News

Rzym partnerem tegorocznego La Merce

Miasto Rzym zostało zaproszone jako partner do tegorocznego święta La Merce, które odbywa się każdego roku we wrześniu. Barcelona na kilka dni zamienia się w wtedy w prawdziwie festiwalowe miasto z mnóstwem atrakcji.

Ostatnie dwa lata to przerwa w zapraszaniu miast, jako gości festiwalu. Wszystko oczywiście z powodu pandemii, przez którą dwie ostatnie edycje odbywały się w bardzo ograniczonej formule. Rzym wstępuje na fotel miasta partnerskiego festiwalu po Bejrucie, który partnerował imprezie w 2019 roku.

Tradycja zapraszania miast sięga 2007 roku, a pierwszym zaproszonym miastem był Medellin. Kolejne miasta to Stambuł, Dakar i Sant Petersburg. Następnie miasta europejskie, w tym Wiedeń w 2013 roku, Sztokholm w 2014 roku, Paryż w 2016 roku i Lizbona w 2018 roku.

Komitet organizacyjny festiwalu podkreśla, że Rzym jest o tyle ważnym miastem partnerskim, że Barcelona stanowi największe skupisko włoskiej mniejszości narodowej w Hiszpanii. W Barcelonie znajduje się również Szkoła Włoska czy Włoski Instytut Kultury.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team