News

Tramvia Blau wróci na ulice Barcelony?

Tramvia Blau to zabytkowy, charakterystyczny niebieski tramwaj, który był również atrakcją turystyczną wożąc odwiedzających na wzgórze Tibidabo. Od 2018 roku jego działalność została zawieszona ze względu na konieczność wykonania szeregu prac konserwatorskich. Mijają już 4 lata, jak turyści muszą poruszać się na tej trasie zastępczym autobusem.

Katalońska koalicja wyborcza Razem dla Katalonii (Junts per Catalunya) wezwała samorząd burmistrz Ady Colau, aby działanie historycznego tramwaju zostały przywrócone w 2023 roku. Koalicja nazwała tak długie opóźnienie w pracach (w przyszłym roku minie 5 lat) „historycznym opóźnieniem”.

Tak długie oczekiwanie wynikało od samego początku w opóźnieniach przetargowych. Szef koalicji przypomniał, że samorząd wyznaczył wrzesień 2022 roku jako finalny okres zakończenia prac renowacyjnych. Był to warunek dla firmy, która zwyciężyła w przetargu na renowację linii. W dalszym ciągu nie widać jednak perspektyw na wyruszenie składów.

Dodatkowo Junts per Catalunya zaapelowała o przebudowanie Av. del Tibidabo oraz Placu Kennedy’ego tak, aby kursowanie składów odbywało się według aktualnych przepisów.

Na całość prac samorząd Barcelony przeznaczył 19 milionów euro.

Oby niecierpliwość miejskich samorządowców spowodowała, że historyczny Tramvia Blau wróci na ulice Barcelony i doda kolorytu podróży na Tibidabo!

Tomasz Filak
mybarcelona.pl

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team