Komunikacja

Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony

Z racji zbliżających się wakacji coraz częściej piszecie komentarze, a także piszecie do nas maile z pytaniem o podróżowanie na podstawie biletu T-10. Poniżej kilka wskazówek.

UWAGA!

Od dnia 1 stycznia 2020 bilet T-10 to już historia. Został zastąpiony przez bilety T-Casual oraz T-Familar.

O aktualnych cenach oraz dojeździe do Barcelony z okolic dowiecie się tu:
Z COSTA BRAVA DO BARCELONY

Bilet T-10 jest niezwykle popularny wśród osób wybierających się do Barcelony. Zwykle wystarcza na 2 czy 4 dni i pozwala zbić cenę pojedynczego przejazdu do około 1 euro. Podstawowa wersja tego popularnego karnetu obowiązuje jednak na pierwszą strefę, czyli w zasadzie samo miasto Barcelona. Co istotne, dzielnica El Prat, w której znajduje się lotnisko, to również pierwsza strefa, więc spokojnie możemy z niej udać się do miasta.

Wiele osób pyta jednak czy na podstawie biletu można dojechać do Malgrat de Mar czy Santa Susanna. Generalnie padają pytania o popularne kurorty na Costa Brava, więc śpieszmy z wyjaśnieniami.

Wszystkie wymieniane przez Was kurorty znajdują się poza pierwszą strefą! Szczegółowa grafika z podziałem na strefy pobrana bezpośrednio ze strony tmb.cat:

Barcelona - mapa stref

Na pytanie czy na podstawie biletu T-10 można podróżować – odpowiedź brzmi TAK! Trzeba jednak wykupić bilet na odpowiedni zakres stref. Aktualny cennik biletów T-10 z podziałem na strefy wygląda następująco:

Cennik biletów T-10
Strefa 1 10,20 euro
Strefa 2 20,10 euro
Strefa 3 27,40 euro
Strefa 4 35,25 euro
Strefa 5 40,50 euro
Strefa 6 43,05 euro

Jeśli zamierzacie jechać tylko raz, prawdopodobnie taniej wyjdzie wam kupienie pojedynczego biletu. Jego cena również zależy od strefy, z której się poruszamy. Dla przykładu wcześniej wspominane Malgrat de Mar czy Santa Susanna to piąta strefa, stąd cena pojedynczego przejazdu wyniesie 5 euro.

Co istotne, w ramach pierwszej strefy czas podróży w ramach jednego przejazdu to 75 minut. Kupując bilety T-10 na kolejne strefy czas pojedynczego przejazdu wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref. Zatem T-10 na drugą strefę to czas przejazdu 90 minut, na trzecią strefę 105 minut itd.

Więcej o kursowanie pociągów po Costa Brava zobaczycie we wpisie Z Costa Brava do Barcelony.

Poniżej lista najpopularniejszych kurortów na Costa Brava z podziałem na strefy biletu T-10.

Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

Zobacz również

338 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Jak przesiąść się z pociągu na metro żeby nie musieć kasować drugi raz biletu t 10 gdy czas podróży to niecałe 60 min.

  Odpowiedz
 • Jestem na lotnisku El Prat w niedzielę około 22.00 i muszę dotrzeć do Tarrassy. Proszę o pomoc – jak dojechać? Iwona.

  Odpowiedz
  • Mówisz o stacji metra o tej nazwie czy miejscowości? 🙂

   Możesz to zrobić w następujący sposób:
   1) Dojeżdżasz Aerobusem na plac kataloński, a stamtąd koleją miejską S1 do Terrassy.
   2) Jedziesz z lotniska pociągiem R2N na Sants. Stamtąd masz pociąg R4, który odjeżdża co 20-30 minut. Zdążysz, bo ostatni kurs z Sants 23:51 🙂 Bilet jednorazowy z Sants do Terrassy kosztuje 4,2 euro, ale jeśli zamierzasz przyjeżdżać do Barcelony, to polecamy ci 10-przejazdowy bilet na kolej Bonotren 10. Kosztuje 28,25 euro, co daje co 2,8 euro za przejazd przy wykorzystaniu wszystkich.

  • Dziękuję.

 • Witam. Będziemy jechać z lotniska El Prat pociągiem R2 potem przesiadka w Sants do R1 i dalej podróż do Calella. Czy powinniśmy wykupić T10 na 5 strefę? Czy ta strefa obejmuje również lotnisko?

  Odpowiedz
 • Chcę dostać się z Castelldefels do Villanowa i po drodze rzucić okiem na Sitges jak to można zrobić i na jakim bilecie

  Odpowiedz
  • Chodzi ci o miejscowość Vilanova i la Geltru?
   Wszystkie masz na trasie kolei – linia R2, która przejeżdża również przez Sitges.

   Bilet pojedynczy na trasie Castelldefels – Vilanova i la Geltru kosztuje 3,5 euro. Nie opłaca się na tej trasie korzystać z T-10, bo wychodzi tak samo cenowo. Jeśli już to bielet 10 – przejazdowy Bonotren, który kosztuje 21,75 euro. Daje to lekko ponad 2 euro za osobę / przejazd.

  • Dziekuję i życzę wesołych świąt

  • I wzajemnie!

  • A czy na tym samym bilecie mogę wysiąść w Sitiges i po obejrzeniu piwnicy win wsiąść do pociągu aby dojechać do Vilanova i la Geltru.

  • Z tego co pamiętam, bilet jest ważny 2 godziny od skasowania.
   Trzeba się jednak upewnić na dworcu czy można wysiąść w Sitges i na tym samym bilecie podróżować dalej.
   Bo cena połączenia do Sitges czy Vilanova jest taka sama.

 • Dzień dobry. Jedziemy w sześć osób do Barcelony. Z lotniska do Sagrada Familia. Chciałem kupić t-10 i pojechać z lotniska linią R2N do Sants, a dalej metrem niebieskim. Czy na stacji kolejowej w T2 El Prat kupię bilet T-10? Rozumiem, że dla 6 osób na starcie będę musiał skasować 6 razy. Zostanie mi 4. I co dalej? Następne T-10 i 4 skasuje ze starego biletu i dwa z nowego? Tak to działa? Bardzo proszę pomoc, bo nie wiem dokładnie jak to działa.

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak, ale nie wiem czy nie wygodniej wam będzie, jak każda osoba kupi sobie po prostu T-10. Domyślam się, że będziecie jakiś czas w Barcelonie, więc każdy po te 10 przejazdów spokojnie skorzysta, a tak gęsiego będziecie musieli przechodzić przez jedną bramkę i kasować 6 razy bilet 🙂

   Bilet T-10 kupisz na stacji pociągu R2N oraz metra na lotnisku El Prat.

 • Czyli jak wysiądę na lotnisku, kupię T10 to mogę przesiąść się z L9S (pomarańczowe metro) na L5 (niebieskie metro) bez problemów. Bo zastanawia mnie czy mogę zmienić metro na metro na jednym bilecie?

  Odpowiedz
 • Hej,
  mam pytanko.
  W sierpniu wybieramy się do Calafell (to chyba 5 strefa).
  Będzie nas: 4 osoby dorosłe + 2 dzieci (10 lat).
  1. Jak najlepiej dostać się tam z lotniska BCN? – lądujemy rano o 9:00 sobota.
  2. Jak wrócić, tak samo? wylot o 17:45 sobota.
  4. Najlepsza/ najtańsza opcja to pociąg R2N do centrum, a potem R2S?
  4. Jakie bilety kupić, jeden, czy na każdy odcinek osobno? Jak kasować, przy przesiadce też trzeba?
  Lecimy Ryanair. Wylatujmy i wracamy do Berlina SXF.
  5. Lądujemy na tym samym terminalu jak z Polski, T2? Tu wiem jak dostać się do pociągu.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Może jest jakiś autobus bezpośredni do Calafell.?
  Prośba o wskazówki.
  Pozdrawiam Dorota z Poznania.

  Odpowiedz
  • Dorota – jest to faktycznie V stref.
   1) Pociąg
   2) Pociąg
   3) Dokładnie tak
   4) Poza jednorazowymi o których już pisaliśmy, możesz zainwestować w bilet T-10 na V strefę. Kosztuje 40,5 euro, co da ci lekko powyżej 4 euro za przejazd jednej osoby pod warunkiem, że wykorzystasz wszystkie przejazdy z karty. Z T-10 może korzystać wiecej niż kilka osób – każdy osobno odbija ten bilet. Na przesiadce wschodząc do drugiego pociągu będziecie musieli ponownie odbić bilet, ale nie policzy wam kolejnego przejazdu.
   5) Jeśli Ryanair to z pewnością lądujecie na T2, więc macie bardzo łatwe dojście na stację pociągu.

   Generalnie podczas jazdy na miejsce wykorzystacie 6 przejazdów, na powrocie pozostałe 4 plus dokupicie dwa pojedyncze.

 • Jak najkorzystniej w 5 osób w tym jedno 12 lat dostać się z Malgrat de Mar do Barcelony i tam metrem przemieszczać się po atrakcjach miasta w jeden dzień i wrócić wieczorem do Malgrat de Mar?

  Odpowiedz
  • Isa – najkorzystniej oczywiście pociągiem R1. Jeździ co 30 minut od rana do wieczora.
   W waszym przypadku mega biletem będzie Bonotren 10.
   To 10 przejazdów za… 34.35 euro, co daje wam 3,4 euro za osobę za przejazd!

   Odbijacie go 5 razy wsiadając do pociągu i 5 razy wracając z Barcelony.
   Wykorzystujecie cały bilet.

   W Barcelonie wysiadacie np na Placa de Catalunya i jesteście w ścisłym centrum miasta przy słynnej La Rambla.
   Po Barcelonie najlepiej bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro. Możecie się dowolnie przemieszczać nieograniczoną liczbę razy.

 • Witam:)
  Lecimy w maju do Barcelony. Lądujemy dość późno bo o 22.30. Pytanie jak dostać się z Terminalu 2 do hotelu Bestprice Garcia? I potem z powrotem wylot o 7.30 🙂 Z góry dziękuję za pomoc:)

  Odpowiedz
  • Doti – zdążysz jeszcze spokojnie na pociąg R2N, więc najprościej pociągiem na Passeig de Gracia, a tam przesiadka na metro – żółta linia L4. Wysiadasz na Alfons X i do przejścia pozostanie ci zaledwie 550 metrów.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Na powrocie z racji wczesnej godzinie, najlepiej podjechać nocnym N6 który jeździ niedaleko hotelu – przystanek Escorial – Clínica Nostra Senyora del Remei na plac kataloński. Stamtąd od strony ulicy Ronda de la Universitat odjeżdża co chwilę autobus nocny N18, które zawiezie cię pod terminal T2.

 • Odpowiedź rewelacja. To się nazywa pomoc. Super dziękuję. Mam tylko pytanie dotyczące T-Dia. Czy może zastąpić go dwoma T-10 na naszą piątkę wiedząc mniej więcej, że będziemy ze 4 razy się przesiadać?

  Odpowiedz
  • Jeśli mniej więcej masz zaplanowane co będziecie zwiedzać w Barcelonie i ile się przemieszczać po mieście, to oczywiście, teoretycznie T-10 mogą wyjść was taniej. Z doświadczenia wiem, że różnie z tą oszczędnością tym bardziej, że musicie tak kombinować z przejazdami, żeby nic wam na tych biletach już nie zostało. Dosztukowywanie jednorazowymi jest drogie – 2,2 euro kosztuje pojedynczy bilet.

 • Czy mogę kupić bilet t-10 na 5 stref już Santa Susanna czy najpierw muszę dojechać do Barcelony i tam go kupić?

  Odpowiedz
  • Możesz kupić oczywiście w Santa Susanna. Pamiętaj jednak, że na tym bilecie dojedziesz do miasta, ale po mieście musisz sobie kupić T-10 na I strefę czy dzienny T-Dia 😉

  • Czy bilet T-10 na 5 stref nie obejmuje Barcelony? I jeszcze pytanie – osobisty bilet tygodniowy za ok 20 euro w ramach zintegrowanego systemu transportu, co to jest?

  • Obejmuje. Jeśli ruszasz z Barcelony lub do Barcelony, twoja maksymalna strefa to V.
   Nie opłaca się jednak używać go w samym mieście ze względu na jego cenę. W Barcelonie kupujemy T-10 na I strefę za 10,20 euro lub np. bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro!
   Co do biletu za 20 euro – możesz podesłać jakiegoś linka? Nie ma takiego biletu w ofercie TMB.

  • Będę w sobotę w Santa Susanna, zakupie bilet T10 na V strefę. Rozumiem ze wtedy mogę bez problemu poruszać się po IV, III, II oraz I strefie? Czy T10 jest osobno na każdą strefę?

  • Możesz, ale musisz policzyć czy ci się opłaca.
   Przejeżdżając z kurortu w IV strefie na III strefę musisz mieć T-10 na II strefy.
   Często w ramach sąsiednich kurortów przemieszczamy się w ramach tej samej strefy stąd wystarczy jednostrefowy.

 • Bardzo jesteście pomocni. Może i mi podpowiecie. Lądujemy w Reus o godz 19:45, a dotrzeć chcemy do Barcelony okolicy Avinguada Diagonal. Z tego co wiem nie kursuje autobus bezpośredni do centrum Barcelony z lotniska o tej porze. Jak najlepiej tam dojechać?

  Odpowiedz
  • Magda – Reus to dla nas czarna magia, ale faktycznie Monbus już o tej godzinie nie kursuje z lotniska.
   Najrozsądniej będzie zatem chyba dostanie się na dworzec kolejowy w Reus, a stamtąd pociągiem R15 do Barcelony – ostatni odjeżdża 21:22.
   Jest to zwykłe połączenie – nie ekspres, stąd czas przejazdu 1h 40 minut.

  • Dziękuję, taką podróż właśnie planowałam, ale liczyłam, że może okaże się jakaś łatwiejsza wersja:) bo podróżujemy z małymi dziećmi. Czy faktycznie ten pociąg zatrzymuje się na Passeig de Gracia? Bo stamtąd chyba na piechotę dojdziemy. A bilety dopiero na miejscu mogę kupić?

  • Dokładnie, przez główny dworzec Sants, zatrzymuje się również na Passeig de Gracia.

   Macie stamtąd faktycznie szukaną przez was ulicę w zasięgu spaceru.

   Bilety na poruszanie się po samej Barcelonie kupisz bez problemu – np. na każdej stacji metra.

   Bilet na pociąg kupisz na stacji w Reus.

  • Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 • Witam. Chciałam uzyskać informację jaki bilet powinnam zakupić, aby dostać się z lotniska El Prat do Aragó 577-579, Sant Martí, czy to wszystko to strefa 1? Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o metro czy bilety T-10, to lotniska oraz wskazany adres to wszystko I strefa 🙂

   Najbardziej banalny i najszybszy sposób, to po prostu pociąg R2N z lotniska.
   Nie dość, że możesz nim podróżować na bazie biletu T-10, to jeszcze jedziesz bezpośrednio na Clot! Z dworca masz zaledwie kilkadziesiąt metrów pod wskazany adres.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Cześć. Lądowanie na El Prat o 1:00 w nocy. Hotel znajduje się pod adresem Carrer de Provencals 10.
  Czy opcja N18 – N0 – N6 lub N18 – N7 (ew. N8) to jedyna poza taksówką?

  Odpowiedz
  • Ach i najważniejsze, czy przejadę na tym odcinku nocnym na jednym bilecie T10?

  • Tak, pamiętaj jednak, że bilet kupisz na stacji pociągu R2N / metra, więc musisz w nocy dodatkowo trochę pospacerować 😉
   Jeśli miedzy pierwszym, a ostatnim skasowaniem wyrobisz się w 75 minut to przejedziesz. Jest to realne.

   Alternatywą o tej godzinie jest tylko metro, ale tylko pod warunkiem, że lądujesz z soboty na niedzielę, czyli w niedzielę o 1:00 – wtedy metro kursuje całą noc.

  • Witam, czy na tym bilecie może podróżowac kilka osób jednocześnie? Lecimy do Barcelony z 3 dzieci, bedziemy miec wypozyczony samochód ale pomiedzy poszczegolnymi zabytkami chcemy sie poruszac pieszo lub autobusem. Czy mozna na tym bilecie jednorazowo przejechac z Parc Güell w okolice La Rambla w 5 osób? Jesli tak, jak bedzie najszybciej?
   Pozdrawiam

  • Aneta – oczywiście. W Barcelonie po mieście tylko komunikacją publiczną.
   Kupujecie T-10 na pierwszą strefę za 10,20 euro i możecie jechać na jednym bilecie. Kasujecie go pięć razy, po kolei każda osoba go odbija.

   Najlepiej zabrać ze sobą wydrukowaną mapkę metra albo ściągnąć aplikację, łatwo dostaniecie się w każdy zakątek miasta.

   Z okolic Park Guell dojedziecie zieloną linią metra L3. Najlepiej na plac kataloński, albo na Liceu – jesteście na środku La Rambla 🙂

  • Dziękuję za odpowiedź 🙂 czy jest jakiś limit wiekowy od którego trzeba płacić za przejazdy? Jakieś zniżki dla dzieci? Czy dzieci w wieku 3 lat również muszą posiadać bilety?

  • Do 4 lat dzieci nie płacą za przejazdy.
   Powyżej 4 są traktowane jak dorosłe, płacą normalnie.

 • Cześć,
  Mam możliwość zakupu biletu T-10 z datą 2018. Sprzedający twierdzi, że jet on ważny do 31.12.2019 – jest to prawda?

  Odpowiedz
  • Wg regulaminu, bilety są ważne do końca roku w którym zostały kupione.
   Trochę dłużej są ważne np. Hola Barcelona – do końca lutego roku następnego.

   Wszystko to pod warunkiem, że nie był jeszcze w ogóle kasowany (np. jeden przejazd), bo od pierwszego skasowania są ważne 30 dni.

 • Cześć!
  Fantastyczny blog, dowiedziałam się tu już bardzo dużo o podróżowaniu w okolicach Barcelony i wzdłuż Costa Brava – wielkie dzięki! Wybieramy się tam z narzeczonym w przyszłym tygodniu i właśnie składam plan przejazdów. Będę wdzięczna za drobną pomoc i potwierdzenie że dobrze to wszystko rozumiem 🙂
  Przylatujemy do Girony, będziemy mieszkać w Pineda de Mar. W planach uwzględniających przejazdy mamy:
  – przejazd Girona lotnisko – Girona, bilet T2; potem z Girony do Pineda de Mar pociągiem. Strona renfe jest strasznie skomplikowana, znalazłam tu pociąg renfe.com/EN/viajeros/index.html ale tylko z/do Calelli, ale po drodze jest Pineda de Mar no i ta sama strefa więc chyba nie będzie problemu. Na rozkładzie pokazuje 4.90 euro, nijak się to ma do tych cen wg stref….
  – 1 dzień w Blanes – rozumiem że lepiej dostać się tam pociągiem niż autobusem? Tym razem rozkłady wyczaiłam tu: renfe.com/EN/viajeros/cercanias/barcelona/index.html – 2 strefy, pojedynczy bilet 2.55 euro
  – 1 dzień w Tossa de Mar – no to już wiem że do Blanes i potem Pujolem do Tossy – czyli 2.55 + 2.85 za Pujola
  – 2 dni w Barcelonie, z dojazdem każdego dnia – 5 stref czyli 5 euro x2, plus na pewno jakiś przejazd metrem
  – 1 dzień w Gironie (bez powrotu, stamtąd już pojedziemy na lotnisko) – no i tu już znalazłam pociąg na tej stronie ale w niedzielę wygląda na to, że nie kursuje 🙁 w związku z czym skazani jesteśmy chyba na jeden jedyny autobus Sagales linia 603 (kursuje raz dziennie). – i tu nie mam pojęcia ile to kosztuje.

  Pytanie kluczowe – czy pojedynczy bilet na Sagales/Renfe jest biletem w dwie strony? Bo tak wyczytałam na stronie Rodalies i też słyszałam że tak to działa na autobusy, ale nie mam pewności…

  Wygląda na to, że musielibyśmy kupować bilet T-10 na 5 stref, a to 40 euro, których chyba nie wydamy na pojedyncze bilety (rozumiem że obejmuje to tylko pociągi i autobusy Sagales, Pujole do Tossy już nie? no i przejazdy na lotnisko też nie)
  Zastanawiam się nad tym Bonotren, bo dla dwóch osób mamy łącznie 10 przejazdów (2x Girona->Pineda, 4xPineda->Blanes, 4xPineda->BCN), tylko trochę to zależy od tego czy pojedynczy przejazd kosztuje 2.55 czy 2.55×2, no i czy pociąg Girona->Pineda się liczy 🙂

  Będę wdzięczna za pomoc!

  Odpowiedz
  • Cześć Kasia,
   Dzięki za miłe słowa.
   Przeczytałem dokładnie twój wpis, ale najbardziej biegli jesteśmy w poruszaniu się na trasie z i do Barcelony 🙂

   Jeśli chodzi o pociągi, to linie regionalne sprawdzaj na rodalies.gencat.cat/en/.

   Gdzie przeczytałaś że pojedynczy bilet działa w dwie strony?
   Jest informacja, że bilet dwustronny to dwukrotność biletu pojedynczego.

   Jeśli chodzi o pozostałych przewoźników, to bardzo wielu z nich akceptuje karty T-10. W przypadku Bonotren jesteśmy skazani na kolej, a T-10 otwiera nam również furtki na niektóre autobusy.

  • Okej, rzeczywiście źle zrozumiałam – no to w sumie nawet T-10 chyba byłoby oszczędnością. Na T-10 też można podróżować razem, tzn na jednym bilecie 2 osoby razem i tylko kasujemy je dwa razy?
   Sprawdziłam jeszcze raz te strefy i w sumie nie ma tam ani Girony, ani Tossy, więc to wyjaśnia wszystko – za te bilety trzeba zapłacić osobno 🙂

  • Tak, T-10 może kasować kilka osób, ale jadąc z drugą osobą kasujesz go dwa razy, więc liczy oczywiście dwa przejazdy z jednego biletu 😉

 • Czy na bilecie T10 bez problemu dojadę na lotnisko El Prat metrem z centrum Barcelony ? Czy muszę kupić specjalny bilet aby wyjść na lotnisku?

  Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o metro, to musisz kupić specjalny bilet, aby wysiąść na lotnisku.
   Na T-10 dojedziesz autobusem miejskim 46 lub pociągiem R2N.

   Do pociągu możesz wsiadać w centrum Barcelony – Passeig de Gracia.

 • Witam, czytam i czytam, artykuły na Waszym super blogu, powyższe komentarze i dalej nie mogę dojść do ładu czy mój plan na bilety jest ok. Mianowicie, w 2 osoby lecimy do Barcelony, nocleg mamy w Calelli i chcemy 2 dni spędzić w Barcelonie. Czy dobrze rozumiem, że możemy kupić T-10 na 4 strefy i dzięki niemu pociągami dojedziemy:
  Lotnisko R2 – Sants R1 – Calella
  Calella – Barcelona – Calella
  Calella – Barcelona – Calella
  Calella R1 – Sants R2 – Lotnisko

  Czy przesiadając się na Sants z R2 do R1 nie skasuje ponownie biletu? I czy dobrze liczę, że to wyjdzie 12 “skasowań”? Z góry dzięki za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Dokładnie wychodzi co 12 przejazdów 🙂 1 x T-10 nie wystarczy 🙂
   Jeśli na Sants na przesiadce będziesz musiał skasować bilet, nie policzy ci kolejnego przejazdu.

 • Super, dzięki za odpowiedź 🙂 Jednak zastanawia mnie jeszcze ta różnica stref. Dla biletów “pkp” Calella to 5 strefa, a T10 możemy jeździć tymi pociągami i kupić tańszy bilet opierając się na tym, że to jednak strefa 4? 🙂

  Odpowiedz
  • Tak, strefy regionalnych oraz zasięgu biletu T-10 nie pokrywają się.
   Nawet z lotniska do miasta w ramach T-10 możemy jechać na bazie bazowego na I strefę, a w przypadku Bonotren 10 już nie – sam bilet pojedynczy również jest droższy.

   Dlatego czasem bardziej opłaca się zainwestować w Bonotren, czasem w T-10.

  • Dziękuję! Chyba najlepiej wyjdzie kupić dwa bilety T-10, wtedy będziemy mogli jeszcze po Barcelonie się przemieścić. Miłego dnia!

 • Witam.
  Wyżej napisane jest, że w związku z tym, że El Prat jest w pierwszej strefie, że można na bilecie T-10 z lotniska dojechać do centrum i dalej.
  Przy opisie biletu Hola BCN jest z kolei napisane to co zacytowane poniżej

  “Co ważne, posiadając kartę HOLA BCN! możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularny bilet T-10.”

  Jak jest w istocie?

  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
  • Witaj Robert,
   T-10 – działa na pociąg, autobus 46
   Metro L9S – obowiązuje tu osobny bilet (tylko na dojazd z lotniska oraz na lotnisko tą linią). Dlatego T-10 nie działa, ale działa np. Hola Barcelona, karty T-50, T-70.

  • Jeśli dobrze zrozumiałem T-10 działa na wszystko (z lotniska) tylko nie na metro.
   Ale w samym mieście już na metro działa?

  • Dokładnie!
   Wyjątkiem jest oczywiście jeszcze Aerobus z lotniska, bo jest wygodny, nowoczesny i jeździ co parę minut bezpośrednio spod terminala 😉
   Co ciekawe, z T-10 można korzystać na linii L9S przemieszczając się między stacjami, ale nie można wysiąść na samym lotnisku i wsiadać na nim na bazie tego biletu.

 • Katalończycy to jednak skomplikowany naród 🙂 ( jak i my).

  Mam jeszcze (jeśli wolno w tym miejscu) pytanie na temat biletu łączonego na R1 i autobus turystyczny.
  Czy mogę taki bilet kupić np w Santa Susanna na stacji kolejowej?

  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, taki jest zamysł tego biletu, aby go kupować na stacjach w popularnych kurortach w okolicach Barcelony.

  • Bardzo dziękuję.

   Już nie mogę się doczekać. 17 czerwca lecimy.

   Pozdrawiam
   Robert

 • Witam, w lipcu przylatujemy grupą 6 osób na El Prat i jedziemy do Santa Susanna, chcielibyśmy skorzystać z biletu Bonotren strefa 5 – T10. Czy na tym bilecie przejedziemy z przesiadką na dworcu Sants do Santa Susanna i za tydzień wrócimy do Barcelony (oczywiście dokupując dwa dodatkowe bilety)? czy jednak zwykły T 10 na 5 strefę będzie korzystniejszy? I gdzie na lotnisku kupić ten bilet bonotren?
  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Dora – tak – dojedziecie.
   T-10 ma tą przewagę, że możemy łączyć różne rodzaje transportu – pociąg – metro – autobus – Sagales.
   Bonotren ogranicza się tylko do pociągu.

   Bilet kupisz na lotnisku na stacji pociągu R2N w automatach – korzystaj z pomarańcozwych “Rodalies de Catalunya”.
   Tam nawet podając miejscowość docelową wskaże ci różne rodzaje biletów które możesz kupić, w tym Bonotren 10.

 • Witam.
  Wybieramy się do Lloret de Mar i planujemy stamtąd dostać się do Barcelony. Ponieważ syn jest wielkim fanem FC Barcelona, to oczywiście najważniejszym punktem zwiedzania będzie Camp Nou. Podróżować będzie dwójka dorosłych i dziecko. Jeśli dobrze zrozumiałam posty dotyczące podróży z Lloret de Mar, to najpierw muszę na dworcu w Lloret zakupić bilet łączony, dojechać autobusem do Blanes, a stamtąd pociągiem do Barcelony.
  Moje pytanie: Gdzie najlepiej wysiąść w Barcelonie, żeby było najbliżej stadionu, bądź też jaką linię metra wybrać, aby się tam dostać? Czy kupować bilet T-10 w Barcelonie?
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Kasia B.

  Odpowiedz
  • Witaj Kasia,
   Dokładnie, z Lloret do Blanes i pociągiem do Barcelony.
   W Barcelonie wysiadacie na Sants. Stamtąd na nogach na stadion 2 kilometry, ale jeśli chcecie, na Sants przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i podjeżdżacie na stację Collblanc, która znajduje się najbliżej stadionu.

   Jeśli macie zamiar poza stadionem podjechać w kilka miejsc, przyda wam się T-10, bądx możecie zainwestować np. w T-Dia – bilet dzienny za 8,6 euro i wtedy podróżujecie metrem, autobusami itd w dowolny sposób. Bilet kupicie w automacie oraz w kasach na dworcu Sants.

 • Witam,
  Ląduje w Barcelonie 28.06. około 21 w 4 osoby (dwóch dorosłych i dwójka dzieci) na 3 dni i muszę się dostać do Carrer de Santa Caterina dlatego myślałem by kupić (kartę Barcelona 3 lub Hola Barcelona 72). 1.07. muszę dojechać do Santa Susanna i tutaj myślałem by kupić BONOTREN 10 lub T10 dla strefy 5 i na tym bilecie za 11 dni wrócić na lotnisko..
  Proszę o informację jakiego wyboru dokonać by było sprawnie i oszczędnie.

  Odpowiedz
  • Andrzej – optymalnie!
   Jeśli chodzi o dojazd do Santa Susanna to taniej wyjdzie cię Bonotren.
   To co napisałeś będzie najbardziej logiczne na waszą podróż.

   P.S. Widzę, że lecimy tym samym samolotem 😉

 • Dziękuję za informację. A jaką kartę lepiej kupić hole czy barcelonę bo przejazdy takie same ale te zniżki i wejścia jakieś drogie.

  Odpowiedz
  • Barcelona Card to Hola Barceona + zniżki do atrakcji – ale głównie muzea etc.
   Jeśli zależy ci na głównych atrakcjach (tych najdroższych), to najbardziej opłaca się zainwestować w Barcelona City Pass.
   Masz przejazd z lotniska, autobus turystyczny w opcji na 1 lub dwa dni oraz wstępy do Sagrada Familia oraz Park Guell.

   Po kupieniu Barcelona City Pass otrzymujesz kod rabatowy 20% na pozostałe atrakcje w mieście, więcCasa Batllo, Casa Mila, Camp Nou etc. Można naprawdę sporo zaoszczędzić na wstępach.

 • Witam serdecznie i proszę o pomoc i podpowiedz. Wypoczywam w tym roku w Santa Susanna i chcę wraz z żoną i córką udać się na wycieczkę do Barcelony. Oczywiście stały punkt Sagrada Familia oraz zabytki i atrakcje w rejonie Pl. Catalunya oraz na sam koniec lub początek (w zależności od sugestii i pomocy) Camp Nou. Jaki optymalny bilet kupić (2 os. dorosłe oraz jedna – 11 latka) wysiąść w Sants i po zwiedzeniu Camp Nou metrem? Proszę o podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Jeśli zamierzacie tylko raz jechać do Barcelony, to najkorzystniej w waszym przypadku wyjdą bilety jednorazowe na pociąg – 5 euro / osoba.
   Po przyjeździe na placu katalońskim kupujecie T-10 i nim możecie przemieszczać się po mieście.
   Gdyby brakło wam przejazdów, możecie dokupić kolejny.

   Na waszym miejscu zacząłbym od Sagrada Familia – pamiętaj, aby zarezerwować wcześniej wejście.
   Później możecie przejechać spod Sagrady niebieską linią metra na stację Diagonal i nią “schodzić w dół”, czyli przez passeig de Gracia do placu katalońskiego oraz La Rambla.
   Miniecie po drodzę dwie piękne kamienice Gaudiego, czyli La Padrera oraz Casa Batllo.

   Później wg pomysłu, a w drugiej części dnia Camp Nou – wejściówki w szczycie sezonu są tańsze o 2 euro / osoba na wejścia po 15:30.
   Oczywiście niższa cena przy rezerwacji online.

   Jeśli Campn Nou będzie ostatnią atrakcją, to wtedy wracacie na Sants i stamtąd pociągiem do Santa Susanna.

  • Dziękuje serdecznie !!

 • Witam serdecznie,

  Potrzebuję pomocy w określeniu jakie połączenie najlepiej wybrać i jakie bilety. Otóż w ciągu 2 dni chciałbym odwiedzić Barcelonę – np. wtorek 02.07. i czwartek 04.07. Start z miejscowości Pineda de Mar – wobec czego będzie to pewnie pociąg relacji R1 (pytanie czy ze stacji w Pineda de Mar ma to być jakiś konkretny przewoźnik??) Będąc w Barcelonie po mieście potrzebuję się poruszać i autobusem i też czasem metrem (chciałbym jednego dnia zobaczyć np stadion Barcy i słynną fontannę – a drugiego pospacerować trochę po La Rambli i w jej rejonach coś pooglądać). Jaki bilet / bilety będą najlepszym rozwiązaniem?? T-10?? czy muszę kupować 2 razy T-10 bo 1 strefa na miasto a 5 strefa na Pineda de Mar?? Proszę o jakąś podpowiedz co do aplikacji pokazującej rozkład metra pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Jest aplikacja “Metro Barcelona”, a jej wydawcą TMB, czyli spółka która jest miejskim przewoźnikiem.

   Tak, z Pineda zainwestuj w T10 na V strefę bądź Bonotren (jest niewiele tańszy).
   T-10 na V strefę traktuj jako bilet dojazdowy do miasta, a na miejscu kupisz T10 lub np. dzienny T-Dia.
   Z biletu T-10 mogą korzystać np. dwie osoby, dwa razy go odbijając. Jeśli zużyjecie jeden, zawsze możecie dokupić kolejny.
   Myślę, że przy dwóch dniach w Barcelonie zużyjecie 2 x T10, czyli po jednym na osobę. Dzienny kosztuje 8,60 euro, wiec daje pełną wygodę, ale pewnie wyjdzie was drożej.

   Z Pineda na tej trasie jeździ tylko R1 – Rodalies de Catalunya, więc nie ma możliwości pomyłki 🙂

  • Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź:) bilet T-Dia jest tylko dla jednej osoby tak?? Pozdrawiam

  • Tak, T-Dia dla jednej osoby.

  • Bardzo dziękuję za pomoc, mam jeszcze pytanie odnośnie metra, otóż proszę wyjaśnijcie mi jak wygląda kwestia przejazdu przy zmianie linii metra tzn. jak “odbijana” jest karta?? Przykładowo chce się dostać z placu katalońskiego pod Sagrada Familia – z pod Catalunya jadę L3 pod Diagonal i przesiadam się na L5 Sagrada – jak policzone zostaną przejazdy – bo zmieszczę się w czasie 75 min – policzy mi to jako 1 przejazd czy 2?? Pozdrawiam

  • Jeden przejazd, tym bardziej zmieniając linię metra nie odbijasz ju biletu na bramce bo przesiadasz się w ramach stacji.

  • Pineda de Mar to 4 czy 5 strefa????

  • IV strefa jeśli chodzi o bilet T-10, natomiast V strefa jeśli chodzi o koleje regionalne.
   O tym, że strefy ATM nie zawsze pokrywają się ze strefami kolei piszemy tu – https://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

  • Dzięki, czyli z Pinedy do Barcelony albo t10 strefa 4 albo bonotren strefa 5 dobrze zrozumiałem??

  • Dokładnie tak 🙂

 • Hej!
  Chcemy pojechać z Castelldefeld do Sitges i w tym samym dniu wracać.Jak najlepiej dojechać, jakie bilety dla 5 osób, czy T10 wystarczy do 3 strefy?

  Odpowiedz
  • Tak, przejazd w trzeciej strefie.
   Najlepiej kupić bilet Bonotren 10 bo wychodzi najtaniej – 21,75 euro, co daje wam lekko ponad 2 euro za przejazd.
   Odbijacie go 5 razy w jedną i 5 razy w drugą i w 5 osób wykorzystujecie idealnie cały bilet.

 • Dzień dobry,
  Czy dobrze rozumiem, że jeśli będziemy “stacjonować” w Pineda de Mar, ale chcielibyśmy pojechać np. Do Blanes, to wtedy cena biletu pojedynczego to również 5e ponieważ to strefa 5?
  Pytanie jeszcze, który bilet H-10 wtedy kupić, zakładając, że celem jest zarówno Barcelona, jak i Blanes? 5?
  Kolejne pytanie – bilet działa zarówno na pociągi, jak i na metro, tak? Tzn., jak przyjedziemy z Pinedy do Barcelony to jeśli mamy bilet na 5 strefę, nawet jeśli wsiądziemy w metro, to dla mnie i dla męża to nadal będą 2 przejazdy bo 1 to 120 minut? I ostatnie pytanie – na waszej podstronie odnośnie komunikacji przeczytałam, że dzieci turyści płacą za bilety jak dorośli- czy to oznacza, że nasza 2 latka płaci za pociąg, metro, etc.? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Angelika,
   Przemieszczając się z Pineda do Blanes pokonujesz tylko dwie strefy, wiec kupujesz bilet na 2 strefy – Bonotren 10 kosztuje np. 14.70 euro, a bilet jednorazowy 2,55 euro.

   Jeśli zamierzacie jeździć do Barcelony oraz po wybrzeżu, musicie kalkulować różne bilety. Polecamy kupienie osobnych na dojazdy do Barcelony, a osobnych na wybrzeże.

   Jeśli przyjedziecie z Pinedy to mając T-10 (ale nie Bonotren) możecie w ramach dostępnego czasu przesiąść się z pociągu na metro – np. na placu katalońskim na linię metra i jechać prosto np. do Sagrady Familii. Po samej Barcelonie jednak nie będzie wam się już to opłacało, bo pojedynczy przejazd wyjdzie bardzo drogo. Na czas pobytu w Barcelonie najlepiej T-10 na I strefę lub bilety dzienne T-Dia za 8,6 euro.

   Dzieci płacą jak dorośli za bilety, ale dzieci do 4 lat mają przejazdy wszystkimi środkami transportu bezpłatnie 🙂

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź! Dopiero się połapałam o co chodzi z tymi strefami i dzieki Wam zaoszczedzilismy sporo pieniędzy! 😉 Pozdrawiamy! 🙂

 • Lotnisko Barcelona - Santa Susanna
  6 lipca 2019 21:56

  Czy to dobry pomysł aby z lotniska w Barcelonie dostać się do Santa Susanna (hotel Riviera) autobusem 603 lub 614? Czy tutaj również można skorzystać z biletu T-10? Czy lepiej wybrać podróż pociągiem?

  Odpowiedz
  • Bardzo wygodne, ale też droższe od pociągu.
   Nie działają tu bilety T-10, chociaż ciężko to na 100% wywnioskować po rozmowie z infolinią Sagales.
   Koszt jednostronnego biletu to 11 euro, ale jedziemy wygodnie z lotniska na miejsce 🙂

 • Witam serdecznie, przylatuję z dwójką dzieci w sobotę ok.20.30 do El Prat, hotelik przy stacji Collblanc, chcemy spędzić niedzielę na zwiedzaniu Barcelony, poniedziałek rano Camp Nou, a następnie wyjazd do Cambrils.
  Mam pytanie jakie bilety najrozsądniej kupić wliczając podróż do Cambrils?

  Odpowiedz
  • Witaj Grzegorz,
   Najrozsądniej zainwestować na czas pobytu w Barcelonie w bilety T-10 lub karty Hola Barcelona.
   Na nich dojedziecie z lotniska i przemieścicie się pomiędzy interesującymi was atrakcjami w Barcelonie.
   Z El Prat najwygodniej metrem (pod warunkiem zakupu Hola Barcelona, bo T-10 nie działa), bo jedziecie prosto z lotniska na Collblanc.

   jeśli do Cambrilis jedziecie w jedną stronę, a później wracacie na lotnisko El Prat, to w przypadku dzieci starszych niż 4 lata polecam na waszą czwórkę bilet Bono RE Expres za 68,35 euro. Jest to bilet na 10 przejazdów. Wykorzystacie 4 na kurs do Cambrils oraz 4 na powrót co da wam lekko ponad 8 euro za przejazd. Bilety jednorazowe na tej trasie to 9,55 euro.

  • Dzięki śliczne, wracamy z Reus więc do Cambrils raczej jednorazowy przejazd, a czy bilety na pociąg należy kupić dużo wcześniej czy wystarczy przed odjazdem? I jeszcze takie naiwne pytanko czy odjazdy są ze stacji Sants?

  • Przed odjazdem bez problemu będą dostępne. Tak, Sants to główny węzeł kolejowy w mieście, więc stąd dostaniecie się tam gdzie chcecie 😉

 • Hola!!

  Wybieram się z żoną do Barcelony pod koniec Lipca. Hotel mamy umiejscowiony na La Rambli. Moje pytanie tyczy się biletu T-10. Czy kupując jeden mogę poruszać się na tym bilecie z żoną czy ona też musi mieć taki bilet?
  Jeśli jeden bilet to wtedy ja przechodzę przez bramki i podaje go żonie zeby ona go skasowala czy jak to działa?
  I jak najlepiej dojechać z El Prat do La Rambli – około 21 przylot na lotnisko oraz jak z La Rambli dostać się na Camp Nou oraz do Sagrady?

  Odpowiedz
  • Hola Mateusz!

   Możecie poruszać się na jednym, al szybciej wam się skończy 🙂
   Bilet wkładasz na bramce, wyskakuje przed przejściem przez bramkę więc druga osoba go odbiera i przepuszcza jeszcze raz.
   Za każdym razem ściąga wam z biletu dwa przejazdy.

   Jeśli chodzi o dojazd z lotniska – możesz jechać na T-10 pociągiem R2N – dojedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiadasz się w ramach tego samego przejazdu na metro – zielona linia L3 i jedziesz na stację Liceu, która znajduje się w środkowej części Rambli.

   Z Rambli metrem – do Sagray zielona L3 na Diagonal i tam niebieska – w jedną stronę na stację Collblanc (Camp Nou), w drugą stronę stacja Sagrada Familia.

  • Gracias mi amigo!!!

 • Cześć, będę niedługa w Barcelonie w związku z tym pytanie: czy dobrym rozwiązaniem byłoby podjechanie samochodem do pierwszej strefy metra (konkretnie Montcada i Reixac) i tam dopiero przesiąść się do metra? Czy w tej miejscowości można gdzieś bezpłatnie zaparkować, ewentualnie jakie są ceny za parking? Będę mieszkać jeszcze dalej w La Florida.
  Z góry dziękuję za info :)))

  Odpowiedz
  • Cześć Gosia,
   To z pewnością dużo lepszy pomysł niż jazda samochodem do samej Barcelony.
   Z miejscami parkingowymi nie będzie tu większego problemu.
   Nie orientujemy się jednak jakie mogą tam być szacunkowe ceny za parking.

  • Dzień dobry,
   Jadę na urlop do Santa Susanna i wraz z partnerem chcielibyśmy wybrać się na jeden dzień do Barcelony pozwiedzać główne atrakcje w centrum. Proszę o pomoc jakim transportem się poruszać i jakie bilety najlepiej wybrać? 🙂

  • Dień dobry Ewa,
   W przypadku jednorazowego wyjazdu – bilety pojedyncze na kolej.
   Linia R1 – dojedziecie do ścisłego centrum – Placa Catalunya.
   Bilet w jedną stronę kosztuje 5 euro. Pociąg jeździ co 30 minut, więc można w ciemno iść na stację 🙂
   W samej Barcelonie na nogach, lub jeden bilet T-10 – 10 przejazdów, można go używać np. w dwie osoby dwa razy go kasując.

 • Witam. Pytanie podobne do innych, jednak może dostanę szczegółową odpowiedź. Przylatujemy na lotnisko El Prat 10-osobową grupą (5 dorosłych, 5 dzieci). Będzie to niedziela, po godz. 22. Musimy się dostać do Malgrat de Mar. Czytałam, że najlepiej pociągiem, ale chyba jest też autobus bezpośrednio z lotniska 603? Może ktoś doradzi nam coś mądrego> z góry dziękuję 🙂

  Odpowiedz
 • Witam, będę z żoną w Barcelonie 4 dni w hotelu Plaza Paisos Catalans, s/n Sants-Montjuïc, chcielibyśmy pojechać metrem do La Boqueria kupimy bilet t 10, ale jak najlepiej dojechać z tego miejsca?

  Odpowiedz
  • Hotel znajduje się przy stacji metra Sants. Wsiadacie do zielonej L3 i jedziecie na Liceu – jesteście po środku Rambli, parę kroków od La Boqueira.

  • Jeszcze pytanko, nie mogę znaleźć, bilet T 10 jest ważny na 10 przejazdów i możemy na jednym jechać, czy dwa razy trzeba skasować?

  • Tak, pierwsza osoba wkłada bilet i przechodzi przez bramkę, druga osoba odbiera i również wkłada, odbiera i przechodzi przez bramkę. Dzięki temu na jednym bilecie nabijają się dwa przejazdy.

 • Hejo.
  Jak dojechać z La Rambli do Lotniska? Około 19 muszę opuszczać La Ramble bo około 21 mam samolot. Google mi pokazuję linie metra zielona a później bus. Czy jednak lepiej jechać do stacji Passeig De Gracja i tam do R2N wsiąść? Czy jak to zrobić?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Matheo,
   Masz wiele rozwiązań.
   Możesz jechać tak jak zaproponował ci Google.
   Pociąg o tyle wygodniejszy, że przejazd bezpośredni.
   Podobnie jak Aerobus – jeżdżą co chwilę.

 • Witam, super pomocny blog 🙂 Możesz podpowiedzieć gdzie można kupić bilet T-10? Wiem już, że w punktach obsługi TMB i w automatach przy metro, ale tak się składa, że będziemy grupą (15 osób) podróżować zaczynając od autobusu a potem metro. I stąd moje pytanie. Czy muszę specjalnie podjechać autem gdzieś do automatów przy metro? Lądujemy w Gironie około 23-ej, może tam gdzieś można kupić T-10? Będę wdzięczna za pomoc i pozdrawiam z Poznania.

  Odpowiedz
  • Witaj serdecznie,
   Nawet jeśli zakupisz bilet w specjalnej aplikacji, i tak musisz wymienić voucher na “kartonik” w automacie.
   Niestety nie potwierdzę ci, czy na lotnisku w Gironie kupisz bilet T-10. Wg mnie nie, chyba że w jakimś sklepie z tytoniem, podobnie jak El Prat.

 • Będę z dwoma synami w Malgrat de Mar. Rozważaliśmy wypożyczenie auta, aby sprawnie dojeżdżać do Barcelony lub innych miasteczek, ale czytając Wasze nieocenione rady, zaczynam mieć wątpliwości czy to ma sens? Co o tym myślicie? Chodzi mi o korzystniejszą finansowo i czasowo opcję 🙂 I czy z Malgrat de Mar da się dojechać np do Torres de Mar komunikacją?

  Odpowiedz
  • Samochód czasami potrafi wyjść taniej, ale parkingi robią cenowo swoje, a po Barcelonie i tak komunikacją miejską. My w większości miejsc wypożyczamy samochód, ale na wybrzeżu polecamy korzystanie ze świetnie rozwiązanej komunikacji publicznej. A w samej Barcelonie to czysta przyjemność – jedno z lepiej chyba zorganizowanych miast pod tym kątem na świecie 😉

  • Dzięki:) Czyli z Malgrat de Mar da się komunikacją dojechać do Torres de Mar ?

  • Chodzi ci o Torre de Mar znajdujące się koło Torremolinos?
   Kawałek drogi 🙂

  • Bardzo przepraszam, pomyliłam się, chodzi mi o Tossa de Mar 😊

  • Możesz dojechać pociągiem do Blanes, a tam przesiąść się na autobus Pujol, który jedzie przez Lloret de Mar i Tossa de Mar 🙂

 • Dzień dobry,
  Za parę dni lecimy do Barcelony, 5 osób i 2 walizki. Lecimy Wizzair, więc pewnie lądujemy na T2 w niedzielę o godz. 21. Mamy się dostać do Poblenou. Mam pytanie, czy damy radę opłacić całą drogę biletem T10? Czy za walizkę 20 kg też powinniśmy kasować bilet? Wyczytałam w postach, że bilet na metro na lotnisku trzeba opłacić osobno, a jak to jest w przypadku, gdy podróż z lotniska rozpoczniemy autobusem? Planowałam wsiąść do A2 a następnie przesiąść się do L4, Czy będzie to najprostsza i najtańsza podróż?
  Serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Aga,
   A2 to Aerobus, więc tu – podobnie jak w metrze z lotniska – obowiązuje osobny bilet.
   Najprościej zrobić to pociągiem R2N z lotniska.
   Przesiadacie się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jedziecie na Poblenou – wysiadacie na stacji która jest bliżej waszego noclegu. Całość na jednym przejeździe z biletu T-10 🙂 Jeśli kupicie jeden na pięć osób, to pięć razy go kasujecie jak będziecie wchodzić na pociąg.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   PS – za walizki nie ponosicie dodatkowej opłaty 🙂

  • Bardzo dziękuję za podpowiedź i za szybką odpowiedź 🙂
   MyBarcelona.pl to najlepszy blog na jaki się natknęłam! Dziękuję, mnóstwo przydatnych informacji, z których skorzystam! Pozdrawiam serdecznie!

  • Dzięki za miłe słowa 😉

  • Mam jeszcze kolejne pytania co do podróży w okolicach Barcelony :-).
   Z Barcelony musimy przejechać do Vic, zaplanowałam autobusy V27 następnie e12. Rozumiem, że na ten odcinek mogę wykupić karnet T10 na strefę 6F i użyję z niego 5 biletów.
   Później z Vic przejeżdżamy do Vilanova i la Geltru, autobusami e12 następnie e15.1, czyli strefa 4A, Czy będę mogła wykorzystać pozostałe 5 przejazdów z T10 na 6F, czy dobrze myślę? Oczywiście, pod warunkiem, że zdążymy się przesiąść w ciągu 150 min.
   I ostatnia prośba: z Vilanova i la Geltru musimy przedostać się na El Prat Terminal 2. Planuję, aby najpierw jechać e15.1 następne przesiąść się na 46. Czy to będzie dobre połączenie i czy powinnam wtedy kupić T10 na 4 strefę? A czy przejeżdżając np. z Vilanoa i la Geltru do Stige też muszę mieć T10 na 4. strefę?
   Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
   Aga

  • Aga, wszystko się zgadza pod warunkiem, że w E12 jest akceptowany T-10.
   Operatorem tej linii jest Sagales – próbowałem uzyskać od nich bardziej szczegółowe informacje ale ciężko dogadać się na infolinii.
   Mają opisane T-10 na swojej stronie, ale nie wiem jak w praktyce wygląda ich wykorzystanie i czy działa na wszystkich ich liniach.
   Tych bardziej, że np. E12 to linia ekspresowa.

 • Rozumiem, w takim razie muszę jeszcze poszperać po necie, albo popytam na miejscu, jakie opłaty są na liniach ekspresowych. Bardzo dziękuję :-). Odezwę się po powrocie i zdam relację, jak mi się udało przemieszczanie po różnych strefach wokół Barcelony. Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz WIELKIE dzięki 🙂
  Aga

  Odpowiedz
  • Będziemy bardzo wdzięczni za relacje po powrocie!! 🙂

  • Skontaktowałam się z Sagales drogą maillową i w odpowiedzi potwierdzili mi, że z Barcelony do Vic mogę przejechać na T-10 dla 6 strefy mimo, że to linia ekspresowa :-). Natomiast nie jeżdżą do Vilanova i la Geltru, ten kierunek obsługuje inna kompania. Niestety nie udało mi się ustalić operatora na tej trasie, linia e15.1. Czy może orientujesz się kto tam jeździ?
   Aga

  • Super Aga, bardzo przydatna informacja.
   E15 to również ekspres, obsługuje go Mon-Bus.
   U nich również działają T-10 wystawiane przez ATM, bo mają je opisane na swojej stronie.

 • Zgubiłam swój wpis – nie mogę znaleźć waszej odpowiedzi. Więc raz jeszcze zapytam.
  Widziałam wasz film jak kupić bilet T-10 na I strefę do Barcelony.
  1.A jak kupić T10 do Calafell w V strefa- wyszukać wpisując nazwę miejscowości na ekranie i po potwierdzeniu wybrać rodzaj T-10?
  2.A gdybym zdecydowała się na jednorazowy za 5 Euro do Calafell to jak postępować-też wyszukać Calafell a potem co-jaki typ biletu-jaki kolor?
  Dorota.

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Czy na Bonotren 10 można się przesiadać w ramach jakiegoś czasu, tak jak na T-10, czy to tylko pojedyncze przejazdy? Chodzi o to, czy przejadę na nim R2N z El Prat do Sants i przesiądę się na R1 do Canet de Mar, czy lepiej wtedy na T-10? Z góry dzięki

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Przesiądziesz się w ramach linii regionalnych, więc takie rozwiązanie jak podałeś działa w przypadku Bonotren.
   W przypadku tej trasy Bonotren jest dużo tańszy niż T-10.

  • Dzięki, tak właśnie kombinuję, bo 28,25 to o 7 mniej niż 35,25 🙂 a z Canet mam zamiar ze 2-3 razy wpaść do Barcelony całą bandą, więc tniemy koszty gdzie się da 🙂
   Tak się zastanawiam tylko, czy na Bonotren są limity czasowe, jak na T-10 ?
   Pozdro bardzo
   Pedro

  • Nie ma takiej informacji ani w dziale dotyczącym Bonotren, ani regulaminie 🙂

  • No więc właśnie, czy można się przesiadać, czy to jednak jednoprzejazdówki?

  • Można, dlatego, że podając stację początkową oraz końcową wyskakuje możliwość kupienia biletu Bonotren.

   Na jednej ze stron znalazłem informacje o 2 – godzinny czasie ważności.

   Wysłałem wiadomość do Rodalies, jak będę miał odpowiedź, natychmiast napiszę.

   /Edit
   Potwierdzone, można się przesiadać na bilecie Bonotren10.

 • Dzięki bardzo!

  Odpowiedz
 • Witam! W przyszłym tygodniu zamierzam z dwójką przyjaciół wybrać się do Barcelony na zwiedzanie miasta. Czy jest możliwość wykupienia biletu na podróżowanie różnymi środkami transportu przez cały dzień w miarę rozsądnej cenie ? Dodam, że będziemy podróżować z Calelli, więc z jakimi kosztami możemy się liczyć. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź !

  Odpowiedz
  • Witaj Patryk,
   Na cały dzień w Barcelonie – dzienny T-Dia za 8,6 euro bądź T-10 za 10,20 euro. W T-10 masz 10 przejazdów, możecie jeździć w trójkę, więc 2 x T-10 na trzy osoby powinno wam wystarczyć, a wydacie na to w trójkę lekko ponad 20 euro, co daje niecałe 7 euro za osobę.

 • Witam!
  15.08 ląduje w Barcelonie, skąd mam transfer do hotelu w Calella. Planuję zrobić parę wycieczek.
  Dzień 1 – poświecić na zwiedzenie Barcelony (wyjazd z Calella)
  Dzień 2 – kierunek Pineda de Mar -> Santa Susanna -> Malgrat de Mar -> Blanes (wyjazd z Calella, chciałbym zatrzymać się w każdym miejscu na parę godzin)
  Dzień 3 – kierunek Lloret de Mar -> Tossa de Mar (wyjazd z Calella)

  Będą podróżowały 2 os. Jakie bilety najkorzystniej kupić?

  Odpowiedz
  • Witaj Marek,
   Jeśli tylko jeden wyjazd do Barcelony, to n pociąg R1 bilety jednorazowe. Koszt 5 euro / osoba / jedna strona.

   Na wybrzeże drugiego dnia zainwestowałbym w Bonotren 10.Bilet kosztuje 9,2 euro, co daje ci niecałe 1 euro za przejazd, a bilety jednorazowe to 2,2 euro! (Wszystkie kurorty łapią się w ramach I strefy). Na Jednym Bonotren mogą jechać 2 osoby, trzeba 2 razy kasować. Macie po prostu 10 przejazdów. Jeśli wykorzystacie, dokupicie najwyżej bilet jednorazowy. Jeśli będziecie mieli zamiar jechać do Blanes, to przejeżdżacie już dwie strefy, więc tu jednorazowe za 2,55 euro.

   Z tego względu polecam wam zrobienie Blanes trzeciego dnia. Tam właśnie na jednorazowych dojedziecie, a stamtąd autobusem Pujol możecie kursować miedzy Lloret de Mar oraz Tossa de Mar. Tu po prostu bilety jednorazowe.

  • Super, dziękuję bardzo za wskazówki. A co najbardziej opłaca się w podróżowaniu po Barcelonie?

  • Najlepiej bilet dzienny – najwygodniej, ale pewnie taniej na dwie osoby wyjdzie was T-10 na I strefę za 10,20 euro. Podczas jednego dnia powinien wam w zupełności wystarczyć.

  • Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

 • Witam serdecznie, lecimy jutro z dziewczyną do Barcelony i mamy hotel w Mataro. Chcemy oczywiście codziennie podróżować między Barceloną a Mataro miedzy 15 a 20 sierpnia, no i w dniu przyjazdu dostac się z lotniska do Mataro a w dzień odjazdu na odwrót. Jaki bilet/bilety będzie najrozsądniej kupić aby komfortowo przemieszczać się podczas całego wyjazdu?

  Odpowiedz
  • Witaj Krystian,
   Na dojazdy z lotniska oraz na podróżowanie do Barcelony – T-10 na II strefę za 27,40 euro.
   Wychodzi to wtedy lekko ponad 2,7 euro za pojedynczy przejazd.

   Bardzo dużym plusem jest to, że podróż z lotniska (pociąg R2N na Sants czy Clot, a tam przesiadka na R1 do Mataro) to 1 przejazd 🙂
   Oczywiście podróż z Mataro do Barcelony na tym bilecie wiąże się również z tym, że możesz w ramach przejazdu przesiąść się np na metro, np. Mataro – Sants – metro L5 na stację Collblanc (Camp Nou).

   W samej Barcelonie kupujecie bilety T-10 na I strefę lub dla pełnej wygody karty Hola Barcelona. W przypadku T-10 musicie tak kombinować, aby nie zostało wam np. 5 niewykorzystanych przejazdów. Hola Barcelona to trochę droższe rozwiązanie, ale daje pełną swobodę i brak konieczności liczenia z ilością przejazdów.

   Jeden bilet T-10 może wykorzystywać kila osób. Możecie zatem kupić na starcie jeden i dwa razy go kasować na bramkach wchodząc np na pociąg na lotnisku El Prat.

   Jak kupić taki bilet oraz jak dojść na stację pociągu R2N – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

 • Witam,
  Dzisiaj lądujemy (4 osoby) na El Prat o 21.40 i musimy się dostać do hotelu na María Tárrida, 6-7, Sant Joan Despí,
  a jutro rano z hotelu do Tossa de Mare
  Pociągiem raczej nie?

  Proszę o podpowiedź, z góry dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  • Witaj Piotr,
   Tak, pod adres najlepiej z lotniska pociągiem R2N na Sants, a tam przesiadka na R4 i jedziesz na stację Sant Joan Despí.
   Kolejnego dnia wracasz pociągiem na Sants, a tam przesiadasz się na R1 jadący do Blanes. Z Blanes autobus Pujol do Tossa. Na stacji Sants kupisz nawet bilet łączony na pociąg + autobus Pujol.

 • Lecimy z mężem za miesiąc do Barcelony A dokładnie do Calella. Dokładnie od 25 do 30. Chcielibyśmy codziennie dojeżdżać do Barcelony i zwiedzać. Jaki bilet najlepiej kupić żeby dojechać i wróci? Czy na podróżowanie po Barcelonie trzeba oddzielny bilet? Jak dostać się z lotnika el Prat do centrum? Czy potrzebujemy oddzielny bilet?

  Odpowiedz
  • Kasia – jesli chodzi o pierwszą część Twojego pytania, to na dojazdy z Calelli najlepszy dla was będzie T-10 na IV strefę za 35,25 euro.
   Dzięki temu pojedyncza podróż za osobę wyniesie was ok. 3,5 euro.
   Co ważne, dojeżdżając do Barcelony możecie w ramach tego biletu przesiąść się np. na metro by dojechać w konkretne miejsce. Na kolejne podróże po Barcelonie kupujecie T-10 na I strefę czy karty Hola Barcelona. Nie opłaca wam się po prostu tracić przejazdów z waszego IV – strefowego T-10.

   Jeśli chodzi o drugą część pytania – sposobów dojazdu do miasta jest kilka. Niektóre kosztują więcej, inne mniej. Najpopularniejszy Aerobus, ale nie jest tani. Fajny pociąg R2N (działa bilet T-10) czy metro (działają np. karty Hola Barcelona, ale nie działa T-10. Szczegóły: Dojazd z lotniska El Prat.

 • Mam jeszcze jedno pytanie. Jak jedziemy z Calella do Barcelony to ile mamy czasu na przesiadki. Wcześniej czytałam to na jeden przejazd mam 75 minut. Czy jak jadę z Calella to tam czas się zwiększa?

  Odpowiedz
  • Tak, każda strefa to dodatkowo 15 minut.
   Jadąc z Calelli do Barcelony (IV strefa ATM) masz zatem 105 minut na pokonanie tej trasy.
   Starczy spokojnie na dojazd i na ew. przesiadkę np na metro 😉

 • Czy na karcie Hola Barcelona można jeździć po całej Barcelonie jak również na inne strefy na strefę np 3?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu