Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2024.

Wszystkie bilety kupione do 14 stycznia 2024 roku można wykorzystać do 30 kwietnia 2024 roku. Poniżej cennik biletów ważny od 15 stycznia 2024 roku.

UWAGA – T-Mobiltat
Od 28.11.2023 bilety T-Usual, T-Casual oraz T-Familiar sprzedawane są tylko na kartę T-Mobiltat.
Nie są już wydawane w formie tradycyjnych kartoników z paskiem magnetycznym.
Kupując bilet w automacie domyślnie wyskoczy nam karta T-Mobiltat załadowana wybranym biletem – np. T-Casual.
Karta jest wielokrotnego użytku, więc jeśli skończy nam się biletach, doładowujemy na nią dowolnie ponownie T-Casual czy T-Familiar.
Przy biletach miesięcznych T-Usual konieczny jest zakup spersonalizowanej karty T-Mobiltat.

Karta anonimowa to biletów T-Casual i T-Familiar kosztuje 0,50 euro, a opłata jest doliczana przy zakupie w automacie.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,55 euro.
T-Casual – koszt 12,15 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro! Zakupiony bilet T-Casual jest ważny do końca lutego roku następnego. Jeśli zatem byliście w Barcelonie w lipcu 2023 roku i nie wykorzystaliście wszystkich przejazdów, bilet będzie ważny do końca lutego roku 2024. Bilet aktualnie nie kupimy już w formie tradycyjnego kartonika – potrzebna będzie karta T-Mobiltat lub zakup w aplikacji TMB App.
T-Familiar – koszt 10,70 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przejazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób. Bilet jest ważny 30 kolejnych dni od pierwszego użycia. Bilet aktualnie nie kupimy już w formie tradycyjnego kartonika – potrzebna będzie karta T-Mobiltat lub zakup w aplikacji TMB App.
T-Grup – koszt 84,80 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro. Bilet aktualnie nie kupimy już w formie tradycyjnego kartonika – potrzebna będzie karta T-Mobiltat lub zakup w aplikacji TMB App.
Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (11,20 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro (21,35 euro przy aktualnej promocji). Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2024 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 6,75 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.
Dokładny cennik popularnych turystycznych biletów na strefy od 1 do 5 znajdziesz tu: Nowe ceny biletów miejskich

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2024 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual12,15 €23,90 €32,55 €41,85 €48,10 €51,15 €
T-Familiar10,70 €20,30 €28,80 €37,35 €42,70 €44,85 €
T-Grup84,80 €167,40 €227,90 €292,90 €336,65 €357,95 €
T-Dia11,20 €17,10 €21,50 €24,00 €26,85 €30,05 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Karta T-Mobiltat

Najpopularniejsze bilety T-Casual czy T-Familiar kodowane są na karcie T-Mobiltat (system dolicza 0,50 euro za wydanie takiej karty). Karta jest ważna 6 miesięcy i po wyczerpaniu np. biletów T-Familiar, możemy na nią dokupić kolejne – nie ma konieczności kupowania kolejnej karty. Karta posiada chip, dzięki czemu przykładamy ją jedynie do czytnika w autobusie czy na bramce w metrze. Podobnie kartę T-Mobiltat można sparować z aplikacją TMB App, dzięki czemu możemy dokonywać zakupu bezpośrednio z pozycji smartfona.

Zakup online

Od wielu lat przez Internet możemy zamówić karty Hola Barcelona. Są dalej w wydawane w formie tradycyjnego kartonika z paskiem magnetycznym. Zakupując go online otrzymujemy voucher z numerem i na ja jego podstawie odbierzemy bilet w dowolnym automacie TMB.

Bilety T-Familiar czy T-Casual można również zakupić online przez aplikację TMB App.

Jeśli posiadamy fizyczną kartę T-Mobiltat, skanujemy ją przykładając do telefonu (przez włączone NFC).

