Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej Barcelona Card. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).
UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Pociąg R2N – pociąg nie jeździ bezpośrednio, ale jest to często wykorzystywany sposób. Pociąg jeździ co 30 minut i wystarczy i jedzie w stronę Barcelony. Dlatego na stacji El Prat de Llobregat przesiadamy się na linię R2 i jedziemy w stronę Castelldefels

Mimo przesiadki cała podróż w taki sposób odbywa się w ok. 30 minut..

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1440 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć,
  11.11.2012 ze znajomymi wybieramy się do Barcelony. Przylot mamy na lotnisko El-Prat a hotel przy Avenida Diagonal. Jak najłatwiej dostać się do tego miejsca? Wdziałam, że np możnaby było pójść na metro L9S i dalej na L3, ale czy ten przejazd byłby na jednym bilecie? (zakładając, że nie bierzemy Hola Barcelona).
  Z góry dzięki za odp 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, ale pamiętaj, że na metro L9S, jeśli nie macie Hola Barcelona, obowiązują osobne bilety.

   Jeśli planujecie zakup biletów T-Casual czy T-Familiar, można pojechać pociągiem R2N z lotniska, a następnie przesiąść się na zieloną linię metra L3. Wysiadacie np. na stacji Diagonal.

   Ta arteria jest niesamowicie długa, więc wszystko zależy od tego jaki macie adres.
   Całą trasę – pociąg + metro zrobicie na jedynym przejeździe biletu T-Casual.

 • Cześć,
  Przylatuję do Barcelony na El-Prat 24.11.2021 o 23:10, wylot też z El-Prat 28.11.2021 o 07:45. Oba loty Ryanair (doczytałam, że latają na Terminal T2). Zamierzam kupić Hola Barcelona. Proszę o pomoc jak najlepiej dojechać do hotelu Ibis Barcelona Plaza Glòries 22@ przy Ciutat de Granada oraz wrócić na lotnisko w niedzielę 28.11.2021. A ponadto proszę o informację z jakich jeszcze atrakcji, poza komunikacją miejską skorzystam wykorzystując kartę Hola Barcelona.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   18 listopada 2021 14:04

   Cześć!
   Hola Barcelona to karta na komunikację miejską, więc skorzystasz z metra, autobusów, tramwajów czy z kolei miejskiej.
   W Twoim przypadku zatem najlepiej będzie skorzystać z Hola Barcelona na 72h – od 25.11 do 28.11.

   Hola Barcelona nie działa na komunikację nocną, a przy Twojej godzinie przylotu będziesz z niej musiała skorzystać – co prawda metro kursuje wtedy do 24:00, ale zakładając czas na wyjście z lotniska, nie zdążysz dojechać do docelowego miejsca.

   Nocnym autobusem spod T2 – N16 lub N18 dojedziesz na Plac Kataloński. Na Placu przesiądź się na N11 – kierunek Badalona. Wysiadasz na przystanku Ciutat de Granada i stamtąd masz parę kroków do hotelu. Powrót na lotnisko w analogiczny sposób lub metrem, które rozpoczyna działanie od 5:00, a będziesz mieć do rana ważną jeszcze kartę Hola Barcelona. Musisz się wtedy przejść na stację Glories (czerwona L1) i pojechać na stację Torrassa – tam przesiadasz się na linię lotniskową L9S i dojedziesz nią prosto na lotnisko.

   Więcej o nocnych: Autobusy nocne

  • Dziękuję za informację. Mam jeszcze pytanie czy na nocne kursy z lotniska mogę zakupić T-Fmilar (przylatujemy w trzy osoby) czy tylko dojedziemy na jednorazowym bilecie (a właściwie na dwóch dla jednej osoby).
   Pozdrawiam

  • Beata & Tomek
   19 listopada 2021 06:19

   Możecie, ale zakup ich będzie problematyczny, bo automaty znajdują się na stacji metra / pociągu R2N, stąd trzeba by było pokonać drogę ok. 250 metrów w jedną i 250 metrów w drugą stronę. A nocne wyruszają w zasadzie spod terminala – przystanek znajduje się na prawo po wyjściu z T2.

 • Cześć.
  Mamy 2 przesiadki na El Prat i wypada nam nocleg w Barcelonie z 10-11 stycznia i 9-10 lutego. Lecimy w 2 osoby wiec łącznie 8 przejazdów. Idealny byłby T-Familiar ale niestety nie obejmuje przejazdów na El Prat.
  Co polecacie? Będę wdzięczna za sugestie.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Obejmuje, ale przejazd pociągiem R2N oraz autobusem miejskim 46 (kurs tylko do placu Hiszpańskiego).
   Pociągiem dojedziecie się do centrum miasta, a na wygodny Aerobus, który zatrzymuje się pod samym terminalem, obowiązują osobne bilety i żadna karta tutaj nie pomoże 🙂

 • Wielkie dzieki za info. 🙏🏻

  Odpowiedz
 • Hej
  Przylatujemy do Barcelony 28 stycznia o 20.50. Jak najlepiej dostać się do Sitges tego samego dnia, jesteśmy we trójkę – 2 dorosłe osoby plus 14 latka.
  Co najlepiej kupić jeśli chodzi o bilety, po dwóch dniach wracamy do Barcelony na zwiedzanie.

  Odpowiedz
  • O tej godzinie spokojnie dojedziecie pociągiem.
   Linia R2N z lotniska – przesiadka na El Prat de Llobregat na linię R2.
   Cała podróż to 45 minut.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   Na wyjazd we trójkę, jeśli później wracacie do Barcelony, najlepiej wyjdzie wam bilet T-Familiar na III strefę za 27 euro (zostaną wam jeszcze do wykorzystania dwa przejazdy, np. w samej Barcelonie).

   W przypadku biletów pojedynczych wydacie po prostu 6 x 4,6 euro, czyli lekko ponad 27 euro.

   Do Sitges dojedziecie również autobusem bezpośrednio z lotniska – Bus Garraf, ale autobus odjeżdża tylko spod T1. Musicie zatem po wyjściu z T2 podjechać darmowym shuttle busem pod Terminal 1. Autobus odjeżdża o 20:50, ale następny o 21:50. Pociągi dla porównania jeżdżą co 20 minut. Koszt jednorazowego biletu na autobus to 4,50 euro.

 • Witajcie. Jak z lotniska el Prat dostac sie na ulice Carrer den Gignas . Chcemy z lotniska jechac pociagiem Renfe na biletach T- familiar.
  Czy przy przesiadce na inny srodek lokomocji musimy ten bilet znowu skasowac?

  Odpowiedz
  • Nie, jeśli przesiądziecie się np na metro nie będziecie ponownie przechodzić przez bramki.
   W waszym przypadku możecie przesiąść się z pociągu na stacji Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jechać na stację Jaume I. Stamtąd macie już tylko kilka kroków na wskazaną ulicę.

 • Bilet na R na lotnisko
  15 stycznia 2022 18:12

  Hej, a w ogóle jednorazowy bilet działa na R2N? Mnie jak chciałem wrócić na lotnisko z Passeig de Gracia. To na bramkach mnie nie puścił. Musiałem kupować na w automacie kolejowym za €4.60.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   15 stycznia 2022 18:17

   Hej,
   Wszystko dlatego, że jeśli chodzi o zintegrowany system, to lotnisko jest w I strefie i bilety typu T-Casual, T-Familiar czy T-Dia pozwolą pojechać pociągiem na lotnisku.

   Ale jeśli chodzi o jednorazówki, to lotnisko jest w… 4 strefie kolei regionalnych. Dlatego bilet jednorazowy na kolej na tej trasie kosztuje 4,60 euro.

 • Dzień dobry, jak najwygodniej dojechać komunikacją miejską z lotniska El Prat do hotelu Holiday Inn Express, C. de Pallars 203? Z góry dziękuję za podpowiedź 🙂

  Odpowiedz
 • Super pomocna stronka. Gratulacje! Przylatujemy 18.02na El Prat około 19. Nocleg mamy na Ronda de Sant Pau naprzeciwko Plaça de Josep M Folch i Torres. Podróżujemy z córką na wózku inwalidzkim. Planujemy dostać się do Barcelony pociągiem na biletach T-Familiar. Czy to dobry pomysł w naszym przypadku? Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Dzięki za miłe słowa 🙂
   W przypadku tej lokalizacji chyba faktycznie najwygodniejszy będzie pociąg.
   Możecie przesiąść się na Passeig de Gracia na fioletową linie metra L2 i podjechać na stację Paral-lel, z której macie parę kroków do wskazanego przez ciebie miejsca.

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy tę trasę można przejechać na jednym bilecie? Na jaką strefę trzeba kupić taką 10 przejazdówkę? Bardzo serdecznie pozdrawiam.

  • Beata & Tomek
   7 lutego 2022 09:40

   Tak – cała trasa to jeden przejazd.
   10 – przejazdówka to bilet T-Casual, ale musi tu być bilet na każdą osobę – każda kasuje swój.
   8 – przejazdówka to T-Familiar, ten bilet możecie skasować kilkukrotnie w zależności od ilości osób, ale wychodzi ciut gorzej cenowo (cena pojedynczego wyższa, ale jest bardziej elastyczny).

   Do tego dochodzą jeszcze karty Hola Barcelona, czyli karnet na przejazdy na konkretną liczbę dni.

   Wszystko jest w ramach I strefy, więc wszystkie bilety kupujecie za I strefę z wyjątkiem biletów jednorazowych, bo tu już 4 strefa.

 • Zamierzamy przemierzyć Barcelonę na piechotę, także 8 przejazdów idealnie dla naszej czwórki. Dziękuję jeszcze raz.

  Odpowiedz
 • Cześć, chciałbym spytać czy bilet t- dia pozwala przejechać metrem z lotniska El-Prat do centrum i tego samego dnia wieczorem wrócić z centrum na lotnisko? Jak obecnie wygląda kwestia maseczek na otwartej przestrzeni? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 lutego 2022 10:29

   Cześć Wojtek,
   Tak, na T-Dia dokonasz podróży z lotniska do miasta oraz z powrotem (obejmuje jedną podróż w dwie strony metrem L9S).

   Od 10 lutego noszenie maseczek na zewnątrz nie będzie już obowiązkowe 🙂

 • Dzień dobry, piszę w kwestii dotarcia z lotniska El Prat do centrum, a dokładnie do hotelu blisko La Rambli (Carrer de Sant Pau), w jaki najlepszy sposób jest tam dotrzeć? Będziemy lądować ok. godziny 10 w sobotę, 12.02. Dziękuję z góry za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jeśli będziecie jechać pociągiem z lotniska – wysiadacie na Passeig de Gracia – możecie przesiąść się na zieloną linię metra i podjechać na Ramblę – np. stacja Liceu, lub dojść na nogach.

   Jeśli planujecie Aerobus – wystarczy podjechać na plac kataloński, czyli ostatnią stację autobusy i dojść na nogach 🙂

  • Czyli najlepszą opcją będzie właśnie pociąg i potem przesiadka na Passeig de Gracia? A czy trzeba będzie odbijać dwa razy bilet (np. T-Casual czy T-Familiar) czy odbędzie się to w ramach jednego przejazdu?

  • Odbędzie się w ramach jednego przejazdu. Przesiadając się na metro nie mijacie już żadnych bramek dlatego nie odbijacie ponownie biletu.

  • Bardzo dziękuję za pomoc i za Państwa stronę, która jest bardzo pomocna i daje dużo ciekawych informacji na temat Barcelony 😀

 • Dzien dobry, proszę o podpowiedź 😉 Jak z lotniska Barcelony El Prat mogę się dostać do stacji pkp Sants? Pociągiem planuję pojechać do Walencji prosto z lotniska w Barcelonie. Kompletnie się pogubiłam 😅

  Odpowiedz
 • 602 co to za linia ? (oznaczona czerwona na google).
  Czy na nią obowiązuje bilet T10?

  Odpowiedz
  • 602 to linia firmy Sagales.
   Jeździ z lotniska El Prat do Girony i dalej do Figueres.
   Działa T-Casual, ale w ramach strefy na którą masz kupiony taki bilet.
   Uwaga, nie można na tej linii podjechać np. z lotniska w Barcelonie na dworzsec Estacio Nord.
   Służy tylko osobom, które chcą się udać poza Barcelonę z lotniska.

 • Dzięki.
  Zakwaterowany będę miał w Calella w 4 strefie.
  Rozumiem jeżeli kupię bilet T-Casual (10 przejazdów) na 4 strefy to mogę z lotniska jechać bezpośrednio tą linia 602, nie musze korzystać z kombinacji R2N i R1.
  Zgadza się?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   18 lutego 2022 11:53

   Dokładnie tak jest 🙂
   Bilet T-Casual na IV strefę to 39,20 euro.

 • pociąg Barcelona-Madryt
  21 lutego 2022 23:03

  Witam. Z Barcelony do Madrytu pociągiem. Fajna cena.

  sobota, 23 kwietnia
  14.00 Barcelona-sants
  17.12 Madrid-puerta De Atocha

  AVE 03142 – Básico 4 o más
  Viajero 1: 4 o más 10,45 €
  Viajero 2: 4 o más 10,45 €

  Co znaczy 4 o mas?
  Pozdrawiam, Mariusz

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Oznacza to, że w danej taryfie jest 4 i więcej biletów.
   Na tych połączeniach w danej cenie jest po prostu tylko konkretna pula biletów, a kolejne są droższe.

  • Mariusz Gazda
   22 lutego 2022 22:29

   Witam. Chcę kupić bilet na pociąg na stronie Renfe i wychodzi taka informacja; El número de documento tiene un formato incorrecto. numer dowodu wpisałem tak ; DBC017792 i próbowałem ze spacją DBC 017792. I dalej nie przeszło.
   Proszę o pomoc. Mariusz .

  • Kupując bilet masz do wyboru DNI (hiszpański dowód osobisty), NIE (hiszpański dokument cudzoziemca) bądź pasaporte/document comunitario). Wybierasz właśnie opcje pasaporte, jak dowód kraju wspólnotowego. Powinien przejść zarówno nasz polski dowód, jak i paszport.

 • Strona jest super, a jeszcze lepsze to, że tak szybko odpowiadacie;)
  W poście jest info, że Hola Barcelona można odebrać w PIT na lotnisku. A czy gdybym zakupił online T-Familiar albo T-Casual i miał kod to go tam nie odbiorę tylko muszę iść na dworzec kolejowy?
  I drugie pytanie dot. samego T-Familiar (przyjeżdżam jutro w 3 os. o godz. 23:30 to na autobus nocny by się przydał): czy ja dobrze pojąłem, że jak go już zdobędę, to wsiadam do nocnego i po wejściu kasuje 3x więc zalicza mi 3 przejazdy, jak się przesiadam to znowu 3 razy kasuje, ale jeżeli nie upłynęło 75 min to mi nie pobierze kolejnych przejazdów? Czy mam 75 min na dotarcie do celu czy do ostatniego kasowania po przesiadce?
  Trzecie pytanie jadę na jednorazówce (czyli muszę kupić 3 szt) to jak się przesiadam na inny nocny to muszę kolejne 3 szt. kupić/skasować?\
  Wszystko dobrze czy coś pokręciłem?
  Dlaczego w Barcelonie UBER jest mocno ograniczony…?;)

  Odpowiedz
  • Cześć Łukasz, dzięki za miłe słowa.

   1) Karty Hola Barcelona – aktualnie odbieramy je z automatu na stacji metra / pociągu. Zaktualizowałem zatem wpis o odbiorze w punkcie informacji turystycznej.

   2) Dokładnie, karty T-Casual czy T-Familair zakupione online trzeba odebrać w automacie co wiąże się ze spory spacerem w dwie strony – o tej godzinie mija się to z celem. Bilety w pełni mobilne to bilety miesięczne dla mieszkańców miasta (T-Usual). Te turystyczne trzeba mieć w postaci tradycyjnego kartoniku.

   3) Dokładnie tak jak piszesz, odbijasz bilet trzy razy w autobusie, a potem przesiadając się robisz dokładnie to samo – nie policzy kolejnych przejazdów poza wcześniejszymi trzema.

   4) Bilet jednorazowy jest tylko na jeden przejazd danym środkiem komunikacji. Nie jest to bilet zintegrowany, stąd nie przesiądziemy się na nim na inny środek komunikacji.

   A z Uberem to cała powieść, która cały czas trwa… Aktualnie działa, ale wojny z korporacją taksówkarską trwają, niedawno miał miejsce kolejny duży strajk i blokowanie miasta.

  • Super konkretne info – dzięki jeszcze raz.

 • Cześć!
  Mam pytanie odnośnie Hola Barcelona:)
  Czy lepiej jest zakupić ja online czy na miejscu na lotnisku???
  Przylatujemy we dwójkę o 20 lądujemy, Czy będziemy mogli na tej karcie dotrzeć do dzielnicy Eixample Barcelona? I jakim środkiem najlepiej dotrzeć do Eixapmle? Pociąg czy może metro?
  Pozdrawiam Serdecznie

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Hola Barcelona – wszystko jedno, ale kupując online masz bilety tańsze o 10%.
   Przy droższych wersjach robi to różnicę.
   Eixample to duża dzielnica. Wygodnie tam dotrzeć pociągiem ze względu na bezpośredni przejazd na stację Passeig de Gracia. Oczywiście na pociąg R2N z lotniska działają również karty Hola Barcelona.

   Korzystając z metra, musisz się przesiąść, a sama przesiadka zabiera zawsze trochę czasu.

 • Super dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc 👊🤝
  Chciałabym zaliczyć mecz Barcy na Camp Nou 😉 Może doradzicie gdzie najlepiej zakupić bilet? Mecz u siebie z Sevilla 👌czy w ogóle jest szansa na bilety? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc👊

  Odpowiedz
  • Rafał – pewnie!
   Bilety na oficjalnej stronie klubowej – fcbarcelona.com.
   Z tego co sprawdzałem to praktycznie na całym stadionie są dostępne wolne miejsca – końca się te najtańsze za bramkami na samej górze.

 • Dzięki wielkie 👊👌 Pozdrawiam🙂

  Odpowiedz
 • Dzień dobry 😀 super, że trafiłam na Twoją stronkę. W poniedziałek lecimy do Barcelony dlatego i ja dopytam o dojazd do hostelu Som Nit Triomf w centrum miasta Doczytałam, że łatwo dojechać tam metrem. Czy możesz mi podpowiedzieć jak dotrzeć do metra i gdzie kupić bilety. Będę wdzięczna 🙃

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, możesz dojechać metrem, ale na metro z lotniska obowiązują osobne bilety.

   Szczegóły: Metrem z lotniska El Prat do miasta

   Posiadacze kart Hola Barcelona poruszają się metrem z lotniska w cenie. Wtedy wystarczy przesiąść się na sacji Torrassa na czerwoną linię metra L1 i dojechać na stację metra Urquinaona, skąd macie parę kroków pod wasz adres.

  • Bardzo dziękuję, miłego dnia ☀️

 • Teraz pomyślałam, że źle zadałam pytanie 🤷 powinno brzmieć, jak najlepiej dojechać do naszego miejsca Som Nit Triomf z lotniska 🙏

  Odpowiedz
  • Hmmm 🙂 Ciężkie pytanie, bo:

   1) Bezpośrednio Aerobus na Plac Kataloński. Wygodnie, bo bez przesiadek, ale z placu katalońskiego do przejścia 750 metrów. Na Aerobus specjalne bilety za 5,9 euro.

   2) Pociąg R2N – kompromis, bo można jechać tu na popularnych biletach T-Casual czy T-Familiar, ale przesiadka na Passeig de Gracia na żółtą linię metra i podjechanie na stację metra Urquinaona. Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe T-Casual czy T-Familiar, więc to najbardziej budżetowa wersja.

   Można oczywiście podjechać pociągiem R2N z lotniska na Passeig de Gracia i nie przesiadać się – iść po prostu na nogach. Ze stacji gdzie dojeżdża pociąg 1,3 km, ale uwierz, że przesiadka na metro L4 na ten stacji to kilkuset metrowy spacer w podziemiach 🙂

   3) Wyżej wspomniane metro, ale opłaca się tylko pod warunkiem, kiedy planujecie zakup kart Hola Barcelona. W przeciwnym razie strata pieniędzy – wolałbym jechać Aerobusem.

 • Wow, jesteś nieoceniony. Jestem pod wrażeniem nie tylko odpowiedzi dla mnie ale ogólnie. Gratulacje.

  Odpowiedz
 • Cześć. Lądujemy ze znajomymi na lotnisku Barcelona el Prat, a nocleg mamy Dènia, 34, Barcelona. Jak najłatwiej dostać się tam z lotniska? Na jakim przystanku należy wysiąść? Z góry dziękuje 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Ania,
   1) Aerobus – jedziecie bezpośrednio z lotniska na Plac Kataloński. Tam wsiadacie w linie L6 lub L7, którą dojedziecie na stację Gracia. Na Aerobus obowiązują osobne bilety, a później na metro to jak planujecie – czy zakup kart Hola Barcelona, czy biletów T-Casual.

   2) Ekonomicznie – zarówno z wykorzystaniem kart Hola Barcelona jak i biletów T-Casual – pociągiem R2N z lotniska na Sants. Tam przesiadka na metro – niebieska linię L5 i przejazd na stację Provenca. Tam kolejna przesiadka na L6 lub L7 lub kolej miejską S1 czy S2.

 • Hej, jeśli chodzi o lotnisko Barcelona Reus to jaki jest najlepszy dojazd do Denia?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   17 marca 2022 13:13

   Ania,
   Chodzi ci o adres Denia 34 w Barcelonie o który pytałaś wcześniej.
   W takim razie trzeba najpierw dojechać do Barcelony.
   Szczegóły: Dojazd z lotniska Reus.

   Autobusem dojedziesz chociażby na dworzec Sants, a stamtąd pod adres tak jak ostatni ci pisalem.

 • Cześć!
  Podobnie jak pozostali jestem pod wrażeniem jakości bloga i sprawności w udzielaniu odpowiedzi! Pierwsza klasa!
  Mam też pytanie – przylatujemy w 3 osoby na 4 dni do Barcelony na lotnisko El Prat (sobota) i mieszkamy pod adresem C. de Villarroel, 163.
  Jaki rodzaj przejazdu rekomendujecie dla nas? W kolejne dni pewnie 2-3 przejazdy dziennie będziemy realizować. Rzecz jasna patrzymy i na budżet i na wygodę :-).
  Dodatkowo, gdybyśmy mieli ochotę 1 dzień spędzić na plaży i w knajpkach na chilloucie w pięknym turystycznym miasteczku w okolicy Barcelony to co rekomendujecie i jak tam dojechać?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam Was jeszcze z Polski.

  Odpowiedz
  • Cześć Kejti, dzięki za miłe słowa 🙂
   Mieszkacie przy stacji metra Hospital Clinic, więc w waszym przypadku wygodnie będzie podjechać pociągiem R2N na Sants, a tam przesiąść się na niebieską linię metra L5 i podjechać właśnie na tą stację.

   Wszystko zrobicie na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar i te bilety przy małej ilości przejazdów wam polecam.

   Na plażowanie bardzo polecam Castelldefels, bo blisko Barcelony, I strefa, więc dojedziecie z Sants pociągiem R2 – jeżdżą co chwila na jednym przejeździe właśnie biletu T-Casual czy T-Familiar!

   Oczywiście sama Barcelona jeśli chodzi o warunki plażowe jest genialna!

 • Pięknie dziękuję za błysk odpowiedź. I jak konkretną! Super. Fajnego dnia!

  Odpowiedz
 • Jagodziaaanka
  24 marca 2022 14:04

  Witam, cieszę się że trafiłam na tą stronkę jest mega pomocna.
  Lecimy do Barcelony na mecz z Sevilla, przylatujemy w sobotę 2,04. powrót 05.04. Proszę napisz jak najłatwiej dojechać do miejsca zakwaterowania C/de Mallorca 606, Hotel Leonardo.
  Planujemy przez kolejne dni zwiedzać Barcelonę więc chyba najlepiej będzie zakupić kartę Hola BCN?
  Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Jagodziaaanka
   24 marca 2022 14:07

   Dopisuję informację o której zapomniałam, że przylatujemy na lotnisko El Prat.

  • Cześć!
   Tak, Hola Barcelona jest wygodna ze względu na brak konieczności liczenia przejazdów i korzystanie do woli z komunikacji.

   Hotel jest świetnie położony i najlepiej w waszym przypadku skorzystać z pociągu R2N z lotniska. Dojedziecie bezpośrednio, bez przesiadek na stację Clot-Arago, która znajduje się przy waszym hotelu 🙂 Oczywiście karta Hola Barcelona działa również w pociągu z lotniska.

 • Wybieram się do Barcelony w najbliższy czwartek 7.04, samolot o 20.30 na El Prat.
  Muszę dojechać do centrum do hostal fernando carrer de ferran. Jaki najlepszy/ najbardziej ekonomiczny będzie dojazd do tego miejsca dla dwóch osób dorosłych.

  Odpowiedz
 • Bardzo dziękuję.
  A czy możecie polecić dobre nie za drogie miejsce do zjedzenia specjałów kuchni katalońskiej. .Jadę z synem urodzinowo i chciałabym zaprosić go na jakąś fajną kolacje/degustacje.

  Odpowiedz
  • Nie ma problemu.
   Niestety kulinaria to nie jest nasza mocna strona 🙂
   Staramy się zawsze wchodzić raczej do lokalnych knajpek, trochę obok części typowo turystycznych.
   Zarówno na tapasy, jak i tradycyjne lunche czy kolacje.
   Nie podam zatem żadnych konkretnych nazw 🙂

 • Bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
 • Cześć! Lecimy na początku maja w 3 os do Barcelony, przylot planowany jest około 23:30, nocleg mamy przy Carrer del Bruc. Czy najlepsza i najtańsza opcja będzie dojazd autobusem nocnym do Placu Katalońskiego i dalej piechotką? Czy przystanki nocne na lotnisku są dobrze oznakowane? Będziemy lądować na T2 😉 Z góry dziękuje za odpowiedź!;)

  Odpowiedz
  • Cześć Ola,
   Tak!
   To najrozsądniejsze rozwiązanie.
   Przystanki autobusowe znajdują się zaraz przy terminalu, po wyjściu z lotniska kierujesz się w prawo.

 • Cześć.
  Podpowiesz mi jak mogę dostać się do Calafell lądując na El-Prat w czwartek 16.06 o 19:05 i jaki rodzaj biletu kupić podróżują w układzie 2+1 (dziecko 2 lata)?

  Odpowiedz
  • Cześć Paweł,
   Pociąg.
   Bilet Bonotren10 wyjdzie was 38,20 (V strefa). Będzie się to opłacać tylko pod warunkiem, jeśli w trakcie waszego pobytu w Calafell będziecie jeszcze jechać do Barcelony.

   Jeśli potrzebujecie tylko biletów na dojazd na lotnisko i z lotniska, to najbardziej będą się opłacać bilety jednorazowe (5,5 euro x 4 przejazdy = 22 euro.

   Dziecko w tym wieku podróżuje oczywiście bezpłatnie w każdym środku komunikacji.

 • Witam, mam pytanie o dojazd pociągiem lotniska El-Prat do Calelli. Wg strefy ATM Calella jest w 4 strefie i na dojazd z lotniska do tej strefy mamy 2h kupując karnet T-familiar. Policzyłam czas przejazdu R2N do Barcelona El-Clot-Arago- 32 min, czas oczekiwania na R1 na tym przystanku zawsze 27 minut plus przejazd R1 do Calelli- 1h i 1 min. Wychodzi przejazd równe 2h. Co będzie jak cokolwiek się spóźni, przekroczymy ten czas 2h? Czy najbezpieczniej skorzystać z karnetu T-familiar z 1 strefy (i tak go zakupimy, bo będziemy zwiedzać Barcelonę w inne dni) i dojechać nim do miasta a potem skasować bilet z 4 strefy do Calelli?
  Drugie pytanie o dojazd z Calelli do Lloret de Mar- korzystając z R1 do Blanes i potem autobusem linii Pujol kasuje się łączony bilet również w autobusie?

  Odpowiedz
  • Witaj Marta,
   Nie będziesz mieć problemów z biletem, dlatego, że nawet w przypadku kontroli, nikt nie będzie doliczał się 10 minut więcej.
   Śmiało jechałbym całą trasę na n T-Familiar na IV strefę.

   Co do drugiego – tak, łączony bilet to konieczność odbicia go na bramce na stacji, ale również w autobusie.

 • Dziękuje za odp. Poproszę jeszcze o wyjaśnienie, czy R11 i RG1 są traktowane na równi z każdym pociągiem Rodalies np.R1 jeśli chodzi o zakup biletu T-Familiar na 4 strefę? Co oznaczają objaśnienia MD i R przy pociągu?- nie zawsze one występują.
  I mam nadzieję ostatnie pytanie- na stronie http://rodalies.gencat.cat/es/horaris/ pokazuje się połączenie z lotniska El-Prat pociągiem R2 a nie R2Nord na dojazd do Barcelona Sants lub El Clot Arago. Widziałam na mapie, że R2 zatrzymuje się na stacji El Prat de Llobregat a wygląda na to, że to nie jest ta sama stacja, gdzie zaczyna bieg R2Nord- Aeroport?

  Odpowiedz
  • MD oraz R to rozróżnienie pociągów regionalnych (R) od średniodystansowych (MD).
   Połączenia na MD są droższe i T-Familiar tam nie zadziałają. Można kupić kartę 10 – przejazdową Bonotren na połączenie koleją i można ją kupić w opcji na koleje regionalne, lub za kilka euro więcej na MD.

   Linia RG1 oraz R11 to najczęściej różnica tylko jednej stacji – linia R11 dojeżdża do Cerbere. Dlatego osoby jadące na tej trasie nie muszą się przesiadać, tylko ich pociąg w Portbou zmienia oznaczenie z RG1 na R11.

   Co do R2N – tak, na stronie jest opisany jako R2, ale nie jest to to samo co R2 jadący El Prat de Llobregat np w stronę Castelldefels. Stacja El Prat de Llobregat to kolejna ze stacji za lotniskiem, na której zatrzymuje się R2N. Ta można się przesiąść się na R2 jeśli jedzie się gdzieś np. na zachód od Barcelony.

   Tylko jedna linia – R2N odjeżdża z lotniska i zatrzymuje się na Sants czy Passeig de Gracia.

 • Dziękuje za odpowiedzi, czyli pociąg R2, w który wsiądę na El Prat dowiezie mnie do stacji Barcelona Sants czy też El Clot Arago bez żadnej przesiadki?

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂
  Z lotniska El Prat polecacie przede wszystkim pociąg a co z tym autobusem ktory też pisaliście ze jedzie w ramach T-Casual? Nie wiem na ktorym terminalu ląduje 🙁 bo lece z El Prat do San Sebastian i wracam po 4 dniach z Bilbao do Barcelony …doradzcie czy pociąg czy autobus? Kupie T-Casual 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć 🙂
   Wszystko ze względu na to, że przy przystanku autobusowym nie kupisz T-Casual. Kupisz go na stacji pociągu, więc nie opłaca się znowu wracać na terminal, aby wsiąść do 46.
   Jest to dobra opcja dla osób chcących kupić tylko bilet jednorazowy.

   Jeśli przylecisz na T1, to będziesz musiała skorzystać z darmowego shuttle bus aby przejechać na T2 i tam dojść na pociąg 😉

 • Cześć,
  Dzięki wielkie za bloga i czas poświęcony na jego pisanie 🙂
  Jutro (tj 26.04) ląduje na lotnisku El Prat o godzinie 23:40. Mój hostel znajduję się w odległości 10 minut pieszo od placu Katalońskiego. Mam w związku z tym dwa pytania:
  1. Czy najlepszym wyborem będzie nocny autobus spod terminala 2? Rozumiem, że bilet na przejazd kupię w autobusie ponieważ na te autobusy nie obowiązują inne karty?
  2. Czy poruszanie się w godzinach nocnych w okolicy placu Katalońskiego jest w miarę bezpieczne? Wiadomo, że jak się jest w złym miejscu o złej godzinie to zawsze może się coś zdarzyć ale są miejsca gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku jest większe 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Karolina,
   1) Wygodnie i optymalnie. Działają tu co prawda karty T-Casual czy T-Familiar, ale aby je kupić, trzeba się przejść na stację metra / pociągu. O tej godzinie wolałbym już kupić jednorazowy u kierowcy.
   2) To główny punkt komunikacyjny w mieście. Z racji już takiego mocnego rozpoczęcia sezonu będzie tam o tej porze sporo osób, więc można czuć się całkowicie swobodnie i bezpiecznie.

   Na bezpieczeństwo nie ma jak piszesz reguły 🙂 Mnie ukradziono ostatnio plecak w Madrycie o 11:00 przed południem z lobby hotelowego…

  • Bardzo dziękuję za wiadomość 🙂 pozdrawiam.

 • Cześć,
  Ląduję na lotnisku El Prat około 12.30 w poniedziałek. Jaki transport ( pociąg, autobus…) wybrać, aby dostać się do Sitges? Proszę o informację.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli lądujesz na T2, to najwygodniej pociąg R2N. Odjeżdża co 30 minut, przesiadasz się na stacji El Prat de Llobregat na linię R2. Łączny czas podróży do Sitges to zaledwie ok. 45 minut 🙂
   Bilet jednorazowy na tej trasie to 4,6 euro / osoba.
   Jeśli masz zamiar podróżować później do Barcelony, możesz rozważyć kupienie biletu T-Casual czy T-Familiar na III strefę.

 • Dziękuję za informacje,
  Bardzo pomocna strona, profesjonalne i natychmiastowe odpowiedzi.
  Tak trzymaj.
  Pozdrawiam👋😊

  Odpowiedz
 • Pytanie o transport
  2 maja 2022 12:13

  Cześć, na wstępie również chciałbym gorąco podziękować i pogratulować za to jak dokładnie i skrupulatnie wyjaśniacie tutaj wszystkie zagwostki związane z transportem, bo pomaga to wszystkim planującym podróż w sposób wręcz nieoceniony 🙂 Czapki z głów 🙂

  Ja też chciałbym zadać pytanie dla potwierdzenia, próbowałem poorientować się już w znacznym stopniu na temat biletów okresowych i komunikacji miejskiej, ale będę niezmiernie wdzięczny za potwierdzenie z Waszej strony, widząc jak szczegółowo to wszystko opisujecie.

  Planujemy przylot do Barcelony w 2 osoby w połowie kwietnia linią WizzAir i mamy zaplanowany przylot na okolice godziny 20:15. Zarezerwowany hostel zlokalizowany jest w okolicach pomnika Kolumba. Całość 4-dniowej podróży zamierzamy przebyć razem, więc o ile dobrze rozumiem najlepszą opcją w tym przypadku będzie wykupienie karty T-familiar? Zależy nam na tym, żeby objęła ona transporty z lotniska w obie strony oraz podróż na wzgórze Tibigabo, więc przeliczając na dwie osoby wyjdzie to idealnie 8 przejazdów. Byłbym bardzo wdzięczny za potwierdzenie czy to faktycznie najlepsza ekonomicznie opcja oraz czy ww. kierunki faktycznie są możliwe do zrealizowania w obrębie karty T-familiar. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dzięki za miłe słowa!
   Jeśli to wasze jedyne planowane przejazdy, to T-Familiar faktycznie zrobi robotę.

   Pojedziecie na nim pociągiem R2N z lotniska a na stacji Passeig de Gracia przesiądziecie się na zielona L3. Z niej na stację Drassanes, która jest zaraz przy Kolumbie.

 • EWELINA 92
  2 maja 2022 16:34

  Hej, na koniec maja będę w Barcelonie na 4 dni. Na lotnisku będę ok 9.30 (chyba T2) i chciałabym się dostać do hotelu na Pallars. Jaki jest najlepszy środek transportu? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Jak na T2 to możesz korzystać z pociagu. Obowiązują tu równiez bilety jak T-Casual czy T-Familiar.

   Pociągiem jedziecie na Passeig de Gracia a tam przesiadacie się na żółta L4. Jedziecie na stację Poblenou.

   Najwygodniej, tylko z jedną przesiadka 🙂

  • EWELINA 92
   2 maja 2022 19:59

   Bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Sebastian
  4 maja 2022 02:45

  Hej,
  Będziemy w Barcelonie w czerwcu i lądujemy na El-Prat. Nie wiem niestety na którym terminalu. Z tego co przeczytałem, jeżeli na T2 to jest bardzo blisko na pociąg aby dostać się do centrum. A co jeśli to będzie T1 ? Jak często kursują busy dowożące pasażerów na T2? I gdzie ich szukać? Przed terminalem?
  Dzięki za odpowiedź.
  Sebastian

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 maja 2022 08:55

   Hej Sebastian,
   Ryanair oraz Wizz Air praktycznie zawsze latają na T2.
   Ale np. PLL LOT na T1.
   Busy między terminalami kursują co kilka minut, znajdziesz je bezpośrednio po wyjściu z terminala.

   Pociąg jest wygodny i oczywiście największy plus, że działają tu popularne bilety T-Familiar czy T-Casual, ale z T1 można się wydostać do miasta np. metrem.

 • Cześć,
  Przylatujemy do Barcelony 13 Maja rano – lotnisko El Prat, potrzebujemy dostać się do Portu, aby wsiąść na statek Aida. Będzie kilkoro małych dzieci i sporo bagażu.. Jaki jest najlepszy środek transportu, możliwie bez przesiadek ? Które przystanki są najbliżej portu? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Najbliżej terminalu promowego będzie stacja Drassanes.
   Aby do niej dojechać możecie podjechać pociągiem R2N z lotniska na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na zieloną linię metra L3.
   Tylko jedna przesiadka, ale jednak – co ważne, możecie tu kupić bilet T-Familiar na I strefę (8 przejazdów na karcie), więc za każdego można skasować taki bilet – wyjdzie bardzo tanio.

   Jeśli chcecie jechać bezpośrednio – prywatny transfer. Możesz pisać np. do polskiej firmy – info@transport-barcelona.pl.

 • Cześć, wiecie może, jak dojechać 25.05.22 na lotnisko w Barcelonie z Lloret de Mare? Wylot Ryanaira jest o 9.35, a najwcześniejszy autobus dopiero o 7.00. Polecacie jakieś shuttle busy? Dziękuję ślicznie za odpowiedź i pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Spróbuj FlyBus.
   Możliwe, że ktoś również będzie rezerwować taki shuttle transfer na lotnisko tym bardziej, że Lloret w sezonie popularne, stąd wiele osób chce się dostać na lotniska w Gironie czy El Prat w Barcelonie.

 • Cześć.
  Rozważam hotel w Calella.
  Mapa Google podpowiada dojazd autobusem 603. Nie planuję żadnych podróży poza trasą: lotnisko El Prat-Calella i z powrotem.
  Ile kosztuje bilet i gdzie go kupię? (chyba że jest jeszcze jakieś inne połączenie które jesteś w stanie mi zarekomendować)
  Pozdrawiam.
  To co robisz jest wielkie 👍

  Odpowiedz
  • Cześć Paweł,
   Dokładnie, linia 603.
   Koszt biletu to 10,25 euro / osoba / 1 strona. Kupisz go na stronie przewoźnika – Sagales.com oraz oczywiście na pokładzie w autobusie.

   Bardzo popularne są również połączenia pociągiem.
   Z lotniska pociąg R2N. Jedziesz na Sants, a najlepiej na Clot – tam przesiadasz się na R1, który docelowo jedzie do Blanes.
   Oczywiście na całą trasę kupujesz 1 bilet.
   Aktualnie wysiadła strona kolei regionalnych, ale postaram się jutro sprawdzić dokładną taryfę na ten trasie – będzie nieco niższa niż bilet autobusowy.

  • Dziękuję raz jeszcze. Jak ustalisz cenę biletu na pociąg to napisz proszę.
   Pozdrawiam
   Paweł

  • Już działa, 5,5 euro bilet jednorazowy na całą trasę.

 • A co myslicie o busach Terravision? Jako transport z Lloret na lotnisko?

  Odpowiedz
  • Jeśli tylko jeżdżą, jasne.
   Zapomniałem o tej formie, a sam korzystałem z ich usług kiedyś we Włoszech.

 • Witam, miło się czyta Wasze podpowiedzi dlatego śmiało zapytam. Mój adres zakwaterowania: Sunway Playa Golf & Spa Sitges.
  Proszę o podpowiedź jak najlepiej tam dojechać z lotniska El Prat. Przylatujemy ok. 10:00, 3 osoby.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Mariusz,
   Możesz jechać pociągiem z lotniska, jeździ co 30 minut. Wsiadasz do R2N – jedynego pociągu na lotnisku i jedziesz na stację El Prat de Llobregat. Tam przesiadasz się na linię R2. Cała podróż do Sitges to 44 minuty, a koszt biletu jednorazowego na tej trasie to 4,6 euro.

 • Dziękuję bardzo. Chciałbym jeszcze jedną podpowiedź. Zamierzamy zwiedzić Miasteczko i Stadion Olimpijski a wieczorem będziemy na meczu na Camp Nou. Zakwaterowani będziemy na Paseo Marí­timo de Sitges. Z „mapy stref” wynika, że to Strefa 3A. Podpowiedz mi jaki najkorzystniejszy bilet kupić aby kursować na tych trasach wliczając transport z i na lotnisko.

  Odpowiedz
  • Tak, dokładnie. 3 strefa, ale najbardziej będę ci się opłacał 10 – przejazdowy Bonotren (na przejazdy pociągiem), ale to akurat IV strefa kolei. I tak wychodzi lepiej cenowo, bo kosztuje 31,45 euro, ale w cenie masz nie 8, tylko 10 przejazdów.
   Z lotniska i na lotnisko potrzebujesz 6. Dodatkowy wyjazd do Barcelony kolejne 6, więc wykorzystasz cały Bonotren i dokupisz dwa pojedyncze bilety na tej trasie.

   W samej Barcelonie według uznania – bilety jednorazowe lub 8 przejazdowy T-Familiar na I strefę.

 • Cześć, czy jest w Barcelonie, Hiszpanii jakaś apka ułatwiająca przemieszczanie się po mieliście? Co ala Jak dojadę? Z góry dziękuje za odpowiedz.

  Odpowiedz
  • Mapy Google robią fajną robotę.
   Dodatkowo aplikacja miejskiego przewoźnika – TMB App. Na podstawie Twojego położenia wskazujesz miejsce gdzie chcesz dojechać i podpowiada ci miejską komunikację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team