Komunikacja

Dojazd z lotniska Barcelona – Girona

Barcelona – Girona to port lotniczy, który znajduje się 90 kilometrów od Barcelony i obsługuje sporą liczbę połączeń do stolicy Katalonii. Głównym przewoźnikiem oferującym tu swoje połączenia jest Ryanair.

Barcelona – Girona pełni w sezonie rolę mniejszego lotniska, na którym lądują samoloty czarterowe przywożące turystów wypoczywających na wybrzeżu Costa Brava. Latają tu również m.in. polscy przewoźnicy –  Enter Air czy Small Planet.

Głównym przewoźnikiem, który oferuje tu sporo połączeń z wielu krajów europejskich jest Ryanair. Linia oferuje przeloty na lotnisko Gironie z polskich miast: Krakowa, Wrocławia i Poznania.

Sporo osób tym samym przesyła zapytania dotyczące połączeń do centrum Barcelony, podobnie jak w artykule o dojeździe z lotniska El Prat – https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/.

Oto kilka najpopularniejszych sposobów dostania się z lotniska Girona do Barcelony:

Taksówki – najwygodniejszy, ale też najdroższy sposób podróżowania. Koszt przejazdu do Barcelony to około 120 euro – 150 euro.
Transport Barcelona

Transport-barcelona.pl – przewóz busem polskiej firmy transportowej. Cennik oraz formularz zapytań / zamówień dostępny jest na stronie. Możecie dojechać z nimi zarówno do miasta, jak i do wybranego hotelu na wybrzeżu. Dużym atutem jest obsługa polskich kierowców oraz dowóz pod wskazany adres. Wszystko do indywidualnego ustalenia.
Sagales – firma transportowa oferująca połączenia autobusowe w Katalonii. Rozkłady jazd są dopasowane do przylotów linii lotniczych. Rezerwacji dokonujemy na ich stronie, a autobus dojeżdża do stacji Barcelona Nord. Koszt przejazdu w jedną stronę to 16 euro, a zamawiając bilet w dwie strony, zapłacimy 25 euro. Dzieci do 4 lat nie potrzebują biletu.

Z poniższego linka dokonujecie rezerwacji na dany dzień, nie ma znaczenia z którego konkretnie autobusu skorzystacie. Pamiętajcie, że osoby posiadający kupiony online bilet mają pierwszeństwo skorzystania z przejazdu. Kupując na miejscu po przylocie ryzykujecie brakiem miejsc, choć nie zdarza się to często. Bilet jest w 100% mobilny co oznacza, że nie ma konieczności jego drukowania, wystarczy potwierdzenie okazane na smartfonie.

Autobusy odjeżdżają spod lotniska w Gironie z parkingu dla autobusów. Po wyjściu z terminala kierujemy się w lewą stronę. Przed odjazdem Sagales rozstawiane jest stoisko, z którego sprzedawane są bilety. Poniżej aktualny rozkład – ważny od 08.01.2020 do 28.03.2020:
20191218085111_2a68a6cb8cabeb10397833786247138a02609f64

Pociąg – odjeżdża z centrum Girony. Aby się na niego stać należy skorzystać z autobusów Sagales i dojechać do centrum. Takim autobusem jest chociażby 605 jadący z wybrzeża – Blanes, Lloret de Mar, przez lotnisko do centrum Girony. Do centrum Girony dojedziemy również liniami 601, 602, 607 oraz L28. Cena biletu z lotniska Girona do dworca autobusowego w Gironie w/w liniami to koszt 2,75 euro. Czas dojazdu w zależności od linii to 20 – 30 minut. Czas podróży pociągiem Renfe to ok. 1 godzina i 10 minut. Koszt biletu to ok. 11,25 euro. W Barcelonie możemy wysiąść na stacjach El Clot, Passeig de Gracia czy Sants. Można również jechać szybkim pociągiem AVANT. Jedzie zaledwie 39 minut, gdyż po drodze nie zatrzymuje się na żadnej stacji. W Barcelonie zatrzymuje się tylko na Sants. Cena przejazdu to 16,20 euro.
Renfe

Wypożyczenie samochodu. Na lotnisku znajdziemy punkty popularnych sieciówek – Hertz, Avi, Europcar czy Goldcar. Można złożyć wcześniej na ich stronach rezerwacje bądź wypożyczyć samochód bezpośrednio na miejscu. Przy rezerwacjach internetowych najczęściej możemy liczyć na kilkuprocentową zniżkę. Pamiętajcie, że szukając w wyszukiwarkach firm wypożyczających samochody lotniska w Gironie, wpisujemy Gerona.

Oczywiście bardzo bogatą ofertę posiada przewoźnik Sagales dowożąc z lotniska do licznych miejscowości na Costa Brava. My zajęliśmy się jednak stricte naszym tematem, czyli samą Barceloną 🙂

Zobacz również

330 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam
  W sobotę 25 będę jechał z Girony autobusem Sagales o 20.30 a na voucherze jest godz.12.45?
  Muszę to zmienić czy nie ma to znaczenia?
  Pozdr.

  Odpowiedz
 • Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,

  Czy autobusy Sagales czekają w razie opóźnienia samolotu, czy odjeżdżają punktualnie? Przylatuję do Girony o 21:10 i zastanawiam się, czy zdążę na autobus o 21:45 w przypadku jakiegoś opóźnienia …

  Odpowiedz
 • Witam
  Przylatujemy w niedziele 30.08.2020 na lotnisko Girona o 23.10 jak najlepiej dostać się na camping La Masia oraz z powrotem na to lotnisko 6.09.2020 wylot o 17.40. Wynajem auta z tego co patrzyłam w niedzielę nie dostępny. Najbardziej martwi mnie ten wieczorny przylot. Jaki jest koszt taxi w jedną stronę albo inna alternatywa.

  Odpowiedz
  • Witaj Aga,
   Poczekałbym na Twoim miejscu gdzie na maj, czerwiec.
   Póki co brak jeszcze rozkładów na sezon. Sagales oferuje połączenia z lotniska do Blanes, więc zobaczymy czym o tej porze będziesz mogła dostać się na camping. Przypomnij się bliżej tego terminu, możesz pisać bezpośrednio przez formularz kontaktowy na stronie 🙂

 • Cześć,
  Co to dokładnie za przystanek Andanes przy opcji z Sagales (albo jakie są wszystkie przystanki dla pewności? Nie wyszukuje tego niestety w google.

  Odpowiedz
  • Cześć.
   D’anada i tornada oznacza bilet dwustronny.
   Bitllet senzil oznacza bilet jednorazowy.
   Połączeń Sagales szukaj po prostu na stronie Sagales – sagales.com

 • Witam.
  Czy kupując bilet ‘Return’ tylko z datą przylotu do Girona oznacza to, że mogę na nim wrócić z Barcelony do Girona w dowolnym terminie?
  W tym konkretnym przypadku 4 dni później?
  Czy konieczne jest mimo wszystko wskazanie daty powrotu? Na co opcji przy zakupie biletu niestety nie ma.
  Dziękuję za info.

  Odpowiedz
  • Witaj Karol,
   Dokładnie, na biletach dwustronnych nie ma podanej daty powrotu.
   Możesz zrealizować powrót w dowolnym terminie na dowolnym kursie.

  • Dziękuję.
   Dodatkowa informacja, którą znalazłem jednak na rozkładzie jest taka, że bilet ma ważność 30 dni od zakupu.
   Prawdopodobnie licząc od daty pierwszej, z dwóch podróży.
   Co więcej – przy zakupie pojawia się formularz, w którym przewoźnik pros o podanie dat oraz orientacyjnych godzin przylotu/wyjazdu.
   Te same dane pojawiają się na biletach.
   Pozdrawiam.

  • Dokładnie, o tych 30 dniach rzadko wspominamy, bo zdecydowana większość osób lecimy na kilka, kilkanaście dni.
   Dzięki Karol, pozdrawiam.

 • mariokrosno
  12 lutego 2020 22:43

  Witam. Pytanko. Samolot z Girony do Krakowa wylatuje o 15.25 (wtorek -17.03.2020) Z Dworca Północnego w Barcelonie autobus wyjeżdża o 12.30. Czy to jest ryzykowna opcja i należy z Barcelony wyjechać wcześniej ?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   powinieneś być wg rozkładu o 13:45 na lotnisku więc spokojnie zdążycie nawet jeśli do nadania macie bagaż rejestrowany.
   Wcześniejszy odjeżdża o 10:30 i jest o 11:45 na lotnisku.

 • Witam serdecznie,
  Czy mogę prosić o jakies sugestie i pomysły dotyczące transportu z lotniska Barcelona -Girona do Valencii:) Wylot prawdopodobnie 22 lub 23.04.2020.
  Na lotnisku w Barcelonie powinnam być o godz.9.30. Czy jest może jakiś bezpośredni autobus lub pociąg z okolic terminala?

  Odpowiedz
  • Witaj Magda,
   Jeśli lądujesz w Gironie, to musisz dostać się do miasta Girona. We wpisie znajdziesz numery autobusów.
   Ze stacji kolejowej w Gironie bardzo często odjeżdżają pociągi do Valencii. Można dojechać na miejsce nawet w 3 h 30 minut. Kupując z wyprzedzeniem załapiesz się taryfy promocyjne w okolicach 30 euro / osoba.
   Rozkłady oraz ceny na renfe.com.

 • Cześć, 16.05.20r w sobotę o 9:30 ląduje samolot w Gironie. Jak najlepiej dostać się do Salou? Potem 23go też w sobotę muszę dotrzeć na lotnisko, samolot odlatuje o 10:00

  Odpowiedz
  • Cześć Arek,
   Najrozsądniej będzie dojechać do Girony, a stamtąd ze stacji pociąg do Salou.
   Nie opłaca się już jechać do Barcelony i stamtąd do Salou.
   Póki co brak rozkładu na maj, możesz napisać do nas bliżej kwietnia i sprawdzimy jak to czasowo wszystko spiąć 😉

  • Witam! W kwietniu przylatuje do Barcelony na lotnisko Girona jak najlepiej się dostać do centrum Barcelony?

  • Witaj Dorota,
   Najpopularniejszy sposób to dojazd autobusem Sagales bezpośrednio z lotniska na dworzec północny (Estacio Nord).

 • A czy ten autobus ma po drodze przystanki czy jedzie bezpośrednio do tego dworca? Potrzebujemy dostać się do hotelu Girona Barcelona, Eixampe.

  Odpowiedz
  • Jedzie bezpośrednio do dworca.
   Chyba że linia 602, to dodatkowo zatrzymuje się na dwóch przystankach ale już w samej Barcelonie.

 • Dziękuje za informacje i
  Pozdrawiam 😀

  Odpowiedz
 • Witam,
  Przylatuję w niedziele 09.08 o 23:50… jak dostać się z lotniska do Barcelony, albo Lloret w takich godzinach nocnych?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Do miasta bez żadnego problemu, bo bardzo często jeżdżą nocne.
   Z lotniska N16, N17, N18.
   Szczegóły: Autobusy nocne.

   Do Lloret bezpośrednim autobusem spod T2 nie dojedziesz, najdalej do Blanes.
   Trzeba jednak wcześniej sprawdzać rozkład bo część jest trochę “pociachanych”.

 • Dzień dobry,
  czy na przystanku, gdzie zatrzymuje się autobus w centrum Girony jadący z lotniska jest jakaś przechowalnia bagażu? Zastanawiam się nad opcją kilkugodzinnego zwiedzenia samej Girony i później przejazdu pociągiem do Hotelu w Barcelonie. Niestety będą bagaże:(

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jasne, na stacji kolejowej, która znajduje się zaraz obok stacji autobusowej, znajdują się szafki depozytowe.

   3,50 euro mały bagaż, 5,00 duży. Czas na wyjęcie bagażu to 24h. Płacisz monetami, ale obok znajduje się automat do zamiany na bilon.

   Zwiedzanie Girony to genialny pomysł!

 • Witam w sobotę wyruszam z Wrocławia do Girony Ryanair i mam do was pytanie ponieważ zależy mi jedynie na plaży i morzu. Oczywiście jak będzie jakiś dodatek po drodze to skorzystam, lecę do środy.
  Moje pytanie do was bo jest to spontan i mam tylko bilet lotniczy. Gdzie jechać, czy do Barcelony czy gdzieś indziej, chodzi mi najtaniej oraz wystarczy mi hostel.
  Dziękuję za każdą odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Szukaj noclegu na wybrzeżu.
   Nie opłaca ci się pchać do Barcelony.
   Szukaj w kurortach typu Pineda de Mar, Santa Susanna, Calella itd.
   Masz stamtąd bardzo komfortowe połączenie z Barceloną, a jednocześnie taniej niż w samym mieście. Zwykle również od kilkudziesieciu do kilkuset metrów od plaży.

 • Witam i bardzo dziękuję za pomoc a mam jeszcze jedno takie pytanie – jak bym chciał się dostać z lotniska w Gironie do Barcelony to najtaniej i najlepiej jak to zrobić?

  Odpowiedz
 • Mam taki problem że nie da się zarezerwować, dopiero od 12 grudnia.

  Odpowiedz
 • Witam, jestem od dziś dzień w Barcelonie. Co do biletów z Girony do Barcelony linią Sagales to ja kupiłem bez rezerwacji w budce przy przystanku i nie ma z tym problemu. 25 euro w dwie strony jak by ktoś coś potrzebował służę pomocą.

  Odpowiedz
 • Lotnisko Girona - Hotel bilet
  4 sierpnia 2020 22:02

  Cześć, jak mogłabym się dostać do wyznaczonego miejsca od z powrotem na lotnisko?

  Przylot 09.08 23:59 lotnisko Girona
  Nocleg: Gran Via de les Corts Catalanes, 678, Eixample, Barcelona
  Odlot:13.09 15:25

  Ponadto jaki bilet wybrać na zwiedzanie centrum Barcelony przez ten pobyt ?

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Przede wszystkim najwygodniej będzie dojechać do Barcelony autobusem Sagales.
   Z Estacio Nord masz rzut beretem – jedynie 800 metrów do miejsca w którym masz nocleg.

   W drogę powrotną jedziesz analogicznie, z Estacio Nord autobusem Sagales.
   Przynajmniej na ten moment masz autobus powrotny już o 10:30 i jesteś na lotnisku o 11:45.

   Do września jednak cały rozkład może się jeszcze zmieniać.

   Na pobyt w Barcelonie T-Casual (10 przejazdów w atrakcyjnej cenie) lub dla pełnej wygody Hola Barcelona.

 • Hej!
  Czy wiecie dlaczego aktualnie nie można kupić biletu na maj?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   20 kwietnia 2021 13:10

   Hej,
   Rozkłady jazdy autobusów Sagales są dopasowane do rozkładów lotów.
   Jak tylko ruszą loty do Girony, z pewnością pojawi się możliwość rezerwacji.
   Podejrzewam, że pojawią się w ciągu tygodnia, dwóch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu