Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2021.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,40 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Nowe bilety zastępujące dotychczasowe T-10, T-50 czy T-70 to T-Casual, T-Familar, T-Grup. T-10 sprzedane były do 31 grudnia 2019 roku, a czas na ich wykorzystanie to 29 luty 2020.

T-Casual – koszt 11,35 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro!.

T-Familiar – koszt 10,00 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przjazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób.

T-Grup – koszt 79,45 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (10,50 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2020 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2021 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual11,35 €22,40 €30,50 €39,20 €45,05 €47,90 €
T-Familiar10,00 €19,00 €27,00 €35,00 €40,05 €42,00 €
T-Grup79,45 €156,80 €213,50 €274,40 €315,35 €335,30 €
T-Dia10,50 €16,00 €20,10 €22,45 €25,15 €28,15 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

1024 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Bartłomiej
  18 grudnia 2018 23:19

  Hej. Jutro ląduje na El Prat i potrzebuje dostać się na: Centric Apartmet Picasso 2, 37 Carrer del Comte Borrell ENTRESUELO 4, 08015 Barcelona, Hiszpania, jesteśmy 7 osobową grupą jak będzie najszybciej i najtaniej? Lądujemy o godzinie 21:15 pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Cześć. 28 stycznia ląduje na El Prat i potrzebuje dostać się na Carrer de Vila i Vilà, 79. Jesteśmy 4 osobową grupą jak będzie najszybciej i najtaniej? Lądujemy o godzinie 23:05, pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Pozostają wam nocne.
   1) Możecie jechać nocnym z lotniska na plac kataloński, a tam przesiadać się na linie N0 lub N6, które podjeżdżają na wskazane przez ciebie miejsce. Nazwa przystanku to Paral·lel – Vila i Vilà.

   2) Pewnie zdążycie również na jedne z ostatnich Aerobusów z lotniska – odjeżdżają bezpośrednio spod terminala i mają dużą częstotliwość. Również na plac kataloński, a tam N0 lub N6.

   To drugie rozwiązanie wyjdzie was jednak drożej.
   Szczegóły:
   Autobusy nocne w Barcelonie
   Aerobus

 • Cześć,
  28 stycznia przylatujemy z dziećmi na El Prat (około 13.). Hotel mamy na Carrer de Nàpols, 230. Google nie wyświetla nam opcji RN2 +metro? Wybrać autobus czy jednak ruszać pociągiem? Z góry dzięki za info.
  Pozdrawiam
  Kuba

  Odpowiedz
  • Kuba – Google chyba nigdy nie proponuje pociągu z lotniska.
   W każdym razie koło waszego adresu znajduje się stacja Sagrada Familia oraz Verdaguer.
   Gdyby jechać na tą drugą, to:
   1) Przesiadasz się z pociągu na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4.
   2) Przesiadasz się z pociągu na Sants na niebieską L5. Możesz wysiąść zarówno na Verdaguer, jak i Sagrada Familia.

 • Hej,
  10 stycznia ląduje na lotnisku Barcelona Intl. o godz. 12:25. Potrzebuje się przetransportować na Carrer de Rocafort. Jak można zrobić to najtaniej i najszybciej? Bardzo dziękuję za wskazówki.
  Michu

  Odpowiedz
  • Hej!

   To zależy w którą część ulicy 🙂
   Najtaniej – pociąg R2N z lotniska.
   Wysiadasz na Sants i do Carrer de Rocafort nasz około 1 km.

   Jeśli bliżej północnej części ulicy to możesz na Sants przesiąść się na niebieską linię metra L5 i dojechać na stację Entenca.

   Jeśli z pociągu przesiadasz się metro, wszystko robisz cały czas na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 • Witam,
  Odległa sprawa, bo do lata jeszcze daleko, ale prośba o informacje jak najtaniej dostać się z El Prat do Malgar de Mar dla 4 osób. Dzięki.

  Odpowiedz
  • Hej!
   Pociąg R1 – jeździ co 30 minut. Czas przeejazdu Barcelona – Malgrat ok 1 h 15 minut.
   Jeździ przez kataloński, czyli ścisłe centrum miasta.

   Duża częstotliwość o możliwość kupienia np. biletu T-10 na 10 przejazdów.
   Malgrat znajduje się w 5 strefie, wiec koszt T-10 to 40,50 euro.

   Polecam jednak Bonotren 10 – również bilet 10 przejazdowy ważny tylko w kolejach regionalnych, do których wlicza się również R1.
   Koszt biletu na 5 strefę to 34,35 euro, więc wychodzi średnio koło 3,5 euro / osoba za przejazd w jedną stronę!

 • Witam, wybieramy się z mężem do Barcelony 19.01.2019. Mamy pytanie: jak możemy się dostać z lotniska na El Prat do Hotelu przy Capità Arenas, 51 Sarrià-St. Gervasi?
  Lądujemy w Barcelonie 19.01 około godz 23:20.
  Z góry dziękuje za odpowiedz 🙂

  Odpowiedz
  • Musisz łapać nocny.
   Pod ten adres dojeżdża linia N7.

   Na plac kataloński dostaniecie się z nocnymi z lotniska, zdążycie również na Aerobus (drożej, ale wygodniej – jeżdżą co chwila).
   Na placu katalońskim można łapać N7.
   Przystanek na którym musicie wysiąść to Capità Arenas – Manuel de Falla.

 • Hej ! Niedługo będę razem z mężem chciała się przedostać z lotniska El Prat (około 13:00) do Avenida Meridiana, 151, Sant Martí. Jak można zrobić to najtaniej i najszybciej? Bardzo dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Wybieramy się końcem kwietnia do Barcelony. Kupimy 5-cio dniowy Hola BCN. Przeczytałam, że na ten bilet można się dostać na wzgórze Montjuic Funicular. Chcemy spędzić dzień na wzgórzu Montjuic, czy musimy skorzystać z innego dojazdu, żeby obejrzeć zamek, magiczne fontanny, czy tam jest słynne Poble Espanyol?

  Odpowiedz
  • Bożena – można. W ramach zintegrowanego systemu możesz dojechać na wzgórze Funicolare Montjuic. Jest to kolej zębata, zaczyna swój start na stacji Paral-lel i kończy w parku Montjuic. Wyżej – do zamku można podjechać koleją liniową – Teleferic, ale to już dodatkowa opłata.

   Jeśli masz “normalną” kondycję i chcesz przeznaczyć na wzgórze większą część dnia, proponujemy ci dojazd na plac hiszpański i tam rozpoczęcie spaceru na samą górę. To właśnie na początku masz fontanny, budynki wystawowe itd.

   P.S. Funicolare jest zamknięte od 6 listopada na około 6 miesięcy – trwają prace remontowe. Za kolej szynową jeżdżą zastępczo specjalne autobusy.

 • Cześć, lądujemy na El Prat 17 stycznia o 23:05 i musimy dojechać na Passagte flaugier 31, Horta-Guinardo. Mozecie podzielić się radą jak najsprawniej dojechać bo w komentarzach innych doczytałem, że nocnym, ale metrem, pociągiem czy autobusem i skąd. Dzięki z góry, pozdrawiam, Michał.

  Odpowiedz
  • Hej.
   Michał, wszystko kwestia godziny. Normalnie pociąg + metro – łatwy i szybki dojazd.
   Z racji przylotu nocnym na plac kataloński.
   Na placu katalońskim przesiadacie się na linię N1 lub N4. Musicie dojechać na przystanek Sant Antoni Maria Claret – Rambla Volart.

   Do przejścia pod adres macie jedynie 300 metrów.

 • Hej 🙂 9 lutego o 23:20 ląduje na El Prat i wraz z 3 osobową ekipą chciałabym się dostać na ulicę Ramon Turró, 196-198, Sant Martí, 08005 Barcelona, Hiszpania (Hotel Ilunion). Byliby Państwo uprzejmi dać mi wskazówki jaką komunikacją się tam dostać ? Zaznaczam, że chciałabym kupić bilet T-10. Jest możliwość korzystania z niego nocą ? 🙂

  Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Na nocne działa T-10.
   Musicie jednak przejść na stację metra/pociągu, kupić w automacie bilety, a następnie wrócić na przystanek nocnych. Łącznie spacer w dwie strony to jakieś 15 – 20 minut 🙂

   W soboty jeździ metro, więc po dojechaniu na plac kataloński możecie podjechać jedną stację czerwoną linią L1 na Urquinaona – ale lepiej będzie przejść na nogach – 300 metrów 🙂 Tam wsiadacie w żółtą L4 i jedziecie na stację Llacuna, która znajduje się już bardzo blisko waszego adresu. Korzystając z T-10 całą podróż Lotnisko – adres zrobicie na jednym przejeździe!

  • Dziękuję pięknie za odpowiedź ! 🙂

  • Hej, za dwa dni 5 lutego jedziemy do Barcelony z 7-latkiem. Będziemy na lotnisku el prat o 23.10. Nasz hostel jest na ul. Carrer d’en Gignàs, 6-8. Jakie będzie najlepsze połączenie? To pierwsza taka podróż syna i chcielibyśmy dotrzeć na miejsce najlepiej bez przesiadek. Czy jest to możliwe? Z góry dzięki za podpowiedz.

  • Bez przesiadek się nie obędzie, chyba że zakładacie 1 kilometrowy spacer 🙂

   Musicie dojechać na plac kataloński – dostaniecie się autobusami nocnymi z lotniska bądź Aerobusem. Szczegóły:

   Autobusy nocne
   Aerobus

   Z placu katalońskiego możecie iść na nogach – do celu macie 1 kilometr. Możecie również jechać nocnym z placu katalońskiego – N0 lub N6 na przystanek Pg. Colom – Via Laietana, który znajduje się najbliżej waszego hostelu.

  • Startujemy z terminalu2, zgodnie z tym co wyczytałam możemy jechać autobusem nocnym N16 lub N18 jednak na mapie autobusów tego drugiego nie znalazłam. Przy okazji mam jeszcze pytanie o wyjście z lotniska. Jeśli mamy tylko bagaże podręczne wyjście z lotniska chyba nie powinno zając nam dużo czasu dobrze myślę?

  • N17 jedzie na T1, więc w waszym przypadku N16.

   Terminal nie jest przesadnie wielki, stąd po wyjściu z samolotu maks do 10 – 15 minut jesteście na zewnątrz.

 • Hej,
  W czwartek ląduje około 22:00 na El Prat, muszę się dostać do Paral-lel. Pytanie czy wtedy jak kupię jednorazowy bilet to przejadę kilkoma liniami metra bez dokupywania kolejnych? Czy może lepiej opłaca się kupić kartę Hola BCN! żeby mieć później na kolejne dni (do niedzieli do około 13) możliwości zwiedzania Barcelony 🙂 proszę o podpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Zgodnie z opisem biletów w tym wpisie, bilet jednorazowy służy tylko do jednokrotnego przejazdu. Z racji tego, że interesuje cię Paral-lel, najlepiej zainwestować w T-10 bądź Hola Barcelona, jednak tylko Hola uprawni cię do przejazdu metrem z lotniska.

   Gdybyś korzystała z metra z lotniska, to jedziesz do końca na Zona Universitaria, a tam przesiadasz się na zieloną L3 i jedziesz na Paral-lel.

   Gdybyś jednak chciała kupić T-10, to możesz skorzystać z pociągu R2N, wtedy na Sants przesiadasz się na zieloną L3 i jedziesz na Paral-lel 🙂

  • Super 🙂 dzięki za odpowiedź ! Czyli chyba najlepiej się sprawdzi T-10, czyli lotnisko też jest w 1 strefie tak ? i w zupełności wystarczy ten bilet za 10,20 euro. A tak jeszcze spytam – do zwiedzenia Barcelony (szczególnie Sagrady, Parku Guell) ze stacji Paral-lel to uda się tak dojechać na 1 przejeździe (w to 75min) ?

  • I jeszcze pytanie – czy gdyby się jednak zdarzyło że wybiorę na miejscu jednak kartę Hol BCN to mogę ją odebrać również tak późno z wyznaczonych miejsc na lotnisku lub stacji metra (koło 22?).
   I chyba już ostatnie pytanie 🙂 – czy długo jedzie pociąg z lotniska do Sants ?
   PS: super strona ! mega dużo info! przydatna bardzo 🙂

  • Voucher kupiony z linka na naszej stronie nie wymienisz już na lotnisku, bo będzie za późno.
   Kolejnego dnia w punkcie informacji turystycznej na placu katalońskim.

   Będziesz ją jednak mogła kupić w automacie na stacji, a także zrealizować voucher kupując wcześniej z ich oficjalnej strony.

  • Metrem – zawsze uda się wszędzie dojechać na jednym!
   Tak, lotnisko El Prat I strefa, więc autobus miejski 46, a także pociąg R2N na standardowym bilecie.

  • Witam,
   26 stycznia ok 23:30 lądujemy na El-Prat z dzieckiem i chciałabym podpytać jak najszybciej dostać się na Travessera de Gracia.

