Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2022.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,40 euro.
T-Casual – koszt 11,35 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro! Zakupiony bilet T-Casual jest ważny do końca lutego roku następnego. Jeśli zatem byliście w Barcelonie w lipcu 2023 roku i nie wykorzystaliście wszystkich przejazdów, bilet będzie ważny do końca lutego roku 2024. Bilet aktualnie możemy zakupić w aplikacji TMB, dzięki czemu nie potrzebujemy kartonika, a bilet odbijamy na bramce naszym telefonem (przez moduł NFC).
T-Familiar – koszt 10,00 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przjazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób. Bilet jest ważny 30 kolejnych dni od pierwszego użycia. Bilet aktualnie możemy zakupić w aplikacji TMB, dzięki czemu nie potrzebujemy kartonika, a bilet odbijamy na bramce naszym telefonem (przez moduł NFC).
T-Grup – koszt 79,45 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro.
Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (10,50 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2020 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2021 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual11,35 €22,40 €30,50 €39,20 €45,05 €47,90 €
T-Familiar10,00 €19,00 €27,00 €35,00 €40,05 €42,00 €
T-Grup79,45 €156,80 €213,50 €274,40 €315,35 €335,30 €
T-Dia10,50 €16,00 €20,10 €22,45 €25,15 €28,15 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Od wielu lat przez Internet możemy zamówić karty Hola Barcelona. Od niedawna istnieje również możliwość zakupu online pozostałych biletów. Bilety zakupione online możemy podzielić na dwie grupy:

 1. Wszystkie bilety możemy zakupić online i wymienić na tradycyjny kartonik w automacie.
 2. Cześć biletów, w tym popularne T-Casual czy T-Familiar możemy wykupić w aplikacji smartfonowej T-Mobilitat i mieć je na telefonie. Posiadamy wtedy wirtualną kartę T-Mobilitat, na którą możemy ładować różne rodzaje biletów. Na bramkach odbijamy je przez telefon za pomocą modułu NFC w telefonie.
 3. Możemy kupić kartę tradycyjną kartę T-Mobilitat i odbijać ją w czytniku na bramce, ale zakup biletów na nią dokonywać w automatach lub za pomocą swojego smartfona, którego integrujemy z kartą za pomocą modułu NFC.
Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Oczywiście w przypadku biletów T-Casual czy T-Familiar kupionych w aplikacji T-Mobilitat, stan zużycia przejazdów będzie widoczny na naszym smartfonie.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

1585 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Transport Castelldefels-Barcelona-Castelldefels
  31 stycznia 2023 17:28

  Dzień dobry,
  10 dni w czerwcu będziemy mieszkać w Castelldefels. Nasza grupa to 4 dorosłych i siedmiolatek. Nasz hotel jest zaraz przy przystanku autobusu L95 i około 2 km od stacji kolejowej. Zamierzamy często jeździć do Barcelony i tu jest problem. Skoro autobusy w Castelldefels nie honorują Hola BCN to czy honorują T-grup?
  Ile mniej więcej kosztowałoby taxi z hotelu do dworca /ok.2km/dla 4 osób i 7-latka?
  Bylibyśmy wdzięczni za odpowiedź i może jakieś sugestie?
  Pozdrawiam Joanna
  I jeszcze jedno pytanie: Jeśli skasujemy bilet po przesiadce np po 1 godz i 14 min to nadal jest jedna podróż pomimo ponad 1:15 trwania?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Zaczynam od końca – tak, jeśli odbicie nastąpi po 1h 14 minutach, to dalej jedziecie na jednym przejeździe.
   Co do biletu – tak – T-Grup będzie honorowany w autobusie. W zasadzie wszystkie poza kartą Hola Barcelona ze względu na rozliczanie się między przewoźnikami.
   Wydaje się dlatego, że lepiej będzie bazować na autobusie skoro macie go przy hotelu.
   Oczywiście T-Grup w razie czego w pociągu również jest honorowany.

 • Witam
  Czy jeżeli jedziemy na 6 dni do Barcelony to przy obecnej promocji 20e za bilet t- usual to się opłaca?? Czy to najlepsza opcja?? I Czy w Barcelonie mają piwko bezalkoholowe😀😀???
  Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa z bezalkoholowym 🙂
   Tak, T-Usual przy 6 dniach będzie bardzo użyteczny i szalenie tani.

 • Witam. Wybieram się w trzy osoby do Barcelony w okresie od 5-12 kwietnia. Na El Prat wylądujemy wieczorem 5 kwietnia. Dwa noce spędzamy w Badalonie (5 km od centrum Barcelony, przy stacji metra Artigues | Sant Adrià, ale zaznaczam, że lubimy chodzić. Od 7 kwietnia nocujemy 5 dni w Pineda de Mar, gdzie zostajemy do 12 kwietnia. Stamtąd chcielibyśmy pojechać do Blanes i może innych okolicznych miejscowości. 12 musimy wrócić do Barcelony na lotnisko. Jakie proponujecie rozwiązania ? Ania

  Odpowiedz
  • Witaj Ania,
   Nie jest to takie proste.
   Na pierwszą część wypadu postawiłbym na T-Casual na każdą osobę.
   Później po prostu bazował raczej na biletach jednorazowych na kolej z wybrzeża do kurortów czy z powrotem do Barcelony na lotnisko.

 • Witam,
  jesteście wspaniali,dziękuję za szybką odpowiedź i poradę.
  Mam jeszcze jedno króciutkie pytanie: w jaki sposób będę wiedziała ile przejazdów mi zostało na mojej T-Grup?Jest nas pięcioro i te przejazdy będą szybko schodzić…
  Pozdrawiam serdecznie
  Joanna

  Odpowiedz
  • Witaj,
   T-Grup można kupić tylko w formie tradycyjnego kartoniku, przejazdy będą nadrukowywane na tyle biletu choć nie wyobrażam sobie tam miejsca na 70 wpisów.

 • Zrozumiałem, ze mając telefon z NFC kupuję bilet w aplikacji TMB, wybierając zakładkę (z prawej strony) PHONE i tam kupię bilet, który natychmiast powędruje do telefonu jako e-bilet. Pytanie w jaki sposób go wskazać w NFC płatności? W dotknij i zapłać odptaszkować Carter eletronica i to wszystko?
  Pytanie drugie: czy mogę zakupić 2 karty T-Casual, po to, aby drugą użytkowała inna osoba? Raczej nie można, a pozostaje rozwiązanie: jedna T-Familiar i dwa razy odbita. Racja?

  Odpowiedz
  • Tak, wystarczy włączona aplikacja i wyrażenie wszystkich zgód które wymaga.
   T-Casual działa na zasadzie jedna osoba – 1 bilet. Jeśli korzystanie z telefonu a nie tradycyjnych kartoników, każda osoba powinna mieć aplikację na swoim telefonie.
   W przypadku T-Familiar jak najbardziej tak, otwierasz bramkę i podajesz drugiej osobie telefon. Ona powtórnie odbija ten bilet i przechodzi przez bramkę.

 • Dzięki bardzo 🙂 Potwierdzisz mi odkrycie: kupuję, nawet w aplikacji z NFC bilet T-Usual za 20 euro i wtedy mam na 30 dni całą komunikację w Barcelonie, wraz z linią metra L9, BEZ ograniczeń czasowych? Mało, że nie muszę patrzeć na zegarek, to oszczędzam. Tak liczę: Aerobus z lotniska do placu Katalonia i z powrotem (w dwie strony) 10,20 euro + bilet T-Casual 10 euro daje 20,90 euro. Za 20 euro kupuję T-Usual 🙂

  Odpowiedz
  • Potwierdzam, oczywiście opłaca się z racji aktualnej redukcji ceny o 50%. Pamiętaj, że na Aerobus obowiązują osobne bilety i na T-Usual nim nie pojedziesz 🙂

  • Oczywiście wiem, ze to dwaj różni przewoźnicy. W sumowaniu dodałem 2 x podróż Aerobusem oraz do minimalnego podróżowania metrem przynajmniej kartę T-Casual. Natomiast z T-Usual mam wszystko, łącznie z metrem z lotniska. A wtedy zapominam o Aerobusie i idę prosto na linię L-9 🙂

 • Witam,
  Wybieramy się w tym roku do Lloret de Mar. Oczywiście chcielibyśmy odwiedzić Barcelonę. Z tego, co już wiemy to do Blanes, skąd odjeżdża pociąg do Barcelony, musimy dotrzeć autobusem a dopiero z Blanes pociągiem do Barcelony. Czy możemy skorzystać z biletu T-familiar na 5 stref i na tym bilecie dojechać i wrócić? Czy bilet ten możemy wykorzystać, aby przemieszczać się też po Barcelonie? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Kasia,
   Tak, to najtańszy sposób dojazdu do miasta.
   Dokładnie, T-Familiar na V strefę wykorzystasz w pociągu, ale nie opłaca się go używać w samej Barcelonie, bo kosztuje 40 euro, co daje cenę za pojedynczy przejazd 5 euro.
   W samym mieście kupujesz po prostu kolejny T-Familiar, ale w opcji na I strefę za 10 euro 🙂

   Z Lloret jeżdżą również bezpośrednie autobusy przewoźnika Sarfa, ale koszt przejazdu na Estacio Nord w Barcelonie to 12,20 euro za osobę.

 • Bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. 🙂 Dopytam jeszcze, o przejazd z Lloret de Mar do Girony i Tossy. Jaki jest koszt takiego przejazdu do tych miejscowości i czy połączenia są częste?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 lutego 2023 14:39

   Do Tossy mnóstwo, autobusy kursują cały czas.
   Di Girony również – praktycznie co 30, 40 minut. Do Girony jeździ 663, ale po drodze kilkadziesiąt przystanków. Wygodny jest ekspress E4, bo poza Lloret zatrzymuje się po drodze tylko w Vidreres i jedzie prosto do Girony. Nie umiemy na ten moment potwierdzić cen w tych autobusach.

 • Witam serdecznie,
  Mam pytanie jak dojechać na lotnisko El Prat. My mieszkamy na el Hospitalet przy lini metra Collblanc. I ewentualnie jaki by był czas dojazdu??

  Czy na bilecie t-casual mogę tam dojechać??

  Pozdr

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 lutego 2023 19:37

   Bajka, możecie jechać bezpośrednio z lotniska linią L9S.
   Bez przesiadek. Czas przejazdu ok. 25 minut. Obowiązują tu osobne bilety, ale działają np. karty Hola Barcelona.

   Na popularnym T-Casual pojedziesz np. pociągiem R2N z lotniska, na Sants przesiadasz się na niebieską linię metra L5 i jedziesz na Collblanc. Całą trasą przejedziesz na 1 przejeździe z tego biletu (pociąg + metro). Tu przejazd z racji przesiadki będzie dłuższy.

 • Hej. Kupiłem dziś bilet familiar na 8 przejazdów. Jechałem 30minut busem i odbiłem w nim ten bilet 4 razy (nas tyle było) i potem przesiedlismy się na metro. Pobrało nam kolejne 4 przejazdy, a więc bilet stracił już ważność. To tak działa czy coś zrobiłem źle bo z tego artykułu zrozumiałem, że taka przesiadka jest liczona jako 1 przejazd.

  Odpowiedz
 • Hej, gdzie i jak można kupić bilety na aerobusa? I dokąd musimy się udać, aby „złapać” takiego busa? Z góry dzięki za odpowiedź.
  Gdzie takie aerobusy się zatrzymują jeśli chcę się udać na lotnisku z hotelu? Czy są jakieś specjalne przystanki itp?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 lutego 2023 19:44

   Hej,
   Bilet kupisz online, a także bezpośrednio w autobusie.
   Szczegóły: Aerobus
   Autobus jest mega charakterystyczny i odjeżdża bezpośrednio spod terminala. Jak wyjdziesz na T2 z lotniska to kierujesz się w lewo i od razu znajduje się przystanek autobusu.

   Dojeżdża na plac kataloński i jeśli stamtąd będziesz chciała wracać na lotnisko, to z tego samego miejsca na które przyjedziesz.

 • Proszę o podpowiedź: wybieram się na 5 dni do Barcelony – pierwszy mój pobyt – lotnisko Girona, nocleg w Aparthotel Silver. Planuję zobaczyć główne atrakcje – większość z nich to chyba 1-strefa.
  Proszę o informację odnośnie biletu na komunkację – zastanawiam się nad opcją: HolaBarcelona (4-5 dni) lub biletem 10-przejazdowym (z opcją zakupu 2 sztuk), być może jest jeszcze jakaś korzystniejsza opcja? Poproszę o sugestię

  Odpowiedz
  • Tak, wszystkie atrakcje w samej Barcelonie obejmuje strefa I.
   Jeśli chodzi o bilety na komunikację, to faktycznie 2 x T-Casual możliwe że wystarczy i wyjdzie taniej niż Hola, ale Hola to przede wszystkim pełna wygoda i brak konieczności liczenia się z przejazdami.
   Aktualnie władze przedłużyły 50 – procentową zniżkę na bilety miesięczne. Kosztują zaledwie 20 euro, więc wychodzi to śmiesznie tanio. Kupując taki bilet musisz podać swój numer dowodu / paszportu, gdyż bilet jest zintegrowany właśnie z prywatnym dokumentem.

  • Uważajcie na złodziei, w Barcy jest ich bardzo dużo 🙂

 • Cześć Tomek. Mam pytanie co do 50% zniżki na bilet T-usual 20 euro (miesięczny przejazd bez ograniczeń). Czy zniżka obowiązuje też w automatach na lotnisku czy może tylko zakup przez aplikację.
  Z góry dzięki.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Bilet kupisz i tak i tak.
   Dodatkowo wyrobisz go nawet w tradycyjnym okienku.

 • Cześć, widzę, że z adresu Carrer del Bruc Barcelona do lotniska El Prat dojadę linią metra L3 i autobusem A2. Rozumiem, że na karcie T-familiar na I strefę mogę to zrobić i skoro google mi pokazuje czas przejazdu ok 50 minut to skasuje mi jako 1 przejazd? Proszę o potwierdzenie…wolę uniknąć stresu w drodze powrotnej na lotnisko:)

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie, A2 to Aerobus, a na niego obowiązują osobne bilety.
   Na T-Familiar z tej lokalizacji najlepiej podejść na nogach na Passeig de Gracia. Stamtąd bezpośrednio pojedziesz pociągiem R2N. Bez przesiadek i na T-Familiar 🙂

 • Dzięki, tylko widzę na innych stronach, że kolej ma inny podział stref i wg nich lotnisko El Prat leży w 4 strefie. Czy to oznacza, że jeśli mam bilet T-familiar dla 1 strefy nie dojadę na nim do lotniska pociągiem? Możesz mi to potwierdzić?

  Odpowiedz
  • Tak, ale to dotyczy sytuacji, gdybyś kupowała bilet na pociąg. Faktycznie jednorazowy kosztuje wtedy prawie 5 euro.
   Jeśli chodzi o strefy ATM, to przejazd na lotnisko do I strefa, więc wystarcza tu T-Familiar na I strefę.

 • Teraz rozumiem, bardzo dziękuję za pomoc:)

  Odpowiedz
 • Witam;
  Od soboty planuje tygodniowy pobyt w Barcelonie. Zastanawiałem się na kupnem karty Hola Barcelona dla 4 osób na 5 dni ale koszt to 798 pln.
  Druga opcja to T-Grup i 70 przejazdów – koszt 79,45 euro czyli … ok 370 pln (!!)
  Wydaje się , że 70 przejazdów na tydzień jest wystarczającą ilością.

  I tu pojawia się moje pytanie i wątpliwość:
  – zainstalowałem sobie aplikacji TMB i mam możliwość kupna T-Grup … rozumiem, że moim 'biletem’ jest smartfon z NFC ?
  – 'bilet’ – T-Group jest … grupowy czyli w przypadku mojej 4 osobowej rodziny ja skanuje smartfonem bramkę , potem daje smartfon kolejnej osobie , kolejnej i kolejnej ? ( czy w takim przypadku na trasie X do Y przejazd mojej rodziny liczony jest razy 1 czy razy 4 ????)
  – czy 'bilet’ na smartfonie w jakiś sposób także skanuje w autobusach ?

  Będę wdzięczny za odpowiedź.

  pozdrawiam Piotr

  Odpowiedz
  • Cześć Piotr,
   Dokładnie, telefon jest biletem, więc używając NFC to właśnie sprzęt kasujesz na bramkach.
   Tak, w przypadku biletów grupowych czy T-Familiar, należy go cztery razy odbić czyli każda osoba po kolei przekazuje sobie telefon. Także jedna wspólna podróż ściągnie z biletu cztery przejazdy.

   W autobusach analogicznie kasujemy bilet przykładając go cztery razy do czytnika.

 • Dziękuje za szybką odpowiedź.
  A jeszcze jedno pytanie dotyczące:
  – 50% zniżki na bilet T-usual 20 euro (miesięczny przejazd bez ograniczeń)

  W aplikacji jest kwota 40 EUR czy w jakiś sposób pod sam koniec akceptacji jest zastosowana zniżka 50%?
  Czy w aplikacji mogę kupić 4 bilety podając nr paszportów?
  Przy zakupie poprzez aplikacje biletów miesięcznych co jest moim/naszym 'biletem’ ? Czy muszę wymienić na jakiś 'kartonik’ w automacie ??

  Piotr

  Odpowiedz
  • Nie ma problemu.
   Nie wiem jak sprawa wygląda z zakupem przez apkę.
   Teoretycznie po wpisaniu paszportów powinna ta zniżka się nabić.

   Tak, bilety są również mobilne i można ich używać w aplikacji.

 • Udało mi się zakupić T-usual przez apkę po 20EUR/osoba.
  Rozumiem, że kod jaki mam mogę w automacie wymienić na kartonikowy bilet ? a niezależnie mieć w smartfonie?

  Czy biletem T-usual dojade tez z lotniska linią T1 i T2?
  Rozumiem, że biletu T-usual nie muszę każdorazowo 'kasować’?

  Piotr

  Odpowiedz
  • Pewnie chodziło ci o A1 i A2?
   Nie, to Aerobus, a tu obowiązują zupełnie osobne bilety.
   T-Usual użyjesz za to w pociągu R2N, a także linii metra L9S z lotniska.

   Tak, bilety odbijacie za każdym razem aby wejść do metra czy na stację pociągu. Wsiadając do autobusu również należy odbić bilet miesięczny.

 • Jak już odbiorę kartę Hola Barcelona w automacie, to ona będzie miała już nadrukowaną datę i godzinę rozpoczęcia? Czy muszę ją za pierwszym razem gdzieś skasować?

  Odpowiedz
  • Nie będzie nic nadrukowane.
   Czas jej użytkowania zacznie się liczyć od pierwszego skasowania w dowolnym środku komunikacji 🙂

 • Witam. Jeżdżę ciężarówką do St. Andreu de la Barca. 05.03 chcę zabrać kolegę i chcemy jechać z tej miejscowości na mecz FC Barcelony, no i po meczu z powrotem. Czy jest możliwy dojazd kilkoma środkami komunikacji w tym przypadku i jaki najlepiej kupić bilet dla dwóch osób?
  Pozdrawiam Robert.

  Odpowiedz
  • Cześć Robert,
   Prosta sprawa, w St. Andreu de la Barca jest stacja kolejowa FGC. (Ferrocarril).
   Jeździ stąd kilka linii do Barcelony, dojedziesz nimi na plac hiszpański w Barcelonie. Są co kilka minut więc w ciemno na stację.
   Stamtąd możesz podjechać metrem – zielona linia L3 na Sants, a stamtąd na nogach na stadion.
   W waszym przypadku T-Familiar się fajnie sprawdzi, bo to I strefa. Cała trasę pociąg + metro zrobicie na 1 przejeździe / 1 osoba biletu T-Familiar, a możecie go używać wspólnie.

  • Tomek bardzo dziękuję za opisanie sprawy. Jak to bywa w planowaniu nie raz sie zmieniaja i teraz sprawa wyglada tak… Pojedziemy juz rano do centrum (pociągiem jak pisałeś) i np zaczniemy od Sagrada Familia, później gdzieś dostać się nad morze do portu itp no i z powrotem na mecz… Jaki w takim przypadku kupić bilet, załóżmy na 10 przejazdów 5 ja i 5 kolega. I czy dobrze zrozumiałem ze St. Andreau de la Barca to I strefa?
   Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  • Nie, Sant Andreu de la Barca to II strefa, więc tu najlepiej kupić jednorazowe bilety do Barcelony.
   W samej Barcelonie macie dwa wyjścia – każdy kupuje bilet T-Casual na 10 przejazdów (nie można go używać w dwie osoby), lub T-Familiar. Jest na nim 8 przejazdów i można korzystać wspólnie (czyli macie 2 x 4 przejazdy).
   Jeśli to wam wystarczy, to polecam właśnie T-Familiar.

  • No i juz wszystko jasne tak właśnie myślałem ale teraz mam pewność:-) Dziękuję i pozdrawiam!

 • Transport 17.02.2023 piątek potrzebuje się dostać z Hotelu sant Pau na lotnisko o 4 rano słyszałem że aerobysy jeżdżą teraz 24/7 ?
  Jakim nocnym dojadę do placu Catalonia ? I później aerobus czy N18 na T2 pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Odpisałem ci już we wpisie o Aerobusie, w którym zadałeś to pytanie.
   Z przystanku Sant Antoni Maria Claret masz autobusy nocne N1 oraz N4. Możesz nimi dojechać na plac kataloński, a stamtąd właśnie złapiesz Aerobus bezpośrednio na lotnisko.
   Również z placu katalońskiego jedzie N18 na T2.

 • Witam,
  Czy aby kupić bilet T-USUAL wystarczy ściągnąć aplikację TMB app i po zweryfikowaniu danych kupić tam bilet podając wyłącznie numer paszportu czy trzeba się jeszcze rejestrować w T-mobilitat?

  Odpowiedz
  • Kupując bilet w aplikacji kupujesz go właśnie w T-Mobiltat.
   Konto rejestrujesz na stronie tickets.tmb.cat lub właśnie w aplikacji (będzie to to samo).
   Jeśli nie chcesz mieć fizycznej karty T-Mobiltat a chcesz odbijać na brakach przejazdy za pomocą telefonu, aplikacja dodatkowo pokieruje cię do rejestracji w JoTMBe.

 • Dzien dobry. A czy bilet T-usual obecnie w cenie 20€ nie dotyczy tylko mieszkańców Barcelony???

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie, choć beneficjentami mieli być mieszkańcy, by przesiedli się na komunikację i móc wykonać gest w ich stronę z powodu rosnących kosztów życia, to z tych biletów mogą również korzystać turyści.

 • Witam mam camping 3 estrellas i dojadę liniami L94 lub L95 do centrum ale aplikacja TBM nie pokazuje mi tych linii ani przystanków w tej okolicy?? czy te linie akceptują kartę hola Barcelona??

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie, te linie nie akceptują Hola, wykonują je po prostu podwykonawcy TMB.
   Działają tu jednak karty T-Casual czy T-Familiar, bo tu łatwiej rozliczać się przewoźnikowi z przewiezionych pasażerów. Na podróże z tej części wystarczą bilety na I strefę.

  • Katarzyna
   2 marca 2023 12:44

   Cześć Marku. Również mam miejscowe w 3 Estrella’s i jeśli już tam byłeś to mam kilka pytań jeśli można.

 • Cześć. Proszę o pomoc.
  Czy Bilet T-Usual obejmuje linie metra L9S (transport z lotniska) oraz komunikację nocną w 1 strefie.
  dzięki za pomoc

  Odpowiedz
 • Tomek dzięki za odpowiedź więc podsumowując będę na campingu 3 estrellas przez 4 dni w tym czasie zamierzam intensywnie zwiedzić Barcelonę wraz z meczem, będę 10 osobowa grupa , hola Barcelona jak mu pisałeś nie działa na linie L94 , L95 więc. co będzie lepszym rozwiązaniem tej usual z cena 20 euro (i gdzie je kupić) czy Tgrup na 70 przejazdów??

  Odpowiedz
  • Wygodniejszy będzie Usal, bo każdy będzie miał swój i łatwiej będzie wam się przemieszczać. Bilet kupisz na dowolnej stacji metra czy pociągu, np. na lotnisku El Prat.
   Kupisz go również w aplikacji TMB App, jeśli chcesz mieć ten bilet w wersji elektronicznej na telefonie.

 • Witam,
  jaki bilet będzie najlepszy na trasie lotnisko El Prat – Granollers Centre? Czy na tej trasie jedzie bezpośredni pociąg R2N? Aplikacja Moovit nie znajduje takiego połączenia, podobnie jak journey planner na tmb.cat – i trochę mnie to niepokoi

  Odpowiedz
  • Zapomniałem napisać – 2 osoby w jedną stronę

  • Witaj Marcin,
   R2N tak – sprawdź na rodalies.gencat.cat.
   Pamiętaj jednak, że pociąg który jedzie z lotniska może na Passeig de Gracia zostać zmieniony jako R2S (linia południowa). Wtedy należy przesiąść się na tej stacji na N.
   Jeśli jednak przez cały kurs będzie jako R2N, dojedziesz bezpośrednio z lotniska do Granollers 🙂

  • Dzięki Tomek! będę uważał na to R2S 🙂 Nawet udało mi się zmusić Moovit do pokazania tego połączenia w cenie 4,6 euro.

  • Dokładnie, cena się zgadza 🙂

  • Za późno trafiłam na Twoje wpisy (gratuluję, bo pomocne) i ominęło mnie info o zniżce na T-usual. Kupiliśmy karty Hola Barcelona, w trakcie transakcji wyskoczyło info o błędzie, a kasa została pobrana z karty. Żadnego mejla z potwierdzeniem, na nasze zgłoszenia mejlowe nie odpowiadają, a dzisiejszy kontakt telefoniczny zakończył się fiaskiem. W czartek przylatujemy do bcn z małym dziecikiem, avtu taka wtopa na początek. Co robić? Jakoś wątpię w powodzenie akcji udowadniania praw do biletu w okienku na stacji metra, mając jedynie potwierzenie z karty.

  • Nie nie, potwierdzenie nic nie da.
   Kupowałaś bilety przez Tiqets czy stronę holabarcelona.com?

 • Witam
  Lądujemy na El Prat w sobotę wieczorem. Chcę dla każdej osoby kupić t-casual. Rozumiem że pociągiem R2N i później linią metra dostanę się do cetrum na jednym przejeździe. A czy t-casual działa również na kolejkę na wzgórze Montjuic

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie tak – trasa z lotniska pociąg + metro na jednym przejeździe T-Casual.
   Działa na wjazd na Montjuic, ale na kolejkę szynową, która odjeżdża ze stacji metra Paral-lel.
   Nie dotyczy to Teleferic oraz Aeri del Port – tu trzeba kupić osobne bilety.

 • Witam.
  Czy po skasowaniu biletu w metrze i kontynuacji podróży w ramach tego samego przejazdu (75 min) autobusem, kasuje bilet po raz drugi?

  Odpowiedz
 • Kupiliśmy przez stronę Tmb.cat. Złożyliśmy już reklamację do banku. A jutro idziemy kupić T-usual. Oby już bez przegód 😉
  Jaka poękna pogoda jest w Barcelonie!

  Odpowiedz
  • Dlatego pytałem, bo w Tiqets reagują w ciągu godziny czy dwóch i automatycznie zwracają pieniądze jeśli jakaś atrakcja jest zamknięta lub jakieś zamówienie przez problem techniczny nie zostanie zrealizowane.
   Super, udanego!

 • Hej 😉 Mam pytanie odnośnie karty T- Usual. Czy przez apkę mogę kupić na 1 konto 3 bilety? Potrzebuję dla siebie oraz dwójki dzieci, więc nie widzę innego rozwiązania, ale wolę zapytać 🙂

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Hej,
   Według mnie nie ma takiej możliwości, ale nie upieram się przy tym 🙂
   Jeśli chcesz mieć bilet online, to telefon pełni rolę kartonika.
   Dlatego jeśli kupisz go dla siebie na smartfonie, to dla dzieciaków w formie tradycyjnych kartoników na miejscu.

 • Cześć.
  Mam pytanie odnośnie biletu T-Familiar. Każde odbicie biletu przez następną osobę to jest jeden przejazd mniej?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dokładnie, jeśli podróżujecie np. w trójkę, to z bilety schodzą wam trzy przejazdy.

 • Witam. W grupie 6 osób wybieramy się do Barcelony. Pierwotnie zakładaliśmy aby zakupić bilet z lotniska na metro (5,2euro) i nim dojechać do apartamentu, zmieniając przy tym linie metra. Czytam jednak Wasz wpis i nie wiem czy nie lepiej pokusić się o bilety T-casual na 10 przejazdów. Planowaliśmy zwiedzać Barcelonę pieszo ale bazując na Waszym opisie, zastanawiam się nad powyższym zakupem. Czy możecie wyrazić swoje zdanie co wypada korzystniej/lepiej na podstawie Naszej docelowej lokalizacji? Apartament mamy: C/ del Marquès de Campo Sagrado, 9. Jeśli dobrze sprawdzam, korzystając z pociągu, wysiadamy na Barcelona Sants i wsiadamy do metra L3, do stacji Poble Sec.
  Z góry dzięki za Wasze zdanie/opinie i wielkie ukłony za tą stronę, przewodnik. Pozdro

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jasne, wyjdzie was to lepiej. Wtedy faktycznie pociąg R2N i przesiadka na zieloną L3.
   Po samej Barcelonie również przemieszczacie się na tym bilecie. Będzie tanio i wygodnie 🙂
   Oczywiście każda osoba musi mieć zakupiony taki bilet dla siebie.

 • Tanio i Linka
  22 lutego 2023 20:21

  Cześć,
  Wielka prośba o pomoc w temacie transportu bo to nasza pierwsza wyprawa.
  Lądujemy na El Prat ale śpimy w Hotelu Torino w El Masnou.
  Z tego co widzę to druga strefa tak?
  Jak tam się najlepiej dostać komunikacją publiczną i który bilet najkorzystniej wykupić? Bo oczywiście będziemy chcieli zwiedzać samą Barcę też.
  Z góry dziękuje za odpowiedź i czekamy niecierpliwie bo lot już w ten piątek 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Jeśli macie zamiar podróżować stamtąd do Barcelony, to jak dla mnie super pomysłem będzie T-Casual na II strefę.
   Zapłacicie za niego 22,40 euro dla każdej osoby i korzystajcie tylko na dojazdy z lotniska i na lotnisko oraz podróże do Barcelony.
   Po samej Barcelonie możecie sobie zakupić T-Casual na I strefę za 11,35 euro.

   Z lotniska oczywiście pociąg R2N z przesiadką na Sants na R1, którym dojedziecie do El Masnou. Cała trasę z lotniska zrobicie na jednym przejeździe biletu T-Casual na II strefę.

 • Hej! Jaki bilet polecasz dla mnie. Lądujemy na el prat po 21 i będziemy mieszkać Carrer de la Mercè Catalunya.
  Będę z mężem, rocznym synkiem i kuzynką z chłopakiem.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Mieszkacie w mieście, więc dowolny bilet na I strefę.
   Aktualnie najwygodniej T-Casual dla każdej osoby (poza dzieckiem) lub bilet miesięczny – są aktualnie w promocji 50% i płaci się za nie 20 euro.

 • Hej,
  Lądujemy w Barcelonie o 21.
  To będzie w maju
  Jak najlepiej dostać się do Hostelu Levante Barcelona?
  3 osoby

  Odpowiedz
  • Hej Asia,
   Pociąg R2N z lotniska – dojedziecie nim na Passeig e Gracia, a tam przesiadacie na zieloną linię metra L3 i jedziecie na stację Liceu. Stamtąd macie parę kroków do hstelu.

 • Tomku,
  rozumiem że najlepszym biletem dla naszej 3 będzie bilet T-familiar ?
  planujemy poruszać się komunikacja tylko z /na lotnisko.

  Odpowiedz
  • Pewnie, jeśli tylko na dojazd z lotniska i z powrotem to T-Familiar 🙂

 • Bardzo dziękuję
  Pozdrawiam 😊

  Odpowiedz
 • Witam w sobotę 1 kwietnia musimy dostać się około 3-4 nad ranem na lotnisko El Prat z okolic Sagrada Familia. Jak tego dokonać, będziemy w 5 osób.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Pod Sagradą jest przystanek Mallorca – Marina.
   Odjeżdżają z niego nocne N1 oraz N9.
   Oba przejeżdżają przez plac kataloński.
   Stamtąd przesiadacie się na N18 na Terminal 2 lub N17 na Terminal 1.
   Nocne na lotnisko kursują bardzo często.

   Oczywiście w razie czego z placu katalońskiego jedzie Aerobus bezpośrednio na lotnisko, po drodze ma dużo mniej przystanków. Obowiązuje tu jednak osobny bilet za 5,90 euro.

 • Cześć 🙂

  wybieram się do Barcelony 2 do 9 maja 2023 z dzieckiem 7 letnim i lądujemy na lotnisku w Gironie o 20:50 jak będzie najlepiej dojechać do centrum Barcelony i co proponujesz na tygodniowy przejazd komunikacji miejskiej aby zobaczyć jak najwięcej oraz jak dostać się na stadion FC Barcelona na mecz 3 maja. Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Zdecydowanie najprościej brać autobus Sagales, którym dojedziecie na Estacio Nord w Barcelonie bezpośrednio spod lotniska.
   Co do komunikacji miejskiej to kwestia wygody – aktualnie przy takim pobycie jak wasz (tydzień) polecam… bilet miesięczny T-Usual. Jest w promocyjnej cenie – 20 euro i przez cały tydzień macie z głowy komunikację miejską.
   Na stadion również bez problemu dojedziecie na tym bilecie, np. metrem czy autobusem.

 • Dzień dobry
  Wybieramy się od 19 do 24 sierpnia w 6 osób do Barcelony. Będziemy mieszkać w okolicach C/ d Somosierra . Często będziemy musieli dojeżdżać w różne miejsce i nie wiemy która opcja byłaby dla nas najlepszą czy T-grup i jakie strefy byśmy musieli wykupić jeżeli będziemy mieszkać w tej okolicy? I czy te opcje biletów działają na aerobusy? Z góry bardzo dziękujemy za każdą informację 😉.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, Somosierra do oczywiście I strefa, więc nie ma problemu z przemieszczaniem się 🙂
   Z racji wygody postawiłbym raczej przy takiej liczbie osób na T-Casual. Każda osoba ma dzięki temu swój bilet i dokupuje w razie potrzeby.
   Na Aerobusy nie działają żadne typy biletów zintegrowanych. Tu tylko dedykowane bilety na Aerobus 🙂

 • Witam
  W maju wybieramy się na tydzień do Barcelony. Jako bazę noclegową wybraliśmy apartament w Canet de Mar. Próbuję wykombinować jak najlepiej kupić bilety. Czy jest jakąś opcja , która połączy przejazd pociągiem z Canet de Mar do Barcelony i przemieszczanie sia po Barcelonie? Czy trzeba to rozdzielić? Będę wdzięczna za radę

  Odpowiedz
  • Cześć Sylwia,
   Najrozsądniej będzie to rozdzielić, czyli kupić bilet 4 – strefowy T-Casual, T-Familiar na dojazdy d Barcelony, a w samym mieście bilet na I strefę – np. T-Casual czy T-Familiar.
   Pamiętaj, że na połączenie kolejami regionalnymi w dalszym ciągu istnieje możliwość wyrobienia „darmowego biletu” za kaucją 10 euro / osoba.

   Szczegóły znajdziesz tu: Nowy rok, nowe ceny biletów.

  • Bardzo dziękuje! Pozdrawiam!

 • Super dziękuję bardzo ❤️ zapomniałam pytać czy skoro nie działa T-Casual na aerobusy to czy pociąg z lotniska w ten bilet wchodzi ? I jeżeli by nie był to problem to jak najtaniej i najłatwiej dostać się z lotniska do somosierra?

  Odpowiedz
  • Pewnie, działa na pociąg R2N. Możecie bardzo łatwo dostać się na miejsce korzystając właśnie z pociągu i przesiadając się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4. Dojedziecie nią do stacji Besos, skąd macie parę kroków na wskazaną ulicę.

 • Pytanie czy na lotnisku terminal T2 spokojnie kupię bilet miesięczny t-usual w tej cenie 20 eur?
  Dzieci 4+ i 2+ więc dla starszego muszę już kupić ten bilet. Dlatego wolę wersję tradycyjną bez appek i telefonów.
  Czy jest coś w strefie 1 miasta czego T-usual nie obejmuje a karta Hola Barcelona ma? Zakładam normalne użytkowanie, włącznie z dojazdem z lotniska i powrotem.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, ale pamiętaj, że bilet kupisz na stacji pociągu R2N, więc z terminala trzeba tam dojść.
   Nie, Hola Barcelona nie ma niczego ponad to, co ma T-Usual.

 • Czy wiecie lub posiadacie link pod którym można zakupić karnety na całkowicie bezpłatne pociągi i autobusy? Z tego co wiem, płaci się 10 lub 20 euro i po spełnieniu warunków (ilość przejazdów) pieniądze są zwracane. Siedzę już kilka dobrych dni i nie mogę znaleźć nigdzie opcji zakupu 🙁 pomożecie?
  Pozdrawiam ciepło

  Odpowiedz
 • 5 osób wycieczka
  14 marca 2023 15:34

  Campanile Barcelona-Adres: Sector Baricentro N-150 Km- 6,7, 08210 Barbera del Valles, Hiszpania- to nasz hotel 5 osób, noclegi na 5 dni. Mam pytanie; jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat i jakimi biletami do hotelu ? Kolejne pytanie to jak z hotelu najlepiej dostać się codziennie do centrum Barcelony i jakimi biletami.? Zastanawiam się też nad wynajmem auta ale to zależy od odpowiedzi jaką otrzymam.

  Odpowiedz
  • Na podróże do Barcelony auto średnio się sprawdza.
   Problemy z parkowaniem i koszty parkowania. Na wycieczki w inne miejsca super sprawa.
   Z Barbera del Valles bezpośrednio dojeżdżasz linią R4.
   Z lotniska najlepiej pociąg R2N z przesiadką na Sants właśnie na R4.

   Wszystko to oczywiście w ramach I strefy.
   Możecie zatem korzystać z I – strefowych biletów T-Casual, T-Familiar czy popularnych ostatnio T-Usual (bilet miesięczny). Ten ostatni opłaca się kiedy przyjeżdżacie od 5 dni w górę.

 • Dzień dobry, proszę o radę. Zastanawiam się nad zakupem kart komunikacyjnych t-usual albo t-casual ( dla 4 osób). Przylatujemy w poniedziałek 20 marca o godz. 21 na El Prat T2 i musimy dostać się na adres Carrer de Ricart, 44, Sant Adrià de Besòs, kolejne 4 dni zwiedzanie tylko w strefie 1 i wylot 25 o 6:10 ( bez odprawy bagażowej to pewnie musielibyśmy zjawić się najpóźniej o 5:20 ). Jaki połączenie polecacie dla tych dwóch przypadków i czy w ramach t- usual czy t casual jest to możliwe (głównie powrót bo tu już nocne połączenia wchodzą w grę). Czy kolejkę linowa na Montjuïc trzeba wykupić oddzielnie czy można korzystać jak ma się którąś z tych kart. Będę bardzo wdzięczny za odp. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tu sprawa jest prosta, bo na te same środki komunikacji działa T-Casual oraz T-Familiar.
   Bilety kupicie na stacji pociągu i pociągiem R2N możecie jechać na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na filetową L2 i jedziecie na stację Artigues | Sant Adrià.

   Powrót na lotnisko robicie z przystanku Encants de Sant Adrià – stamtąd odjeżdża ncny N6, którym dojedzie na plac kataloński. Stamtąd Aerobus lub na bazie T-Casual czy T-Familiar – autobus nocny N18 na terminal 2 lotniska El Prat.

   Te karty działają na kolej szynową na Montjuc.
   Kolejki linowe – czerwony wagonik z portu oraz nowoczesny Teleferic to osobne usługi, na które trzeba kupić osobny bilet.

 • Dziękuje bardzo za odp!:) Zastanawiałem się czy można na te karty jeździć nocnymi (nie ma nigdzie konkretnej inf), faktycznie na taki krótki pobyt zakupie t-casual, chciałem zakupić t-usual ale jak nam zabraknie to po prostu dokupi się t-familiar. Dziękuję za pomoc i przede wszystkim szybką odpowiedź:) Bardzo fajna strona, będę polecał!! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Jak najbardziej, T-Casual, T-Familiar są akceptowane w nocnych autobusach 🙂

 • Planujemy 3-dniowy wyjazd do Barcelony w 4 osoby czy na karcie T-Familiar dojedziemy z lotniska el-Prat do Centrum autobusem 46? Nocleg mamy w okolicy Passeig de Gracia.

  Odpowiedz
  • Autobus 46 dojeżdża tylko do placu hiszpańskiego, więc i tam musicie się tam przesiąść na inny autobus lub metro.
   Najwygodniej jechać pociągiem R2N bezpośrednio na Passeig de Gracia.
   Tak zresztą na stacji kupicie bilet T-Familiar 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team