Jeśli nie posiadamy karty T-Mobiltat, można zakupić bilety bezpośrednio na telefon, ale wtedy trzeba w pełni skonfigurować aplikację i podać swoje dane, łącznie z numerem paszportu / dowodu. Jeśli nie posiadamy numerów DNI lub NIE (hiszpański dowód osobisty lub hiszpański dokument obcokrajowca), weryfikacja podanego numeru może potrwać do 48h.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

Poprzednio każdy przejazd biletu T-Familiar czy T-Casual był drukowany na tyłach biletu. Od 28.11.2023 bilety te zakupujemy na kartę T-Mobiltat. Ilość wykorzystanych przejazdów z tego biletu sprawdzimy:

 • w dowolnym automacie TMB
 • w aplikacji TMB App, jeśli sparujemy kartę T-Mobiltat z telefonem (przez NFC)

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

2304 komentarze. Zostaw komentarz

 • Jeszcze dopytam: Czy dobrze rozumiem, ze w automacie również mogę kupić kartę Familiar?

  Odpowiedz
  • Pewnie, wygodnie, szybko i bardzo prosto.
   Doliczona zostanie tylko opłata za kartonik – T-Mobiltat w wysokości 0,50 euro 🙂

 • Mam pytanie, bo głównie będziemy poruszali się autobusami L94, L95 oraz z Lotniska L77 (z Camping 3 Estrelles).
  Czy na przejazd wystarczy kupić bilety w ramach T-Casual?

  Odpowiedz
  • Tak, dodatkowo z tego miejsca wystarczą wam bilety T-Casual w opcji na I strefę.

 • Cześć.
  Wielkie dzięki za świetny opis.
  Mam pytanie. Czym dojechać z Sagrady Familia do Parku Guell? Czy lepiej na nogach iść, bo po drodze są rzeczy warte zobaczenia?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Fajny jest spacer z Parku do Sagrady, bo idziemy cały czas z góry 🙂
   Można jechać autobusem V19 – przystanek w okolicach Sagrady to Pg de Sant Joan – València.
   Na przystanek jest 650 metrów, więc wolałbym już iść na nogach do Park Guell, bo jest ok. 2 km 🙂

 • Cześć, super wpis. Mam pytanie ile zapłacę za kartę rodzinną jeżeli hotel mam w strefie 4 i jadę do strefy 1? Dobrze rozumiem że 37,35E?

  Odpowiedz
 • Czy jadąc do Barcelony ze strefy 5 na bilety T-Familiar moge tylko dojechac do celu czy mam też możliwość przesiadki w Barcelonie by dojechac do Parku Gaudiego na tym samym skasowanym bilecie?

  Odpowiedz
  • To właśnie jedna z zalet nad biletami jednorazowymi nawet, jeśli różnica w cenie nie jest znacząca.
   Tak, w ramach jednego przejazdu przesiadacie się oczywiście na metro i jedzie w wybrane miejsce.

 • Witam serdecznie, czy kupując bilety online w aplikacji Renfe Cercanias – Ab.Recurrente muszę je wymienić fizycznie na stacji (jakiej?), jeżeli tak to w jakim automacie czy może w okienku? Drugie pytanko, czy te bilety są honorowane już z lotniska i do np.2 strefy i po Barcelonie? Czy może są wytyczne co do konkretnych środków transportu w Barcelonie.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, po kupieniu w aplikacji otrzymujemy kod i na podstawie tego kodu odbieramy ten bilet w automacie – na dowolnej stacji kolejowej.
   Dotyczą oczywiście pociągów, z biletu można skorzystać już na pociągu R2N odjeżdżającym z lotniska El Prat.

  • Bardzo dziękuje za odpowiedź a czy na tym bilecie można poruszać się metrem po Barcelonie?

  • Nie, to program dotyczący pociągów.

 • Witam. Czy kupując bilet t-usual dojadę na nim do miejscowości Molins de Rei z lotniska?? Czy obowiązuje on tylko metro i autobusy po Barcelonie? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj Anna,
   Obowiązuje również w pociągach regionalnych i kolei miejskiej.
   Dojedziesz zatem z lotniska do Molins na bardzie tego biletu.
   Pamiętaj, że Molins de Rei jest w II strefie, stąd na ew. dojazdy do Barcelony etc potrzebujesz T-Usual w opcji na II strefę.

 • Dzięki za odpowiedź. Proszę jeszcze o potwierdzenie czy dobrze rozumiem – kupując T-familiar na 5 stref mogę się przesiąść 3 razy a czas jaki mam to 75mi + 15×4 czyli 135 min?

  Odpowiedz
 • Cześć. Mam pytanie odnośnie tego jak najszybciej dostać się w sobotę w godz. 19-20 z lotniska Barcelona-El Prat do Coma-Ruga? Wiem, że jeżdżą pociągi i autobusy, ale która opcja jest korzystniejsza? Czy zakupię taki bilet internetowo? Najlepiej, by było bez przesiadki z uwagi na godzinę. Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pociąg, nie obędzie się jednak bez przesiadki.
   Musisz jechać z lotniska linią R2N na Sants i tam przesiadać się na R2.
   Jeśli zadziała ci w aplikacji TMB App, to możesz tam kupić bilety bezpośrednio na smartfon T-Casual czy T-Familiar, jeśli będziesz potrzebować kilka przejazdów na tej trasie.

   W innym przypadku bilet jednorazowy w automacie na stacji lub w okienku na stacji.

 • Mam pytanie, ponieważ bede przemieszczał sie grupą liczącą 4 osoby z Terminal bus Lloret (int) do Barcelony. Jaki najlepiej bilet zakupić? Ponieważ widzialem że z Blanes gdzie pociąg będzie ruszał jest 1:20 drogi a bilet obowiązuje 1:15. Planujemy z Blanes pojechać dwa razy do Barcelony. Z Góry dziekuje za Odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • T-Familiar na pociąg R1.
   Cztery przejazdy w jedną i cztery w drugą i zamykacie temat przejazdu w obie strony.
   Na kolejną wycieczkę do Barcelony robicie dokładnie to samo.
   Potrzebujecie na tej trasie biletów T-Familiar w opcji na V strefę, czyli płacicie za ten bilet 42,70 euro.

 • Witam, jaki bilet jest potrzebny aby dojechać z Barcelony do Abrera? 3 osoby (1 dorosła i 2 dzieci powyżej 12 lat). Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witam,
   Jeśli to jednorazowy wypad, bilet jednorazowy.
   Jeśli jednak ta trasa będzie częściej pokonywana, to można tu użyć T-Familiar czy T-Casual w opcji na III strefę.
   Jednorazowy bilet na tej trasie kosztuje 4,80 euro.

 • Witam, czy bilety T-Casual i T-Familiar działają na autobusy nocne? I czy na bilecie T-Casual mogą podróżować jednocześnie 2 osoby poprzez 2-krotne skasowanie biletu?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, działają w nocnych.
   Nie, nie można skasować dwa razy pod rząd biletu T-Casual.
   Do tego służą T-Familiar. Może je odbić kilka osób, ale koszt jednostkowy przejazdu wychodzi trochę drożej.

 • Czy na bilecie T-Casual lub T-Familiar, jadąc w ramach jednego przejazdu dwiema liniami autobusowymi (lub autobusem i przesiadając się na metro), trzeba skasować bilet w obydwu autobusach (autobusie i następnie na bramkach metra w przypadku przesiadki na metro), czy tylko w pierwszym autobusie? (przesiadając się na metro domyślam się że i tak trzeba przyłożyć kartę do bramki, bo inaczej bramka się nie otworzy?)

  Odpowiedz
  • Tak, w autobusie za każdym razem przykładasz kartę do czytnika.
   Dokładnie, w metrze dodatkowo wymuszają to bramki, na których trzeba przyłożyć bilet.

 • Jeśli jadę z córką na 4-5 dni do Barcelony ile przejazdów potencjalnie zrobimy? chciałabym ustalić, czy lepszym wyborem będzie T-casual, czy jednak Hola. Z Elprat i do Elprat chciałybyśmy jechać metrem.
  Z góry dziękuję za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Na T-Casual z lotniska nie pojedziecie metrem.
   Ciężko powiedzieć, bo to zależy od indywidualnych preferencji.
   Z reguły przekracza się te 10 przejazdów, więc później alb kolejny Casual, albo jednorazowe.

   Rozważ ew. bilet miesięczny Usual, bo przy aktualnej promocji to lekko ponad 20 euro, a miesięczny obejmuje metro z lotniska i na lotnisko.

 • Mam pytanie. Podczas zwiedzania Barcelony będziemy mieszkać w El Masnou, które jest już w strefie 2. Czy posiadając kartę Hola Barcelona musimy dokupić dodatkowy bilet na ostatni/pierwszy przystanek przejeżdżając ze strefy 1 do 2 lub z 2 do 1?

  Odpowiedz
  • Dokładnie, musisz bilet jednorazowy, aby w taki sposób móc dojechać do miasta.

 • Czy na lotnisku El Prat Terminal 2 znajdę automat do biletów T-Casual/T-Familiar?

  Odpowiedz
  • Dokładnie poza terminalem lotniskowym – na stacji metra / pociągu R2N.

 • Sorki jeżeli pytanie i odpowiedź gdzieś już padły, ale mogłem przeoczyć. Czy na t-familiar dojadę z lotniska pociągiem R2N do Sants, a potem mogę przesiąść się do metra, czy muszę dokupić dodatkowy bilet z lotniska?

  Odpowiedz
 • Hejka. Czy bilet T-usual obowiązuje na wszystkie strefy i wszystkie opcje komunikacji typu autobus, metro i pociąg?? Lądujemy na El Prat, 7 noclegów mamy na Camping 3 Estrellas i chcemy zwiedzić jak najwięcej przez 😉 Bilet można zakupić już na lotnisku, w automacie? Czy trzeba go w każdym pojeździe odbijać? Będę pierwszy raz w Barcelonie i wszystkie rady będą bardzo cenne. Dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Hej Monika,
   Obowiązuje na strefy które kupisz.
   Ten Camping znajduje się jeszcze w I strefie, więc na dojazdy do Castelldefels, Barcelony, w zupełności wystarczy 🙂
   Tak, bilet odbijasz za każdym razem. W metrze prosto, bo po prostu są bramki i trzeba przyłożyć bilet żeby przejść, ale trzeba pamiętać, że w autobusie przykładamy bilet za każdym razem jak do niego wsiadamy 🙂

 • Witam.
  Jak najlepiej dostać sie z Parku Guell na Plac Espanya?
  Z góry dziękuje za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witam,
   Można dojechać bezpośrednio zieloną linią metra L3.
   Jedziecie ze stacji Lesseps, więc kilkaset metrów z parku trzeba dojść na nogach.

 • Cześć. Jedziemy w 5 osób do Vilanova i la Geltru. Loty mamy z/do El Prat. Czy mogę kupić Ab. Recurrente na trasie Barcelona – Vilanova i korzystać na stacjach pośrednich, w tym na transfer z lotniska, wycieczkę do Sidges etc.? Chodzi mi o to, czy mogę wsiąść /wysiąść z pociągu na stacjach pośrednich na tym bilecie. A może powinnam rozważyć inna opcję? Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Testowały to już osoby w zeszłym roku i bilet dział.
   Można zatem przy Ab.Recurrente korzystać ze stacji pośrednich.

 • Cześć! Mam ważną kartę T-mobilitat /kartonik0,50euro/ na 1 strefę czy mogę ją doładować online na 4 strefę? Ew czy mogę ja doładować w automacie?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jak najbardziej, nie ma żadnego znaczenia na jaką strefę tym razem ją doładujesz.

 • Przylatuję w niedzielę 12 maja br. na terminal 1 i mam udać się do hotelu Santa Maria, blisko stacji Barceloneta (L4 line) i będę musiał wrócić na lotnisko (terminal 1) w środę 15 maja br. ok. godz. 12:00 – jaki rodzaj transportu i jaki bilet kupić? Leszek

  Odpowiedz
  • Przez to, że tylko ta linia metra jedzie w to miejsce, postawiłbym na pociąg R2N z lotniska.
   Co prawda z Terminal 1 jest kawałek, ale między terminalami kursują bezpłatne shuttle busy.
   Dzięki temu całą trasę zrobisz tylko z jedną przesiadką – pociąg R2N – Passeig de Gracia. Na Passeig de Gracia przesiadka na żółtą linię metra L4.
   Całość robi się na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar.
   Na taką długość pobytu polecam właśnie T-Casual, bo jest na nim 10 przejazdów i powinien na pobyt w Barcelonie i dojazdy z lotniska wystarczyć.

 • Dobrochna
  8 maja 2024 10:58

  Witam czy bilet T-dia to bilet 24 godzinny czy tylko do końca dnia?

  Odpowiedz
 • Będziemy nocowali w hotelu ibis budget aeropuerto Barcelona viladecans. Jaki bilet kupić tak abyśmy mogli podróżować do centrum przez 3 dni?

  Odpowiedz
  • To I strefa, więc na 3 dni najwygodniej T-Casual. Jest na nim 10 przejazdów.
   Powinno starczyć, a w razie czego można dokupić bilety jednorazowe.

 • Już się pogubiłam. Przyjeżdżamy na tydzień na lotnisko El Prat – 4 osoby Noclegi mamy na campingu Villanova w 4 strefie. Dwa razy mamy zamiar przyjechać do Barcelony aby pozwiedzać. Nie wiem już jakie bilety kupić, by wyszło nam to najkorzystniej.

  Odpowiedz
  • T-Familiar w opcji na IV strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów. 4 wykorzystacie jadąc do Barcelony i 4 wracając z Barcelony.
   Kolejnego dnia ta sama procedura 🙂
   Najwygodniej i najtaniej.

 • Cześć , w czerwcu będziemy w miejscowości Callela i chcemy dwa razy odwiedzić Barcelonę, jeden raz Blanes i raz Gironę. 2 osoby dorosłe. Jakie najlepiej bilety wybrać? T- familiar na 5 stref? I cały tydzień na nich można jeździć, a jak się skończą przejazdy to doładować jeszcze raz?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Na Barcelonę (jeśli jest was dwójka) zejdzie zatem cały bilet 2 x 2 przejazdy x 2 osoby).
   Do Blanes wystarczy wykupić bilet w opcji na II strefy, więc jeśli to jednorazowy wyjazd, to bilety jednorazowe.
   Do Girony nie zadziałają bilety zintegrowane, bo to poza strefą zintegrowanej komunikacji – tu również bilety jednorazowe.

 • witam. czy bilet jednorazowy można zakupić u kierowcy?

  Odpowiedz
 • Czy dobrze odczytuję że Pineda De Mar to 4 strefa? Czy kupując bilet T-Casual będę mogła dostać się pociagiem z Estacion de tren Sant Celoni do Pineda de Mar?

  Odpowiedz
  • Tak, jadąc z Barcelony do Pinedy musisz mieć bilet T-Casual w opcji na IV strefę.
   Identycznie wygląda sprawa z Sant Celoni, to również IV strefa.

 • Czy kartę T-Casual moźna kupić w automacie za gotówkę? Automat obsługuje banknoty?

  Odpowiedz
 • kolejowa komunikacja lokalna Coma-Ruga do/z Barcelona-Sants
  12 maja 2024 14:59

  Cześć, czy coś wiadomo o zawieszeniu komunikacji kolejowej pomiędzy Coma -Ruga a Barcelona – Sans w okresie od 10 czerwca do 2 sierpnia? Tak można wnioskować z informacji o komunikacji lokalnej z google maps. POZDRAWIAM Jacek

  Odpowiedz
 • Agnieszka
  13 maja 2024 16:10

  Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie biletu t-usual? Jaka aplikacje muszę zainstalować w telefonie aby bilet działał na nim i nie będę musiała mieć karty że sobą. Z góry dziękuję za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   TMB App, na bazie numeru paszportu łatwo ją skonfigurować.
   Jeśli chcesz posługiwać się dowodem, jest większa zabawa bo numer nie ma odpowiedniej długości.

 • komunikacja Coma-ruga do/z Barcelona-Sants
  13 maja 2024 20:42

  Witam, dziękuję za odpowiedź w sprawie komunikacji z Comar-ruga do Barcelona-Sants. Obawiam się jednak, że sytuacja wymaga wyjaśnienia. Skoro połączenia kolejowe w relacjach kolejowych były widoczne w google maps kilka miesięcy wcześniej a aktualnie nagle zniknęły co musi być jakiś powód takiej sytuacji. Proszę o wyjaśnienie z lokalnymi urzędami. POZDRAWIAM Jacek

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Jeszcze czytam o bilecie T-usual na dwie strefy. Obejmuje transfer z lotniska i na, przejazdy po I i II strefie bez ograniczeń, czyli na tor też dotrę. Gdzie i za jaką kwotę powinienem kupić taki bilet? Bo czytam o jakimś generał i especial i tylko T-usual. Przez internet czy w kasie?
  Poproszę o podpowiedź. pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Możesz go kupić w aplikacji TMB App jeśli masz paszport.
   Z dowodem większe zamieszanie.
   Jeśli dowód, wszystko zrobisz w tradycyjnym okienku na stacji, nawet na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.

   Przy aktualnej promocji T-Usual w opcji na II strefę to 28,75 euro.

 • Witam. Wybieramy się do calella 4 osoby w Barcelonie kupimy bilet T- famili V strefa
  Ale później jak będziemy jechać pociągiem do Blanes to musimy mieć inny bilet? Proszę o pomoc😉

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Z Calella do Blanes potrzebujecie bilet na II strefy.
   Tu analogicznie, kupujecie T-Familiar w opcji na II strefę i wykorzystujecie cztery przejazdy w jedną i cztery przejazdy w drugą stronę 🙂

 • Hola! Wybieramy się na 6 dni do Barcelony, przylot na ElPrat, noclegi w dzielnicy gotyckiej. Wśród nas marudzacy na ilość chodzenia 5latek, a chcemy zobaczyć jak najwięcej. Czy najbardziej opłacalna opcja jest T-usual?
  Gdzie na lotnisku najsprawniej ja załatwić? Czy kupić online i odebrać kartę w okienku?

  Odpowiedz
  • Hola!
   Dokładnie, przy takiej liczbie dni zdecydowanie T-Usual.
   Możesz sprawnie to załatwić w okienku na stacji pociągu R2N na lotnisku w Barcelonie!

   Można kupić online bezpośrednio na telefon w aplikacji TMB App.

 • Witam bilet za 10 euro kaucji kupowany w biletomacie działa sprawdzone 2 mają ważny do ostatniego dnia sierpnia kaucja zwracana po 16 przejazdach . Najlepiej zapłacić kartą . pozdrowionka

  Odpowiedz
 • Hej 🙂
  Jakie dokładnie dane z dowodu osobistego trzeba podać w automacie przy zakupie biletu T-Usual ? Gdzieś wyczytałem, że trzeba same cyfry z numeru naszego dowodu osobistego. Czy to prawda ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Dokładnie, ale ilość potrzebnych cyfr się nie zgadza, więc z przodu czy z tyłu trzeba dodać zera czy jedynki.
   Z paszportem nie ma żadnego problemu.

 • Witam, czy na bilecie t-usual mogę jeździć komunikacją nocną?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team