Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,20 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu – tych jest sporo – T10, T50, T70. Uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd!

Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania. Bilet T-10 oraz T-70 to tzw multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę.

Wyjątkiem jest T-50, który jest biletem dla jednej osoby. Bilety T-50 oraz T-70 są ważne miesiąc od daty pierwszego skasowania.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy do mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 4,6 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-10, T-50, T-70 możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Karty Hola Barcelona działają ponadto w linii metra z lotniska L9S. Planując kolejny kilkudniowy wyjazd do Barcelony w 2019 roku z dzieckiem zakupiliśmy dla pełnej wygody właśnie te karty. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-10, T-50, T-70 czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci.

Mapa stref - Barcelona


Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

687 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Greg pisze:

  Witam. Ekstra pomocna strona i od razu pytanie. Po przejeździe pociągiem R2 z lotniska El Prat na stację Sants Estacio, planuję wsiąść w autobus H 10 i dostać się w okolice ulicy Regenta Mendieta. Muszę kasować bilet ponownie czy całą trasę pociągiem i autobusem pokonam za jednym skasowaniem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kasujesz go w autobusie, ale nie policzy ci kolejnego przejazdu. Wszystko zrobisz na jednym przejeździe.

 2. Monia pisze:

  Witam! Jestem właśnie na majówce w Barcelonie, mieszkam w pobliżu stacji Sant Adria de Besos, dojeżdżam do centrum pociągiem. Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś linie autobusowe, które przejeżdżają przez ciekawe miejsca i robią takie tour po mieście (w ramach T10, takie zwykłe autobusy)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   W ramach biletu możesz swobodnie poruszać się komunikacją publiczną, ale sama musisz wybierać linie, które jadą w interesujących cię kierunkach.

   Być może zainteresuje cię jednak autobus turystyczny – https://mybarcelona.pl/barcelona-bus-turistic/

 3. Gośka pisze:

  Hej. Mam pytanie czy jadąc w 3 osoby można skasować 3 razy jeden bilet T10 czy trzeba kupic 3 osobno?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Można skasować jeden bilet trzy razy.

   1. Marcin pisze:

    Jak to możliwe, że T10 można skasować dla kilku osób jeśli, zgodnie z następnymi odpowiedziami, bilet nie jest powtórnie kasowany przez czas jego ważności?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Marcin – nie za bardzo rozumiemy pytania.
     W każdym razie z jednego biletu może korzystać kilka osób – jest to tzw. multi person ticket.

     1. Marcin pisze:

      Witam ponownie. Nadal nie umiem zrozumieć jak to działa jeśli bilet T10 mogę wkładać do kasownika w różnych środkach komunikacji i bilet nie zostanie ponownie skasowany, natomiast w jednym kasowniku mogę skasować jednocześnie przejazdy dla kilku osób? Czy jedno nie wyklucza drugiego?
      Pozdrawiam, Marcin.

     2. Beata & Tomek pisze:

      Jeśli dobrze cię rozumiem, to jedno nie wyklucza drugiego 🙂

 4. Marta pisze:

  Hej. Mam zamiar poruszać się po Barcelonie z mężem i 2 letnim dzieckiem. Ile razy kasuje bilet – 2 czy za dziecko również? Rozumiem że przesiadka z metra do metra w ciągu 75 min jest traktowana jak ten sam przejazd?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Takie małe dziecko po prostu przenosicie na rękach bądź jedna osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę i odbiera dziecko przy bocznej furtce.

   Tak, można się przesiadać w ramach jednego przejazdu pod warunkiem, że nie będzie to trasa powrotna.

 5. Jolanta pisze:

  Witam ! Proszę o pomoc w dotarciu na lotnisko w Barcelonie z Plaza Espaniloa, wracamy do Warszawy 10 lipca odlot około 19.55. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Chodzi ci o plac hiszpański w Barcelonie czy w Madrycie?

   1. Jolanta pisze:

    Barcelona 🙂

    1. Beata & Tomek pisze:

     Sposobów jest kilka.
     Na placu hiszpańskim co chwila zatrzymują się Aerobusy.

     Są tu również trzy linie metra, więc można podjechać na Sants, a tam przesiąść się na pociąg na lotnisko.

     W północnej części placu znajduje się również przystanek linii autobusowej 46, która kursuje na lotnisko.

 6. Damian pisze:

  Witam. Jaki środek komunikacji jest najtańszy z Barcelony do Lloret de Mar?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociąg R1 do Blanes. Następnie autobus do Lloret.

   Z lotniska El Prat wygodne połączenie oferuje Moventis.

   Bezpośrednio za 12,90 euro. Odjeżdżają z lotniska co ok. 2 godziny.

 7. Łukasz pisze:

  Cześć. Rozumiem, ze kupując bilet na metro z lotniska w cenie 4,5 euro dojade w tej cenie roznymi liniami metra do przystanku San Adria, nie przekraczajac czasu 1h i 15 min, między przesiadkami?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, TMB podaje, że bilet dotyczy pojedynczego przejazdu na linii L9, a także pozostałej sieci metra.

 8. Jolanta pisze:

  Czy autobusem miejskim 46 dojedziemy na lotnisko w Barcelonie 🙂

 9. Jolanta pisze:

  Jesteście bardzo pomocni, dzięki za info. Z Placu Hiszpańskiego w Barcelonie mam wsiąść do L1 i dojechać do Glories. L1 to metro? Czy bilety T10 obowiązują (jeśli nie to jaki bilet ile kosztuje ) 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, L1 to czerwona linia metra 🙂
   Pojedynczy bilet to 2,2 euro.
   Bilety T-10 jak najbardziej obowiązują, a ich zakup najbardziej się opłaca – wtedy pojedynczy przejazd wychodzi 1,2 euro za przejazd.

 10. Olka pisze:

  Cześć,
  Może moglibyście mi pomóc 😉 Nie umiem znaleźć informacji dotyczącej ceny biletów /chodzi mi o komunikację miejską/ dla dzieci (wiek 14 i 9). Czy w Barcelonie obowiązują “bilety ulgowe”? Będę wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam Olka

  1. Beata & Tomek pisze:

   Olu – dla turystów ceny da dzieci w takim wieku jak dla dorosłych 🙂

   Dzieciaki mają zniżki, ale te mieszkające w Barcelonie. Posiadają imienne bilety okresowe.

   1. Olka pisze:

    ;-))
    Bardzo Wam dziękuje!
    Uściski!

 11. Ewa pisze:

  Doskonala pomoc! Rzetelny administrator. Brawo 🙂 Super dziękuję i pytań nie mam!

 12. Agnieszka pisze:

  Jaką wypożyczalnię samochodów wybrać z El Prat? Przylatujemy na tydzień z noclegiem w Commaruga i musimy jakoś tam się dostać. Może są inne opcje? Jeżeli posiadacie taką wiedzę to proszę o poradę 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Agnieszka – wszystko zależy od twoich preferencji.
   Trzeba przejrzeć ofertę wypożyczalni pod względem ew. kaucji i zabezpieczeń.
   Jako jedne z tańszych słyną Europcar czy Goldcar, które mają swój punkt na El Prat.

   O sposobach dojazdu z lotnisku oraz dyskusja na ten temat znajduje się tutaj – https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

 13. Marysia pisze:

  Witam,
  Jutro wieczorem lądujemy na lotnisku w Gironie i tam zostajemy na noc. W piątek chcemy się przenieść do Barcelony. Znalazłam połączenie pociągiem (38 minut) z Girony do Barcelona Sants. Później stamtąd musimy się przedostać metrem jeszcze jakieś 6 przystanków. Moje pytanie – czy mogę zakupić bilet TMB w Gironie i na nim przejechać do Barcelony? I w ten sam sposób z powrotem? 🙂
  Pozdrawiam,
  Marysia

  1. Beata & Tomek pisze:

   W Gironie kupisz bilet na pociąg, jeśli chcesz od razu dwustronny.
   Po przyjeździe na Sants w Barcelonie kupisz dowolnie interesujące cię bilety na przejazdy po mieście – od Hola BCN, po popularny T-10.

 14. Edzia pisze:

  Witam!
  Czy zmieniając środek transportu z metra na autobus na przykład kasuję bilet T-10 i w metrze i w autobusie, pomimo, że nie minęło jeszcze 1 godzina 15 minut?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie rozumiemy pytania 🙂
   Generalnie tak, na bazie biletu jednego przejazdu w bilecie T-10 możemy przesiąść się z metra na autobus. Mimo dwóch kasowań, ściągnie nam i tak tylko jeden przejazd.

 15. Edzia pisze:

  Jeszcze jedno pytanie :), jak najlepiej/najszybciej/najtaniej dostać się z lotniska w Gironie do Barcelony?

 16. Patryk pisze:

  Cześć 😉
  Wszedzie szukam info i nie moge znalezc..
  Mam pytanie odnośnie Barcelona Card/Hola Barcelona i dojazdu z El Prat do Villasar de Mar. Czy Barcelona Card/Hola Barcelona/bilet T10 obowiązują tylko w 1 strefie i obowiązują tylko na bus/metro? Z Villasar do 1 strefy należy dojechać pociągiem R1 na osobnym bilecie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hola BCN! obowiązuje również na pociągi podmiejskie, ale w ramach pierwszej strefy.
   Musisz zatem kupić dodatkowy bilet, bo Vilassar de Mar leży w drugiej strefie.

   Rozwiązaniem dla ciebie możemy być bilet T-10 na drugą strefę. Cena 20,10 euro.

 17. janasik pisze:

  Jadę z małym dzieckiem (8 miesięcy), rozumiem, ze za bilet komunikacyjny nie pace bo mogę je przenieść, a co z wózkiem? Jak wygląda poruszanie się z wózkiem? Nie wiem czy nie lepiej faktycznie spacerem albo dzieciaka w nosidło wziąć, niemniej wózek czasami się przydaje jak dziecko zaśnie.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Większość stacji metra nie ma kołowrotków, tylko bramki, które rozsuwają się na boki. Dzięki temu wkładasz dziecko do wózka, wkładasz bilet i razem z wózkiem spokojnie przechodzisz.

   Jeśli zdarzy ci się kołowrotek, to wtedy wózek trzeba przenieść, ale kojarzymy tylko jedną stację, na której jest jeszcze takie rozwiązanie.

   Wózek wygodny i dasz z pewnością radę 🙂

 18. Gosia pisze:

  Czy T10 obowiązuję również na L9 (z lotniska)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie, obowiązują tu osobne bilety.
   Działają za to karty Hola BCN!

 19. Marek pisze:

  Szukam dojazdu z Barcelony do Vilar Rural de Sant Hilari Sacalm.

 20. Daria pisze:

  Przesiadając się z pociągu Renfe do metra bilet zostanie skasowany 1 czy 2 razy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jaki bilet?
   Jeśli T-10, to musisz go odbić drugi raz, ale jeśli mieścisz się w wyznaczonym czasie, skasuje ci tylko jeden przejazd za połączenie Renfe + metro.

 21. Karolina pisze:

  Hej, dzięki za świetny blog i artykuł! Ja z kolei chciałam dostać się z lotniska El Prat do Sant Cougat des Valles (druga strefa z tego co rozumiem) pociągiem Renfe + S2. Czy mogę na taki przejazd wykorzystać bilet T-10 na dwie strefy?
  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, druga strefa. Bilet T-10 2 Zone wskazany 🙂

 22. Gabriela pisze:

  Witam,

  A jak przedstawia się komunikacja Badalona-Barcelona?

  Z góry dziękuję za odpowiedź!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Badalona jest przede wszystkim połączona z Barceloną metrem!

   Linie L2 oraz L10.

   Wzdłuż wybrzeża kursuje kolej – linia R1.

   Jest zatem świetnie skomunikowaną miejscowością, można by nawet rzec dzielnicą.

 23. Beata pisze:

  Witam, chcemy odwiedzić stadion Camp Nou jadąc z Malgrat de Mar. Mamy małych zapalonych kibiców 😉

  1. Czy na stacji w Malgrat de Mar kupimy bilety zarówno na kolejkę R1 jak i bilet T-10 już na metro?
  2. Na której stacji najlepiej wysiąść, jak najbliżej stadionu? Czy R1 dojedziemy tam bezpośrednio z Malgrat?
  3. Dzieci, które skończyły 4 lata płacą za bilet 100% ?

  Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witam,

   1) W Malgrat kupicie oczywiście bilety na R1, ale nie wiem jak wygląda sprawa z T10 na Barcelonę.
   2) Wysiądźcie na głównym dworcu – Sants. Tam kupicie chociażby T-10 na podróżowanie po Barcelonie. Przesiadacie się z pociągu na metro – niebieska linia L5 w kierunku Cornella Centre. Wysiadacie na Collblanc – stamtąd macie 450 metrów do przejścia.

   3) Dzieci 0 – 5 lat wchodzą za free 🙂 Ulgowe dla dzieci wieku 6 – 13 lat.

   Bilety na Camp Nou zarówno w wersji z wybraną datą, jak i bilety Open, zarezerwujesz również korzystając z linków referujących na naszej stronie – https://mybarcelona.pl/camp-nou/

   Udanego wyjazdu 🙂

 24. Emilia pisze:

  Witam,
  Wybieramy się w 7 osób (6 dorosłych i dziecko 8 lat) do Calafell.
  Lądujemy na terminalu 2.
  Czy jeśli kupimy bilet T-70 to będziemy mogli na nim jeździć również pociągami (R2N, R2S) z lotniska El Prat do Calafell i do Barcelony?
  Zastanawiam się czy są one ważne tylko na metro i autobusy czy też na pociągi.
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  1. Beata & Tomek pisze:

   W ramach T-10 strefa siódma, bo o te pewnie ci chodzi, można podróżować pociągami 🙂

   1. Emilia pisze:

    Chcemy zakupić bilet T-70 na 5 stref i jeździć między Calafell a Barceloną pociągami 🙂 Wyjdzie taniej niż 7 biletów T-10 🙂
    Ten bilet będzie wówczas ważny pociągi o których pisałam wcześniej i na metro i autobusy w samej Barcelonie, czy dobrze rozumiem?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak, kupując na piątą strefę masz łącznie 2 h 15 min na podróż.
     Pamiętaj, że wysiadając z pociągu tylko raz możesz w ramach jednego przejazdu możesz przesiąść się na metro, tramwaj czy autobus. Każdy kolejny przejazd będzie liczony już jako kolejny.

 25. Elwira pisze:

  Witam serdecznie – super strona gratuluje 🙂 Mam ogromną prośbę proszę mi podpowiedzieć jak najszybciej dostać się z lotniska El Prat do Montcada i Raixac, a dokładnie do Hotelu Ciutadela Montcada i Raixac. Bardzo proszę o pomoc, bo nie ogarniam zupełnie tych środków transportu. Wiem, żę 200m od hotelu jest dworzec kolejowy (Montcada-Ripollet) – to chyba przystanek?

  Planuje stamtąd codziennie przez 7 dni dostawać się do centrum Barcelony i zwiedzać Sagrada Familia, Park Guell. Chciałam też dostać się na Tibidabo i też nie wiem w co wsiąść i jaki bilet będzie mi potrzebny dla dwóch osób. Wyjazd mam w niedzielę, 17,06,2018 i będę wdzięczna za każdą podpowiedź z całego serca. Wiem dużo pytań, ale będzie mi to bardzo pomocne 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Elwira,
   Do Montcada i Reixac dostaniesz się pociągiem z Barcelony – linia R3.
   Odjeżdża co 20 – 30 minut więc nie ma żadnego problemu. Czas przejazdu to ok. 25 minut.

   Pamiętaj, że Montcada i Reixac leżą w pierwszej strefie, stąd kupując bilet T-10 na El Prat, jedziesz na miejsce na bazie jednego przejazdu (1,2 euro) 🙂

   W twoim przypadku to właśnie T-10 będzie najbardziej opłacalnym zakupem.

   Zobacz jak kupić bilet T-10 i jak dotrzeć na pociąg odjeżdżający z lotniska – LINK.

   1. Elwira pisze:

    Dziękuje Ci serdecznie, że poświęciłaś mi czas i odpowiedziałaś na pytanie:) Jednak ja jestem mało kumata chyba bo nie bardzo nadal wiem. Zrozumiałam, że z lotniska mam wsiąść najpierw w R2N do Barcelony, a następnie przesiąść się do R3 do Montcada i Raixac? Czy dobrze rozumiem, bardzo się obawiam, że się tam pogubię więc naprawdę wybacz, ale wolę się upewnić. Sprawdzałam na nawigacji google i pokazuje mi bezpośrednie połączenie linią R2N do samego Montcada i Reixac, czy to poprawne dane?

    Jeżeli jestem w błędzie to przepraszam.

    Mam jeszcze zapytania jeżeli mogę:
    1.Jak najszybciej dostanę się najlepiej z Montcada i Reixac a jak jest lepsze połączenie to z Barcelony na dwie plaże w Costa Brava Plataja Lloret de Mar, Plataja de Pals?

    2. Do Tarragony-Koloseum i ruin?
    Jesteś bardzo pomocna i jestem wdzięczna, że prowadzisz tego bloga, bo dowiedziałam się z niego masę rzeczy – tylko nie umiem ogarnąć logistyki:))) A czas mnie goni, to już za dwa dni:)

    1. Beata & Tomek pisze:

     Elwira – wszystko dobrze rozumiesz. Napisałaś, że chcesz dostać się do stacji Montcada-Ripollet, więc konieczna jest przesiadka na R3, który tam dojeżdża. PRzesiadając się na Sants z pewnością dasz sobie radę, a w razie czego pytaj osoby na stacji – z pewnością cię pokierują.

     R2N dojeżdża na stację Montcada i Reixac w dolnej części miasta.

     Jeśli nie chcesz się stresować przesiadką, jedź właśnie w taki sposób z lotniska, a potem próbuj się dostać do hotelu.
     Odległość miedzy tymi dwoma stacjami to 2 kilometry, wiec dystans bez problemu do przejścia.

     Co do pozostałych pytań – do wpis o komunikacji miejskiej w Barcelonie, a dotyczą one podróżowania po regionie Barcelony, stąd nie będziemy specjalistami w tej kwestii.

     1. Elwira pisze:

      Dziękuję serdecznie za odpowiedzi i teraz już jestem spokojna, że w każdej z tych możliwości trafię do hotelu 😜 Jestem wdzięczna za poświęcony czas i życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie 😄

     2. Beata & Tomek pisze:

      Udanego wyjazdu 🙂

 26. Hubert pisze:

  Cześć.
  Bardzo pomocna strona 🙂
  My lądujemy ok 24.00 jutro, tzn. 19.06.
  Polecono nam Aeobus A2, kursuje do 1.00.
  Jest jakaś alternatywa? Co jeśli byśmy nie zdążyli?

  Edit: Gdzie niedrogo jeść? 🙂
  Pozdrawiam,
  /hubert

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hubert – jeśli nie Aerobus, to po prostu autobusy nocne.
   Myślę, że na Aerobus spokojnie zdążycie.

   Informacje o nocnych liniach z lotniskach znajdziesz tu: Dojazd z lotniska.

 27. Beata pisze:

  A jak wyglądają zniżki na komunikację miejską dla 4, 5 i 6 latków?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tylko dzieci do czwartego roku życia mają bezpłatne przejazdy.
   W pozostałych przypadkach płacą normalnie (tylko dzieci mieszkające w mieście oraz regionie mają zniżkowe bilety miesięczne, kwartalne itd).

   1. Beata pisze:

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

   2. Beata pisze:

    Ostatnie pytanie odnośnie biletu T-dia, czyli jednodniowego. Kasuję go przy pierwszym przejeździe i potem już przy następnych przesiadkach nie muszę kasować, tak? Jest ważny do końca danego dnia?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Odbijasz go za każdym razem, bo np. w metrze czy pociągasz i tak musisz go odbić, żeby przejść przez bramkę.
     Za każdym razem bramki cię będą przepuszczały.
     A autobusach też trzeba choć przypuszczam, że żadne konsekwencję by cię nie spotkały gdybyś zapomniała tego zrobić 🙂

     Na trasach gdzie jeździ autobusami sporo turystów – sami kierowcy pilnują czy bilet jest odbijany.

 28. Klaudia pisze:

  Witam. W niedzielę 24 Jadę do Barcelony Lotnisko El Prat do Hotelu Eurohotel Diagonal Port, chciałam zapytać w jakiej strefie znajduje się ten hotel i czy do hotelu dojadę na bilecie T 10? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 29. Wojtek pisze:

  Witam, czy istnieje jakaś strona/aplikacja która wytycza trasę/połączenia komunikacji miejskiej? Coś w rodzaju naszego „jak dojadę”.

  1. Beata & Tomek pisze:

   TMB, czyli lokalny przewoźnik miejski ma specjalną aplikację na telefon ale jeszcze nie testowaliśmy.

 30. Angie pisze:

  Cześć, świetna strona!
  Serdecznie proszę o pomoc, będziemy w 3 osoby przez 1,5 dnia w Barcelonie (wtorek 13:00 – środa 17:00). Hotel mamy w centrum (dzielnica Gràcia), przylatujemy i wylatujemy z El Prat. Zakładając, że ok 1h zajmie nam dojazd w jedną i potem w druga stronę na lotnisko, czy opłaca się wziąć bilet T-10, czy bardziej 48h? Zostaje wówczas 8 przejazdów, czyli 1h15min x 8 = 10h. Wydaje się wystarczająco dużo, ale:
  – czy można z tego biletu korzystać z/do lotniska El Prat, czy to lotnisko nie obejmuje dojazdów z/do centrum?
  – sumując ten czas wychodzi teoretycznie 10h, ale czy mozna cofać się w ramach jednego przejazdu? Np. przejechać 10 stacji metra, pobyć chwile w jednym miejscu i potem cofnąć się np 5 stacji metra i tam przesiąść się w autobus w ramach tych 1h15min?

  Planujemy zwiedzić raczej kilka miejsc i trochę pochodzić, i jeśli jest to rzeczywiście 10x1h15min=12h30min to świetna sprawa, ale gorzej jak są jakieś “ale” i może wtedy lepiej wziąć 48h…

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Angie,
   Dzięki za miłe słowa.

   Z lotniska można dojechać do miasta korzystając z komunikacji publicznej oraz biletu T-10.
   Więcej znajdziesz we wpisach Dojazd z lotniska oraz Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu T-10.

   Nie można się cofać – wtedy z biletu T-10 zejdzie nam kolejny przejazd.

   Decyzja co do zakupu biletu zależy zatem od was, bo wszystko zależy od tego w ile miejsc i w jakiej kolejności zamierzacie “zaliczyć”.

   1. Angie pisze:

    Dzięki!
    Jeśli jest 10 przejazdów, to rozumiem, że jak 3 razy skasuje bilet w jednym kasowniku, to wtedy w trójkę przejedziemy na tym T-10 i zostanie 7 przejazdów?
    Potem jak się przesiądziemy w ramach 1h15min do np. autobusu to też kasuje 3 razy (na każdą osobę) i ciągle pozostanie 7 przejazdów do wykorzystania?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Dokładnie tak jak piszesz.

 31. Ola pisze:

  Hej . Proszę o pomoc. Jak najtaniej dostać się z miejscowości Calella do Barcelony?
  Pociąg czy autobus? Będąc już w Barcelonie chcemy z mężem zwiedzić Sagrade, Park Gueil, Camp Nou. I moje pytanie jaki najlepiej bilet wybrać? T10 czy może kupić dwa razy całodzienny? Czekam. Na odp pozdrawiam 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Do Calelli bardzo wygodne są połączenia kolejowe.
   Szybko i w dobrej cenie. Więcej znajdziesz tu: https://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

   Co do poruszania się po samej Barcelonie to kwestia indywidualnych zapatrywań – być może zmieścilibyście wszystkie podróże na jednym T-10, ale pełen komfort w niewiele wyższej cenie da wam T-Dia. Bilet całodzienny na nieograniczoną liczbę przejazdów. Kosztuje 8,6 euro.
   W przypadku jednodniowej wycieczki do Barcelony będzie to świetne rozwiązanie.

 32. Szymon pisze:

  Witam,
  Wybieram się z rodziną do Hiszpanii – 3 osoby. Będę jechał z lotniska El Prat do Blanes pociągiem najpierw R2N a potem z przesiadką na R1. Mam zamiar kupić bilet T-10 do 5 strefy (chcę też jeździć do Barcelony). Proszę o informację czy bilet T-10 strefy 5 upoważnia mnie do przejechania z lotniska aż do Blanes? Czy bilet T-10 strefowy obowiązuje również na komunikację metra i autobusy w Barcelonie?

 33. Przemek pisze:

  Czy na bilet T-10 na 4 strefę mogę poruszać się tylko pociągami Rodalies, czy także liniami metra i autobusami po Barcelonie ?
  Z góry dzięki za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Przemek – można, ale kiedyś spotkałem się z informacją, że jeśli przyjeżdżasz na T-10 np. na czwartą strefę do Barcelony, to w ramach dostępnego czasu możesz się przesiąść raz na metro – czyli dojechać np. na Sants, a stamtąd zrobić jeszcze kurs metrem.

   Teoretycznie wszystko szczegółowo jest opisane tu: Autoritat del Transport Metropolita

 34. Mati pisze:

  Dzień dobry,
  Jak nazywa się przystanek kolejki R1, który będzie najbliżej centrum Barcelony?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Barcelona – Pl. Catalunya 😉

 35. Jagoda pisze:

  Witam, za tydzień wyjezdżamy z Mężem do Malgrat de Mar i jeden lub 2 dni planujemy spędzić w Barcelonie. Chciałabym się dowiedzieć jaki bilet z Malgrat de Mar do Barcelony jest korzystniejszy, bo z tego co się orientuje to Malgrat de Mar to strefa 5 i bilet T-10 (5 stref) kosztuje 40,50€. Czy może lepiej kupić bilety jednorazowe na pociąg do Barcelony i z powrotem a dopiero w Barcelonie poruszać się biletem T-10 za 10,20€

  z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jagoda,
   Jeśli zamierzacie jechać dwa razy do Barcelony, to przy dwóch osobach macie 8 przejazdów.
   Kupując T-10 na V strefę wyjdzie wam lekko ponad 5 euro za przejazd, a ostatnie dwa możecie komuś przekazać 🙂

   Jednorazówka wychodzi 5 euro, więc nie ma żadnej różnicy.

   W Barcelonie najlepiej kupić T-10 na pierwszą strefę za 10,20 euro bądź mega wygodny bilet całodzienny za 8,6 euro – bez limitu przejazdów.

   1. JAGODA pisze:

    WIEEELKIE dziękuję :*

 36. Anna pisze:

  Cześć, my- 2 dorosłych i 2 dzieci 🙂 23.07 planujemy jechać z lotniska El Prat do Santa Susanna i jak zrozumiałam wystarczy kupić T10 na 5 strefę i na tym jednym bilecie, karcie dojedziemy bez problemu?
  R2 z lotniska do Sants i potem R1 do Santa Susana? i potem droga powrotna po 7 dniach do Barcelony, bo jeszcze tam planujemy zostać 3 dni.
  Zostaną nam 2 przejazdy, ale wtedy możemy je wykorzystać jeżdżąc po Barcelonie? albo jadąc z Barcelony na lotnisko?

  Ogromnie Was podziwiam za wszystkie komentarze, odpowiedzi 🙂 bo wszyscy właściwie pytamy o to samo 😉 ogólnie wspaniała strona, bardzo pomocna 🙂
  Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ania – dzięki za miłe słowa 🙂

   W zasadzie wszystko OK – mieścisz się w określonym czasie oraz ilości przesiadek.
   Ostatnio turyści pokonywali w ten sposób trasę i jechali właśnie na T-10 na 5 strefę na linii El Prat – Sants – Santa Susanna.

   Dla nas logiczne jest to, że można później wykorzystać ten bilet na przejazd pociągiem z miasta na El Prat.
   Pojawiają się jednak sprzeczne informacje odnośnie łączenia tego biletu w Barcelonie np. z metrem.

   1. Anna pisze:

    Dziękuję za odpowiedź 😀 to jeszcze jedno ostatnie pytanie. Z Santa Susanna będziemy wracać do Barcelony i nasz apartament znajduje się na ulicy Arago 249. Podobno jest tam niedaleko stacja kolejowa. Czy pociąg z Santa Susanna zatrzymuje się na niej? Czy będziemy musieli się przesiadać.
    Nasz bilet chciałam wykorzystać tylko na pociągi więc z metra raczej nie będziemy korzystać.
    W razie co kupimy T10 na pierwsza strefę żeby się przemieszczać po Barcelonie 😀

    1. Beata & Tomek pisze:

     Passeig de Gracia – duży węzeł, ale niestety R1 z Santa Susanna się tam nie zatrzymuje.
     Musielibyście przesiąść się na El Clot na pociąg R2 lub podjechać tu metrem.
     Z Passeig de Gracia dostaniecie się za to R2N na lotnisko El Prat 🙂

 37. Natalia pisze:

  WItam. Mam dwa krótkie pytania. Czy z biletu dziennego T-DIA może korzystać kilka osób tak jak w przypadku biletu T-10 czy każda osoba musi mieć własny bilet T-DIA? I czy bilet T-DIA obowiązuję na każdy rodzaj transportu miejskiego?

  1. Beata & Tomek pisze:

   T-Dia – jeden bilet – jedna osoba.
   Obowiązuje na publiczne środki transportu (TMB), czyli autobusy, metro, pociągi regionalne, miejskie w ramach I strefy.
   Co ważne, na bazie tego biletu można przejechać się raz z lotniska do miasta i na lotnisko linią metra L9, która w normalnym przypadku jest dodatkowo płatna.

   1. Anna pisze:

    A jak jest z tym biletem T-Dia? Jeśli skasuję go w niedzielę o 17.00 to jest ważny do 17stej poniedziałek, czyli 24h od skasowania? Czy traci ważność o 24tej w niedzielę?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Jest ważny 24 godziny od pierwszego skasowania.

 38. Lech pisze:

  Dzień dobry,
  Przylatujemy na El Prat wieczorem, 4 osoby i musimy dostać się do Pineda de Mar.
  Koszt przejazdu pociągiem z biletem jednorazowym to 9,50 czyli za przejazd z lotniska i powrót zapłacilibyśmy 8 x 9,50 = 76 euro.
  Zamiast pojedynczych możemy kupić 1 bilet T10 4 zones i wykorzystać go na przejazd w 2 strony kasując po 4 razy co będzie kosztowało 35 euro czyli połowę pierwszej wersji.
  Jeśli jest tak jak powyżej to możemy dokupić jeszcze jeden T 10 4 zones i w sumie będziemy mieli 20 przejazdów z czego 8 zje transfer z i na lotnisko a 12 zostanie do wykorzystania na jednodniową wycieczkę z Pineda de Mar do Barcelony?
  Wiem, że to kolejna wersja opcji opisanych powyżej ale bardzo proszę o potwierdzenie czy tak to działa.

  Pozdrawiam serdecznie!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Jednorazowy bilet do Pineda de Mar kosztuje 5 euro.
   Ale trzeba jeszcze dojechać z El Prat na Sants – można tu wykorzystać T-10 na pierwsza strefę co dam nam 1,2 euro / osoba + 5 euro pociąg = 6,2 euro za przejazd lotnisko – Sants – Pineda.

   Bilet na czwartą strefę kosztuje 35,25 euro, czyli ok. 3,5 euro za przejazd. Na bazie tego biletu pojedziecie z lotniska R2N i przesiadacie się na Sants na R1. Dwa odcinki odbędą się na jednym przejeździe, co dam wam 4 przejazdy w jedną i 4 przejazdy w drugą.

   Jeśli będziecie chcieli zrobić jednodniową wycieczkę, dokupujecie kolejny T-10 4 strefa, ale w zapasie zostaną wam 4 przejazdy 🙂
   Wyjdzie i tak taniej, niż bilety jednorazowe.

   1. Lech pisze:

    Bardzo dziękuję!
    Nie miałem jeszcze czasu na szukanie dokładnych informacji o Barcelonie, wiem tylko, że musimy zobaczyć jak najwięcej Gaudiego, ale teraz będę miał na to parę dni i przynajmniej wiem od jakiej strony zacznę lekturę 😉
    Wiedzę na temat komunikacji macie IMPONUJĄCĄ! Gdybym miał komuś tłumaczyć jazdę po Krakowie to przy Was nie wiem nic.

 39. Ania pisze:

  Dzień dobry,
  Czy bilet T-10 obowiązuje również na autobusy?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, nie dotyczy oczywiście autobusów turystycznych czy Aerobusa z lotniska.

 40. Marta pisze:

  Witam!
  Wraz z innymi czterema osobami zatrzymujemy się w miejscowości Salou w hotelu Playa do Oro. Bardzo chcemy zwiedzić Barcelonę. Planujemy podróż pociągiem, a Barcelonę zwiedzać, zaczynając od Parc Guell. Czy mogłabym się dowiedzieć jak nazywają się stacje pociągu i ewentualnych dalej przesiadek w jakiś środek lokomocji, aby dostać się jak najbliżej tego parku? Planujemy sporo chodzić, ale mamy ze sobą 5 latka i 12 latkę i w upale raczej sobie nie poradzą z taką liczbą kilometrów. Czy w związku z tym zakupienie biletów jednodniowych byłoby najlepszym rozwiązaniem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Marta – w waszym przypadku bilety całodzienne T-Dia bądź T-10. Polecam wydrukowanie sobie wcześniej mapki metra, bo gwarantuje to nam najszybsze poruszanie się po mieście. Jeśli będziecie przyjeżdżać pociągiem do miasta, to czy wysiądziecie na Sants czy np. Passeig de gracia nie robi już większego znaczenia.

   Przyjeżdżając do Barcelony pociągiem, chcąc dostać się do Parku Guell, musisz i tak przesiąść się na metro i dojechać na stację Lesseps – zielona linia L3 zawiezie nas bezpośrednio na Lesseps.

 41. Marta pisze:

  I jeszcze jedno pytanie. O co dokładnie chodzi ze strefami w Barcelonie? Nigdy nie poruszałam się komunikacją miejską w mieście gdzie obowiązują strefy. Czy to znaczy, że jeśli kupie bilet jednodniowy T-dia to jeszcze muszę uważać na to w jakiej strefie się poruszam? Czy muszę strefy w jakiś sposób uwzględnić podczas zakupu takiego biletu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Teoretycznie tak, ale pierwsza strefa to cała Barcelona + przyległe miejscowości 🙂
   Jeśli masz zamiar poruszać się po mieście, bazujesz na bilet 1 strefa.

   Bilety na strefę 2,3 czy czwartą są istotne dla osób, które dojeżdżają do Barcelony z miejscowości na Costa Brava.

 42. Ola pisze:

  Dzień dobry, jak mogę się dostać do Sitges z Residencia Universitaria Barcelona Diagonal i jaki ma kupić bilet ( strefa 2) ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ola,

   Jeśli będziesz jechała tylko raz pociągiem, to kup po prostu bilet jednorazowy do Sitges, a kasjer wyliczy ci koszt.
   Strefa jest ważna w przypadku kupowania biletów wielorazowych.

   Do Sitges z Sants dostaniesz się pociągiem R2S.
   Koszt przejazdu to 4,2 euro za bilet jednorazowy, a 27,40 euro kosztuje bilet T-10 na 4 strefę (wychodzi 2,74 euro jeden przejazd).

   Na Sants dostaniesz się zieloną linią metra L3, która odjeżdża ze stacji Maria Cristina – 650 metrów od wskazanego przez ciebie miejsca.

 43. Maciej pisze:

  Witam
  Chciałbym się dowiedzieć czy potrzebny jest dodatkowy bilet na bagaż w komunikacji w Barcelonie?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma takiego wymogu.

 44. Krystian pisze:

  Witam serdecznie,
  Mam pytanko… Jak najlepiej i najszybciej dostanę się z lotniska El Prat w okolice Park Jardins de Can Miralletes?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Możesz jechać pociągiem R2N z lotniska i przesiąść się na Sants na linię metra L5.
   Wysiadasz na stacji Camp de l’Arpa i jesteś w okolicy parku 🙂
   Kupując bilet T-10 wszystko zrobisz na jednym przejeździe, czyli 1,2 euro / osoba.

 45. daria pisze:

  Witam
  Zaczynam pracę w Barcelonie i nie jestem pewna jaki bilet powinnam kupić aby obowiązywał na wszystkie rodzaje transportu (np. metro i ferrocarril). Chodzi mi tutaj o np. bilet miesięczny.
  Widzę, ze jesteście super zorientowani więc mam nadzieję, że i tu pomożecie! 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Daria – w twoim przypadku najlepiej faktycznie miesięczny.
   Nazywa się T-Mes i kosztuje 54 euro.

   Są również bilety 3-miesięczne – T-Trimestre. Koszt to 145,30 euro.

   Oczywiście poruszasz się w nielimitowany sposób w całym zintegrowanym systemie, czyli autobusy, metro, pociągi miejskie oraz regionalne w I strefie.

 46. Aga pisze:

  Dzien dobry,
  Wybieram się we wrześniu do Hiszpanii (Santa Susana). Planuję kilka wypadów do Barcelony. Wiem, ze kursuje fantastyczna linia R1, z której korzystałam dwa lata temu. Natomiast w tym roku, sprawdzając przejazdy na tej trasie, po 2 września, nie odnajduje żadnych informacji. Owszem, jest w PDF rozkład jazdy, ale przy planowaniu przejazdu – nie pokazuje dalej niż do 31 sierpnia. Nie natknęłam sie na żadna informacje o zamknięciu linii R1. Trochę sie niepokoję.
  Czy jest Pani wiadomo coś na ten temat? Bardzo dziękuje za pomoc.
  Pozdrawiam serdecznie
  Aga

  1. Beata & Tomek pisze:

   Aga, faktycznie na stronie Rodalies wyskakuje błąd z pokazywaniem wrześniowych kursów.
   Myślę, że są na 100%, mają tylko jakiś problem techniczny.
   Zajrzę z ciekawości za kilka dni i sprawdzę czy kursy się pojawiły 🙂

   1. Aga pisze:

    Dziękuję za info.
    Mój powtórne zapytanie wynikało z tego, że nie widziałam swojego pierwszego komentarza 🙂

   2. Beata & Tomek pisze:

    Oczywiście, wszystko OK i rozkłady na wrzesień są dostępne 🙂

 47. Anita pisze:

  Hej, super pomocna strona 🙂 Mam pytanie czy w ramach biletu T10 można również skorzystać z przejazdu na i z lotniska. Pytam ponieważ cena tego biletu jest droższa niż standardowa cena przejazdu. Wybieramy się jutro ! 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   W ramach standardowych biletów można jechać z lotniska autobusem miejskim oraz pociągiem.
   Szczegóły:
   Dojazd z lotniska El Prat
   Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 48. sławek pisze:

  Witam
  Jak najlepiej dojechać z lotniska El Prat do Camping Castell Montgri?
  Czy tez kupić ten bilet T10?
  jadę pierwszy raz do Hiszpanii i mam dużego stresa.

  Sławek

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sławek – jest to na tyle kawałek, że pozostaje ci autobus Sarfa.
   Są połączenia z El Prat bezpośrednio na Twój camping!
   Autobus jedzie 3 h i kosztuje 23,7 euro.
   W ciągu dnia odjeżdżają trzy.

   Szczegóły, a także ew. rezerwację zrobisz na moventis.es.

   1. Sławek pisze:

    Witam. A kolega patrzył, że wcześniej,bo po 7 rano możemy jechać A2 z terminal C do Pl. Espanya, potem H12 do Gran Via Marina i potem 1 z Estacio del Nord do Lestratit AV Grecja. Nie wiem tylko co to za środki komunikacji i jakie bilety i gdzie kupić na A2 H12 i 1?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Sławek – owszem – pewnie można tak kombinować i dojechać na różne sposoby.
     A2 to Aerobus. Bilet dla jednej osoby na przejazd na pl. hiszpański to 5,9 euro. H12 to autobus miejski – bilet jednorazowy to 2,2 euro.

     Autobus nr 1 to właśnie Sarfa (Moventis).

     Jeśli zdążysz ta ten poranny autobus, to taniej możesz jechać pociągiem z lotniska. Na jednym przejeździe 2,2 euro pojedziecie na El Clot. Macie stamtąd prawie 2 km na dworzec więc w ramach tego biletu możecie przesiąść się na metro – czerwona linia L1 i wysiadacie na przystanku Arc de Triomf – koło dworca.

     Całą trasę zrobicie za 2,2 euro i bez jeżdżenia po mieście autobusem (czas). Kupując bilet 10 – przejazdowy T-10 możecie wtedy koszt pojedynczego przejazdu zmieścić 2 1,2 euro. Przyda wam się zresztą w drodze powrotnej.

     Jak dojść na pociąg i kupić T-10 – Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 49. Aga pisze:

  A linia S1 to metro czy tramwaj?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Linie poprzedzone literką S to kolej miejska (pociąg) FGC (Ferrocarrils de la Generalitat), który uzupełnia sieć metra, a także łączy katalońskie miejscowości z Barceloną. Zasada ta cała co w metrze i akceptowane te same bilety.

 50. Filip pisze:

  Cześć,
  Wspaniała strona z mnóstwem informacji, aż buzia się cieszy 🙂 Chciałbym dowiedzieć się jak w dwie osoby możemy się dostać z La Pineda do Barcelony na zwiedzanie miasta. Bardzo proszę o wskazówki.
  Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzięki 🙂
   Obawiam się Filip, że będziesz musiał podjechać do Tarragony, aby stamtąd łapać np pociąg do Barcelony.
   Pociągów jest niesamowicie dużo, w zasadzie co 10 minut coś odjeżdża.
   Pociągi Regional Express nawet za 8,5 euro / bilet, a Intercity 10,5 euro / bilet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *