Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2022.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,40 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Nowe bilety zastępujące dotychczasowe T-10, T-50 czy T-70 to T-Casual, T-Familar, T-Grup.


 

T-Casual – koszt 11,35 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro! Zakupiony bilet T-Casual jest ważny do końca lutego roku następnego. Jeśli zatem byliście w Barcelonie w lipcu 2022 roku i nie wykorzystaliście wszystkich przejazdów, bilet będzie ważny do końca lutego roku 2023. Bilet aktualnie możemy zakupić w aplikacji TMB, dzięki czemu nie potrzebujemy kartonika, a bilet odbijamy na bramce naszym telefonem (przez moduł NFC).

T-Familiar – koszt 10,00 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przjazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób. Bilet jest ważny 30 kolejnych dni od pierwszego użycia. Bilet aktualnie możemy zakupić w aplikacji TMB, dzięki czemu nie potrzebujemy kartonika, a bilet odbijamy na bramce naszym telefonem (przez moduł NFC).

T-Grup – koszt 79,45 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (10,50 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2020 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2021 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual11,35 €22,40 €30,50 €39,20 €45,05 €47,90 €
T-Familiar10,00 €19,00 €27,00 €35,00 €40,05 €42,00 €
T-Grup79,45 €156,80 €213,50 €274,40 €315,35 €335,30 €
T-Dia10,50 €16,00 €20,10 €22,45 €25,15 €28,15 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Od wielu lat przez Internet możemy zamówić karty Hola Barcelona. Od niedawna istnieje również możliwość zakupu online pozostałych biletów. Bilety zakupione online możemy podzielić na dwie grupy:

 1. Wszystkie bilety możemy zakupić online i wymienić na tradycyjny kartonik w automacie.
 2. Cześć biletów, w tym popularne T-Casual czy T-Familiar możemy wykupić w aplikacji smartfonowej T-Mobilitat i mieć je na telefonie. Posiadamy wtedy wirtualną kartę T-Mobilitat, na którą możemy ładować różne rodzaje biletów. Na bramkach odbijamy je przez telefon za pomocą modułu NFC w telefonie.
 3. Możemy kupić kartę tradycyjną kartę T-Mobilitat i odbijać ją w czytniku na bramce, ale zakup biletów na nią dokonywać w automatach lub za pomocą swojego smartfona, którego integrujemy z kartą za pomocą modułu NFC.
Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Oczywiście w przypadku biletów T-Casual czy T-Familiar kupionych w aplikacji T-Mobilitat, stan zużycia przejazdów będzie widoczny na naszym smartfonie.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

1313 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć,

  Podpowiedzcie proszę jak dostać się najsprawniej z lotniska El Prat na ulice Sant Fructos obiekt Home to Home Barcelona. Będziemy 4 osobowa rodziną.

  Z góry dziękuje,
  Darek

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Generalnie musicie dojechać na plac hiszpański i macie tu kilka możliwości:
   1) Aerobus – najwygodniej, ale najdrożej. Bezpośrednio spod terminalu na plac hiszpański.
   2) Autobus miejski 46. Odjeżdża spod terminalu (kierujecie się w prawo po wyjściu z lotniska jeśli lądujecie na T2). Tu obowiązuje standardowa stawka 2,20 euro / osoba – bilet kupujecie w autobusie.

 • Cześć,
  Korzystaliście już z T-mobilitat?

  I drugie pytanie – Jak wygląda kwestia biletów na pociąg R1 gdyby się chciało zwiedzić kilka miejscowości poza Zone 1? Co Waszym zdaniem najbardziej się opłaca?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 lipca 2022 09:50

   Cześć,
   Nie mieliśmy jeszcze okazji, przy najbliższej wizycie w Barcelonie z pewnością wypróbujemy apkę na telefon dla biletów T-Casual.
   jeśli chodzi o R1, to niestety nie przewidzisz liczby stref, bo za każdym razem będziesz pewnie podjeżdżał do innych kurortów bezpośrednio z Barcelony. Wtedy po prostu jedynym rozwiązaniem będą bilety jednoazowe.

 • Witam
  Będziemy się codziennie przez 6 dni przemieszczać w 3 osoby z La Hospitalitet do Centrum jaki bilet kupic ?Tgrup?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeżeli będziecie poza dojazdami do centrum korzystać jeszcze z komunikacji w ciągu dnia, to T-Grup jak najbardziej. Pamiętaj, że w cenie tego biletu masz aż 70 przejazdów.

   T-Casual będą nieopłacalne już przy zakupie 3 kart na osobę, a nie wiem czy 2 takie bilety wystarczą wam na całe 6 dni.

 • Witaj
  A jak dotrzeć z lotniska El Prat do dzielnicy la Hospitalitet de Llobregat… tzn znalazłam w połączeniu że metrem L9S tylko nie wiem jakie bilety kupić dla 3 dorosłych osób.
  Kolejne dni kupimy t-Group tylko na tym bilecie nie można jechać z lotniska 🙁

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, metro wygodne ze względu na bezpośrednie połączenie np. na stację Torrassa.
   Jeśli zamierzacie jednak kupić T-Grup, to najlepiej zrobić to od razu na lotnisku i pojechać pociągiem R2N. Wysiadacie na stacji Bellvitge, a tam możecie przesiąść się w ramach tego samego przejazdu na metro – czerwona linia L1 i stacja o tej samej nazwie.

   Nią dojedziecie chociażby do stacji Torrassa czy Florida, które znajdują się w dzielnicy Hospitalitet de Llobregat.
   Oczywiście całą trasę – pociąg + metro zrobicie na jednym przejeździe / osoba biletu T-Grup.

 • Dziękuję pięknie.

  Odpowiedz
  • Witam,
   W połowie września wybieram się z żoną na tydzień do Barcelony. Nocleg mamy pod podanym adresem: Generalitat de Catalunya, 6, Sant Just Desvern

   Prosiłbym o podpowiedź w kwestii biletów na komunikację z lotniska do miejsca noclegu oraz z miejsca noclegu do centrum.
   Co się najbardziej opłaca? Czy autobusy, tramwaje oraz metro działaja w ramach biletów łączonych o których piszecie w powyższym poście?

  • Bartek – tak – Twoja lokalizacja to dalej I strefa, więc obowiązują tu bilety T-Familiar, T-Casual czy karty Hola Barcelona.
   Z lotniska możesz dojechać metrem L9S do Diagonal, a tam przesiadać się na autobusy.

 • Cześć

  Bardzo przydatna strona, wiele cennych informacji. Robicie świetna robotę.
  Wybieram się do Barcelony w niedzielę 17.07. Będę na lotnisku El Prat po 22:00. Czy i gdzie będę miał możliwość zakupu karty T-Casual, T-Familar?
  I drugie pytanie:
  Będę chciał dostać się z Castelldefels do Montserrat. Google Maps proponują R2 do Bellvitge, dalej R5 z stacji Gornal do Aeri Montserrat i dalej kolejką liniową. Zdaję sobie sprawę, że każdy
  z tych odcinków obsługuj inna firma. Czy na każdej stacji przesiadkowej będe mógł kupić bilet na kolejny odcinek? Czy może trzeba podjechać na początkową stację FGC na Placa Espanya?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć Ryszard,
   1) Karty T-Casual czy T-Familiar można kupić na stacjach metra na T1 oraz T2, a także stacji pociągu R2N przy T2.
   2) Tak, drugo odcinek obsługuje Ferrocarrils (FGC). Oczywiście, na każdej stacji kupisz odpowiedni bilet na dalszy odcinek. Również na kolejkę linową Aeri. Nie ma konieczności rozpoczynania wyjazdu od Placa Espanya.

 • Dziękuję za wyczerpujące informacje.

  Odpowiedz
 • Co zrobić jak w metrze wciągnie nam bilet ?

  Odpowiedz
  • Takie rzeczy się bardzo rzadko zdarzają, ale jeśli już – trzeba sprawę od razu zgłaszać do punktu TMB, który znajduje się na stacji, a jeśli nie ma – dzwonić. kasownik i tak będzie zablokowany, a tak jeśli ktoś przyjedzie – odzyskanie z powrotem bilet. Jeśli to bilet T-Casual, to mniejsza ew. strata, ale jeśli Hola Barcelona, działabym błyskawicznie.

 • Cześć,
  Wybieramy się w 3 osoby do Barcelony na 6 dni w sierpniu. Zatrzymujemy się w pobliżu Rambla de Poblenou. Zamierzamy trochę pozwiedzać (Sagrada, park guell, Camp nou, Wzgórze Montjuic, zoo, oceanarium). Czym najlepiej dostać się z lotniska El Prat- terminal 1 ? W google maps pokazuje jakiś autobus A1 do Placu Katalońskiego oraz metro L1 z placu hiszpańskiego do Glories? Jakie bilety są najbardziej opłacalne? Na stronie https://www.tmb.cat są do wyboru t-familiar, jednak uprawniają tylko do 8 przejazdów za 10 euro, nie wiem ile takich biletów byśmy potrzebowali i czy nie lepiej kupić coś innego? Z kolei t-grup to 70 przejazdów za prawie 80 euro. Z kolei karta Hola barcelona jest tylko na 5 dni i kosztuje 38 euro chyba za 1 osobę. Czy są jeszcze jakieś inne bilety?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   A1 to Aerobus, ale w nim obowiązują osobne bilety.
   Co do biletów na miejscu – tak – do rozważenia Hola Barcelona, T-Familiar czy T-Grup, ale również T-Casual. ten ostatni różni się tym, że jeden bilet – jedna osoba, więc każdy wykorzystuję swój osobno. W porównaniu do Familiar na tym karnecie masz 10 przejazdów, a jego koszt to 11,35 euro.

   Nie ma jednego złotego środka 🙂

 • Witam
  Za niedługo będę zwiedzał Barcelonę i mam kilka pytań odnośnie transportu:
  1) Czy na lotnisku Barcelona El Prat mogę kupić bilet T-usual (1 zone) z kartką TMB Tickets.?
  2) Jeżeli nie na lotnisku to gdzie można kupić bilet T-usual (1 zone) z kartką TMB Tickets ?
  3) Czy w automatach można kupić bilet T-usual (1 zone) ?
  4) Na https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/t-usual jest napisane że „T-usual cards must be used in conjunction with a valid ID—national ID document or any official ID document. The number of the ID document used must be printed on the travel card.” – czy ja sam na tej karcie mam napisać ten numer i czy to jest numer dowodu osobistego ? czy może być paszportu ?
  5) Czy na bilecie T-usual (1 zone) mogę dojechać z centrum Barcelony do Molins de Rei pciągiem R4 (Renfe Cercanias)

  Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  Odpowiedz
  • Witaj Mirek,
   Tak, bilet kupisz online, a także w automatach znajdujących się na lotnisko.
   T-Usual to po prostu miesięczny, imienny, który musi być zintegrowany z twoim numerem dokumenty – dowodu lub paszportu. Numer ten nadrukowuje się na Twoim bilecie T-Usual.

   Tak – Molins de Rei jest w I strefie, stąd na bilecie T-Usual na I strefę za 40 euro dojedziesz tam pociągiem R4 z Barcelony.

 • Witam, jadę z rodziną do Barcelony, 4 osoby, interesuje mnie ten bilet T familiar, 8 przejazdów, ale jak jadą 4 osoby to jest wciąż 1 przejazd? czy to już są cztery przejazdy? jak działa ten bilet? I drugie pytanie czy mogę łączyć 1 przejazd metro i potem autobus? Jak zmieszczę się w czasie to wciąż 1 przejazd? czy dwa? DZIĘKUJĘ!!!!

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Przy czterech osobach każda po kolei kasuje po prostu ten kartonik, czyli z biletu schodzą wam cztery przejazdy.
   Przy przesiadce na autobus ponownie na pokładzie odbijacie ten bilet, ale nie zliczy kolejnych przejazdów jeśli wymieścicie się w podanym czasie 🙂

 • Mam pytanie, gdzie kupić bilet na autobus nocny N82? Jaki to bilet i ile kosztuje?
  Potrzebuję się dostać do Calella po meczu, jeśli nie zdarzę na kolej R1 to chyba moja jedyna możliwość?

  Odpowiedz
 • Orientujecie się, czy są jakieś limity przejazdów na bilecie T-Dia? 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   2 sierpnia 2022 12:51

   To bilet dzienny, więc nie ma limitu przejazdów 🙂
   Możesz jeździć do woli w ciągu 24 godzin od pierwszego skasowania.

 • Bartłomiej
  2 sierpnia 2022 20:34

  Witam,
  W połowie września wybieram się z żoną na tydzień do Barcelony. Nocleg mamy pod podanym adresem: Generalitat de Catalunya, 6, Sant Just Desvern

  Prosiłbym o podpowiedź w kwestii biletów na komunikację z lotniska do miejsca noclegu oraz z miejsca noclegu do centrum.
  Co się najbardziej opłaca? Czy autobusy, tramwaje oraz metro działaja w ramach biletów łączonych o których piszecie w powyższym poście?

  Odpowiedz
  • Witaj Bartek,
   Tak, lokalizacja o której piszesz to I strefa więc działają tu wszystkie zintegrowane środki transportu w ramach I strefy. Bez problemu zatem przemieścisz się tutaj do centrum na bazie biletów T-Casual czy T-Familiar.

 • Witam, będę przemieszczać się z Barcelony pociągiem do Vilanova i la Geltru. Czy na pociagi są odrębne bilety na pociąg czy tez standardowe na komunikację w 4 strefie? Chyba pociąg jest najlepszym rozwiązaniem?
  Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc

  Odpowiedz
  • Witaj Wiola,
   Tak, do Vilanova najwygodniej pociąg.
   Będą tu działać zarówno bilety na pociąg – pojedyncze czy bilety 10 – przejazdowe Bonotren, ale również bilety zintegrowane typu T-Casual czy T-Familiar.

 • Dzień Dobry,
  W poniedziałek 8.08 przybywamy do Barcelony. Lądujemy na lotnisku El Prat. Później musimy dostać do hotelu na PASSEIG de Saint Antoni 36-40. Podróżujemy w 4 osoby, jak dostać się z lotniska do hotelu najszybciej, czy warto kupić 4 karty Hola Barcelona? Z góry dziękuję z odpowiedź.
  Iza

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Iza,
   Hola jest oczywiście szalenie wygodna, bo bez limitu przejazdów, ale też oczywiście swoje kosztuje.

   Z lotniska – bez przesiadek – pociąg R2N 🙂
   Jedziecie prosto na Sants, a podany adres macie w odległości paru kroków od stacji.

   Oczywiście trasę na pociąg R2N zrobicie również na bazie kart Hola Barcelona.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Cześć !
  Prosiłabym o wyjaśnienie, bo chyba coś źle rozumiem 🙂 piszecie ze bilet T-Familiar możemy kupić w aplikacji i odbijamy na bramce telefonem z NFC i nie potrzebujemy papierowego biletu, natomiast niżej piszecie, że tylko bilety : miesięczny T-Usual, bilet T-Jove oraz bilety jednorazowe są w pełni online, a dla pozostałych biletów trzeba odebrać w automacie kartonik, to jak to jest?
  Moje drugie pytanie jest o bilet T-Familiar: jadąc w 2 osoby bilet kasujemy 2 razy i to liczy jako 2 przejazdy ? czyli z 8 przejazdów zostaje wtedy już tylko 6? Czy czas na przesiadkę aby nie zaliczyło kolejnego przejazdu to również 75 min jak w przypadku T-Casual?
  Z góry dziękuję za odpowiedź! 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Marta,
   Punkt dla ciebie za wyłapanie niespójności 🙂
   Wszystko wynika z tego, że pierwotnie tylko te wymienione przez ciebie bilety można było kupić w aplikacji T-Mobilitat.
   Już aktualizuję informację na stronie, bo aktualnie można tu już kupić T-Casual czy T-Familiar.

   Co do drugiej części – dokładnie tak, najpierw kasuje jedna osoba i przechodzi, druga odbiera bilet i kasuje ponownie. Wtedy z karty schodzą wam dwa przejazdy. Różnica między T-Casual a T-Familiar jest po prostu taka, że ten drugi jest bardziej elastyczny. Mniejsze ryzyko, że na koniec pobytu w Barcelonie zostaniesz np. z jednym czy dwoma wykorzystanymi przejazdami na T-Casual. W T-Familiar jest mniej przejazdów i może go kasować kilka osób podczas jednego przejazdu.

   Jeśli chodzi o przesiadki działa identycznie jak T-Casual.

   Informacja kupowanych przez internet zaktualizowana na stronie.

 • Dzień dobry!
  Będziemy mieszkać (4 osoby) w Calelli. Chcemy na jeden dzień jechać do Barcelony. Kupimy T-Familiar na 4 strefy. Czy od razu w Calelli mozemy kupić T-Familiar na 8 przejazdów po Barcelonie (1 strefa) czy to są inne bilety i trzeba je kupić w Barcelonie?
  Czy przesiadki w ramach jednego biletu muszą odbywać się na tym samym przystanku? Czy możemy wysiąść, „zrobić zdjęcie”, przespacerować do innego przystanku i jeśli czasowo się zmieścimy w 1h15min to jechać dalej na tym samym przejeździe?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 sierpnia 2022 14:52

   Dzień dobry,
   Dokładnie, w automacie możecie kupić T-Familiar na dowolną liczbę stref, więc możecie kupić od razu bilet na dojazd do miasta, a także bilet na I strefę do poruszania się już w mieście.
   Zasada przesiadek jest taka, że nie można się wracać. Nie można zatem podjechać pod Sagradę metrem, zrobić zdjęcie i wrócić na tą samą. Ale oczywiście np. do tramwaju czy autobusu jak najbardziej tak – jedziecie wtedy na tym samym przejeździe.

 • Witam serdecznie mam pytanie gdyż będę w Barcelonie na meczu 28.08.i chciałabym się dostać po meczu do Lloret de Mar, czy w ogóle dostanę się komunikacja powiedzmy po godz. 23.00.?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Zależy o której mecz się kończy.
   Autobus Sarfa ostatnio z Estacio Nord w Barcelonie odjeżdża 22:45, ale trzeba wcześniej kupować bilety na stronie Moventis, bo na te ostatnie kursy najczęściej jest komplet i na miejscu, u kierowcy już się nie kupi.
   Jest nocny N82, ale dojeżdża do Malgrat de Mar. W nocy odjeżdża co godzinę. Wtedy z Malgrat można wziąć taksówkę, zamiast zostawać na noc w Barcelonie – do przejechania 11 kilometrów.

  • Dziękuję Ślicznie za szybką odpowiedź 😊 jeszcze się zastanawiałam nad wynajęciem samochodu tylko troszkę boję się poruszać po Barcelonie no i gdzie można było by zostawić samochód na parkingu.

  • Beata & Tomek
   9 sierpnia 2022 10:01

   Kilka takich większych parkingów zamieściliśmy we wpisie Parkingi P+R w Barcelonie.
   Może się przyda 🙂

 • Cześć.
  Mam pytanie czy Linia Autobusowa L95 która łączy kemping z centrum jest linią miejską i wlicza się w cenę karnetu 4-5 dniowego? Czy jest to jakaś poza miastową linia i potrzebujemy innego biletu? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   L95 obsługuje Baixbus, stąd karty Hola Barcelona czy bilety dzienne tutaj nie działają.
   Działają jednak bilety T-Casual czy T-Familiar – wynika to z faktu możliwości rozliczania tych przejazdów z zewnętrzną firmą (Baixbus), które robi tą linię w ramach zintegrowanego systemu.

   Dlatego wszystkie karty z nielimitowanymi przejazdami nie obowiązują na tych liniach.

 • Dziękuję bardzo za odpowiedź:)

  Odpowiedz
 • Cześć! Wraz z narzeczonym jedziemy do Calleli. Chcielibyśmy zrobić jednodniową wycieczkę do Barcelony pociągiem, a także później dojechać do Park Guell. Jak najlepiej dojechać z centrum Barcelony do Parku Guell? Który bilet dla naszej dwójki by się najlepiej nadawał? Myślę, że razem z pociągiem, będzie to około 8 przejazdów dla dwójki. Dobrze rozumiem, że powinniśmy kupić jeden bilet na stacji w Calelli T-Familiar i odbijać go za każdym razem, gdy wejdziemy do jakiegoś pociągu/busa dwa razy? Pozdrawiam, Maja

  Odpowiedz
  • Cześć Maja,
   Nie, dlatego, że z Calelli potrzebowalibyście bilet T-Familiar na IV strefę, a po Barcelonie ze względu na jego koszt nie opłaca wam się podróżować.
   Z tego względu jeśli są was 2 osoby, a planujecie tylko jednorazowy wypad, to najlepiej kupić bilety pojedyncze na pociąg (5,50 euro / sztuka).

   W samej Barcelonie możecie jednak kupić T-Familiar, ale już na I strefę i w ramach niego się przemieszczać. Jeśli chcecie zacząć od parku – możecie wysiąść na placu katalońskim i z niego podjechać na stację Lesseps zieloną linią metra L3.

 • Cześć,
  Przyjeżdżam do Barcelony na lotnisko, odbiór kluczy mam na C. De Muntaner 60.
  Widzę, ze w pobliżu jest linia metra Urgell, ale przejazd łączyłby się z wielokrotna przesiadka.
  Jest jakaś lepsza opcja, żeby tam dojechać?
  Jaki w takim wypadku najlepiej kupić bilet, jeśli będę w Barcelonie tylko 2 dni?
  Będę wdzięczna za odpowiedz 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Ola,
   Kwestia wygody, bo przez stację Urgell jeździ Aerobus z lotniska 🙂
   Odjeżdża bezpośrednio spod terminala i bez przesiadek jedziesz prosto do celu. Koszt biletu to jednak 5,90 euro i nie działają tam inne bilety.

   Jeśli chcesz, możesz również jechać pociągiem R2N z lotniska na Passeig de Gracia. Będziesz mieć do przejścia pod swój adres lekko ponad kilometr. Tu już jednak działają np. karty Hola Barcelona czy bilety T-Casual, T-Familiar 🙂

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Witam!
  Zostały mi z Barcelony 2 niewykorzystane przejazdy na T-Familiar 1strefa. Czy mogę na tym bilecie pojechać z Calelli do Blanes a potem drugi przejazd wykorzystać na powrót do Calelli czy to tak nie działa?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   13 sierpnia 2022 12:40

   Witaj,
   Nie zadziała, bo pokonujesz dwie strefy jadąc na tej trasie.
   Ale jadąc np. do Pineda de Mar – jak najbardziej tak 🙂

 • Bilety dla których jest opis ze nie działa na linii metra na lotnisko ….. czyli jak rozumiem linia L9 Sud – dla pewności rozumiem ze na tej całej linii nie działa dany bilet? W sensie jeśli ktoś ma hotel przy tej linii metra to nie może korzystać z tej linii mając bilet t-falimiar? Słabo jak tak 😉

  Odpowiedz
  • Może korzystać, tylko podróż nie może się kończyć ani zaczynać na lotnisku 🙂

 • Hej,
  Pytanie dotyczy T-Casual 1 strefa , czy na tym bilecie mogę jechać liną L9S po Barcelonie oczywiście nie wsiadając i nie wysiadając na lotnisku.
  Drugie pytanie to czy ten bilet działa np. w 5 strefie jeżeli poruszam się w jej zasięgu nie wyjeżdżając poza nią?

  Odpowiedz
  • Hej
   2x tak 🙂
   Linia L9S to normalna miejska linia pod warunkiem, że nie wysiadamy ani nie wsiadamy na lotnisku.

   Bilet T-Casual działa w ramach jednej strefy, więc poruszając się np. w ramach V jadąc np. z Santa Susanna do Malgrat de Mar – możesz użyć biletu T-Casual na I strefę.

 • Wielkie dzięki na odpowiedzi.
  Jeszcze jedno czy T-Casual działa w autobusach PUJOL ?

  Odpowiedz
 • Dzięki Wam, mam coraz większą wiedzę, ale nie do końca wiem jak to jest z przesiadką na bilecie jednorazowym. Z tego co piszecie o bilecie jednorazowym to nie są możliwe żadne przesiadki.
  Moje rozważanie dotyczy np jak jadę na bilecie jednorazowym z lotniska do Blanes. Muszę się przesiąść na Sants z lini R2N na R1.
  Czy mogę się przesiąść na pociąg R1 na tym bilecie jednorazowym czy nie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team