nie wchodzi w grę, bo to zajmuje około 10 dni.

  Odpowiedz
  • Jeśli masz wirtualną kartę i Twój telefon obsługuje tą możliwość, to doładujesz tą kartę biletem miesięcznym w automacie.
   Dziwi mnie tylko dlaczego nie możesz kupić tego biletu za pomocą aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team