News

Od jutra można latać. Skąd i kiedy polecimy do Barcelony?

Polska od jutra znosi zakaz lotów do krajów UE oraz EOG. W związku z tym możliwe są już bezpośrednie przeloty z Hiszpanii do Polski. Z jakich polskich lotnisk polecimy jednak do Barcelony w najbliższym czasie?

Polska do tej pory wprowadzała na listę zakazu lotów kraje, gdzie przekraczany był współczynnik liczby infekcji na każde 100 000 osób. W związku z tym od dawna na listę łapała się Hiszpania, a od niedawna również Francja. Sprawa związana z infekcjami koronawirusem jest rozwojowa i nie ulega poprawie, jednak postanowiono zmienić podejście.

Z dniem 30 września zostają zniesione zakazy lotów do wszystkich krajów UE oraz EOG + Ukrainy niezaleznie od ilości chorujących w danych krajach. W dalszym ciągu współczynnik zarażeń brany jest pod uwagę przy wrzucaniu na listę krajów leżących poza UE oraz EOG. W związku z tym w dalszym ciągu nie jest możliwe realizowanie do Polski przelotów z takich krajów jak m.in. Czarnogóra, Izrael, Emiraty Arabskie, Oman czy USA.

Loty do Barcelony w paździeniku? Są, ale mało

Mimo zniesienia zakazu lotów, linie lotnicze muszą liczyć się z niższym zainteresowaniem. Dodatkowo ciężko z dnia na dzień znaleźć taką liczbę osób, która zapełniłaby październikowe samoloty.

Część połączeń na jesień już jakiś czas temu została skasowana, jak chociażby połączenia z Katowic na lotnisko El Prat, które funkcjonowało przez lata przez okrągły rok. Tu dostępne połączenia są dopiero od grudnia.

Skąd zatem i od kiedy możemy szukać bezpośrednich połączeń z polskich lotnisk do Barcelony?

Ryanair

Kraków – El Prat

Ryanair w dalszym ciągu ma aktywne połączenia z Krakowa na El Prat. Lądują na T1. Trzy loty w tygodniu, a bardzo dużą liczbę biletów znajdziemy już za 39 złotych od osoby!

Warszawa Modlin – El Prat

Tu Ryanair początkowo oferuje dwa loty w tygodniu – we wtorki oraz soboty, ale od końca października przez całą jesień oraz zimę oferuje aż 4 połączenia w tygodniu! Październikowe loty podobnie jak z Krakowa dostępne są juz za 39 złotych.

Ryanair w sezonie jesienno – zimowym zawiesił wszystkie połączenia na lotniska Barcelona – Girona oraz Barcelona – Reuss.

Wizz Air

Katowice – El Prat

Trasa dostępna w sprzedaży dopiero od 5 grudnia. Przewoźnik oferuje połączenia dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty.

Kraków – El Prat

Nowe połączenie, które miało ruszyć od października, zostało przesunięte na 4 grudnia. Bilety będą oferowane na tej trasie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki.

Warszawa Chopin – El Prat

To jedyne połączenie Wizz Aira realizowane do Barcelony w październiku. Trasa dostępna dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki.

Z pozostałych lotnisk – Wrocławia, Gdańska czy Poznania, trasy dostępne są dopiero od wiosny. Jak będzie jednak wyglądała faktyczna siatka połączeń w obecnych czasach? Na to przyjdzie nam z pewnością trochę jeszcze poczekać.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team