Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Zarezerwuj kartę Barcelona City Pass

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

 • bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,20 euro;
 • bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu – tych jest sporo – T10, T50, T70 – uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd! Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania.
  Bilet T-10 oraz T-70 to tzw multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Wyjątkiem jest T-50, który jest biletem dla jednej osoby. Bilety T-50 oraz T-70 są ważne miesiąc od daty pierwszego skasowania.
 • bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych.
 • bilety w ramach karty Hola BCN! Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
 • bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9 – 4,6 euro.
Kup bilety Hola BCN! Online

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-10, T-50, T-70 możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-10, T-50, T-70 czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci.

Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie

Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Kup Barcelona Card online

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

633 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Pawel pisze:

  Witam, czy bilet T10 lub dzienny obejmuję również przejazd z i na lotnisko El Prat czy trzeba kupić osobny bilet na taki przejazd?:)

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie obejmuje metra z lotniska, natomiast obejmuje przejazd autobusem miejskim oraz pociągiem. Specjalne Aerobusy są również dodatkowo płatne.

 2. michal pisze:

  7 października wraz żoną i dzieckiem lecimy do Barcelony. Później z lotniska musimy dojechać do hotelu H Top Summer Sun w Santa Susana. Jak najlepiej dojechać i jaki to koszt?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Rozwiązanie po części znajdziesz w tym wpisie:
   https://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

   Z lotniska bez problemu dostaniecie się na kluczowe stacje w mieście, czyli Sants czy Placa de Catalunya.

 3. Mateusz pisze:

  Mam pytanie. Przylatuje tylko na jedną noc na lotnisko El Prat i nie wiem jak dojechać do centrum pokazuje mi niby ze AUTOBUS A2 i później metro. Teraz pytanie jaki w takim razie kupić bilet?
  Pozdrawiam

 4. Włodek pisze:

  Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem : metro, bramki, Bilet T10 i na nim jeszcze 8 przejazdów.
  Skasowałem ja , przeszedłem przez bramkę , podałem żonie , ona skasowała i automat nie zwrócił już biletu i nie odblokował bramki. Przypadek czy coś źle zrobiliśmy?

 5. ania pisze:

  Dzień dobry, mam pytanie o kartę hola. z informacji na stronie metra rozumiem że działa ona przez 48/72 godziny od chwili skasowania. Czy dobrze to pojmuję? Czy kupując kartę 72 godzinną i kasując ją w piątek o 21 mogę używać jej do niedzieli do 20:59? Drugie pytanie – czy tę kartę można normalnie w automatach zakupić? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo praktyczne informacje

  1. ania pisze:

   Przepraszam, miałam oczywiście na myśli kartę 48-godzinną. Czy kasując w piątek o 21 mogę używać do niedzieli do 20:59. Pozdrawiam

 6. Asia pisze:

  Witam. Jesteśmy z rodziną w Cabrera de Mar chcemy jutro wybrać się na wycieczkę do Barcelony do centrum. Jaki bilet kupić najlepiej. I czy ta słynna T10 wystarczy żeby zobaczyć Sagrada Família i Park Guell? Na jakich stacjach najlepiej wysiąść. Dwóch dorosłych i dwoje dzieci.

  1. Beata & Tomek pisze:

   10 przejazdów w zupełności powinno wam wystarczyć bo zobaczyć wspomniane miejsca i pospacerować po centrum.
   Co do przystanków – podstawową rzeczą jest ściągnięcie mapy metra bądź skorzystanie z folderów dostępnych w informacji turystycznej. Dzięki nim podróżowanie będzie banalnie proste.

 7. Monika pisze:

  Witam.

  Za kilka godzin ląduje w Barcelonie.

  Mam pytanie, czy bilet T10 na strefę 1 moge przejechać z lotniska liną R2 do stacji:
  Barcelona-Passeig de Gracia??

  Drugie pytanie:
  aby dojechać z centrum do tego miejsca (Parque de Negocios Mas Blau II, Plaça Pla de l’Estany, 1-2
  08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, Spain) na jakim przystanku wysiąść?

  Trzecie pytanie:
  bilet 4 dni (96h): działa na wszystkie strefy? I czy faktycznie to 96 godzin od skasowania? czytałam ten wątek o tej 4 rano i wszystko mi się pomieszało

  1. Beata & Tomek pisze:

   1. Oczywiście!

   2. Miejsce znajduje się bardzo blisko lotniska. Jeśli jednak nie chcesz przejść na nogach jakieś 2,5 kilometra, możesz skorzystać z metra – linia na lotnisko. Szczegóły o tej lini znajdziesz tu: https://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   3. Chodzi ci pewnie o kartę Hola Barcelona. NNa logikę biorąc, obowiązuje w pierwszej strefie – jest o tym informacja na stronie dotycząca podróżowania pociągami w ramach Hola Barcelona – tylko pierwsza strefa.

 8. Monika pisze:

  Witam. We środę (8.11) przylatujemy z mężem do Barcelony El Prat. Musimy dostać się do hotelu Atenea Calabria ( Carrer de Calàbria, 129). Wiem, że mamy wysiąść przy Pl Espanya. Czy dojedziemy tam autobusem 46? Jak często jeżdżą te autobusy oraz jaki bilet kupić?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Autobus linii 46 jeździ co 10 – 15 minut.
   Bliżej do hotelu będziecie mieć jednak ze stacji metra Rocafort – L1.
   Do przejścia raptem 270 metrów 🙂

 9. malgorzatka pisze:

  Hej, w przyszłym tygodniu będe w Barcelonie i będe mieszkać na La Ramblas, 86 Principal 1, Ciutat Vella, jakim środkiem transportu najlepiej dojechać tam z lotniska? ; )

  1. Beata & Tomek pisze:

   O sposobach dojazdu z lotniska informacje znajdziesz tu: https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Podaj nazwę obiektu to sprawdzimy dokładnie gdzie się znajduje i napiszemy o sposobach dojazdu do tego miejsca.

   1. malgorzatka pisze:

    Bardzo dziękuje za odpowiedz, nazwa tego obiektu to – Hostal Mont Thabor, a dokładny adres – Las Ramblas, 86 Principal 1º, Ciutat Vella, Barcelona, 08002, Hiszpania
    Bardzo dziękuję za pomoc.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Najbliżej masz do stacji metra Liceu – jest praktycznie po drugiej stronie ulicy.

     W takim razie najtaniej będzie jechać pociągiem z lotniska do centrum.
     Wysiadasz na Sants.
     Tam przesiadasz się na zieloną linię metra. Kierunek Trinitat Nova.
     Kilka przystanków masz do Liceu na samej Rambli. Do przejścia 50 metrów 🙂

 10. KS pisze:

  Witam,

  Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki jaki dojazd najlepiej wybrać z El Prat pod adres : Gignas, 6-8, Ciutat Vella, jedziemy tylko na 3 dni więc chciała bym zakupić T-10 na dwie osoby, mały spacer mi nie przeszkadza 🙂
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli macie zamiar korzystać z T-10, to przede wszystkim dojazd z lotniska pociągiem. Przesiadacie się na metro.
   Najlepiej będzie chyba wysiąść na stacji JAUME I, gdzie dojeżdża pomarańczowa L4. Stamtąd do obiektu jedynie 450 metrów.

   Można również wysiąść na Rambli – stacja Liceu – zielona linia L3.

   Stamtąd do obiektu macie 650 metrów.

   Linia L4 nie przecina się w żadnym miejscu z pociągiem, stąd najlepiej z pociągu wysiąść na stacji Arc de Triomf. Podjeżdżacie jedną stację metra czerwoną linią na stację Urquinaona. Tam przesiadacie się na L4 i podjeżdżacie znowu jeden przystanek na JAUME I.

 11. Kamil pisze:

  Witam.
  Kupiłem 2 dni temu bilet t10, jeszce nie uzylem go ani razu, jutro chce jechać na nim z rodzina na lotnisko z Pl Espanya. Czym najlepiej dojechać, jakim busem na tym bilecie? Z lotniska przyjechaliśmy 46. Powrotnego takiego nie ma.
  I tym jednym biletem moge 3 osoby skasowac?.
  Dziękuję z góry za odpowiedz

  1. Beata & Tomek pisze:

   Zacznę od końca – tak – jeden bilet można skasować trzy razy dla wszystkich trzech osób.

   Ja bym z Espanya podjechać dwa przystanki na Sants.
   Stamtąd pociągiem na lotnisko.

 12. Łukasz pisze:

  Witam na początku stycznia wybieram się z bratem na 3 dni do Barcelony . Nasz hostel to Fira Guest House znajdujący się na Avinguda del Carrilet 16 A Entresuelo 2a, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona . Chcemy korzystać z biletu T-10 . Jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat do naszego hostelu ? Rozumiem że musimy wsiąść w pociąg a następnie przesiąść się na metro ? Tylko proszę o informacje gdzie się przesiadać i na jakiej stacji wysiąść żeby dostać się do naszego hostelu ? I kolejne moje pytanie odnośnie powrotu gdyż nasz samolot wylatuje o 6.20 napewno chwile wcześniej trzeba być na lotnisku więc czym najlepiej tak wcześnie dojechać ? Czy tym pierwszym aerobusem o godzinie 5 zdążymy żeby się tam dostać odprawić odnaleźć itd ?
  Z góry wielkie dzięki za pomoc
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Łukasz – jeśli chodzi o Waszą lokalizację, to korzystając z T10 musicie się trochę poprzesiadać.

   1) Pociąg z lotniska – wysiadacie na Sants.
   2) Na Sants przesiadacie się z pociągu na metro – zielona linia na Pl. Espanya (dwie stacje)
   3) Na pl. Espanya przesiadacie się na czerwoną linię metra. Wysiadacie na Mercat Nou.

   Stamtąd macie koło 700 metrów do obiektu. Możecie się nawigować mapami google.

   Jeśli macie wylot o 6:20, to odprawa rozpoczyna się już dwie godziny wcześniej. Jeśli macie bagaż rejestrowany, bądźcie te dwie, 1,5 h wcześniej. Jeśli tylko podręczne, godzina przed wam wystarczy. Pamiętaj, że odprawa bagażowa jest zamykana na 40 minut przed wylotem, więc jeśli macie bagaż do luku i przyjeżdżacie godzinę przed wylotem, przyjeżdżacie na styk.

   Plusem Aerobusa jest to, że szybko pokonuje trasę, liczba przystanków jest relatywnie niewielka. Najpewniejszy i najszybszy środek transportu na powrotach na lotnisko.

   1. Łukasz pisze:

    Dziękuje za odp a jeśli chodzi o najwygodniejszy najprostszy dojazd to co byście polecili?Metro linia L9 i zaś przesiadkę na linie czerwoną i na Mercat Nou?
    I jeszcze moje pytanie odnośnie dojazdu na ten poranny samolot wszystkie środki transportu na lotnisko zaczynają swoje kursy o godzinie 5?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak, to będzie najwygodniejsze rozwiązanie bo raz się przesiadacie – stacja Torrassa.

     Publiczne środki transportu, łącznie z Aerobusem startują o 5:00.

     Pozostaje taksówka bądź nocny autobus. Na lotnisko dostaniesz się N16 i N17 – jadą z placu katalońskiego (Catalunya). Jeżdżą co ok. 20 minut.

     1. Łukasz pisze:

      Super dzięki wielkie za pomoc i jeszcze jedno już chyba ostatnie pytanie czy na te nocne bilety też obowiązują normalne bilety miejskie te np na 1 przejazd za 2,15 euro czy na linie nocna jest specjalny bilet?

     2. Beata & Tomek pisze:

      Zadziała tu normalny bilet. Należy przy tym pamiętać, że kursy nocne realizowane są pod nazwą NitBus, a wykonuje je AMB (Area Metropolitana Barcelona), a nie TMB, która odpowiada za wykonywanie kursów w dzień (m.in autobusy, metro). Działa tu nawet bilet T-10, natomiast nie zadziała karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass.

 13. Dariusz pisze:

  Witam
  Bardzo dużo przydatnych informacji jest tutaj. Wyczytałem chyba wszystko co potrzebne. Ale chciałbym dopytać o cenę biletu jednorazowego na pociąg R2N. Znalazłem dwie informacje. A mianowicie, że trochę ponad 2€ oraz ponad 4€ (czyli podobnie jak metro)… Jeśli prawdziwa jest ta druga cena, to rzeczywiście, bardziej opłaca się kupić bilet T-10…
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ceny które podajesz pewnie biorą się stąd, że:

   2,2 euro to cena biletu jednorazowego;
   4,6 euro to cena biletu na metro z lotniska – nowa linia – https://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   Bilet T-10 jest jak widać bez konkurencji, choć za jego pomocą nie pojedziesz metrem z lotniska.

   1. Dariusz pisze:

    Czyli od 5-ciu “zwykłych” przejazdów (nie licząc metra z lotniska) zaczyna być opłacalny T-10… Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

 14. Łukasz pisze:

  Mam jeszcze pytanie odnośnie dojazdu na temat autobusu spod terminalu T2 czy w ramach biletu T-10 można dojechać tym autobusem do Pl. Espanya i tam przesiąść się na metro by dojechać do Mercat Nou?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne. W ciągu dnia obsługuje to linia 46. Jest to normalny miejski autobus, stąd można wykorzystać tam bilet T-10.

 15. Łukasz pisze:

  Super dzięki to będzie chyba lepszy dojazd niż pociągiem i zaś 2 przesiadki na metro:) A ten autobus ma jakis konkretny numer?

 16. Monika pisze:

  Witam!
  Z Barcelony T2 dojadę bezpośrednio do Passeig de Gràcia w ramach biletu T-10 ??
  Proszę o odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, pociągiem R2N.
   Jest do druga stacja po Sants w centrum miasta na której zatrzymuje się R2N 🙂

 17. Em. pisze:

  Hej!
  Potrzebuję informacji odnośnie dostania się z lotniska El Prat do hotelu tuż przy La Boqueria. Będziemy lądować ok. 23.30 w tygodniu.
  Czy na NitBus można wykorzystac bilet t-10?
  Jaki dojazd wtedy polecacie ?
  Z góry dziękuję 🙂
  M.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, można skorzystać z T-10 w nocnym.

   Po prostu dojedźcie sobie nim do placu katalońskiego, a stamtąd przejdziecie sobie Ramblą w okolice La Boqueria.

   Najlepszy i najtańszy sposób.

   1. Em. pisze:

    Dziękuję pięknie!
    Miłego dnia.

 18. Pedro pisze:

  Cześć, świetne strona, świetne pomocne wpisy ! Proszę o potwierdzenie ew. skorygowanie mojego toku rozumowania – wakacje 11 dni rodzina (2+2) – Lotem do El Prat, a potem Pineda de Mar:
  1) dojazd z lotniska R2N do Sants, przesiadka na R1 na bilecie T-10 na 4 strefę (35,35 E) i na tym samym bilecie powrót.
  2) w międzyczasie zechcemy z raz lub dwa razy wpaść do Barcelony na zwiedzanie – dokupić kolejny T-10 (35,25E) na 4 strefę + T-10 (10,20 E) do poruszania się po samym mieście ? Czy jakieś inne rozwiązanie ? Na same miasto 2 karty Barcelona Card po 20 E (dzieci mają do 12 lat więc free)?
  dzięki

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzięki!
   Świetnie rozumujesz 🙂

   Co do biletów w samej Barcelonie to już musicie podjąć sami decyzję. Wszystko zależy od tego co i ile chcecie zwiedzać.

   Dzieciaki od 4 do 12 lat płacą ulgową cenę za Barcelona Card. Szczegóły w tabelce – https://mybarcelona.pl/barcelona-card/

 19. Pedro pisze:

  Hej, dzięki za szybki odzew 🙂
  Jeżeli chodzi o Barcelona Card, to za Express (2 dni) dzieciaki 4-12 lat nie płacą chyba wcale ?
  http://www.barcelonacard.com/en/prices-and-points-sale

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie jestem pewny – nie wiem czy dzieciaki nie płacą przypadkiem takiej samej ceny w przypadku dwudniówki.

 20. Łukasz pisze:

  Dzień dobry. Lecimy niedługo z żoną do Barcelony. Lądujemy w niedzielę o 10:00 na Terminalu 2. Musimy dostać się pod adres Carrer Marti, 124, 08024 Barcelona. Planujemy kupić bilet T-10. Z tego co widzę to stacja, do której mamy dojechać to chyba Joanic. Proszę o radę jak najszybciej tego dokonać. I jeszcze pytanie o sam bilet T-10. Czy jeśli pojedziemy we dwójkę to zostaną nam policzone 2 przejazdy czy 1 przejazd?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Zacznę od końca – możecie kupić jeden lub da bilety.
   Jeśli jeden – musicie go dwa razy kasować przy przechodzeniu rzez brami.

   Jeśli będziecie jechać autobusem / pociągiem z lotniska i przesiadać się na metro – na jedną osobę będzie to liczone jako jeden przejazd. Jeśli kupicie jedną T-10 na Waszą dwójkę powinno ściągnąć wam z karty dwa przejazdy.

   Najszybciej będzie z pociągu z lotniska przesiąść się na metro na Passeig de Gracia – żółta linia L4 w kierunku Trinitat Nova. Wysiadacie na trzeciej stacji.

   1. Łukasz pisze:

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Pozdrawiam

    1. Łukasz pisze:

     Jeszcze 2 pytanka.
     Czy z lotniska odjeżdża tylko jeden pociąg i bez względu na to kiedy wsiądziemy to dojedziemy do Passeig de Gracia? Czy musimy patrzeć na kierunek/linię czy coś podobnego? Czy jest gdzieś dostępny godzinowy rozkład jazdy tego pociągu?
     I jeszcze pytanie o powrót. Czy na lotnisko ze stacji Joanic dojedziemy w ten sam sposób? Czyli żółta linia L4 do stacji Passeig de Gracia i przesiadka na pociąg (który?) na aeroport? Tu też prosiłbym o godzinową rozpiskę jeśli taka istnieje.

     1. Beata & Tomek pisze:

      Pociąg R2N dojeżdża albo do Maçanet-Massanes albo Sant Celóni.
      Oba miejsca za miastem, San Celoni jest po prostu wcześniej. Trasa przejazdu identyczna.
      Ten pociąg jedzie tylko w jedną stronę, bo lotnisko jest końcowym przystankiem.

      Pociąg odjeżdża co równe 30 minut – teraz 14:38, później 15:08 itd.
      Ostatni kurs 23:38, pierwszy o 6:08.

      W drogę powrotną na lotnisko w ten sam sposób. Na pociągu będzie z pewnością nazwa linii i na pewno pisze El Prat Airport czy Aeroporto.

   2. Bożena pisze:

    Hej, potwierdź proszę czy dobrze zrozumiałam: Jedziemy w 3 osoby, z tym dziecko 1,5 roczne. Kupujemy bilet T-10. Kasuję i przechodzę. Przekazuję mężowi – kasuje on i przechodzi (dziecko zapewne musi zostać przez kogoś przepuszczone przez jakąś specjalną bramkę?). Musimy się przesiąść (po 15 minutach) i znów: Kasuję i przechodzę. Przekazuję mężowi – kasuje on i przechodzi. Pytanie: czy stacja metra nie naliczy nam ponownie dwóch przejazdów? System wyczyta że kasowaliśmy bilet dwukrotnie 15 minut wcześniej na innej stacji metra? Trochę się obawiam, że w sytuacji kiedy kasuję bilet dwa razy, system może zgłupieć 🙁

    1. Beata & Tomek pisze:

     Nie zgłupieje 🙂
     Wkładasz bilet do automatu, a “wypluwa” bo przed bramką, stąd pierwsza osoba wkłada bilet i idzie, a druga go sobie odbiera i wkłada ponownie. Naliczy dwa przejazdu, ale na kolejnych bramkach powtarzając ten krok nie naliczy już kolejnych, więc wykorzystacie po prostu dwa przejazdy.

     Dziecko jest w takim wieku, że spokojnie przenosicie je na rękach. Nawet jeśli podróżuje starsze dziecko, które ma darmowy przejazd to przechodzi się razem – większość to automatyczne drzwiczki, a nie kołowrotki.

 21. ICF pisze:

  Witam.
  Mam takie pytania:
  1. Jeżeli kupię bilety T-10 i będziemy na nim podróżować w dwie osoby (dwa razy skasujemy przy wejściu), to przy kolejnych przejazdach w ciągu 75 minut w kolejnych środkach transportu autobus/metro należy kasować bilet ponownie, czy przez 75 minut już w ogóle nie trzeba?
  2. Przy przejeździe dwóch osób na jednym bilecie T-10 skąd “system” wie, że wchodzą dwie osoby?

  1. Beata & Tomek pisze:

   1) Przesiadając się np. z pociągu na metro musicie przejść przez bramki, co wiąże się z ponownym kasowaniem. System jednak wykryje, że jest to w ramach pierwszego przejazdu i nie nabije wam kolejnego, a bramka się otworzy.

   2) Kasujesz bilet, bramka się otwiera, podajesz bilet drugiej osobie i robi to samo.

   My dlatego kupujemy zawsze dwa bilety, czy teraz trzeci dla dziecka, bo jest wygodniej, a przejazdy i tak się wykorzysta.

 22. Czarny pisze:

  Witam, czy trzeba kupować bilet lotniskowy z lotniska El Prat żeby dostać się do centrum czy wystarczy ten T-10? Czy jest szansa dostać się do Salou jakimś sensownym transportem? Pozdrawiam i bobruję dalej tę stronkę 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładne informacje o sposobach dojazdu z lotniska do miasta znajdziesz tu: https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Myślę, że z Sants bez problemu dostaniesz się do Salou.

 23. Bartek pisze:

  W przyszły weekend lecę z żoną i dziećmi (9 i 4 lata) na 4 dni do Barcelony. Zastanawiamy się jeszcze nad hotelem. Pierwsza opcja to Attica 21, druga zaś to Novotel Barcelona City. Co byście poradzili, jaki środek komunikacji z i na lotnisko (El Prat terminal 2), jakie bilety będą też najkorzystniejsze przez te 4 dni. Gorąco pozdrawiam i chylę czoła, świetna pomoc 👍

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bartek – wszystko kwestia tego czy ma być tanio, czy wygodnie 🙂

   Jeśli wygodnie, to polecam firmę transportową, którą opisujemy na stronie we wpisie Dojazd z lotniska – https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Wtedy pojedziecie bezpośrednio z lotniska i nie będziecie musieli się przejmować przesiadkami.

   Jeśli wybierzecie Aerobus czy metro z lotniska, to dzieci do 4 lat nie płacą za bilety.

   Tańsze to oczywiście najczęściej opisywane przez autobusy komunikacji publicznej oraz pociąg, na które działają bilety T-10, które kupujemy na lotnisku.

   To właśnie one najczęściej wychodzą najtaniej kiedy jesteśmy 3 – 4 dni w Barcelonie.
   Tym bardziej, że dzieciaki do 4 lat nie płacą za przejazd.

   1. Bartek pisze:

    Ok, decyzja co do hotelu już jest podjęta (Ilunion Barcelona ) na Carrer de Ramon Turró. Jeśli chodzi o transport to tez zdecydowaliśmy się na komunikację publiczną i bilety T-10. Moje pytanie to, jak najłatwiej dostać się z lotniska na w/w adres i co doradzacie w kwestii ilości biletów. Skoro 4 latek ma free, to pozostaje ja z żoną i starszym synem (9 lat).Czy kupić dwa czy trzy bilety, wiadomo, że później zobaczymy ile będziemy jeździć, a ile chodzić, ale myślę tutaj o pierwszym przejeździe z lotniska do hotelu. Dzięki jeszcze raz 👍

    1. Beata & Tomek pisze:

     Bartek – najszybciej będzie oczywiście pociąg na bazie biletu T-10 i wysiadacie na Passeig de Gracia. Musicie wyjść na powierzchnie i wejść do stacji metra. Jedziecie żółtą linią L4 w kierunku na La Pau i wysiadacie na Llacuna. Stamtąd na nogach już bardzo bliziutko.

     Myślę, że spokojnie możecie kupić trzy T-10 bo z pewnością je wykorzystacie. Będziecie pewnie podróżowali z Poblenou w kierunku centrum, a jeden przejazd trzeba będzie jeszcze zostawić na powrót na lotnisko 🙂

 24. ted pisze:

  Hej, czy T-10 i bus nr 46 z El Prat – do Bird Hostel – Carrer del Comte d’Urgell 51 bis Eixample
  08011 Barcelona będzie ok? Pozdrawiam. T

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na T-10 możesz śmiało jechać 🙂

 25. Marcin pisze:

  Witam. Z rodziną wybieramy się w kwietniu do Barcelony na 5 noclegów – chcemy zwiedzić miasto – czasem podjechać tam i ówdzie. Myślę że łącznie 20 – 30 przejazdów max. 3 osoby dorosłe, 2 dzieci (12 i 13 lat) oraz 3 latek. Czy dla młodszych dzieci są bilety ulgowe takie jak coś w rodzaju T-10? Jak najkorzystniejsza jest forma przejazdów dla dzieci?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzieciaki do 4 lat podróżują za free. Dla pozostałych kupujesz normalne bilety.
   Mieszkańcy składają na dzieciaki wnioski z miejscem zamieszkania itd i dostają kartę np. T-16 na podstawie której mają darmowe przejazdy.

   Po prostu kupujesz im normalne T10.

 26. Marcin pisze:

  Gdzie można kupić bilet T-10 na lotnisku w Barcelonie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne – jeśli nie będą ich oferowali w informacji turystycznej, kupisz w samoobsługowych automatach. Szukaj logo TMB.

 27. Marcin pisze:

  Jak najdłużej można jechać na jednym skasowaniu biletu T-10. I w ramach tego samego biletu mogę danego dnia przejechać różnymi środkami np (pociąg + przesiadka na autobus) i (metro + autobus)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   75 minut.
   Można tak łączyć przejazdy.
   Przejazd powrotny jest liczona jako druga podróż, gdy np. przesiądziemy się z metra na tą samą linię tylko w przeciwnym kierunku. To samo dotyczy też autobusu.

 28. Eliza pisze:

  Super porady!
  Ja mam pytanie odnośnie T10 i stref.
  Czy pociągiem również mogę się przemieszczać w ramach biletu T10?
  Jak poruszać się zmieniajàc strefę w trakcie jazdy a korzystając z T10 np pociągiem. Dokupuje dodatkowy bilet na np II strefę i kasuje podczas jazdy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na T10 możesz poruszać się w ramach pierwszej strefy, ale możesz również kupić T10 uwzględniającą większą ilość stref – https://mybarcelona.pl/bilet-t-10-poruszanie-sie-okolicach-barcelony/

   jak wygląda sprawa z dokupowaniem biletu tylko na drugą strefę – nie mamy pojęcia 🙂

 29. Michał pisze:

  Dobry wieczór.
  Wyszukiwarka połączeń pokazuje mi, że do hotelu z lotniska najpierw mamy jechać autobusem 46 a potem przesiąść się na autobus L95. I moje pytanie jest takie – czy możemy po przesiadce nadal jechać na tym samym bilecie? Bo widzę, że linię L95 obsługuje firma MOHN SL.
  Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pod warunkiem, że nie przekraczasz pierwszej strefy.

   Jeśli nocujesz w Barcelonie, a nie CAastelldeffels, możesz jechać na bazie jednego przejazdu.

   1. Michał pisze:

    Dziękuję bardzo. Mamy hotel koło parku Joan Miro, więc to pewnie jedna i ta sama strefa.

 30. Ewa pisze:

  Dobry wieczór,
  Przylatujemy na lotnisko w Gironie i wiem, że powinniśmy dojechać stamtąd do Barcelony specjalny autobusem i wysiąść na Estacio del Nord. Moje pytania, to :
  1. Jak dojechać stamtąd na Carrer Vila i Vila?
  2. Przylatujemy w godzinach wieczornych, na Estacio del Nord będziemy około 22, czy nie będzie wtedy problemu z transportem?
  2. Czy przy Estacio del Nord również jest możliwość zakupu karty T10?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   1) Zdążycie jeszcze na metro – niedaleko dworca jest stacja Arc de Triomf. Wsiadacie w L1 i kierunek Hospital de Bellvitge. Wysiadacie na drugim przystanku – plac kataloński i tam przesiadacie się na zieloną L3 kierunek Zona Universitaria. Wysiadacie na trzecim przystanku – Paral – Lel. Jesteście 50 metrów od docelowej ulicy.

   2) Zdążycie jeszcze na godziny działania metra.

   3) Tak, tradycyjne okienka będą już pozamykane, ale są dostępne automaty. Pilnujcie bagaży w momencie zakupu, nie cieszy się dworzec dobrą sławą ze względu na kieszonkowców.

 31. Ania pisze:

  Witam,
  Uprzejmie proszę o informację.
  Z lotniska El Prat planuję dostać się w okolicę Barcelonetty.
  Planuję z lotniska przejechać Renefe R 2 Nord do Passieg de Gracia.
  Odpowiadałoby mi dostać się na stacje Jamuel I albo Eststio de Franca.
  Czy lepiej przesiąść się w metro czy w Renfe r 2 Sud?
  Czy przy przesiadce na Passieg de Gracia w metro bilet T 10 zostanie ponownie skasowany, czy będzie to liczone jako jeden przejazd?
  Rozumiem, iż przesiadka pomiędzy R2 Nord i SUD nie spowoduje ponownego skasowania biletu T 10.
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witam,
   Spokojnie z Renfe na metro możesz się przesiadać na bazie jednego biletu.
   Pociągiem czy metrem to w zasadzie żadna różnica.

 32. Monika pisze:

  Witam, bardzo fajna stronka. Mam jednak parę pytań. Przydatne informacje. Za kilka dni ląduję w Barcelonie el Prat. Z lotniska do hotelu transfer. Pytanie jednak dotyczy komunikacji miejskiej, gdyż nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi strefami. Skąd mam wiedzieć, że jadąc z hotelu np do centrum to jest I strefa a nie II strefa? Mapkę miasta dostanę gdzieś na lotnisku czy muszę zakupić gdzieś indziej?

  Oraz wiem, że jest luty, pogoda pokazuje ok 16 stopni, ale czego mam się spodziewać, jednak Hiszpania leży niżej, więc temperatura odczuwalna powinna być na plus parę stopni czy jednak się mylę? Bardzo proszę o informację, gdyż tu w Polsce zimno, i nie mam zielonego pojęcia jakie ubrania wziąć czy zimówkę czy jesienną kurteczkę. Z góry dziękuje za odpowiedzi Państwu 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cała Barcelona i najbliższa okolica, np. Badalona to I strefa.
   Mapę stref można znaleźć chociażby tu – https://mybarcelona.pl/bilet-t-10-poruszanie-sie-okolicach-barcelony/

   Mapę miasta bez problemu dostaniesz w informacji turystycznej na lotnisku. Najczęściej również w hotelach jest tego sporo, a obsługa często pomaga w pokazaniu gdzie i czym można dojechać.

   Jeśli chodzi o pogodę, to jest to jednak zima, więc bywa niestabilnie – jednego dnia cieplej, drugiego wyraźnie chłodniej. Tak jak jednak wspomniałaś, to temperatury w cieniu. W Barcelonie będzie przeważnie świecić słońce, więc będzie bardzo przyjemnie. Wziąbym jednak poza bluzą jakąś kurtkę na poranki oraz wieczory 🙂

 33. Piotr pisze:

  Dzień dobry, mam trzy pytania, które w pewien sposób nawiązują do siebie.
  1. Lądujemy w Barcelonie 07.03 o godzinie 13.15. Jak najlepiej z lotniska dostać się do hotelu Chic & Basic Tallers na Tallers, 82, Ciutat Vella?
  2. Planujemy w większości zwiedzać Barcelonę przemieszczając się pieszo (na ile wystarczy sił oczywiście).
  Czy w takiej sytuacji bilet T10 będzie najlepszym rozwiązaniem? Czy możemy go już użyć w pierwszym dniu wydostając się bezpośrednio z lotniska?
  3. Wylot z Barcelony mamy 12.03, a lot jest o 6.35 (rano). Zatem na lotnisku musimy być zapewne ok 5.30. W jaki sposób najlepiej w tych godzinach dostać się z hotelu na lotnisko? Podobno metro kursuje od godziny 5.00. Jeśli jedynym pewnym rozwiązaniem pozostaje taksówka, to czy znacie przybliżony koszt przejazdu na tej trasie? Czy istnieje możliwość aby dzień wcześniej zamówić taksówkę na konkretną godzinę? Ile czasu trwa przejazd z okolic hotelu na lotnisko (oczywiście czas przybliżony)?
  Bardzo dziękuję za każdą wskazówkę i pomoc 🙂

  1. Piotr pisze:

   Proszę tylko potwierdzić, czy pociągiem R2 dojadę z lotniska w okolice Tallers, 82, Ciutat Vella, i czy powinniśmy wysiąść na stacji PASSEIG DE GRACIA, bo to chyba najbliżej naszego celu.

   1. Beata & Tomek pisze:

    Tak, możecie przejść na nogach lub wsiąść w L2 w kierunku Paral – Lel i wysiadacie po przejechaniu jednego przystanku na Univeritat. Wszystko w ramach jednego przejazdu z lotniska 🙂

    1. Piotr pisze:

     Bardzo dziękuję za pomoc 🙂 Widziałem, że ze stacji PASSEIGE DE GRACIA do naszego hotelu jest ok 1,5 km. zatem warto chyba przejść taki kawałeczek 🙂

  2. Beata & Tomek pisze:

   1) Chic & Basic jest przy stacji metra Universitat, stąd najszybciej pociągiem z lotniska i przesiadka na metro.
   2) Tak, można go użyć w autobusie z lotniska oraz pociągu. Najlepsze rozwiązanie na zwiedzanie Barcelony
   3) Czas przejazdu taksówką to pewnie koło 20 minut o tj godzinie. Z Placu Katalońskiego który jest koło waszego hotelu wychodzi autobus nocny N17, który co 20 minut jedzie na lotnisko. Ostatni nocny kurs jest o 5:00.

 34. Rene pisze:

  Witam serdecznie!
  Świetna stronka 🙂 Niezwykle pomocna.
  Wybieram się w maju na kilka dni do Barcelony i tam będę mieszkać.
  Natomiast planuję 1 dzień na plażowanie w Lloret De Mar.
  Bardzo proszę o pomoc, jak zorganizować najtaniej i najszybciej podróż z Barcelony do LLoret De Mar (od godzin wczesnoporanych wyjazd i póżnopopołudniowych powrót)?
  Czym jechać, za ile, gdzie kupić bilety. Gdzie wysiąść w Lloret De Mar?
  Dziękuję za pomoc:)

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najpiękniej i najtaniej – pociąg – R1.
   W przypadku Lloret musisz wysiąść w Blanes i przesiąść się na autobus – jeżdżą bardzo często.

   Więcej: https://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

 35. Aleksandra pisze:

  Dzień dobry,
  W następny weekend lecimy z chłopakiem do Barcelony i byłabym bardzo wdzięczna za małą podpowiedź co do transportu z lotniska. Nasz problem jest taki, że przylatujemy bardzo późno, bo dopiero o 12 w nocy, a w dodatku musimy się dostać aż do Calderon de la barca 43. Spodziewam się, że nie uda nam się przejechać całą drogę z lotniska, aż na miejsce docelowe komunikacją miejską i być może będziemy musieli wziąć taksówkę w końcowym odcinku trasy. Jednak, żeby oszczędzić chociaż trochę pieniędzy na dalszą część wycieczki chciałabym dostać się komunikacją jak najbliżej miejsca docelowego i dopiero wtedy złapać taksówkę. Dodam tylko, że przylatujemy w sobotę, co może być jakimś ułatwieniem, bo podobno metro jest wtedy otwarte całą noc. Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, sobota jest pod tym kątem super.
   Co prawda pociągiem z lotniska się już nie wydostaniecie, ale możecie na bazie biletu T-10 jechać z lotniska nocnym autobusem N17. Po przyjechaniu na plac kataloński wsiadacie w zieloną L3 w kierunku Trinitat Nova.
   Wysiadacie na stacji Vall d’Hebro. Tam przesiadacie się w niebieską L5 i podjeżdżacie dwa przystanki – wysiadacie na El Carmel. Do wskazanego obiektu macie lekko ponad 200 metrów 🙂

   1. Aleksandra pisze:

    Super! Bardzo dziękuje za pomoc!!! 😉

 36. Piotrek pisze:

  Witam
  Mam mały problem logistyczny. W poniedziałek 5 marca mamy już wykupioną wizytę w Tibidabo, wiem że otwierają o 10 i chcemy być o tej godzinie na miejscu. Mieszkamy w Novotelu przy Avinguda Diagonal. I teraz pytanie jak to zrobić najlepiej ? 🙂 taksówką czy jednak może lepiej (szybciej) metrem, autobusem?
  Wczesnym wieczorem niestety wracamy już do zimnej Polski 🙁 zależy nam jednak żeby dojazd na Tibidabo był jak najszybszy.

  1. Beata & Tomek pisze:

   O Tibidabo będziemy w niedługim czasie pisali na stronie.
   Najszybciej można dostać się bezpośrednim autobusem – Tibibus T2A który odjeżdża z Placu Katalońskiego.

 37. Ola pisze:

  Witam,
  Proszę o pomoc dziś przylatujemy na El Prat
  1) Jak najlepiej dostać się z lotniska na Carrer de Badajoz, hotel Sb glow
  2) potem potrzebuję dostać się z hotelu na Carrer de Ferran

  1. Beata & Tomek pisze:

   1) Hotel jest blisko stacji metra Glories, dlatego my pojechalibyśmy pociągiem z lotniska na bilecie T-10 na Passeig de Gracia i tam przesiadka na czerwoną linię metra, która dojeżdża do tej stacji.

   2) Najbliżej stacja metra Liceu. Jeździ tu zielona linia L3.

   Schemat barcelońskiego metra znajdziesz we wpisie METRO.

 38. robaj pisze:

  Witam

  Czy na jednym bilecie T10 można podróżować w dwie osoby ? Tzn przekazywać sobie bilet w celu odbicia na bramkach. |Jedziemy na dwa dni i chcemy się zamknąć w 10 przejazdach.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, wkładasz bilet do czytnika i przechodzi jedna osoba, następnie wkładasz bilet ponownie i przechodzi kolejna osoba.

 39. Mariusz pisze:

  Witam.
  W środę przylecę na Terminal T1 i chce się dostać do Gran Via-Radi. Gdzie mam kupić bilet, jak się tam dostać od Terminala T1?
  Również z El campden Grassoti Gracia Nova do Lotniska na Terminal T2 ?
  Czy lepiej wyjdzie taksówką?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jakie są sposoby “wydostania” się z lotniska – opisujemy we wpisie Dojazd z lotniska.

   Wszystko zależy od twoich preferencji i budżetu – taksówka jest zawsze najwygodniejsza i najszybsza, ale swoje kosztuje.

 40. Dorka pisze:

  Dzień dobry! Na wstępie chcę powiedzieć, że robicie świetną robotę! Naprawdę SUPER! Dzięki Wam wiem jak dojechać z lotniska, jaki bilet kupić, co zwiedzić…. Dziękuję! Mam tylko jeszcze jedno pytanie: Jak skasuję bilet T10 w autobusie 46 z lotniska i potem przesiądę się na metro, to jak przejść przez bramki w metrze nie kasując ponownie biletu? Czy są może też wejścia bez bramek?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Po prostu wkładasz bilet w czytniku przed bramką – bramka się tworzy, ale na nie skasuje ci kolejnego przejazdu 🙂

   Dzięki za miłe słowa.

   1. Dorka pisze:

    Dziękuję 🙂

    1. Beata & Tomek pisze:

     Zamieściliśmy właśnie we wpisie zdjęcie jak wygląda wykorzystany bilet T-10 i w jaki sposób nadrukowują się na nim kolejne przejazdy.

 41. Piotr pisze:

  Mam pytanie o przesiadki – kasuje bilet w autobusie, potem chcę iść na metro (1,15′) to i tak muszę odbić bilet w bramce? To mi zaliczy kolejny przejazd pomimo że nie upłynęło 1h15′?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, trzeba odbić bo inaczej nie przejdzie się przez bramkę. System przetworzy bilet ale nie nadrukuje kolejnego przejazdu.

 42. Piotr pisze:

  Czy komunikacja – zwłaszcza autobusy działają sprawnie? Nie wiem, czy chce przepłacać za bustraffic? Czy może zostać przy zwykłej komunikacji? Bedę z 1,5 rocznym dzieckiem, więc na inne sprawy patrzę 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Autobusami przemieszcza się zdecydowana mniejszość. Przez gęstą siatkę metra, cały ruch przenosi się po ziemię. Ciężko zatem ocenić jak z punktualnością i czasami przejazdów.

 43. Kasia pisze:

  Jak najlepiej i najszybciej dostać się około 22 z Estació del Nord (tutaj zatrzymuje się autobus z lotniska) do Monlau, 8-10 Sant Andreu? Dwie osoby dorosłe. Kupić bilet T-10 (będziemy w mieście kilka dni) i skorzystać z linii metra L1?

  1. Kasia pisze:

   I jeszcze jedno pytanie, na ile stref powinniśmy kupić bilet?

   1. Beata & Tomek pisze:

    T-10 1 strefa – 10,2 euro. Obejmuje całe miasto i przyległe – mapę stref znajdziesz tu – https://mybarcelona.pl/bilet-t-10-poruszanie-sie-okolicach-barcelony/

  2. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, o tej godzinie załapiecie się spokojnie na metro. T-10 jak zawsze wychodzi najtaniej, bo jeden przejazd wychodzi lekko ponad 1 euro.

   Oczywiście możecie kupić jeden bilet na dwie osoby, ale myślę, że wykorzystacie spokojnie po jednym na każdego przez kilka dni, a nawet więcej 🙂

   1. Kasia pisze:

    Aby dostać się na podany adres skorzystać z L1?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Najlepiej, wysiadacie wtedy na stacji La Sagrera i macie 450 metrów pod wskazany adres.

 44. Kasia pisze:

  Witam, Czy kupując bilet T 10 mogę podróżować we wszystkich strefach? Planuję taką trasę zwiedzania: stadion Camp Nou, Szpital Santa Creu, na nogach do Sagrada Familia, stad na Passeig de Gracia i La Rambla do Portu. Czy taki plan wg Pani jest logiczny i wykonalny ? 😉 W jaki sposób najlepiej zobaczyć te miejsca?

  1. Beata & Tomek pisze:

   W jeden dzień spokojnie można taki plan wykonać 🙂
   Oczywiście na Camp Nou czy Sagrada Familia wstęp obowiązkowy. Jakkolwiek sama świątynia z zewnątrz robi wrażenie, tak stadion w ogóle. Jeśli nie masz zamiaru kupować zwiedzania stadionu, lepiej sobie odpuścić samo oglądanie z zewnątrz.
   Bilet T-10 jest dostępny w różnych wersjach. Mapę stref oraz ceny T-10 na poszczególne strefy można znaleźć tu: https://mybarcelona.pl/bilet-t-10-poruszanie-sie-okolicach-barcelony/

   Jak widać na mapce, 1 strefa do całe miasto Barcelona praz przyległe, np. Badalona, Castelldefells.

   A jeśli chodzi owstęp

 45. Ewa pisze:

  Serdecznie pozdrawiam! jesteście kopalnią wiedzy! Większość pytań turystów dotyczy wyjazdu z lotniska El-Prat. A ja chciałabym się upewnić jak dotrzeć NA LOTNISKO pociągiem R2N. Jedziemy z adresu Carrer de la Industria.
  Google mi podpowiada wsiadanie do pociągu na stacji El Clot Arago Railway Station. Pokazuje ze dojazd do lotniska zajmie ok.1 godzinę. Mam pytanie odnośnie dotarcia do terminalu T2, bo widzę podpowiedz, że trzeba wziąć autobus 46 (1 przystanek). Trudno mi przewidzieć jak się wyrobimy z biletami, a jedziemy z dzieckiem, więc mam pytanie czy z przystanku pociagu R2N nie ma do terminala T2 jakiegoś lotniskowego Shuttle busa? Czy tę drogę da się przejść piechotą?Pozdrawiam serdecznie.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma innego wyjścia, trzeba drogę pokonać pieszo.
   Wszystko jest dobrze oznakowane i nie jest to jakaś niesamowita odległość do pokonania, nawet z dzieckiem.
   Wczoraj wrzuciliśmy film w którym pokazujemy trasę z T2 na stację kolei Renfe R2 – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

 46. Pinio pisze:

  Witam,

  Wyglada na to ze zasady biletów T10 uległy zmianie. Nie dojedzie się nimi z i na lotnisko wymagany jest specjalny bilet. Nie wiem jak jest z autobusem i pociągiem ale dzisiaj dojechaliśmy na lotnisko metrem i nie mogliśmy wyjść. Zmuszeni byliśmy kupić kolejny bilet 4,60 euro od osoby tylko po to, żeby opuścić lotnisko. Szkoda, że sugerowaliśmy się Waszym postem. Trudno… ale przestrzegam następnych na i z lotniska tylko specjalny bilet na metro.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pinio – w kilku miejscach na stronie piszemy o metrze na lotnisko – linii L9 na którą obowiązują specjalne, lotniskowe bilety. Nawet w tym wpisie o rodzajach biletów wyraźnie wyliczamy “bilety lotniskowe”. We wpisie o dojeździe z lotniska – https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/ piszemy również o koniecznej specjalnej odpłatności w przypadku wybrania metra jako sposobu dojazdu na lotnisko…

   Kiedy powstała linia metra dodaliśmy również osobny wpis – https://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   Wydaje nam się, że wszystko jest jasno i czytelnie, ze zrozumieniem opisane.

  2. Gutek pisze:

   Chyba nieuważnie przeczytałeś.

 47. ania pisze:

  Hej!
  Przylatujemy (3 dorosłych i 7 dzieci) wieczorem (21:10) do El Prat. Będziemy chciały dotrzeć do Lloret de Mar. Jak najłatwiej, najbezpieczniej i niezbyt drogo? Czy zamawiać taxówkę, czy można dostać się innym transportem w rozsądnej cenie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najwygodniej taksówka, ale również spróbujcie napisać do ludzi z transport-barcelona.pl.

   Tanio – możecie jechać pociągiem z lotniska na Sants, a tam pociąg linii R1 (Renfe Cercanias) do Blanes – jeździ co 30 minut. Cena biletu to 5,90 euro. Czas przejazdu 1:20 – 1:30.

   Z lotniska również linie autobusowe 603 oraz 614 do Blanes. Obsługuje firma kompania Sagales. Cena biletu to 11,2 euro. Dla dziecka również takie taryfy.

   Z Blanes musicie podjechać jeszcze autobusem do Lloret, ale to już drobnostka.

 48. Ania pisze:

  Hej! Czy mogłabym prosić o pomoc, jak najlepiej dojechac z lotniska BCN do apartamentu przy stacji metra Monumental? 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej! Bardzo prosty dojazd – z lotniska pociągiem. Na Passeig de Gracia wysiadasz i przesiadasz się na fioletową linię metra L2 w kierunku Badalona. Wysiadasz na drugiej stacji.

   Kupując T10 wszystko to robisz na bazie jednego przejazdu.

   Szczegóły:
   Dojazd z lotniska
   El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu T-10

 49. Marcin pisze:

  Witam,
  Taka sprawa będąc w Barcelonie pojechaliśmy z żoną zobaczyć Szpital Św Krzyża spod Sagrady metrem na bilecie t 10, porobiliśmy kilka zdjęć i po paru minutach wróciliśmy na metro, przechodząc przez bramki znowu odbiło nam przejście dlaczego? Skoro na T 10 można jeździć godzinę 15 minut do woli? Proszę o pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie można wracać. Widocznie skorzystaliście z tej samej linii i nie pojechaliście dalej, tylko zrobiliście kurs zwrotny. Wtedy liczy nam kolejny przejazd.

 50. Wioletta pisze:

  Witam
  Proszę o pomoc, od 22.04 będę w Barcelonie i chciałabym dostać się z ul Travessera de Garcia do Aeri del Port. Jaki środek komunikacji byłby najlepszy, najprostszy, najtańszy (nie wykluczam spaceru). Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Do przejścia miałabyś kilka kilometrów.
   Najtaniej będzie podejście do stacji metra Joanic – 550 metrów.
   Jeździ tam linia żółta L4. Wsiadasz i jedziesz na stację Barceloneta.

   Jeśli bedzie to twoja jedyna podróż w mieście komunikacją publiczna, kup bilet pojedynczy.
   Jeśli jednak masz zamiar częściej się przemieszczać, kup bilet Hola BCN bądź popularny T-10 – 10 przejazdów za 10,20 euro 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *