Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się większością środków komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularny T-Casual czy T-Familar. Karta tak naprawdę nie obowiązuje tylko na liniach nocnych (ale działa w metrze w dni kiedy jeździ w nocy), a także na pokładach autobusów przewoźników innych niż TMB, a jeżdżących na liniach miejskich np. do Castelldefels czy Badalony (poprzedzone np., literką L).

Jeśli interesuje cię Hola Barcelona, możesz być zainteresowany kartą BCN Essential. Łączy kartę Hola Barcelona z wejściem do Sagrady Familii oraz Park Guell. SzczegółyBCN Essential Pass.

Jakie środki transportu obejmuje Hola Barcelona?

 • cała sieć metra
 • autobusy miejskie TMB (nie dotyczy tych kursujących w ramach AMB są sąsiednich miejscowości nawet jeśli znajdują się w I strefie)
 • kolej regionalna oraz kolej miejska w ramach I strefy (Barcelona + wiele sąsiadujących miejscowości np. Castelldefels)
 • funicular na Montjuic
 • tramwaje
 • linia metra L9S z lotniska – brak konieczności kupowania dodatkowego biletu.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane na 2024 rok.

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

17,50 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

25,50 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

33,30 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

40,00 euro

UWAGA!

Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

UWAGA! Castelldefels, Badalona

Mimo, że Castelldefels czy Badalona znajdują się w I strefie, to karta działa na autobusy jeżdżące stąd do Barcelony. Linie nie obsługuje TMB (miejski przewoźnik), a firmy np Baixbus. W autobusach tych działają karty T-Familiar czy T-Casual. Wszystko to wynika w rozliczeń pomiędzy miejską spółką, a pozostałymi firmami.

Co ważne, karta Hola działa jednak na dojazdy do tych miejscowości, ale z wykorzystaniem pociągu czy metra (Badalona).

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez Internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez Internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie dokonać zakupu kart online przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

740 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzień dobry
  Czy jeżeli kupię Hola online (5 osób) to odbieram „kartonik” w informacji na lotnisku np czy mogę też pobrać w automacie?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Możesz pobrać bez żadnego problemu w automacie – większość osób robi to właśnie w taki sposób 🙂

 • Czy uprawnia karta hola do jazdy autobusami bez dachu?

  Odpowiedz
  • Nie, bo to zupełnie zewnętrzna oferta, niezależna od zintegrowanych biletów komunikacji miejskiej.

 • Czy karta działa na Aerobus z lotniska do centrum?

  Odpowiedz
 • orzełkowa
  8 marca 2024 20:17

  Cześć !
  Lecimy za 2 tyg do Barcelony, spanie mamy zaraz obok stadionu Camp Nou, dokładnie ulica C/ de Galileu, chcemy sporo pozwiedzać przez 4 dni. Proszę o informację, jaki bilet najlepiej kupić aby dzięki niemu dostać się z lotniska do mieszania ( i z powrotem) + jeździć po mieście zwiedzać.
  Trochę się gubię w tych strefach i biletach i nie mogę ogarnąć który jest na co i gdzie. Jest może jakaś klarowna rozpiska który bilet obejmuje jaką komunikację miejską i gdzie się dzięki niemu dostanę ?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli korzystasz ze zintegrowanych biletów komunikacji miejskiej, to wszystko będzie to I strefa.
   Jeśli zatem zakupicie dla każdej osoby T-Casual na 10 przejazdów, to swobodnie jedziesz z lotniska pociągiem R2N oraz przemieszczasz się po mieście metrem, autobusami, tramwajami.

   Możesz ew. pomyśleć o bilecie miesięcznym, kosztuje w aktualnej promocji lekko ponad 20 euro, czyli tyle ile 2 bilety T-Casual. Na tym bilecie dodatkowo dojedziesz metrem z lotniska.

