Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,20 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu – tych jest sporo – T10, T50, T70. Uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd!

Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania. Bilet T-10 oraz T-70 to tzw multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę.

Wyjątkiem jest T-50, który jest biletem dla jednej osoby. Bilety T-50 oraz T-70 są ważne miesiąc od daty pierwszego skasowania.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy do mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 4,6 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-10, T-50, T-70 możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Karty Hola Barcelona działają ponadto w linii metra z lotniska L9S. Planując kolejny kilkudniowy wyjazd do Barcelony w 2019 roku z dzieckiem zakupiliśmy dla pełnej wygody właśnie te karty. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-10, T-50, T-70 czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci.

Mapa stref - Barcelona


Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

777 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Sylwionka pisze:

  Dzień dobry,
  Mam kolejne pytanie – znalazłam autobus spod Sagrada Familia do Park Guell tzw linia BCTE.
  Czy mogę dojechać na kartę Hola, czy na tę linię jest oddzielny bilet?

  1. Beata & Tomek pisze:

   BCTE to Barcelona City Tour – linia wschodnia (East). Autobus turystyczny Hop on Hop off.
   Szczegóły: Barcelona Bus Turictic, a także Barcelona City Pass.

 2. Paweł pisze:

  Witam,
  Mam mały problem z ustaleniem sposobu dostania się z lotniska El Prat do miejsca noclegu. Przylatuję Ryanairem 21 sierpnia o 23.45. Nocleg mam na peryferiach miasta – Residencia Universitaria Sarrià, adres: Esports, 1-7, Sarrià-St. Gervasi. Oczywiście mogę wziąć taxi, ale chcę też ustalić czy mogę dostać się tam tańszym środkiem transportu. Dostałem informację że mogę dotrzeć tam biorąc najpierw Aerobus z lotniska do Placa Catalunya, potem przesiadka na linię nocną N8 i dojazd do Can Caralleu. Mam pytania: 1) jak często jeżdżą Aerobusy na Placa Catalunya po północy, czy mają jakieś numery? 2) gdzie znajdę rozkład jazdy autobusu nocnego N8? Nie chcę żeby się okazało, że ucieknie mi jakiś autobus i będę czekał kilkadziesiąt minut w nocy na przystanku (jadę z dzieckiem).

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paweł – żaden problem.
   Z lotniska możesz się wydostać zarówno Aerobusem, jak i miejskimi – nocnymi.
   Na Aerobus obowiązuje bilet – 5,9 euro, ale jeździ co 10 minut. Jest przestronny i odjeżdża bezpośrednio spod terminala. Ostatni kurs o 1:00.

   Jeśli chodzi o nocne z lotniska, to więcej informacji znajdziesz tu:
   Dojazd z lotniska
   Autobusy nocne

   Pod wasz obiekt faktycznie jeździ N8. Nocne jeżdżą często – dokładnie co 20 minut.

   Pod linkiem – KLIK – znajdziesz godziny odjazdu z placu katalońskiego linii N8.

 3. Paweł pisze:

  Jakie są ceny biletów kolejowych Catalonian Rail Trains? Mam zakwaterowanie w Residencia Universitaria Sarrià i stamtąd do centrum jeździ pociąg w/w linii. Czy są bilety wieloprzejazdowe?
  Czy na autobus V7 Bus obowiązują bilety wieloprzejazdowe T-10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ceny na przejazdy pociągiem są takie same, akceptowane są karty T-10, bo wszystko w pierwszej strefie.
   Identycznie sprawa wygląda w V7.
   Z tego co widzę, koło twojego obiektu zatrzymuje się V3 😉

 4. Michał pisze:

  Jak najlepiej będzie się dostać 18.08 na Circuit de Barcelona-Catalunya z Carrer de Londres ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli w tym dniu nie ma zawodów, a jedynie treningi, to pociągiem R2 do Montmelo.

   Możesz jechać np. z Passeig de Gracia – czas przejazdu to 25 minut.

 5. DANIEL pisze:

  Witajcie,
  Czy na bilety dzienne T-DIA (8,60 euro) dojadę z lotniska EL Prat do centrum Barcelony?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Oczywiście! Korzystaj oczywiście z autobusu miejskiego 46, a najlepiej z pociągu R2N.

 6. Kacprzyk pisze:

  Witam
  Jak dojechać z lotniska El Prat do Hostel Sans. Przylatuję o godz. 23.45. Proszę o pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   W jaki dzień tygodnia przylatujesz?

   Jeśli w tygodniu, to koło Hostelu jeżdżą nocne N2, N14, N28.

   Możesz zatem Aerobusem z lotniska jechać na palc hiszpański, a stamtąd podjechać kawałek do hostelu w/w nocnymi.

   Możesz ew. jechać nocnym z lotniska na plac kataloński i tam wsiadać w w/w linie.

   Szczegóły: Autobusy nocne w Barcelonie

 7. Małgorzata pisze:

  W jaki bilet najlepiej wyposażyć się na półrocznej wymianie Erasmus+ dla osoby poniżej 25 roku życia przy przejazdach z przesiadkami?
  Gdzie można go nabyć i jaki dowód tożsamości będzie sprawdzany?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Małgosia – w twoim przypadku najtaniej wychodzi karta T-Jove. Jest ważna 90 dni od pierwszego skasowania, czyli 3 miesiące. Jej koszt to 105 euro, co daje ci średnio 35 euro za miesiąc!

   Tylko dla osób do 25 lat – nielimitowane przejazdy.

   Warunkiem jest nadrukowanie serii i numeru twojego dokumentu tożsamości/paszportu. Jest zatem “imienny”.
   Kup go najlepiej w tradycyjnej kasie.

 8. Ania pisze:

  Którą z kolejek wybrać, która ciekawsza? Portowa Miramar czy kolejka Montijuic?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie korzystaliśmy, natomiast pierwsza z nich daje podobno mocniejsze doznania 🙂

 9. Gosia pisze:

  Witam, mam pytanie dotyczące biletu T-10 czy jak jadą na nim dwie osoby np z lotniska do centrum, to jedna się odbija druga również i czy w tym momencie z tych 10 przejazdów odliczamy 1 przejazd czy 2? – ze względu na to, że druga osoba też się odbija?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Gosia – pierwsza osoba wkłada bilet do czytnika, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet – bo skasowany wyskakuje przed bramką – kasuje go ponownie. Dzięki temu na jednym bilecie jadą dwie osoby i ściągane są z niego dwa przejazdy.

 10. Paulina pisze:

  Witam,
  Jak dojechać z lotniska El Prat do Calella?
  Wystarczą 10 przejazdówki czy trzeba kupić oddzielny bilet? Przylatujemy 3 września pomiędzy 9 a 10 rano.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paulina – najlepiej pociągiem z lotniska na Sants a tam przesiadka na R1.
   Pamiętaj, że jeśli masz zamiar przyjechać później na zwiedzanie miasta, a jest was dwójką czy trójka, to możesz zainwestować w bilet T-10, ale na 4 strefę, bo w niej znajduje się Calella – 35,25 euro.

 11. Monika pisze:

  Witam, jedziemy do Hiszpanii 28 sierpnia. Będziemy mieszkali w Tarragonie. Czym najlepiej dostać się do Barcelony. Chcielibyśmy zobaczyć Bamp Nou i przejść La Ramble. Jedziemy z 2 dzieci 2 i 6 lat.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Monika – najwygodniej i najszybciej pociągiem.
   Rozkłady możesz wcześniej sprawdzić na renfe.com.

   Pociągi różnego typu jeżdżą dosłownie co 10 – 15 minut.
   Regionalne 1h 23 minuty, regionalne express 1h 8 minut, a błyskawica AVE – 35 minut (jeest jednak ponad dwa razy droższy).

   Wysiadacie np. na Sants, kupujecie bilet T-10 czy całodzienny T-Dia i swobodnie podróżujecie metrem. Na młodsze dziecko nie kupujecie biletu.

   Z Sants macie bezpośrednio niebieską linię metra L5. Podjeżdżacie trzy przystanki i wysiadacie na Collblanc – jesteście w pobliżu Camp Nou 🙂

   Wydrukuj schemat linii metra przed wyjazdem i nie będzie problemu z poruszaniem się po mieście – jadąc później Z Collblanc niebieską linią w drugą stronę możecie wysiąść na stacji Sagrda Familia – zrobić fotki i tam przesiąść się na fioletową L2, którą dojedziecie na Passeig de Gracia – ścisłe centrum miasta. Idąc w dół, w stronę morza, macie po drodze plac kataloński, Rablę, dzielnicę gotycką, port.

 12. asiatka pisze:

  Witam,
  03.09.18 przylatuję do Girony, zostaję do 06.09.18. nocleg mamy w Giornie (adres Carrer Saragossa, 10, 17003 Girona), a w planach zwiedzanie Girony, Barcelony oraz Figueres muzeum s. Dali. Może jeśli starczy czasu wybierzemy się na plaże na Costa Brava. Moje pytanie brzmi: jaki bilet komunikacji miejskiej wybrać, by było najkorzystniej na poruszanie się by pozwiedzać te miejsca + transfery na lotnisko (dla 2 osób)? Będę zobowiązana za odp ponieważ w Hiszpanii będę po raz pierwszy 🙂 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Asia – ciężko znaleźć złoty środek, bo będziesz poruszać się w różnych kierunkach.
   Jeśli chodzi o Barcelonę, to tradycyjnie polecamy T-10, bo wychodzi najkorzystniej cenowo.
   Po wybrzeżu, do Barcelony, najwygodniej pociągiem, bo najszybciej, a częstotliwość kursowania jest spora.

   Jeśli chodzi o dojazd z lotniska w Gironie, piszemy o tym we wpisie Dojazd z lotniska Barcelona Girona.

   1. Joanna pisze:

    Ok, czyli po samej Barcelonie T-10, rozumiem 🙂
    I teraz tak – co lepsze: z Girony wrócić na lotnisko skąd kursują autobusy do Barcelony czy lepiej jechać pociągiem (wydaje mi się, że jest “PKP” w Gironie…)?

    To samo jeśli chodzi o Figueres: czy jest możliwość dojazdu z Girony do Figueres, czy trzeba znowu dotrzeć do Barcelony i stamtąd do Figueres?
    Czy istnieje opcja wykupienia biletów na lotnisko (z Girony) na kilka dni, czy za każdym razem trzeba kupić ten w 2 strony za 4,6 eur?
    Z góry dziękuję za info 🙂

    1. Beata & Tomek pisze:

     Asia – jedź pociągiem. Szybciej.
     Do Figueres z Girony Renfe lekko ponad 30 minut.

   2. Joanna pisze:

    Dziękuję:) czy bilet na pociąg Renfe mogę kupić na stacji czy trzeba to zrobić online?
    Czyli T-10 dotyczący poruszania po samej Barcelonie? I bilet na dojazd do samej Barcy muszę kupić osobno (Renfe)?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Renfe spokojnie kupisz w kasie.
     Bilety T-10 są na różne strefy, pozwalają na przemieszczanie się po dużej części regionu.

     W Twoim przypadku na samą Barcelonę bilet T-10 na I strefę za 10,20 euro.

 13. Agnieszka pisze:

  Witam, jak najlepiej wrócić z Camp Nou do Pineda de Mar? Poszukuję połączenia na 23 września po meczu, czyli około godziny 23.30. Z tego co sprawdzałam to na kolejkę R1 ciężko będzie zdążyć.
  Pozdrawiam Agnieszka.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie zdążysz.
   N82 – nocny.
   Odjeżdża z Passeig de Gracia oraz Placa de Tetuan w Barcelonie.
   Są kursy po północy, o 1:00, 2:00 itd.

   Do Pineda de Mar autobus jedzie ok. godziny.
   Rozkład jazdy wysyłam ci na maila 🙂

 14. Ewa pisze:

  Dobry wieczów,
  Jak dostać się z hotelu Kaktus w Calella do Barcelony 3 dorosłe osoby. Jakie bilety najlepiej kupić, powrót tego samego dnia w nocy.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ewa – na pociąg i R1 do Barcelony.
   Pociągi jeżdżą bardzo często – co 30 minut i w godzinkę dostaniesz się do miasta.

   Ostatni kurz z Barcelony masz o 23:00 🙂

   Cena za pojedynczy bilet w jedną stronę to 5 euro.
   Przy trzech osobach i jednorazowym wypadzie do miasta, będą się wam najbardziej kalkulować.

 15. twardy pisze:

  Witam

  Czy autobusy linii L94 i L95 (mniemam iż są uważane za podmiejskie) są obsługiwane w ramach biletów T-10? dokładnie chodzi o poruszanie się na trasie Barcelona – Av. Europa – Alcanar (Castelldefels) i czy jest jakaś komunikacyjna szansa dostania się na ten przystanek w nocy z lotniska EL-PRAT ? Czy zostaje Taxi?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Linie te obsługuje Baixbus, ale znajdują się w zintegrowanej sieci, stąd działają T-10.

   W nocy z Barcelony, w tym z lotniska El Prat, dostaniesz się Castelldefels linią N16.

 16. Łukasz pisze:

  Witam serdecznie
  Mam dwa pytania:
  1. Przyjeżdżamy 07 listopada i na lotnisku jesteśmy około 21:00 na terminalu T2. Potrzebujemy sie dostać do hotelu Principal – adres: Avda, Diagonal 433bis Pirincipal.
  Zamierzałem dostać się metrem z lotniska, ale czym więcej czytam to się sytuacja bardziej komplikuje, a mianowicie: słyszałem że metro nie jedzie z samego lotniska i kolejny problem czy o tej porze jakaś komunikacja jeszcze jeździ. Czy aby nie zostaje nam taxi. Proszę o pomoc jak dojechać o tej poprzez komunikację miejską. Ewentualnie czy jest jakiś link do rozkładu jazdy na poszczególnych przystankach komunikacji miejskiej?
  2. Interesuje nas zakup biletu na komunikacje T10, czy po przylocie na lotniskuy moge kupić taki bilete w automacie czy też nie?

  Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Łukasz – o tej godzinie to żaden problem.
   Metro z lotniska jest specyficzne i obowiązują dodatkowe bilety, więc najlepiej na Twoim miejscu:

   – idziesz na stację pociągu R2N na El Prat, kupujesz T-10 i jedziesz na Sants. W ramach tego samego przejazdu przesiadasz się na metro – niebieska linia L5 i jedziesz na stację Diagonal.

   Stamtąd do hotelu masz zaledwie 650 metrów.

   Jak dojść na stację oraz jak kupić bilet – El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 17. Robert pisze:

  Witam,

  mam kilka pytań odnośnie T-DIA:
  – czy obowiązuje na linie nocne (w szczególności te z lotniska)?
  – czy obowiązuje na Funicular de Montjuïc?
  – czy obowiązuje na pociągi R2N na lotnisko (na oficjalnej stronie jest info że obowiązuje na pojedynczy przejazd w dwie strony na L9S, ale o R2 nie wspominają)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Bilet dzienny obowiązuje w autobusach nocnych, jednym przejeździe linią metra z lotniska (która generalnie jest dodatkowo płatna). Jeśli chodziło pociągi czy kolej miejską masz nieograniczoną liczbę przejazdów – w tym R2N.

   T-Dia obowiązuje również na Funicolare do Parc de Montjuic. Przejazd kolejką linową na samą górę jest już jednak dodatkowo płatny.

   1. Robert pisze:

    Dziękuje za odpowiedź.

 18. ada pisze:

  Witam!
  Będziemy podróżować z lotniska El Prat pociągiem Refne do stacji Sant Estacio z przesiadka na zielona linię i podróż metrem na Lessops. Czy przy przejeździe Refne + metro można użyć T10 czy powinniśmy kupić osobny bilet na Refne i później bilet na metro?
  Dziękuję za pomoc!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ada – kupując bilet T-10 na lotnisku możesz pokonać tą trasę na jednym przejeździe biletu T-10.
   Na jego podstawie jedziesz z lotniska pociągiem, a później metrem.

   Jak kupić bilet w automacie na stacji pociągu na El Prat – Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   1. ada pisze:

    I wszystko jasne!
    Dziekuje!

 19. Tomek pisze:

  Witam.
  Czy dzieci do lat 16 mogą jeździć po Barcelonie na bilecie T-16?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzieci muszą być obywatelami tego regionu, by móc korzystać z tej karty. Jest imienna.

 20. sylwuś pisze:

  Hej cześć Kochani.
  Mam pytanie o dojazd z Terminalu 2 z lotniska El Prat do Diagonal Best Price Hotel.
  Zaplanowałam tak, proszę o zweryfikowanie, jeśli znajdziecie chwilkę czasu 🙂
  Z Terminalu 2 – pociąg do Passeig de Gracia, wysiadamy – gdzie jest stacja metra? (blisko stacji pkp?)
  I następnie metrem Yellow line 4 do Salva de Mar.
  Jak to widzicie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sylwia – najlepszy i najszybszy sposób, a wszystko na jednym przejeździe T-10 🙂
   Jeśli chodzi o przesiadkę na Passeig de Gracia, to nie ma konieczności wychodzenia z podziemi.
   Po wyjściu z pociągu kierujesz się znakami i tunelami dojdziesz di stacji żółtej L4.

   Pamiętaj jednak, że odległość od stacji pociągu do linii L4 jest sporawa i pod ziemią musisz pokonać kilka przecznic 🙂

 21. Kasia pisze:

  Witam,
  Wybieram się z mężem za 2 tygodnie do Santa Susanny i chcemy wybrać się dwukrotnie do Barcelony i tam również podróżować komunikacją miejską. Jaki bilet/ karnet najlepiej kupić. Prawdopodobnie będą to dwa dni pod rząd.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kasia – w waszym przypadku będzie to 8 przejazdów więc najlepiej Bonotren. Jest to bilet 10 – przejazdowy za 34,35 euro, ale i tak przy wykorzystaniu 8 przejazdów da wam to 4,29 / przejazd.

   Standardowy jednorazowy kosztuje 5 euro więc kilka euro zostanie w kieszeni.

 22. Pawel pisze:

  Witam serdecznie. Bardzo fajna i przydatna stronka ! Mam pytanie, czy na górę Tibidabo i na plaże oraz z okolic Camp Nou do największych atrakcji Barcelony tj. Sagrada, Park Guell i La Rambla wystarczy mi bilet t10? Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wszystkie wymienione przez ciebie miejsca znajdują się w I strefie i spokojnie “objedzisz” je na bilecie T-10 na pierwszą strefę.

 23. Halo320 pisze:

  Witam, przylatuję do Barcelony na lotnisko El Prat 19 września o godzinie 23:30. Jak najlepiej dostać się do hotelu Amrey Sant Pau? Jak wyglądają ceny biletów? Jak je dostać? Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie z lotniska zostaje ci jedynie Aerobus bądź autobusy nocne. Finalnie dojedziesz na plac kataloński, a tam przesiadasz sę na nocny N1 lub N4. Możesz wysiąść na przystanku Sant Antoni Maria Claret – masz z niego do obiektu 100 metrów.

   Informacje o nocnych i cenach biletów znajdziesz we wpisie Autobusy Nocne.

 24. Ania pisze:

  Witam,
  W listopadzie wybieramy się z mężem na 4 dni do Barcelony. Odwiedzimy Barcelonę po raz pierwszy. Proszę mi napisać jak najlepiej dojechać z lotniska do naszego hotelu – The Conica Deluxe Bed&Breakfast (Corsega, 271 Principal A).

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witamy,
   Nie korzystając z taksówek ani prywatnych transferów, można to zrobić na dwa sposoby:

   Aerobus – bezpośrednio spod terminala, jeździ ci 5 minut. Jedziemy na plac kataloński, a tak wsiadamy w zieloną linię metra L3 i jedziemy na stację Diagonal.

   Pociąg R2N z lotniska – szybciej, bo bez korków, ale do stacji trzeba kawałeczek dojść. Na Sants przesiadamy się na niebiską linię L5 i jedziemy na Diagonal.

   Ze stacji Diagonal do przejścia około 400 metrów.

   Bardziej szczegółowe informacje o tych sposobach dojazdu z lotnika przeczytasz we wpisach:

   Dojazd z lotniska
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 25. Kasia pisze:

  Witam!
  Chciałabym zapytać, czy przy przesiadaniu się z metra na autobus w ramach biletu T-10 system odlicza kolejny przejazd (jeśli przesiadka następuje w przeciągu 1h 15min od pierwszego skasowania)?
  Pozdrawiam,
  Kasia

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kasia – bilet w autobusie musisz skasować, natomiast jeśli zmieścisz się w wyznaczonym czasie, nie odbije ci na bilecie kolejnego przejazdu 🙂

 26. Kamil pisze:

  Witam,
  Mam pytanko. Czy bilet T10 na lotnisku El Prat kupimy wyłącznie w metrze? Lecimy 19 września z Berlina do Barcelony i będziemy lądować około 23:40. Chcemy dostać się w okolice Carrer de la Cirera. Sprawdzałem, że dojedziemy tam linią nocną z pod Terminala 2 C. Czy mógłbym otrzymać jakąś podpowiedź co do przejazdu w powyższe miejsce? 🙂 Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, szkoda czasu na spacer pod stację metra czy pociągu.
   Lepiej po prostu zainwestować w bilet jednorazowy w nocnym – są takie same jak w dziennej komunikacji, czyli 2,2 euro.
   Kupisz w autobusie u kierowcy lub w automacie w autobusie.

 27. Anita pisze:

  Witam. Czy żeby wydostać się z lotniska do centrum wystarczy mieć bilet T-10 czy trzeba dokupywać jeszcze jakiś specjalny lotniskowy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Anita – to zależy czym.
   Generalnie osobne bilety na Aerobus oraz metro.
   Na T-10 wydostaniesz się autobusem miejskim, a przede wszystkim pociągiem R2.

   Więcej szczegółów: Dojazd z lotniska.

 28. Marlena pisze:

  Witam jak dostać się z lotniska w Barcelonie do Tossa de Mar?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Marlena – można jechać pociągiem R2N z lotniska, przesiąść się na Sants na pociąg R1 do Blanes, a stamtąd co chwila kursuje autobus Pujol, który kursuje między Tossa de Mar, stacją kolejową w Blnaes i Lloret de Mar.

   Możesz również jechać bezpośrednio z lotniska El Prat do Tossa de Mar – autobus Sarfa kursuje kilka razy w ciągu dnia. Czas przejazdu 2 h 15 min. Cena biletu 14,25 euro.

 29. Maciejtbg pisze:

  Witam, planujemy z żoną pobyt w Calelli między 22 a 30 września. Lądujemy w Geronie. Czy w Calelli przy stacji możemy kupić bilet T-10 na czwartą strefę i pojechać na nim z żoną do Barcelony, korzystać tam z pociągów/metra/ autobusów i wrócić do Calelli?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jak najbardziej!
   Z Calelli można kupić na dworcu bilet Bonotren10, który jest trochę tańszy – 34,35 euro.
   To również bilet 10 – przejazdowy- idealny na dojazdy do Barcelony, bo koszt jednego przejazdu wyniesie was wtedy 3,43 euro.

 30. Ania pisze:

  Witam, zmieniliśmy hotel, bardzo proszę mi napisać jak dojechać z lotniska do BCN Urban Hotels Gran Ronda (Ronda de Sant Antoni, 49, Eixample, 08010 Barcelona)?
  Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli będziecie jechać pociągiem z lotniska, to możecie przesiąść się na Passeig de Gracia na fioletową linię metra L2 i podjechać na stację Sant Antoni, która jest 300 metrów od waszego hotelu.

   Bardzo blisko macie z placu katalońskiego – 800 metrów.
   To rozwiązanie, gdybyście z lotniska jechali autobusem miejskim bądź Aerobusem.

 31. Pal pisze:

  Witam. Przylatuję na El Prat z synem 11 letnim 10 paździenika. Jak najtaniej i czym dojechać pod adres: Roger de Llúria, 46, Eixample? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pal – masz taką lokalizację, że najlepiej pociągiem R2 z lotniska na Passeig de Gracia, bo stamtąd masz 600 metrów pod wskazany adres.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 32. Magdalena K. pisze:

  Dzień dobry, proszę o radę.
  Przylatujemy na El Prat (dwie osoby dorosłe) 3 października o godz. 21:10. Jak najwygodniej dostać się do hotelu Catalonia Park Putxet, Carrer del Putget, 68-74, 08023 Barcelona?
  Chcemy kupić kartę Hola BCN na 5 dni, ale… Czy dobrze rozumiem, że kupując ją przez internet nie zdążę jej wymienić na lotnisku w punkcie informacyjnym? (otwarte 8:30 – 20:30) Mogę to zrobić następnego dnia w punkcie na Placa de Catalunya, a z lotniska kupić T10, ale chyba nie działa w metrze ??? Pogubiłam się :-(((
  Co i gdzie zatem kupować?
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  Magdalena K.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Magdalena – wszystko się zgadza 🙂
   Pamiętaj jednak, ze T-10 działa w pociągu z lotniska!
   Odległość ta sama co od stacji metra jeśli lądujesz na T2.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Z pociągu wysiadacie na Passeig de Gracia, a tam nie wychodząc z pociągu przesiadacie się na zieloną linię metra L3 i jedziecie na stację Lesseps – znajduje się 650 metrów od waszego hotelu.
   Całą trasę – El Prat – Passeig de Gracia – Lesseps zrobicie na jednym przejeździe.

   Kolejnego dnia na bilecie T-10 podjedziecie do miasta (zależy ile osób) i wymienicie voucher na karty Hola BCN.

 33. Ania pisze:

  Proszę o podpowiedź jak kupić bilet na kolejkę z Santa Susanna do Barcelony tam i z powrotem. Czy te bilety trzeba gdzieś kasować?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bilety kupujesz w kasach na dworcu i kasujesz przechodząc przez bramkę.

 34. Marlena pisze:

  Witam,

  Jak dostać się metrem z lotniska El Prat do hotelu przy La Rambla? Czy będę musiała się przesiadać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   To zależy. Możesz jechać pociągiem i wysiąść na Passeig de Gracia.
   Ze stacji kolejowej na Ramblę jest 1 kilometr, więc można iść na nogach.

   Możesz ew. wysiąść na Sants, przesiąść się na zieloną linię metra L3 i dojechać na plac kataloński, skąd rozpoczyna się Rambla.

 35. Kasia pisze:

  Czy z 1 biletu T10 mogę skorzystać z mężem z z 2 dzieci?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, oczywiście. Pamiętaj jednak, że kasujesz go dla każdej osoby 🙂

 36. Paulina pisze:

  Witam,
  W czerwcu będziemy w Barcelonie i planujemy poruszać się metrem, moje dziecko będzie obchodziło 5 urodziny we wrześniu, czy jeszcze przysługuje darmowy przejazd jako 4 latka? Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paulina – bezpłatne przejazdy przysługują dzieciom do 4 roku życia, stąd teoretycznie potrzebujesz już dla niego biletu 🙂

 37. Gosia pisze:

  Mam pytanie, przylatuję na lotnisko El Prat 04.10 o godz 19:15. Będę posiadaczką dużej walizki z rowerem. Muszę się dostać do Calelli. W jaki sposób (poza taxi) mogę to zrobić?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nikt nie będzie robił ci większego problemu np. w pociągu.
   Możesz podjechać pociągiem z lotniska na Sants, a tam przesiąść się na R1 do Calelli.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 38. Marcin pisze:

  Witam. Potrzebowałabym pomocy na dni 4,5 i 6 października tego roku (chodzi o transport oraz jakie bilety najlepiej kupić dla dwóch osób dorosłych). Lądujemy na lotnisku El Prat o godz. 23:45 potrzebny transport do hotelu b&b hotel Barcelona Viladecans. Dnia 5.10 o godz.10:30 musimy być w Sagrada Familia (mamy kupione bilety). Planujemy zakończyć zwiedzanie tego dnia w Parku Guell. 6.10 został do zobaczenia stadion Camp Nou. Około godz 10:00 chcielibyśmy tam być na miejscu. Potrzebne info dla dwóch osób odnośnie transportu oraz jakie bilety zakupić. Pozdrawiam i dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Marcin – o tej godzinie musicie bazować na nocnych. Obok waszego hotelu przejeżdża chociażby autobus N16.
   Więcej o nocnych – Autobusy nocne w Barcelonie.

   Jesteście przy stacji kolejowej Viladecans, stad najłatwiej będzie wam dojeżdżać do centrum Barcelony pociągiem.
   Jeśli chodzi o bilety to są dwa rozwiązania – karty T-10, bądź bardzo wygodne Hola BCN (można kupić od razu w wersji np. 48 h i podróżować po mieście oraz na lotnisko bez żadnego limitu).

   Na waszej stacji wsiadacie w pociąg – np R2 i na Sants przesiadacie się na niebieską linię metra – dojedziecie nią zarówno do Sagrada Familia (stacja tak samo się nazywa), jak i Camp Nou (stacja Collblanc).

 39. Patrycja pisze:

  Dzień dobry,
  Czy zakupując bilet T10 na lotnisku mogę na nim przejechać metrem do centrum Barcelony zaczynając od linii L9 a potem przesiadając się w L1?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Patrycja – na metro z lotniska obowiązuje specjalny bilet – T-10 nie zadziała.
   Działa za to np. Hola BCN.

   Jeśli T-10, to pociągiem – można przesiąść się na metro np. na Sants lub Passeig de Gracia.

 40. showtime pisze:

  Witajcie,

  Lądujemy o 16:00 – 22 października w Barcelonie, Wylatujemy o 15:00 24 października. Mieszkamy blisko Sagrada Familia.
  Jak byście proponowali zaplanować podróż?
  Ja myślałem tak, że o 17:30 wyruszymy zobaczyć a)katedrę, b)szpital c)podjechać do Park Guell d)wrócić i zjeść coś dobrego.
  23.10 – wyruszyć w dół poprzez La Ramble, zamek, barokowe rejony, plaże (całodniowa wycieczka)

  Może doradzicie coś ? 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na Sagrada Familia oraz Park Guell pomyślcie o wcześniejszej rezerwacji – możecie mieć problem z kupieniem biletów na miejscu.
   Drugiego dnia faktycznie można zrobić centrum miasta z portem oraz plażami. Gdyby jednak zebrać się wcześniej, można by zacząć lub skończyć zwiedzanie na wzgórzu Montjuic. Mimo wszystko bardzo polecamy aby wcisnąć jeszcze ten punkt w drugi dzień waszej wycieczki 🙂

   1. showtime pisze:

    Właśnie tak trzeba będzie zrobić 🙂
    Tak na szybko zrobiłem trasę na 1 cały dzień od 9 do 23 ;)) Będzie super może nie padniemy 😉
    tiny.pl/gztn5

    A tu trasa do podziału na 2 dni po 4/5 h tiny.pl/gztnl

    Myślę, że będzie fajnie.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Trzeba po prostu wycisnąć ile się da 🙂
     P.S. Pierwszy z linków nie działa.

     1. showtime pisze:

      Jasne 😉 Nie da się go skrócić, ale jakoś to będzie.
      Dzięki za miłe słowo !

 41. Czarek pisze:

  Witam,

  Przylatuję we wtorek ok 20:00 na lotnisko El Prat. Mam zarezerwowany nocleg przy ul. Passeig de Gràcia, 116.
  Jak najlepiej dostać się do niego z lotniska? Drugie pytanie jak z hotelu dostać się do Montserrat Mountain?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Czarek, w Twoim przypadku rewelacyjnym rozwiązaniem będzie pociag z lotniska. Dojedziesz nim bezpośrednio na stację Passeig de Gracia, która znajduje się 750 metrów od Twojego adresu. Możesz ew. na Passeig de Gracia przesiąść się na zieloną linię metra L3 i podjechać jedną stację na Diagonal. Stamtąd będzie już 140 metrów. Szczegóły dot. dojazdu pociągiem – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Jeśli chodzi o Montserrat, to szczegółowo opisujemy to tu: Montserrat – dojazd z Barcelony. Ty masz rewelacyjny dojazd na plac hiszpański skąd startują pociągi, gdyż wsiadasz w zieloną linię metra L3 na stacji Diagonal, która znajduje się obok wskazanego przez ciebie adresu 🙂

 42. Adu pisze:

  Witam wszystkich. Chciałbym się podpytać jak według Was dojechać z lotniska do Carrer de Rera Palau, co według Was jest lepsze metro, czy pociąg – chodzi mi i ilość przesiadek. Jeżeli będzie to metro to gdzie się przesiąść, żeby dojechać do Stacji Barceloneta. Rozważam zakup karty 5 dniowej na komunikację bez limitu – w trakcie wyprawy, zwiedzanie muzeum Camp Nou, na drugi dzień mecz, pewnie Sagrada Familia, co o tym myślicie? Ze stacji Barceloneta na Camp Nou jak sugerujecie dojechać. Pozdrowionka.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Adu – jadąc metrem z lotniska musisz się dwa razy przesiadać. Wybierając pociąg przesiadasz się raz – na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jedziesz na stację Barceloneta.

   Z Barcelonety na Camp Nou żółta linia metra i Verdaguer n niebieską L5. Nią jedziesz na Collblanc – stację najbliżej Camp Nou.

 43. Magda pisze:

  Hejka,
  Lecimy do Barcelony 2.11, śpimy w Aparthotel Carrer de Joan Güell, 207-211, 08028 Barcelona, Hiszpania i zastanawiamy się nad transportem: T-10 czy Hola BCN?
  Myślimy o R2N i potem T-10, ale na której stacji się przesiąść?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Magda – dużo też zależy od tego o której przylatujecie.
   Jeśli zdążycie na pociąg to przesiadka na Sants na zieloną L3. Wysiadacie na Les Corts i jesteście przy waszym aparthotelu.

   A co do wyboru Hola BCN vs T-10 to już indywidualna sprawa. Hola Barcelona jest niezwykle wygodna, bo nie przejmujemy się w ogóle ilością przejazdów. T-10 wychodzi zwykle trochę taniej.

 44. Dawid pisze:

  Cześć! Bardzo sobie cenię waszego bloga, dużo się z niego dowiedziałem ale wolę się upewnić – więc pytam.
  Przylatuję do Barcelony 01.12.2018 o 23:30, czym najlepiej i niedrogo dostać się Carrer Modern, L’Hospitalet de Llobregat?
  Drugie pytanie – czy w automacie, w którym kupię bilet T-10 (na dziesięć przejazdów), można płacić kartą zbliżeniowo czy tylko gotówką? I czy w takim automacie do kupna biletów jest możliwość wyboru języka angielskiego?

  Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej Dawid,

   W ten region najłatwiej będzie metrem z lotniska – pamiętaj jednak, że obowiązują tu osobne bilety – nie działa T-10.
   Metrem jedziesz na stację Can Tries | Gornal i stamtąd masz 1 km do przejścia na wskazaną ulicę.

   A automatach można przełączyć na j.angielski – można płacić kartą zbliżeniowo 🙂

 45. Patrycja pisze:

  Hej, lecimy dzisiaj do Barcelony śpimy w hotelu Alguer Camp Nou.
  Adres: C/ Passatge Pere Rodríguez, 20, Barcelona.
  Jak najlepiej dojechać z lotniska do hotelu? I gdzie trzeba kupić bilety? 😊

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jest kilka możliwości:

   1) Najszybciej bezpośrednio metrem z lotniska – wysiadacie na stacji Collblanc i jesteście pod hotelem. Bilety kupicie w automacie na stacji metra.
   Szczegóły: Metrem z lotniska El Prat do miasta.

   2) Jeśli zmieścicie się w godzinach odjazdu pociągów z lotniska – możecie kupić T-10 i jechać na Sants. Stamtad na nogach – 2,4 km bądź podjeżdżacie niebieską linią metra na Collblanc. W ramach biletu T-10 pociąg + metro robicie na jedyn przejeździe. Wyjdzie was dużo taniej, ale jak widać, będzie dłużej to trwało i trzeba się przesiąść.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   1. Patrycja pisze:

    Dzięki za pomoc 😊

 46. Pati pisze:

  Witam, jak mam się dostać z Parallel na lotnisko? myślałam o kombinacji linii metra L3 do Zona Universitiara a tam przesiąść się na metro L9 tylko jaki musiałabym zakupić bilet na stacji Parallel?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tu potrzebujesz osobny bilet na L3, a na Zona Universitaria potrzebujesz tzw. lotniskowy na linię L9.
   Sprawę rozwiązuje chociażby Hola BCN, bo na karcie możesz podróżować linią L9.

   Możesz również z Paral-lel jechać zieloną L3 na Sants, a tam przesiąść się na pociąg R2N. Robiąc to na bilecie T-10 wszystko zrobisz na bazie jednego przejazdu. Tu również zadziała Hola Barcelona. Jeśli bilety jednorazowe, będziesz musiała kupić dwa.

 47. Iwona Pietrzak pisze:

  Witam, jak w ciągu dnia najlepiej dojechać z hostelu Cal Siles do Hotel Balneario Termaeuropa Playa De Coma-Ruga? Będę wdzięczna za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witam, hotel który podajesz znajduje się sporo poza miastem.
   Musisz dojechać koleją St. VicenÇ de Calders.
   Z połączeniami kolejowymi nie ma tu większego problemu.

   Można dojechać z hostelu metrem L9 na Collblanc, a tam przesiąść się na niebieską L5 i jechać na Sants. Z dworca Sants połączeń kolejowych będzie najwięcej.

   1. Arecki pisze:

    Witam, czy bilet bonoexpres na 10 przejazdów pociągiem jest tylko dla jednej osoby czy może korzystać kilka osób na raz? Będę się przemieszczać na trasie Barcelona – Tarragona z rodziną inne jestem pewien. Pozdrawiam.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Arecki – Bono Expres to multi person, więc może z niego korzystać kilka osób na tej samej trasie 🙂

 48. Paweł pisze:

  Witam,

  Wylatujemy do Barcelony 11 stycznia na przedłużony weekend, wracamy 14.01.19r.
  Mamy bilety na mecz z Eibar oczywiście i chcielibyśmy trochę pozwiedzać.
  Jakie bilety będą dla Nas najkorzystniejsze? Chodzi o dojazd z lotniska El Prat do hostelu Hostal LK Barcelona, a później jakieś poruszanie się po mieście.
  Z góry dziękuje za odpowiedź

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Paweł – masz fajną lokalizację, bo hostel blisko Sants, więc możesz jechać pociągiem z lotniska. Na stacji kupisz bilet T-10, zwykle wychodzi najlepiej cenowo i cieszy się największym powodzeniem.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu
   Aby się jednak nie przejmować ilością przejazdów, można zainwestować w bilet 2,3 czy 4 dniowy – Hola Barcelona.

   Z pewnością z racji bliskości stacji metra na placu hiszpańskim czy Tarragona, będzie przemieszczać się głównie tym środkiem transportu.

   Z lotniska możecie również jechać wygodniej Aerobusem bo zatrzymuje się na placu hiszpańskim (przy waszym hostelu), ale obowiązują tu osobne bilety.

 49. Kamil pisze:

  Witam,
  Przylatujemy do Barcelony 13.12.2018 około 23.30. Jak najlepiej (z dwójką dzieci w wieku 7 i 8 lat) dostać się z lotniska El Prat do apartamentu Pierre & Vacances Barcelona Sants przy Carrer do Sants, 387?

  Czy powinniśmy wziąć Taxi czy dojedziemy tam sprawnie o tej godzinie komunikacją miejską?

  Będę wdzięczny za podpowiedź.

  Pozdrawiam,
  Kamil

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Kamil – będziecie musieli nocnym, albo jednymi z ostatnich Aerobusów dojechać na plac kataloński, a tam przesiąść się na nocny N2, N14 czy N28. Jest to do zrobienia, ale masz dwójkę dzieci, a podróż chwilę zajmie 🙂

   Jeśli nie przeraża was odległość 2km, to można z Aerobusu wysiąść na placu hiszpańskim i stąd macie prostą drogę do waszego apartamentu. Po drodze możecie oczywiście wyglądać za którymś z podanych nocnych i podjechać resztę drogi na miejsce.

 50. Mariusz Wroblewski pisze:

  Bardzo proszę o pomoc. Dnia 15 stycznia przylatujemy na lotnisko El Prat na dwa dni zamierzamy kupić Barcelona Card Express (2 days experiences!) ważną 48 godz od momentu pobrania. Czy z tą kartą możemy skorzystać z metra na lotnisku i dostać się do centrum miasta? Gdzie kończy się ta linia? Mamy hotel w części EL Poblenou – jak się tam dostać. Adres: Llull, 170, Sant Martí.
  Dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Mariusz,
   Tak, Barcelona Card obejmuje również linię metra L9 z lotniska.
   Schemat linii metra w Barcelonie znajdziesz u nas we wpisie Metro.

   Lotniskowa L9 nie dojeżdża do ścisłego centrum miasta, ale umożliwia przesiadkę np. na Collblanc (na niebieską) lub na stacji Torrassa, która umożliwia przesiadkę na czerwoną L1 jadąca przez ścisłe centrum.

   W przypadku twojego adresu proponuję ci dwa wyjścia:
   1) Jedziesz pociągiem R2N z lotniska (stacja obok stacji metra). Dojeżdżasz na Passeig de Gracia, a tam przesiadasz się na żółtą L4. W ramach przeiadki jest do pokonania trochę po ziemią. Łączeni spacer zajmuje jakieś 15 minut. Żółtą L4 dojeżdżasz na stację Llacuna – masz do przejścia jedynie 400 metrów.

   2) Wsiadasz do metra – jeśli masz Barcelona Card warto skorzystać, bo będzie częściej kursować niż pociąg. Musisz jednak na stacji Torrassa przesiąść się na czerwoną L1, dojechać nią do stacji Urquinaona, a tam na żółtą L4. Wysiadasz na Llacuna.

   Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale w obu przypadkach dość szybko i sprawnie dojedziesz na miejsce za pomocą środków komunikacji publicznej. O dojściu na stację metra oraz pociągu R2N z terminala 2 – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *