Komunikacja

Dojazd z lotniska Barcelona – Girona

Barcelona – Girona to port lotniczy, który znajduje się 90 kilometrów od Barcelony i obsługuje sporą liczbę połączeń do stolicy Katalonii. Głównym przewoźnikiem oferującym tu swoje połączenia jest Ryanair.

Barcelona – Girona pełni w sezonie rolę mniejszego lotniska, na którym lądują samoloty czarterowe przywożące turystów wypoczywających na wybrzeżu Costa Brava. Latają tu również m.in. polscy przewoźnicy –  Enter Air czy Small Planet.

Głównym przewoźnikiem, który oferuje tu sporo połączeń z wielu krajów europejskich jest Ryanair. Linia oferuje przeloty na lotnisko Gironie z polskich miast: Krakowa, Wrocławia i Poznania.

Sporo osób tym samym przesyła zapytania dotyczące połączeń do centrum Barcelony, podobnie jak w artykule o dojeździe z lotniska El Prat – https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/.

Oto kilka najpopularniejszych sposobów dostania się z lotniska Girona do Barcelony:

Taksówki – najwygodniejszy, ale też najdroższy sposób podróżowania. Koszt przejazdu do Barcelony to około 120 euro – 150 euro.
Transport Barcelona

Transport-barcelona.pl – przewóz busem polskiej firmy transportowej. Cennik oraz formularz zapytań / zamówień dostępny jest na stronie. Możecie dojechać z nimi zarówno do miasta, jak i do wybranego hotelu na wybrzeżu. Dużym atutem jest obsługa polskich kierowców oraz dowóz pod wskazany adres. Wszystko do indywidualnego ustalenia.
Sagales – firma transportowa oferująca połączenia autobusowe w Katalonii. Rozkłady jazd są dopasowane do przylotów linii lotniczych. Rezerwacji dokonujemy na ich stronie, a autobus dojeżdża do stacji Barcelona Nord. Koszt przejazdu w jedną stronę to 16 euro, a zamawiając bilet w dwie strony, zapłacimy 25 euro. Dzieci do 4 lat nie potrzebują biletu.

Z poniższego linka dokonujecie rezerwacji na dany dzień, nie ma znaczenia z którego konkretnie autobusu skorzystacie. Pamiętajcie, że osoby posiadający kupiony online bilet mają pierwszeństwo skorzystania z przejazdu. Kupując na miejscu po przylocie ryzykujecie brakiem miejsc, choć nie zdarza się to często. Bilet jest w 100% mobilny co oznacza, że nie ma konieczności jego drukowania, wystarczy potwierdzenie okazane na smartfonie.

Autobusy odjeżdżają spod lotniska w Gironie z parkingu dla autobusów. Po wyjściu z terminala kierujemy się w lewą stronę. Przed odjazdem Sagales rozstawiane jest stoisko, z którego sprzedawane są bilety. Poniżej rozkład ważny do końca września 2021 roku.
604

Pociąg – odjeżdża z centrum Girony. Aby się na niego stać należy skorzystać z autobusów Sagales i dojechać do centrum. Takim autobusem jest chociażby 605 jadący z wybrzeża – Blanes, Lloret de Mar, przez lotnisko do centrum Girony. Do centrum Girony dojedziemy również liniami 601, 602, 607 oraz L28. Cena biletu z lotniska Girona do dworca autobusowego w Gironie w/w liniami to koszt 2,75 euro. Czas dojazdu w zależności od linii to 20 – 30 minut. Czas podróży pociągiem Renfe to ok. 1 godzina i 10 minut. Koszt biletu to ok. 11,25 euro. W Barcelonie możemy wysiąść na stacjach El Clot, Passeig de Gracia czy Sants. Można również jechać szybkim pociągiem AVANT. Jedzie zaledwie 39 minut, gdyż po drodze nie zatrzymuje się na żadnej stacji. W Barcelonie zatrzymuje się tylko na Sants. Cena przejazdu to 16,20 euro.
Renfe

Wypożyczenie samochodu. Na lotnisku znajdziemy punkty popularnych sieciówek – Hertz, Avi, Europcar czy Goldcar. Można złożyć wcześniej na ich stronach rezerwacje bądź wypożyczyć samochód bezpośrednio na miejscu. Przy rezerwacjach internetowych najczęściej możemy liczyć na kilkuprocentową zniżkę. Pamiętajcie, że szukając w wyszukiwarkach firm wypożyczających samochody lotniska w Gironie, wpisujemy Gerona.

Oczywiście bardzo bogatą ofertę posiada przewoźnik Sagales dowożąc z lotniska do licznych miejscowości na Costa Brava. My zajęliśmy się jednak stricte naszym tematem, czyli samą Barceloną 🙂

Zobacz również

391 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam
  W sobotę 25 będę jechał z Girony autobusem Sagales o 20.30 a na voucherze jest godz.12.45?
  Muszę to zmienić czy nie ma to znaczenia?
  Pozdr.

  Odpowiedz
 • Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,

  Czy autobusy Sagales czekają w razie opóźnienia samolotu, czy odjeżdżają punktualnie? Przylatuję do Girony o 21:10 i zastanawiam się, czy zdążę na autobus o 21:45 w przypadku jakiegoś opóźnienia …

  Odpowiedz
 • Witam
  Przylatujemy w niedziele 30.08.2020 na lotnisko Girona o 23.10 jak najlepiej dostać się na camping La Masia oraz z powrotem na to lotnisko 6.09.2020 wylot o 17.40. Wynajem auta z tego co patrzyłam w niedzielę nie dostępny. Najbardziej martwi mnie ten wieczorny przylot. Jaki jest koszt taxi w jedną stronę albo inna alternatywa.

  Odpowiedz
  • Witaj Aga,
   Poczekałbym na Twoim miejscu gdzie na maj, czerwiec.
   Póki co brak jeszcze rozkładów na sezon. Sagales oferuje połączenia z lotniska do Blanes, więc zobaczymy czym o tej porze będziesz mogła dostać się na camping. Przypomnij się bliżej tego terminu, możesz pisać bezpośrednio przez formularz kontaktowy na stronie 🙂

 • Cześć,
  Co to dokładnie za przystanek Andanes przy opcji z Sagales (albo jakie są wszystkie przystanki dla pewności? Nie wyszukuje tego niestety w google.

  Odpowiedz
  • Cześć.
   D’anada i tornada oznacza bilet dwustronny.
   Bitllet senzil oznacza bilet jednorazowy.
   Połączeń Sagales szukaj po prostu na stronie Sagales – sagales.com

 • Witam.
  Czy kupując bilet 'Return’ tylko z datą przylotu do Girona oznacza to, że mogę na nim wrócić z Barcelony do Girona w dowolnym terminie?
  W tym konkretnym przypadku 4 dni później?
  Czy konieczne jest mimo wszystko wskazanie daty powrotu? Na co opcji przy zakupie biletu niestety nie ma.
  Dziękuję za info.

  Odpowiedz
  • Witaj Karol,
   Dokładnie, na biletach dwustronnych nie ma podanej daty powrotu.
   Możesz zrealizować powrót w dowolnym terminie na dowolnym kursie.

  • Dziękuję.
   Dodatkowa informacja, którą znalazłem jednak na rozkładzie jest taka, że bilet ma ważność 30 dni od zakupu.
   Prawdopodobnie licząc od daty pierwszej, z dwóch podróży.
   Co więcej – przy zakupie pojawia się formularz, w którym przewoźnik pros o podanie dat oraz orientacyjnych godzin przylotu/wyjazdu.
   Te same dane pojawiają się na biletach.
   Pozdrawiam.

  • Dokładnie, o tych 30 dniach rzadko wspominamy, bo zdecydowana większość osób lecimy na kilka, kilkanaście dni.
   Dzięki Karol, pozdrawiam.

 • mariokrosno
  12 lutego 2020 22:43

  Witam. Pytanko. Samolot z Girony do Krakowa wylatuje o 15.25 (wtorek -17.03.2020) Z Dworca Północnego w Barcelonie autobus wyjeżdża o 12.30. Czy to jest ryzykowna opcja i należy z Barcelony wyjechać wcześniej ?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   powinieneś być wg rozkładu o 13:45 na lotnisku więc spokojnie zdążycie nawet jeśli do nadania macie bagaż rejestrowany.
   Wcześniejszy odjeżdża o 10:30 i jest o 11:45 na lotnisku.

 • Witam serdecznie,
  Czy mogę prosić o jakies sugestie i pomysły dotyczące transportu z lotniska Barcelona -Girona do Valencii:) Wylot prawdopodobnie 22 lub 23.04.2020.
  Na lotnisku w Barcelonie powinnam być o godz.9.30. Czy jest może jakiś bezpośredni autobus lub pociąg z okolic terminala?

  Odpowiedz
  • Witaj Magda,
   Jeśli lądujesz w Gironie, to musisz dostać się do miasta Girona. We wpisie znajdziesz numery autobusów.
   Ze stacji kolejowej w Gironie bardzo często odjeżdżają pociągi do Valencii. Można dojechać na miejsce nawet w 3 h 30 minut. Kupując z wyprzedzeniem załapiesz się taryfy promocyjne w okolicach 30 euro / osoba.
   Rozkłady oraz ceny na renfe.com.

 • Cześć, 16.05.20r w sobotę o 9:30 ląduje samolot w Gironie. Jak najlepiej dostać się do Salou? Potem 23go też w sobotę muszę dotrzeć na lotnisko, samolot odlatuje o 10:00

  Odpowiedz
  • Cześć Arek,
   Najrozsądniej będzie dojechać do Girony, a stamtąd ze stacji pociąg do Salou.
   Nie opłaca się już jechać do Barcelony i stamtąd do Salou.
   Póki co brak rozkładu na maj, możesz napisać do nas bliżej kwietnia i sprawdzimy jak to czasowo wszystko spiąć 😉

  • Witam! W kwietniu przylatuje do Barcelony na lotnisko Girona jak najlepiej się dostać do centrum Barcelony?

  • Witaj Dorota,
   Najpopularniejszy sposób to dojazd autobusem Sagales bezpośrednio z lotniska na dworzec północny (Estacio Nord).

 • A czy ten autobus ma po drodze przystanki czy jedzie bezpośrednio do tego dworca? Potrzebujemy dostać się do hotelu Girona Barcelona, Eixampe.

  Odpowiedz
  • Jedzie bezpośrednio do dworca.
   Chyba że linia 602, to dodatkowo zatrzymuje się na dwóch przystankach ale już w samej Barcelonie.

 • Dziękuje za informacje i
  Pozdrawiam 😀

  Odpowiedz
 • Witam,
  Przylatuję w niedziele 09.08 o 23:50… jak dostać się z lotniska do Barcelony, albo Lloret w takich godzinach nocnych?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Do miasta bez żadnego problemu, bo bardzo często jeżdżą nocne.
   Z lotniska N16, N17, N18.
   Szczegóły: Autobusy nocne.

   Do Lloret bezpośrednim autobusem spod T2 nie dojedziesz, najdalej do Blanes.
   Trzeba jednak wcześniej sprawdzać rozkład bo część jest trochę „pociachanych”.

 • Dzień dobry,
  czy na przystanku, gdzie zatrzymuje się autobus w centrum Girony jadący z lotniska jest jakaś przechowalnia bagażu? Zastanawiam się nad opcją kilkugodzinnego zwiedzenia samej Girony i później przejazdu pociągiem do Hotelu w Barcelonie. Niestety będą bagaże:(

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jasne, na stacji kolejowej, która znajduje się zaraz obok stacji autobusowej, znajdują się szafki depozytowe.