  • Tomku napisałeś poniżej że bilet T-Casual obejmuje metro z i do lotniska a w artykule jest napisane, że nie obowiązuje. To jak to w końcu jest? Moim zdaniem z opisu wynika że z i do lotniska najlepszym rozwiązaniem jest Hola Barcelona. Czy coś ja pomieszałem?

  • Mowa tu o T-Usual, czyli bilecie miesięcznym.
   Miesięczny T-Usual działa na linii metra z lotniska 🙂

  • Dziękuję za szybką i fachową odpowiedź. Z rodziną lecimy w poniedziałek 18 marca i wracamy w czwartek 21-go. Chcemy dotrzeć z i do lotniska do centrum, później oczywiści korzystać z transportu publicznego czy w taki razie tańszym (lepszym) rozwiązaniem jest bilet T-Usual czy Hola Barcelona 72h ?

  • Przy aktualnej promocji na miesięczne, taniej wyjdzie bilet T-Usual, ale trzeba go skonfigurować z numerem tożsamości oraz imieniem i nazwiskiem.

 • Cześć, link przenosi mnie na stronę Tiqets, gdzie karta jest 10% droższa a nie tańsza. Koszt karty na 2 doby to 19,50 euro, a karta na 3 doby to 28,5 euro. Kupując w automacie na miejscu zapłacimy 17,50 i 25,50 – gdzie tu oszczędność 10%?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Zmienił się ostatnio cennik.
   Wtedy ceny u pośredników wzrosły.
   Rabat 10% dotyczy oficjalnej strony i tam ten rabat jest naliczany.

   Linki do Tiqetsa na stronie to linki referujące.

 • Wyświetla mi się taka informacja: Obecnie wybrana przez Ciebie opcja przypada w ciągu 24 godzin przed godziną rozpoczęcia.
  Co to oznacza?

  Odpowiedz
  • Pewnie informacja, że kupujesz bilet i w formularza zaznaczyłeś początek korzystania tego samego dnia lub następnego.
   Po prostu po zakupie takiego biletu nie będzie się już dało anulować.

 • Cześć.
  Leci y w 3 osoby do Barcelony za 2 tygodnie. Nocleg mamy w Castelldefels. Czy karta hola Barcelona obejmuje również pociągi r2n? Czy te bilety trzeba jakiś kasować? Jak wygląda ich odbiór? Proszę o pomoc, już trochę gubię się w tym wszystkim 🙁

  Odpowiedz
  • Hej,
   Oczywiście, obejmie pociąg R2N, a także R2 do Castelldefels.
   Bilet odbierzesz w automacie na stacji pociągu / metra na lotnisku El Prat.

 • Czy bilet obejmuje również połączenie pociągiem Barcelona – Sitges?

  Odpowiedz
 • Karta Hola Barcelona z lotniska dotyczy tylko linii metra czy można wykorzystać na pociąg zależy nam aby dostać się w okolicę Park de la Ciutadella i chyba lepiej jechać R2.

  Odpowiedz
  • Hola działa oczywiście również w pociągu R2N.
   Jest on częściej wygodniejszy i łatwiej nim czasem dojechać w wybrane części miasta niż metrem z lotniska.

 • Jak kupić bilet miesięczny by móc z niego korzystać? W aplikacji pokazuje, że trzeba wpisać numer NIE.

  Odpowiedz
 • Cześć:)
  Jutro rano o 7.00 mamy lot na Majorkę i pytanie jak dostać się na lotnisko z kartą Hola Barcelona.
  Mieszkamy koło Barcelona – Sants.

  Odpowiedz
  • Można jechać bezpośrednio z Sants pociągiem R2N.
   Stacja znajduje się przy T2, stąd jeśli lecicie Ryanair, możliwe że wlaśnie z T2.
   Jeśli z T1, możecie skorzystać z bezpłatnego shuttle busa między terminalami.

 • Dzień dobry.
  Pytanie pewnie już nie raz się powtarzało. Na trzy dni przyjeżdżam z żoną do Barcelony. Pozwiedzać. Transport z i na lotnisko odpada bo przylatujemy do Girony. Ale chciałbym kupić taki bilet/bilety żebyśmy przez te trzy dni nie musieli się martwić przy każdym skorzystaniu z komunikacji czy posiadamy właściwy bilet. W grę wchodzą okolice Sagrady, Mariny i Parku Gaudiego.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Hola Barcelona jest zatem bardzo wygodnym rozwiązaniem.
   Przy aktualnej promocji ciekawym rozwiązaniem jest również miesięczny T-Usual, bo kosztuje lekko ponad 20 euro.
   Trzeba jednak zakupić kartę oraz skonfigurować bilet z imieniem, nazwiskiem i numerem dokumentu.
   Hola Barcelona nie potrzebuje żadnych danych i po prostu dostajemy kartonik z paskiem magnetycznym.

 • Hej jesteśmy na miejscu, kupiliśmy kartę Hola Barcelona i na pociąg weszliśmy bez problemu na stacji Sants przesiedliśmy się do autobusu L94 i zgodnie z sugestiami wrzuciliśmy bilet do kasownika, ale tu coś nie zatrybilo i pojawił nieprzyjemy dźwięk i czerwona lampka. Próbowaliśmy różnymi stronami ale nie bardzo działa, może wiecie co może być nie tak??

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dlatego, że na linii L94 (połączenie wykonuje podwykonawca), bilet ten nie będzie działać.
   Na wszystkich pozostałych liniach miejskich, łącznie z tymi poprzedzonymi literkami H czy V bilet normalnie zadziała.

 • Czy dzieci muszą posiadać bilet by się poruszać po Barcelonie? Jadą z nami dzieci w wieku 2,6,10 i 11 lat

  Odpowiedz
  • Do 4 lat bezpłatnie, więc najmłodszy nie.
   Pozostałe dzieciaki muszą mieć normalne bilety, takie same jak dorośli 🙂

 • Bardzo dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Witam ponownie. )
  Jeszcze jedno pytanie. Czy karta Hola uprawnia również do przejazdu kolejkę linową Montjuïc ?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie, tylko kolej szynowa ze stacji metra Paral-lel.
   Linowa z portu oraz Teleferic – osobne bilety.

 • Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  Nie obiecuje że się jeszcze nie odezwę )

  Odpowiedz
 • Mam noclegi w Badalona. Jaki bilet kupić na przemieszczanie się do Barcelony i z powrotem?

  Odpowiedz
  • To zależy od długości pobytu na miejscu.
   Hola Barcelona bardzo wygodna – Badalona to I strefa.
   Ale spokojnie również T-Casual (10 przejazdów).
   Na tych samym bilecie dojedziesz do Barcelony, a także będziesz przemieszczać się po samej Barcelonie.

 • Kupiłem własnie bilety na wskazanym na stronie linku http://www.tiqets.com
  TO OSZUSTWO

  Odpowiedz
 • Cześć, końcem kwietnia lecimy ze znajomymi do Barcelony (na 5dni, lądujemy w Gironie, a noclegu szukamy w Barcelonie). Jakie bilety najbardziej byłyby dla nas odpowiednie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Z Girony i tak trzeba kupić osobne bilety.
   W samej Barcelonie przy takiej długości pobytu najlepiej wyjdzie was T-Casual dla każdej osoby lub… bilet miesięczny T-Usual.
   Ten drugi kosztuje lekko ponad 20 euro i będziecie mogli bez limitu przemieszczać się po mieście.

 • Cześć. Lecimy w połowie maja (na 5 dni) do Barcelony – lotnisko El Prat (w tym dziecko 11 l). Noclegi mamy w Sant Adrià de Besòs. Zaplanowałam zwiedzanie szlakiem Gaudiego. I teraz zastanawiam się jakie bilety najlepiej kupić. Czy tylko na komunikację (Hola Barcelona) czy może jednak lepsza będzie karta miejska Barcelona Card? A może jeszcze coś innego. Jak myślisz? Będę wdzięczna za podpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli szlakiem Gaudiego, to Barcelona Card był odpuścił.
   Są tam zniżki do kamienic Gaudiego.
   Lepiej wyjdzie po prostu rezerwacja pojedynczych wstępów w zależności od tego co chcecie obejrzeć z zewnątrz, a co ew. w środku.
   Jeśli chodzi o Gaudiego – jest tego oczywiście trochę, łącznie z Colonia Guell pod Barceloną 🙂

 • Dziękuję bardzo 🙂

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, lecimy 26 kwietnia do Barcelony. Wynajęliśmy pokój na campingu 3 estrellas. Proszę o podpowiedź, jak najlepiej tam dojechać (jeśli taksówką – to jaka jest cena) i jaki typ biletu byłby najlepszy? Zostajemy w Hiszpanii do 2 maja.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Dorota

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Bardzo popularne miejsce 🙂
   Do samej Barcelony dojedziecie stamtąd liniami L94 raz L95.
   Z lotniska dojedziecie linią L77.
   Działają tu popularne bilety T-Casual czy T-Familiar (Gava to I strefa), ale bilety te kupisz na stacji metra / pociągu na lotnisku El Prat.
   Nie musisz tam iść, jeśli uda ci się wszystko zrobić w aplikacji.

   Taksówka w razie czego z lotniska ok. 25 euro 🙂

 • Witam. 16 maja wybieram się z rodziną (3 osoby dorosłe i dziecko 15 lat) do Barcelony na 7 dni. Planujemy dużo zwiedzać i poruszać się komunikacja. Jaki bilet byłby najbardziej opłacalny bo karta (za 40 euro)jest na max 5 dni więc i tak nam zabraknie. Z czego polecasz skorzystać? Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Przy aktualnej promocji, zdecydowanie z biletów miesięcznych T-Usual.
   Koszt trochę ponad 20 euro i z głowy macie poruszanie się po mieście.
   Przy tygodniowym pobycie najlepsza możliwa opcja.

 • Wielkie dzięki za odpowiedź!!!!
  Poproszę jeszcze o informację , o jakiej aplikacji wspominacie.

  Odpowiedz
 • Zaznajomiłam się z aplikacją, ale nie bardzo wiem, jak to działa, jak kupić te bilety. Podobno wersja angielska aplikacji jest niedopracowana. Czy T Casual, T- Familiar można kupić w automacie, bo na Waszej stronie jest informacja, że nie, albo coś źle zrozumiałam….

  Odpowiedz
  • Tak, zdecydowanie polecam automat.
   Jak najbardziej kupujemy je w automacie!
   Szybko, wygodnie, intuicyjnie.

 • Cześć,
  Mam pytanko, będziemy w dwie osoby w Barcelonie 24-28.04 i zamierzamy kupić kartę Hola, czy na Hola dostanę się do Montserrat?
  Jeżeli nie to na jaki bilet?
  dzięki

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂
  W środę (24.04.) wybieramy się do Barcelony na tydzień. Nocleg będziemy mieć w Calella. Planujemy 4-5 dni dojeżdżać do Barcelony. Jak najlepiej byłoby ogarnąć bilety do centrum oraz na poruszanie się po mieście? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Przy takiej ilości dojazdów do Barcelony postawiłbym na T-Casual w opcji na IV strefę.
   Jest na nim 10 przejazdów więc idealnie sprawdzi się na 5 wycieczek do Barcelony.

   W samej Barcelonie T-Casual, ale w opcji na I strefę.
   Gdyby 10 przejazdów było mało w samej Barcelonie, można dokupować jednorazowe lub ew. kolejny T-Casual.

 • Kupilem karte Hola Barcelona. Mam noclegi w rejonie gdzie jedzi linia LM. Jakie potrzebuje bilety i dzie je kupic?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team