  • Najszybciej będzie nocnym bądź Aerobusem dojechać na plac kataloński. Tam musisz wsiąść w metro – zielona linia L3 i podjechać 4 stacje na przystanek Fontana. Stamtąd będziesz mieć już bardzo blisko.

   Więcej szczegółów o dojeździe tymi dwoma środkami znajdziesz tu:

   Autobusy Nocne
   Aerobus

   Przez to, że jest to sobota, możesz skorzystać z linii metra z lotniska.
   Dzięki temu wsiadasz na lotnisku – jedziecie do końca, czyli ZOna Universitaria, a tam przesiadacie się na zieloną L3. Jedziecie na stację Fontana. Pamiętaj jednak, że na przejazd z lotniska metrem obowiązuję również osobny bilet.

 • Cześć! W maju, w weekend chcemy odwiedzić Barcelonę z Salou. Czy mamy bezpośredni pociąg wcześnie rano do i późno popołudniu z powrotem? I czy dla nas,chcących zobaczyć podstawowe atrakcje (Park Guell, Sagrada Familia, Rambla) będzie najlepszy bilet T-Dia? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Tak, T-Dia w przypadku jednodniowego wyjazdu jest bardzo wygodny.
   Pociągów z Salou jest sporo – linia R16.
   Średnio odjazd co dwie godziny, więc możecie wyjechać wcześnie rano, a później wrócić wieczorem.
   Czas przejazdu to zaledwie 1:15 – 1:30 h.

 • Witam,
  Czy w komunikacji miejskiej obowiązują zniżki dla dzieci powyżej 4 roku życia?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Czy kasując bilet T10 w pierwszym środku transportu np. metrze muszę go skasować ponownie jeśli się przesiadam np na autobus? Oczywiście wszystko odbywa się w czasie do 75 min.

  Odpowiedz
 • Hej! 2 lutego około 23:30 wyląduję z dziewczyną na lotnisku El Prat. Jak najłatwiej i najtaniej dostać się do Carrer de la Mar Jònica 9, 1-2, Badalona? Mam też pytanie odnośnie biletu jaki najlepiej kupić. Spędzimy w Barcelonie 4 dni, co będzie dla nas najlepszą opcją?

  Odpowiedz
  • Nocnymi do miasta, chyba, że wolicie metrem L9S – obowiązują osobne bilety.

   Jeśli autobus nocny, to wysiadacie na placu katalońskim , a następnie na nogach na Passeig de Gracia lub Universitat. Tak wsiadacie we fioletową linię metra L2 i jedziecie na Sant Roc.

   W przypadku podróży z lotniska metrem – L9S na stację Torrasa – przesiadka na czerwoną L1, na Universitat przesiadka na fioletową L2.

   Na miejscu najlepiej zainwestować w T-10 bądź Hola Barcelona. W przypadku dojazdu z lotniska ciężko będzie wam kupić T-10 aby jechać autobusem (za dużo chodzenia i zamieszania), ale możecie kupić Hola Barcelona i dzięki temu w cenie tej karty jechać już pociągiem z lotniska.

   Dzięki temu możliwie szybko dojedziecie na miejsce, co o tej godzinie jest dość istotne 😉

   Szczegóły:

   Autobusy nocne w Barcelonie
   Metrem z lotniska El Prat do miasta

 • Witam 🙂

  Jestem kolejną odwiedzającą z koleżankami Barcelonkę <3
  Lądujemy o dziwo o 18.30 – z Państwa artykułu pasuje mi Aerobus – lecimy pod adres: Street Gran vía de les Cortes Catalanes,451 – czy to dobra opcja? Chcemy wysiąść na placu katalońskim bo mamy z niego chyba blisko do naszego apartamentu 🙂 z góry dziękuję za wskazówki.

  Odpowiedz
  • Witaj,

   Na placu hiszpańskim, a nie katalońskim 🙂

   Dokładnie, z Aerobusa wysiadacie na Placa Espanya i na nogach macie ok. 550 metrów.
   Aerobus szalenie wygodny, ale pamiętajcie o biletach – 5,9 euro / osoba.

   Możecie również jechać pociągiem R2N, ale na Sants musicie przesiąść się na zieloną linię metra i podjechać na plac hiszpański.
   Taniej, ale na pociąg trzeba dojść, a w dodatku się przesiadać 🙂

   Szczegóły:
   Aerobus
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Dzień dobry 🙂
  Lądujemy 7 kwietnia o 18.30 na El Prat – adres: Gran Via de les Corts Catalanes, 453 – czy dobrze się doczytałam w Państwa wskazówki, że powinnam wziąć Aerobusa? Do placu Katalońskiego?

  Odpowiedz
 • Witam. W sobotę lądujemy (4 osoby) na lotnisku El Prat o godz 23.30. Jak dostać się pod adres: Jacint Verdaguer – Josep Trueta, 08970 Sant Joan Despí. Mam też pytanie odnośnie biletu jaki najlepiej kupić? Spędzimy w Barcelonie zaledwie pół dnia 😁 lot powrotny w niedziele o 16.00.

  Odpowiedz
  • Pod wskazane miejsce dojedziecie nocnym N15. Musicie zatem z lotniska jechać nocnym na kataloński i przesiąść się na N15. Bilet T-10 na pół dnia w zupełności wam wystarczy, a w dodatku wrócicie na nim pociągiem R2N lub autobusem 46 na lotnisko.

 • Witam, we wtorek po 23 lądujemy na El Prat (6 osób). Jak dostać się pod adres: Roger De Lluria 47.Pytanie czy lepiej jechać komunikacją czy może Uber taniej wyjdzie?

  Odpowiedz
  • Uber w Barcelonie wychodzi często drożej niż normalna taksówka.
   Aktualnie po kilku niebezpiecznych incydentach jest bardzo mało pojazdów.
   Uber na lotnisku był zresztą do tej pory ciężki do znalezieniu, a w przypadku braku obecności w miejscu pick upu, naliczało karę za anulację kursu. Taniej wychodzą taksówki z lotniska.

   Co do komunikacji: dojazd macie bardzo prosty, bo albo Aerobusem, albo nocnym bezpośrednio na plac kataloński. Nie ma sensu się już przesiadać, bo z placu macie do celu 850 metrów.

   Szczegóły:
   Aerobus
   Autobusy nocne

 • Przepraszam za pytanie nowicjusza w BCN, ale czy przy wysiadaniu z autobusu/metra też odbija się bilet T-10?

  Odpowiedz
 • Dojazd do Calafell
  30 stycznia 2019 15:44

  Witam
  Proszę o informację jak najlepiej dojechać oraz jaki był by koszt biletów z lotniska El Prat w Barcelonie do miejscowości Calafell w kierunku Tarragony. Wiem że odjeżdżają tam bezpośrednio pociągi z Barcelony. Planujemy wyjazd w 6 dorosłych osób.
  Pozdrawiam Tomek

  Odpowiedz
  • Pociągi.
   Linia R2 odjeżdża co… 30 minut 🙂
   Czas przejazdu to niecała godzina.

   Możecie jechać chociażby z dworca Sants z Barcelony, gdzie bardzo łatwo dostać się z lotniska El Prat – pociągiem R2N z lotnisko prosto na Sants.

 • Będę w Barcelonie tylko jeden dzień i myślałam nad kupnem biletu T-dia.
  Czy na tym bilecie mogę też przejechać pociągiem R2 z lotniska i z powrotem na lotnisko, czy muszę kupić T-10?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, świetna strona! Dziękujemy za stronę i za pomoc od Państwa 🙂 Chciałabym o coś spytać.
  Lądujemy z mężem 11 lutego w BCN. Będziemy mieszkać w pobliżu stacji metra Barceloneta. Zostajemy do soboty 16 lutego. Jak najlepiej dojechać do tej stacji z lotniska? i jaki najlepiej na ten okres kupić bilet chcąc zwiedzić wszystko co najważniejsze? Czy bilet T-10 jest ok? Lubimy dużo chodzić, mamy w planie wszystkie najważniejsze atrakcje oraz stadion Camp Nou.
  Czy moglibyśmy prosić o radę…?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Anna,
   Mieszkacie w centrum, więc T-10 powinien być dla was najbardziej użyteczny.
   Hola Barcelona daje pełen komfort przez ilość dni, jaka jest nam potrzebna, bo nie ma konieczności kontrolowania ilości wykorzystanych przejazdów.
   Przy mieszkaniu w centrum z pewnością taniej was wyjdzie T-10.

   Aby dojechać z lotniska wystarczy wsiąść w pociąg R2N i dojechać na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4 i jedziecie na Barcelonetę. Całość trasy (pociąg + metro) zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Dzień dobry, mam wątpliwości co do T-10. Czy te 3 dozwolone przesiadki, (pod warunkiem, że się nie cofam w “podróży”) mogą być pomiędzy 2 różnymi liniami metra lub między 2 różnymi liniami autobusowymi? Będę mieszkać na obrzeżach, w okolicy Rambla de Prim, więc chcąc dostać się do centrum bez przesiadek się nie obędę. Znalazłam taki zapis na stronie TMB: “Therefore, fare integration does not allow you to validate your ticket twice within the same journey on the Barcelona metro (or the FGC line), nor two consecutive bus validations on the same route.” Czy dobrze rozumiem, że T-10 daje możliwość przesiadania się pomiędzy za każdym razem różnymi środkami transportu? Jeśli zaczynam od metra, potem przesiadam się na inna linie, ale wciąż w obrębie metra, to liczy mi sie kolejna podróż?

  Odpowiedz
  • Kacha – chodzi o tą samą trasę.
   Gdybyś przejechała z placu katalońskiego na Liceu zieloną L3 (jedna stacja), wróciła na nogach i ponownie wsiadła w L3 w kierunku Liceu, to mimo zmieszczenia się w limicie czasowym skasowałoby kolejny przejazd (powtórny przejazd metrem na tej samej trasie).

   Jeśli jednak przemieszczasz się z punktu A do punktu C, z przesiadką w punkcie B, to wszystko robisz na jednym przejeździe.
   Przykład – z Collblanc mogę jechać na Placa de Sants. Tam przesiąść się na czerwoną i dojechać do Urquinaona, a tam przesiąść się na żółtą L4. Wszystko to jeden przejazd.

 • Hej, dziś wieczorem 23.05 lądujemy w 4 osoby w tym 2 dzieci lat 9 i 4. Potrzebujemy dostać się do hotelu na Rambla. Jak najlepiej? Ile powinna kosztować taxi?

  Odpowiedz
 • Witam! W poniedziałek 18mnastego lecę z dwójka dzieci (8 i 4) oraz żona na trzy dni do Barcelony na El Prat T2. Mamy apartament Muntaner, 60, Eixample, Barcelona, 08011, 400 metrów od stacji Universitat.

  Proszę o pomoc jak najlepiej się tam dostać by później korzystać z biletu w czasie pobytu. Widziałem ze jest połączenie L9 oraz L1 ogólnie to się nie łapie w tym trochę 🙁 pozdrawiam i dziękuje.

  Odpowiedz
  • Filip – jasne – najwygodniej bezpośrednio z lotniska metrem L9 i przesiadka na L1 na stację Universitat. Przesiadka na stacji Torrassa. Należy przy tym pamiętać, że standardowe bilety T-10 nie działają na L9 – obowiązuje tu osobny bilet. W razie czego akceptowane są np. Hola Barcelona lub T-50 (w waszym przypadku ta druga może być dobrym pomysłem).

   Możecie również na T-10 jechać pociągiem na Sants – przesiadka na zieloną L1 na plac hiszpański, a tam na czerwoną.

   Pierwsze rozwiązanie jest jak widać mniej skomplikowane 🙂

  • Dzięki!
   Chyba lepiej kolejka tylko ze do Passeig de Gracia…
   Dzieci płaca za przejazd? Ten Boles T10?

   Pozdrawiam

  • Dzieciaki do 4 roku bezpłatnie, ale pozostałe jak dorosłe.
   Z Passeig de Gracia możecie oczywiście pieszo.

 • Witam, w czerwcu wybieramy się Hiszpanii, lądujemy w Barcelonie i stamtąd chcemy się dostać do Blanes, 4 osoby dorosłe i 2 dzieci po 3 latka, jak się dostać do Blanes? I czy bilet T-10 możemy kupić i dojechać na nim?

  Odpowiedz
  • Dzieciaki bezpłatnie.
   Tak – jadąc z lotniska możecie od razu kupić bilety do Blanes lub T-10.
   Pamiętaj, że Blanes jest w 5. strefie, więc T-10 na V strefę 40,50 euro.

   Oczywiście z pociągu z lotniska (R2N), przesiadacie na się na Sants na pociąg R1 jadący do Blanes.

  • Witam w sobotę lądujemy na Lotnisku El Prat około 23:20 potrzebujemy dostać się z dzieckiem do hostelu Unit adres Av. d’Icària, 145, 08005 Barcelona. Jak będzie najlepiej to zrobić?? Jaki bilet kupić, czy będzie obowiązywał bilet T-10 czy trzeba kupić inny? Później planujemy zwiedzanie i przemieszczanie się metrem i jakoś mam nadzieje to ogarnąć ale ta podróż z lotniska mnie przeraża w nocy zapewne ze śpiącym dzieckiem dlatego chciałabym zrobić to w możliwie najszybszy sposób.

  • Witaj Marta,
   W soboty metro jeździ całą dobę, więc możesz wsiadać w metro z lotniska. Na stacji Torrassa przesiadasz się na czerwoną linię metra L1, a następnie na Urquinaona na żółtą L4 – jedziesz na stację Ciutadella Vila Olimpica i jesteś przy waszym hostelu.

   Pamiętaj, że na metro z lotniska nie obowiązuje T-10 – musisz kupić specjalny bilet bądź posiłkować się kartami T-50, T-70, T-Dia czy Hola Barcelona.

  • Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chociaż mam jeszcze jedno pytania czy da się dojechać na bilecie T-10 np linią nocną i metrem?

  • Pewnie, pod warunkiem, że metro w nocy działa – w piątki jeździ dłużej, a z soboty na niedziele przez całą dobę 🙂

  • Serdecznie dziękuję za pomoc. Bardzo nam Wasza strona pomogła. Fajnie że jesteście.

 • Witam 11.02.19 ląduje w Barcelonie na lotnisku El Prat o 23.05 i potrzebuje dostać się do Carrer di Girona 110 czym najlepiej? Będę wdzięczna za sugestie.

  Odpowiedz
 • Hej. Przylatujemy rodzinnie do Barcelony na Wielkanoc. Jak najlepiej dostać się z lotniska do Hotelu pod tym adresem: Avenida del Marqués de Argentera 19.

  Odpowiedz
  • Arek – wszystko zależy od godziny o której przylatujesz.
   Jeśli zmieścisz się w ramach godzin odjazdu pociągów z lotniska – polecam R2N na asseig de Gracia, a tam przesiadka na żółtą linię metra L4. Wysiadasz na stacji Barceloneta, a pod wskazany adres masz zaledwie 400 metrów.

   Szybko, tanio i bezproblemowo.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Super! Dzięki za informacje. Mam jeszcze pytanie o dojazd do Salou, bo po 4 dniach w Barcelonie zmierzamy właśnie tam. Wydaje mi się, ze jest jakieś połączenie pociągiem, tylko nie do końca wiem z którego dworca. Będzie to poniedziałek wielkanocny, wiec nie wiem czy będą jakieś zmiany w rozkładzie?

   Lot powrotny mamy w czwartek o 8.00 rano i tutaj mam największa rozkminkę. Musimy w nocy/bardzo wczesnym rankiem wyjechać z Salou. Jakie są możliwości? Osobiście znalazłem stronę shuttledirect.com gdzie oferują transport za 56 Euro dla 3 osób. Ktoś korzystał?

   Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje!

  • Arek – do Salou dostaniesz się linią R16 – odjeżdża co 2 godziny, a w godzinach popołudniowych co 1,5h. Na stronie kolei regionalnych nie ma jeszcze rozkładu na kwiecień, ale nic nie powinno się zmieć w poniedziałek, 22 kwietnia.

   Bezpośrednio R16 dojedziesz z dworca Barcelona Sants.

   Pierwsze pociągi są dopiero rano, więc musisz kombinować inny transport na lotnisko.

  • Super. Dziękuję. Warto bilety kupować wcześniej przez internet? Czy jest możliwość, że braknie miejsc jak będziemy kupować w dzień podróży na dworcu?

  • Bilety na pociąg kupisz od ręki bez żadnego problemu. Jeżdżą na tyle często że nie będzie problemu z miejscami.

 • Witam,
  20 marca w godzinach południowych przylatuje do Barcelony razem z żoną i 2 dzieci w wieku 5 i 8 lat (nie lubią długich spacerów) jak najlepiej się dostać z lotniska El Prat do Pallars, 203, Sant Martí, 08005 Barcelona oraz jaki bilet kupić? T-50? T-70? będziemy w Barcelonie 3 dni.
  Pozdrawiam
  Damian
  PS. suuuper stronka 🙂

  Odpowiedz
  • T-50 to nie głupi pomysł.
   Myślę, że na cztery osoby spokojnie wykorzystacie te 50 przejazdów.

   Możecie jechać z lotniska pociągiem R2N, a na Passeig de Gracia przesiąść się na żółtą linię metra L4.
   Wysiadacie na stacji Llacuna, stamtąd macie do przejścia ok. 350 metrów.

   Mając bilet T-50 możecie również skorzystać z metra z lotniska. Wasza trasa może wyglądać wtedy następująco:
   L9S z lotniska na stację Torrassa. Tam przesiadka na czerwoną L1 i jedziecie na Urquinaona. Tam przesiadka na żółtą L4 i na sację Llacuna.

   Korzystając z pociągu tylko raz się przesiadacie, ale uprzedzamy, że przesiadka z pociągu na żółtą L4 wiąże się z małym spacerkiem podziemiami. Wszystko jest jednak perfekcyjnie oznaczone 🙂

  • Dziękuję za odpowiedź,
   Jeszcze jedno pytanie dotyczące biletu: czy t-50 Jest też dla całej rodziny czy tylko na jedną osobę? Tak zrozumiałem z Waszego artykułu na temat biletów.
   Pozdrawiam
   Damian

  • Tak Damian – mała poprawka. T-50 jest biletem indywidualnym, a T-70 tzw. multi-person, czyli może z niego korzystać kilka osób.
   T-70 jest również ważny w metrze z lotniska.

 • Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłam, ze na stronie TMB są linie autobusowe, które mają tylko cyferki, a są też takie zaczynające się na D, V lub na H. Czy są to jakieś specjalne, inaczej płatne linie? Co te literki w praktyce oznaczają?

  Odpowiedz
  • Są to normalne miejskie linie.
   Oznaczenia V oraz H biorą się z trasy horyzontalnej, bądź wertykalnej – ze wschodu na wschód lub z północy na południe.

 • Witaj! Planuję pobyt w Barcelonie od 8.04 godz 14:40 El Prat do 11.04 godz 17:05 również El Prat – 2 osoby. Korzystając z Waszych wskazówek postanowiłam na ten czas kupić 1 bilet T10 (na 8 i 11.04 pociąg z i na lotnisko i może coś jeszcze na te dni dla dwóch osób) oraz 2 bilety HOLA BARCELONA 48 godzinne na 9 i 10.04. Nocujemy w Hostal Europa przy Bogueria 18 , Ciutat Vella. Mało czasu na zwiedzanie tego pięknego miasta, dlatego nie chcemy tracić czasu na przemieszczanie się, a więcej poświęcić na podziwianie tych pięknych miejsc. I jeszcze jedno. Z lotniska pociągiem renfe R2 do PASSEIG DE GRACIA i przesiadka w metro żółte L4 do hostelu. Proszę o opinię i ewentualne rady. Z góry dziękuję. Czy już mówiłam, że jesteście SUPER? Mówiłam! Ale dobrych słów nigdy dość ! Pozdrawiam cieplutko !

  Odpowiedz
  • Nie w żółte lecz w zielone L3. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Czy dojeżdża jakiś pociąg z El Prat na plac Catalunya ?

  • Beata – dzięki za miłe słowa.
   Plan na kupienie biletów bardzo dobry.
   Pociąg R2N nie jedzie przez plac kataloński – musicie wysiąść na Passeig de Gracia.

   I wsiadacie faktycznie do L3 i jedziecie na Liceu. Stamtąd już tylko parę kroków do hostelu.

   Oczywiście trasę pociag + metro zrobicie na jednym przejeździe / osoba biletu T-10 🙂

 • Hej,
  Potrzebuję z Barcelony przejechać do Mont-Roig Bahia. Jaki koszt takiej podróży?

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  Aktualnie jesteśmy w Barcelonie na ulicy Career Telegraf, jak najszybciej dostać się w sobotę na lotnisko El Prat.
  Ile czasu zajmie nam dojazd?
  Pozdrawiam Maciek

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Ze stacji metra Guinardó | Hospital de Sant Pau możesz jechać na Passeig de Gracia, a stamtąd co 30 minut pociąg R2N bezpośrednio na lotnisko El Prat. Nigdy nie wiadomo jak traficie i czy pociag wam nie odjedzie sprzed nosa, więc na dojazd na lotnisko przeznaczyłbym na spokojnie 1 h 30 minut.

  • Rozumiem że na bilecie T10 możemy jechać pociągiem na lotnisko.
   Pozdrawiam Maciek

  • Tak, oczywiście.

 • Cześć,
  Mam gorącą prośbę o udzielenie wskazówek. 21 stycznia będę z mężem na el prat o 22:00. Musimy dostać się do hostalu Abrevadero Carrefour de. Vila i Vila 79 E-8004. Czym najlepiej tam się dostać i ile może trwać podróż? Czy możemy przejechać na jednym bilecie T10? Lubimy chodzić, a skoro piszesz, że Barcelona to miasto pieszego zwiedzania to nie wiem czy w ciągu 2,5 dnia wykorzystamy 2 bilety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  Super strona – cieszę się, że na nią trafiłam. Pozdrawiam, Agnieszka

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Aga – pieszego zweidzania – owszem, ale jednak czy do Parku Guell czy Sagrady, trzeba jednak podjechać 🙂

   Dojazd macie prosty – zrobicie go na jednym przejeździe biletu T-10 / osoba:
   Wsiadacie do pociągu R2N. Z lotniska jedziecie na Sants i tam przesiadacie się na zieloną linię metra L3.

   Wysiaadcie na stacji Paral-lel, która znajduje się 140 metrów od podanego przez ciebie adresu.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. A ile czasu zajmie nam dojazd z lotniska na Paral-lel?
   Wasza strona to skarbnica wiedzy. Jeszcze raz wielkie dzięki za nią 😊. Pozdrawiam, Agnieszka

  • Od chwili wejścia do pociągu całość powinna zając wam koło godziny.

 • Witam, wybieramy się w marcu do Barcelony ładujemy na El Prat i potrzebujemy dostać się do takiego adresu: Verge, 16 – Passatge Sant Bernard 2-4, Ciutat Vella. Jakim środkiem będzie najlepiej? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Lądujemy o godzinie 20:30

  • To spokojnie zarówni jeden jak i drugi wariant wchodzi w grę 🙂

  • Musicie dostać się w okolice stacji metra Universitat.
   Możecie zatem dojechać w następujący sposób:

   1) Metro L9S z lotniska – osoby bilet lub Hola Barcelona czy karty T-50, T-70. Jedziecie na stację Torrassa i tam przesiadacie się na czerwoną linię metra L1. Dojeżdżacie nią na Universitat.

   2) Pociąg R2N – tu można wykorzystać bilety T-10, ale przesiąść trzeba się dwa razy. Na Sants w zieloną L3 i podjechać na Espanya – plac hiszpański, a tam w czerwoną L1 i na Universitat. W tym wariancie całą trasę pokonacie na jednym przejeździe biletu T-10.

 • Witam, 15.02 ląduję na El Prat około 14:30. W jaki sposób najlepiej stamtąd dostać się na Carrer Del Pi, 5 Galerias 🙂 ? Czy dobrym pomysłem jest poruszanie się po Barcelonie z google maps?

  Odpowiedz
 • Hej, lądujemy o 21.30 i wybieramy się do hostelu na ulicy: Sant Vicenç, 39, Ciutat Vella, jak się tam dostać?

  Odpowiedz
  • Sposobów jest kilka:

   1) Aerobus z lotniska na plac kataloński. Tam czerwona linia metra i wysiadacie na Universitat. Można stamtąd iść na nogach, bądź podjechać jedną stację fioletową L2 i wysiadacie na Sant Antoni.

   2) Pociąg R2N – możecie jechać na T-10. Na Sants przesiadacie się na zieloną linię metra i jedziecie na Paral-lel. Tam przesiadka na fioletową L2 i na stację Sant Antoni. W tym przypadku całą trasę – pociąg + 2 razy metro zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10. Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   3) Metrem z lotniska. Na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziecie na stację Universitat (jak w wariancie 1). Pamiętaj jednak, że na metro z lotniska nie obowiązują bilety T-10, ale działają Hola Barcelona, T-50, 70 – Metrem z lotniska El Prat do miasta.

 • Witam, w czerwcu wybieramy się z mężem i dwójką dzieci do Barcelony. Nocleg mamy na 1 noc w Terrassa. Chcemy się skupić tylko na zwiedzeniu 2-3 miejsc m.in Sagrada Familia plus dwie inne jakie najciekawsze, najsłynniejsze jeszcze? Chcielibyśmy dojechać w miarę możliwości autem, ale gdzie najlepiej zaparkować i może lepszym rozwiązaniem poruszanie się autem po mieście było by zostawienie auta w najlepszej części i dalej metro lub autobus? Dziękuję za odpowiedzi.

  Odpowiedz
  • Witaj Ewelina,
   Po Barcelonie nie da się poruszać autem 🙂
   Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zostawienie samochodu na jednym z parkingów P+R.
   Długoterminowo najbardziej opłaca się parkować na Estacio Nord. Szczegóły: Parkingi (P+R) w Barcelonie

  • Dzięki za szybką odpowiedź. A co polecacie zobaczyć najważniejszego w niedalekim obrębie od Sagrada Familia. Mamy tylko 1 niecały dzień na obejrzenie czegokolwiek od rana w niedziele do ok 16 godz bo od 18 tej musimy być już 70 km dalej na kempingu. Postanowiliśmy pojechać dzień wcześniej żeby chociaż zobaczyć Barcelonę tzn cokolwiek w niej:)

  • Ewelina – najchętniej odwiedzane poza Sagradą, to Park Guell oraz stadion Camp Nou.
   Pamiętaj jednak, że aby wszystko spiąć czasowo bez stania w kolejkach, kup wcześniej bilety online.
   Zwłaszcza to Sagrada Familia bez wcześniejszej rezerwacji można w ogóle nie wejść.

   Na wszystkie te miejsca kupisz bilety z linków na naszej stronie (linki referujące).
   Szczegóły:
   Sagrada Familia
   Park Guell
   Camp Nou

  • Dziękuję.

 • Witam, jak najlepiej dostać się z Girona Airport do centrum Barcelony (wtorek ok 17)? Czy kupując np bilet T10 można bezpośrednio z lotniska dotrzeć do miasta, czy potrzebne są jakieś dodatkowe bilety albo inne środki komunikacji?

  Odpowiedz
 • Cześć! 3.03 przylatujemy w 4 osoby ok 20.30 do Barcelony na lotnisko El Prat i potrzebujemy dostać pod adres Rambla del Poblenou 134. Jaki sposób będzie dla nas najlepszy? Czy mając 3 dni na zwiedzanie lepiej wykupić bilet t10, czy hola? Czy jakieś ważne atrakcje turystyczne są nieczynne w tym okresie? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Atrakcje wszystkie działają normalnie.
   Nieczynny jest Tramvia Blau na Tibidabo, a także Funicolar jeżdżący na Montjuic – prace remontowe.

   Od marca w weekendy jest również czynny park rozrywki Tibidabo 🙂

   Pod adres na bazie T-10 dostaniecie się w następujący sposób:
   Pociąg R2N z lotniska i przejazd na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na metro – żółtą L4. Wysiadacie na stacji Poblenou, z której macie zaledwie 750 metrów do przejścia pod wskazany adres.
   Całą trasę zrobicie na jednym przejeździe / osoba biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   T-10 czy Hola?
   Bardzo częste pytania 🙂
   T-10 zwykle wychodzą trochę taniej zwłaszcza, jak dużo się spaceruje. Hola Barcelona daje jednak pełen komfort, bez konieczności liczenia przejazdów. Wszystko kwestia waszego budżetu, czy jesteście finalnie w stanie przeznaczyć parę euro więcej na osobę, aby nie martwić się ilością przejazdów. Trzeba o tym myśleć zwłaszcza pod koniec wycieczki. Tak, aby po powrocie na lotnisko nie zostać z połową wykorzystanego biletu.

  • Baardzo dziękuję za odpowiedź! 🙂

 • Magdalena
  2 marca 2019 22:07

  Dobry wieczór
  Będę z mężem w Barcelonie 22.03-25.03. Lądujemy na El Prat 13.25 i stamtąd odlatujemy 16.20.
  Mieszkamy dość odlegle od centrum – przy stacji metra Fondo.
  Rozważam, żeby po przylocie pochodzić + np. zwiedzanie jednej z katedr, pojechać do zarezerwowanego miejsca, odpocząć chwilę i wrócić na szlak do późnych godzin. Choć nie wiem, czy nie szkoda czasu na dojazdy.
  W sobotę albo niedzielę planujemy pojechać do Montserrat,
  Będę wdzięczna za radę, na jaki bilet się zdecydować T10, czy kilkudniowy (jeśli tak, to jaki). Dodam, że lubimy i planujemy chodzić.
  Wasza strona to kopalnia informacji, dla osób, które pierwszy raz wybierają się do Barcelony.

  Odpowiedz
  • Witaj Magda,
   Na szczęście metrem poruszamy się dość sprawnie po mieście, więc dojazd na nocleg i z powrotem do miasta nie zajmie bardzo dużo czasu. Tym bardziej, że Fondo to czerwona linia metra, więc przechodząca przez ścisłe centrum miasta oraz plac hiszpański (stąd pojedziecie do Montserrat).

   Musicie sobie to po swojemu rozplanować, my pewnie pojechalibyśmy od razu się zakwaterować, wzięli potrzebne rzeczy i ruszyli w miasto 🙂

   T-10 zwykle cenowo najbardziej się opłaca, trzeba jednak odpowiednio kombinować, aby np. po powrocie na lotnisko nie zostać np. z wykorzystanym do połowy biletem.

   Mega wygodne są Hola Barcelona tym bardziej, że możesz również korzystać z metra z lotniska. Na cztery dni – 96h wyjdzie was 28,5 euro / osoba. Z pewnością przez wszystkie dni wykorzystacie mniej więcej 2 x T-10 / osoba, czyli lekko ponad 20 euro. Decyzja o wyborze karty pozostawiamy wam 🙂

  • Magdalena
   4 marca 2019 12:06

   Serdeczne dzięki za odpowiedź 🙂
   Jesteście niezawodni!.

 • Hej,
  W dniu 10.04.2019 przylatujemy do Barcelony (lądujemy na El Prat o 21:40) – dwie osoby dorosłe, jedno dziecko 10 lat i 7-miesięczny szkrab w wózku 🙂
  Chcemy dostać się do hotelu Princess Barcelona.
  Rozważamy dojazd komunikacją miejską. Będę wdzięczny za pomoc w wyznaczeniu optymalnej trasy.
  Z góry dziękuję. Widzę, że na Was można liczyć 😀

  Odpowiedz
  • Hej!
   Najbardziej optymalnie na bazie komunikacji publicznej to pociąg R2N + metro.

   Wsiadacie do pociagu i jedziecie na Passeig de Gracia – tam przesiadacie się na żółtą L4, ale z góry uprzedzamy, że czeka was mały spacer w podziemiach 🙂 Wszystko oczywiście świetnie oznaczone.

   Żółtą linią metra L4 jedziecie na stację El Maresme | Forum. Stamtąd już tylko a drugą stronę ulicę i jesteście w hotelu.

   Całą podróż zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10 / osoba. W waszym przypadku możecie odbić bilet trzy razy po kolei przechodząc przez bramkę, bo najmłodszy nie płaci 🙂

   Działają oczywiście również bilety Hola Barcelona, T-Dia, T-50 czy T-70.

   Metra z lotniska wam nie proponujemy, bo przesiadać się trzeba będzie dwa razy.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Dziękuję za pomoc 😀

 • Jak to jest z tym T-10. Można na nim dojechać na lotnisko. Przeczytałam, że z lotniska nie można jechać na tym bilecie metrem. W takim razie mam wtedy kupić bilet w automacie na jednorazowy przejazd żeby wyjechać z lotniska? Chyba coś źle zrozumiałam…

  Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o połączenie z i na lotnisko El Prat, to T-10 działa:

   – w pociągu R2N
   – w autobusie miejskim linii 46
   – a autobusach nocnych

   T-10 nie działa:

   – w metrze linii L9S, która dojeżdża na lotnisko i z lotniska
   – w Aerobusie

   W metrze z lotniska działają jednak inne karty jak Hola Barcelona, T-50, T-70 czy dzienny T-Dia. Bilet jednorazowy na tą linię to 4,60 euro.

   Szczegóły:
   Metrem z lotniska El Prat do miasta

 • Mariuszek697
  10 marca 2019 22:40

  Dzień dobry.
  Bardzo proszę o informację jak dojechać z lotniska do Konsulatu RP w Barcelonie? Czeka mnie pojutrze taka przygoda 🙁
  Bardzo będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam gorąco.

  Odpowiedz
 • Trochę na ostatnią chwilę, ale zaryzykuję i zapytam! Jutro lecimy do Barcelony w 4 osoby. Jak najprościej dostać się na ul. Pujades 120? Rozważam taxówkę, ale może jest jakieś inne, tańsze rozwiązanie? Gdzieś wyczytałem, że taxa 30e, więc na 4 osoby to po 7,5.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Możecie jechać pociągiem R2N z lotniska i przesiąść się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jedziecie na stację Llacuna.
   Całą trasę – pociąg + metro pokonacie na jednym przejeździe biletu T-10, czyli 1,2 euro.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Czytałem, ale nie do końca zrozumiałem. Jak działa bilet T-10 jeśli chodzi o przesiadki? Kasuję go raz i ile czasu mogę się przesiadać? Kiedy muszę go skasować ponownie?

  • Masz 75 minut na przejazd.
   Wsiadając do pociągu przechodzisz przez bramki, w których będziesz musiał odbić bilet.
   Przesiadając się na Passeig de Gracia ponownie będziesz musiał odbić bilet na bramce wsiadając do metra, ale nie policzy ci kolejnego przejazdu bo system wykryje, że 30 minut wcześniej już go kasowałeś w pociągu.

   T-10 obowiązuje w kolejach regionalnych, metrze oraz autobusach miejskich w Barcelonie, łącznie z liniami nocnymi.

   Możesz ew. rozważyć dla pełnego komfortu zakup Hola Barcelona – wtedy masz nielimitowane przejazdy przez konkretną liczbę dni.

  • Myślę, że T-10 dla każdego będzie ok! Serdeczne dzięki i pozdrowienia!

 • Czy na jednym bilecie T-10 mogą jeździć dwie osoby kasując podwójnie?

  Odpowiedz
 • Witam serdecznie,
  Dnia 06.04.19 ląduje na El Prat o 18:10 i chciałbym się dostać do 3 Carrer dels Pins 3, L’Hospitalet de Llobregat, 08905 czy możecie mi Państwo doradzić jakby to najlepiej zrobić, natomiast powrót będzie dnia następnego tj. 07.04.19 i lot z El Prat jest o 9:50.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   1) Metrem z lotniska L9S na stację Torrassa, a następnie przesiadka na czerwoną L1 i kurs na stację Florida. W metrze z lotniska obowiązują osobne bilety, ale działa np. karta Hola Barcelona, bilety T-50, T-70 czy dzienne T-Dia.

   2) Autobusem miejskim linii 46 – jedziesz na przystanek Av Granvia – Cotxeres . Tam przesiadasz się na czerwoną linię metra L1 – stacja Hospital de Bellvitge i podjeżdżasz 5 przystanków na stację Florida.

 • Czy pociąg R1 jedzie bezpośrednio z El Prat do Malgrat?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  27 kwietnia lecę z mamą do Malgrat de Mar na tydzień. W tym czasie 2-3 dni chcemy poświęcić na zwiedzanie Barcelony i 1 na Lloret de Mar.
  Czy w tej sytuacji opłaca się nam kupować bilet T-10? Na terenie Barcelony to koszt ok.11 EUR, a że Malgrat to 5 strefa, koszt wzrasta do ok. 41 EUR. Dobrze to rozumiem?
  Bardziej opłaca nam się kupować osobno bilety na pociąg i T-10 na komunikację w Barcelonie, czy jednak T-10 na 5 strefę?
  Pozdrawiam ciepło 🙂
  Anita

  Odpowiedz
  • Anita – T-10 na V strefę tylko na dojazdy, a na miejscu T-10 na I strefę.
   T-10 na V strefę kosztuje jednak 40,50 euro.

   Najbardziej w przypadku Malgrat opłaca się kupienie biletu Bonotren 10.
   Działa tak samo jak T-10, ale obowiązuje tylko w kolei regionalnej.
   Jego cena to 34,35 euro, więc 3,43 euro za osobę / przejazd.

   W dwie strony wykorzystacie 4 przejazdy z jednego biletu, kolejnego kolejne 4.
   Trzeciego dnia w jedną stronę wykorzystacie dwa pozostałe przejazdy z Bonotrena, a na powrót z Barcelony kupicie dwa jednorazowe za 5 euro i to najlepsze możliwe rozwiązanie 🙂

  • Mam podobną sytuację tylko że będę w 4 strefie (Pineda de Mar). Czyli jak dobrze rozumiem bardziej opłaca się kupić bilet na przejazd pociągiem do Barcelony Bonotren 10 i na miejscu osobny?

   Gdzie można kupić ten bilet (Bonotren 10) i czy są jego większe wersje np na 20 przejazdów?

  • Dokładnie.
   W Barcelonie T-10 na pierwszą strefę tylko i wyłącznie, lub dzienny czy karty Hola Barcelona.
   Bonotren kupisz na każdej stacji – w automatach oraz kasach.

   Bilet występuje w wersji 10 – przejazdowej.
   Kolejnym karnetem jest po prostu miesięczny, nie ma wersji np. na 20 czy 50 przejazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu