Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2022.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,40 euro.
T-Casual – koszt 11,35 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. UWAGA – od 1 września do 31 grudnia 2022 cena biletu ulega redukcji do 7,95 euro! Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro! Zakupiony bilet T-Casual jest ważny do końca lutego roku następnego. Jeśli zatem byliście w Barcelonie w lipcu 2022 roku i nie wykorzystaliście wszystkich przejazdów, bilet będzie ważny do końca lutego roku 2023. Bilet aktualnie możemy zakupić w aplikacji TMB, dzięki czemu nie potrzebujemy kartonika, a bilet odbijamy na bramce naszym telefonem (przez moduł NFC).
T-Familiar – koszt 10,00 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przjazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób. Bilet jest ważny 30 kolejnych dni od pierwszego użycia. Bilet aktualnie możemy zakupić w aplikacji TMB, dzięki czemu nie potrzebujemy kartonika, a bilet odbijamy na bramce naszym telefonem (przez moduł NFC).
T-Grup – koszt 79,45 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro.
Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (10,50 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2020 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2021 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual11,35 €22,40 €30,50 €39,20 €45,05 €47,90 €
T-Familiar10,00 €19,00 €27,00 €35,00 €40,05 €42,00 €
T-Grup79,45 €156,80 €213,50 €274,40 €315,35 €335,30 €
T-Dia10,50 €16,00 €20,10 €22,45 €25,15 €28,15 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Od wielu lat przez Internet możemy zamówić karty Hola Barcelona. Od niedawna istnieje również możliwość zakupu online pozostałych biletów. Bilety zakupione online możemy podzielić na dwie grupy:

 1. Wszystkie bilety możemy zakupić online i wymienić na tradycyjny kartonik w automacie.
 2. Cześć biletów, w tym popularne T-Casual czy T-Familiar możemy wykupić w aplikacji smartfonowej T-Mobilitat i mieć je na telefonie. Posiadamy wtedy wirtualną kartę T-Mobilitat, na którą możemy ładować różne rodzaje biletów. Na bramkach odbijamy je przez telefon za pomocą modułu NFC w telefonie.
 3. Możemy kupić kartę tradycyjną kartę T-Mobilitat i odbijać ją w czytniku na bramce, ale zakup biletów na nią dokonywać w automatach lub za pomocą swojego smartfona, którego integrujemy z kartą za pomocą modułu NFC.
Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Oczywiście w przypadku biletów T-Casual czy T-Familiar kupionych w aplikacji T-Mobilitat, stan zużycia przejazdów będzie widoczny na naszym smartfonie.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

1438 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • W październiku będę w Santa Susana i chcę odwiedzić zarówno Barcelonę jak i Girone – proszę o kilka podpowiedzi:
  – czy bilety na pociąg do tych miast kupię na stacji Santa Susana czy raczej on line (na jakiej stronie)
  – gdzie znajdę rozkład aby wiedzieć o której jedzie ostatni lub pierwszy pociąg (do/z)
  – jaki bilet w Barcelonie będzie optymalny aby trochę pozwiedzać (4 lub 8 przejazdów metrem)
  – gdzie najlepiej kupić bilety do Sagrada Familia, Parku Guell oraz na kolejkę z portu na Wzgórze Montjuic (czy każdy bilet do Sagrada zawiera możliwość wjazdu na wieżę)
  – o ile w Barcelonie będę kolejny raz to Girona jest mi zupełnie nieznana, czy na pierwszy pobyt w tym mieście potrzebne jest dodatkowe przemieszczanie się na miejscu czy można najpopularniejsze miejsca zwiedzić pieszo…
  Z góry dziękuję za odpowiedzi i cieszę się, że jest takie miejsce gdzie można uzyskać informacje

  Odpowiedz
  • Monika,
   – bilety na regionalne kupisz na miejscu w kasie i w automatach.
   – najlepiej sprawdzać na rodalies.gencat.cat
   – przy aktualnej promocji na bilety, T-Casual – 10 przejazdów w symbolicznej cenie 7,95 euro.
   – najlepiej wcześniej online, to najbardziej popularne atrakcje w mieście i chodzi o to aby zagwarantować sobie wejście o wybranej godzinie. Robisz na stronie atrakcji lub u nas z linków referujących przez Tiqets – Park Guell, Sagrada Familia, kolejka linowa . Opcja z wejściem na wieże jest dodatkowo płatna.
   – w Gironie najpopularniejsze miejsca zwiedzisz pieszo.

 • Witam, mam pytanie, jaki autobus odjeżdża z lotniska w Barcelonie do Lloret de mar. Samolot jest 20:20 w Barcelonie.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Autobus Sarfa – linia 2.
   Masz np. autobus o 20:48.
   Dokładny rozkład sprawdzisz na moventis.es.

 • Proszę o poradę, który bilet kupić dla 8 osobowej grupy chcącej zwiedzać Barcelonę przez 5 dni. I czy dojazd z lotniska do Arc de triomf: pociąg R2n do El Clot i stamtąd na metro L1.

  Odpowiedz
  • Przy aktualnych cenach biletów T-Casual, każda osoba może kupić sobie taki bilet (10 przejazdów) i ew. dokupić w trakcie pobytu. Pełna wygoda to oczywiście Hola Barcelona, bo wtedy każda osoba kupuje bilet na pełne 5 dni i podróżuje bez limitu.

   W obu tych przypadkach dojedziesz oczywiście pociągiem R2N z lotniska, bo oba te bilety działają na tym połączeniu. Mając T-Casual – przejazd z lotniska, a następnie przejazd metrem L1 to jeden przejazd.

 • Czy bilety T-Casual kasuje się w metrze i w autobusach w ten sam sposób? Jak wygląda opcja użycia tych biletów w komunikacji nocnej?
  Dziękuję.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • W metrze kasuje się przy wejściu na stację – na bramkach.
   W autobusie odbija się je na kasowniku w środku pojazdu, podobnie jak w autobusach nocnych.

 • Czytałem trochę różnych forum. Wybieram się na tydzień w okolice Barcelony. Będę dużo jeździł komunikacją. Najkorzystniejszy wydaje mi się T- Usual. (promocyjne 20 Euro). Gdzieś czytałem, że obejmuje również autobusy AMB (np. L99 na Castelldefels), a karta Hola Barcelona – nie. Czy tak jest rzeczywiście? Czy T – Usual kasuję przy pierwszej podróży, później ewentualnie bramki? Czy muszę każdorazowo go kasować. (np. w autobusach, tramwajach)?

  Odpowiedz
  • Dokładnie, T-Usual obowiązuje również na autobusy w I strefie np. L99. Hola Barcelona nie obejmuje tych, które robią firmy współpracujące, jak właśnie Baixbus.
   T-Usual kasujesz za każdym razem, aby móc wejść na stację pociągów, metra.
   Podobnie w autobusie, za każdym razem trzeba ten bilet odbić na kasowniku.

  • Serdeczne dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam. 🙂

  • A czy bilet T-Casual będzie obowiązywać na autobus L77?

  • Tak, jak najbardziej obowiązuje w tym autobusie.

  • Dziękuję za odpowiedź 😊.

   To mam jeszcze jedno pytanie, czy gdzieś w rejonie lotniska kupię ten bilet T-Casual? Wiem, że na metro nie ma możliwości, ale już na linii kolejowej tak. Jak tam dojść? Czy zajmie to dużo czasu?

  • Bilet kupisz na stacji metra oraz stacji pociągu R2N z lotniska.
   Dokładnie, jeśli startujesz lub kończysz na linii metra z lotniska, to T-Casual nie obowiązuje.

   A jeśli chodzi o pociąg i trasę z lotniska na stację, to szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Będziemy 17.10. 22 w Barcelonie. Chcemy kupić bilet T-Casual. Czy za każdym razem wchodząc do metra czy autobusu kasujemy go, czy przez 75 minut nie kasujemy? Jeśli skasujemy 3 razy w ciągu 75 minut to nie nalicza wtedy opłat? Czy na automatach pisze T casual? jak go wybrać?

  Odpowiedz
  • Jeśli przesiadasz się z metra na metro, po drodze nie mijasz już bramek więc nie kasujesz ponownie biletu. Jeśli jednak wsiadasz do autobusu, to za każdym razem odbijasz bilet na kasowniku. Jeśli zachowane jest 75 minut od pierwszego skasowania, przy kolejnym odbiciu nie policzy ci następnego przejazdu.

   Tak, kupując bilet w automacie masz wyraźnie wyświetlony T-Casual i wybierasz tylko strefę – w przypadku całej Barcelony i najbliższej okolicy to I strefa.

 • AUTOBUS N15 oraz N8
  16 października 2022 00:26

  Witam raz jeszcze, uprzejmie proszę o pomoc, czy na karcie T-CASUAL mogę skorzystać z autobusów: N15 oraz N8? Pozdrawiam serdecznie Ewa

  Odpowiedz
 • dojazd do Torre Bellesquard
  16 października 2022 14:27

  Dziękuję bardzo. Właśnie nie rozumiem tych oznaczeń, czyli N – oznacza nocny? Chciałabym dojechać za dnia do Torre Bellesquard – z Pl.d’Europa,33. Nie mogę ściągnąć map metra – chyba sobie nie radzę i nie mam jak zaplanować tego dojazdu:/ Mogę prosić o wsparcie? Będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie Ewa.

  Odpowiedz
  • Tak, linię poprzedzoną literka N to autobusy nocne.
   Z Placa Europa najlepiej autobusami – najpierw V1 na przystanek Parc de Cervantes, a tam przesiadka do H2 i dojeżdżasz do przystanku Rotonda de Bellesguard.

  • Jadę do Barcelony z dwójką dzieci 4 i 14 lat, czy 4 latek musi mieć bilet? I jakie bilety najlepiej kupić na 3 dniowy pobyt w Barcelonie?

  • Dzieci od 4 lat w górę muszą mieć już bilet.
   Przy aktualnej promocji do końca roku najtańszym pomysłem jest zakup dla każdego T-Casual (10 przejazdów), a później dokupowanie w ramach potrzeby.
   Pełna wygoda to karty Hola Barcelona, bo przez wybrany okres czasu mamy nielimitowane przejazdy i nie musimy liczyć i sprawdzać ilość wykorzystanych przejazdów.

 • Witam, pytanie o T-Usual, czy to prawda, że jest w promocji 20 euro/30 dni? W aplikacji taka właśnie cena się pojawia. Dodatkowo jest również informacja, że bilet ten obejmuje przejazd z lotniska (chodzi nam o El Prat). Czy w aplikacji aktywując ten bilet jednorazowo działa on przez cały miesiąc, czy musimy go aktywować każdorazowo? Jakie środki transportu on obejmuje? Pozdrawiam serdecznie 😊

  Odpowiedz
  • Witaj Krystian,
   Dokładnie, aktualnie do końca roku obniżona taryfa do 20 euro.
   Tak, Usual jest ważny na linii metra z lotniska.

   Bilet odbijasz za każdym razem, kiedy wsiadasz do metra, pociągu czy autobusu. Jeśli masz go mobilnie na telefonie, to za każdym razem skanujesz za pomocą modułu NFC na bramce czy na kasowniku w autobusie.

   Obejmuje wszystkie środki w ramach I strefy – tramwaje, autobusy, pociągi regionalne i kolej miejską, metro. Nie dotyczy w zasadzie tylko Aerobusa z lotniska bo to całkowicie osobna usługa, podobnie jak turystyczny autobus kursujący po Barcelonie.

 • Witam, będę w Barcelonie jutro i chciałem się dowiedzieć jaki bilet najlepiej kupić żeby móc jeździć autobusem i metrem?

  Odpowiedz
 • Pytanie:
  Jadę metrem z lotniska El Prat linią 9S do końca,
  Na końcowej przesiadam się do linii L3 i jadę do Fontany
  Czy muszę mieć inny bilet niż ten lotniskowy (ten za ok 5euro) ?
  Czy w ramach biletu z lotniska mogę korzystać przez jakiś czas z innych linii metra?

  Odpowiedz
  • Oczywiście ten bilet lotniskowy pozwala na podłączenie się do pozostałem sieci metra.
   Także za jedną opłatą przesiądziesz się na L3 i dojedziesz w wybrane miejsce.

 • Witam,
  Jesteśmy w Barcelonie od wczoraj, próbuje ogarnąć te bilety ale słabo mi to idzie. jest nas 3 i chcemy zwiedzić powiedzmy najważniejsze obiekty, jaki bilet powinniśmy kupić i gdzie?

  Odpowiedz
  • Pełna wygoda i bez limitu przejazdów – Hola Barcelona.
   Najtaniej przy aktualnej promocji – bilety 10 – przejazdowe T-Casual (każda osoba musi mieć swój).

   Bilety kupisz online lub na każdej stacji metra.

 • Jak dojadę z lotniska do hotelu Roma Real?

  Odpowiedz
  • Pociąg R2N z lotniska. Na Passeig de Gracia możesz przesiąść się na zieloną linię metra L3 i jechać na stację Liceu, która znajduje się parę kroków od hotelu.
   Wszystko – pociąg + metro – zrobisz na jednym przejeździe biletu T-Casual.

 • Witam,

  Będę w listopadzie w Hiszpanii. Na dwa dni wybieram się do Barcelony z Sant Andreu de Llavaneres do Bracelony (jadę na dwa dni ale będę mieszkała w Sant Andreu de Llavaneres). Proszę o informację co najbardziej mi się opłaca czy bilet t10 na 3 strefy czy inne rozwiązanie. Wiem że będę musiała kupić bilet z Sant Andreu de Llavaneres do Barcelony w sumie 4 razy i będę przemieszczać się po mieście metrem kilka razy.

  Odpowiedz
  • Witaj Ania,
   Przy aktualnej promocji – darmowych przejazdach kolejami regionalnymi, najbardziej będzie się opłacało wyrobienie „zerówki”. Koszt 10 euro (kaucja). Wyrabiasz ją na stacji, jest ona skonfigurowana z Twoim dowodem osobistym.
   Kaucja ci nie wróci, b trzeba wykonać kilkanaście przejazdów, ale za 10 euro będziesz mogła podróżować na tej trasie linią R1.

   W samej Barcelonie przy aktualnej promocji bilet T-Casual (10 przejazdów) załatwi sprawę, a jest aktualnie bardzo tani.

  • Dziękuję za szybką odpowiedź. Chciałam zapytać jak nazywa się ten bilet zerowy który Pan poleca na pociąg R1 i czy można go kupić w automatach na stacji PKP w Sant Andreu de Llavaneres ponieważ nie ma tam kasy tradycyjnej. Chodzi mi o nazwę hiszpańską albo jak o to zapytać na stacji:)

  • Ania, karnet ten nazywa się „Abonament gratuït per a viatgers freqüents”.

 • Witam, mam pytanie o bilet T-familiar na 8 przejazdów, czy jeden przejazd w ramach strefy 1 może też trwać 75 min czyli można się przesiadać w ramach 1 przejazdu dla 3 osób na raz czyli na 1 przejeździe jadę np ja i 2 dzieci 13 lat?
  I mam drugie pytanie, jak dostać się z lotniska El prat do hotelu Holiday Day Inn Express Barcelona. Wylądujemy w Barcelonie po godz 21 w piątek więc trochę późno. Na tym bilecie lotniskowym za 5,15 euro dojedziemy do hotelu bez konieczności kupowania nastepnego biletu? 🙂 Pozdrawiam, Agnieszka.

  Odpowiedz
  • Witaj Agnieszka,
   Tak, w ramach jednego przejazdu możesz się przesiadać.
   Oczywiście jadąc w trójkę kasujesz bilet 3 razy co powoduje, że z karty schodzą ci 3 przejazdy.

   Do Holiday Inn dojedziecie bez biletu lotniskowego. Wystarczy właśnie T-Familiar. Jedziecie z lotniska pociągiem R2N na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4 i jedziecie na stację Llacuna. Stamtąd parę kroków do hotelu.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Ok, dziękuję za informację. No to w sumie nie opłaca się ten Familiar, lepszy jest casual, kupię 3 bilety i będę z każdego kasować przy przejściu przez bramkę dla każdej osoby i tak ma każda osoba – na każdym bilecie po 10 przejazdów po 75 min jeden. To chyba dobra opcja na 3 dni w Barcelonie dla 3 osób i zwiedzanie wszystkich popularnych atrakcji w mieście. A ten T-casual też działa na ten pociąg z lotniska?

  Odpowiedz
  • Tak, lepiej wyjdzie przy aktualnej promocji Casual.
   Tak, działa na pociąg R2N z lotniska, ale nie obowiązuje w metrze!
   Pełna wygoda to Hola Barcelona, bo wtedy w ogóle nie liczysz się z ilością przejazdów, ale pod kątem cenowym najlepiej wyjdzie T-Casual.

 • Witam,
  Czy mogę kupić teraz w promocji bilety T-casual (chyba przez apke tak?) a skorzystać z nich w 02.2023. Jak to wyglada ?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie, bilety promocyjne zakupione w 2022 roku są ważne tylko do 15 stycznia 2023.

 • Pytanie Bilet T-Familiar
  2 listopada 2022 09:28

  Bilet T-Familiar
  Czy jeżeli podróżuję w 4 osoby a bilet jest na 8 przejazdów to czy wystarczy mi na 2 przejazdy (2 przejazdy x 4 osoby – każda musi skasować bilet) czy na 8 przejazdów dla całej rodziny?

  Odpowiedz
  • Bilet kasujesz 4 razy, stąd przy 4 – osobowej rodzinie jeden taki bilet wystarczy wam „tylko” na dwa przejazdy 🙂

 • Pod koniec kwietnia planujemy przyjazd na 5 dni.
  Na stronie przez którą zarezerwowaliśmy nocleg widnieje poniższy opis dojazdu komunikacją.
  Skąd te 17 min w 1 etapie? Autobusy 46 i L94 to dwaj różni przewoźnicy czy T-Familiar będzie ważny w obu autobusach.
  Może jest jakieś inne rozwiązane dla tego transportu (dojazd na nocleg, powrót na lotnisko i dwa dni dojazdu z Av. Europa – Salou do Barcelony na „klasyczne” zwiedzanie).

  1 Pieszo do Felip Díaz Sandino – CLASA Około 17 min
  2 Autobus – 46
  Odjazd: Felip Díaz Sandino – CLASA
  Przyjazd: Av Granvia – Cotxeres TMB
  3 Autobus – L94
  Odjazd: Av. Granvia – Hospital Universitari de Bellvitge
  Przyjazd: Av. Europa – Salou

  Odpowiedz
  • Tak, T-Familiar będzie ważny w obu autbusach.
   Aby niepotrzebnie się nie przesiadać kilka razy, napisz nazwę obiektu w którym będziesz nocować, a ja napiszę ci jakbym sam na z lotniska do tego miejsca dojechał.
   Tym bardziej, że jak będziesz jechał z lotniska autobusem 46, to nie kupisz tam biletu T-Familiar.

 • Dziękuje za odpowiedź ale pojawił się pomysł innego miejsca na nocleg.
  Myślę ze jeszcze będę miał pytania.

  Odpowiedz
 • Witam,
  mam takie pytanie, czy jeśli kupiłam omyłkowo T-Casual na dwie strefy, czy jest możliwość jego zwrócenia?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Jeśli kupiłaś go online przez T-Mobiltat – jak najbardziej.
   Jeśli masz tradycyjny kartonik i nie wykorzystałaś jeszcze żadnego przejazdu – udaj się do punktu obsługi. Spotkałem się z sytuacją odwrotną, czyli zamiast 2 – strefowego zakup na 1 strefę i wtedy wystarczyło w punkcie dopłacić różnicę i wymienili.
   Nie wiem jak wygląda jednak tu sprawa ze zwrotem różnicy kiedy to tobie muszą oddać.

  • Nie jest wykorzystany, jest kartonikowy i chciałabym wymienić na dwa casual 1 strefowy. Pytanie tylko w jakim punkcie mogę dokonać zwrotu bądź wymiany. Przebywam aktualnie na C/d’Arago czy jest gdzieś punkt w pobliżu?

  • Punkty TMB znajdują się na wielu stacjach metra.
   Bardzo blisko ciebie jest stacja Passeig de Gracia i tam z pewnością taki punkt znajdziesz.

  • Na szczęście wszystko zgrabnie załatwiłam i bez problemu wymienili mi bilet T-Casual 2 zone, na dwa bilety T-Casual 1 zone. Punkty do takich zwrotów są tylko cztery (Punt TMB – Diagonal, La Sagrara, Sagrada Familia i Universitat) informacje taką znalazłam na ich stronie i potwierdziła się na wyświetlaczach w metrze. Tak więc śmiało, jak się pomyślisz z zakupem to spokojnie można wymienić na taki jaki Ciebie interesuje.

  • Super Iwona, wielkie dzięki za feedback 🙂

 • Witam, na początku gratulację za super blog, wszystko w pigułce 🙂 Brawo 🙂 Mam pytanie będę za tydzień w BCN. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem. Jadąc dwoma środkami transportu w jednym kierunku mieszcząc się w czasie 1:15g to przejazd jest na jednym bilecie. Czy przesiadając się z autobusu na autobus to w tym drugim już nie muszę kasować? Dziękuję za odpowiedź 🙂 Pozdrawiam Michał

  Odpowiedz
  • Witaj Mick,
   W drugim autobusie również musisz kasować bilet, ale nie policzy ci kolejnego przejazdu np. z biletu T-Casual 🙂

 • Czy na lotnisku bez problemu kupie bilet T-casual? Turaj widzę, ze piszecie, ze da się je kupić w i formacji turystycznej na lotnisku ale gdzieś indziej znalazłam info, ze nie sprzedają oni tych biletów. W jakich godzinach otwarta jest informacja turystyczna na lotnisku? Czy są tam automaty w których kupie bilet?

  Odpowiedz
  • Nigdzie nie jest napisane że można je kupić w informacji turystycznej. W informacji jedynie Barcelona Card.
   Bilety T-Casual na lotnisku El Prat na stacji metra i pociągu R2N.

 • Czy bilety T-casual działają również na kolejki linowe na wzgórze Tibidao/Montjuic czy wymagają one osobnych biletów?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry. Przylatujemy z mężem u córka (14 lat) w piątek 25 listopada na weekend. Lądujemy na lotnisku El Prat w samo południe a zatrzymamy się w Century Barcelona. Jaką opcje dojazdu i ewentualny rodzaj biletów wybrać by dostać się do hotelu . Pozdrawiam Ewelina

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Bezpośrednio spod terminala – Aerobus. Można wysiąść na przystanku Placa Universitat, a stamtąd będzie 1 km do przejścia na nogach. Tu obwiązują osobne bilety tylko na ten rodzaj transportu.

   Można również podjechać pociągiem R2N na Sants. Tam przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i jedziecie na stację Hospital Clinic, która jest zaledwie 450 metrów od hotelu. Cały przejazd zrobicie na jednym przejeździe / osoba biletu T-Casual. Przez to, że są aktualnie w promocji, wychodzą najlepiej cenowo.

   Pełna wygoda to Hola Barcelona, bo tu już bez limitu przejazdów i brak konieczności spoglądania na wykorzystanie biletu.

 • Hej mam mega ważne pytanie, potrzebuje dostać się z centrum Barcelony na lotnisko w Gironie a wylot mam o godzinie 9. Jak najlepiej się tam dostać i skąd zabrać bilety?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Mam pytanko….chciałam zakupić bilety z bardzo dużym wyprzedzeniem w czasie aby rozłożyć trochę koszty. Wiem, że nie wszystkie można , ale nie wiem których biletów to dotyczy.
  Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • Ale chodzi ci o bilety komunikacji publicznej czy bilety na atrakcje?
   Bo np. Hola Barcelona, czyli bilet na nielimitowane przejazdy trzeba uruchomić do 90 dni po zakupie biletu.
   Z pozostałymi biletami nie ma problemu, ale np. T-Casual od 1 stycznia wróci do dawnej ceny, więc te bilety najrozsądniej kupić dopiero po nowym roku, bo stare będą ważne tylko do 15 stycznia.

 • Witam, w jak najtańszy sposób dostać się z Girony do Barcelony?

  Odpowiedz
 • Z Girona do Barcelony czy lepiej pociągiem czy autobusem co taniej?

  Odpowiedz
 • Jaki będzie najkorzystniejszy bilet dla 2 osób dorosłych i 4 latka ( tez powinien miec bilet?) na 3 dni? Podróż samolotem, w hotel ibis meridiana w planach mamy m.in camp nou, oceanarium No i oczywiście popularne atrakcje w centrum.

  Odpowiedz
  • Tak, 4 – latek potrzebuje już biletu.
   Jeśli wylatujecie jeszcze w grudniu, to przy aktualnej promocyjnej cenie – 10 – przejazdowy T-Casual dla każdej osoby. Dokupicie ew. dodatkowy gdybyście potrzebowali.

   Pełna wygoda bez konieczności liczenia się z przejazdami – Hola Barcelona na wyznaczoną liczbę dni.

 • Dziękuję za wszystkie informacje. Są bardzo przydatne. Chciałabym się upewnić co do jednej kwestii: bilety: T-Casual i T-Familiar pozwalają na skorzystanie z pociągu z lotniska, czyli Renfe R2N dojeżdżając do centrum a później z tych samych biletów (zostanie wtedy np. 9) można korzystać z miejskiego metra? Jedynie z metra przy lotnisku nie można korzystać z tych biletów tylko trzeba by kupić specjalny bilet lotniskowy? Czy tak? I jeden przejazd na tych biletach oznacza 75 minut i można się na jednym bilecie przesiadać? Będę wdzięczna za potwierdzenie lub skorygowanie.

  Odpowiedz
  • Wszystko się zgadza.
   Jadąc z lotniska R2N możesz też w ramach jednego przejazdu przesiąść się na metro na stacjach Sants czy Passeig de Gracia (nie wychodzisz z podziemi, nie mijasz bramek, płynnie przechodzić z pociągu na stację metra).

 • Dziękuję bardzo! <3

  Odpowiedz
 • Hej, mam pytanie, dzieci do 4 lat podróżują bezpłatnie, jednak w Waszym artykule, jest napisane dzieci – turyści muszą mieć bilet. Jak to rozumieć ? 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   2 grudnia 2022 08:50

   Hej,
   Chodziło o to, że sporo osób pytało o ulgowe dla dzieci od 4 lat w górę.
   Jeśli nie jesteśmy rezydentami, a turystami, dzieci kupują takie same bilety jak dorośli.
   Oczywiście do 4 roku życia we wszystkich środkach komunikacji dzieci podróżują bezpłatnie, nawet w lotniskowych Aerobusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team