Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2021.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,40 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Nowe bilety zastępujące dotychczasowe T-10, T-50 czy T-70 to T-Casual, T-Familar, T-Grup. T-10 sprzedane były do 31 grudnia 2019 roku, a czas na ich wykorzystanie to 29 luty 2020.

T-Casual – koszt 11,35 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro!.

T-Familiar – koszt 10,00 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przjazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób.

T-Grup – koszt 79,45 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (10,50 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2020 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2021 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual11,35 €22,40 €30,50 €39,20 €45,05 €47,90 €
T-Familiar10,00 €19,00 €27,00 €35,00 €40,05 €42,00 €
T-Grup79,45 €156,80 €213,50 €274,40 €315,35 €335,30 €
T-Dia10,50 €16,00 €20,10 €22,45 €25,15 €28,15 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

1012 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • malgorzata
  22 marca 2019 22:21

  Pomóżcie!!!! Jutro 24 marca potrzebuje dostać się na lotnisko terminal T2 na godzinę 4 rano z Cartera de Balens czym i gdzie mogę kupić bilet.

  Odpowiedz
  • Małgosia – jest weekend, więc metro jeździ całą dobę.
   Został ci jeszcze jakiś przejazd na bilecie T10 czy Hola Barcelona?

   Jeśli chodzi ci o Carrer de Balmes to wsiadasz we fioletową bądź brązową linię metra i jedziesz na plac kataloński. Z placu czerwoną linia metra w kierunku Hospital de Bellvitage – na stacji Torrassa przesiadasz się na linię L9S jadącą prosto na lotnisko – wysiadasz na T2.

   Jeśli nie masz Hola Barcelona czy T-Dia, na ostatni odcinek musisz kupić tzw. bilet lotniskowy. Najbardziej jednak opłaca ci się zainwestować dzisiaj w dzienny T-Dia – skorzystasz z niego w ciągu dzisiejszego dnia, a w nocy pokonasz całą tą trasę szybko i sprawnie na tym bilecie.

   Kupisz go w każdym automacie np. na dowolnej stacji metra.

  • Malgorzata
   23 marca 2019 07:42

   A jest jakiś prostszy sposób w sensie wsiadam na jednym przystanku wysiadam na T2, może jakiś nocny autobus?

  • Pewnie – możesz jechać np. wspomnianymi wcześniej liniami na palc kataloński, a stamtąd N16 bezpośrednio na T2.
   Jeżdżą bardzo często.
   N16 odjeżdża dokładnie z ulicy Ronda de la Universitat – północna – zachodnia część placu katalońskiego.

  • Malgorzata
   24 marca 2019 12:26

   Bardzo dziękuję za wskazówki, były niezmiernie pomocne.

  • 🙂

  • T-10 kosztuje 10 euro? Znalazłam informacje, że ceny różnią się od strefy. Nie mogę też znaleźć w jakiej strefie jest stacja metra, na której wysiadamy (Saints estacio).

  • T-10 kosztuje 10,20 euro. I strefa to cała Barcelona + ościenne miejscowości.

  • Cześć, będziemy zwiedzać Barcelonę przez 6 dni mamy plan co chcemy zobaczyć. Będziemy chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej dlatego według informacji najbardziej opłaca się bilet T10 na wielorazowe przejazdy. Jeżeli dobrze zrozumiałam, kupując Barcelona Card mamy wstęp lub zniżkę do niektórych obiektów plus wolne przejazdy komunikacja miejska. Jak długo ta karta będzie ważna?
   Pozdrawiam Urszulla

  • Jak długo chcesz 🙂
   Barcelona Card kupujemy na określoną liczbę dni.

   Szczegóły wraz z cenami znajdziesz we wpisie Barcelona Card.

  • T-10 też ważny miesiąc?

  • Tak, ważny 30 dni od pierwszego skasowania.

 • Gdzie mogę online kupić bilet T10? Czy jest to możliwe tylko na miejscu w Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Kasia, bilety T-10 kupisz na stacjach nawet poza Barceloną – w miejscach gdzie funkcjonuje II, III itd strefa.
   Jeśli chodzi ci o rezerwację online, to można je zakupić w aplikacji TMB, ale “kartonik” i tak na podstawie vouchera trzeba odebrać w maszynie.

 • Cześć,
  Będziemy w Barcelonie 2-6.05 i chciałabym prosić o kilka wskazówek:
  1. jak najszybciej/ najłatwiej będzie dostać się na lotnisko (El Prat) w poniedziałek, 6 maja na godz. 4.00? Nocleg mamy przy Estació de França.
  2. w jaki sposób dostać się z okolic Stadionu Olimpijskiego do centrum w niedzielę , późno wieczorem? widziałam autobus 150 ale obawiam się, że jak po koncercie wyjdzie ze stadionu kilka (kilkanaście) tysięcy ludzi to będzie to średni pomysł 🙂 spacerek?
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   1) Musisz dojechać na plac kataloński – masz niedaleko przystanek nocnego N6. Z placu katalońskiego N16 na T2 – odjeżdżają bardzo często, przystanek znajduje się w północno – zachodniej części placu na ulicy Rda. Uviversitat.

   2) Spacerek 🙂 Na twoim miejscu zszedłbym na nogach do placu hiszpańskiego. Stamtąd masz metro oraz mnóstwo autobusów i pewnie większość w ten sposób będzie się przemieszczać.

  • Bardzo dziękuję 🙂

 • Witam, wybieramy się we wrześniu na wakacje do Malgrat de Mar. Chcemy jeden dzień poświecić na zwiedzanie BARCELONY. Czy będzie to możliwe do zrealizowania czasowo tzn, jedziemy grupą i każdy chce zobaczyć coś innego. Jak nie tracić czasu – chodzi mi o konkretny plan gdzie jechać w składnej kolejności, a zobaczyć byśmy chcieli Park Guell, Camp Nou (i tu mały problem dziewczyn nie chcą zwiedzać stadionu co wtedy zobaczyć), Sagrada Familia, Montjuic. Kolejka – gdzie wsiąść, bo rozumiem ze w BLANES R1 a wysiąść…?

  Odpowiedz
  • Monika – w przypadku Camp Nou dookoła nie będzie atrakcji dla dziewczyn na spędzenie czasu.
   Z Blanes jedziecie R1 i wysiadacie np. na placu katalońskim – jesteście w samym centrum miasta i z niego możecie zacząć zwiedzanie – bezpośrednio od placu katalońskiego rozpoczyna się słynna La Rambla.

   Zarezerwujcie sobie rano wstęp do Sagrada Familia, a następnie spod Sagrady metro – niebieska L5 – jedzie bezpośrednio na Camp Nou (stacja Collblanc). W tym czasie dziewczyny mogą robić coś innego.

   Po zwiedzaniu Camp Nou można jechać na Montjuic. Po Montjuic można jechać do Park Guell, dlatego, że z placu hiszpańskiego metro – zielona L3 jedzie bezpośrednio w okolice parku.

   Pamiętaj, że zwłaszcza do Sagrady musicie wcześniej rezerwować bilety online.

 • Dzień dobry. Potrzebuje 9 maja po 10 dojechać z lotniska El Prat na General Castanos 6, proszę o opcje dojazdu z lotniska jak i jakie bilety muszę kupić? Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Robert,
   Z racji tego, że wskazany adres znajduje się przy stacji metra Barceloneta, polecam ci skorzystanie z pociągu R2N z lotniska.
   Pociągiem dojedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiądziesz się na żółtą linię metra L4 i dojedziesz na stację Barceloneta.

   Co do biletów – najlepiej zainwestować w T-10 lub Hola Barcelona. Oba bilety działają w kombinacji pociąg + metro – jadąc np. na T-10 robisz całą trasę na jednym przejeździe.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Dziękuję za odpowiedź, czytajac o tej trasie to widzę że to jest dość długo czasowo, a czy nie ma szybszej opcji?

  • Przesiadka na Passeig de Gracia na żółtą L4 to prawie 15 – minutowy spacer (w podziemiach).
   Możesz ew. jechać Aerobusem na plac kataloński i stamtąd na nogach – lekko ponad kilometr, więc też koło 15 minut.
   Trasa za to bezpośrednia, bez przesiadki. Bilet na Aerobus 5,9 euro.

  • Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 • Witam. Jak dostać się z lotniska El Prat do Sitges. Samolot planowo ma być na lotnisku o 22.15. Jakie są opcje dojazdu i jakie bilety będą potrzebne?

  Odpowiedz
  • Kinga, możesz skorzystać z następującego połączenia:

   Lotnisko El Prat – R2N na El Prat de Llobregat – przesiadka na R2 di Sitges. Czas na przesiadce jest ok. 30 minut.
   Odjazd z lotniska masz np. o 23:08.

   Cena pojedynczego biletu na całej trasie to 4,2 euro.
   Jeśli zamierasz kursować stamtąd do Barcelony to możesz od razu zainwestować w bilet T-10 na III strefę, który kosztuje 27,40 euro. Da ci to wtedy 2,74 euro za jeden przejazd do miasta.

  • Dziękuję za odpowiedź!

 • Hej,
  Potrzebuje dostać się z lotniska w Gironie do Av. Andorra, 7, 17251 Calonge. Ile wyniesie mnie koszt takiej podróży ?

  Odpowiedz
  • Gaba – to zależy w jakim okresie.
   Na wybrzeże w szczycie sezonu jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Napisz kiedy i o której przylatujesz.

 • Witam
  Czy na T-10 jadąc z lotniska do centrum mogę korzystać z busa, pociągu czy tylko z metra?
  Oraz czy T-10 działa na kolej linową Funicular Montjuic?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Paweł – na T-10 z lotniska skorzystasz w:
   – autobusie miejskim linii 46
   – pociągu R2N
   – autobusach nocnych

   T-10 nie działa w metrze z lotniska oraz Aerobusie.

   Bilet T-10 działa w Funicolar na Montjuic, ale nie jest to kolej linowa, a szynowa.

  • Rozumiem, że bilet T-10 kupiony na lotnisku to taki sam T-10 kupiony w każdym innym miejscu ? 🙂
   Czy kursują bezpośrednio na tor wyścigowy jakieś darmowe autokary ? W Włoszech i na Węgrzech były.
   Pozdrawiam

  • Tak, cena T-10 w każdym kanale sprzedaży jest taka sama.

   Na tor przejazdy organizuje Sagales – są płatne – z Barcelony 7,5 euro bezpośrednio na tor.

 • Ups kolejka linowa to chyba Telefèric de Montjuïc i raczej jest dodatkowo płatna, a Funicular Montjuic to kolejka naziemna i jest w cenie T-10. Czy dobrze myślę?

  Odpowiedz
 • Jeszcze jedno pytanie. Czy jadąc z lotniska busem 46 lub pociągiem na bilecie T-10 w centrum mogę przesiąść się w metro lub inny bus w ramach tego samego przejazdu czy będę miał naliczony na bilecie następny przejazd?

  Odpowiedz
  • Robisz to w ramach jednego przejazdu. Czyli np. pociąg R2N z lotniska + metro to jeden przejazd mimo, ze na metrze będziesz musiał odbić bilet jeszcze raz.

 • Super dzięki. Może głupie pytania, ale próbuję rozkminić tą komunikacje 🙂

  Odpowiedz
 • Hola! Mam pytanie odnośnie stref. Planuję wyjazd 17-19.05 i myślę, żeby kupić T10. Nie mam jeszcze 100% noclegu, ale zastanawiam się nad obiektami w 2 strefie (analizując mapkę), czyli np Ripollet, Rubi itp, bo dużo tańsze noclegi już ze śniadaniem 🙂 Czy T10 będzie ważny także w 2 strefie? Czy muszę kasować go na każdej strefie? Czy muszę mieć 2 bilety? Nie wiem jak to najlepiej rozegrać. Proszę o podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Hola!
   Na dojazdy do miasta będziesz zatem musiała kupić T-10 na II strefę, a osobno T-10 na I strefę na poruszanie się po samej Barcelonie (ew. w samej Barcelonie Hola Barcelona, to już kwestia twojej wygody).

   Czasami taniej od T-10 na II strefę kosztuje Bonotren. Działa tak samo jak T-10, ale tylko na połączenie regionalnymi pociągami. Tu super rozwiązanie jeśli z miasta w którym będziesz nocować masz połączenie właśnie koleją.

   Weź również pod uwagę miasta, które obejmuje I strefa – np. Castelldefels, Badalona czy Santa Coloma. Czasem ciut droższy hotel, ale zdecydowanie tańszy niż w samej Barcelonie, a odpadają nam dodatkowe koszty związane z biletami na II strefę.

   W razie pytań – pisz 🙂

 • Dzień dobry,
  Mam pytanie.
  Jadąc z lotniska do strefy 4 potrzebuje 1:55 do Pineda de Mar.
  Czy jak dobrze rozumiem, od momentu skasowania biletu przy wejściu na stację kolejową R2N a potem R1
  Mam tylko 2 h żeby się tam dostać? Jak jest liczony czas? Oraz czy nie wychodząc np. ze stacji muszę kasować gdzieś bilet drugi raz wsiadając do innego pociągu bez wychodzenia ze stacji? Czy dopiero przy wyjściu całkiem z metra/stacji odbijam dopiero bilet drugi raz?

  Dziękuję

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Kamil,
   Czas w bilecie T-10 masz 75 minut. O 15 minut wzrasta ten czas dla każdej z kolejnych stref. W przypadku IV strefy będzie to 75 + 45 minut = 120 minut. Bez problemu skorzystasz z biletu w tym czasie, bo jest liczony od pierwszego do ostatniego odbicia, a nie od finalnego dojazdu do celu 🙂

   Przesiadając się na kolejny pociąg będziesz musiał odbić prawdopodobnie bilet na bramce wchodząc na peron. Chyba, że będzie to ten sam person, platforma. Wtedy korzystamy z kasownika na personie. System jednak nie nabije nam kolejnego przejazdu bo odczyta, że w ciągu ostatnich dwóch godzin jechaliśmy już pociągiem z lotniska.

 • Halo, halo, mam kilka pytań odnośnie biletów w Barcelonie. Przyglądam się bliżej biletowi T-10 (multi person). Po pierwsze, jeśli z jednego biletu może korzystać kilka osób, to oznacza to, że każde odbicie to jeden przejazd? Przykład: Jadę wraz z mężem, odbijamy się na stacji metra (zarówno ja i mąż) i w tym przypadku z puli przejazdów znika mi 1 przejazd czy 2 przejazdy (ze względu na odbicie dla 2 osób)?
  Drugie pytanie, czy bilet T-10 obowiązuje również na autobusy nr 604 i 602 kursujące na trasie Lotnisko Girona – Barcelona Nord?
  Po trzecie, czy bilet T-10 obowiązuje również w komunikacji nocnej?
  Po czwarte, czy na lotnisku Girona znajduje się biletomat?
  Będę wdzięczna za odpowiedź 😉
  P.S. Super stronka, pozdrawiam gorąco! <3

  Odpowiedz
  • Jeśli odbijacie razem z mężem jeden bilet T-10, to robicie to dwa razy – najpierw ty wkładasz bilet do czytnika, otwiera się bramka. Mąż odbiera bilet, wkłada do czytnika i bramka ponownie się otwiera.
   Kasuje wam wtedy dwa przejazdy.

   T-10 obowiązuje w komunikacji nocnej

   T-10 kupiony za 10,20 euro obowiązuje w pierwszej strefie, stąd nie obejmuje przejazdu do Girony 😉

  • Jeszcze pytanie odnośnie biletu z lotniska w Gironie, jeśli zakupimy bilety na linię 604 na konkretną godzinę to jesteśmy zobligowani jechać o tej konkretnej godzinie? Planujmy z mężem kupić bilety na godz. 23:15 i zastanawiamy się czy będzie mogli jechać na tych biletach pół godziny później? 🙂

  • Będziecie mogli jechać bez najmniejszego problemu.

 • Hej,
  w wakacje będę w Calafell.
  Pomóż proszę zaplanować bilety
  Przylot Barcelona BCN, nocleg Calafell (7 dni), potem pobyt w Tarragonie 2 dni, a następnie Barcelona (2 dni – dwa noclegi II strefa, zwiedzanie oczywiście strefa I).
  Osób 8.
  Dzięki za pomoc

  Odpowiedz
  • Hej Przemek,
   Jeśli jest was 8 osób, to po prostu wykorzystujecie T-10 na poszczególne strefy lub Bonotren.
   W przypadku dojazdu do Calafell kupujecie T-10 za 40,50 euro na V strefę i jedziecie Aeroport – Barcelona Sants – Calafell.

   Później z Calafell do Tarragony najbardziej opłaca wam się kupić Bonotren – 21,20 euro na koleje regionalne, 27,25 euro na regionalny ekspres.
   Później analogicznie na przejazd do Barcelony, bo nie wiem w jaki konkretnie region jedziecie, skoro podajesz, że II strefa.

 • Cześć,
  Proszę podpowiedz czym dojechać i jakie bilety zakupić. W niedzielę 21.07 około 19.30 przylatujemy na El Prat, następnie musimy dostać się do Santa Susanna. Grupa to 6 osób. Z góry dziękuję za pomoc, Dorota.

  Odpowiedz
  • Cześć Dorota,
   Możecie jechać pociągiem R2N z lotniska na Sants, a tam przesiąść się na R1 do Santa Susanna.
   Najbardziej opłaca wam się kupić Bonotren 10 journeys: 34,35 euro.
   Wykorzystacie z 10 – przejazdowego biletu 6 przejazdów i zostaną wam cztery na późniejszy powrót do Barcelony.

 • Cześć. Mam pytanko, w sierpniu z rodzinką lecę do Barcelony. Lądujemy w niedzielę po 21 godzinie. Sprawdzałem na aplikacji Moovit jak dojechać do hotelu easyhotel Barcelona – Avinguda de la Granvia 22 Hospitalet de Llobregat w którym śpimy, ale ciężko mi to jeszcze ogarnąć. Czy moglibyście jakoś mnie naprowadzić. Przylatuję z córkami i nie chcę błądzić. Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Cześć Krzysiek,
   Najprościej – metro z lotniska.
   Jedziecie na stację Europa | Fira, a z niej macie zaledwie 600 metrów do hotelu.

   Pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Możesz rozważyć kupienie kart Hola Barcelona, bo dzięki temu w cenie macie linię L9S z lotniska.

   Możesz rówmież skorzystać z autobusu miejskiego linii 46, który jeździ z lotniska. Nawet w przypadku biletów jednorazowych jest to tańsza opcja niż metro. Wysiadacie na przystanku Av Granvia – Alhambra który znajduje się przy waszym hotelu. Autobus odjeżdża spod terminala 2 na lotnisku El Prat – po wyjściu kierujecie się w prawo na przystanek. Autobus jeździ co ok. 20 minut aż do północy 🙂

  • Bardzo dziękuję, faktycznie łatwy dojazd. Pozdrawiam 😀

 • Witam. 13 czerwca wybieram się z mężem i synem do Calelli. Lądujemy o 23.45 na El Prat i musimy dostać się do hotelu IBIS Barcelona, Carretera, 84 Viladecans. Czy jeździ nocny autobus tam?
  Rano musimy dotrzeć do Calelli. Jak powinniśmy jechać? Czy musimy kupić bilet T-10 na 4 strefę w której jest Calella?
  W trakcie pobytu planujemy całodzienną wycieczkę do Barcelony. Chcemy zobaczyć Camp Nou, Sagrada Familia, Ogrody Gaudiego. Nie wiem jakie bilety kupić, na transport z i na lotnisko oraz na wycieczkę po Barcelonie. Ile przygotować pieniędzy? Proszę o poradę.

  Odpowiedz
  • Witaj Marzena,

   Hotel jest bardzo blisko lotniska. Chyba najbardziej będzie wam się opłacać taksówka, bo o tej porze każda podróż wiąże się z przesiadkami i jechaniem trochę naokoło.

   W Viladecans macie dworzec kolejowy i z niego na T-10 na 4 strefę dojedziecie do dworca Sants w Barcelonie, a tam przesiądziecie się na R1 do Calelli.
   Wykorzystacie 3 przejazdy z biletu T-10, więc starczy wam idealnie na podróż do Barcelony i z powrotem w ramach kupionego T-10.

   To wszystko jeśli chodzi o koszt transportu. W Barcelonie możecie kupić T-10 na I strefę, by swobodnie przemieszczać się miedzy atrakcjami.
   Jeśli chodzi o ceny we wskazanych przez ciebie miejscach, to wszystko sprawdzisz w odpowiednich wpisach. Pamiętaj o tym, że rezerwacje online na wskazane atrakcje musisz robić już! 🙂

   Atrakcje:
   Camp Nou
   Sagrada Familia
   Park Guell

  • Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
   Nie wiedzialam,ze juz muszę rezerwować bilety, nie przypuszczałam ze potem może zabraknąć miejsc. Szczerze mówiąc nie wiem jakiego dnia dokładnie pojedziemy, zależy od pogody. Myślę, że syn będzie chciał jechać jak najszybciej😉 Ale wydaje mi się, że jak przyjedziemy do Calelli w czwartek, to odpoczniemy i do Barcelony pojedziemy w poniedziałek, czy dobrze myślę, że w tygodniu będzie mniej tłoczno?
   P.S. Czy w połowie czerwca jest tam wystarczająco ciepło żeby kąpać się w morzu?

  • Tak, zwłaszcza Sagrada jest mocno oblegana i problemem jest czasem wybranie godziny wejścia, kiedy rezerwuje się na kilka dni do przodu.
   Pogoda na wybrzeżu zwykle jest bardzo dobra o tej porze roku, choć zdarzały się dni, kiedy było np 18 stopni czy jeszcze chłodniej.

   Jeśli chodzi o ruch turystyczny w Barcelonie to dni tygodnia w tym okresie nie mają już większego znaczenia 😉

   Myślę, że do morza spokojnie w połowie czerwca wejdziecie.

 • Bardzo dziękuję.
  Do Sagrady do środka raczej nie będziemy wchodzić, atrakcje w Barcelonie są drogie, wiec zobaczymy ją z zewnątrz. Syn najbardziej chce stadion zobaczyć, bo jest piłkarzem😎 No i ogrody Gaudiego koniecznie musimy zobaczyć. Ja byłam i bardzo mi się podobało.
  Mam jeszcze pytanie o bilety na Camp Nou, czy ten najtańszy obejmuje oglądanie szatni piłkarzy i “wejście “na murawę??

  Odpowiedz
  • Tak, schodzi się na sam dół, choć oczywiście w tygodniu murawa jest przygotowywana i na samą trawę się nie wchodzi.
   W programie są szatnie zawodników.

  • Bardzo dziekuje za pomoc.
   Mam jeszcze pytanie, bo w Barcelonie będziemy tylko jeden dzień i chcemy zobaczyć Camp Nou, Park Guell, Sagrada Familia (ale tylko z zewnątrz) i La Rambla. Jako, że muszę już kupić bilety to muszę ustalić godziny wejść. Czy mogę prosić o pomoc jak dojechacć z Calelli na Camp Nou, potem do Parku Guell, potem do Sagrady i na koniec na La Rambla. Czy jak np na 10 będziemy na stadionie to na 13 zdążymy do Parku Guell? Czy lepiej na 14:00? Myślałam, że jeden dzień wystarczy na zwiedzanie Barcelony, ale widzę, że to mało czasu😑 A może jest jakaś dobra mapa komunikacji w Barcelonie? Czy może pytać ludzi jak gdzieś dojechać? Martwię się, że się pogubimy🤨

   P.S. Czytałam, że tylko w tym najdroższym bilecie na stadion, można wejść do szatni zawodników Barcy, a z tańszymi tylko do szatni gości, czy to prawda?

  • Marzena – co do zwiedzania szatni – nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić.
   Teoretycznie wyższy pakiet zawiera Audio Guide oraz okulary VR.
   Najdroższy pakiet to wycieczka z przewodnikiem.

   Co do przemieszczania się po Barcelonie – podstawową rzeczą jest mapa metra. Z nią będziecie bez problemu jak wszędzie dojechać.
   Jadąc z Calelli wysiadacie na Sants. Stamtąd na nogach na Camp Nou lub podjechać niebieską linią metra L5 na stację Collblanc. Jesli będziecie mieć wejście na Camp Nou o 10:00, to myślę, że na 13:00 spokojnie się wyrobicie do parku. Na 15:30 czy 16:00 można wtedy rezerwować Sagradę.

   Z Camp Nou jedziesz niebieską L5 na Sants, a tam przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i jedziesz na Lesseps.
   Wracając z Park Guell wsiadasz na Lesseps i podjeżdżasz na stację Diagonal, tam na niebieską linię metra L5 i na stację Sagrada Familia.
   Rozsądniej będzie jednak przejść na nogach, bo park od świątyni oddziela zaledwie 2 kilometry 🙂

  • Bardzo dziękuję za pomoc😀 Ta stronka jest super.
   Jeszcze krótkie pytanie o ceny pamiątek na Camp Nou? Takie przykładowe, np.cena koszulki, czapki, kubka? Bo nie wiem ile kasy wziąć😉

  • Oficjalny sklep w sieci prowadzi Nike. Znajdziesz tam szereg akcesoriów, łącznie z brelokami, szalikami itd. Dzięki temu będziesz mieć ogląd ile trzeba przeznaczyć na ew. gadżety 😉

  • Mam jeszcze jedno pytanie, ile mniej więcej potrzeba czasu żeby dojechać z hotelu IBIS Barcelona na Carreterra do Calelli? Bo na 13 jesteśmy umówieni na odbiór mieszkania w Calelli (wlaściwie to już Pineda de Mar, ale sam początek) i nie wiem o której musimy ruszyć z hotelu🤔

  • W ciągu 30 minut powinnaś dostać się na Sants, stamtąd pociąg ponad godzinę do Calelli + dojście pod adres.
   Myślę, że łącznie od wyjścia z hotelu musicie liczyć co najmniej 2,5 h.

 • Cześć. W dniach 05-07 będziemy z rodziną w Castelldefels, skąd chcemy udać się do Barcelony. Jeśli dobrze rozumiem możemy skorzystać z biletów T10 za 10,20E, natomiast od maja zniknęły z rozkładu (google maps) pociągi R2, R2S, którymi planowaliśmy podróżować (obecnie podpowiadana jest łączność jedynie autobusami L95,97,99 i pociągami RExpress na które T10 już chyba nie obowiązują). W związku z tym mam kilka pytań:
  – Czy są jakieś zmiany na tym tym odcinku (remonty, zmiany trasy) i musimy poszukać innego środka transportu niż R2/R2S?
  – Czy bilety T10 uprawniają również do przejazdu wspomnianymi liniami autobusowymi L95,97,99
  – Czy bilety kasuje się w jakimś automacie na dworcu przed wejściem do pociągu/autobusu, czy w kasownikach pociągu/autobusu
  – Gdzie w Castelldefels mogę znaleźć bilety T10

  Odpowiedz
  • Cześć Jarek,
   1) Nic nie wiemy o pracach na tym odcinku, możliwe, że google nie integruje się z systemem Rodalies.
   Linie kursują normalnie.

   2) Bilet T-10 obowiązuje w liniach L95, 97, 99.

   3) Bilety na pociąg kasujemy wchodząc na person – przechodząc przez bramkę. Jeśli nie ma bramki, odbijamy je w kasowniku na peronie W autobusach kasujemy w kasownikach znajdujących się w środku.

   4) W sklepach w tytoniem, w automatach znajdujących np. na dworcu.

   P.S. W pozostałych pociągach, poza siecią połączeń regionalnych nie obowiązuje bilet T-10.

  • Pięknie dziękuję i pozdrawiam

 • Witam.
  Mam pytanie co do komunikacji i co sie oplacaloby najbardziej.
  Ląduję na El-Prat o 21.40, muszę powiedzmy w ciągu godziny dostać się w okolice ulicy Fontrodona.
  Czym jechać?
  Będę w Barcelonie 4 dni, zwiedzając ile się da. W jaki bilet lub karty warto zainwestować dla dwóch osób?
  Pozdrawiam
  Michał

  Odpowiedz
  • Przy 4 dniach w Barcelonie albo T-10, ale trzeba liczyć przejazdy i dobrze kombinować aby nie zostały, a szalenie wygodnie karty Hola Barcelona na 4 dni. Dzięki temu macie święty spokój i pełną wygodę.

   Twoja ulica jest najbliżej stacji metra Paral-lel, więc możesz w lotniska jechać pociągiem na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na fioletową L2 i na ostatnią stację – Paral-lel.
   Jadąc metrem z lotniska musisz się dwa razy przesiąść, więc wygodniejszy będzie pociąg.

   W przypadku biletu T-10 całą trasę – pociąg + metro zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

 • Witam serdecznie. My zawitamy do El Prat 11 czerwca koło północy. Stamtąd musimy dostać się do Castelldefels. Widzę, że jest autobus N16. Rozumiem ze bilet T-10 na niego obowiązuje? Gdzie go można nabyć na lotnisku o tej porze i jak dostać się na terminal z którego rusza? Wyczytałem ze z Castelldefels można to barcy dojechać 3 autobusami i 2 pociągami na które obowiązuje bilet T10. Proszę o info gdzie najlepiej dojechać tymi liniami do barcy jeśli planujemy dzień zacząć np od Camp Nou, kolejny od centrum, a kolejny zakończyć np na fontannach? I podsumowując T10 rozumiem ze mamy 75 minut na przejazd i 2 przesiadki w pakiecie bez tzw powrotu.

  Odpowiedz
  • Marcin – wszystko się zgadza.
   O tej porze kupienie T-10 jest jednak dość problematyczne, bo trzeba dojść do stacji metra / pociągu i tam kupić go w automacie.
   Z Castelldefels dojedziesz oczywiście zarówno autobusami jak i kolejami regionalnymi do miasta, dlatego dojazd jest bajecznie prosty i bardzo szybki.

   Najlepiej wydrukować mapę metra lub zainstalować aplikację TMB z mapą metra i dzięki temu nie zginiesz 🙂
   Dojeżdżając z Castelldefels wystarczy wysiąść na dworcu Sants.
   Stamtąd na stadion na nogach lub można podjechać niebieską linią metra L5 na stację Collblanc.

   Jeśli lądujesz na T2, to przystanek autobusowy gdzie odjeżdża N16 znajduje się po prawej stronie terminala.

 • Witam. 2 czerwca wybieram się do Barcelony z grupa znajomych i chciałem wcześniej zakupić dla wszystkich kartę Hola (10szt). Gdzie po zakupię online mogę odebrać ta kartę, lotnisko odpada bo lądujemy w nocy (transfer do hotelu mamy już zapewniony). Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dodam jeszcze że hotel mamy w pobliżu placu hiszpańskiego.

  • Bilet zakupiony z linka na naszej stronie odbierzesz w informacji turystycznej na placu katalońskim – link referujący – mamy z tego prowizję – Karnet na przejazdy Hola BCN.

   Bilety kupione na stronie holabarcelona.com możesz odebrać w automacie na stacji metra – np. na placu hiszpańskim wpisując kod otrzymanego vouchera.

 • Cześć!
  Czy dobrze rozumiem, ze jeśli mam np. 10 osobową grupę to wszyscy możemy przejść na T-10 na raz? Czy np. jest ograniczenie liczby osób które mogą wejść na niego?

  Odpowiedz
  • Nie ma problemu, odbijacie go 10 razem, każdy po kolei i wykorzystujecie cały bilet T-10 na jedną podróż w 10 osób 🙂

  • To jest super opcja!
   Wasza strona jest świetna.
   Jade do Barcelony pierwszy raz i w sumie wystarczy poszukać u was informacji i bez problemu wszystko się załatwia <3

 • Do której godziny kursują pociągi regionalne? Chcemy iść na pokaz fontann i zastanawiamy się czy zdążymy na pociąg do Calella? A tak a propos – o której zaczyna się pokaz, bo z tego co słyszałam dość późno…

  Odpowiedz
 • Witam,
  mMam pytanie czy kupując bilet T10 na 4 strefy mogę nim skorzystać z linii autobusowej nr 603 kursującej z Terminala 2 do Calella. Lądujemy w Barcelonie około godziny 21, czy o tej porze kupimy gdzieś na terminalu kartę T10?

  Odpowiedz
 • Witaj, w czerwcu wraz z mężem spędzamy wakacje w Malgrat de Mar.,planujemy jednodniową wycieczkę do Barcelony. Chcielibyśmy wyruszyć kolejką R1 i wysiąść na stacji Sants , przesiąść się na metro L5, następnie wysiąść na stacji Collblanc, aby zwiedzić Camp Nou. Niestety nie wiemy co dalej? Chcielibyśmy zobaczyć Sagrada Familia, Park Guell, Montjuic, La Rambla… Z tego co zdążyłam się zorientować, musimy kupić bilet na pociąg R1, na 5 stref, natomiast jeżeli chodzi o przejazdy metrem, to która opcja biletów będzie dla nas najbardziej korzystna? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Jeśli zamierzacie tylko raz przyjechać do Barcelony, to nie opłaca wam się T-10 na V strefę.
   Lepiej wyjdą was bilety jednorazowe na pociąg.

   W Barcelonie kupujecie T-10 na I strefę lub bilety dzienne za 8,6 euro, ale T-10 na dwie osoby w zupełności wam wystarczy (10,20 euro na dwie osoby).

   Pamiętaj, że aby wszystko wam czasowo się zazębiło, zarezerwujcie wcześniej bilety do Sagrady oraz Park Guell. Później w parku czas oczekiwania do kas oraz do wejscia do parku spowoduje, że spędzicie tam pół dnia. Do Sagrady bez wcześniejszej rezerwacji praktycznie się nie wejdzie w sezonie, chyba, że chcecie zobaczyć ją tylko z zewnątrz.

   To co wymieniłaś, w dobrym tempie, przez cały dzień dacie radę zwiedzić 🙂

  • Bardzo dziękuję za radę. Pozdrawiam

 • Jak najłatwiej dotrzeć z El-Prat, na którym lądujemy 15 sierpnia o 23:45 na Avenida Meridiana, w okolicach stacji metra Clot?

  Odpowiedz
 • Witam, czy podczas jazdy komunikacja miejska w moim przypadku będzie to autobus linii 603 z lotniska muszę kasować bilet również dla walizki/torby z którą podróżuje?

  Odpowiedz
 • Planujemy spędzić jeden dzień w Barcelonie, będziemy jechać z Lloret de Mar. Chcemy kupić na stacji w Lloret de Mar bilet łączony na autobus Pujol do Blanes i z Blanes na pociąg R1 i do tego w tą i z powrotem. Proszę o informację czy taki bilet łączony autobus + pociąg kasuje w autobusie linii Pujol czy także w pociągu R1. Czy przy powrocie z Barcelony również kasuje każdorazowo w pociągu i autobusie?

  Odpowiedz
  • Zarówno w autobusie jak i na stacji kolejowej trzeba kasować bilet.
   Na stacji kolejowej najczęściej są bramki przed wejściem na peron i na nich odbijamy bilety.
   Jeśli nie, odbijamy się w kasowniku na peronie.

 • Witam ponownie.
  Jesteśmy z mężem i synem w Calelli i w czwartek z El Prat mamy samolot powrotny do Polski (szkoda ,bo Hiszpania jest cudowna, a dziś byliśmy w Barcelonie i było cudnie, tydzień to zdecydowanie za krótko😕). Z bilety T10 na 4 strefę został nam tylko jeden przejazd. Rozumiem,że musimy kupić wiec jeszcze 2 bilety jednorazowe na 4 strefę? Dojedziemy do Sants i tam musimy się przesiąść. Proszę o info jak najszybciej dojechać na El Prat T2 i jakie bilety dla naszej trójki kupić. Musimy wiedzieć ile pieniędzy przeznaczyć na to no i jak tam dojechać .Z góry bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
  • Witaj Marzena,
   W waszym przypadku najlepiej kupić bilet kolejowy na stację Aeroport.
   Jest to V strefa kolei regionalnych, wiec za bilet zapłacisz 5 euro.
   Dokupujesz zatem dwa takie bilety i dojeżdżasz Calella – Sants, a stamtąd pociągiem R2N na lotnisko.

 • I jeszcze jedno pytanie czy można płacić kartą w automatach biletowych czy tylko gotówką?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Pytanie do ostatniego zdania z artykułu.
  “Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.”
  Rozumiem, że 3 latek musi mieć swój własny bilet (zarówno T-10 jak i bilet na metro z lotniska). Jak to się ma natomiast to dzieci poniżej 1 roku życia, przechodząc z takim dzieckiem, muszę odbić 2 bilety (zarówno T-10 jak i bilet na metro z lotniska)?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Witam. Czym najlepiej dotrzeć i z jakim biletem z lotniska El Prat pod adres Carrer Ample 24 (hostal). Trzydniowy pobyt, dwie osoby. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Najlepiej zainwestować w bilety T-10 bądź karty Hola Barcelona.
   Na obu z nich wydostaniecie się z lotniska pociągiem R2N – jedziecie na Passeig de Gracia i przesiadacie się na żółtą linię metra L4. Wysiadacie na stacji Barceloneta, która znajduje przy wskazanym przez ciebie adresie.

   Całą trasę – pociąg + metro zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10.
   W przypadku Hola Barcelona nie ma to znaczenia, bo liczba przejazdów bez limitu 🙂

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Dzień dobry.
  W lipcu będziemy w Barcelonie i mam pytanie odnośnie komunikacji. Jesteśmy 5 osobową rodziną, już doczytałam w poprzednich odpowiedziach, że najkorzystniej będzie jak kupimy bilet T-10, ale będziemy mieszkać w La Florida (obok La Llagosta), jak najłatwiej i najtaniej dostać się do Barcelony???
  Będę wdzięczna za podpowiedź :)))

  Odpowiedz
  • Pociąg – jedyne rozwiązanie 🙂
   W przypadku La Floridy łapiesz się na II strefę, podobnie jak La Llagosta.
   Najlepiej opłaca się kupić bilet Bonotren 10 na dojazdy do miasta – kosztuje 14,7 euro, co daje ci niecałe 1,5 euro za osobę / przejazd (taniej niż jednorazowy w samej Barcelonie). Odbijacie 5 razy bilet w jedną i 5 razy w drugą, stąd dwustronnym kursem wykorzystujecie cały Bonotren.

   W samej Barcelonie bilety T-10, bilety dzienne, bądź karty Hola Barcelona.

 • Dzień dobry,
  Mam pytanie troszkę inne. Nasza czteroosobowa rodzinka będzie w Barcelonie przez tydzień od 10 lipca. Dokładnie obok Barcelony, nocujemy w Badalona przy Parc de Turo Caritg. Z tego co się zorientowałam to transport publiczny (zwłaszcza z i do lotniska) jest dość skomplikowany – pierwszy raz będziemy w Hiszpanii. Zastanawiamy się nad wynajęciem samochodu na lotnisku. Czy to dobry pomysł na zwiedzanie Barcelony i okolic? Jak wygląda ruch samochodowy w Barcelonie? A jak miejsca parkingowe w mieście? Czy są drogie?
  Pozdrawiam serdecznie, Anna

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Anna, mimo wszystkich plusów – my w większości miejsc których jesteśmy wypożyczamy samochód – nie polecamy.
   Przede wszystkim Badalona znajduje się w I strefie. Można tu dojechać zarówno pociągiem R1, który jeździ ci ok 30 minut, jak i metrem.
   Byliśmy raptem dwa dni temu na plaży w Badalonie 🙂

   Przejazd samochodem zajmie wam więcej czasu, a po drugie miejsc parkingowych pod atrakcjami nie znajdziesz, trzeba zaparkować samochód na jednym z parkingów i zostawić np. na cały dzień – nie obędzie się bez zakupów biletów na komunikację miejską.

   Przykładowe ceny parkingów znajdziesz tu: Parkingi (P+R) w Barcelonie.

  • Dziękuję bardzo za wskazówki 🙂
   Czy mogę jeszcze poprosić o radę jakie bilety najlepiej zakupić aby poruszać się między Barceloną a Badaloną?
   I drugie pytanie, jak dostać się z lotniska do Badalony – nasz samolot ląduje o 21:40.
   Jeszcze jedna sprawa odnośnie bagażu, czy istnieje w Barcelonie miejsce, gdzie można zostawić bagaż na cały dzień? (opuszczamy nasze mieszkanie rano, a samolot mamy wieczorem i nie wiemy czy możemy zostawić gdzieś bagaż i skorzystać jeszcze z czasu w Barcelonie 🙂 )
   Pozdrawiam, Anna

  • Nie ma problemu 🙂
   Poruszanie się między miejscowościami jest super, gdyż Badalona znajduje się w I strefie, więc bilety takie same jak w Barcelonie.
   Dlatego najlepiej kupować blety T-10, a najwygodniej karty Hola Barcelona w zależności od liczby dnia w Barcelonie – na 2,3,4 czy 5 dni.

   My z kart Hola korzystaliśmy podczas tegorocznego wyjazdu – co ważne obowiązują również w metrze z lotniska.
   Jeśli przylatujecie o tej godzinie to możecie jechać właśnie metrem, ale przesiadać się na Collblanc na niebieską, a później na Sagrada Familia fioletową L2 i do końca na Badalona Pompeu Fabra.

   Można ew. jechać pociągiem R2N z lotniska na Sants, a tam przesiąść się na R1 jadący przez Badalonę (tylko jedna przesiadka).

   Kwestia bagażu – ściągę możesz znaleźć tu – Przechowalnie bagażu.

  • Witam!
   Czy po meczu o godzinie około 23, 25 września dostanę się jakąś komunikacją do Lloret de Mar?

  • Sarfa. Odjeżdża przed 24:00, a później jeszcze po północy – aktualnie z Estacio Nord o 00:25.

 • Dziękuję bardzo, jesteście fantastycznie pomocni 🙂
  Jeszcze tylko pytanko czy to prawda, że metro w tygodniu jest czynne tylko do 24:00? Boję się czy damy radę jeśli przedłuży nam się odbiór bagażu (lądujemy 21:40), a do Badalony podobno ponad godzinę się jedzie. Czy w razie czego jest jakaś alternatywa po północy?
  Do której godziny jest czynna informacja turystyczna na lotnisku żebyśmy mogli odebrać kartę Hola Barcelona?
  Pozdrawiam gorąco, Anna

  Odpowiedz
  • Prawda 🙂
   W piątki dłużej.
   Zakładam że ruszycie koło 22:20 – 22:30 więc spokojnie zdążycie.
   Zawsze w razie czego dojedziecie nocnymi N9 oraz N11.
   Oba jadą z placu katalońskiego w Barcelonie.

   Informacja turystyczna będzie już zamknięta, ale wymienisz kod potwierdzenia karty Hola Barcelona w automacie na stacji metra!
   Postaramy się możliwie szybko zamieścić filmik jak to zrobić, bo korzystaliśmy z tej opcji kilka dni temu 🙂

 • Witam
  Mam pytanie dotyczące najlepszej opcji na zwiedzanie Barcelony z rodziną 2+2 (12 i 14 lat). Mieszkamy w Sitges (25-17.07.2019), które jest w III strefie. Wydaję mi się, że najlepiej dojechać na pojedynczych biletach do miasta i tam kupić jakiś zintegrowany na I zonę. A może macie lepszą propozycję? Planujemy 2 wyjazdy do Barcelony. I jeszcze jedno pytanie. Jaka jest najkorzystniejsza opcja dotarcia z Sitges na lotnisko dla takiej rodzinki jak my?

  Odpowiedz
  • Mariusz – na samą Barcelonę najlepiej T-10, bilety dzienne T-Dia, a przypadku dwóch dni pod rząd w Barcelonie bikety Hola Barcelona.

   Na dojazdy z Sitges najbardziej opłaca wam się bilet T-10 na III strefę, bo kosztuje 27,40 euro, co daje niecałe 3 euro za osobę za przejazd 🙂 Bilet pojedynczy to 4,2 euro. Jadąc 2 razy do Barcelony potzrebujecie 2 takie bilety i wykorzystacie łącznie 16 przejazdów. Za jednorazowe zapłacicie 67,20 euro, a za 2 x T-10 54,80 euro i zostaną wam jeszcze 4 luźne przejazdy – przydadzą się na dojazd na lotnisko.

   W przypadku Sitges można znaleźć bezpośrednie autobusy MonBus, ale kursują na T1. jeśli lecicie z T2, wolałbym jechać pociągiem i przesiąść się w przypadku T-10 na tym samym przejeździe na pociąg R2N jadący na lotnisko. Możecie przesiąść się na Sants, ale żeby nie robić odległości, najlepiej na stacji El Prat de Llobregat, która znajduje się już bardzo blisko lotniska. Pociąg R2N na lotnisko jeździ co 30 minut.

  • Dziękuję pięknie za odpowiedź. W międzyczasie wpadł mi do głowy taki pomysł, żeby wykorzystać bilety Bonotren 10 na kolej podmiejską R2S. Za 2 takie bilety wychodzi mi cena 42,50 euro, a w zasadzie dojeżdżamy do ścisłego centrum, na czym nam najbardziej zależy. Czy wg Was ta opcja warta jest rozważenia? Oczywiście zwiedzamy ile się da na własnych nogach. Wg mnie tak najlepiej można poczuć miasto. Resztę obskoczymy z biletem (lub biletami) T-10 1-zone. Swoją drogą dosyć skomplikowany jest system biletowania transportu w Barcelonie.
   Wracamy z T2, więc tu nie ma żadnych wątpliwości – tylko pociąg.

  • Ale chcesz wykorzystać te Bonotreny na…? 🙂
   Bo kupując ten na III strefę i tak dojeżdżasz na nich do centrum miasta.
   Na miejscu faktycznie T-10, ale ścisłe centrum w miarę możliwości fizycznych na nogach bo na każdym kroku mamy do czynienia z jego pięknem.

  • Dokładnie chodzi mi o dojazd z Sitges do Barcelony i z powrotem. Stąd ten Bonotren 10.

  • Faktycznie, w pierwszej odpowiedzi pisałem ci o T-10 na III strefę.
   Tak się jednak składa, że w przypadku Bonotren, Sitges jest…. w IV strefie 🙂
   Czasami strefy ATM i kolei się mijają. Bonotren na IV strefę jest ciut droższy, bo kosztuje 28,25 euro, ale T-10 w ramach jednego przejazdu z Sitges pozwoli ci się jeszcze przesiąść np. na metro.

 • Mam pytanie odnośnie biletomatu, czy znajdę go na lotnisku Girona bądź na dworcu Barcelona Nord? 🙂

  Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie Karty Hola i Barcelona Card. Czy wynajmując nocleg w Castelldefels dojazd pociągiem do Barcelony byłby w cenie tych kart? Jedziemy we wrześniu na 7 dni i szukamy noclegu w różnych konfiguracjach.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, na pociąg R2 działają bez problemu – to I strefa komunikacji.
   Byliśmy na kartach Hola Barcelona w Castelldefels w zeszłym tygodniu 😉

  • Dziękuje, polecacie jakiś niedrogi nocleg w samej Barcelonie dla 2 osób dorosłych? Najlepiej pokój 2-osobowy?

  • Sama Barcelona odpowiednio droższa, możesz sprawdzić cenę w Travelodge Poblenou i zobaczyć czy wam pasuje.

 • Hola, mam pytanie dotyczące lokalizacji miejsca, w którym będziemy mieszkać w czasie 6-dniowego pobytu w Barcelonie. Czy apartament w okolicy stacji metra Poble Sec Linia L3 to atrakcyjna lokalizacja pod względem zobaczenia w Barcelonie najpopularniejszych miejsc (chcielibyśmy zwiedzać pieszo)? Jak 7 – osobowa grupa może przedostać się w dniu 15 sierpnia o północy z lotniska El Prat do tego apartamentu? Czy coś poza taksówką jest możliwe? Z góry dziękuję za pomoc, super stronka.

  Odpowiedz
  • Hola Anita,
   Pewnie, że dobra. Jesteście w centrum, blisko placu hiszpańskiego, Montjuic. Zieloną linią możecie dojechać przede wszystkim na Ramblę, plac kataloński oraz w okolice Parku Guell. Jesteście bardzo dobrze skomunikowani 🙂

   Oczywiście, że jest możliwe coś poza taksówką – linie nocne.
   Z przystanku przy T2 macie N18. Linia jedziecie przez plac hiszpański, więc tam możecie wysiąść. W poblize stacji metra Poble-Sec macie zaledwie 850 metrów na nogach 🙂

  • Ogromne dzięki za szybką odpowiedź.

 • Witam serdecznie.
  Mam ogromną prośbę. Jak najprościej (żeby nie krążyć w koło) zwiedzać po kolei następujące obiekty i jaką linią metra lub i ile by to zajęło na piechotę (będę 3 dni)

  -bunkers del Carmel,
  -park Guell,
  -Sagrada Familia,
  -Casa Batllo,
  -Casa Mila,
  -Pałac Guell,
  -Park de la Ciutadella,
  -La Boqueria,
  -Font Magica
  -La Barceloneta

  Odpowiedz
  • Witaj Agnieszka,
   Do bunkrów osobna wyprawa.
   W zasadzie podane atrakcje mogę wymienić ci w takiej kolejności, ale weź pod uwagę, że będziesz miała ten plan rozbity na trzy dni 🙂

   Park Guell, darmowym Bus Guell na stację metra Alfons X, a stamtąd spacer kilometr do Sagrada Familia. Z Sagrada Familia można podjechać niebieską linią L5 na Diagonal i spacer w stronę morza. Po drodze masz Casa Mila, następnie Casa Batllo. Jeśli masz zamiar wchodzić do kamienic, to masz już na tych czterech atrakcjach prawie cały dzień z głowy 😉

   Następnie od Casa Batllo idąc w dół idziesz Ramblą, po drodze mijając La Boqueira oraz Palau Guell. Park de la Ciutadella i Barceloneta można połączyć razem, bo są przy żółtej linii metra L4.

   Na Font Magica z każdego miejsca będzie łatwy dojazd, bo jedziesz na plac hiszpański, a teraz pokazy są późno – start o 21:30, więc z każdego miejsca przejazd na plac będzie OK. Sprawdź wcześniej rozkład dni tygodnia działania fontann i dopasuj do swojego planu – Magiczne Fontanny – Font Magica.

 • Kochani dziękuję bardzo za podpowiedź. Jak nazywa się bilet na kolej t-10, bo będę dojeżdżać na zwiedzanie z Calella do Barcelony (2 osoby). Chyba najlepiej będzie kupić dwa osobne bilety t10 na 4 strefy i T10 na 1 strefę – czy dobrze myślę?

  Odpowiedz
  • 10 – przejazdowy na pociąg to Bonotren 10. W przypadku Calelli obowiązuje cię V strefa Bonotren, ale T-10 IV strefa. Przez to te dwa bilety są praktycznie w tej samej cenie, a T-10 bardziej funkcjonalny, bo po przyjeździe do miasta przesiądziesz się jeszcze na nim np. na metro.

   Oczywiście w Barcelonie T-10 na I strefę.
   Na dojazd w zależności od tego ile razy macie zamiar przyjeżdżać do miasta. Jeśli jesteście w 2 osoby to starczy wam na 2 kursy (2 dni zwiedzania Barcelony).

  • Jaki w takim razie najlepiej kupić bilet na pociąg z Calella do Barcelony? Na 5 strefę czy 4 strefę, bo już się pogubiłam i czy Bonotren to na ile stref,a jak T10 to tez na ile stref?

  • Aga – Calella znajduje się IV strefie ATM, ale V strefie kolei regionalnych – czasem te strefy się nie pokrywają.
   Masz zatem wybór – T-10 na IV strefę za 35,25 euro, Bonotren na V strefę za 34,35 euro.
   Cena jest zatem prawie taka sama, a T-10 po przyjeździe do miasta umożliwi ci w ramach jednego przejazdu przesiadkę jeszcze na np. metro.
   Stąd jeśli cena podobna – wybierz na dojazdy T-10 na IV strefę.
   W Barcelonie oczywiście kupuj T-10 na I strefę bądź bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro.

  • Dziękuje, wszystko zostało wyjaśnione i zrozumiałe:) Czasem można się pogubić w tych rodzajach biletów.

 • Witam, jak najtaniej i najszybciej dojechać z lotniska na stadion Camp Nou?? Mamy kilka godzin czekania na następny lot i chcemy zwiedzić stadion.

  Odpowiedz
  • Prosta sprawa – pociąg R2N na Sants. Stamtąd na nogach 🙂
   Ew można przesiąść się z pociągu na metro – niebieska L5 na stację Collblanc.
   Ta przesiadka będzie najwygodniejsza jeśli przylatujecie np. w kilka osób i kupujecie jeden bilet T-10 na 10 przejazdów.
   Bilet pojedynczy o 2,2 euro.

  • Dziękuję za pomoc 🙂 a jak wygląda cenowo taksówka z lotniska na stadion? i ile czasu potrzeba na przejazd i zwiedzanie? W niedzielę lecimy z dziećmi do Barcelony i już jestem zestresowana zwiedzaniem stadionu, bo na miejscu będziemy o 9 rano a kolejny lot mamy o 15 i boję się, że możemy nie zdążyć. Świetna strona, dużo się dowiedziałam i jesteście bardzo pomocni! Super! Gratuluję pomysłu!!

  • Cenowo ok. 30 euro za przejazd na stadion i kolejne 30 euro za powrót.
   Na zwiedzanie ok. 1,5 h spokojnie zejdzie.
   Lądujecie na T1 czy T2. Bo jeśli na T2 to na stację metra 10 minut drogi, a jeśli na T1, to stację metra macie w zasadzie na terminalu, więc bardzo szybko dostaniecie się na Camp Nou.

   P.S. Dzięki za miłe słowa 😉

  • Na T2. Czyli najlepiej pociągiem czy metrem? jeśli metrem to jakie linie i na jakiej stacji wysiąść?

  • Metrem szybciej i bliżej – bezpośrednio z lotniska na stację Collblanc linią L9S.
   Jak dojść na stację metra – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 • Dziękuję za pomoc jeszcze raz! Świetny filmik 🙂 a bagaż gdzie najlepiej zostawić na czas zwiedzania? pozdrawiam z Polski.

  Odpowiedz
 • Witam serdecznie.
  Wczoraj zacząłem szukać informacje o Barcelonie i gdy dotarłem do waszej strony znalazłem prawie wszystko. Wspaniała pomoc.
  Wybieramy się pierwszy raz (6 dorosłych + 1 dziecko) w sierpniu na kilka dni do Barcelony (6.08÷10.08).
  Do El-Prat dotrzemy o godz. 13:40 i stamtąd musimy dojechać do ulicy Carrer Llobregat. Google pokazuje kilka możliwości dotarcia, ale najlepszą jest metro L9S. Przez te kilka dni oczywiście chcemy jak najwięcej zwiedzić. Myślę, że świetna opcja zwiedzania jest w poście Pani Agnieszki z 16 lipca. Czy możecie polecić jeszcze jakieś interesujące miejsca nie wymienione w poście oraz dojazd na plażę (którą wybrać z naszej lokalizacji i jak dojechać? – chcemy na nią poświęcić kilka godzin).
  W waszych postach piszecie o biletach T-10 lub Hola. Na stronie TMB znalazłem bilet T-70/30 który wydaje się optymalnym rozwiązaniem i jak wspominacie w jednym poście działa również na metro z lotniska. Czy możecie to potwierdzić?

  Odpowiedz
  • Witaj Grzegorz,
   Tak – T-70 to karnet na 70 przejazdów z którego może korzystać kilka osób.
   Działa na metro z lotniska, stąd najszybciej dostaniecie się pod wskazaną przez ciebie lokalizację.

   Jeśli chodzi o kilkugodzinny pobyt na plaży, to bardzo polecamy Castelldefels. Możecie podjechać metrem na Sants lub przejść na nogach. Jedziecie pociągiem R2 w ramach I strefy. Przejazd na miejsce ok. 30 minut. Dojeżdżacie do stację Platja de Castelldefels i jesteście 300 metrów od plaży 🙂

   Szczegóły: Castelldefels

 • WItam ponownie. Wszedzie czytam, ze dzieci do 4 lat jeżdżą za darmo. Jak moja corka skonczyła 4 lata w tym roku w kwietniu ( rocznikowo ma jeszcze 4 lata) to musze kupowac dla niej bilet, jezeli tak to czy jest jakas zniżka? Czy przy okazywaniu jej biletu musze pokazac jakis dokument z data jej urodzin? Dziekuje

  Odpowiedz
  • Tak, dziecko od 4 w górę płaci za bilety tak samo jak osoby dorosłe.
   Dokument potwierdzający bezpłatny przejazd jest potrzebny tylko w przypadku dziecka do 4 lat.
   Teoretycznie powinieneś kupić zatem dla swojej córki bilet 🙂

 • Serdecznie dziękuję, miałem szczęście, że trafiłem na tą stronę….bardzo ale to bardzo pomocna…kiedy będę już na miejscu i będę miał pytanie, pozwolę sobie również tu napisać …..Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Hola!
  Za 2 tygodnie wybieramy się do Barcelony na 3 dni. Lądujemy na T2. Bardzo spodobał nam się pomysł zakupu karty Hola Barcelona, ze względu na możliwość jazdy każdą komunikacją, również na lotnisko. Zastanawiamy się jednak jak dojechać z lotniska do Carrer de Roger de Llúria, 16, 08010 Barcelona.
  Google Maps pokazuje nam tylko połączenie liniami A1 lub A2 a na te chyba karta nie obowiązuje?
  Bardzo proszę o podpowiedź.
  Pozdrawiam serdecznie
  Paula

  Odpowiedz
  • Witaj Paula, A1 oraz A2 to Aerobus, a nie niego przejazdu są ekstra płatne – 5,9 euro / osoba.

   Jesteście zaraz koło placu katalońskiego, więc faktycznie Aerobusem jechalibyście prosto na plac, ale korzystając z kart Hola Barcelona możecie jechać metrem z lotniska na stację Torrassa, a tam przesiąść się na czerwoną L1. Jedziecie na stację Urquinaona, z której macie zaledwie 100 metrów do przejścia 🙂

  • A czy kupując kartę Hola Barcelona przez internet będziemy mogli ja odebrać na lotnisku? Tam tez znajdują się automaty? 🙂

   Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedz!
   Pozdrawiam

  • Tak, w automacie wpisujecie kod vouchera otrzymanego email i pobieracie z automatu karty na stacji metra na lotnisku 🙂
   Szczegóły oraz film: Karty Hola Barcelona

  • Dziekuje bardzo!

 • Witam. Czy biletem T10 można dojechać do Monserrat? Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu