Komunikacja

Z Costa Brava do Barcelony

Czyli jak dostać się z popularnych kurortów hiszpańskiego wybrzeża – Santa Susanna, Calella czy Lloret de Mar do Barcelony. Rozkład jazdy oraz ceny przejazdów.

Zbliża się sezon wakacyjny, więc sporo osób będzie zainteresowana dostaniem się z hiszpańskiego wybrzeża do Barcelony. Pomijamy oczywiste sposoby, jak taksówka, lokalni, prywatni przewoźnicy czy wypożyczony samochód.

Jednym z najbardziej popularnych sposób jest linia kolejowa, która łączy popularne kurorty wybrzeża Costa Brava z Barceloną. Prowadzi wzdłuż wybrzeża, mijając często plaże, stąd sama podróż dostarcza sporej ilości wrażeń.

Schemat linii kolejowej R1 można znaleźć na poniższej grafice (kliknij aby powiększyć):

R1 - Costa Brava - Barcelona

Jeśli chcemy podróżować z popularnego Lloret de Mar, to naszą podróż musimy podzielić na dwie części. Najpierw dostać się do Blanes autobusem (linia Pujol) – kursują bardzo często, a następnie przesiąść się na wspomnianą linię kolejową R1.

Częstotliwość kursowania linii oraz godziny odjazdów możemy znaleźć na stronie:

Można zauważyć, że połączenia są dostępne średnio dwa razy w ciągu jednej godziny. Spore zagęszczenie powoduje, że nie musimy wcześniej bookować biletów, a kupić je po prostu na stacji.

Ceny

Ceny są różne w zależności od strefy. Aktualny cennik (2022 rok) wygląda następująco:

Kolej regionalna Rodalies de Catalunya
Ceny biletów jednorazowych
Strefa 12,40 euro
Strefa 22,80 euro
Strefa 33,85 euro
Strefa 44,60 euro
Strefa 55,50 euro
Strefa 66,95 euro

Cena pojedynczego połączenia z Blanes to zatem 6,30 euro, a Santa Susanna 5,00 euro. Bezpłatne bilety są przewidziane dla dzieci do 4 lat, które nie zajmują swojego siedzenia w wagonie.

Karty 10 – przejazdowe

Istnieje możliwość zakupu dwóch rodzajów kart 10 – przejazdowych, oraz karty 8 – przejazdowej, które przydadzą się podczas podróżowania z Costa Brava Do Barcelony.

Karty T-Familiar (8 przejazdów) oraz Bonotren to tzw multi – person, czyli z jednej może korzystać kilka osób. Jeśli podróżujemy w pięć osób, to będą niezwykle opłacalne. Skorzystamy z pięciu przejazdów w jedną i z pięciu przejazdów w drugą stronę. Czasem nawet wykorzystując 8 przejazdów może być tańsze, niż zakup pojedynczych biletów. W przypadku T-Casual jeden bilet – jedna osoba.

T-Casual, T-Familiar, T-Grup

Popularne w samej Barcelonie bilety są od 2020 roku następcami popularnego T-10. W zależności od trasy przejazdu i ilości pokonywanych stref, możemy z nich korzystać kupując je w określonej wersji. Należy pamiętać o różnicqch miedzy nimi – T-Casual to bilet indywidualny, T-Familiar może używać kilka osób, kasując go odpowiednią ilość razy na bramkach. Bilety T-Grup mają tą samą funkcją co Familiar, ale w pakiecie aż 70 przejazdów.

W ramach zintegrowanego systemu komunikacji, w ramach tego samego przejazdu mozemy się przesiąść w Barcelonie np. na metro. Od chwili skasowania biletu mamy 75 minut na dojechanie do celu, a czas ten wzrasta o 15 minut dla każdej ze stref. W przypadku trzech stref bedieto zatem 75 + 30 = 105 minut.

Później już w samej Barcelonie nie opłaca nam się korzystać z tych biletów, gdyż koszt jednostkowy przejazdu będzie drogi. Na miejscu kupujemy po prostu bilety na I strefę.

Więcej o opisanych biletach przeczytacie tutaj – Komunikacja miejska – bilety.

Poniżej aktualny na rok 2022 cennik:

Bilet 1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
T-Casual 11,35 € 22,40 € 30,50 € 39,20 € 45,05 € 47,90 €
T-Familiar 10,00 € 19,00 € 27,00 € 35,00 € 40,05 € 42,00 €
T-Grup 79,45 € 156,80 € 213,50 € 274,40 € 315,35 € 335,30 €

Bonotren 10

Bilet dający nam 10 przejazdów kolejami regionalnymi na wybraną liczbę stref. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie jadących na tej samej trasie. Nie działa na przemieszczanie się w ramach I strefy, czyli samej Barcelony. Aktualny cennik (2020 rok):

Koleje regionalne Rodalies de Catalunya – bilet Bonotren 10

1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
10,25 € 16,35 € 24,20 € 31,45 € 38,20 € 47,75 €

Jaka strefa mnie obowiązuje?

Poniżej lista popularnych kurortów uszeregowanych wg stref. Inaczej podzielone są jednak strefy dla biletów T-10, a inne dla Bonotren:

Lista stref biletu BONOTREN 10
Strefa Miejscowości
2 strefa El Masnou, Ocata
3 strefa Premia de Mar, Vilassar de Mar, Cabrera de Mar
4 strefa Mataro, Sant Andreu de Llavaneres, Caldes d’Estrac, Arenys de Mar, Canet de Mar
5 strefa Sant Pol de Mar, Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar
6 strefa Blanes
Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

Gdzie wysiadamy?

Wg upodobania. Pociąg zatrzymuje się w kilku miejscach w mieście, w tym m.in. Arc de Triomf czy Sants, ale centralnym miejscem cieszącym się największą popularnością będzie z pewnością Placa de Catalunya, która jest początkiem słynnego deptaka La Rambla.

Lotnisko El Prat – Costa Brava

W sezonie wakacyjnym Sagales oferuje bardzo częste połączenia z lotniska El Prat w Barcelonie do popularnych kurortów na Costa Brava. Linią 603/614 dojedziemy do Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar, Blanes.

Ceny biletów:

Bilety jednostronne:
Calella / Pineda de Mar – 9,8 euro
Malgrat de Mar / Santa Susanna / Blanes – 11,20 euro

Ceny biletów dwustronnych x 2

Rozkład jazdy wraz z godzinami znajdziecie poniżej.

4fc95e1efc2462b5d20f9a86e4af060ffcf9ce3e

Moventis – Sarfa

Kolejnym przewoźnikiem autobusowym jest Moventis – Sarfa. Tu w przeciwieństwie do Sagales firma skupiła się na kurortach wysuniętych dalej na północ od Blaes, czyli od Lloret de Mar aż po Cadaques.

Rozkład połączeń oraz ceny można sprawdzić na:

https://compras.moventis.es/es/trayectos-barcelona.html

Nocne przejazdy

Wszyscy planujący wracać w nocy z Barcelony (większość interesują połączenia właśnie w tą stronę) na wybrzeże mają możliwość skorzystania z linii N82, którą obsługuje Sagales.

Poniżej aktualny rozkład ważny od 1.06.2022 do 30.09.2022.

82866b9a8f2dedfd608373d848ad23a81059327d

Zobacz również

600 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam serdecznie.
  Musimy dojechac w sierpniu na wybrzeże Costa Brava na Camping Las Dunas Adres: Carretera Sant Martí d’Empúries, s/n, 17470, Girona. Wiem,że nie dojadę komunikacją i muszę kombinować. Pytam już teraz bo mam na razie rezerwację i orientuję się czy da się.
  Jak najtaniej i naszybciej 4 osoby mogą dojechać z lotniska Barcelona do Girona i stamtąd może taxi.
  Lub z lotniska Barcelona do Figueres pociągiem i tam taxi tylko czy nie wyjdzie drogo.
  Lub dojechać do Girony i wynająć auto ale byśmy musieli na 2 tyg, bo tyle będziemy na campingu.
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam
  Aneta

  Odpowiedz
  • Z Barcelony do Girony bez problemu dojedziesz autobusami Sagales. Kursów jest sporo. Autobus 602/603 jedzie zresztą przez Gironę docelowo do Figueres.
   Musisz w takim razie przekalkulować czy bardziej opłaca ci się korzystać z taxi czy na 2 tygodnie wypożyczyć samochód i móc ew. przemieszczać się w trakcie pobytu po wybrzeżu.

 • Jak dostać się z Hotelu Aqua Montagut w Santa Susanna do Barcelony (np. plac Kataloński) i ile to kosztuje? 2 osoby dorosłe i 2 dzieci? Jak najlepiej poruszać się po Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Idziesz na stację kolejową w Santa Susanna – 1,3 km na nogach.
   Stamtąd odjeżdża pociąg linii R1 który jedzie na plac kataloński.
   Częstotliwość jest wysoka, bo jeździ co 30 minut.

   W samej Barcelonie bilet dzienny, albo bilety T-Casual czy T-Familiar. Najwygodniej przemieszczać się metrem, bo dociera praktycznie wszędzie.
   We wpisie masz dokładne ceny przejazdów w zależności od strefy. Zarówno bilety pojedyncze jak i bilety 10 – przejazdowe. W przypadku waszych 4 osób (pod warunkiem, że dzieci powyżej 4 lat) z pewnością najbardziej będą wam się opłacać właśnie bilety 10 – przejazdowe.

 • Dzień dobry,

  Proszę o informację jak dostać się z Tossa de Mar do Placa de Catalunya? Planujemy wyjazd 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. W grę wchodzi więc zakup biletu Familiar, tylko nie wiem która to strefa.

  Odpowiedz
  • Z Tossa musisz dojazd wziąć na dwa razy.
   Autobus Pujol do Blanes, a następnie stamtąd pociągiem R1 do Barcelony.
   Opisaliśmy to szczegółowo w opisie dotyczącym dojazdu do Barcelony z Lloret de Mar – klik.
   Jest to 5 strefa.

 • Witam serdecznie, widzę, że wszyscy piszą wprost i są odpowiedzi :). No to może teraz ja zadam pytanko. Będę w Barcelonie na lotnisku El Prat – 29 kwietnia 2020. Trzy dorosłe osoby z dwiema walizkami :). Jak dostanę się do Santa Susana?
  Będziemy do 6 maja włącznie – od 2 maja kursuje już kolejka – o ile dobrze czytam informację na stronie – więc nie będzie problemu z przemieszczeniem się do Barcelony.
  Wynajem samochodu w pierwszym momencie wygląda atrakcyjnie na bookingu, bo można się zmieścić w 200 zł na 7 dni – ale skąd wziąć taką kaucję (około 1000 eur). No a poza tym z kolejki jest piękny widok podczas drogi :). Pomożecie ??? I jaki bilet proponujecie kupić dla 3 osób dorosłych – chcemy być kilka razy w Barcelonie. I czy można go kupić już teraz przez internet? Czy musimy potem iść po jakiś odbiór gdzieś?

  Odpowiedz
  • Witaj Joanna,
   Kolej jeździ nawet teraz, na kwiecień, maj nie ma jeszcze po prostu rozkładu.
   Przy takich atrakcyjnych cenach samochód zawsze są jakieś haczyki, a pod kątem dojeżdżania do Barcelony problematyczna sprawa, bo trzeba korzystać z płatnych parkingów P+R i korzystać z komunikacji publicznej na miejscu.

   Wszystko zależy od godziny przylotu, ale oczywiście najwygodniej pociągiem bezpośrednio z El Prat na Sants, a tam przesiadka na R1.

   Na dojazdy w Waszym przypadku najlepiej bilety 10 – przejazdowe Bonotren. Koszt to 38,20 euro (V strefa) i w ramach jednego przejazdu zrobisz oczywiście przejazd lotnisko – Sants – Santa Susanna. Możecie w trzy osoby na jednym bilecie jechać kasując go oczywiście trzy razy przy przechodzeniu przez bramkę na person pociągu R2N na lotnisku.

   Bilety trzeba wymieniać na kartonikowy bilet więc mozesz kupić na miejscu w automacie na stacji.

   Dzięki temu pojedynczy przejazd do Barcelony wyniesie was 3,8 euro / osoba, a nie 5,5 euro (tyle kosztuje pojedynczy).

   Na miejscu w Barcelonie każda osoba moze kupić sobie 10 – przejazdowy T-Casual. Jak będzie potrzebny jakiś dodatkowy przejazd, można dokupić pojedynczy bilet.

   Udanej majówki w Barcelonie!

  • Bilety bonotren
   9 lutego 2020 14:05

   Dzień dobry,

   czy kupując na lotnisku bilet Bonotren możemy na nim jechać w 3 osoby do Santa Susana i potem do Barcelony wypad na 1 dzień.
   Reasumując
   3 osoby wyjazd z lotniska do Santa
   3 osoby przyjazd na lotnisko z Santa
   3 osoby przyjazd do Barcelony
   3 osoby wyjazd z Barcelony
   Łącznie 12 przejazdów .
   Czyli bilet bonotren 10 przejazdów i 2 zwykle dokupić

   Czy dojazd z Barcelony na Tibidabo to 1 strefa?.

   Będę wdzięczna za odpowiedź
   Pozdrawiam
   Kasia

  • Dokładnie!
   Wszystko się zgadza 🙂

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ależ fajnie, że jesteście takimi „Maniakami” w dobrym tego słowa znaczeniu oczywiście 🙂 Barcelony, i że wpadliście na taki fajny pomysł z tą stroną. Kopalnia wiedzy !!!!!!!!!!!! Pozdrawiam serdecznie :).

 • Dzień dobry,
  Jestem już kompletnie pogubiona z tymi biletami, pomocy! W lipcu planujemy z chłopakiem wybrać się do Calelli. Na pewno chcielibyśmy pojechać do Barcelony i Girony (myślę, że przeznaczymy na to po 1 dniu) oraz swobodnie poruszać się po wybrzeżu (Lloret de Mar, Tossa de Mar) bez ciągłego kupowania biletów. Jak to zrobić najkorzystniej?
  Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Sylwia, sprawa nie jest taka łatwa 🙂
   Każda miejscowość będzie w innej strefie, i tak jadąc z Calleli np. do Santa Susanna jedziecie w ramach jednej strefy kolei regionalnych, ale w dwóch strefach zintegrowanego systemu (bilety T-Casual czy T-Familiar).

   Jeśli jedziecie we dwójkę, najrozsądniej będzie i tak przemieszczać się na jednorazowych. Szkoda wykorzystywać np. T-Casual na V stref na przejechanie tylko w ramach 1 strefy.

   Dla przykładu pojedynczy bilet do Barcelony z Calelli to aktualnie 5,50 euro.

   Jeśli jednak planujesz dojechanie do Lloret de Mar (pociągiem do Blanes), to faktycznie można kombinować z zakupem 8 – przejazdwego T-Familiar na V strefę i na tym samym bilecie zrobić wycieczkę do Barcelony (2 osoby w dwie strony to 4 przejazdy) i do Blanes. Wykorzystacie go w całości, a za cały taki bilet zapłacicie 39,20 euro, co da wam niecałe 4 euro za pojedynczy przejazd.

  • Bardzo dziękuję za pomoc i tak szybką odpowiedź! Na pewno jeszcze tu zajrzę 🙂

  • A tak dla pewności, w samej Barcelonie musimy dodatkowo jeszcze kupić bilet na komunikację po samym mieście, np. bilet jednodniowy, zgadza się?

  • Tak, jeśli chcecie korzystać na miejscu np z metra możecie kupić dzienny, ale z pewnością bardziej wam się będzie opłacać T-Familiar. Macie na nim 8 przejazdów, czyli po 4 na osobę i z pewnością więcej w ciągu jednego dnia nie wykorzystacie. Za taki bilet zapłacicie jedynie 10 euro.

 • Cześć,
  Będziemy pod koniec kwietnia na 4 dni w Barcelonie (3x os. dorosła, 1x14lat, 1x 10lat i 1x 6lat) = 6 os. rezerwację mamy przy Placa de Sants. Która to strefa i jaki bilet najlepiej kupić żeby pojeździć – głównie metrem po Barcelonie i pozwiedzać?? Z góry dziękuję za odp.
  Daria

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  jak najlepiej dostać się z Calella do hotelu Novotel Barcelona Sant Joan Despi. Będziemy w wakacje i już planuję zdobywanie Barcelony.
  Pozdrawiam
  Dobrochna

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Z Calelli jedziesz pociągiem R1 do Barcelony. Na dworcu Sants możesz przesiąść się na linię R1 lub R4 i jedziesz na Sant Joan Despi.
   Przesiadkę możesz zrobić również na placu katalońskim – będzie lepiej pod kątem wielkości stacji.

   Na nogach ze stacji masz 1,6 km do hotelu.

 • Witam,
  w maju planuje wyjazd do Barcelony. Znalazłem ciekawą kwatere w Sitges natomiast chcę 2 razy skoczyć pozwiedzać Barcelone we dwie osoby, pytanie jakie to mogą być koszta i jaki bilet?

  Odpowiedz
  • Witaj Mariusz,
   Zakładam, że będzie interesował cię przejazd z lotniska, poźniej dwa wyjazdy do Barcelony, a później powrót na lotnisko. Wyjdzie łącznie 6 przejazdów na osobę. Najlepiej wyjdzie was zatem Bonotren na 10 przejazdów (IV strefa kolei regionalnych) 31,45. Wyjdzie was zatem lekko ponad 3 euro pojedynczy przejazd, a dwa brakujące (w przypadku wyjazdu w dwie osoby) dokupicie jednorazowe.

   Jadąc z lotniska i na lotnisko z Sitges musicie się przesiąść, zostawcie zatem wolne dwa przejazdy Bonotren właśnie ta powrotny kurs na lotnisku. W przypadku Bonotrenów przesiadka to cały czas jeden przejazd.

 • Witam, cóż za wspaniały serwis!!! Ja ląduję na El Prat i muszę dostać się do Pineda de Mar. W jaki najprostszy sposób to zrobić? Autobus czy pociąg? Czy muszę kupić bilet na ten transport wcześniej przez internet czy na miejscu? (…mam nadzieje, ze będę wiedziała gdzie wysiąść). O powrót się nie martwię, bo na miejscu na pewno się zorientujemy gdzie są przystanki i ktoś doradzi jak się dostać na lotnisko:) Liczę na odpowiedź od Państwa. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Witaj Weronika,
   Bardzo proste!
   Z lotniska El Prat najlepiej pociągiem R2N na Sants lub np. Clot (mniejsza stacja).
   Tam przesiadasz się na pociąg R1 jadący do Pinedy.
   Bilety kupisz już na miejscu w automacie na stacji pociągu.

   Bilet jednorazowy na tej trasie to 5,5 euro (cała trasa z lotniska do Pinedy), ale jeśli masz zamiar jechać jeszcze w trakcie pobytu odwiedzić Barcelonę to możesz rozważyć kupienie 10 – przejazdowego Bonotren (38,20 euro). Jadąc np. w dwie osoby kasujesz go dwa razy. Wtwdy cena pojedynczego przejazdu to lekko ponad 3,8 euro.

 • Tak zrobie! Ale czy ten bilet bonotren muszę ponownie kasować przesiadając się w Sants na pociąg R1? Czy tylko kasuje na lotnisku R2N?

  Odpowiedz
  • Prawdopodobnie obędzie się bez kasowania, ale nawet jeśli będziesz ponownie mijać bramki i odbijesz ten bilet, nie policzy ci kolejnego przejazdu bo będzie too liczyło jako kontynuację podróży z lotniska.

 • Z camp nou do Santa
  1 marca 2020 22:49

  Witam, super strona, brawa dla was 😄 18 marca mój mąż z synem muszą się dostać z meczu z Camp Nou do Santa Susanna około północy, pomóżcie.

  Odpowiedz
 • Cześć, mam może głupie pytanie ale na ile osób i na ile przejazdów jest bilet T-Familiar? Przykład: 2 osoby podróżujące razem na tym bilecie mają każda po 8 przejazdów (czyli w sumie 16 przejazdów), czy po 4 przejazdy (4+4=8)?

  Odpowiedz
 • Witam,

  Na przełomie Lipca I Sierpnia wybieramy się ze znajomymi do Hiszpanii.
  Mamy wylądować w Barcelonie a docelowo mamy trafić do Malgrat de Mar.
  Jest to 6 osób dorosłych i 6 dzieciaków.
  Czy mogę liczyć na podpowiedz?

  Będę wdzięczny za pomoc …?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możecie pisać do firmy transportowej o kalkulację takiego przejazdu.
   jeśli chcecie korzystać z pociągu, to R2N z lotniska, ktory odjeżdża co 30 minut i przesiadka na Sants na R1 jadący w kierunku Blanes.
   Tu sprawdzi się 10 – przejazdowy Bonotren 10, gdyż na V strefę kosztuje 38,20 euro, co daje wam niecałe 4 euro za przejazd jednej osoby.

   Jeśli zamierzacie jechać tylko do Malgrat, a później wrócić na lotnisko, to najtaniej wyjdzie wam kupienie 2 x Bonotren + 4 bilety pojedyncze. Wtedy będziecie mieć łącznie 24 przejazdy.

   Jeśli jednak w trakcie pobytu macie zamiar jechać do Barcelony, to wyjdzie wam łącznie 5 biletów Bonotren 10 🙂

  • Dziękuję za pomoc 🙂

 • Witam. Chciałabym się zapytać jakie będzie najlepsze połączenie z lotniska Barcelona El Prat do Calella? Pociąg, autobus.. I jeszcze jedno pytania odnośnie biletów autobusowych/ pociąg bo już się pogubiłam.. Będzie nas 4 ( 2 dorosłych +2 dzieci) zamierzamy zwiedzić Barcelonę, dwa razy planuje kurs w tamtą stronę oraz planujemy zwiedzić Tossa de Mar.. Czy jest jakiś bilet/pakiet ktory lepiej wykupić zamiast pojedyńczych biletów? Dziękuję z góry za podpowiedź

  Odpowiedz
  • Witaj Kasia,
   Z lotniska wydostaniesz się pociągiem R2N, którym dojedziesz na Sants.
   Tam przesiadasz się n R1, który jeździ co 30 minut i zwykle czas na przesiadkę na najbliższy pociąg to 8 lub 18 minut.
   Najbardziej opłaca wam się kupić w automacie na stacji pociągu R2N bilet Bonotren 10 na V strefę (38,20 euro). Dzięki temu na jednym przejeździe / osoba zrobicie trasę lotnisko – Sants – Calella. odbijacie g po prostu cztery razy.

   Kiedy będziecie jechali do Barcelony z Calelli, również odbijacie go 4 razy. Zostaną wam dwa przejazdy na powrót do Calelli, więc jeśli zamierzacie jechać jeszcze raz do Barcelony, dokupcie kolejny Bonotren 10. Wtedy starcy wam idealnie co do jednego przejazdu jak dobrze liczę, więc na dwóch Bonotren 10 powinniście zrobić przejazd z lotniska i dwa wyjazdy do Barcelony. Wszystko to za zaledwie 76,40 euro 🙂

   Do Tosa de Mar nie dojedziesz bezpośrednio. Można wypożyczyć samochód lub zrobić to na dwa razy, np. pociąg + autobus (przez Blanes) lub autobus + autobus.

  • Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam

 • Krótkie pytanie jakie bilety obowiązują na liniach miedzymiastowych firmy sagales, mi chodzi konkretnie o linię 622. Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej,
   To zależy ile stref mijasz.
   Poza biletami jednorazowymi Sagales sprzedaje własne 10 – przejazdówki. I tak np S1 kosztuje 9,10 na I strefę. Ważne jest również to, że dzialaja tu również karty t-casual, czyli te same co w Barcelonie. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniej wersji w zależności od ilości pokonywanych stref.

   Szczegółówy cennik taryf znajdziesz tu:Sagales – rodzaje biletów.

 • Świetny materiał, bardzo pomocny i daje jasne spojrzenie na poruszanie się po Barcelonie 🙂

  Odpowiedz
 • Witajcie Drodzy! Jesteście wspaniali. Będziemy we czworo (my i dzieciaki 17 i 14 lat) w lipcu 2021 r. w Calella. Jak najsprawniej dostać się do Barcelony oraz jakie bilety zakupić? Serdecznie dziękuję za pomoc ❤️

  Odpowiedz
  • Witaj!
   Prosta sprawa – co pół godziny do centrum Barcelony kursuje linia kolejowa R1.
   Bilety kupicie na stacji!

   Na tej trasie atrakcyjną dla was ofertą będzie kupienie biletu T-Familiar na IV strefę za 35 euro. Macie na nim 8 przejazdów, czyli 4 w jedną i 4 w drugą. Dzięki temu wycieczka w dwie strony do Barcelony wyniesie was zaledwie 35 euro 🙂

 • Witam
  Jak najszybciej i najprościej dojechać do Girony z Calella?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 czerwca 2021 08:28

   Witaj,
   Najwygodniej będzie skorzystać z pociągu. Jedziesz liniami regionalnymi z jedną przesiadką w Maçanet-Massanes.
   Trzeba na bieżąco sprawdzać połączenia, aby na przesiadce nie spędzić zbyt wiele czasu.

  • A jaki jest koszt biletu Girona – Calella ?

  • Liniami regionalnymi to aktualnie 4,90 euro / osoba.

 • Baaaardzo serdecznie dziękuję❤️ I już jestem spokojniejszy 🌞

  Odpowiedz
 • Witam ciepluto,
  Widziałam już podobne pytania, ale dla 100% pewności zapytam raz jeszcze! 🙂
  W lipcu wybieramy się (2 osoby dorosłe) do Malgrat de Mar i mamy zamiar dwa razy udać się do Barcelony, a tam na miejscu też skorzystać z metro – maksymalnie jakieś 4-6 przejazdów. I tutaj rodzi się pytanie – czy kupując bilet T-Familiar na V strefę załatwimy wszystkie przejazdy na tym bilecie (w tym metro) czy też bardziej opłacalny będzie zakup jednorazówek na pociąg, a w samej Barcelonie osobno bilety na metro? A może jeszcze inna opcja?
  Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 czerwca 2021 13:08

   Witaj,
   Owszem, bilety T-Familiar na V strefę będą działać, ale nie opłaca ci się z nich na miejscu korzystać, bo koszt jednorazowego przejazdu będzie bardzo wysoki.
   Najlepiej kupić T-Familiar na V strefę lub Bonotren 10 na sam dojazd pociągiem.

   Na miejscu kupujecie T-Familiar na I strefę i na nim przemieszczacie się po Barcelonie.

 • Cześć, Drodzy! Poproszę o dodatkowe wyjaśnienia: jedenprzejazd to jedna strefa, tak? Na T-Familiar z Calella do Barcelony każda z 4 osób ma 4 przejazdy w jedną i 4 w drugą? A więc 1 bilet dla nas czworga? A w samej Barcelonie, jak najlepiej dostać się do Sagrada Familia? Metrem? Jeśli kupimy bilet T-Familiar na I strefę, to na ile przejazdów dla 4 osób wystarczy?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   25 czerwca 2021 06:51

   Cześć!
   Jedna strefa to nie jeden przejazd 😉
   Po prostu kupujesz T-Familiar na odpowiednią strefę w zależności od tego skąd i dokąd chcesz dojechać.
   Jeśli jest was czwórka, to:

   1) Na podróż z Calella do Barcelony kupujecie T-Familiar na IV strefę za 35 euro. Każda osoba przechodzi przez bramkę na stacji w Calella i kasuje bilet. To samo na powrocie z Barcelony. Z tego powodu wykorzystacie cały bilet, bo 4 x w jedną stronę i 4 x na powrocie.

   2) W Barcelonie kupujecie bilet T-Familiar na I strefę za 10 euro. Jadąc w konkretne miejsce każda osoba go kasuje, więc ściąga wam 4 przejazdy z karty.

   Jeśli chcecie dostać się od razu do Sagrady, to najlepiej jadąc z Calella wysiąść na stacji CLOT w Barcelonie. Tam w ramach tego przejazdu na T-Familiar z Calelli (bez konieczności kupowania kolejnego przejazdu) przesiadacie się na fioletową linię metra L2 i podjeżdżacie 2 stacje na stację o nazwie Sagrada Familia 🙂

  • I wszystko jasne! Dzięki serdeczne. Bądźcie zdrowi! 😊

 • Witam.
  Za tydzień wyruszamy do Hiszpani i mam pytanie odnośnie dostania się z Santa Susanna do Barcelony. Jaki bilet kupić najlepiej dla 2 dorosłych i 1 dziecka?
  Dodatkowo interesuje nas wypad na jeden dzień do Loret de Mar. I też pytanko jak tam się dostać i jaki kupić trzeba bilet?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Robert,
   Z Santa Susanna pociąg R1.
   W przypadku trzech osób najbardziej opłaca wam się na jednorazowy wypad kupić bilety jednorazowe za 5,5 euro / osoba.

   Połączenia do Lloret obsługiwały zawsze z tej miejscowości dwie linie Sagales, ale aktualnie brak kursów ze względu na małą liczbę turystów.

   Z tego względu najlepiej pociągiem R1 dojechać do Blanes, a stamtąd autobusem Pujol do Lloret.

  • Dzięki za informacje. Na pewno się przydadzą. Znasz może jeszcze jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia w okolicy Santa Susanna? Będziemy z rodziną w hotelu Alhambra.

  • Zajmujemy się Barceloną, więc w tym temacie jesteśmy najbardziej biegli 🙂

 • Witam, świetna stronka 🙂
  Ja też mam parę pytań 🙂

  Wybieramy się jeszcze w lipcu w 4 (2 dzieciaków 14 i 8) do Malgret albo do Calleli (jeszcze do ustalenia). 3 ważne kwestie.

  1 – jak nam łatwiej będzie dojeżdżać do Barcelony (planujemy 2 dni w tę i z powrotem) – kupić kartę Bonotren (10 przejazdów) + dokupić 6 (bo w sumie w obie strony potrzebujemy ich 16) czy T-familiar?

  2- jak poruszać się po centrum Barcelony już po tym jak wysiądziemy z pociągu? Piechotą? Metrem (a jeśli metrem to czy w ramach T-familiar czy kupować oddzielnie)?

  3 – najważniejsze, jak dojechać z Girony (tam lądujemy) do Malgret / Calleli w ndz wieczorem (lądujemy o 21.00) i z powrotem (wylot o 19 z Girony też w ndz) żeby nie stracić fortuny na taxi 🙂

  Z góry dzięki za pomoc, pozdro i dużo słońca 😉

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 lipca 2021 07:15

   Cześć Michał,
   1) Za 2 T-Familiar na V strefę wydasz 80 euro. Za Bonotren + 6 przejazdów 71,20 euro więc lepiej wychodzą te drugie 🙂

   2) To zależy, my czasem przez cały dzień nie korzystamy z komunikacji, a są dni, kiedy korzystamy kilkukrotnie. To zależy od waszego planu zwiedzania i tego, co chcecie zobaczyć 🙂 T–Familiar będzie was dobrze wychodził, bo jest was czwórka. W najgorszym przypadku zostanie wam bilet wykorzystany do połowy.

   3) Prywatny transfer lub shuttle service. W tym drugim przypadku turyści mogą być jeszcze rozwożeni do innych miejsc po drodze. Piszcie do polskiej firmy, ale rezerwujcie przejazd flybus.com. Sagales ma teraz bardzo ograniczoną siatkę połączeń ze względu na małą liczbę turystów.

 • Witam, w sobotę planuje wypad z Calella do Barcelony. Bardzo proszę o pomoc jaki bilet kupić jeśli mamy w planach jeździć po Barcelonie? Mamy w planach zwiedzić kilka miejsc. Chyba ze z Calella bilet w dwie strony do domu a w Barcelonie osobny bilet jakiś dzienny? Czy w kolejkach dogadamy się po angielsku? Kompletnie nie znamy hiszpańskiego ani nie ogarniamy tych biletów, dziękuje ślicznie! 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 lipca 2021 07:30

   Witaj Ola,
   Wszystkie bilety na komunikację kupicie intuicyjnie w automatach na stacjach 🙂
   Jeśli zamierzacie jeździć po Barcelonie, odwiedzać popularne atrakcje, to na jeden dzień elastycznym rozwiązaniem będzie dla was T-Familiar, oczywiście w opcji na I strefę. Dzienny bilet będzie bardzo wygodny (T-DIA), bo masz nielimitowaną liczbę przejazdów w ciągu 24h od pierwszego skasowania. Kosztuje 10,50 euro / osoba.

   Jeśli jesteście w dwie osoby, z Calella kupujecie bilety pojedyncze na przejazd. Kosztuje 5,5 euro / osoba.

 • Beato, Tomku

  Dzięki za odp, to jeszcze dopytam 🙂

  ad 1 i 2: czyli na dojazd do Barcelony Bonotren a w samej Barcelonie T-familiar (no chyba, że będziemy się włóczyć piechotą – mamy w planie 2 dni i nie chcemy zaliczać wszystkiego 🙂 – co myślicie?

  ad 3 – wyszło mi 80E za 4 osoby w dwie strony, brać?

  I jeszcze pytanie: myślicie żeby na te 2 dni do Barcy jeździć w tę i z powrotem czy wziąć jakiś tani nocleg na miejscu? (tracąc wtedy oczywiście żarełko w hotelu :)))

  Czy radzicie zwiedzać Barcelonę w tygodniu czy w weekend? My myślimy o opcji 1 ale czy wszystkie atrakcje są wtedy otwarte?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 lipca 2021 18:44

   1) Tak, taki układ pasuje 😉
   2) Pewnie, nie masz chyba już innego wyjścia 😉

   A co do ostatniej kwestii, to już zależy.
   Na dojazdach tracisz czas, bo finansowo lepiej opłaci ci się dojeżdżać skoro masz już opłacony nocleg i wyżywienie na miejscu. Ale nocowanie w Barcelonie to zawsze pełna wygoda pod kątem szybkiego rozpoczęcia dnia w mieście.

   Aktualnie większość atrakcji działa cały tydzień, więc nie ma problemu. Jedynie wagonik linowy z portu na Montjuic nie kursuje w poniedziałki i wtorki, ale pozostałe atrakcje, które na szybko kojarzę, działają cały czas!

 • Dzień dobry ☺️
  Będę w miejscowości Malgrat de Mar i chciałbym na jeden dzień wyskoczyć do Barcelony na małe zwiedzanie miasta (typu park Guell i okoliczne atrakcje). Wiem, że jeździ tam kolejka (pociąg) i tylko tyle 😂 Czy mogłabym prosić o wskazówki co do pociągu, biletu jaki wybrać oraz innych ważnych uwag?
  Pozdrawiam Kasia

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Kasia,
   Tak, pociąg R1 kursuje z wybrzeża co 30 minut.
   Malgrat de Mar znajduje się w V strefie, więc pojedynczy bilet do Barcelony będzie cię kosztował 5,50 euro.

   Jeśli chcesz, to przygotowaliśmy takie gotowce dla przyjeżdżających z wybrzeża na 1 czy 2 dni:
   Barcelona w 1 dzień
   Barcelona w 2 dni

   Jeśli jest was dwójka, bilety jednorazowe. Jeśli więcej osób – np. dzieci – warto rozważyć kupienie biletu T-Familiar lub Bonotren 10 na V strefę 🙂

  • Ślicznie dziękuję!
   Jesteście bardzo pomocni 😍
   Zapytam jeszcze, aby dojechać do Lloret de Mar, to pociąg ten sam tylko bilet na inna strefę?

  • Do Lloret nie dojedziesz niestety pociągiem.
   Musisz sprawdzić czy jest z Malgrat autobus do Lloret.
   Można pojechać pociągiem do Blanes, a stamtąd autobusem do Lloret.

 • Malgrat de Mar
  25 lipca 2021 13:04

  Witam, jesteśmy właśnie w Malgrat de Mar i zakupiłem bilet na zwiedzanie Camp Nowy oraz wjazd kolejką linowa na Monjuic. Zakupiliśmy również bilety BCN na 48h. Czy możecie podpowiedzieć gdzie najlepiej wysiąść w Barcelonie aby dostać się na te miejsca i jak tam dojechać. Czy najlepiej będzie wysiąść na przystanku Placa de Catalunya? W sumie to musimy również wymienić kupon BCN na bilet więc gdzie najlepiej to zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź 😉 Pozdrawiamy ze słonecznego Malgrat de Mar.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeśli chodzi o Barcelon Card, to faktycznie najłatwiej będzie to zrobić na Placu Katalońskim, bo tam karty pobierzecie w informacji turystycznej.

   Jeśli zaczynalibyście od Sagrady Familii, to można również wziąć pod uwagę wysiadkę z pociągu na stacji Clot.

   Gdybyście potrzebowali jakiegoś gotowca, to mamy coś na dwa dni:
   Barcelona w 2 dni.

 • Malgrat de Mar
  25 lipca 2021 13:08

  Jako, że chcemy we 2 poświęcić 2 dni na Barcelonę to chcemy wziąć T-familiar bilet na 8 razy czy ma to sens z V strefy?

  Odpowiedz
  • Optymalnie!
   Jeśli jesteście we dwójkę i macie zamiar jechać dwa dni pod rząd do Barcelony, to macie idealnie 8 przejazdów do wykonania i T-Familiar wyjdzie w sam raz.

   Możecie ew. ciut oszczędzić i kupić 10 – przejazdowy Bonotren10 na V strefę, za który zapłacicie 38,20 euro, więc niecałe 2 euro mniej.

   Na T-Familiar przesiądziecie się jednak bez problemu z pociągu na metro w ramach tego samego przejazdu 😉

  • „Na T-Familiar przesiądziecie się jednak bez problemu z pociągu na metro w ramach tego samego przejazdu” – czy przy przesiadce do metra trzeba kasować ten bilet ponownie?

  • Nie będzie takiej potrzeby, dlatego, że przesiadając się z pociągu na metro nie będziesz przechodzić w większości stacji przez kolejne bramki. Jedynie na Sants będzie w większości taka konieczność, ale nie policzy ci kolejnego przejazdu.

 • Cześć, doradźcie, jakie miejscowości odwiedzić na jednodniowej trasie Barcelona – Figueres (z noclegiem w Figueres). Dla utrudnienia dodam, że chodzi o podróż komunikacją 🙂 Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   26 lipca 2021 20:20

   Cześć Zuza,
   Może dużo ci nie podpowiemy, ale ewidentnie Girona.
   To typowa stop podczas wypraw do Figueres, warto poświęcić dużą część dnia 🙂

 • Witam, 26.08 lądujemy w Barcelonie na El Prat, będziemy dopiero o 22:10 i musimy się dostać do Blanes, mógłbym prosić o podpowiedź jak to najlepiej zrobić przy pomocy komunikacji?

  Odpowiedz
  • Pociąg niestety już odpada. Linia 603 również o tej godzinie nie będzie już realizować połączeń.
   Musisz szukać shuttle transferów, łączonych z innymi podróżnymi – sprawdź np. na flybus.com.
   Cena takiego przejazdu wyceniana jest na ok. 13 euro / osoba.

 • Witam, jak w tej chwili najlepiej i najtaniej przejechać z Malgrat de Mar do Barcelony (2 osoby)?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Pociąg R1.
   Bilet jednorazowy to 5,5 euro, ale na tej trasie możesz kupić np. 10 – przejazdowy Bonotren za 38,20 euro, co da ci w przeliczeniu na jeden przejazd niecałe 4 euro.

 • A ja mam pytanie o dojazd z Lotniska El Prat do Malgrat de Mar w niedziele 5.09 ok 21 – czy pociągi kursują całą noc? Mam obawę, że utknę na lotnisku. Bilety na jaką strefę powinnam kupić?

  Odpowiedz
  • Ostatni kurs linii R1 wykonywany jest przed 23:00. Zdążysz bez żadnego problemu.
   Jeśli kupujesz bilet jednorazowy, to na V strefę 5,5 euro.
   Jeśli zamierzasz wykorzystać większą liczbę przejazdów, to możesz pomyśleć o T-Familiar lub Bonotren-10 na V strefę.

 • Witam, jeśli chciałabym pojechać pociągiem z Santa Susanna do Blanes i do Callela to która to będzie strefa, ciągle 5?

  Odpowiedz
  • Pokonując trasę z Santa Susanna to Blanes pokonujesz tylko jedną strefę jeśli chodzi o zintegrowane bilety – np. T-Casual czy T-Familiar.
   Jednorazowe bilety na pociąg to już strefa II (dwie strefy kolei regionalnych) stąd bilet pojedynczy to 2,8 euro.

   Do Calella jest podobna sytuacja, tylko w drugą stronę 🙂
   To I strefa kolei regionalnych, więc kupujesz bilet za 2,40 euro, a jeśli chodzi o zintegrowane bilety, to strefa II.

 • Przeczytałam bardzo uważnie a jednak mam pytanie. 6 lat temu poruszałam się na biletach T10, teraz widzę jest 8-przejazdowy T-Familiar? Czy dobrze liczę że wykorzystam go optymalnie, pomimo przesiadek, na poniższą trasę?
  El Prat – Pineda (2 osoby)
  Pineda – wypad do Barcelony (2 osoby)
  Powrót z wypadu, (też 2 osoby 🙂
  I powrót na lotnisko.
  Bardzo serdecznie dziękuję z góry.

  Odpowiedz
  • Małgosia – bardzo dobrze liczysz 🙂
   Oczywiście w przypadku dojazdu z lotniska do Pinedy musisz się przesiąść na pociąg R1 – np. na Sants czy Clot.

   Jeśli chodzi o T-Familiar, to kupujesz bilet na IV strefę.

 • Cześć, chciałabym dopytać – jesteśmy we 3 os i chcemy z Malgrat de Mar dojechać do Barcelony, zaczynając od El Clot-Aragó, które bilety się najbardziej opłaca?

  Odpowiedz
  • Cześć, oczywiście z Malgrat pociągiem R1. W samej Barcelonie na jednodniowy wypad najlepiej mogą się sprawdzić bilety T-Familiar, bo nie będziecie potrzebowali wielu przejazdów. Ewentualnie bilet dzienny T-Dia dla pełnej wygody.

 • Bardzo proszę o pomoc. Jesteśmy w Platja d’Aro. Chcemy na jeden dzień pojechać do Barcelony. 11 osób 🤣. Nie mogę znaleźć połączenia. Magda.

  Odpowiedz
  • Jeśli chcecie skorzystać z komunikacji publicznej, to możecie korzystać z autobusu Sarfa – linia 1.
   Odjeżdża z Passeig Maritim, do Barcelony jedzie niecałe 2h. Odjazdy co ok. godzinę!
   Bilet kosztuje 16,25 euro / osoba. Możesz je wcześniej zarezerwować na moventis.es, ale z kupieniem w autobusie również nie będzie żadnego problemu.

 • Cześć. Wybieramy się w 3 osoby dorosłe do Malgrat de Mar i chciałbym spytać jak najlepiej stamtąd dostać się do Barcelony i z powrotem jednorazowo i jakie bilety zakupić aby w miarę na spokojnie sobie pozwiedzać i wrócić do Hotelu.
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Rafał,
   Pociąg R1. Jeździ co 30 minut, bilet jednorazowy na trasie Malgrat – Barcelona to 5,50 euro.
   Jeśli zamierzacie zrobić jednorazowy wypad, to najbardziej będą opłacać się właśnie te bilety jednorazowe.

   Co do samej Barcelony – kwestia co chcecie zobaczyć. Myślę, że na pojedyncze przejazdy spokojnie możecie zainteresować się biletem T-Familiar i jeździć na nim wspólnie. T-Casual raczej odpada, bo nie wykorzystacie po 10 przejazdów na osobę.

   Szczegóły: Komunikacja miejska – bilety

 • Witam,
  Macie może jakiś pomysł jak się dostać z Malgrat del Mar do Tossa del Mar na początku października?
  Autobusy o których wspominacie wyżej przez Blanes lub Lloret chyba już wtedy nie kursują.
  Jedyne rozwiązania które mi przychodzą na myśl to z Girony lub Mejanes ale to spore nadrabianie drogi.
  Może lepsze rozwiązanie zaproponujecie. Będę wdzięczna za pomoc.
  PS. Wiecie może jakie są ceny wypożyczenia auta w tym rejonie i czy jest wymagany depozyt?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Agnieszka,
   Autobusy Pujol kursują.
   Możesz dojechać pociągiem do Blanes, a tam liniami L1 i L9 (przez Lloret de Mar) dojechać do Tossa de Mar.

   Co do samochodów – można szukać na popularnych portalach, jak rentalcars.com. Większość wypożyczalni nie wymaga depozytu czy zabezpieczenia na karcie. Po prostu płacisz kwotę za wynajem i tyle 😉

 • Witam, mamy nocleg w Calleli a chcielibyśmy na jeden dzień dostać się do Barcelony… czy mógłbym jakieś wskazówki dotyczące gdzie kupić bilety, jak kursują pociągi czy coś?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Z Calella pociąg R1. Jeździ co chwilę – w zasadzie co 15-30 minut. Czas przejazdu to 1h, a bilet na tej trasie kosztuje 5,50 euro – kupuj się go w kasie na stacji lub w automacie.

   Co do jednodniowego wypadu do Barcelony – możecie rzucić okiem tu: Barcelona w 1 dzień.

 • Jaka jest cena biletu z Malgrat de Mar do Blanes. Nie mogę nigdzie tego znaleźć a chcielibyśmy się wybrać na jednodniowy wypad😊

  Odpowiedz
 • Czy bilet Bonotren można kupić na lotnisku El Prat? Czy kupuje się w automacie czy w informacji? Czy jest ważny na przejazd R2N?

  Odpowiedz
  • Kupisz go w automacie na stacji odjazdu pociągu na lotnisku El Prat.
   Używaj automatów „Rodalies”.
   Okienko jest również otwarte, więc w razie czego otrzymasz pomoc w tradycyjny sposób.

 • A jak wygląda kwestia wypożyczenia samochodu w najsłynniejszych kurortach celem dojazdu i zwiedzania Barcelony? Czy jest z tym kłopot? Czy są to wysokie koszty?

  Odpowiedz
  • Oferta jest szeroka, w kurortach bardzo dużo jest punktów gdzie można wypożyczyć samochody.
   Ceny zależą od okresu. W szczycie sezonu będzie to ok. 40 -45 euro za dzień.
   Więcej o parkingach i parkowaniu w Barcelonie znajdziesz tu: Parkingi (P+R) w Barcelonie.

 • Witam, w jaki sposób dostanę się z lotniska w Gironie do Platja d’Aro – docelowo camping Cala Gogo?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   To zależy kiedy – na wakacje powinno pojawić się więcej połączeń.
   Generalnie Platja d’Aro obsługuje Moventis i często w ciągu dnia kursują autobusy do samej Girony.

   Zatem nawet gdyby nie było połączenia bezpośrednio z lotniska, możesz dojechać miejskim do miasta Girona i stamtąd jechać do docelowego miejsca.

 • Jak to jest z biletem T-Casual, czy on jest ważny na linie autobusowa nr603 obsługiwana przez Sagales czy musze kupić inny na ich stronie?
  Będę zwiedzał Barcelonę z miejscowości Calella i chcę korzystać z lini 603 lub pociągu R1 w zależności od dostępności w dany momencie.

  Odpowiedz
  • Sagales ma własne bilety oraz sieciówki, ale akceptuje również T-Casual.
   Linia 603 jest specyficzna, bo obsługuje przejazdy z lotniska El Prat i nie zezwala np. na przemieszczanie się nią w samej Barcelonie – np. przejazd z lotniska na Estacio Nord w Barcelonie.

   Z Calella możesz swobodnie się przemieszczać i korzystać wymiennie z pociągiem.

 • Witam, będąc w Calella chcemy odwiedzić Gironę oraz Lloret de Mar, raczej nie w jeden dzień. Widzę, że z Calleli można dojechać do Girony najpierw R1 do Maçanet-Massanes i stamtąd R11 do Girony. Pokazują się też na rozkładzie Rodalies połączenia bez przesiadki tylko linia R1. Czy to oznacza, że niektóre pociągi z Calleli do Girony są bezpośrednie? A do tego czym różni się linia RG1?
  Jeśli chodzi o dojazd z Calelli do Lloret de Mar- czy R1 do Blanes i potem bus linią Pujol jest jedyną opcją?

  Odpowiedz
  • Witaj Marta,
   Tak – R1 możesz dojechać bezpośrednio z tego względu, że jak zauważyłaś – kilka kursów jest tak wykonywanych. Po prostu po dojechaniu do Maçanet-Massanes ten pociąg zmienia się automatycznie na R11, więc nie wysiadasz z niego.
   Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kursów i przy części z nich będziesz się musiała fizycznie przesiąść do innego pociągu.

   A co do połączeń do Lloret – wszystko zależy od tego kiedy jedziesz. Kursuje z Calelli linia 655, ale póki co jej działanie jest zawieszone. W sezonie pewnie takie połączenia znowu ruszą.
   A na stacji w Calelli możesz od razu kupić bilet łączony na pociąg + autobus do Lloret.

 • Dzień dobry, proszę o podpowiedź jakie bilety zakupić najkorzystniej. Potrzebuję przejazd z lotniska Girona do Lloret de Mar do hotelu. W kolejny dzień wyjazd Lloret – Barcelona – Lloret. I jeszcze za dwa dni Lloret – lotnisko Girona. Z góry dzięki.

  Odpowiedz
  • Witaj Łukasz,
   Z lotniska linia 613. Tam bilety są w cenie 10,00 euro za przejazd.
   A jeśli chodzi do dojazd do Barcelony, to sporo zależy od ilości osób – napisz w jakim składzie wybieracie się do Lloret.

  • Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedź. Wybieramy się w 2 osoby

  • Beata & Tomek
   27 marca 2022 18:42

   To w takim razie nie opłaca wam się kupować żadnej 10 – przejazdówki na przejazd do Barcelony, więc z Lloret najlepiej bilety jednorazowe. Jeśli wybierzecie opcję autobus do Blanes + pociąg R1 – bilet łączony kupicie na dworcu w Lloret.

 • Dzień dobry,
  czy z Tossa de Mar bądź Lloret de Mar są bezpośrednie połączeniu do Barcelony? Nie mogę się połapać jak dojechać, w sumie od tego uzależniam wybór hotelu:)
  Będę wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Są autobusy Moventis zarówno z Tossa jak i Lloret.
   Oczywiście można kupić również bilet łączony na autobus do Blanes + pociąg R1 do Barcelony.

  • Dziękuję bardzo:)

 • Witam czy sa jakies autobusy w niedziele rano 24.o4 07 z Lloret de mar na lotnisko Girona ?

  Odpowiedz
 • Witam serdecznie, dzisiaj w nocy wylatujemy do Santa Susanna. Chcielibyśmy w poniedziałek 11.04.2022 z samego rana jechać do Barcelony. Jak najlepiej się nam dostać? I gdzie mamy wsiąść, a gdzie wysiąść.
  Bardzo proszę o pomoc :)))
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Witaj Dominika,
   Najwygodniej – pociąg R1, bo jeździ co 30 minut i dojedziesz nim np. na stację Clot-Arago czy Sants, w zależności od tego co chcecie najbardziej zobaczyć 🙂
   Polecam Clot, bo spacerkiem lekko ponad 1 kilometr do Sagrada Familia 🙂

  • Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂
   Czy w drugą stronę też jest bezpośredni dojazd do Santa Susanna ? 🙂
   Czytałam gdzieś, że trzeba się przesiadać i troszkę mnie to zmartwiło 🙂

  • Dokładnie, analogicznie jest połączenie w drugą stronę.
   Bezpośrednio, bez żadnych przesiadek.

 • Dzień dobry.
  Zamierzamy dwukrotnie wybrać się (2 osoby dorosłe) z Pineda de Mar do Barcelony pociągiem. Bardziej opłacalna będzie karta T-Familiar, czy Bonotren?
  Chcemy też kilka razy pojechać do Calella i Sant Pol de Mar, czy to będzie w obrębie jednej strefy?
  Podrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   T-Familiar na IV strefę.
   Kosztuje 35 euro. Wykorzystacie z niej 8 przejazdów jadąc dwukrotnie do Barcelony, więc idealnie. Poza tym na tym bilecie po przyjeździe do Barcelony możecie przesiąść się jeszcze np. na metro, więc możecie dojechać do konkretnego miejsca, z którego chcecie zacząć zwiedzanie, np. drugiego dnia.

   Jeśli chodzi o przejazd do Calella to jest to znajdują się w tej samej strefie, podobnie jak Sant Pol, dlatego tu możecie kupić z kolei T-Familiar na I strefę za 10 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team