News

Zakaz lotów do Hiszpanii

Coś o czym było głośno w mediach od jakiegoś czasu, stało się faktem. Polska wprowadza zakaz lotów do Hiszpanii co oznacza, że od 2 września żaden samolot nie wyleci z Polski, ani nie przyleci z Hiszpanii.

Lista krajów z zakazem lotów jest prowadzona od kiedy odmrożono częściowo ruch lotniczy. Do tej pory głównie dotyczyła krajów poza UE, teraz ze względu na dynamiczną sytuację na listę mają trafiać kraje, gdzie znacząco zwiększa się liczba zachorowań na koronawirusa.

Hiszpania prosiła się o dopisanie do listy już od jakiegoś czasu. Mimo bardzo wyraźnego spadku zachorowań w drugiej części maja oraz czerwca, krzywa zaczęła szybko wznosić się wzwyż w połowie lipca. Rekord zachorowań miał miejsce 28 sierpnia, kiedy dobowa liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa sięgnęła prawie 10 000 osób.

Na szczęście mimo bardzo wysokiej liczby potwierdzanych przypadków, służba zdrowia radzi sobie z epidemią, gdyż coraz mniej osób wśród zakażonych przechodzi chorobę Covid-19 w sposób bardzo ciężki. Tym samym nie brakuje wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Wyjątek – Kanary?

Apele branży turystycznej poskutkowały i z zakazu lotów zostały zwolnione biura podróży, które wyczarterowały samoloty do Hiszpanii przed 1 września. Chodzi tu głównie o przeloty na Wyspy Kanaryjskie, które są bardzo popularne o tej porze roku. Biura podrózy loty na Baleary zwykle kończyły pod koniec września lub na początku października.

Wygląda na to, że póki co będzie można spokojnie kupić pakietowe wakacje na Teneryfie, Gran Canarii czy Fuerteventurze.

Aktualny zakaz lotów obowiązuje do 15 września.

Zobacz również

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team