Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

277 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam świetna strona! 20.01.19 lądujemy ok. 22.00 w Barcelona El Prat, nie mogę się zdecydować gdzie zrobić rezerwację hotelu. Jedziemy z dzieckiem i lubimy dużo chodzić. Polecicie jakieś miejsce/dzielnice? Skończyłam czytać “Barszalone” i mam dużo wątpliwości😅

  Odpowiedz
  • Lektura dopiero przed nami, ale generalnie skupialibyśmy się na bliskości stacji metra.
   Z racji spokojniejszego klimatu nam bardzo przypadło do gustu Poblenou.
   Dostęp do bardzo ładnych plaż, sklepy, lokalna rambla.

   My po prostu po wyjściu z hotelu wracamy do niego dopiero wieczorem, więc ważna jest dla nas komunikacja z centrum miasta, a nie położenie hotelu w spacerowej odległości od centrum 😉

 • Witam. Przylecimy do Barcelony 13 stycznia o godz 22. Potrzebujemy dostać się z lotniska El Prat do hotelu Travelodge Barcelona Poblenou. Jak to zrobić najlepiej?
  Z lotniska pociągiem R2N dojechać na stację Passeig de Gracia, tam przesiąść się na żółtą linie metra L4 i tą linią dojechać na stację Llacuna, skąd blisko już do hotelu? Jak wygląda dojście z pociągu na metro, piszecie ze trwa to ok 15 min i nie trzeba wychodzić na górę. Czy po opuszczeniu pociągu R2N są jakieś znaki kierujące do żółtej linii metra L4?
  Czy może proponujecie jakieś inne rozwiązanie 🙂
  Bardzo dziękuje za odpowiedz.

  Odpowiedz
  • Łukasz – we wpisie opisaliśmy sposób dojścia na pociąg. Idziemy górą, wiaduktem – kierunek jest dobrze opisany znakami lotniskowymi.
   Wszystko się zgadza jeśli chodzi o trasę. Po wyjściu z pociągu znaki zaprowadzą cię prosto na peron z którego odjeżdża L4. Uprzedzam tylko, że do pokonania w podziemiach jest dość spora odległość, tzn. dobre 15 minut na nogach 🙂

   Ze stacji Llacuna do hotelu jest bardzo blisko.

 • Czy bilet Hola BCN również uprawnia do podróży pociągiem Renfe do miasta z lotniska?

  Odpowiedz
 • Najmilsi
  Przylatujemy z mężem z WAW na EL PRAT 19 grudnia 2018 o 12.30 h. Zagościmy tu 10 dni, łącznie ze świętami. Mam nadzieje, ze będzie i cieplej i uroczo…. Chcemy skorzystać z Waszego transportu: taxi.

  Mamy mieszkanko w pobliżu metra: Besos Mar (a jaka to dzielnica? Clot?). Ulica: Carrer de Jaume Huguet. Przypuszczam, ze to dość daleko od EL PRAT? Jak oceniacie Państwo to miejsce (kwestia bezpieczeństwa, transportu. Oraz konsumpcja; a co to jest za jedzonko: Mama-papa??).

  Przylot do BCN – skorzystamy z Waszego formularza i zamówimy kursik. A ile to będzie kosztować? W BCN będziemy poruszać się – no właśnie, czym – TMB?, I jak ekonomicznie skalkulować bilety, bo jesteśmy seniorami (60+). Czy w ogóle są dla nas jakieś ulgi w komunikacji i przy zwiedzaniu? Co jest korzystne dla portfela?

  Czy zakupić bilet T 10 (on line), czy kartę Hola BCN. Do muzeów chodzić nie będziemy. Pozwiedzamy to co można dostrzec gołym okiem.
  Będę oczekiwać wszelkich cennych rad i porad.

  Odpowiedz
  • Droga Barbaro,
   Niestety nie zajmujemy się rezerwacją przejazdów taksówkami czy busami.
   We wpisie, który komentujesz pokazujemy jak za pomocą komunikacji publicznej – w tym przypadku pociągu dostać się do miasta.

   Możecie również w taki sposób się dam dostać – z pociągu przesiadacie na się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i na bazie tego samego przejazdu jedziecie bezpośrednio na stacje metra Besos Mar.

   Jest to okolica dzielnicy Poblenou, aktualnie dość mocno zrewitalizowana (dawna dzielnica robotnicza). Nam klimat tam pasujący bardzo odpowiada. Pobudowało się sporo hoteli, zadbanych arterii, knajpek etc.

   Z racji bliskości stacji metra najłatwiej i najszybciej będzie wam dojeżdżać do miasta metrem. Tu jak zwykle niezawodny i ekonomiczny T-10, ale również dobrze cenowo wychodzą bilety Hola Barcelona. Tu nie przejmujemy się już w ogóle ilością przejazdów tylko jeździmy ile dusza zapragnie. Karty Hola możecie zamówić online i skorzystać już podczas przejazdu z lotniska.

 • Kochani, jeśli pozwolicie, to powrócę do kwestii dojazdu z El Prat do Besos Mar – tu/tam.
  I. pociąg – jaki jest mniej więcej dystans z Terminal 1 do stacji pociągu. Mam problem z nogą, wiec chcemy ew. wybrać opcje TAXI, o ile byłyby to zbyt duże odległości z:
  1) z EL Prat Term 1 – do stacji kolejowej (jakiej), następnie – podróż koleją do stacji kolejowej: Passeig de Gracia. Tu zapewne trzeba przejść do metra i wziąć L 4 (żółta), kier. La Pau. I do celu: Besos Mar.
  Gdzie kupić bilet na pociąg oraz metro, czy np. w punkcie info na lotnisku?
  lub
  2) Airbus ( Euro 6.-/os) do Pl. Catalonii, (czy jest tu linia L4?), i stamtąd jak….,i gdzie…?
  Gdzie kupić bilet (u kierowcy), a w T10 zaopatrzyć się już na lotnisku, w pkt.Info Turist?
  Mogę mieć problemy z obolałą nogą. Ale damy rade i dlatego rozważamy TAXI at first…:).

  3) Publiczna opieka zdrowotna w Barcelonie:
  Mamy tzw. karte EKUZ (pol. NFZ) i wytyczne, jak postępować w przypadku korzystania z publicznej OZ na terenie Hiszpanii… Czy w pobliżu Besos Mar ( okolice zakwaterowania) jest jakiś publiczny szpital bądź poradnia i pod jakimi szyldami jednostki te wystepują. Znak rozpoznawczy.

  4) Ulgi dla seniorów: jeśli tak, to jakie. Komunikacja, kluby, restauracje, etc.
  Będzie milo otrzymać cenne wskazówki.
  Pozdrawiam, Basia

  Odpowiedz
 • Sorry, Kochani, właśnie przeczytałam Waszą rozpiskę z 12 lis. I już wszystko wiem, ze do pociągu należy iść, iść, iść i na wiadukt i po prostu – iść. To nie dla mnie opcja!!! Już to wiem, ze pociąg odpada.

  Skoncentrujmy się ew. na pkt.2 – Airbus i pozostałe kwestie – b/z.
  Ukłony, Basia

  Odpowiedz
  • 1. Skoro są problemy z chodzeniem, to nawet przesiadka na Passeig de Gracia na metro jest problemem, bo to dobre 15 – 20 minut na nogach.

   Z placu katalońskiego nie jeździ L4. Żeby jednak nie jechać na Passeig de Gracia, najlepiej podjechać czerwoną linią L1 jeden przystanek na Urquinaona. Tam właśnie przesiąść się na L4.

   Bilety T-10 można kupić w automatach znajdujących się na stacjach metra. Bilety na Aerobus można kupić u kierowcy lub wcześniej online.

   Jeśli chodzi o służbę zdrowia – niedaleko waszego miejsca znajduje się centrum medyczne CAP La Mina. Normalny POZ czynny od wana do wieczora.

   Turyści nie mają zniżek na biletach komunikacji publicznej – jedynie najmłodsze dzieci.

   Jeśli chodzi o wstępu do obiektów – są, choć jak wcześniej było pisane, macie zamiar zwiedzać obiekty z zewnątrz. W samej Sagradzie zniżka dla seniora +65 to prawie 5 euro / osoba. Oczywiście ew. wejście do Sagrady musicie zamówić wcześniej.

  • Kochani, śliczne dzięki.
   Te cenne wskazówki ws pobytu w Katalonii płyną od Was, z Częstochowy. To ogromna wiedza, zarazem Wasz własny wkład pracy w to dobro, co czynicie dla innych. Oczywiście złożyłam zlecenie na TAXI przez polskiego przewoźnika na trasie EL Prat – Besos Mar – EL Prat. Dokonałam wstępnej rezerwacji.
   Ale bywa tak, co zaznaczyłam we wniosku, ze gospodarz może odwołać rezerwację noclegu i wówczas trzeba po omacku szukać kolejnego. Ale, mam nadzieję, ze są to skrajne przypadki. I oby tak było.
   Raz jeszcze dziękuję i życzę wszystkiego dobrego. Basia.

  • Nie ma za co 😉
   W dniu imienin – wszystkiego najlepszego 🙂

  • Och, jak milo Kochani…Dzięki za życzenia.
   Ale ja nie mogę się z Wami rozstać!!! Wystąpił problem z rezerwacja TAXI, na portalu: Transport Barcelona jest “polski przewoźnik – może i korporacja”, ale “niskich lotów.”
   Złożyłam aplikacje na trasę: lotnisko – Besos oraz na powrót na 29.12.18 (sob).
   Oferta na ich stronie to: 8-10E/os w BCN. Niejaki pan Borys (vide Korpo) potwierdził że jest to 30E do Besos, ponieważ wg jego wiedzy, Besos jest poza BCN?
   A w soboty nie kursują, cyt: “bo nie”. Uznałam, ze oferta (30E) za kurs w 1.strefie, nijak się ma do rzeczywistości.

   Czy moglibyście Państwo wskazać jakść korpos – TAXI, które uznajecie za rzetelne. Np.: czytałam opinie nt. m.in. mytaxi w BCN. Tu uwagi są krytyczne.
   Oczywiście można znaleźć w net jakieś korporacje TAXI 24/7, ale trzeba wiedzieć, jaka. Podobnie zresztą jest w Warszawie. Nigdy nie korzystamy z korporacji lotniskowej, np. na Chopina. Mamy swoją, warszawską, tzw. ECCO. Dobra cena za km, (PLN 1.40), bez dodatkowych wyimaginowanych opłat. Dają rachunki etc. Ale trzeba być czujnym, być na miejscu i znać zwyczaje. Polegam na Was, moi Mili i liczę na podpowiedz.
   Gdzieś w sieci sprawdziłam, że odległość z lotniska EL PRAT T1. do Besos, to dystans ok. 55-60 km. Czy to możliwe?
   Pozdrawiam, Basia.

  • Barbara, stąd właśnie mogło wynikać wyliczenie kosztu trasy przez transport-barcelona. Besos (El Besos) może być miejscowością w górach na północ od Barceony i wtedy 60 km by pasowało.

   W pierwszym Twoim wpisie podana jednak była nazwa stacji metra Besos Mar, a to już wschodnia część miasta Barcelony – odległość od lotniska 23 kilometry!

   Jeśli chodzi o taksówki nie korzystaliśmy, więc nie podpowiemy nazwy konkretnej firmy.

 • Oczywiście w rezerwacji do TAXI podałam dokładny adres oraz wskazałam stację metra Besos Mar. Bo w tej okolicy jest nocleg. Także miejsce jest prawidłowe. Ale czy Besos Mar to strefa poza Barceloną? Na pewno nie chodziło o góry, a moje poszukiwania dot. odległości, jak widać, dały mylny wynik w km. To tyle w kwestii korekty.
  Dzięki i pozdrawiam, Basia.

  Odpowiedz
 • Hejki, dzięki za fajną stronę. Mam jednak wątpliwość. Jadę teraz znów do Barcelony na krotki pobyt i będąc w wakacje miałam problemy z biletem. Z lotniska dostaliśmy się bez problemu do centrum, ale z powrotem był problem bo oprócz jakiegoś normalnego jednorazowego biletu musieliśmy kupić bilet który miał w nazwie “Aeroport”. Bez tego biletu nie dało się wyjść z metra/pociągu na lotnisku. Czy możesz wytłumaczyć o co chodzi i czy potrzebuje go w obie strony, czy tylko na powrót? Wolałabym uniknąć nerwówki przy powrocie…

  Odpowiedz
  • Hej Kasia,
   Ale mówisz o powrocie na lotnisko metrem – L9 czy pociągiem?
   T-10 oraz karty Hola Barcelona działają bez zarzutu w pociągu, w metrze tylko Hola Barcelona, nie działa T-10.
   Być może posiadałaś bilet jednorazowy?

 • Mam pytanko. Czy bilet T10 obowiązuje również w Aerobusie? Potrzebuję dostać się na plac Catalonia. Czy może lepiej będzie jak pojadę pociągiem i przesiądę się na metro?

  Odpowiedz
  • Nie obowiązuje. Tu tylko bilet na ten środek transportu. Można go kupić online bądź na miejscu.

   Możesz oczywiście podjechać pociągiem na Passeig de Gracia, a tam przejść na plac na nogach – 850 metrów bądź podjechać jedną stację zieloną linią metra.
   Przy T-10 pociąg + metro zrobisz na jednym przejeździe.

 • Witam,
  Jaki bilet najlepiej kupić na 3 dni od soboty do poniedziałku. Myślę że będę po mieście przemieszczać się metrem.
  I jaki jest koszt takiego biletu ?

  Odpowiedz
  • Szczegóły we wpisie Komunikacja miejska – bilety.
   Tak naprawdę to najbardziej sensowne rozwiązanie to T-10, ale trzeba liczyć przejazdy i może się zdarzyć, że kupisz kolejny bo jeden wykorzystasz w ciągu tych trzech dni, a z nowego wykorzystasz tylko jeden czy dwa przejazdy.

   Mega wygodna jest Hola Barcelona, bo kupujesz opcję 72h za 22 euro i korzystasz ile dusza zapragnie. Dodatkowo w ramach Hola Barcelona masz przejazd metrem z lotniska, gdzie T-10 nie obowiązuje.

 • Witam, jestem w Barcelonie w dzielnicy gotyckiej, proszę o podpowiedź jak dotrzeć na El Prat , dotychczas tu poruszamy się metrem. Syn wyczytał że z metra przesiąść się na autobus czy tam obowiązuję T10?

  Odpowiedz
  • Kasia – oczywiście, w autobusach miejskich również obowiązuję T-10.
   Z dzielnicy gotyckiej możecie jechać metrem – zieloną linią – albo w stonę Trinitat Nova i przesiąść się na Passeig de Gracia na pociąg, lub w stronę Zona Universitaria i na Sants przesiąść się na pociąg.

   Możecie również jechać zieloną na Zona Universitaria i tam przesiąść się na metro na lotnisko – L9S. Należy pamiętać, że nie działają na L9S bilety T-10 (jeśli dojeżdżasz do samego lotniska), ale działają np. Hola Barcelona.

   Z placu katalońskiego co chwila odjeżdżają również Aerobusy, ale obwiązują tu osobne bilety.

  • Dziękuje bardzo, pozdrawiamy ze słonecznej Barcelonki 😊

  • Pozdrowienia przyjęte. U nas – w Częstochowie – odszedł smog, ale wieje i pięć stopni na minusie 😀

  • Tu +12 aż szkoda jutro wracać 😣

 • Witajcie,
  Z góry przepraszam jak powtarza się pytanie bądź odpowiedź jest w tekście, ale ciężko mi wszystko złożyć w całość.
  W skrócie: przede mną marcowy dłuższy weekend w Barcelonie. Przylot na El-Prat, hotel w okolicach placu Katalońskiego, mam zamiar zwiedzać pieszo, więc potrzebuję tylko 2 biletów: z lotniska do pl. Katalońskiego oraz z pl. Katalońskiego na El-Prat.
  – z lotniska na hotel: to jest dla mnie jasne, kupuję jednorazowy na linię nocną (N16 lub N17)
  – z hotelu (pl. kataloński) na El-Prat – tu mam zagwostkę, co wybrać, aby nie przepłacać za bilet i żeby nie stresować się korkiem – czy pociąg Renfe R2 dojeżdża z okolic placu Katalońskiego i czy można na niego zakupić bilet jednorazowy?
  Z góry dziękuję,

  Odpowiedz
  • Karolina – najbliżej będziesz miała na Passeig de Gracia. To przyjemny spacerek i stamtąd co 30 minut jeździ R2N na lotnisko. Bilet kupisz w automacie.

   Pamiętaj, że gdybyś jednak w trakcie pobytu w Barcelonie kupowała np. T-10, to na tym przejeździe spokojnie dojedziesz pociągiem na lotnisko.

  • Muchas gracias 🙂

 • Witam serdecznie, jak najlepiej dostać się na wskazany adres: Carrer del Capità Arenas, 20, 08034 Barcelona z lotniska Barcelona El Prat w sobotę w godzinach ok 19.30? I który rodzaj biletu jest najkorzystniejszy (będę od soboty do wtorku)?

  Odpowiedz
  • Najszybciej, najtaniej i najprościej to właśnie pociągiem R2N. Na Sants przesiądziecie się na zieloną linię metra L3 i jedziecie na stację Maria Cristina. Stamtąd pod adres zaledwie 230 metrów.
   Cały przejazd – pociąg + metro na jednym przejeździe biletu T-10 / osoba.

   Poza T-10 możecie rozważyć Hola Barcelona na 72h – cena

  • Ślicznie dziękuję za odpowiedź. czy z tym biletem Hola Barcelona spokojnie będę mogła dojechać na wskazany adres? Biorąc pod uwagę intensywne zwiedzanie to chyba będzie najlepsza opcja prawda?

  • Biorąc pod uwagę intensywne zwiedzanie Hola daje pełen komfort! Nie działa co prawda w nocnych, ale poza tym z lotniska zarówno metrem jak i pociągiem.

  • To jeszcze ostatnie pytanie: czy za każdym razem jak będę przesiadać się na inny środek transportu to czy muszę kasować bilet? czy mogę ten bilet Hola kupić na lotnisku i czy jest dużo droższy niż przez on-line?

  • Hola Barcelona kupisz w automacie na stacji metra / pociągu. Zakup online to 10% rabatu.
   Jeśli zmieniasz linie metra i przesiadasz się na stacji, musisz odbić ponownie bilet, aby przejść przez bramki.

 • Czy lądując w Barcelonie w sobotę o 23;45 jest szansa ze wydostane się stamtąd metrem, skoro metro chodzi z soboty na niedziele całą dobę? A jeśli nie, to co polecacie, taxi?

  Odpowiedz
  • Dokładnie. Spokojnie korzystaj z metra.
   Pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Działa tu również karta Hola Barcelona.

  • Dziękuje, a czy jest szansa dostać się do miasteczka Badalona, podobno obowiązuje tam 1 strefa i dostane się tam metrem, ale czy z lotniska: lecę z dzieckiem, więc nie chce utrudniać sobie życia 🙂

  • Dokładnie!
   Najszybciej i najprościej metrem.
   Wyjedziesz z lotniska – na Torrassa na czerwoną L1.
   Na Universitat na fioletowa L1 i jedziesz prosto do Badalony.
   Choć z dwoma przesiadkami, to na metrze jest to bezproblemowe.

  • Dziękujemy !!!!! Bardzo, a w powrotna stronę, wylot mamy 7;40, od której godziny kursuje metro w Barcelonie/Badalonie, żeby być na 6 na lotnisku?

  • Od 5:00. Chyba, że to niedziela, więc z soboty na niedziele kursują całą noc.
   Jak wyruszycie po piątej, spokojnie dojedziecie na szóstą na lotnisko!

 • Dzień dobry. Szukałam odpowiedzi na swoje pytanie ale niestety jej nie znalazłam dlatego pozwoliłam sobie napisać. W maju jedziemy (w dwójkę) do Celella. Lądujemy około godz. 21:00 na lotnisku El Prat. Pytanie brzmi, jak (oprócz taksówki) możemy się dostać z lotniska do hotelu w Calella? Nie potrafię znaleźć żadnego połączenia 🙁

  Odpowiedz
  • Znalazłam taka stronę tylko pytanie czy to nie są jacyś oszuści? – terravision.eu/airport_transfer/bus-barcelona-lloret-de-mar-calella-pineda-de-mar-santa-susanna-malgrat-de-mar/

  • Terravision to firma obsługująca transfery w wielu miastach na świecie, stąd są wiarygodni 🙂

  • Do Calella dojedziesz R1 z dworca Barcelona Sants.
   Pociąg odjeżdża co 30 minut.
   Wystarczy zatem podjechać z lotniska pociągiem R2N na Sants, a tam przesiąść się na R1.

 • Dobry wieczór,
  Co za rewelacyjna strona! Właśnie czegoś takiego szukałam w internetach! Gratuluję 🙂
  Mam pytanie, studiuje właśnie te komunikacyjne zagwozdki i mam dylemat, jeżeli to nie kłopot, to proszę o pomoc.
  Jedziemy z mężem na 4 dni do Barcelony, lądujemy i startujemy na El Prat, będziemy szwendać się po mieście ale jednego dnia (12 maja) wybieramy się na tor F1 (Kubica 🙂 ) Analizuje strefy i ceny biletów i proszę o podpowiedź, czy jeżeli mamy potrzebę podróżować na lotnisko (4 bilety) i do Montmelo ( 4 bilety) to może bardziej niż T10 i dopłaty do 2 strefy opłaca się 4 dniowa Hola BCN! Czy Hola obowiązuje w 2 strefie?
  Pozdrawiam, Ewa

  Odpowiedz
  • Dzięki za miłe słowa 🙂

   Nie, Hola Barcelona działa tylko w I strefie.
   Jeśli jedziecie w dwie osoby, to w waszym przypadku nie pozostaje nic innego jak kupić jednorazowe bilety do Montmelo, a na czas pobytu w Barcelonie albo T-10 na I strefę, albo Hola Barcelona.

   Wyjdzie to najtaniej.

  • Dziękuje bardzo za odpowiedź.
   Dzięki Waszej stronie oprócz Kubicy zobaczę jeszcze Messiego w akcji 🤣
   Pozdrawiam serdecznie 😀

  • Udanego i owocnego wyjazdu w takim razie 🙂

 • Witam. Będziemy z mężem z Barcelonie 13 kwietnia. Jak dostać się z lotniska na ulicę Passeig de Colom? Jak też wrócić na lotnisko, bo będziemy musieli zjawić się na nim 23 kwietnia około godziny 5.40.

  Odpowiedz
  • Witaj Beata,
   Z lotniska można jechać pociągiem i przesiąść się na Sants na zieloną linię metra L3. Wysiadasz na Dreassanes i jesteś przy Passeig de Colom.

   Jeśli chodzi o rejs powrotny, to najlepiej nocnym N0 lub N6 na plac kataloński, a tam przesiadasz się na linie jadące na lotnisko – N16 czy N17.

   Więcej o nocnych: Autobusy nocne w Barcelonie

  • Dziękuję serdecznie. Wszystkiego na temat, jak radzić sobie w Barcelonie, dowiedziałam się z Waszej strony. Jesteście wspaniali, bo poświęcacie swój czas innym.

  • 🙂

 • Witam serdecznie, pozwolę skorzystać z Waszej wiedzy 🙂 lecę do Barcelony we wtorek 05.03 lądujemy o 23:05 na El Prat, potrzebujemy się dostać do Plaça Sant Josep Oriol, 1, Ciutat Vella. Jak logistycznie najlepiej to zaplanować. Problem mam też z powrotem bo wracamy 08.03 i na lotnisku musimy być ok. godz. 05:00 Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj Agata,
   Jesteście bardzo blisko placu katalońskiego, więc komunikacyjnie najlepiej jak można 🙂

   Na plac kataloński dojedziecie z lotniska bezpośrednio Aerobusem bądź autobusami nocnymi.
   Szczegóły:

   Aerobus
   Autobusy Nocne

   Z powrotem ponownie nocny, N16 czy N17 – przystanki obu linii znajdziesz po zachodniej stronie placu – od ulicy Ronda de la Universitat. Częstotliwość jest bardzo duża, bo N17 jeździ co 5 – 15 minut na lotnisko, więc w ciemno ostatniego dnia na plac. Pamiętaj, że w nocnych działają popularne T-10 🙂

   Na przystanek N17 spod twojego adresu jest 900 metrów.

 • Witam, proszę o pomoc. 6 marca lądujemy w El Prat o godzinie 21:15. Jak najszybciej i najtaniej dostać się do Carrer d’Aristides Maillol, 10.
  Z góry dziękuje za pomoc.

  Odpowiedz
  • Kilkaset metrów masz od stacji metra od Collblanc.

   Najszybciej:
   Bezpośrednio z lotniska metrem – linia L9S bezpośrednio na stację Collblanc. Na metro z lotniska obowiązują osobne bilety, ale działają również T-50, T-70 czy Hola Barcelona.

   Najtaniej:
   Bilet T-10 – pociągiem R2N na Sants, tam przesiadasz się na niebieską L5 i jedziesz na Collblanc. Wszystko zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

 • Witam,
  Czy bilet T-10 obowiązuje również na linie nocne?

  Odpowiedz
  • Ok, już znalazłam odpowiedź na tej niezwykłej stronie!!!:):):) <3
   Bardzo za nią dziękuję!!!
   Jednak chciałabym upewnić się czy dobrze myślę. Mam zarezerwowany hostel na ul. Mallorca, 255, Eixample chce kupić zachwalany bilet T-10 🙂 Ląduje o 22:00 jadę pociągiem R2N wysiadam na "Placa de Sants" a później niebieskie metro do "Diagonal"?

   Serdecznie pozdrawiam!

  • Witaj Sylwia,

   Tak, T-10 obowiązuje w nocnych, ale ty zdążysz na pociąg więc z nocnych nie musisz korzystać 🙂
   Przesiadasz się na Sants 🙂

   Tam faktycznie w niebieską linię metra i na stację Diagonal.

  • 🙂 Myślę bardziej już nad dojazdem na lotnisku w drodze powrotnej , stąd pytanie 🙂
   Patrzyłam jeszcze na mapę komunikacji i chyba lepszym rozwiązaniem będzie wysiąść na Passeig de Gracia i tam przejść już ten kawałek na nogach do hotelu 🙂
   Ślicznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

  • Racja!
   Faktycznie za rogiem Passeig de Gracia 🙂

 • Cześć. Będziemy Barcelonie 14.04 o godzinie 20.55. 7 osób. Musimy się dostać do dzielnicy Eixample, dokładnie na ulicę Carrel del Bruc. Wydaje mi się, że najlepiej będzie pociągiem do stacji Passeig de Gracia i dojść kawałek(bilet T 10 jeden dla wszystkich?) . Czy dobrze myślę? A może jest jeszcze jakaś lepsza alternatywa. Będziemy z trójką dzieci i chciałabym mieć pewność. Dzięki tej stronie zaplanowaliśmy nasz pobyt w Barcelonie 😀 Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć Katarzyna,
   Dokładnie, ze stacji Passeig de Gracia macie zaledwie 500 metrów do przejścia.
   Możecie wykorzystać jeden bilet T-10 (siedem razy go kasujecie, osobno dla każdej osoby).
   Jeśli jednak będziecie później korzystać również z komunikacji, rozważ kupienie np. T-70.
   70 przejazdów w cenie 60,90 euro 🙂

   Wychodzi przy waszej siódemce po 10 przejazdów, więc 2 odchodzą wam na dojazdy na lotnisko i zostaje 8 po mieście w ciągu pobytu.

 • Witam.
  17 czerwca przylecimy do Barcelony rejsowym samolotem z Warszawy. Proszę mi doradzić jak najszybciej i najtaniej dostać się do Malgrat De Mar?

  Odpowiedz
  • Robert – na jaki terminal przylatujecie?
   Najszybciej pociągiem R2N na dworzec Sants. Stamtąd macie co chwilę pociąg R1, który jeździ co Costa Brava.

   Za bilet lotnisko – Sants – Malgrat de Mar zapłacisz 5 euro.

 • Cześć,
  czy wiecie może do której godziny można kupić bilety T10 na lotnisku El Prat? Ląduję o 23:45 na T2 (7 maja) i martwię się, czy kioski \ miejsca gdzie są biletomaty nie będą wtedy zamknięte?
  Pozdrawiam,
  Piotr.

  Odpowiedz
  • W sklepach z tytoniem Tabacos już nie kupisz o tej godzinie.
   Pozostaje ci stacja metra / pociągu, gdzie skorzystasz z automatów.

   Jeśli jednak masz zamiar jechać np. autobusem nocnym, to spacer w dwie strony, aby kupić T-10, zajmie ci jakieś 20 minut.

  • Dziękuję za odpowiedź! Czyli do biletomatów na stacji metra/pociągu mogę się dostać o dowolnej godzinie?

  • Tak, spokojnie.

  • Ja wciąż o tym Calafell..
   Widziałam Twój film jak kupić bilet T-10 do Barcelony.
   A T-10 do Calafell? Wyszukuje miejscowości Calafell za pomocą klawiatury, a dalej tak samo… wybrać rodzaj biletu-T10…?
   Dorota.

  • Nie do końca 😉
   Po prostu kupujesz T-10 na konkretną strefę – wybierasz w automacie jedynie strefę, nie wpisujesz miejscowości.
   W twoim przypadku będzie to V strefa, czyli T-10 za 40,50 euro / osoba.

 • Witajcie Kochani!
  T-10 multi – person, czyli rozumiem, że jeden bilet za 10,20 wystarczy na 2 osoby? Trochę się zakręciłam czytając informacje na stronie transportu publicznego.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Oznacza to, że z biletu może korzystać kilka osób, ale oczywiście każda z nich kasuje ten bilet, czyli automatycznie nabijasz dwa przejazdy na jeden bilet w przypadku podróżowania we dwójkę.

  • Dziękuję, już wszystko jasne.

 • Witam, dzięki tej stronce już wiem jak dostać się pociągiem R2N do centrum – przystanek Sants. Pytanko -jak dojechać dalej do Calafell, jakim pociągiem, R2S, jaki bilet kupić i za ile?

  Odpowiedz
  • Dorota – R2. Jeździ co 30 minut, wiec z automatu się przesiadasz.
   Czas przejazdu to 54 minuty, cena biletu to 5 euro.
   Możesz kupić bilet za tą kwotę od razu na podróż lotnisko – Sants – Calafell.

  • Dzieku za wieści.
   Dopytam tylko, ale ten bilet za 5 euro to nie T10, prawda?
   Kupię bilet na R2N + R2S w automacie na lotnisku (jaki wybrać) czy tylko w kasie?
   Czy są ulgowe bilety – jadę z 10-latkiem.
   Muszę go ponownie skasować jakiś po przesiadce w R2S do Calafell, czy już nie?
   Dorota

  • Bilet za 5 euro to bilet jednorazowy na przejazd z lotniska do Calafell.
   Najlepiej korzystać z pomocy osób, które prawidłowo sprzedadzą nam bilet 😉
   10 – latek płaci normalnie jak osoba dorosła.

   Jeśli będziesz przechodziła przez bramki podczas przesiadki, ponownie odbijasz posiadany bilet.

   Szerzej o możliwości zastosowania biletu przy waszej grupie opisałem tu – Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony.

  • Wielkie dzięki za pomoc. Już wszystko wiem.

 • Witam. Potrzebuję się dostać z lotniska El Prat do Salou na Costa Dorada. Czy jest taka możliwość by dojechać tam autobusem lub pociągiem, jeśli tak to z jakich stacji i w jakiej cenie?

  Odpowiedz
  • Pewnie, nie ma z tym żadnego problemu.
   Pociągiem z lotniska dostaniecie się na gówny dworzec – Sants. Tam przesiadacie się na pociąg R16, który kursuje co ok. 1,5h.
   Jest to ekspres, więc na miejsce dojeżdża w 1 godzinę i 16 minut.
   Cena biletu to 8,80 euro.

 • Witam, potrzebuję się dostać z miejsca Carrer de Grau i Torras na El Prat bardzo wcześnie rano, o 7:40 mam samolot Ryanair pewnie Terminal 2. Proszę o pomoc jak najlepiej dojechać na lotnisko o tak wczesnej porze.

  Odpowiedz
  • Witaj Ania,
   Obok masz przystanki, z których odjeżdżają nocne N28 oraz N8.
   Oba jadą przez plac kataloński. Tam wysiadasz i przesiadasz się na N18, który jeździco chwilę na T2.
   Na placu katalońskim odjeżdża z przystanku znajdującego się przy ulicy Ronda de la Universitat.

   Więcej o nocnych: Autobusy nocne w Barcelonie.

 • Witam. Mam nietypowe pytanie. Na co zwrócić uwagę, by wsiąść we właściwy pociąg jadący na lotnisko ze stacji Sants? Gdzie szukać odpowiednich oznaczeń? Znajomi wsiedli nie w ten co należy i nie dojechali do lotniska.

  Odpowiedz
  • Witaj Beata,
   Zwróć uwagę, że jest to linia R2N, a nie R2 czy R2S.
   A najważniejsze – na przodzie pociągu jak będzie podjeżdżał pisze “Aeropuerto”.
   Zawsze można po wejściu upewnić się jeszcze o współpasażerów – nawet Hiszpanie to robią 😉

  • Dziękuję serdecznie. Wasze rady już pomogły mi w mojej pierwszej podróży do Barcelony. W czerwcu wybieram się kolejny raz 😀

  • Nie ma za co 😉 Udanego!

 • Wanderlust
  14 maja 2019 20:07

  Cześć,
  Przylatujemy (2 osoby) do Barcelony (El Prat) o północy w czwartek. Jaki środek transportu rekomendujecie? Z tego co widzę o tej porze niektóre opcje odpadają 🙁

  Odpowiedz
 • Hej! Jutro lecę do Barcelony i trochę nie ogarniam tej mapki – wg niej powinnam wsiąść w L9 czy to to samo co LS9? bo mnie się wydaje to takie proste, że wsiadam w L9, później na stacji Torrasa przesiadam się w L1 i do mojej stacji Glories. Ale czytając, że to nie takie proste to już się pogubiłam. Prośba o pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Dokładnie to samo 😉
   Wszystko się zgadza chcąc dostać się na Glories.
   Pamiętaj tylko, że w metrze z lotniska obowiązują osobne bilety – nie działają popularne T-10, ale działają np. Hola Barcelona, T-50 czy T-70 🙂

 • Cześć przylatujemy z córką do Barcelony, jak z lotniska El Prat dojechać pociągiem a potem ewentualnie metrem do ulicy Carrer de Canalejas?

  Odpowiedz
  • Pociągiem możesz dojechać na Sants, a tam przesiąść się na niebieską linię metra L5 i jechać na stację Badal. Stamtąd masz zaledwie 350 metrów. Wszystko zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10 🙂

 • Witam ponownie.

  W związku z tym, że termin naszego wyjazdu już tuż, tuż (17 czerwca), ma jeszcze pytanie.
  Mamy zamiar po przylocie z Warszawy (około 12:20) dojechać z lotniska na stację Sants, a tam przesiąść się na R1 i dojechać do Santa Susanna. Chcemy kupić bilet T10 na 5 strefę i tu pojawia się pytanie; czy po skasowaniu biletu na lotnisku będę mógł nim dojechać do Santa Susanna na jednym skasowaniu biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe biletu (oczekiwanie na przesiadkę na Sants)?

  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
  • Spokojnie się wyrobisz.
   T-10 to 75 minut i dodatkowo 15 minut na każdą kolejną strefę, więc łącznie 105 minut.
   R1 jeździ często więc nie będzie żadnego problemu.

 • Dzień dobry,
  bardzo mi się podoba prowadzona przez was strona, dużo informacji przydatnych dla osób,które pierwszy raz w Barcelonie.
  Wybieram się 25.06.2019 r. lądujemy ok 16;10 w Barcelonie jak najszybciej dostać się na Napoles, 149-151 bajos Eixample -“Hostel Hola”.
  Z góry dziękuje za podpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dzięki za miłe słowa.
   Możesz w szybki sposób dojechać na miejsce korzystając z pociągu R2N – dojeżdżasz na Passeig de Gracia.
   Ze stacji masz 1,4 km, ale jeśli chciałabyś podjechać bliżej, to na Passeig de Gracia można przesiąść się na żółtą linię metra L4 i dojechac na stację Girona – z niej masz już do przejścia parę kroków do hostelu.

 • Witam,

  Czy będę w stanie się przesiąść na jednym bilecie z pociągu R2N na linie czerwona L1 do Santa Coloma? Na jakim przystanku? Ewentualnie jest jakiś lepszy dojazd z lotniska do Santa Coloma?

  Z góry dziękuje 🙂

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Czasowo dasz radę – jechaliśmy tak w zeszłym tygodniu 😉
   Niestety czerwona linia metra L1 jest aktualnie nieczynna od Clot do Fondo.
   Jeśli interesuje was przejazd w okolice stacji Santa Coloma (Ibis?), to jedziecie na Satnts, tam niebieską L5 na La Sagrera, a stamtąd L9N na stację Singuerlin, która jest przy hotelu Ibis. Do miasta również kursy z przesiadką na La Sagrera.

   Prace na tej linii metra trwają do 30.08.2019.

 • Witam. Mieszkając obok stacji Barcelona Sants chce dojechać do stacji Badalona i z powrotem pociągiem R1. Czy na jednorazowym bilecie za 2.2 euro w jedną stronę mogę to uczynić? Czy chcąc dostać się ze stacji Barcelona Sants na lotnisko El Prat pociągiem R2N mogę to zrobić na bilecie jednorazowym?

  Odpowiedz
  • Witaj Grzesiek,
   Tak, z Sants do Badalony spokojnie dojedziesz na jednorazowym za 2,2 euro.
   Odległość z Sants na lotnisko El Prat to jednak już IV strefa kolei regionalnych, więc bilet jednorazowy to… 4,20 euro!
   W zupełności się nie opłaca, tym bardziej, że dla biletów T-10 to I strefa. Możesz zatem jechać na tej trasie na standardowym T-10 za 10,20 euro (podobnie zresztą jak do Badalony).

 • Dzięki za pomoc. Śmieszy mnie fakt, że na bilecie T10 można dojechać ze stacji Barcelona Sants pociągiem do lotniska El Prat, a jednorazówką za 2.2 już nie. Ale ja nie rządze w tym mieście. Na szczęście troche sie już połapałem w tych biletach będąc tu w Barcelonie.

  Odpowiedz
  • Tak, tu po prostu osobne taryfy ma kolej regionalna, a osobne ATM. Strefy nie zawsze się pokrywają, a przypadku lotniska El Prat rozstrzał jest konkretny 😉

 • Witam, pomóżcie jak dojechać z lotniska EL Prat do Pasaatge de Llivia, 5, Horta-Guinardó, 08021 Barcelona, na lotnisko przylatujemy około 21,30.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Witajcie, pomożecie jak dojechać z lotniska do Vía Augusta, 122, Sarrià-St. Gervasi? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Z jedną przesiadką – Aerobus na plac kataloński, a tak wsiadamy w linię metra L6. Wysiadamy na stacji Sant Gervasi która znajduje się przy w skazanym przez ciebie adresie.

   Jeśli na bazie T-10 – możesz jechać pociągiem na stację Sants Estacio, a tam przesiąść się na niebieską linię metra L5. Na Diagonal przechodzisz na stację Provenca i linią L6 jedziesz na Sant Gervasi. Całą trasę z lotniska (pociąg + metro + metro) zrobisz na bazie jednego przejazdu biletu T-10 😉

  • Dziękuję bardzo, pozdrawiam, niezawodni jesteście.

 • Witam ponownie, jeszcze raz prośba o pomoc w dojeździe do hotelu Ibis Paseo Andreu Nin 9 z lotniska el Prat. Tamten nie wypalił. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Wita Zofia,
   Popularna lokalizacja 😉
   Dojeżdżasz pociągiem z lotniska na stację El Clot. Tam przesiadasz się na czerwoną linię metra L1 i jedziesz na Fabra i Puig. Ze stacji masz do hotelu 700 metrów.

   Całość zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10 (pociąg + metro).

  • Witajcie, czyli z tego dworca który prezentujecie w filmiku w innym kierunku pociąg nie jedzie? Tylko w tym kierunku? Żebym czegoś nie pomyliła, wolę dopytać.

  • Dokładnie, lotnisko to pierwsza stacja linii R2N i jedzie tylko w kierunku Barcelony 😉

  • Ślicznie wam dziękuję, pozdrawiam.

 • Witam,
  Lądujemy w El Prat i musimy dostać się do Pension Mariluz na Carrer del Palau. Jeśli jechalibyśmy pociągiem to wysiadamy na Passeig de Gracia i przesiadamy się na metro L3 lub L4. W Waszych postach wyczytałam, że aby przesiąść się na L4 trzeba trochę przejść, czy tak samo jest z przesiadką na L3? Zastanawia mnie jeszcze opcja dojazdu z lotniska autobusem miejskim (czerwonym) linia 46 na plac Hiszpański i stamtąd metrem L3, tylko nie mam pewności czy wybierając tą opcję obowiązuje T-10? Jeśli obowiązuje, to która opcja dojazdu lepsza?

  Odpowiedz
  • Witaj Daria,
   Tak, do L3 będzie trochę bliżej na Passeig de Gracia niż do L4.
   Opcja z autobusem jest OK, ale na przystanku nie kupisz T-10. Automaty znajdują się na stacji metra i pociągu.

 • Witam i dziękuję za wiele super wskazówek na tej stronie.
  Mam pytanie dotyczące przejazdu z lotniska El Prat do Sagrada Familia. Jeśli chce wykorzystać 1 bilet T-10 dla 2 osób, to jest to możliwe?
  Gdzie musimy się przesiąść i czy po wejściu do nowego pociągu musimy ponownie zeskanować bilet?
  Z góry dziękujemy za pomoc

  Odpowiedz
  • Sylwia – możecie jechać pociągiem R2N i przesiąść się na Sants Estacio na niebieską linię metra L5. Nią jedziecie na stację Sagrada Familia.
   Co ważne, całą trasę – pociąg + metro robicie na jednym przejeździe.

   W przypadku dwóch osób odbijacie dwa razy bilet na stacji pociągu na lotnisku. Jeśli przy przesiadce na metro są bramki, odbijacie bilet, ale nie policzy wam kolejnych przejazdów.

  • Witam,
   mam pytanie odnośnie R2N. Otoż wiadomo że nim najtaniej dojadę do Barcelony. Gdzie najlepiej wysiąść z tego pociągu aby móc się przesiąść i dojechać po plac kataloński , czy łuk triumfalny gdzie mam hostel? Czy najlepiej na tym bilecie T-10. Jest nas 11 na tą chwile osób. Jest to mój wieczór kawalerski 🙂 Czy może na taką liczbę osób lepiej kupić inny bilet wieloprzejazdowy? Co byście radzili?

  • Mariusz, od początku roku nie funkcjonuje już T-10.
   Więcej przeczytasz tu:
   Zmiany w biletach w Barcelonie
   Komunikacja miejska – bilety

   Pociągiem dojedziesz na Passeig de Gracia, ale możesz również na Sants Estacio przesiąść się na zieloną linię metra L3 i dojechać na sam plac kataloński. Na wieloprzejazdowym bilecie T-Casual czy T-Familiar przejedziesz całą trasę (pociąg + metro) na jednym przejeździe.

 • Witam. Jestem pełen uznania dla Was za ilość informacji i pomoc pytającym 🙂
  Proszę o podpowiedź wysiadam na Terminalu 1 i chcę dotrzeć do pociągu R2N. Jak to szybko zrobić z Terminala 1. Planuję wysiąść na stacji El Clot Aragó.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Sebastian,
   najlepiej skorzystać z darmowego shuttle busa, który jeździ miedzy T1, a T2.
   Autobusy kursują co chwilę.
   jak wysiądziesz na przystanku na T2 idziesz już pieszo na przystanek pociągu 🙂

 • Witam serdecznie,
  mam takie pytanie, choć pewnie wstyd to przyznać gdyż już po raz 10 lece do Barcelony w ciagu 4 lat. Nie mniej jednak to moje ukochanie miasto i musze tam choć raz w roku wrócić. Pierwszy raz lecę ze 11 znajomych na lotnisko El Prat, do tej pory tylko Girone znałem. Mam takie pytanie. Otoż wracamy do Pragi 13 marca z El prat o godzinie 7.40. Wiadomo że powinniśmy być na lotnisku około 2 godz przed odlotem. Jak najlepiej dostać się na to lotnisko tak po 5 rano z placu Catalunia (mieszkamy w pobliżu). Co byście nam najbardziej sugerowali? Czy są o tej porze jakieś autobusy, czy może tylko taxi zostaje?

  Pozdrawiam serdecznie
  Mariusz

  Odpowiedz
  • Witaj Mariusz,
   Tak, autobusy nocne!
   Koszt przejazdu taki sam jak w liniach dziennych, a autobusy jeżdżą co 20 minut.
   N17 dojedziecie na T1, a N18 na T2 oraz T1.
   Jest jeszcze nocny N16, który docelowo jedzie do Castelldefels, ale po drodze zajeżdża na T2.
   Odjeżdżają z placu katalońskiego od strony Rda. Universitat.

 • Witajcie, wyczytałem gdzieś wzmiankę że przy R2N nie można już kupić biletów na przejazd tylko gdzieś na lotnisku w automatach, macie może wiedzę w który miejscu?

  Odpowiedz
  • Witaj Ryszard,
   Dużo się ostatnio zmienia, niestety na ten moment nie posiadamy takiej wiedzy, ale nawet jeśli, to obok na stacji metra znajdują się również automaty.

 • Witam ponownie,
  Pytanie może trochę z innej beczki, ale zadam 😉
  Kolejny raz lecimy do Barcelony, ale teraz dla odmiany -> kierunek południe (Torredembarra).
  Ogarniam już dojazd pociągami z lotniska i przesiadki (R2N – Sants – R15 / R16), a chodzi mi o to, czy w automatach na stacji da się kupić bilety Bono Express Travel Card (taki dla nas wychodzi 50,1 €), czy trzeba gdzieś po kasach na Sants latać ?

  Dzięki i pozdro 🙂
  Pedro

  Odpowiedz
 • Witam, świetna strona!
  Przylatuję na El Prat w niedzielę 21:45, muszę dostać się od Aparthotel Silver (Gracia, Carrer de Breton de los Herreros). Planuję R2N + metro L3 (o ile jeszcze będzie jeździć :)). Stąd pytanie z nieco innej beczki – czy poruszanie się bo Barcelonie metrem/pieszo (spacerkiem jest 25 min, zawsze można spróbować…) w godzinach późno wieczornych jest bezpieczne?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Michał, dzięki za miłe słowa.
   Bez większych problemów zdążysz w godzinach pracy metra się wyrobić w/w połączeniem.
   Gdybyś jednak zapragnął spaceru, nie ma większego problemu.
   Spokojnie możesz poruszać się w nocy.

 • Witam
  A ja chciałabym dopytać w drugą stronę, czyli powrotną z Barcelony na lotnisko 😉 (w pierwszą jedziemy taxi, gdyż późno przylatujemy). Dojeżdżam metrem do stacji Barcelona Sants. I z tej stacji na lotnisko również pociągiem R2N? (pytam, gdyż znalazłam w necie jakieś inne info na jednej ze stron). Czy orientujesz się jaka to mniej więcej odległość i ile może zająć dotarcie na pociąg (i jego znalezienie :D)? Dzięki i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Marzena,
   Dokładnie, pociąg R2N, ale jeśli bardziej ci pasuje, możesz skorzystać ze stacji Passeig de Gracia czy Clot.
   Sants jest dużym dworcem, więc chwilę zajmuje znalezienie odpowiedniego peronu.
   Czas przejazdu z Sants to zaledwie 17 minut ale pociąg kursuje co 30 minut. Jeśli odjedzie ci sprzed nosa, to 30 na następny + 17 przejazd robi 47 🙂 Piszę dlatego, że sami mieliśmy taką sytuację 🙂

   Wkalkuluj to jeśli będziesz planowała godzinę wyjazdu na lotnisko.

 • Już chyba wszystko znalazłam, więc myślę, że trafię 😀 🙂

  Odpowiedz
  • A ja zdążyłem już w międzyczasie odpowiedzieć.
   Z pewnością dasz radę 🙂

  • Dziękuję Tomku. Mogłabym też z Passeig de Gracia. W takim razie rozważę, jeśli tam łatwiej wszystko znaleźć 😉

  • Stacja tez duża, ale na person pociągu R2N trafiliśmy bez żadnego problemu i pytania kogokolwiek, więc z pewnością również nie bedziesz mieć żadnych problemów 🙂

 • Witam,
  Mam pytanie dotyczące podróży z Camping Playa Montroig ( adres 43300 Mont-Roig del Camp) na lotnisko Barcelona.
  Jak najszybciej i najtaniej dojechać.Czy wychodzi drogo? Wiem,że komunikacja zaczyna się z campingu, który jest obok i trzeba dojść kilka minut.
  Jakie bilety najlepiej kupić.
  Jesteśmy w 4 osoby (2 dorosłe i 2 dzieci w wieku 9-11 lat).
  Pozdrawiam
  Aneta

  Odpowiedz
  • Witaj Aneta,
   W pobliżu masz faktycznie stację Mont-Roig del Camp, ale na ten moment nie widzę żadnych połączeń.

   Myślę, że musisz poczekać na rozkład jazdy na sezon letni, pewnie bliżej marca.

 • Cześć,
  Będziemy lądować z dzieciakami o 12.30. Musimy dostać się do Carrer de Llull, 71.
  Jak daleko jest do pociągu RN z terminala gdzie ląduje LOT? Podpowiecie proszę jak dalej zaplanować przesiadki?
  Dzięki.
  Kuba

  Odpowiedz
  • Cześć Kuba,
   No tak, pociągiem R2N prosto, bo na Passeig de Gracia i przesiadka na żółtą linię metra L4.
   Aby podjechać w okolice terminala 2 na pociąg musisz skorzystać z bezpłatnego shuttle bus, który przemieszcza się między terminalami. Jeździ co chwilę, czas przejazdu to ok. 15 minut.

   W razie czego możesz jechać metrem bezpośrednio z T1, ale musisz przesiadać się dwa razy – stacja Torrassa na czerwoną L1, a później stacja Urquinaona na żółtą L4. Pamiętaj, że w metrze działa Hola Barcelona, ale nie działają np. bilety T-Casual. Jeśli nie planujecie kupować Hola Barcelona, trzeba kupić pojedynczy bilet, który kosztuje 5,15 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu