News

Nowe połączenie z Polski do Barcelony

Dzięki powstaniu nowej linii lotniczej na polskim rynku, pojawi się nowe połączenie z polskich portów lotniczych do Barcelony. Wszystko to już od najbliższego sezonu zimowego.

4YouAirlines to nowy podmiot na polskim rynku, który powstał dzięki Sylwestrowi oraz Izabeli Strzylak, twórcami popularnego i od wielu lat działającego touroperatora Alfa Star, specjalizującego się głównie w wycieczkach do Egiptu. Polska linia lotnicza wynajęła samoloty typu Airbus 320 od ukraińskiej linii lotniczej YanAir.Według autorów projektu, linia powstała w głównej z mierze jako przewoźnik czarterowy oferujący przeloty dla biura podróży Alfa Star oraz świadczący te usługi konkurencyjnym firmom. Linia co prawda nie ma jeszcze odpowiednich zezwoleń i certyfikatów, ale od czerwca wykonuje połączenia na licencjach Eurolot.

Duże zdziwienie wśród całej branży wywołał fakt powstania nowego przewoźnika czarterowego na polskim niebie. Poza udanym debiutem kilka lat temu linii Enter Air, wiele innych firm poległo, a polscy organizatorzy często posiłkują się przewoźnikami zza granicy. Największe polskie biuro podróży, Itaka, korzysta chociażby w tym roku z samolotów kanadyjskiej firmy CanJet, a także dobrze współpracująca z czeskim Travel Service.

Pomysłodawcy mają jednak duże doświadczenie na rynku turystycznym, gdyż od wielu lat prowadzą jedno z bardziej znanych biur podróży w Polsce. Spore zaskoczenie wywołały jednak newsy pojawiające się w ciągu ostatnich dni, które podają za materiałami prasowymi przewoźnika informacje o otworzeniu połączeń regularnych linii 4You Airlines od najbliższego sezonu zimowego.

Przedstawiciele przewoźnika poinformowali, że rozbudowana siatka połączeń to efekt dokładnego sondowania rynku i znalezienie potencjału lotnisk w Łodzi i Rzeszowie, gdzie 4You Airlines montuje swoje bazy.

Przewoźnik zapowiedział uruchomienie przejrzystego, łatwego w obsłudze systemu rezerwacyjnego biletów, który ruszy już 1 sierpnia. Przedstawiciele linii zapowiedzieli wypuszczenie puli 7000 promocyjnych biletów, których cena rozpocznie się już od 47 złotych w jedną stronę.

Wśród destynacji, które będzie od zimy obsługiwała linia lotnicza znalazła się między innymi Barcelona. Na lotnisko w Gironie bedzie można lecieć zarówno z Łodzi – dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki, a także z Rzeszowa, skąd połączenia będą wykonywane we wtorki i niedziele.

Z niecierpliwością będziemy obserwować od 1 sierpnia ceny zimowych połączeń do Girony i porównywać z innymi przewoźnikami operującymi do stolicy Katalonii.

Zobacz również

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Życzę powodzenia nowemu przedsięwzięciu państwa Strzylak, choć faktycznie jak potwierdzają osoby z branży, biznes lotniczy to ciężki rynek. Nawet Wizz Air na starce musiał posiłkować się inwestorami.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team