Komunikacja

Z Costa Brava do Barcelony

Czyli jak dostać się z popularnych kurortów hiszpańskiego wybrzeża – Santa Susanna, Calella czy Lloret de Mar do Barcelony. Rozkład jazdy oraz ceny przejazdów.

Zbliża się sezon wakacyjny, więc sporo osób będzie zainteresowana dostaniem się z hiszpańskiego wybrzeża do Barcelony. Pomijamy oczywiste sposoby, jak taksówka, lokalni, prywatni przewoźnicy czy wypożyczony samochód.

Jednym z najbardziej popularnych sposób jest linia kolejowa, która łączy popularne kurorty wybrzeża Costa Brava z Barceloną. Prowadzi wzdłuż wybrzeża, mijając często plaże, stąd sama podróż dostarcza sporej ilości wrażeń.

Schemat linii kolejowej R1 można znaleźć na poniższej grafice (kliknij aby powiększyć):

R1 - Costa Brava - Barcelona

Jeśli chcemy podróżować z popularnego Lloret de Mar, to naszą podróż musimy podzielić na dwie części. Najpierw dostać się do Blanes autobusem (linia Pujol) – kursują bardzo często, a następnie przesiąść się na wspomnianą linię kolejową R1.

Częstotliwość kursowania linii oraz godziny odjazdów możemy znaleźć na stronie:

Można zauważyć, że połączenia są dostępne średnio dwa razy w ciągu jednej godziny. Spore zagęszczenie powoduje, że nie musimy wcześniej bookować biletów, a kupić je po prostu na stacji.

Ceny

Ceny są różne w zależności od strefy. Aktualny cennik (2022 rok) wygląda następująco:

Kolej regionalna Rodalies de Catalunya
Ceny biletów jednorazowych
Strefa 12,40 euro
Strefa 22,80 euro
Strefa 33,85 euro
Strefa 44,60 euro
Strefa 55,50 euro
Strefa 66,95 euro

Cena pojedynczego połączenia z Blanes to zatem 6,30 euro, a Santa Susanna 5,00 euro. Bezpłatne bilety są przewidziane dla dzieci do 4 lat, które nie zajmują swojego siedzenia w wagonie.

Karty 10 – przejazdowe

Istnieje możliwość zakupu dwóch rodzajów kart 10 – przejazdowych, oraz karty 8 – przejazdowej, które przydadzą się podczas podróżowania z Costa Brava Do Barcelony.

Karty T-Familiar (8 przejazdów) oraz Bonotren to tzw multi – person, czyli z jednej może korzystać kilka osób. Jeśli podróżujemy w pięć osób, to będą niezwykle opłacalne. Skorzystamy z pięciu przejazdów w jedną i z pięciu przejazdów w drugą stronę. Czasem nawet wykorzystując 8 przejazdów może być tańsze, niż zakup pojedynczych biletów. W przypadku T-Casual jeden bilet – jedna osoba.

T-Casual, T-Familiar, T-Grup

Popularne w samej Barcelonie bilety są od 2020 roku następcami popularnego T-10. W zależności od trasy przejazdu i ilości pokonywanych stref, możemy z nich korzystać kupując je w określonej wersji. Należy pamiętać o różnicqch miedzy nimi – T-Casual to bilet indywidualny, T-Familiar może używać kilka osób, kasując go odpowiednią ilość razy na bramkach. Bilety T-Grup mają tą samą funkcją co Familiar, ale w pakiecie aż 70 przejazdów.

W ramach zintegrowanego systemu komunikacji, w ramach tego samego przejazdu mozemy się przesiąść w Barcelonie np. na metro. Od chwili skasowania biletu mamy 75 minut na dojechanie do celu, a czas ten wzrasta o 15 minut dla każdej ze stref. W przypadku trzech stref bedieto zatem 75 + 30 = 105 minut.

Później już w samej Barcelonie nie opłaca nam się korzystać z tych biletów, gdyż koszt jednostkowy przejazdu będzie drogi. Na miejscu kupujemy po prostu bilety na I strefę.

Więcej o opisanych biletach przeczytacie tutaj – Komunikacja miejska – bilety.

Poniżej aktualny na rok 2022 cennik:

Bilet 1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
T-Casual 11,35 € 22,40 € 30,50 € 39,20 € 45,05 € 47,90 €
T-Familiar 10,00 € 19,00 € 27,00 € 35,00 € 40,05 € 42,00 €
T-Grup 79,45 € 156,80 € 213,50 € 274,40 € 315,35 € 335,30 €

Bonotren 10

Bilet dający nam 10 przejazdów kolejami regionalnymi na wybraną liczbę stref. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie jadących na tej samej trasie. Nie działa na przemieszczanie się w ramach I strefy, czyli samej Barcelony. Aktualny cennik (2020 rok):

Koleje regionalne Rodalies de Catalunya – bilet Bonotren 10

1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
10,25 € 16,35 € 24,20 € 31,45 € 38,20 € 47,75 €

Jaka strefa mnie obowiązuje?

Poniżej lista popularnych kurortów uszeregowanych wg stref. Inaczej podzielone są jednak strefy dla biletów T-10, a inne dla Bonotren:

Lista stref biletu BONOTREN 10
Strefa Miejscowości
2 strefa El Masnou, Ocata
3 strefa Premia de Mar, Vilassar de Mar, Cabrera de Mar
4 strefa Mataro, Sant Andreu de Llavaneres, Caldes d’Estrac, Arenys de Mar, Canet de Mar
5 strefa Sant Pol de Mar, Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar
6 strefa Blanes
Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

Gdzie wysiadamy?

Wg upodobania. Pociąg zatrzymuje się w kilku miejscach w mieście, w tym m.in. Arc de Triomf czy Sants, ale centralnym miejscem cieszącym się największą popularnością będzie z pewnością Placa de Catalunya, która jest początkiem słynnego deptaka La Rambla.

Lotnisko El Prat – Costa Brava

W sezonie wakacyjnym Sagales oferuje bardzo częste połączenia z lotniska El Prat w Barcelonie do popularnych kurortów na Costa Brava. Linią 603/614 dojedziemy do Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar, Blanes.

Ceny biletów:

Bilety jednostronne:
Calella / Pineda de Mar – 9,8 euro
Malgrat de Mar / Santa Susanna / Blanes – 11,20 euro

Ceny biletów dwustronnych x 2

Rozkład jazdy wraz z godzinami znajdziecie poniżej.

4fc95e1efc2462b5d20f9a86e4af060ffcf9ce3e

Moventis – Sarfa

Kolejnym przewoźnikiem autobusowym jest Moventis – Sarfa. Tu w przeciwieństwie do Sagales firma skupiła się na kurortach wysuniętych dalej na północ od Blaes, czyli od Lloret de Mar aż po Cadaques.

Rozkład połączeń oraz ceny można sprawdzić na:

https://compras.moventis.es/es/trayectos-barcelona.html

Nocne przejazdy

Wszyscy planujący wracać w nocy z Barcelony (większość interesują połączenia właśnie w tą stronę) na wybrzeże mają możliwość skorzystania z linii N82, którą obsługuje Sagales.

Poniżej aktualny rozkład ważny od 1.06.2022 do 30.09.2022.

82866b9a8f2dedfd608373d848ad23a81059327d

Zobacz również

949 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Kupowaliście bilety że strony Barcy na mecz? Wysyłają na emaila 24h przed?

  Odpowiedz
  • Zwykle nawet trochę wcześniej.
   Ale tak, często to bilety można otrzymać dopiero podczas pobytu na miejsce.
   Nigdy nie było z tym żadnego problemu.

 • Proszę o podpowiedź,jakie bilety kupić na pociąg z Barcelony na wybrzeże Costa Brawa? Myślimy o Blanes ale nie wiem jaka miejscowość jest najbardziej warta odwiedzin.Jest nas dziesięcioro, sześć osób na pewno pojedzie,reszta nie wiem.Myślę o bilecie Bonotren 10,chyba bardziej się opłaca niż pojedyncze bilety?

  Odpowiedz
  • To zależy kiedy chcecie jechać, jeszcze w grudniu?
   Do końca roku istnieje możliwość wyrobienia zerowego biletu na przejazdy pociągiem regionalnym, w tym linią R1. Funkcjonują również obniżone stawki za bilety T-Casual.

   Jeżeli jednak planujecie wyjazd w kolejnych miesiącach, to w przypadku Blanes lepiej niż Bonotren wyjdzie T-Casual na V strefę za 45,05 euro. Ale to pod warunkiem, że każda osoba wykorzysta te 10 przejazdów. W przeciwnym wypadku bardziej elastyczny będzie właśnie Bonotren. Trzeba g będzie kupić w opcji na VI strefę za 47,75 euro.

 • Witam, pomocy – Będziemy w 4 dorosłe osoby czerwcu 23 w Loret de Mar. Chcemy sie dostac do Barcelony i z powrotem. Chcieliśmy zobaczyc tez Monserrat, ale cena chyba jest niemala. Moge prosic o pomoc?

  Odpowiedz
  • Witaj Danuta,
   Najlepiej poczekać na początek maja jak pojawią się rozkłady autobusów Sarfa.
   Aktualnie bilety bezpośrednie kosztują 11,80 euro / osoba / 1 strona.

   Zawsze można jechać autobusem do Blanes i stamtąd bezpośrednio do Barcelony. Wychodzi najczęściej trochę taniej zwłaszcza przy 4 osobach, bo na połączenie koleją wystarczy wykupić 1 bilet T-Familiar na V strefę – koszt 40 euro. W tej cenie w cztery osoby pojedziecie pociągiem w jedną i druga stronę!

  • Cześć, jak dojechać wieczorem (przylot ok 21) do Blanes z lotniska el prat? Z góry dzięki za pomoc.

  • Tomek – pociąg R2N. Przesiadacie się na Sants na pociąg R1, który docelowo jedzie do Blanes. Zdążycie jeszcze o tej godzinie dojechać na miejsce w ten sposób.

 • Witam. Jak dojechać z Barcelony do Salou lub Port Aventura?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Można jechać pociągiem regionalnym R17.
   Dojeżdża on dokładnie na stację Salou – Port Aventura.
   Możesz nim jechać chociażby z Sants. Kursuje bezpośrednio z Barcelony kilka razy w ciągu dnia.
   Jeśli nie będą ci pasować godziny – można podjechać dowolnym regionalnym do Tarragony i stamtąd jest więcej połączeń do Port Aventura, bo to już bardzo blisko.

 • Dziękuje za info. Jest gdzieś dostępny rozkład jazdy R17?

  Odpowiedz
  • Najlepiej sprawdzić go bezpośrednio na stronie przewoźnika – rodalies.gencat.cat.

 • Dzień dobry. Pomocy… w jakich kurortach na Costa Brava są plaże, gdzie zejście do wody jest łagodne i w miarę długo płytkie….chcieliśmy jechać do Santa Susanna bo jednocześnie chcemy zwiedzić Barcelonę….ale już zgłupilałam… bo jak się czyta różne rzeczy to okazuje się że tam jest od razu zejście do wody na dużą głębokość np. 5 m…..
  Podpowiedzcie gdzie pojechać żeby była lagodna plaża, ale jednocześnie żeby był dojazd do Barcelony w miarę łatwy. Może być z przesiadką, ale nie z pięcioma….
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Dziękuję….a Tossa de Mar bądź Lloret de Mar?

  Odpowiedz
  • Plaże są oczywiście super, ale jak z głębokością po wejściu do morza – nie podpowiem. Może wypowie się ktoś, kto testował tutaj wchodzenie do morza 🙂

 • Dzień dobry.
  Chciałbym dojechać z Barcelony do parku rozrywki Marineland Catalunya w miejscowości Palafolls. Jak najprościej to zrobić:) Wg google maps można pociągiem R1 z Barcelony do Malgrat de Mar i dalej autobusem pod sam park. Całkowita podróż trwa około 2 godzin. Innym sposobem jest linia autobusowa 603 ze stacji Estación de Autobuses Barcelona Nord . Tu podróż trwa około 90 minut. Który transport będzie prostszy i jak z biletami. Wg rozpiski Malgrat de Mar to strefa 5? Ewentualnie autobusem to bilety kupujemy na dworcu autobusowym?
  Pozdrawiam Robert

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Robert,
   Zdecydowanie autobus z racji tego że jedzie bezpośrednio na miejsce pod Marineland.
   Koszt biletu to 7,35 euro, więc również bardzo rozsądnie.
   Bilety kupisz bez żadnego problemu w kasie na dworcu Estacio Nord.

 • Super. Dziękuję za podpowiedź:) A czy znajdę gdzieś rozkład jazdy linii 603? Oraz czy na dworcu w Barcelonie mogę kupić bilet w dwie strony niezależnie od godziny powrotu czy mogę kupić bilet pod Marineland. Jest tam dworzec z kasą?
  Pozdrawiam Robert

  Odpowiedz
  • Na stronie Sagales.com, bo to oni wykonują przewóz na tej trasie.
   Wydaje mi się że bez problemu kupisz bilet dwustronny już na Estacio Nord.
   Nie byłem jeszcze w Marinelandzie więc nie wiem jak tak wygląda sprawa z kupieniem biletu.

 • Witam w maju będę na Costa Dorada obowiązkowo chce odwiedzić Barcelonę, jaki pociąg mam wybrać jaki jest koszt i czas orientacyjny takiej podróży dla dwóch osób? Z góry bardzo dziękuje.

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Wszystko zależy w jakiej miejscowości.
   Przejazdy koleją są w bardzo dobrych cenach.
   Dla przykładu kurs z popularnego Sitges to Barcelony to 4,60 euro / osoba

 • Witam!
  Chciałbym dotrzeć z lotniska El-Prat do Calella pociągiem.
  Czy dobrze wykombinowałem:
  R2 Nord ze stacji Airport do Stacji Barcelona El-Clot Arago. Tam przesiadam się w R1 i jadę do Calella.
  Czy mam kupić jeden bilet z Airport do Calella, w którym będzie przejazd R2 i R1. Czy na każdy pociąg trzeba kupić oddzielny bilet?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie. Wystarczy jeden bilet na całą trasę,
   Pamiętaj, że R2N nie zawsze dojeżdża na Clot.
   Czasem na Passeig de Gracia zamienia się w R2S i wtedy trzeba się przesiąść właśnie na Passeig de Gracia na R2N, podjechać na Clot i tam ponownie przesiąść się na R1.

   Aby zapewnić sobie maksymalnie jedną przesiadkę, możesz przesiąść się na R1 na Sants.

 • Dzień dobry, w kwietniu wybieramy się do Malgrat de Mar. Jaka linia dojedziemy do Barcelony. Gdzie kupić bilet. Co warto jeszcze zobaczyc wokół tej miejscowości

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Bezpośrednio na miejsce pociągiem linii R1.
   Odjeżdża z wielu stacji w samej Barcelonie, w tym popularne Sants Estacio czy Plac Kataloński.
   Bilet musisz kupić wcześniej w automacie na stacji kolejowej lub w tradycyjnym okienku.

 • Dziękuję

  Odpowiedz
 • Witam.
  Po komentarzach widzę, że można tu uzyskać aktualne informacje. Mam pytanie dotyczące biletu powrotnego na pociągi podmiejskie. Według informacji na stronie (https://rodalies.gencat.cat/) it is equivalent to double the single ticket. Jak on działa? Jeśli w cenie jednego mam dwa bilety, to byłaby najtańsza forma dojazdu do Barcelony?

  Odpowiedz
  • Witaj Robert,
   Nie, po prostu nie ma tu zniżek na bilety dwustronne.
   Bilet w dwie strony to po prostu dwa jednorazowe bilety.

   W dalszym ciągu funkcjonuje jednak możliwość wyrobienia darmowego biletu na kolej regionalną na wybranej przez siebie trasie.

   Szczegóły: Nowy rok, nowe ceny biletów

   Koleje regionalne to najtańsza forma dojazdu do miasta.

 • Będziemy w Santa Susanna. Raczej będziemy często podróżować po okolicy (Calella, Blanes, Lloret, Tossa). Czy funkcjonuje tam jakiś bilet miesięczny lub wieloprzejazdowy, podobnie jak w Barcelonie? (Do Barcelony nie będziemy stamtąd dojeżdżać).

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 marca 2023 09:17

   Są bilety Bonotren 10 – przejazdowe. Trzeba kupić na wybraną strefę. Możecie również bazować na biletach T-Familiar czy T-Casual w opcji na odpowiednią liczbę stref. W waszym przypadku 2 – strefowe bilety wystarczą.
   Pamiętaj jednak, że do Lloret raz Tossa dostaniecie się połączeniem pociąg R1 do Blanes, a później autobusem Pujol. Na autobus osobne bilety – nie obwiązują tu bilety T-Casual czy T-Familiar.

  • Dziękuję. Czytam o Bonotren ale pisze że w 2023 roku nie będą w sprzedaży… Chyba że coś się zmieni do lata. Ale jeszcze mam pytanie o te bilety T-familiar, T-usual. Czy na autobusy Sagales też obowiązują? Zastanawiam się czy nie kupić po prostu T-usual na 2 strefy i spokojnie będziemy mogli jeździć od Santa Susanna między Calella aż do Lloret. Będziemy z dziećmi więc nawet trasa autobusem z S.Susanna do Malgrat byłaby ułatwieniem 🙂

  • Tak, wszystko dlatego, że wprowadzono te darmowe bilety na przejazdy koleją i zawieszono sprzedaż Bonotren.
   Jak skończy się program, np. w połowie roku, mogą te bilety wrócić.
   Tak, T-Casual i T-Usual czy T-Familiar działają również w Sagales – przewoźnik również znajduje się w zintegrowanej sieci.

  • Jesteście super! Jeszcze jedno pytanie bo nie mogę się tego doszukać na mapach stref. Czy z Santa Susanna do Lloret to jest strefa 1? Czy 2?

  • Nie możesz doszukać, bo Lloret jest już poza strefami zintegrowanego systemu ATM 🙂

  • Czyli do Lloret musimy mieć zwykły bilet na przejazd, a nie T-familiar, dobrze rozumiem?

  • Tak, nawet autobusy Moventis (Pujol), które kursują między dworcem kolejowym w Blanes, a Tossa i Lloret, nie akceptują tych zintegrowanych biletów.

 • Witam, Chciałam z koleżanką przylecieć w drugiej połowie kwietnia do Malgrat de Mar i podjechać do Tossa de Mar oraz Barcelony. Szukałam na różnych stronach, wpisując Blanes czy Santa Susanna jako miejsce początkowe to i tak nie znajduje mi żadnych połączeń 🙁 Proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Wszystko dlatego, że między miejscowościami na wybrzeżu można przemieszczać się wygodnie pociągiem R1. Dojeżdża on jednak maksymalnie do Blanes, stąd dalej – do Lloret czy Tossa de Mar trzeba jechać spod dworca autobusem.

  • Z Santa Susanna / Malgrat / Blanes do Barcelony jedzie pociąg, bezpośrednio. A żeby dostać się do Lloret de Mar to trzeba pojechać pociągiem do Blanes a dalej autobusem. Można też popłynąć statkiem.

 • Będę w Malgrat się Mar w lipcu. Chciałabym kupić bilet na autobus turystyczny w Barcelonie dobowy łącznie z biletem kolejowym z Malgrat do Barcelony i powrotny. Słyszałam że są takie bilety. Czy w kasie Malgrat się Mar otrzymam taki bilet? czy gdzieś w internecie?

  Odpowiedz
  • Taki bilet kupisz na miejscu.
   Nie da się go wcześniej zarezerwować online.

 • Witaj, mam pytanie, ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi a wybieram się w najbliższym czasie na Costa Brava ok 8 dni. Chcę wykupić bilety t usual (obniżka ok 47 euro), ponieważ będziemy dojeżdżać do Barcelony. Czy bilet t usual wykupiony na 4 strefy będzie ważny także na kolej zębatą na Montserrat i Monistrol?

  Odpowiedz
 • Witam, jestesmy własnie w Pineda de Mar , jak najlepiej dostać sie do Barcelony i z powrotem?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Zdecydowanie pociąg R1.
   Jeździ co 30 minut i dojedziesz nim bezpośrednio do ścisłego centrum – możesz wysiąść np. na placu katalońskim.

 • Dzień dobry, mam pytanie, czy ze stadionu espaniolu można się dostać w godzinach nocnych do miejscowości Calella? Sprawdzałam połączenia ze stacji Cornella bo wydaje się być najbliżej. Będę w maju i nie widzę połączenia powrotnego później niż o 21. Czy w ogóle jest jakaś inna opcja czy po prostu nie został jeszcze podany rozkład jazdy pociągów? Czy lepiej w godzinach wieczornych tam się nie wybierać?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Ania,
   Można, ale najlepiej dość d stacji kolejowej El Prat de Llobregat.
   Tam wsiadasz do pociągu R2 i przesiadasz się na Sants na R1 do Calella.
   Ostatnie pociągi R1 z Sants odjeżdżają 22:55, więc spokojnie wieczorem dojedziesz.

  • Pięknie dziękuje za szybką odpowiedz. Obawiam się że trochę to nie rozwiąże mojego problemu jak mecz np będzie się kończył Ok 23 wtedy pociąg dopiero nad ranem. Rozumiem że innych opcji nie ma, jak np jakieś autobusy ?

  • Jest nocny N82.
   Najpopularniejszy wśród osób wracających z meczów na wybrzeże.
   N82 zatrzymuje się również w Calella.
   Odjazdy z Passeig de Gracia 6 – Casp lub z Pl. Tetuan, 38-39.

  • Ostatnie pytanie mam nadzieje 😊jak z tego stadionu najlepiej się dostać w nocy na powyższe przystanki autobusów nocnych? I czy bilet Ew darmowy, który chciałabym wyrobić na trasie calella-Barcelona-calella również będą obowiązywać czy na terenie Barcelony lepiej kupić sobie t-familiar na 1 strefę ?

  • Beata & Tomek
   8 maja 2023 19:57

   Nocny N13 na plac kataloński. Stamtąd na nogach parę kroków na przystanek, skąd odjeżdża N82 🙂
   Nie, te bilety obowiązują tylko na pociąg.
   Na poruszanie się po mieście kupujesz T-Familiar na I strefę.

 • Cześć!
  Proszę o podpowiedź, będziemy niebawem przez kilka dni w Pineda de Mar i chcemy przez 4 dni dojeżdżać koleją do Barcelony Estadio de Franca w liczbie 7 osób tam i z powrotem? Jaki bilet kupić na te 4 dni, będzie miał każdy po 8 przejazdów, w tym jest 4 dorosłych i 3 dzieci? Ponadto co się bardziej opłaca w Barcelonie na te 4 dni..Karta Hola Barcelona czy Barcelona Card? Chcemy taką na max przejazdów na wszystkie środki transportu włącznie z kolejkami linowymi? Żeby się nie martwić kupowaniem biletów i dającą ulgi do muzeów?
  Serdecznie pozdrawiam i proszę o podpowiedź

  Odpowiedz
  • Cześć Kuba,
   Aktualnie przy promocji na darmowe przejazdy koleją, najsensowniejszym rozwiązaniem w waszym przypadku jest:
   1) Wyrobienie darmówki na pociąg. Bilet jest powiązany z numerem dowodu osobistego, wyrobisz go w Barcelonie np. po przylocie, a jeśli jedziecie z biurem podróży i macie transfer do Pinedy, to w Pineda w tradycyjnym okienku. Kaucja za taki bilet to 10 euro, więc za 10 euro / osoba kursujecie bez limitu na trasie Pineda – Barcelona.
   2) Tak, Barcelona Card daje zniżki do wielu miejsc, ale bardzo się opłaca dla osób, które maksymalnie zwiedzają muzea. Kilka kluczowych atrakcji, jak Camp Nou czy Sagrada Familia nie są objęte zniżkami. Jednak na Casa Batllo, Amatler, La Pedrera jak najbardziej tak, więc jeśli chcecie te miejsca zwiedzić, jak najbardziej.
   Ew. sama Hola + kupowanie pojedynczych biletów.

   Nie ma karty, która obejmuje wszystkie kolejki, bo tylko szynowa na Montjuic jest w cenie, natomiast zabytkowa kolejka z portu oraz Teleferic są tak czy siak dodatkowo płatne.

 • Witaj,
  Dzięki Tomek za szybką odpowiedź.
  Ad 1. Jedziemy kamperem i mamy bazę na campingu w Pineda de Mar! Ok. więc wyrobimy sobie w okienku na dworcu w Pineda! Powiedz tylko, jeżeli możesz, czy ten darmowy bilet wtedy jest ważny na wszystkie rodzaje pociągów odjeżdżających z Pineda, czy tylko na R1? Czyli ten bilet po 4 dniach oddamy w kasie w Pineda, tak?
  Ad.2 Nie będzie czasu na zwiedzanie wielu muzeów, będziemy z 3 dzieci, więc bardziej chcemy im pokazać Tibidabo, Park Guell itd. Na Cam Nou idziemy na mecz, więc chyba Hola Barcelona bedzie lepsza,prawda? A czy masz gdzieś link ile kosztuje taka karta na 4 dni?
  Serdecznie pozdrawiam KUBA

  Odpowiedz
  • 1) Z Pineda jeździ tylko linia R1 – pociąg kursuje między Barceloną, a Blanes. Kupujesz go na konkretną trasę, czyli właśnie Pineda – Barcelona i korzystasz z tej linii R1.
   2) Tak, zdecydowanie z dzieciakami odpada.
   Pewnie – szczegóły znajdziesz tu – Hola Barcelona.

 • Dzień dobry, wybieramy sie do Hiszpanii na wakacje. Myslałam o Blanes lub Santa Susana, Co polecacie? Skąd lepszy dojazd do Barcelony i Girony? Która miejscowośc ciekawsza? W ubiegłym roku byliśmy w Calella…. pięknie było. Podpowiedzcie coś.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   19 kwietnia 2023 10:37

   Dzień dobry,
   Nie podpowiemy jeśli chodzi o różnice estetyczne, natomiast Santa Susanna bliżej Barcelony i stacja na wybrzeżu.
   W Blanes stacja kolejowa jest po zachodniej stronie miasta i trochę trzeba do niej dojść w zależności od miejsca zakwaterwania.
   Jeśli szukasz czegoś blisko morza, a jednocześnie łatwy dojazd d Barcelony – Santa Susanna.

 • Dzięki za odpowiedź, a proszę podpowiedz jeszcze jak wrócić na camping do Pineda de Mar po meczu Barcy, który jest o 21.00 a jak wiadomo R1 po zakończeniu meczu już nie jeździ? Czym dostać się z powrotem z miasta nocą?
  Ewentualnie, czy gdzieś pod Camp Nou można zaparkować kamperem?

  Odpowiedz
  • Linia nocna N82.
   Najpopularniejsza wśród wracających po meczu.
   Odjeżdża z Passeig de Gracia – 6 – Casp.
   00:15, 01:10, 02:00 i dalej.

   Jeśli chodzi o samochód, to sprawdź ostatni parking opisany we wpisie Parkingi P+R w Barcelonie.
   Nie wiem jednak jak wygląda sprawa z kamperami.

 • Cześć
  Czy darmowe bilety na pociąg Barcelona – Pineda maja określoną ważność? Czy dobrze zrozumiałam że na np.na stacji Sants proszę o darmowy bilet na ten pociąg, płacę kaucję 10 euro za osobę, dojeżdżamy do np. Callela, gdzie mamy noclegi, a potem przez kolejne dni mogę na tym bilecie zwiedzać Costa Brava i na koniec wrócić do stacji Sants, oddać bilet i odebrać kaucję?
  Bardzo proszę o odpowiedź i może link do strony gdzie jest podana informacja od kiedy do kiedy jest taka promocja na pociąg, i ile dni ważny jest taki bilet. Wielkie dzięki.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Bilet wyrabia się na konkretną trasę, czyli np. Pineda – Barcelona.
   W założeniu po prostu ten program jest dla osób, które np. dojeżdżają do pracy na tej samej trasie i ma zachęcić ich do korzystania z pociągów regionalnych.
   Ważność bilet jest określana w trzech semestrach, Pierwszy trwa d stycznia do końca kwietnia.
   Drugi rozpocznie się od 1 maja i będzie trwał do końca sierpnia, więc jeśli jedziesz na przełomie kwietnia i maja, trzeba będzie wyrobić dwa takie bilety.

   Szczegóły o stronie kolei regionalnych – https://rodalies.gencat.cat/ca/detalls/article/Prorroga-Abonament-Gratuit

 • Podpinam sie pod temat biletu Rodiales – gdzie na lotnisku mozna go kupic? Jaka opcje ( nazwe ) wybrac w automacie zeby otrzymac ten bilet?

  Odpowiedz
  • Wyrobisz do w okienku na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.
   Jeśli nie w tradycyjnej formie, to na stronie internetowej Renfe, ale procedura jest dość męcząca i są z tym problemy, więc zdecydowanie polecam zrobienie tego na miejscu.

 • I gdzie oprocz lotniska mozna go kupic, czy na stacji Sants rowniez? Bede chciala dostac się z Castelldefels do Santa Susanna, mam bilet T-Usual, na ktorym dojade do Sants lub Placu Katalonskiego autobusem, czy moge tam kupic bilet na Rodiales o ktorym mowa ( 10euro )? Obejmuje on rowniez linie R2, czy tylko R1?

  Odpowiedz
  • Na wszystkich stacjach, gdzie są tradycyjne „okienka”.
   Na tego typu stacjach jak Sants tego typu punkty są otwarte cała dobę.
   Obejmuje oczywiście również linie R2, R2N czy R2S.

 • Sebastian
  5 maja 2023 09:34

  Cześć,
  Będę 20 maja na meczu Barcelony z synem. Mecz zaczyna się o 21 więc powrót do Santa Susana tylko N82. Czy trzeba wcześniej kupić bilet czy bezpośrednio w autobusie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Autobus jest bardzo oblegany, ale większość osób kupuje bilety w autobusie.

 • Cześć Tomku
  Jaka jest najlepsza opcja dojazdu z Malgrat de Mar do Girony, ale do centrum miasta, które też wraz z żoną chcemy zwiedzić? Czy pociąg R1 do Macanet – Massanes, a dalej przesiadka na pociąg R11 jest dobrym wyborem, czy też może jest bezpośredni autobus ? Połączenia, które można znaleźć w Internecie są w zasadzie na lotnisko Girona! Dzięki za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 maja 2023 07:51

   Cześć Darek,
   Dokładnie, większość połączeń będzie przez Maçanet-Massanes, ale znajdziesz również godziny, gdzie pociąg będzie jechał bezpośrednio!
   Od po prostu w trakcie przejazdu zmienia się w RG1 i bez przesiadania dojedziesz na dworzec kolejowy w Gironie.
   Takie połączenia są średnio co 2h.

 • Dzień dobry
  Jak najlepiej się dostać z Santa Susanna i jaki najlepiej bilet kupić do Barcelony, rodzina 2+1.
  Dziękuję z góry za podpowiedz.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 maja 2023 05:45

   Pociąg.
   Linią R1 dojedziecie do samego centrum Barcelony.
   Dziecko nie będzie miało tu zniżek, cena biletu jednorazowego to 5,5 euro.
   Jeśli zamierzacie zrobić jednodniowy wypad, to takie rozwiązanie będzie najwygodniejsze.

 • Dzień Dobry w niedziele 21.02. wyjeżdżam na tydzień do Barcelony wraz z grupą znajomych. Mieszkanie zarezerwowałam w mieście Terrassa. Chcemy codziennie dojezdzac do Barcelony na zwiedzania. Jaki bilet na komunikację najlepiej zakupić. Dziękuję za odpowiedź.
  Asia

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Na linię R4, którą będziecie dojeżdżać do miasta, możecie wyrobić sobie bilety Ab.recurrente.
   Dzięki temu płacąc kaucję 10 euro bezpłatnie będziecie mogli podróżować na tej trasie.
   Taki bilet kupisz na stacji w Barcelonie lub w Terrassa.

 • Na początku czerwca będziemy w Calella, chcielibyśmy zwiedzić Sagrada Familia, Park Guell, Barcelonetta. Z tego co wiem dostaniemy się kolejką, przystanek- Barcelona El Clot Argo /Sagrada Familia/ jakie bilet powinnismy wybrać ? Jak dotrzeć do pozostałych miejsc? Czy również dostaniemy się kolejką? Czy w tym okresie bilety nadal będą darmowe?

  Odpowiedz
  • Tak, cały kolejny kwartał obowiązuje te darmowe przejazdy, stąd można taki bilet wyrobić na połączenie koleją z Calella do Barcelony. W samej Barcelonie jeśli chodzi o przemieszczanie to T-Casual bądź T-Familiar wyjdą was najlepiej i najbardziej elastycznie.

   Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej

 • Krzysztof
  17 maja 2023 19:52

  Witam. Jutro wylatujemy do Barcelony z noclegami w Pineda de mar. Pytanie: czy na El Prat wyrabiam bilet zerowy na trasę El Prat- Pineda i korzystam z niego dowoli na tej trasie przesiadając się z R2 do R1 czy też bilet może być przypisany tylko do jednego nr linii np. R1 Sants- Pineda a na połączenie z lotniskiem trzeba kupić bilet oddzielny na R2?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Na lotnisku wyrobisz bilet na całą trasę i już z lotniska będziesz mógł korzystać z tego biletu.

 • Krzysztof
  18 maja 2023 16:48

  Na stacji pani w okienku powiedziała że ten bilet jest ważny tylko dla Hiszpanów

  Odpowiedz
  • W każdym mówią inaczej ale słyszałem już o tych wersjach.
   W aplikacji Renfe Cercanias każdy może może taki bilet wyrobić.

  • Czy każdy musi mieć swoją aplikację? Czy mogę kupić z jednej dla kilku osób? (kilka biletów oczywiście)

  • A, tego nie próbowałem.
   Wydaje mi się jednak, że można po kolei przez aplikację kupować te bilety.

 • czyli jeśli dobrze Was zrozumiałam kupując bilet ab.recurrente w aplikacji mogę z niego korzystać dowolną ilość i podróżować pociągiem z Santa susanna do Barcelony nie dokupując już innych biletów?
  a czy wchodząc do pociągu muszę go każdorazowo skasować w jakiś sposób?
  i czy mogę jakoś wyrobić taki bilet dla dzieci czy dzieci już na innym bilecie muszą jeździć?

  Odpowiedz
  • Tak,
   Kasujesz tylko raz przy wejściu na peron.
   Każda osoba powinna posiadać swój własny bilet, łącznie z dzieciakami.

 • Znalazłem komunikat o przesiadce do autobusu na odcinku Ocata El Masnou z powodu remontu. Czy można to potwierdzić?

  R1 Estació d’Ocata tancada per reforma integral.
  S’ha establert un servei llançadora d’autobusos entre Ocata i El Masnou /// R1 Estación de Ocata cerrada por reforma integral. Se ha establecido un servicio lanzadera de autobuses entre Ocata y El Masnou.

  Odpowiedz
  • Tak, jest to komunikat z początku marca i w dalszym ciągu aktualny. Po prostu na stacji w Octa trawają kompleksowe prace i jest nieczynna.

 • Będę w czerwcu w Pineda de Mar, hotel mam przy samej stacji kolejowej, jaki bilet najlepiej wybrać dla 3 osobowej rodziny (2 dorosłych i 16-latek) do zwiedzenia Barcelony (gdzie wysiąść żeby było najbliżej Sagrada Familia i promenady Las Ramblas oraz zwiedzenie stadionu Camp Nou.
  Być może, że podzielę to na dwa dni więc proszę o informację czym się dostać, jaki bilet kupić i gdzie wysiąść najbliżej tych miejsc.
  Czy lepiej skorzystać z innego środka transportu np. autobusu?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 maja 2023 09:11

   Zdecydowanie pociąg.
   Jeździ co 30 minut, będzie najszybciej, najtaniej, najwygodniej.
   Wysiadasz na placu kataloński, skąd rozpoczyna się słynna Rambla.
   Jeśli chcesz zacząć od Sagrady, możesz wysiąść na Clot – będzie stąd niewielki spacerek.

   Taki przykładowy program dla przyjeżdżających z wybrzeża możesz znaleźć tu:
   Barcelona w 1 dzień
   Barcelona w 2 dni

   Możecie na dojazdy zainwestować w 4 – strefowy T-Familiar. Macie na nim 8 przejazdów i w trójkę korzystacie z jednego biletu. Kasujecie go po prostu trzy razy na stacji w Pineda, a potem trzy razu na powrocie z Barcelony. Kosztuje 35 euro.

   W samej Barcelonie możecie kupić T-Familiar na I strefę i analogicznie się przemieszczać kasując trzy razy podjeżdżając np. metrem na Camp Nou czy w inne części miasta.

 • Będziemy 8 czerwca w Calella, chcemy wybrać się koleją do Barcelony dwa razy. Pierwszy wyjazd trasa Calella-Barcelona /Arc de Triomf/, następnego dnia Calella-Barcelona /El Clot Argo/, w grę wchodzą tylko te dwie trasy. Będziemy grupą 10 osób. Jakie bilety wyjdą nas najtaniej? (8 osób dorosłych, dzieci 5, 13 lat).

  Odpowiedz
  • Jednak będzie nas więcej 12 osób /10 osób dorosłych plus 2 dzieci 5, 13 lat / z góry dziękuje za informacje.

  • Nie ma znaczenia czy dzieci czy dorośli, bo i tak płacą za przejazdy 🙂
   Jeśli dwa razy, to każdy potrzebuje czterech przejazdów.
   Z tego względu dobrałbym was w pary – na jedną parę kupujecie T-Familiar na IV strefę, na którym macie 8 przejazdów.

   Taki bilet w wersji na IV strefę kosztuje 35 euro, co daje 17,50 euro / osoba.
   Oczywiście w ramach tego przejazdu po przyjeździe do Barcelony można się jeszcze ew. przesiąść na metro.

  • Czy może lepiej wyrobić /jeżeli się uda/ darmowe przejazdy? Wtedy wyszłoby 10 euro od osoby i skorzystamy na dwa przejazdy?

  • Jak najbardziej, to zawsze wyjdzie najtaniej pod warunkiem, że uda ci się takie bilety zakupić.
   Aktualnie na miejscu praktycznie to niemożliwe.

  • Dlaczego aktualnie jest to niemożliwe? Czy jest jakaś aplikacja gdzie można je wyrobić?

  • Dlatego, że obsługa sprzedaje te bilety tylko dla rezydentów.
   Aplikacja w której można kupić taki bilet to Renfe Cercanias.
   Zakupiony w apce bilet wymienisz na Ab.Recurrente w automacie na podstawie otrzymanego kodu QR.

 • Jak najlepiej dojechać z toru F1 do Castelldefals i odwrotnie – oraz z Castelldefals do La Rambla.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, jak dostać się z Malgrat de Mar do Montserrat?

  Odpowiedz
 • Jak najlepiej dojechać z Pineda de Mar do Monserat ?
  Czy warto jechać autem ?

  Odpowiedz
  • Oczywiście samochodem zawsze wygodniej, bo to kawałek drogi.
   Pamiętaj jednak, że na szczycie mocno ograniczona liczba miejsc parkingowych – bardzo duży parking znajduje się przy stacji kolejki Cremallera, którą wjedziesz na szczyt.

   Jeśli chodzi o komunikację miejską, to musisz dojechać do Barcelony pociągiem R1 – na Sants. Stamtąd spacerem na plac hiszpański i stamtąd podróż do Montserrat.

   Szczegóły: Montserrat – dojazd z Barcelony

 • Hej,

  czy mogę prosić o wskazówki jak dojechać z lotniska w Gironie do LLoret de Mar? coś tam szukałam i znalazłam na Sagales ale na stronie Moventis cięzko mi się połapać bez znajomości hiszpańskiego…a po ang niestety nie obsługuje. Lądujemy 14 września o 11.15

  Odpowiedz
 • Pociąg MD z Flaca do Barcelony również można wyrobić jako dojazd z wybrzeża do Barcelony za 10e/osoba?

  Odpowiedz
  • Tak, ale to już połączenie w regionie Katalonii i tutaj kaucja wynosi 20 euro.

 • Witam,
  Czy stadion Camp Nou jest czynny do zwiedzania w czerwcu ?

  Odpowiedz
  • Jest, ale zmienia się forma zwiedzania ze względu na remont
   Teraz przede wszystkim otwarte jest nowe, multimedialne muzeum, co ma być główną atrakcją dla kibiców w tym czasie.

 • Czy możecie również polecić biuro, z którego warto skorzystać, aby jak najwięcej zwiedzić i zobaczyć w Barcelonie.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   15 czerwca 2023 06:24

   Poza polską firmą seeplaces.com nie znamy żadnego biura na miejscu, które organizuje tego typu wycieczki.

 • Mam pytanie czy jadąc z Malgrat de Mar do Blanes pociągiem R1, przesiadając się na dworcu w autobus jadący do centrum miasta. Czy muszę kupić bilet czy mogę kontynuować podróż na bilecie z pociągu?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   15 czerwca 2023 06:30

   Jeśli kupujesz bilet na pociąg, to w autobusie kupujesz kolejny bilet.

 • Ok. dziękuję za odpowiedź. To jeszcze dwie kwestie. Czy w linii autobusowej nr 603 i w pociągu R1 na trasie Malgrat del mar – Blanes mogę korzystać z biletów TBM na I strefę np. T-Casual?
  I jeszcze jedno mając bilet T-Casual na I strefę, mogę z tego samego biletu korzystać zarówno na trasie opisanej powyżej, jaki przemieszczając się po samej Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 czerwca 2023 06:54

   Dokładnie, jadąc z Malgrat do Blanes pociągiem R1 korzystasz z T-Casual na I strefę.
   To samo dotyczy przemieszczania się w samej Barcelonie.
   Linia 603 to Sagales o ile się mylę, a ten przewoźnik również współpracuje w ramach zintegrowanego systemu komunikacji, więc zadziała karta T-Casual i teoretycznie pociąg + autobus zrobisz na jednym przejeździe.

 • Hej,
  Będę z rodziną w Pineda de Mar planuje podróż na Camp Nou pociągiem ,proszę o pomoc w zakupie biletów dla rodziców i dziecka ( 15 lat ) oraz informację na jakiej stacji mam wysiąść aby dojechać do miejsca docelowego ( czyli Camp Nou ) Proszę również o informację gdzie najlepiej zakupić bilety wejścia na stadion ( na miejscu czy online ) z góry dzięki

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 czerwca 2023 06:58

   Bilety na pociąg kupujesz na stacji. W przypadku jednorazowego wypadu bilety jednorazowe.
   Wysiadacie na Sants i stamtąd już najlepiej na nogach na sam stadion.
   Bilety na miejscu kupisz w kasach, lub wcześniej online.
   Kupując bilety możesz skorzystać z linków na naszej stronie – Camp Nou.

 • Dzień dobry, czy mogliby Państwo mi pomóc? w czerwcu z LLoret De mar ( Av. Vila de Tossa )chciałabym pojechać pociągiem do Barcelony by zobaczyć stadion Camp Nou oraz Sagrada Familia i oczywiście wrócić do hotelu w Lloret de MAr. Będzie nas 6 osób – 5 dorosłych oraz jedna 10 latka. Czy podpowiedzieliby Państwo jak zaplanować taką wycieczkę i jakie bilety wybrać , by było najkorzystniej ?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Możecie kupić bilet T-Familiar na V strefę i wykorzystać 6 przejazdów do Barcelony.
   Zostaną wam na bilecie 2, więc dwie osoby wykorzystają go na powrocie, a 4 dokupicie pojedyncze. Tak będzie najlepiej.
   Oczywiście wygodnie możecie jechać autobusem bezpośrednio z Lloret do Barcelony, ale koszt biletu będzie trochę wyższy.

 • Zauważyłem, że są zniżki dla studentów oraz osób niepełnosprawnych przy zakupie niektórych atrakcji (stadion Camp Nou, Park Guell), ja z żoną mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, a syn jest uczniem z lekkim stopniem niepełnosprawności, w związku z tym możemy liczyć na jakieś zniżki?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team