   3,50 euro mały bagaż, 5,00 duży. Czas na wyjęcie bagażu to 24h. Płacisz monetami, ale obok znajduje się automat do zamiany na bilon.

   Zwiedzanie Girony to genialny pomysł!

 • Witam w sobotę wyruszam z Wrocławia do Girony Ryanair i mam do was pytanie ponieważ zależy mi jedynie na plaży i morzu. Oczywiście jak będzie jakiś dodatek po drodze to skorzystam, lecę do środy.
  Moje pytanie do was bo jest to spontan i mam tylko bilet lotniczy. Gdzie jechać, czy do Barcelony czy gdzieś indziej, chodzi mi najtaniej oraz wystarczy mi hostel.
  Dziękuję za każdą odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Szukaj noclegu na wybrzeżu.
   Nie opłaca ci się pchać do Barcelony.
   Szukaj w kurortach typu Pineda de Mar, Santa Susanna, Calella itd.
   Masz stamtąd bardzo komfortowe połączenie z Barceloną, a jednocześnie taniej niż w samym mieście. Zwykle również od kilkudziesieciu do kilkuset metrów od plaży.

 • Witam i bardzo dziękuję za pomoc a mam jeszcze jedno takie pytanie – jak bym chciał się dostać z lotniska w Gironie do Barcelony to najtaniej i najlepiej jak to zrobić?

  Odpowiedz
 • Mam taki problem że nie da się zarezerwować, dopiero od 12 grudnia.

  Odpowiedz
 • Witam, jestem od dziś dzień w Barcelonie. Co do biletów z Girony do Barcelony linią Sagales to ja kupiłem bez rezerwacji w budce przy przystanku i nie ma z tym problemu. 25 euro w dwie strony jak by ktoś coś potrzebował służę pomocą.

  Odpowiedz
 • Lotnisko Girona - Hotel bilet
  4 sierpnia 2020 22:02

  Cześć, jak mogłabym się dostać do wyznaczonego miejsca od z powrotem na lotnisko?

  Przylot 09.08 23:59 lotnisko Girona
  Nocleg: Gran Via de les Corts Catalanes, 678, Eixample, Barcelona
  Odlot:13.09 15:25

  Ponadto jaki bilet wybrać na zwiedzanie centrum Barcelony przez ten pobyt ?

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Przede wszystkim najwygodniej będzie dojechać do Barcelony autobusem Sagales.
   Z Estacio Nord masz rzut beretem – jedynie 800 metrów do miejsca w którym masz nocleg.

   W drogę powrotną jedziesz analogicznie, z Estacio Nord autobusem Sagales.
   Przynajmniej na ten moment masz autobus powrotny już o 10:30 i jesteś na lotnisku o 11:45.

   Do września jednak cały rozkład może się jeszcze zmieniać.

   Na pobyt w Barcelonie T-Casual (10 przejazdów w atrakcyjnej cenie) lub dla pełnej wygody Hola Barcelona.

 • Hej!
  Czy wiecie dlaczego aktualnie nie można kupić biletu na maj?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   20 kwietnia 2021 13:10

   Hej,
   Rozkłady jazdy autobusów Sagales są dopasowane do rozkładów lotów.
   Jak tylko ruszą loty do Girony, z pewnością pojawi się możliwość rezerwacji.
   Podejrzewam, że pojawią się w ciągu tygodnia, dwóch.

 • Jak w miarę tanio dostać się z lotniska w Gironie do centrum Barcelony, na początku czerwca?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 maja 2021 09:42

   Autobus Sagales.
   Przez to, że w dalszym ciągu nie latają tu jeszcze samoloty, nie są dostępne bilety na Sagales.
   Powinny pojawić się na dniach, aby można było robić rezerwacje na czerwiec.

 • Hej,
  04.06.21 przylatuję z dziewczyną do Girony o godzinie 20:35. Patrzyłem na stronie Sagales i jest możliwość kupna biletu na bus do Barcelony ale ostatni jest o godzinie 21:00 czyli raptem 25 min mamy, żeby na niego zdążyć. To bardzo mało. Czy w takim wypadku bus czeka, czy jest inny transport do Barcelony?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   1 czerwca 2021 12:44

   Hej,
   Tak, autobusy są skorelowane z rozkładem lotów.
   Zawsze jest liczone ok. 30 minut od wylądowania.
   Dopóki ludzie będą wychodzili i kupowali jeszcze bilety, autobus czeka.
   W przypadku opóźnienia lotu również, także bez problemu dojedziecie do Barcelony.

 • Dzień dobry, 13 czerwca przylatujemy o 21 do Girony, chcemy dojechać do miasta Girona i o 21.30 mamy autobus. Czy mogę kupić wcześniej bilet, czy na lotnisku o tej porze są czynne kasy i gdzie są zlokalizowane, żebyśmy zdążyli na ten autobus.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 czerwca 2021 10:09

   Dzień dobry,
   Jeśli chcesz dojechać miejskim z lotniska do miasta Girona, to z biletami nie będziesz mieć najmniejszego problemu. Kupisz go z powodzeniem na miejscu. Punkt z biletami znajduje się na hali przylotów, jest praktycznie otwarty cały czas, przez 7 dni w tygodniu. Jeśli przylatują jakiekolwiek samoloty o później godzinie masz gwarancję, że kupisz tam bilety.
   Biletu na miejski nie kupisz u kierowcy.

 • Dziękuję bardzo za informację.

  Odpowiedz
 • Cześć, przylatuję na lotnisko w Gironie 5 lipca o 20. Jak najlepiej się dostać do Lloret de mar? Na stronie Segales nie mogę znaleźć żadnych połączeń nawet na jutro, a na innej stronie pokazuje mi Flybus, który jeździ do 18. Czy strona Terravision będzie najlepsza w tym przypadku? Bardzo proszę o radę jak zorganizować transport do hotelu.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 czerwca 2021 12:32

   Według mnie Sagales doda te trasy, bo sezon turystyczny pomału się rozpoczyna. Loty do Girony ruszyły dopiero od niedawna.
   Ale jeśli ich faktycznie nie będzie, zawsze możesz korzystać z Terravision.

  • Cześć, czy macie informacje nt. linii Sagales do Costa Brava? Szukam codziennie połączeń do Lloret de Mar i nawet na Terravision nie ma opcji rezerwacji na 5 lipca… Znacie jakieś alternatywne opcje dojazdu?

  • Beata & Tomek
   29 czerwca 2021 13:56

   Sagales faktycznie sporo połączeń nie realizuje ze względu na małą liczbę turystów.
   Niestety nie podpowiem ci na ten moment żadnego alternatywnego rozwiązania poza firmami, które organizują prywatne transfery.

  • A czy może Flybus to dobra opcja jeśli przylatuje o 20? Tam jest tylko możliwość kupna biletu do Lloret, ale nie ma żadnej rozpiski o której są odjazdy, a patrząc na godzinę przylotu boje się że mogą mnie wystawić. Zostaje jeszcze ostatnia deska ratunku z linią 660 z przystanku 1,5 km od lotniska o 21:30.

  • Nie znam tego przewoźnika i nie wiem jak funkcjonuje.
   W ostateczności 1,5 km to też odległość do pokonania 😉

 • Dzień dobry,
  W jaki sposób można kupić jeden bilet o obie strony (lotnisko Girona – Barcelona i powrót Barcelona – lotnisko Girona). Przechodząc na stronę do zakupu biletu mam możliwość wybrania opcji tylko w jedną stronę, a następnie osobno na powrót.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   17 czerwca 2021 13:43

   Dzień dobry,
   Tak, u naszego pośrednika – Tiqets dostępne bilety jednostronne.
   Bilet dwustronny kupisz bezpośrednio na stronie sagales.com.

 • Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź! Dziękuję również za cenne wskazówki, jakie można znaleźć na stronie (z pewnością zostaną one wykorzystane podczas mojego urlopu w Barcelonie) <3

  Odpowiedz
 • Dzień dobry
  Na stronie Sagales nie ma możliwości zakupu biletu na jakikolwiek dzień lipca – brak rozkładu. Próbuję zorganizować sobie transport z lotniska w Gironie do Barcelony na 02.07 i wciąż nie ma dostępnych biletów. Czy to u nich normalne, np rozkład pojawia się z początkiem miesiąca?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   25 czerwca 2021 20:24

   Dzień dobry Maciej,
   Nie, powinny być. Być może jakiś problem na stronie.
   W razie czego możesz skorzystać z linka we wpisie i kupić bilet przez Tiqets.

 • Witam
  Mam pytanie który bus jest lepszy Hop on Hop czy Barcelona Bus Turistic?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 czerwca 2021 19:31

   Po Barcelonie jeżdżą dwie różne firmy, a funkcjonowanie autobusów jest identyczne, czyli właśnie Hop on Hop off – wysaidamy i wsiadamy kiedy chcemy.
   My akurat na naszej stronie opisujemy Barcelona Bus Turistic, bo jest to autobus lokalnego przedsiębiorstwa komunikacyjnego – TMB.

 • Mam jeszcze jedno pytanie:
  Przylatuje 02.07 do Girona.
  Czy jak kupię Barcelona City Pass to mogę z lotniska w Gironie bezpłatnie dojechać do Barcelony?
  Widziałem na forum gdzieś taką informację, ale nie mogę jej odszukać.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 czerwca 2021 10:38

   Wcześniej w ramach City Pass był transfer z lotniska, aktualnie go nie ma.
   City Pass nie oferuje również aktualnie transferów z lotniska El Prat.
   Zmieni się to dopiero, kiedy więcej turystów będzie przylatywać samolotami.

 • Jest sens wykupywać City Pass na 1,5 dnia?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 czerwca 2021 11:46

   Według mnie największym plusem City Pass jest kod rabatowy 10% na wszystkie inne atrakcje. Jeśli poza tym co jest w cenie – Park Guell oraz Sagradą, chciałbyś rezerwować np. Camp Nou, Casa Batllo, La Pedrera i zwiedzić to w 1,5 dnia, to warto.

   Jeśli nie masz zamiaru kupować wstępów do tych droższych atrakcji, można dobie odpuścić.

 • Hej! Chce kupić bilet z lotniska w Gironie do Barcelony na 23.07 ok 9:00. Widzę, ze ba stronie tiqets mogę a na sagales.com pokazuje brak przejazdów na ten dzień… czy jak kupię na tiqets to ten przejazd będzie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   1 lipca 2021 08:58

   Z racji tego, że część planowanych lotów się nie odbywa, Sagales na bieżąco aktualizuje godziny połaczeń. Transfery odbywają się po każdym samolocie, który przylatuje i z Barcelony na każdy wylatujący. Dlatego w ciemno możesz kupować bilet przez Tiqets.

 • witam,
  Szukam powrotu z Lloret de Mar 3 września na lot o 9:35, z tego co mi google pokazuje to jakaś linia 660 obsługiwana przez Sagales powinna jechać o 6:15, niestety nie mogę kupić na ten dzień żadnego biletu – nie ma takiej opcji. Jest jakaś możliwość inna dojechania z Lloret de Mar rano na lotnisko, ewentualnie czy ta linia to niej jakaś miejska, na którą nie można kupić/wyszukać biletów (czy po prostu google ma stare dane) ?

  Odpowiedz
  • Witaj Patryk,
   Z tego co widzę, to 660 nie jeździ na lotnisko, ale do miasta Girona.
   Na lotnisko z Lloret jedzie linia Sagales numer 613, ale nie ma tego dnia rano połączenia.

   Możesz spróbować shuttle transferów, które zbierają osoby w podobnej sytuacji jak ty. Spróbuj na Terravison.eu czy Flubus.com i tam sprawdzisz możliwości oraz ceny takich transferów.

 • Witam, trochę nietypowe pytanie, czy na lotnisku w Gironie są sklepy z pamiątkami (typowe hiszpańskie alkohole itd.)? Lądując na tym lotnisku nie zwróciłem na to uwagi.

  Odpowiedz
  • Dobre podejście – najlepsza pamiątka z podróży to po prostu alkohol 🙂
   Tak, na lotnisku jest sklep wolnocłowy Costa Brava Duty Free gdzie kupisz trochę regionalnych produktów oraz pamiątek.

 • Hej, będziemy w Gironie o 9 rano, jak najszybciej/ekonomiczniej dostać się do centrum Barcy?

  Odpowiedz
 • Hejka,
  Lecę do Girony 11-14 październik 2021.
  Czy autobusy z lotniska Girona nad morze jeżdżą w październiku również ok.21 godz.?
  Gdzie najlepiej dostać się na wybrzeże o tej porze?

  Odpowiedz
  • Hejka,
   Bezpośrednio z lotniska tych połączeń jest bardzo niewiele.
   Bazowałbym bardziej na prywatnych transferach czy usługach shuttle bus.

 • Dzień dobry,
  Proszę o pomoc w znalezieniu połączenia z Lloret de Mar do Girony, 10.10.21 lub bezpośrednio na lotnisko Girona. Planuję zwiedzić Girone i dotrzeć na lotnisko wieczorem. Jeżeli będę musiała zrezygnować ze zwiedzania miasta 🙁 pojadę bezpośrednio na lotnisko. Na stronie Sagales jest informacja o przejazdach tylko do 10.09. Myślałam aby pojechać pociągiem z Blanes, ale także nie ma możliwości kupienia biletu. Czyżby pociąg nie jeździł w październiku? Pozdrawiam i dziękuję.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Dorota,
   Jest bardzo dużo połączeń kolejowych z Blanes do Girony.
   Pociągi regionalne R1 oraz R11 – przesiadka w Maçanet-Massanes.

   Z Lloret do Girony (do miasta) jeździ bezpośrednio linia 660. Obsługiwana jest przez Sagales. Koszt biletu to 6,05 euro. Kursuje dobre kilka razy w ciągu dnia 😉 Sprawdzałem nawet na połączenia 10 października – jest np. o 8:30 czy 10:30 rano. Można odjechać dworca autobusowego.

 • Dzień dobry, mam pytanko w temacie rozkładu jazdy linii Sagales. Czy godzina odjazdu z Barcelony do Girony zaznaczona na szaro (godz.15.30) zapewni nam dojazd do lotniska w Gironie?
  Pozdrawiam Magda.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Magdalena,
   Tak, o 15:30 jeździ linia 602, na pozostałych 604.
   Różni się tym, że docelowo jeździ do Figueres.

 • Dziękuję bardzo za szybka odpowiedź. Magdalena.

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  Przylatujemy do Girony 14.10. o g 14.25. Jak najlepiej dojechać wtedy do Torredembarra i odwrotnie za tydzień – wylot g. 14.50? Czy autobusy Sagales będą jeszcze kursować?

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Sagales chyba nie zrobisz połączenia do tej miejscowości.
   Oczywiście najwygodniejszy prywatny transport, ale gdyby korzystać z komunikacji publicznej, to chyba nie będzie innego wyjścia jak dojechać do Barcelony i tam przesiąść się np. na pociąg.

 • Dzięki za informacje – tak właśnie myślałam, ale czy autobusy Sagales będą jeździły w październiku i kiedy będzie rozkład jazdy na październik? Która linia metra prowadzi z Estacio del Nord na dworzec Sants?

  Odpowiedz
  • Nie będzie bezpośredniego połączenia. Z Estacio Nord jedziesz czerwoną linią metra L1 ze stacji Arc de Triomf.
   Przesiadasz się na Placa de Sants na niebieską L5 i podjeżdżasz jedną stację na Sants. Możesz ew. iść na nogach z Placa de Sants na dworzec. Do przejścia jest ok. 650 metrów.

   Sagales nie ma tej miejscowości na swoim rozkładzie.

 • Dzień dobry, lądujemy w pięć osób w Gironie 14 października 2021 roku o godz. 14.25. z lotniska chciałbym się dostać (taxi, bus) na dworzec kolejowy Riudellots de la Selva, z Riudellots pociągiem do Maçanet-Massanes (R2) i dalej (R1-nadmorska linia kolejowa) do Barcelony. Czy to możliwe?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 września 2021 12:25

   Dzień dobry,
   Jasne, jest to możliwe.
   Ale mzożesz również z dworca Riudellots dojechać bezpośrednio do Barcelony linią RG1 czy R11.

 • Tak, ale chciałem podziwiać widoki (morze). Czy się zawiodę?

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  z tego co widzę z linku podanego na tej stronie nie można kupić biletu na przejazd autobusem Sagales z lotniska w Gironie do Barcelony Estacio Nord w dwie strony za 25 euro. Czy się mylę?

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Dokładnie, aktualnie brak możliwości rezerwacji biletu dwustronnego.
   Taki bilet kupisz jedynie na sagales.com.

 • Czy bilety kupione na sagales.com są tylko na konkretną godzinę czy można je wykorzystać na przejazd o dowolnej godzinie w danym dniu?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy można zwrócić bilety sagales? Bardzo proszę o odpowiedź

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, Sagales potrącą sobie opłatę manipulacyjną w zależności od terminu anulacji. Bilet jest możliwy do anulacji nawet kilka godzin przed odjazdem.

   Spróbuj odpowiedzieć na maila, z którego otrzymałaś potwierdzenie rezerwacji, a jeśli jest to mail bez możliwości odpowiedzi, spróbuj na mk@sagales.com.

   Można również próbować na infolinii, sam kiedyś po angielsku co nieco załatwiłem 😉

 • Mam samolot z Girona do Polski o 9:10 w poniedziałek, październik tego roku. Jak dostać się na lotnisko z Barcelony?

  Odpowiedz
 • Witajcie, czy po przyjeździe autobusem Sagales z Girony do Barcelony można dalej wyruszyć pociągiem z Barcelona Estacion de Francia do Torredembarra czy trzeba podjechać metrem na dworzec Sants? Z dworca Nord na dworzec Francia możemy dojść pieszo przez park Ciutadela i go przy okazji zwiedzić.

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Oczywiście, z Estacio de Franca dojedziesz pociągiem do Torredembarra, więc możecie zrobić sobie spacer.

 • Cześć, jaki najlepiej wybrać transport z Girona do Carrer de Casanova 72?
  Przylatujemy grupą 8 – osobową 14.10.21.
  Na razie napisałam do poleconej przez Was firmy przewozowej.
  Proszę o wskazówki

  Odpowiedz
  • Cześć Ola,
   Musielibyście wtedy jechać autobusem Sagales.
   Na Estacio del Nord wsiadacie w czerwoną linię metra L1 (stacja Arc de Triomf) i jedziecie na stację Urgell, która znajduje się przy wspomnianej przez ciebie ulicy.

 • Cześć, z Barcelony wracamy w przyszły piątek, wylot o 9.35 do Wrocławia. W pobliżu naszego hotelu znajduje się przystanek Barcelona Nord, najwcześniejszy autobus odjeżdża o 6.30. Czy w Państwa opinii jest to bezpieczna opcja, pod względem czasu na odprawę? (musimy jeszcze nadać bagaż do odprawy).

  Odpowiedz
  • Cześć Wiola,
   Tak, rozkłady jazdy autobusów są ściśle powiązane z samolotami z Girony, stąd czas jest ok.
   Wiadomo, nie wszystkie osoby nadają bagaż, na lotnisku nie ma aż takiego dużego ruchu, więc godzina odjazdu jest optymalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu