Komunikacja

Z Costa Brava do Barcelony

Czyli jak dostać się z popularnych kurortów hiszpańskiego wybrzeża – Santa Susanna, Calella czy Lloret de Mar do Barcelony. Rozkład jazdy oraz ceny przejazdów.

Zbliża się sezon wakacyjny, więc sporo osób będzie zainteresowana dostaniem się z hiszpańskiego wybrzeża do Barcelony. Pomijamy oczywiste sposoby, jak taksówka, lokalni, prywatni przewoźnicy czy wypożyczony samochód.

Jednym z najbardziej popularnych sposób jest linia kolejowa, która łączy popularne kurorty wybrzeża Costa Brava z Barceloną. Prowadzi wzdłuż wybrzeża, mijając często plaże, stąd sama podróż dostarcza sporej ilości wrażeń.

Schemat linii kolejowej R1 można znaleźć na poniższej grafice (kliknij aby powiększyć):

R1 - Costa Brava - Barcelona

Jeśli chcemy podróżować z popularnego Lloret de Mar, to naszą podróż musimy podzielić na dwie części. Najpierw dostać się do Blanes autobusem (linia Pujol) – kursują bardzo często, a następnie przesiąść się na wspomnianą linię kolejową R1.

Częstotliwość kursowania linii oraz godziny odjazdów możemy znaleźć na stronie:

Można zauważyć, że połączenia są dostępne średnio dwa razy w ciągu jednej godziny. Spore zagęszczenie powoduje, że nie musimy wcześniej bookować biletów, a kupić je po prostu na stacji.

Ceny

Ceny są różne w zależności od strefy. Aktualny cennik (2022 rok) wygląda następująco:

Kolej regionalna Rodalies de Catalunya
Ceny biletów jednorazowych
Strefa 12,40 euro
Strefa 22,80 euro
Strefa 33,85 euro
Strefa 44,60 euro
Strefa 55,50 euro
Strefa 66,95 euro

Cena pojedynczego połączenia z Blanes to zatem 6,30 euro, a Santa Susanna 5,00 euro. Bezpłatne bilety są przewidziane dla dzieci do 4 lat, które nie zajmują swojego siedzenia w wagonie.

Karty 10 – przejazdowe

Istnieje możliwość zakupu dwóch rodzajów kart 10 – przejazdowych, oraz karty 8 – przejazdowej, które przydadzą się podczas podróżowania z Costa Brava Do Barcelony.

Karty T-Familiar (8 przejazdów) oraz Bonotren to tzw multi – person, czyli z jednej może korzystać kilka osób. Jeśli podróżujemy w pięć osób, to będą niezwykle opłacalne. Skorzystamy z pięciu przejazdów w jedną i z pięciu przejazdów w drugą stronę. Czasem nawet wykorzystując 8 przejazdów może być tańsze, niż zakup pojedynczych biletów. W przypadku T-Casual jeden bilet – jedna osoba.

T-Casual, T-Familiar, T-Grup

Popularne w samej Barcelonie bilety są od 2020 roku następcami popularnego T-10. W zależności od trasy przejazdu i ilości pokonywanych stref, możemy z nich korzystać kupując je w określonej wersji. Należy pamiętać o różnicqch miedzy nimi – T-Casual to bilet indywidualny, T-Familiar może używać kilka osób, kasując go odpowiednią ilość razy na bramkach. Bilety T-Grup mają tą samą funkcją co Familiar, ale w pakiecie aż 70 przejazdów.

W ramach zintegrowanego systemu komunikacji, w ramach tego samego przejazdu mozemy się przesiąść w Barcelonie np. na metro. Od chwili skasowania biletu mamy 75 minut na dojechanie do celu, a czas ten wzrasta o 15 minut dla każdej ze stref. W przypadku trzech stref bedieto zatem 75 + 30 = 105 minut.

Później już w samej Barcelonie nie opłaca nam się korzystać z tych biletów, gdyż koszt jednostkowy przejazdu będzie drogi. Na miejscu kupujemy po prostu bilety na I strefę.

Więcej o opisanych biletach przeczytacie tutaj – Komunikacja miejska – bilety.

Poniżej aktualny na rok 2022 cennik:

Bilet 1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
T-Casual 11,35 € 22,40 € 30,50 € 39,20 € 45,05 € 47,90 €
T-Familiar 10,00 € 19,00 € 27,00 € 35,00 € 40,05 € 42,00 €
T-Grup 79,45 € 156,80 € 213,50 € 274,40 € 315,35 € 335,30 €

Bonotren 10

Bilet dający nam 10 przejazdów kolejami regionalnymi na wybraną liczbę stref. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie jadących na tej samej trasie. Nie działa na przemieszczanie się w ramach I strefy, czyli samej Barcelony. Aktualny cennik (2020 rok):

Koleje regionalne Rodalies de Catalunya – bilet Bonotren 10

1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
10,25 € 16,35 € 24,20 € 31,45 € 38,20 € 47,75 €

Jaka strefa mnie obowiązuje?

Poniżej lista popularnych kurortów uszeregowanych wg stref. Inaczej podzielone są jednak strefy dla biletów T-10, a inne dla Bonotren:

Lista stref biletu BONOTREN 10
Strefa Miejscowości
2 strefa El Masnou, Ocata
3 strefa Premia de Mar, Vilassar de Mar, Cabrera de Mar
4 strefa Mataro, Sant Andreu de Llavaneres, Caldes d’Estrac, Arenys de Mar, Canet de Mar
5 strefa Sant Pol de Mar, Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar
6 strefa Blanes
Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

Gdzie wysiadamy?

Wg upodobania. Pociąg zatrzymuje się w kilku miejscach w mieście, w tym m.in. Arc de Triomf czy Sants, ale centralnym miejscem cieszącym się największą popularnością będzie z pewnością Placa de Catalunya, która jest początkiem słynnego deptaka La Rambla.

Lotnisko El Prat – Costa Brava

W sezonie wakacyjnym Sagales oferuje bardzo częste połączenia z lotniska El Prat w Barcelonie do popularnych kurortów na Costa Brava. Linią 603/614 dojedziemy do Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar, Blanes.

Ceny biletów:

Bilety jednostronne:
Calella / Pineda de Mar – 9,8 euro
Malgrat de Mar / Santa Susanna / Blanes – 11,20 euro

Ceny biletów dwustronnych x 2

Rozkład jazdy wraz z godzinami znajdziecie poniżej.

4fc95e1efc2462b5d20f9a86e4af060ffcf9ce3e

Moventis – Sarfa

Kolejnym przewoźnikiem autobusowym jest Moventis – Sarfa. Tu w przeciwieństwie do Sagales firma skupiła się na kurortach wysuniętych dalej na północ od Blaes, czyli od Lloret de Mar aż po Cadaques.

Rozkład połączeń oraz ceny można sprawdzić na:

https://compras.moventis.es/es/trayectos-barcelona.html

Nocne przejazdy

Wszyscy planujący wracać w nocy z Barcelony (większość interesują połączenia właśnie w tą stronę) na wybrzeże mają możliwość skorzystania z linii N82, którą obsługuje Sagales.

Poniżej aktualny rozkład ważny od 1.06.2022 do 30.09.2022.

82866b9a8f2dedfd608373d848ad23a81059327d

Zobacz również

555 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzień dobry, bardzo fajny wpis – dzięki za wszystkie informacje w jednym miejscu:) W maju wybieram się do Malgrat de Mar. Rozkład linii 603/614 jest wpisany jako aktualny na 2019 rok. Czy wiecie czy nadal te linie kursują? Ląduję o 21:00 na lotnisku El Prat i szukając na różnych stronach nie znalazłam bezpośredniego połączenia o tej porze z Malgrat. Będę z 8 miesięczną córką i zależy mi żeby podróż do Malgrat była sprawna więc będę wdzięczna za potwierdzenie. 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   23 kwietnia 2022 13:11

   Dzień dobry,
   O rany, już aktualizuje plik na stronie 🙂
   Aktualnie kursuje tylko linia 603, więc nie dojeżdża do wszystkich miejscowości na wybrzeżu.
   Poczekaj na koniec kwietnia, kiedy pojawi się rozkład na wakacje i wtedy możliwe, że Malgrat się na nim pojawi.

   Aktualny rozkład funkcjonuje do 1 maja.

 • Dziękuję za konkretne wiadomości.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, na wstępie super strona.
  Wybieram się z Santa Susanna do Barcelony (28.04.2022) pociągiem R1 i na rozkładzie jazdy jest taki wpis „… Alternatywny transport drogowy między Ocatą a El Masnou. Stacja Ocata zamknięta z powodu prac. Alternatywny transport drogowy między Ocatą a El Masnou”, czy to oznacza przesiadkę do innego pojazdu ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   25 kwietnia 2022 16:25

   Dzień dobry,
   A gdzie znalazłeś taką informacją?
   W internecie na stronie kolei regionalnych nie ma takiej informacje i wyskakują wszystkie połączenia linii R1.

 • Witam, jeśli mogę wyrącić się do tematu dot. stacji Ocata także znalazłam informację, że jest tam remont i jest transport zastępczy, na którymś z rozkładów regio widziałam przy tej stacji znaczek i brak godzin odjazdu. Dodatkowo jest komunikat na ten temat na stronie Rodalies. Wynika, że podstawiają na stacji wcześniejszej zastępczy autobus na dojazd do kolejnej?
  Ja będę podróżować do Calelli.
  W związku z tym bardzo proszę o odpowiedź odnośnie biletów. Na przejazdy potrzebujemy 12 biletów, zakupimy więc jeden karnet TFamiliar 8-biletowy i 4 pojedyńcze za 5.50 euro, do 4 strefy wg ATM. Dla przykładu jeśli będziemy wracać z Barcelony autobusem z okolic Parku Guel do stacji Arc de zTriomf a z niej regio R1 do Calelli to możemy skasować bilet jednoraz. za 5.50? Czy na przesiadki na różne środki transportu on nie obowiązuje, jak ten za 2.40 po samej Barcelonie? Czy możemy na taki przejazd skasować TFamiliar na strefę 4h? Czy jednak najpierw na autobus TFamiliar strefy 1 a potem TFamiliar strefy4?

  Odpowiedz
  • Witaj Marta,
   Owszem, jest komunikat i remoncie stacji Ocata, ale pociągi kursują normalnie.
   Nie zatrzymują się na tej stacji i z niej uruchomiono zastępczy autobus. Jeśli jedziesz z Calella czy Santa Susanna, to pociąg normalnie dojeżdża do Barcelony.

   Co do drugiej części – nie, bilety jednorazowe będą na pojedynczy przejazd danym środkiem transportu. Zmieniając zatem z autobusu na pociąg R1 nie zadziała.

   Lepiej to zrobić w taki sposób jak później pisałaś, czyli T-Familiar na IV strefę w autobusie na stację pociągu, a tam następnie ten sam bilet na przejazd pociągiem – potraktuje to system jako jeden przejazd.

 • Dzień dobry, jutro wybieramy się do Barcelony z Pineda de Mar 4 strefa. Chcemy kupić bilet T-Familiar na 4 strefy, a w Barcelonie T-Familiar na 1 strefę. Czy to dobre rozwiązanie?

  Odpowiedz
  • Bardzo dobre pod warunkiem, że jest was więcej niż 2 osoby 🙂
   Gdyby były dwie – to lepiej wyjdą bilety jednorazowe.

 • Dzień dobry
  Jadę z dzieckiem 13 lat z Callela do Barcelony oraz chcemy jechać również do Girony. Czy bilet T-familar 8 przejazdowy zadziała? Może dziwne pytanie, ale jak skasować takowy bilet? Za odpowiedź będę b. wdzięczna.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Oczywiście, zadziała na połączeniu do Barcelony, ale do Girony w większości przypadków musisz przesiadać się na linie kolejowe średniego zasięgu.
   To powoduje, że będziesz mieć tu problem z T-Familiar.

   Bilet wkładasz na czytnika na bramce, przechodzisz przez nią, a druga osoba odbiera ten bilet i robi to samo.

 • Dobry wieczór,
  W czerwcu będziemy wracać z Santa Susanna do Barcelona El-Prat na lotnisko. Z Santa jedziemy pociągiem R1 i na Sants będziemy się przesiadać na pociąg na lotnisko (jak dobrze pamiętam R2). Moje pytanie brzmi: czy wysiadając na Sants muszę udać się do holu głównego i tam przejść przez bramki na pociąg na lotnisko (zaznaczam że zostanie mi bilet t-casual) czy będzie możliwość przejścia przez perony i i tam również będzie bramka do „skasowania biletów” na wspomniany pociąg.
  Dzięki za info!

  Malwina

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Najczęściej przesiadając się między peronami nie kasujesz ponownie biletu, a nawet jeśli, nie policzy ci kolejnego przejazdu.
   Na pociąg na lotnisko możesz się również przesiąść na stacji Clot-Arago – zdecydowanie mniejsza 🙂

 • angelikadzidzi
  11 maja 2022 08:15

  Witam,
  Wybieramy się do Santa Susanna i stamtąd do Barcelony. Podróżuje z dziećmi 2 i 4 lata. Przeczytałam, ze dla nich podróżowanie kolejką jest bezpłatne. Czy bramki przepuszcza ich bez biletów? A jak jest z wózkiem (synek jeździ w wózku)? Czy bez problemu wjadę z nim do kolejki?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 maja 2022 09:17

   Witaj,
   Tak, dzieci do 4 lat mają bezpłatny przejazd.
   Od 4 lat w górę płacą normalnie.
   Będziesz musiała przenieść wózek przez bramkę i dziecko na rękach.
   Często na stacjach są szersze bramki i nimi możesz przejść z dzieckiem w wózku.
   Czasem pomoże w tym ktoś z obsługi 🙂

 • Darknaren
  20 maja 2022 12:26

  Czy karta bonotren 10 (na 5 strefę) można wsiąść na stacji airport dojechać do Sants i tam przesiąść się do Malgrat de Mar i czy ewentualnie policzy to jako 1 czy 2 przejazdy?

  Odpowiedz
  • Oczywiście że można.
   Nie policzy ci na przesiadce kolejnego przejazdu i całą trasę zrobisz na jednym przejeździe / osoba.

 • Dzień dobry, w połowie czerwca będziemy we dwoje w Santa Susana. Chcemy samodzielnie zwiedzić Barcelonę w jeden dzień (najważniejsze atrakcje). Jak najlepiej to zorganizować, jaki bilet z Santa Susana do Barcelony. Czy warto korzystać z autobusu turystycznego w Barcelonie? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Z Santa Susanna bezpośrednio do centrum miasta pociągiem R1.
   Autobus turystyczny to fajna opcja zwłaszcza dla osób, które więcej zamierzają oglądać kultowe miejsca z zewnątrz, bo w ciągu jednego dnia bardzo dużo się zobaczy. Z tego względu polecam autobus bo szybko przemieszczamy się między kolejnymi atrakcjami.

   Taki szablon na 1 dniowe zwiedzanie możesz znaleźć tu: Barcelona w 1 dzień.

 • Dzień dobry, czy mogliby mi Państwo poradzić jaki bilet kupić jeśli chcę pojechać pociągiem z Calelli do Blanes? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, bilet jednorazowy na II strefę za 2,80 euro.
   Jeśli planujecie przemieścić się na tej trasie w więcej osób, można kupić 10 – przejazdowy Bonotren za 16,35 euro, co dale 1,6 euro za przejazd.

 • Cześć a ja mam takie pytanie, jestem z córką w Calella. Wybieramy się do Barcelony dwa dni pod rząd czy jak kupimy taki bilet T-familiar na 8 przejazdów to możemy korzystać z niego dwa dni po kolei czy on jest do wykorzystania tylko tego samego dnia? Super strona.. Wiele się dowiedziałam. Dzięki i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, oczywiście!
   Możesz go wykorzystać w różne dni, nawet nie muszą następować po sobie.

 • Cześć.
  Planujemy z rodziną (2+2, dzieci 5 i 12 lat) wycieczkę z Malgrat de Mar do Barcelony na jeden dzień. Zakładam, że optymalny bilet to t-familiar. Jak długo jest ważny od momentu skasowania(w R1 są kasowniki?) i czy można w ramach dostępnego czasu korzystać np. z metra? Czy muszę go kasować w kolejnym środku transportu np. w autobusie?
  Dzięki.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć Łukasz,
   Okres na wykorzystanie jest bardzo długi – na pewno nie będzie w Hiszpanii kilka miesięcy 😉
   W pociągach nie ma kasowników, kiedy wchodzi się na perony, są bramki. To na nich kasujesz bilet.

   Tak – T-Familiar ma taką zaletę, że jadąc z Malgrat do Barcelony. możesz np. przesiąść się na metro i dalej jest to liczone jako jeden przejazd.

   Jeśli przesiadasz się z pociągu na autobus to tak, należy bilet odbić w kasowniku w autobusie, ale wtedy również nie policzy ci kolejnego przejazdu jeśli od pierwszego odbicia nie minęła odpowiednia liczba minut. W przypadku bilet T-Familiar na V strefę (bo taki potrzebujecie z Malgrat), będzie to 135 minut.

  • Witam
   Będę z Żoną w Santa Susanna i chcemy wybrać się na zwiedzanie Barcelony jaki kupić bilet żeby wyszło najkorzystniejszej?
   Pozdrawiam Łukasz

  • Łukasz – jeśli będzie tylko w dwie osoby i docelowo będziecie w Santa Susanna (zakładam, że wczasy z biura podróży), to w waszym przypadku bilety jednorazowe.
   Koszt biletu na tej trasie to 5,50 euro / osoba.

 • Cześć,
  Planujemy podróż z Malgrat de Mar do Barcelony i na Tibidabo. Podróż 3 osoby, podróż w obie strony 🙂 .
  Jakie bilety powinniśmy zakupić aby wyszło w miarę najkorzystniej i czy te bilety obejmą przejazd Tramvia Blau na Placa del doctor Andreu i przejazd Tibidabo Funicular.

  Dziękuję & pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 czerwca 2022 13:44

   Cześć Asia,
   Możecie zatem zainwestować w T-Familiar na V strefę, gdyż po przyjeździe do Barcelony możecie się w ramach tego przejazdu przesiąść jeszcze np. na metro.
   Tibidabo Funicular jest jednak dodatkowo płatny.

   Jest możliwość wjazdu na wzgórze Tibidabo na bazie tych biletów – opisujemy to na dole wpisu Dojazd na Tibidabo 🙂

 • Hej.
  Czy kupując bonotren na 5 strefę i jadąc z Barcelony do Santa susanna i wracając na ten sam bilet parę dni później /będą 4 osoby/mogę w Barcelonie przesiąść się na pociąg jadący na lotnisko el-prat i jechać na tym samym bilecie? Czy muszę mieć osobny na trasie do lotniska??

  Odpowiedz
  • Hej Seba,
   Możesz! W pociągu regionalnym na przesiadce możesz jechać na Bonotrenie, a przejazd z Santa Susanna na lotnisko to dalej V strefa 🙂

 • Dzień dobry! Bardzo dziękuję za ten post. Właśnie wybieramy się do Malgrat de Mar. Chcielibyśmy wybrać się na jednodniowe wycieczki do Barcelony i do Girony? 2 dorosłe osoby. Jak najlepiej będzie nam dojechać w te miejsca? Z góry dziękuję za poradę i pomoc.:)

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Z Malgrat pociąg – jeździ bardzo często, do Barcelony dojedziecie nim szybko, a przede wszystkim do centrum miasta.
   Z wyjazdem do Girony podobnie – najlepiej bazować na bezpośrednich przejazdach bez przesiadki.

 • Hej
  Będziemy w miejscowości Calella. Wybieramy się po koleżankę na lotnisko El Prat. Oprócz tego zamierzamy 2 dni poświęcić na Barcelonę i okolice. Jakie najbardziej bilety są dla nas korzystne. Będziemy podróżować w 3 osoby.
  Dzięki za pomoc
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Hej Ilona,
   Bonotren.
   Elastyczny, kosztuje w opcji na V strefę 38,20 euro. W cenie 10 przejazdów, czyli 3,82 euro za pojedynczy przejazd. Co ważne, dojazd pociągiem na lotnisku z przesiadką np. na Clot czy Sants to jeden przejazd.
   Może go kasować więcej osób, więc jest bardzo elastyczny.

  • Dziękuję bardzo za pomoc
   Pozdrawiam

 • Hej,
  Chciałabym wybrać się z rodzinką pociągiem z Barcelony do Blanes (2 dorosłych + 3 dzieci: 15, 12, 5 lat). Powrót planujemy po 2 dniach. Jaki bilet, kiedy i gdzie najlepiej kupić.
  Dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   W waszym przypadku idealnie Bonotren.
   Macie 10 przejazdów, więc 5 wykorzystacie w jedną i 5 w drugą.
   Kupujecie go w wersji na VI strefę za 47,75 euro.
   To będzie całościowy koszt waszej podróży w obie strony.

 • Super. Dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz
 • Mam jeszcze jedno pytanie. Czy bilet można kupić tuż przed odjazdem, czy lepiej kupić z wyprzedzeniem?

  Odpowiedz
 • Witam, jutro jadę z córka do Barcelony z Pineda de Mar, na tej stacji nie ma bramki do odbicia jak np w Calella czy Malgrat dr Mar. W pociągu tez nie ma kasownika gdzie w takim razie skasować bilet ? Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 czerwca 2022 20:31

   Karolina, pewnie pytanie już nieaktualne. Zapewne bez problemu wsiadłaś w Pineda i wysiadłaś w Barcelonie 🙂

 • Hej, czy wracając z Blanes (5 osób) dojadę do lotniska ElPrat na bilecie Bonotren 10 na VI strefę? Dzięki😁

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 czerwca 2022 20:33

   Hej,
   Oczywiście, w ramach Bonotren możesz się przesiąść np. na Clot czy Sants i dojechać bezpośrednio na lotnisko 🙂

  • Super stronka. Pomocna. Mam pytanie. Ląduje w Barcelonie lotnisko El Prat. Na google sprawdzam jak dojechać do Blanes i jest że jest transport nr „2” z lotniska. Chyba to autobus z Terminala T2 do Tossa De Mar. Mogłabyś pomóc. Myślalem ze to pociąg. Czy na ten autobus ten multi przejazdy działają? A jak chcialbym na pociag to jak mam dojechać do jakiej stacji z lotniska i czym?

  • Dwójeczka to autobus Sarfa, który jedzie do Tossa de Mar.
   Na Googlach podpowiada ci przesiadkę w Lloret de Mar.
   Sam bilet na Sarfę to 14,50 euro / osoba.

   W przypadku podróży pociągiem R2N możesz na stacji kupić np. karty wieloprzejazdowe T-Casual, T-Familiar czy Bonotren. Jedziesz do celu tylko z jedną przesiadką. Na pociąg R1, który jedzie do Blanes przesiadasz się np. na Sants czy Clot-Arago.

 • Cześć, wybieramy się z na wycieczkę z Empuriabrava do Barcelony samochodem. Czy na obrzeżach Barcelony jest jakiś ogólnodostępny parking, żeby zostawić samochód i po mieście poruszać się już metrem? Gdzie najlepiej zostawić samochód?

  Odpowiedz
 • Witam, będę w hotelu w Malgrat de Mar i chciałabym pojechać z córką do Barcelony, to gdzie musiałabym wysiąść żeby byś jak najbliżej La Rambla? Bo już się pogubiłam w tym wszystkim.

  Odpowiedz
 • Ktoś mi podeślę rozkald jazdy kolejki z calllely do Barcelony i z powrotem? Nie mogę tego ogarnąć xd

  Odpowiedz
 • Co polecisz zwiedzić w Barcelonie jakbym miał być w niej być 2 dni?

  Odpowiedz
 • Witam
  Na przełomie sierpnia i września będziemy w 6 osób w Calella (dojazd z El-Prat) i planujemy 1 dzień przeznaczyć na wizytę w Barcelonie. Korzystać będziemy z pociągu R1 + ten lotniskowy. Proszę o info, która opcja biletowa będzie najkorzystniejsza( w sumie to będzie 24 przejazdy pojedyncze na 5 stref).

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 czerwca 2022 12:49

   Witaj Ula,
   Bilety Bonotren 10 wychodzą korzystniej, bo za 38,20 euro macie 10 przejazdów, ale T-Familiar na IV strefę wyjdą wam idealnie, bo na jednej karcie jest 8 przejazdów, więc 3 takie bilety dadzą wam 24 🙂

   Dodatkowo przyjeżdżając pociągiem do Barcelony możecie w ramach tego biletu przesiąść się jeszcze np. na metro czy autobus miejski i kontynuować podróż.

   Z Calelli obowiązują T-Familiar na IV strefę, wiec za 35 euro.

 • Dzięki bardzo.
  A czy T-Familiar kupię w kasie na dworcu przy lotnisku?
  I jeszcze jedno pytanie, może głupie: mogę kupić 2x Bonotren +4 pojedyńcze? Bo to wyjdzie w sumie 98,40 euro, więc jeszcze trochę zaoszczędzimy.

  Odpowiedz
  • Bilet kupisz w automacie na stacji pociągu R2N oraz stacji metra na lotnisku El Prat.
   Tak, możesz też tak kombinować, ale Bonotren to bilet tylko na kolej regionalną, więc przesiądziesz się na nim z pociągu na pociąg, ale nie przesiądziesz się np. z pociągu na metro 😉

 • Cześć, czy na bilecie T-Familiar może podróżować 3 dorosłych i jedno dziecko czy tylko rodzice z dziećmi?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dowolnie, mogą podróżować oczywiście osoby nie będące nawet rodziną 😉

 • W jaki sposób kupić bilet na mecz ligowy barcelony na camp nou? Na towarzyski widziałem dostępność na oficjalnej stronie zaś na ligowy trzeba było nr karty podawać

  Odpowiedz
  • Wszystko przez oficjalną. Aktualnie trwa przedsprzedaż biletów bo liga rusza dopiero za miesiąc.
   Dlatego tylko członkowie mogą kupować bilety. Dla pozostałej części osób sprzedaż rusza później.

 • Dzień dobry, dziękuję za ostatnią odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli jadę z lotniska pociągiem do Barcelona Sants, a stamtąd chcę jechać do Calelli to czy powinnam kupić jeden bilet na 5 stref czy jeden bilet do Barcelona Sants, a tam skasować dopiero ten na 5 stref do Calelli?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Kupujesz 1 bilet na IV strefę (według uznania T-Casual, T-Familiar czy bilet jendorazowy). Wykorzystujesz go na całej trasie, czyli lotnisko – Sants – Calella.

 • Dziękuję za odpowiedź, jeszcze chciałabym się dowiedzieć czy w takim razie ten bilet kasuje raz czy przy zmianie pociągu trzeba znowu skasować?

  Odpowiedz
 • Czy ceny pojedynczego przejazdu do Barcelony podane na państwa stronie pociagiem R1 sa aktualne, i czy cena dojazdu z 4-5 strefy do Centrum Barcelony a do lotniska El Prat jest różna?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 lipca 2022 09:54

   Tak, ceny biletów jednoazowych nie zmieniły się od 2020 roku, ale już na stronie aktualizuję informację, że są ważne na 2022.
   Jeśli chodzi o dojazd na lotnisko, to trzeba sprawdzać na przykładzie konkretnej miejscowości. W większości przypadków dojazd do centrum miasta, a na lotnisko to ta sama cena jeśli chodzi o bilety pojedyncze.

 • Cześć, jesteśmy już w Callafel, nie mieliśmy problemu z komunikacja z Barcelony dzięki waszym wpisom i filmikom:) Teraz chciałabym zapytać o komunikację z Calafell do Tarragony. Mamy kupiony bilet Tfamiliar na 5 strefę, rozumiem, że pojedziemy jeszcze na nim 1 przystanek do St. Vincente i tam przesiadamy się na koleje regionalne do Tarragony. I tu moje pytanie jaki bilet kupić? Rodzina2+2.podroz tam i z powrotem. Dodatkowo w czwartek ten sam kierunek bo jedziemy do Parku Aventura. Doradzisz coś? Dużo jest informacji o dojazdach z i na Costa Brava, brakuje mi z i na Costa Dorada:)))

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Zakład, ale nie jestem na 100% pewny, że odciek z Sant Vicenç de Calders do Tarragony linią np. R17 robicie również na bilecie T-Familiar, więc wtedy posiadane bilety na V strefę zadzialają.

  Pamiętaj, że na trasie do Tarragony kursują normalne pociągi regionalne, ale również te oznaczone jako RE (ekspresowe), a w nich jest inna tarfyfa.

  Najwygodniej będzie w waszym przypadku kupić Bono 10R (10 przejazdów na zwykle regionalne na tej trasie) w cenie 21,20 euro, lub w opcji z ekspresami za 27,25 euro.

  W jedną i drugą stronę wykorzystacie 8 przejazdów i zostaną wam jeszcze dwa. Później jadąc do Park Aventura możecie wykorzystać te 2 z biletu Bonotren i ew. dokupić kolejny lub po prostu bilety jednorazowe.

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  Chciałabym się upewnić 🙂 Na początku sierpnia będziemy w dwie osoby podróżować z El Prat do Calella i po tygodniu z powrotem. W międzyczasie chcemy 2-3 razy wybrać się do Barcelony. Dobrze rozumuję, że najkorzystniej jest wziąć Bonotren 10 i skorzystać wspólnie? Do tego potrzebujemy T-Casual/Familiar poruszanie się po Barcelonie? Czy może T-Familiar będzie bardziej ok na dojazd do Calella + poruszanie się po Barcelonie? Jeśli raz chciałybyśmy zrobić trasę Calella-Blanes to raczej dodatkowo jednorazowy bilet? Czy autobus 603/614 w ogóle pomijać w rozważaniach? Dzięki za każdą pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Witaj,
   603 to bardzo fajna opcja, bo bez przesiadek 🙂
   Kwestia jest tylko tego typu, że nie jeździ tak często jak pociąg, a czasem ma przerwy miedzy kursami np. 2 czy 3 godziny.
   Dodatkowo atrakcją pociągu jest możliwość kupienia biletów T-Familiar, Bonotren itd. Owszem, w autobusie też działają, ale żeby je kupić, trzeba wykonać spacer w dwie strony na stację pociągu, bo tam znajdują się automaty.

   Z dojazdem do Calella sprawa wygląda tak, że w przypadku Bonotren musisz kupić bilet na V strefę za 38,20 euro, a w przypadku T-Familiar na IV strefę za 35 euro. Na pierwszym masz jednak 10 przejazdów, na drugim tylko 8.
   Plusem jednak T-Familiar będzie jednak to, że po przyjeździe do Barcelony możesz się przesiąść w ramach tego samego przejazdu np. na metro i dojechać do wybranego przez siebie punktu.

   Później w samej Barcelonie najlepiej kupić T-Familiar na I strefę i na nim się wspólnie przemieszczać, bo będzie najbardziej elastyczny pod kątem wykorzystania znajdujących się na nim przejazdów.

   Jeśli planujesz jednorazowe wypady np. do Blanes, to faktycznie najprościej po prostu jednorazowe.

   Podsumowując:
   Na waszym miejscu zainwestowałbym w T-Familiar na IV strefę na dojazd z lotniska, a później na dojazdy do Barcelony. W samej Barcelonie również T-Familiar na I strefę.

 • Dzień dobry, w jaki sposób można dostać się z Calella na lotnisko Barcelona- Girona? Pobyt planuję we wrześniu. Z góry dziękuje za pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Anna,
   Bezpośrednio nie dojedziesz. Możesz jechać autobusem 603 do Blanes, a tam przesiąść się np. na pociąg R1, który jeździ co 30 minut i jedzie do Barcelony. Wysiądziesz po drodze w Calella.
   Bezpośrednio na miejsce tylko prywatny transfer czy shuttle transfer.

 • Dziękuję za szybką i bardzo użyteczną odpowiedź. Lądujemy na T1 więc może szybciej będzie wsiąść do autobusu 603, czy bilet T-Familiar można kupić online albo przy stacji metra na Terminalu 1? Wiem, że jeździ shuttle bus do T2, ale to coraz więcej przesiadek 😉

  Odpowiedz
  • Tak, kupisz bilet na stacji metra na T1 🙂
   Oczywiście zawsze można zakupić jednorazowy w autobusie.
   Tak – T-Familiar kupisz również w aplikacji T-mobilitat. Nie korzystałem jeszcze z tego i często zapominam, że można wszystko skonfigurować w telefonie 🙂

 • Witam serdecznie chciałem się dowiedzieć jak najlepiej wrócić z Barcelony z okolic stadionu Barsy do Calelli po 23ej?

  Odpowiedz
  • Witaj Zbyszek,
   Nocny N82. Odjeżdża z Passeig de Gracia 6, dlatego trzeba dostać się po meczu do centrum miasta.
   Odjeżdża z tego miejsca np. o 00:15 i docelowo jedzie do Malgrat de Mar.

 • Dzięki za odpowiedz. A co z RG1??? Nie mogę znaleźć rozkładu. Czy ten pociąg kursuje jeszcze? Ale i tak chyba znajdziemy sobie nocleg i zostaniemy jeszcze na cały dzień w Barcelonie :))

  Odpowiedz
 • Hejka nie!! Nie chodzi mi o R1 tylko o te linie znalazłem cos takiego https://rodalies.gencat.cat/ca/linies_estacions_i_trens/index.html?linia=rg1

  Odpowiedz
 • Znalazłem że linie zawieszono ale miała być wznowiona???

  Odpowiedz
 • Sprawa rozwiązana :))
  https://moovitapp.com/index/es/transporte_p%C3%BAblico-line-RG1-Barcelona-362-10269-355730-0
  Zostaje tylko bus lub nocleg. Dzięki Wielkie za pomoc.

  Odpowiedz
 • Cześć, wybieram się z chłopakiem do Pineda de Mar ale chcielibyśmy odwiedzić Barcelonę? Myślimy nad biletem jednorazowym w jakiej jest cenie? I czy pineda należy do strefy 4?

  Odpowiedz
  • Cześć Pati,
   IV strefa ATM, czyli jeśli będzie korzystać np. z kart T-Familiar.
   Jeśli chodzi o strefy kolei regionalnych, to V.
   Z tego względu bilet jednorazowy to 5,50 euro.

 • Hola!
  Mam pytanie odnośnie najlepszej konfiguracji biletów. Nie wiem czy najlepiej opłaca się kupic nam t-familiar, pojedyncze czy jeszcze coś innego? 2 osoby.?Planowane trasy przejazdów:
  1. El prat- pineda de mar
  2. Pineda de mar- Blanes i z powrotem
  3. Pineda – barcelona
  4. Kilka przejazdow metrem w Barcelonie
  5. Powrót na lotnisko z Barcelony

  Odpowiedz
  • Hola!
   Najdalsza trasa to kursy między Pineda a Barceloną, więc tu faktycznie można zainwestować w 8 – przejazdowy T-Familiar na IV strefę za 35 euro. Właśnie tyle przejazdów wyliczyłem, że będzie wam potrzebne na dojazd i powrót na lotnisko oraz jednodniową wycieczkę do Barcelony.

   Przejazd do Blanes to II strefy, więc na jednoazowy wyjazd kupiłbym bilety jednorazowe.
   W samej Barcelonie również elastycznie będzie kupić T-Familiar na I strefę.

  • Dzięki 🙂 Ale troszkę źle to opisałam. Mamy 3 noclegi w pinedzie później jedziemy stamtad do Barcelony i tam tez 3 noclegi. Na lotnisko już z Barcelony. Wiec T-familiar na 4 strefę wykorzystany by był w połowie a potem w samej Barcelonie. Chcemy jeszcze jechać do Montserrat. Chyba różnice będą tak niewielkie ze wyjdzie podobnie jak pojedyncze?

  • No tak, na dojazd z lotniska do Pinedy, a później z powrotem do Barcelony wydacie 22 euro.
   T-Familiar 35 euro, ale wtedy możecie go wykorzystać jeszcze na dojazd do Blanes i z powrotem.
   Jak widać, dużych różnic cenowych w waszym przypadku nie będzie to robić 😉

   Plusem jednak T-Familiar będzie to, że np. po przyjeździe do Barcelony możecie w ramach jednego przejazdu przesiąść się jeszcze np. na metro, by dojechać do docelowego miejsca.

 • Cześć@
  Na początek: super strona i dużo się z niej dowiedziałem.
  Jedno pytanie odnośnie biletów i komunikacji: Z Calella do Blanes zamierzamy pojechać pociągiem R1 a tam przesiąść się dodatkowo na autobus (chyba) L4B. Będzie nas czworo i zastanawiam się, czy bilety T-Familiar obsłużą nam taką podróż w ramach jednego przejazdu z tą przesiadką na ten L4B -czy te autobusy funkcjonują jeszcze w ramach zintegrowanego transportu czy już nie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dzięki za miłe słowa.
   Autobusy pracują w zintegrowanym systemie, ale nie wszystkie.
   Linia L9B jest obsługiwana przez Pujol (Moventis) i na ten moment ciężko mi potwierdzić czy karta T-Familiar zadziała w autobusie.

 • Hej!
  Dziękuję za odpowiedź.
  Jeszcze jedno pytanie bo w sumie z Calella do Blanes możemy pojechać tylko do stacji kolejowej a potem te 2-3 km sobie przejść. Tylko się zastanawiam, czy wtedy mogę sobie kupić ten cały bilet T-Familiar na JEDNĄ strefę?
  Niby wg. tego co piszą jedną strefę mogę przejechać, ale zakaz przesiadek. Dobrze zrozumiałem? Gdybym chciał się przesiąść to wtedy 2 strefy?

  Odpowiedz
  • Nie, pokonując drogę z Calella do Blanes potrzebujesz bilet na 2 strefy, czyli w przypadku T-Familiar ten za 19 euro 🙂

 • Cześć, w dwie osoby chcemy dojechać z Santa Susanna do Barcelony, chcemy zobaczyć Sagrada Familia, la Rambla i Camp Nou. Jakie bilety kupić na pociąg a jakie na metro? Czy można kupić jeden wspólny bilet całodniowy na metro i pociąg?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jadąc z Santa Susanna potrzebujecie bilety na V strefę.
   Jeśli ma to być tylko jednorazowy wypad w dwie osoby to nie opłaca wam się kupować żadnych karnetów. Po prostu bilety jednorazowe na pociąg.

   Po przyjeździe do Barcelony możecie kupić bilety dzienne T-Dia i wtedy nie patrzeć na liczbę przejazdów – kosztuje 10,50 euro / osoba lub np. T-Familiar który kosztuje również 10 euro i macie na nim 8 przejazdów – czyli po 4 na każdą osobę.

 • Dzień dobry,
  Dziękuję za super stronę. Wiele praktycznych informacji. Może się powtórzę, ale jednak zadam pytanie. Czy kupując T-Familiar z Callela do Barcelony dojadę na nim do Parku Guell jako jeden przejazd? Jeśli tak, to czy muszę go ponownie kasować i czy to nie będzie policzone jako kolejny przejazd? Czy przesiadając się należy jednak kupić bilety lub karnet na 1 strefę?
  Rozważam też pojedyncze bilety (jadę z synem i jeszcze nie wiem czy raz czy dwa razy pojedziemy do Barcelony)
  Czy pojedynczy bilet działa podobnie jak karnet Jeśli chodzi o przesiadki?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dzięki za miłe słowa.
   Plusem T-Familiar jest właśnie to, że w ramach tego jednego przejazdu możesz przesiąść się np na metro.
   Możesz zatem z Calella podjechać na plac kataloński, a tam przesiąść się na zieloną linię metra i podjechać na stację Lesseps.

   Jeśli chodzi o pojedyncze przejazdy w Barcelonie to nie obowiązują już na nie przesiadki. Możesz zatem kupić ew. T-Familiar na I strefę tylko na poruszanie się w samej Barcelonie.

 • Witam
  Właśnie wybieramy się ze znajomymi do Vilanova i la Geltru i mam problemy jakie bilety na pociąg mam kupić na trasach:
  1) Vilanova – Garaff
  2) Vilanova – Tarragona
  3) Vilanova – L’Arboc
  Bardzo dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
  • Witaj Irena,
   Każdy kurs będzie się odbywał na innych warunkach oraz w różnych strefach, stąd najlepiej będzie tu kupować po prostu bilety jednorazowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team