Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej Barcelona Card. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).
UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Pociąg R2N – pociąg nie jeździ bezpośrednio, ale jest to często wykorzystywany sposób. Pociąg jeździ co 30 minut i wystarczy i jedzie w stronę Barcelony. Dlatego na stacji El Prat de Llobregat przesiadamy się na linię R2 i jedziemy w stronę Castelldefels

Mimo przesiadki cała podróż w taki sposób odbywa się w ok. 30 minut..

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1359 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Hej.
  A czy jest możliwość dostania się na lotnisko z Calaffel na lot o godz.6:20? Sprawdzam i nic nie mogę znaleźć oprócz taxi.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Będzie chyba ciężko, bo z Calaffel głównie pociąg. Ten jednak dopiero pierwszy kurs robi po 5:00.
   Albo jechać do Barcelony dzień wcześniej, albo kombinować z taksówką.

 • Dzień dobry,
  Jak najlepiej dostać się z El Prat do Calella?

  Odpowiedz
  • Pociąg R2N, dlatego, że bezpośrednio z lotniska. W Barcelonie trzeba się będzie przesiąść (zmienić peron) na linię R1. Można to zrobić np. na Sants czy Clot.

 • Cześć.
  Czy lądując o 20:40 na lotnisku El Prat dostanę się do miejscowości Calella?

  Odpowiedz
  • Oczywiście,
   Tak jak pisałem wyżej, wsiadasz do pociągu który odjeżdża spod T2 na lotnisku El Prat.
   Na stacji Clot-Arago możesz przesiąść się na R1, którym doejdziesz do Calella.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   Bilet jednorazowy na tej trasie to 5,5 euro, można zakupić również 10 – przejazdowy Bonotren na V strefę za 38,20 euro, co da niecałe 4 euro za przejazd pod warunkiem, że wykorzysta się wszystkie.

 • Cześć, mnie też interesują dojazdy pomiędzy Barceloną, a Calafell. Rodzina 2+2 . Jeśli dobrze czytam z lotniska El Prat pociągiem R2N dojeżdżamy do Sants i tam przesiadamy się do Calafell? Podobnie z powrotem. Proszę o potwierdzenie czy dobrze sprawdzam. Myślimy o zakupie biletu T Familiar. W ciągu 2 tygodni 3-4 razy chcemy z Calafell być w Barcelonie i z powrotem na 1 dniowe wypady i raz w Tarragonie. Czy ten bilet będzie najlepsza opcją?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 czerwca 2022 10:04

   Cześć,
   Dokładnie tak, T-Familiar na V strefę.
   Kosztuje 40 euro, a w cenie macie 8 przejazdów – bilet możecie aktualnie kupić również online w aplikacji TMB.

   Alternatywą jest 10 – przejazdowy Bonotren za 38,20 euro. Tu w cenie 10, a nie 8 przejazdów, ale po przyjeździe do Barcelony w ramach I przejazdu nie przesiądziecie się już np. na metro. Będzie działał tylko na kolej regionalną i przesiadki w jej ramach.

 • Super, dziękuję, a doradzisz jeszcze gdzie szukać połączenia, aktualnego rozkładu, bo niestety oprócz map google nigdzie mi nie znajduje połączeń z Barcelony do Calafell. Ani na omio, na reus, ani tmb…. Wszędzie brak połączeń…..

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Lądujemy na El Prat T1 w czwartek o 14:50
  Jak najszybciej dostać się na dworzec Sants
  Ile czasu może to zająć?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 czerwca 2022 13:47

   Poza taksą – metro z lotniska.
   Dojeżdżasz na Collblanc, a następnie przesiadka na niebieską linię metra L5. Dojeżdżasz bezpośrednio metrem na Sants.

   Można również jechać bezpośrednio – pociąg R2N, który odjeżdża na wysokości T2. Musiałbyś zatem podjechać darmowym shuttle busem, który kursuje między terminalami. To raptem 5 – 10 minut.

  • Jaki jest przybliżony koszt Taxi z T1 albo T2 na sants?
   Oraz ile czasu może zająć dojazd komunikacja (pociągiem) z T1 na sants?

  • Beata & Tomek
   10 czerwca 2022 21:22

   Koszt to ok. 50 euro.
   Sam przejazd pociągiem to 20 minut, ale czas dojazdu / dojścia z T1 plus ew. czekanie na pociąg myślę że będzie trwało łącznie z 1 godzinę.

 • Witam, będziemy w El Prat 20.06. ok godz. 22.30. Czy Ktoś może podpowie, jak się dostać najlepiej o tej porze do Castelldefels? Jaki kupić bilet itd… ? Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   18 czerwca 2022 19:27

   Pewnie, bezpośrednio spod terminala linią nocną N19. Zastąpiła ona linię N16, która aktualnie jeździ do Castelldefels, ale nie zajeżdża już na lotnisko.
   N19 w jedną stronę jedzie do centrum Barcelony, a w drugą właśnie do Castelldefels. Bilet jednorazowy kupowany u kierowcy 2,40 euro.

 • Witam.
  Będę w Barcelonie w październiku. Przylot na El Prat ok 21. Rozumiem, ze do centrum dostane się bez problemu. Wylot kilka dni później o 10.25. Jednak ostatnie dwa noclegi mam w Montserrat. Jak mogę dostać się na lotnisko. O której godzinie należałoby wyjechać?

  Odpowiedz
  • Sporo wcześniej, pociągiem ze stacji pod Montserrat dostaniesz się na plac hiszpański. Stamtąd autobus miejski 46 na lotnisko lub Aerobus. Zakładając koło 8:30 na El Prat, to myślę że z Montserrat mocno nad ranem trzeba by było ruszyć.

 • Kochani, wasza strona (Wy) bardzo nam pomogliście z dojazdem, poruszaniem, zakupem biletów gdy byliśmy w Barcelonie (dziękujemy :)) Teraz musimy dojechać do Calelli, czytałam wasze wskazówki- pociągiem R2N do Sants, następnie R1 już do Calelli. Natomiast stronie map google mamy A1 z przesiadką na Placu Catalunia na R1. Bardzo podobnie a jednak inaczej …, a trasy tylko pociągiem w ogóle nie proponuje choć są jeszcze inne opcje. Proszę wyjaśnijcie nam to …, zaczęłam się obawiać, a że lądujemy o 20:30 przewidujemy być w Calelli ok. godz. 23- trochę późno wolelibyśmy nie pobłądzić … doradźcie proszę :)))

  Odpowiedz
  • Tak, mapy Google najczęściej proponują A1 lub A2. To nic innego jak Aerobus z lotniska. Mega wygodny, bo odjeżdża co parę minut bezpośrednio spod terminala. Tu jednak obowiązują dodatkowe bilety – sam przejazd Aerobusem to 5,9 euro / osoba.
   Dlatego najczęściej proponuję pociąg, bo można jechać nim na bazie kart T-Familiar, T-Casual czy Bonotren.
   Jak najbardziej do 22:30 działa pociąg R2N z lotniska i właśnie w taki sposób jak opisałaś dojedziesz do Calella 🙂

  • Podepnę się pod wątek 🙂 Planujemy wycieczkę i próbuję ogarnąć transport. Będziemy z żoną i 2 dzieci końcówką czerwca.
   Potrzebujemy się dostać z lotniska do Santa Susana i po tygodniu wrócić. W ciągu tygodnia chcemy pojechać na jeden dzień do Barcelony i pozwiedzać.
   Wychodzi mi, że najlepiej (najtaniej) byłoby:
   – El Prat do Sants i powrót – Bonotren 10 (1 strefa) – 8 przejazdów pociągiem R2N – 10,25 EUR
   – Barcelona – Santa i powrót (2 razy) – 2 x T-Familiar (5 strefa) – 16 przejazdów linią R1 – 2 x 40,05 EUR
   – Dzień w Barcelonie – 4 x Hola Barcelona – 4 x 16,40 EUR

   Jeżeli moglibyście potwierdzić lub podpowiedzieć, co ewentualnie można zmienić, to będę wdzięczny.

  • Łukasz,
   Na bilecie Bonotren na V strefę lub T-Familiar na V strefę zrobisz przejazd lotnisko – Santa Susanna na jednym przejeździe / osoba ( z przesiadką na Sants).
   Potrzebne jest wam zatem 4 x 2 + 4 x 2 = 16 przejazdów. Idealnie pasują tutaj 2 bilety T-Familiar (8 przejazdów każdy) w opcji na V strefę.

   Na dzień w Barcelonie T-Dia – bilet dzienny za 10,50 euro / osoba 🙂
   Bilet jest dokładnie aktywny przez 24h od pierwszego skasowania.

  • Super, dziękuję Tomku za podpowiedź. Jakoś mi do głowy nie wpadło, że trasę z lotniska do Santa Susana z przesiadką z R2N (na Sants) do R1 można potraktować jako jeden przejazd 🙂

 • Hej, Mam pytanko. Przylatujemy do Barcelony El Prat w sobotę 06 sierpnia o godzinie 16.00. Jak najszybciej dostać się do stacji metra El Maresme Forum, obok hotelu Vincci Bit – tam się zatrzymujemy.
  I od razu drugie pytanko w niedzielę jedziemy na mecz Barcelony. Jak z El Maresme Forum dostać sie na Camp Nou?
  Z góry dzięki za info 🙂

  Odpowiedz
  • Hej Sara,
   W waszym przypadku najlepiej skorzystać z pociągu R2N z lotniska. Jedziecie nim na Passeig de Gracia, a tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4 – nią dojedziecie właśnie do stacji El Maresme | Fòrum.
   Całą trasę zrobicie na kartach Hola Barcelona czy jednym przejeździe biletu T-Casual.

   Aby dojechać z tego miejsca na Camp Nou można wsiąść ponownie do żółtej linii metra L4 i dojechać na stację Verdaguer. Tam przesiadacie się na niebieską L5 i jedziecie na stację Collblanc, która znajduje się blisko stadionu.

 • 21 stycznia 2023 ląduję na El Prat, niestety do Girony nie miałam lotu. Jak dojadę na Costa Brava do Malgrat de Mar?

  Odpowiedz
  • Bardzo prosto – pociągiem R2N z lotniska.
   Przesiadasz się np. na Sants na linię R1 i jedziesz do Malgrat.
   Jednorazowy to 5,5 euro na całą trasę łącznie z przesiadką, ale działąją tu również popularne bilety T-Casual czy T-Familiar – można rozważyć ich zakup jeśli planujecie w trakcie pobytu podjechać jeszcze do Barcelony na zwiedzanie. Wtedy koszt jednostkowy przejazdu zejdzie wam jeszcze niżej.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Witam. Jak się dostać na plaże Barceloneta z lotniska el prat oprócz taxi. Lądujemy w niedziele o 10.

  Odpowiedz
 • Barcelona-Blanes
  31 sierpnia 2022 14:43

  Dzień dobry, bardzo dziękuję za ciekawy blog. Nie znalazłam informacji o drogach dotarcia z Barcelony do Blanes. Chciałabym w trakcie pobytu podjechać komunikacją publiczną na jeden dzień. Czy to wykonalne?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Oczywiście, właśnie między Blanes a Barceloną kursuje linia kolejowa R1.
   Jest to o tyle wygodne, że pociągi jeżdżą dokładnie co 30 minut, więc w ciemno na stację.
   Bilet jednorazowy na tej trasie to 6,95 euro.

  • Barcelona-Blanes
   1 września 2022 12:45

   Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź

 • do Blanes 🙂
  1 września 2022 13:01

  Witam-podlaczam sie do watku podrozy z BCN do Blanes. Juz wiem, ze pociag, ale pojawia sie szerego watpliwosci… Z jakiej stacji najlepiej jechac? Slyszalalam, ze niektore sa b. zatloczone maja po kilka pieter i ciezko sie tam polapac/odnalezc. A moze lepiej podjechac z Badalony?-bedziemy blisko. I czy bilety mozna kupic w kasie, ewent. u konduktora, czy bardziej online/automaty i ciezko gdzies znalezc tam kasy?- zalezaloby mi na opcji-tradycyjna kasa platnosc cash ? Dziekuje i pozdrawiam, B

  Odpowiedz
  • Tak, Sants czy Plac Kataloński to potrafi być ładny labirynt.
   W Barcelonie polecam Clot-Arago, można również jechać z Badalony jeśli macie tam blisko i możecie podjechać np. metrem.
   W pociągach działają karty T-Casual czy T-Familiar, ale oczywiście muszą być w opcji na V strefę – opłaca się tylko w przypadku, jeśli macie zamiar na tej trasie jechać więcej niż raz lub w większą liczbę osób (T-Familiar).

   Bilety jednorazowe kupicie w automacie, w którym można płacić gotówką lub kartą – znajdują się na każdej stacji. Dodatkowo najczęściej na stacjach są tradycyjne okienka, więc nie ma z tym żadnego problemu. Bilety kupuje się przed wejściem na peron, bo podobnie jak w przypadku metra – są bramki i to na nich odbijacie zakupiony bilet na pociąg,.

 • do Blanes 🙂
  1 września 2022 14:41

  Dzięki za info.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Czy pociąg R2 Castelldefes – Barcelona jeździ również w weekendy? Na stronie moovit jest informacja ze tylko dias habiles, na redtransporte jest również rozkład weekendowy.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 września 2022 08:53

   Dzień dobry,
   Owszem, równie często jeździ na tej trasie również w weekendy.

 • do Blanes 🙂
  2 września 2022 12:52

  Dzień dobry. Czy mogę prosić o wskazówki nt. dotarcia z El Prat do Blanes – jak najlepiej, najszybciej? Czy jest sens kupowania karty T Casual jeśli planuje się podróże po BCN tylko z centrum na lotnisko? Czy pociąg z lotniska jest bezpośredni, czy należy najpierw dojechać np do Clot Arago i tam przesiąść się w R1 (R2?) bezpośrednio do Blanes? Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 września 2022 08:56

   Dzień dobry,
   Jeśli planujesz pojedynczy przejazd do Blanes, a później z powrotem na lotnsko, to najlepiej wyjdą bilety jednorazowe. T-Casual będzie się opłacał, jeśli w międzyczasie będzie chciał jeszcze dojechać do Barcelony.
   Z lotniska pociąg R2N np. na Clot, a tam przesiadka na linię R1, którą jedziesz już bezpośrednio do Blanes.

 • do Blanes 🙂
  5 września 2022 15:39

  Dzięki. Gdzieś wyczytałam, że z lotniska do miejscowości na Costa Brava można dojechać na 1 bilecie? Tylko jak to działa? Bo na Clot bądź Sants trzeba się jednak przesiąść i szukać stacji R1, która dowiezie nas do Blanes. Jaki ewentualnie kupić bilet na lotnisku (w jakiej cenie?) by obowiązywał on na 2 odcinki: El Prat-dojazd de centrum, no Clot i Clot-Blanes? Czy bilet na ten drugi odcinek ma już wyznaczona godzinę? W przypadku krótkiego czasu na przesiadkę na np. Clot jest obawa, że się nie zdąży i trzeba będzie czekać na kolejny, za pół h. Dziekuję za info.

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście, cala podróż na jednym bilecie. Kupujesz bilet na V strefę w automacie lub po prostu podajesz nazwę docelowej miejscowości. Z lotniska cena biletu jednorazowego to 6,95 euro.
   Kiedy się przesiadasz nie musisz wsiadać do R1 o określonej godzinie. Te pociągi jeżdżą co 30 minut więc przesiadasz się automatycznie. Cały czas masz tylko jedną sztukę biletu na całą trasę.
   Nawet jeśli ucieknie ci jeden R1 sprzed nosa, wsiadasz w kolejny i jedziesz do Blanes.

 • Dzień dobry. Przylatujemy do Barcelony El Prat o 23:59. Czy o tej porze można się jakoś dostać do Castelldefes? Druga opcja to kierunek Salou. Jest jakaś szansa na transport o takiej godzinie? Z góry dzięki za info.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak jak we wpisie – N16 do Castelldefels.
   Kursuje bardzo często, bo co 20 minut, więc jak rozważasz Salou kontra Castelldefels, wybieraj to drugie 🙂

 • Dzień dobry, czy może wiesz, jaka jest możliwość podróżowania Cercanicas w okolicach Barcelony bezpłatnie. Jest dużo informacji na ten temat w internecie, ale nie ma szczegółów, jak praktycznie wyrobić sobie taką kartę. Wynajęliśmy mieszkanie w Sitges. Czy turyści też mogą z darmowych przejazdów korzystać?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, czytałem pobieżnie.
   Nie ma zastrzeżenia, że dotyczy to tylko rezydentów. Wygląda na to, że każdy podróżujący na tej samej trasie może sobie wyrobić taki bilet. Warunkiem jest wpłata kaucji. Na regionalnych w okolicach Barcelony czyli np. linie R1 i R2 to koszt 10 euro, natomiast na region Katalonii, np. linie R11, R12… aż do R17 to koszt 20 euro.

   Kaucja jest zwracana, jeśli na wybranej trasie wykonano co najmniej 16 przejazdów.

   Taki bezpłatny karnet można nabyć w kasach, automatach, a także aplikacji Renfe Cercanías.

 • Cześć.
  Czy przejazd na tej samej trasie z darmowym biletem oznacza, że przyjeżdżając do Barcelony muszę zawsze wysiąść na tej samej stacji określonej przy zakupie tego biletu?

  Odpowiedz
  • Teoretycznie tak, bo kupując ten karnet wybiera się stację początkową i końcową. jak będziesz jeździć z Sitges to weź sobie najdalej wysuniętą na wschód, np. Clot-Arago.
   Na każdej wcześniejszej bez problemu wtedy wysiądziesz.

 • Cześć.
  20-go października lecimy z żoną do Barcelony. Lądując ok 21:0 na lotnisku El Prat jak najlepiej dojechać do hostal Lami (Carrer de Laureà Miró, 278).

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   26 września 2022 11:14

   Cześć,
   Możesz łapać spod T2 autobus L77. Jedziesz nim na Av. Can Corts – Ctra. d’Esplugues i tam przesiadasz się na tramwaj T2, którym podjedziesz bardzo blisko hotelu.

   Można również jechać metrem z lotniska na ostatnią stację – Zona Universitaria i stamtąd jechać tramwajem w pobliże hotelu, ale cała trasa będzie lekko dookoła.

 • Witam, mam pytanko. Ostatniego dnia naszego pobytu mamy zamiar spędzić z bagażami trochę czasu w Park Ciutadella. Z okolic parku chcemy dostać się na lotnisko ElPrat. Jednego dnia Google wskazuje, że możemy z dworca Estacion de Francia (okolice parku) dojechać do lotniska bez przesiadek pociągiem R2N.
  Innego dnia sugeruje nam dojazd metrem do stacji Passeig De Gracia i przesiadka w pociąg.
  Z jakiego rozwiązania powinniśmy skorzystać. Czy w każdym przypadku korzystamy z T-casual?

  Odpowiedz
  • Witaj Paweł,
   Nie ma znaczenia gdzie wsiądziecie. Oczywiście pociąg R2N jeździ również przez Estació de França, więc możecie tam wsiadać, aby nie jechać już metrem.
   Oczywiście, w obu przypadkach działają bilety T-Casual kupione w opcji na I strefę.

 • Hej Tomek, Hej Beata!
  Proszę o pomoc: przylatujemy do Barcelony El Prat w sobotę 9 października ok godz. 21.00. Jak najszybciej dostać się do stacji metra El Carmel? Czy dobrze rozumuję żeby dojechać zieloną linią metra L3 z lotniska do Sants Estacio i tam przesiąść się na niebieską L5 i dalej do celu? Czy na tej stacji przesiadkowej czekają na nas jakieś problemy? Czy obie linie będą jeździć w tym czasie?

  Z góry dzięki za pomoc!!! 🙂

  Odpowiedz
  • Hej Grzegorz!
   Za pewne chodziło ci o pociąg R2N z lotniska.
   Tak, pociąg jeździ jeszcze o tej godzinie i jedziecie nim na Sants. Tam przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i jedziecie prosto na El Carmel. Cała trasa tylko z jedną przesiadką.

   Jeśli planujecie zakup np. biletów T-Casual, to całą trasę zrobicie na bazie jednego przejazdu. Sants jest sporą stacją, ale bez żadnego problemu przesiądziecie się na metro. Mimo olbrzymiej liczby ludzi, wszystko jest dobrze oznaczone.

 • Cześć, muszę dopytać odnośnie dojazdu z lotniska El Prat do Estació de França. Sprawdzając linie nie widzę takiej stacji w R2Nord a jedynie w R2S ale z El Prat de Llobregat. Czy to są 2 różne stacje: Aeroport i El Prat de Llobregat? Wszędzie jest informacja, iż pociąg zatrzymuje się w Barcelonie tylko na 4 stacjach. W poniedziałek po 20 będę w Barcelonie i szukam informacji, z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Cześć Patrycja,
   Masz rację, mimo, że strona Rodalies czy mapy Google pokazują bezpośrednie połączenie, to linia R2N zatrzymuje się w Barcelonie na Sants, Passeig de Gracia oraz Clot-Arago.
   Tak, stacja El Prat de Llobregat do pierwszy przystanek za lotniskiem. To właśnie tam możesz się przesiąść właśnie na R2S, aby dojechać na Estacio Franca.

 • Hej, Jak najlepiej zorganizować transport z Camp Nou do Calella. Mecz kończy się 22.45. Znając realia metro pod stadionem będzie przepełnione… Są jakieś rozsądne alternatywy? Ewentualnie jakiś tani nocleg na 1 noc i rano powrót do Calella? Z góry dzięki za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Autobus nocny N82 z Passeig de Gracia 🙂
   Z racji przepełnienia metra faktycznie większość osób decyduje się na kilkukilometrowy spacer na Passeig de Gracia. Autobus odjeżdża o północy, a później co godzinę.

  • Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź 🙂 Tak zrobiliśmy i dojechaliśmy a spacer z Camp Nou dobrze zrobił po meczu … 🙂

  • 🙂

 • Hi,
  Jesteście niesamowici, Tomek podziwiam za cierpliwość. czy potrafisz mi doradzić jak najlepiej dostać się z El Prat do Badalony (skąd odeżdża pociąg R1 do Calella). W dniu mojego przylotu 29 października 2022 pociągi kursują tylko ze stacji Badalone.

  Odpowiedz
  • Hi,
   Dzięki za miłe słowa.
   W takim razie najlepiej będzie podjechać R2N z lotniska na Passeig de Gracia. Tam można się przesiąść na linię metra L2, którą dojedziesz do stacji badalona Pompeu Fabra. Stamtąd na nogach na stację kolejową masz do przejścia 500 metrów.

 • Dobry wieczór. Przeglądam stronę komunikacji miejskiej w Barcelonie i przy bilecie t casual jest informacja, że nie jest ważny na metro z lotniska (Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud). Chyba, że ja coś źle rozumiem.

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór,
   Tak, na metro z lotniska obowiązują osobne bilety.
   Można nim jechać mając np. T-Usual czy Hola Barcelona.

 • Jak najlepiej dostać się z El Prat do Placa Espanya? Oraz później z Placa Espanya na Camp Nou na mecz i z powrotem? 🙂 pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Na plac hiszpański dojedziesz bezpośrednio autobusem linii 46 z lotniska, a także Aerobusem. Na pierwszy z nim działają standardowe bilety komunikacji miejskiej, na ten drugi specjalny bilet, ale Aerobus nie zatrzymuje się nigdzie po drodze.

   Na Camp Nou poszedłbym na nogach 🙂 To ok. 3 kilometry. Możesz podjechać metrem dwie stacji na Sants Estacio i stamtąd podejść na nogach, żeby było bliżej.

 • Hej, jak dostać się z lotniska El Prat terminal 2 do hotelu Ibis Barcelona Glories?

  Odpowiedz
  • My ostatnio do tego hotelu pojechaliśmy metrem z lotniska. Na stacji Torrassa przesiadka na czerwoną L1 i przejazd na stację Glories. Trzeba kawałem podejść ze stacji metra, ale tylko jedna przesiadka.

 • Witam ☺️,
  jak najlepiej dostać się z El Prat do Camping 3 Estrellas w godzinach 21.30-22?

  Kolejne pytanie tyczy się dojechania z C\d’Arago 565 na lotnisko El Prat w okolicy godziny 3 am i gdzie mogę zakupić bilet(jest możliwość kupienia online)? Spoglądałam co i jak, i jestem lekko zagubiona w tym temacie, a nie chciałabym mieć problemów z tego tytułu, że co źle zrozumiałam.

  W Barcelonie będę 5 dni i czy Hola Barcelona w tej sytuacji bedzie najlepszym rozwiązaniem i czy gdzieś jest dokładna mapka, w jakich rejonach można za jej pomocą przemieszczać się?

  Czy wykup jednego biletu na atrakcje również będzie dobrą opcją, czy jest gdzieś wykaz jakie atrakcje wchodzą w jej grę?

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Witaj Iwona,
   Linia L77. Dojedziesz nią praktycznie na miejsce.
   Gdyby przylot miał się mocno opóźnić, linia nocna N16 bezpośrednio z lotniska. Jedzie do Castelldefels i tam możecie podjechać taksówką.

   Z adresu w Barcelonie o tej godzinie dostaniecie się na Plac Kataloński linią nocną N3, a stamtąd N17 czy N18 na lotnisko. Można również jechać z Placu Katalońskiego Aerobusem – jeździ co chwilę i dość krótko trawa przejazd, bo nie zatrzymuje się na każdym przystanku jak autobusy nocne.

   Hola Barcelona obejmuje całą I strefę, więc całą Barcelonę czy przyległe miejscowości. Mapę stref możesz sprawdzić na tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/zone-map

   Jeśli chodzi o atrakcje, to w zasadzie najrozsądniejszymi karnetami są Barcelona Pass oraz Barcelona Card. Ta druga to połączenie nielimitowanej komunikacji publicznej (Hola Barcelona) oraz zniżki lub darmowe wstępy.

   Szczegóły:
   Barcelona Pass
   Barcelona Card

  • Właśnie ten Aerobus mnie zastanawia bo gdzie nie spojrzę to on krsuje dopiero od godziny 5.35 do 1 rano 😔, więc nim nie mam szansy dostania się na lotnisko. Czyli pozostaje mi opcja skorzystania z nocnych autobusów.
   A jak jest z ich punktualnością?

  • Aerobus kursuje 24h.
   Po 22:30 jeździ na T2 po prostu co 20 minut.
   Z punktualnością nie ma żadnego problemu.

 • Witam, na lotnisku El Prat będę po godz. 21.00 wykupiłam bilet online Barcelona Card którego nie odbiorę w informacji turystycznej, ponieważ czynna jest do godz. 20.30 więc gdzie mogę ją odebrać?

  Odpowiedz
  • Witaj Barbara,
   Odpisałem już w komentarzu we wpisie Barcelona Card.
   Można to zrobić kolejnego dnia w innych punktach w mieście – m.in. plac kataloński, katedra czy Estacio Nord.

 • Witam
  Jak najlepiej dojechać z lotniska do Carrer de Badajoz ,Saint Marti?
  Lądujemy rano o 9.00
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możecie jechać pociągiem R2N jeśli lądujecie na T2.
   Wtedy przesiadacie się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jedziecie na stację Llacuna.
   Całą trasę zrobicie na jednym przejeździe np. biletu T-Casual.

 • Hej, czy na bilecie t-familiar na pewno można dojechać z lotniska do centrum autobusem/pociągiem? Ponieważ w aplikacji przy zakupie biletu jest napisane ze nie obowiązuje na stacjach T1 i T2

  Odpowiedz
  • Hej,
   Można jechać, ale autobusem linii 46 oraz pociągiem R2N.
   Nie działa w metrze z lotniska, a także Aerobusie.

 • Mam dwa pytania,czy z Placu Catalonya dojadę pociągiem do Pineda de Mar (przystanek mam blisko hotelu) oraz jak z Pineda de Mar dojechać na lotnisko El Prad oprócz taxi ?

  Odpowiedz
  • Tak, z placu katalońskiego dojedziesz do Pinedy pociągiem R1.
   Z Pinedy na lotnisko El Prat wrócisz analogicznie, ale przesiądziesz się na pociąg R2N na Sants.
   Jadąc z Pinedy możesz kupić jeden bilet od razu na całą trasę,

 • Witam, przelatuję do Barcelony 3.12.22 o 19.00. Jak się dostać do hostal Lami, to gdzieś w okolicach Llobregat, z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Czy bliżej, tym gorszy dojazd 🙂
   Metro z lotniska – można podjechać na Collblanc, a tam łapać autobus 157 z przystanku Les Corts – Aurora Bertrana.

   Można również jechać z lotniska autbusem L77 – odjeżdża zaraz spod terminala – wychodząc z lotniska idziesz w prawo (jeśli lądujesz na T2). W tym przypadku wysiadasz na Av. Can Corts, a dalej jedziesz tramwajem T1 lub T2.

 • Dzień dobry, potrzebuję dostać się z lotniska El Prat do hotelu Tres Torres Atiram na ul. C. de Calatrava, 32. Czy lepiej jest dojechać z lotniska metrem L9 do Zona Universitaria ale jak dalej stamtąd? Lub z lotniska pociągiem R2N do Sants i dalej autobusem czy R2N do Passeig de Gracia i dalej metrem L6? Nadmieniam, że będziemy w 7 osób.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Sposobów jest kilka, ale ja bym wybrał pociąg R2N na Passeig de Gracia, tam można wsiąść w zieloną linię metra lub przejść na nogach na plac kataloński.
   Z placu katalońskiego zarówni metro L6, jak i liczne koleje regionalne, które przejeżdżają przez stację Sarria.
   Jeśli planujecie zakup np. T-Casual, to zrobicie wszystko na tym bilecie, a przesiadając się na Passeig de Gracia na metro uda wam się całą trasą zrobić tylko na jednym przejeździe z tego biletu,

  • Dziękuję za wyczerpującą informację.

 • 11.01.2023 p 6.40 mamy wylot z Barcelony terminal 2 do Krakowa mieszkamy koło placu Catalunia jak można dostać się na lotnisko ,czy komunikacja zbiorowa można…

  Odpowiedz
  • Można jechać Aerobusem który kursuje bardzo często.
   Można również jechać autobusem nocnym z placu katalońskiego.
   Na T2 dojedziesz N16 oraz N18.
   Tu w przeciwieństwie do Aerobusa działają np. bilety T-Familiar czy T-Casual.

 • Czy w ramach jednego biletu lotniskowego jadąc metrem z T2 mogę na stacji końcowej plac uniwersytecki przesiąść się i pojechaći linią zieloną 3 na Rambla stacja metra Liceu?

  Odpowiedz
  • Jak najbardziej. Jeśli kupisz bilet lotniskowy na połączenie metrem, to w ramach tego biletu możesz się przesiąść na inną linię i kontynuować podróż.

 • Dzień dobry,
  Jakie bilety obowiązują na linii L1 z lotniska El Prat?

  Odpowiedz
 • Dziękuję za wcześnijszą odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie pociągu z lotniska. Chcę się dostać do centrum Barcelony (Passeig de Gràcia). Czy z lotniska odjeżdzają pociągi tylko w stronę centrum Barcelony? Czy jednak trzeba zweryfikować w jaki pociąg się wsiada i w jakim kierunku? Jeśli tak to jak pociąg w stronę Barcelony jest oznaczony? Z góry dziękuję. Super strona.

  Odpowiedz
  • Pociąg jest oznaczony R2N i każdy jedzie w stronę miasta – pociąg z lotniska jedzie tylko w jedną stronę – nie ma możliwości pomylenia peronów 🙂
   Co prawda dalej ma znaczenie czy np. na Passeig de Gracia nie zmieni kursowania jako R2S i pojedzie na południe Barcelony, ale każdy z lotniska będzie jechał przez Passeig de Gracia.

 • Planujemy przylot do Barcelony 5,09. ok 11,00 i dalej do Tossa de Mar. Jakie mam możliwości oprócz taxi?

  Odpowiedz
  • Najwygodniej autobus Sarfa. Jeździ bezpośrednio z lotniska. Aktualny koszt to 15,65 euro za przejazd. Bez przesiadek i problemów.
   Można również jechać taniej z lotniska El Prat pociągiem R2N, ale trzeba będzie przesiąść się w Barcelonie na pociąg R1, dojechać do Blanes, a stamtąd spod dworca łapać autobus Pujol do Tossa.

 • Beata, Tomku,
  Mam prośbę o podpowiedź jak najlepiej dojechać z lotniska El Prat do hotelu ILUNION Barcelona, C/ de Ramon Turró, 196, 198. Dzięki.

  Odpowiedz
  • Hej Ania,
   Pociąg R2N z lotniska, bo tylko jedna przesiadka.
   Jedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiadasz się na żółtą linię metra L4. Wysiadasz na stacji Llacuna, a stamtąd parę kroków na miejsce.
   Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar. Działają oczywiście również karty Hola Barcelona.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Wielkie dzięki:)

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Po pierwsze dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i nieocenioną pomoc. Ten blog jest czymś najlepszym, na co mogłam trafić przed wyjazdem do Barcelony.
  Teraz znowu potrzebuję pomocy, ponieważ jadąc z lotniska zrobiłam jak pisałeś, a więc dojechałam pociągiem R2n do Passeig de Gràcia i wzięłam linie metra L4 do Lacuna. Teraz będę wracać i dojazd na lotnisko mapy Google pokazują mi trochę inaczej. Powinnam niby wysiąść na stacji wcześniej – Urquinaona, a potem na nogach na Passeig de Gràcia. Czy nie mogę po prostu dojechać tam od razu i zrobić tego analogicznie jak z dojazdem w tą stronę? Czy w stronę lotniska faktycznie wygląda to jakoś inaczej?
  I jeszcze jedno pytanie- jak się nazywa przystanek na którym powinnam wysiać z pociągu na lotnisku- El Prat czy Airport?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Karola,
   Fajnie, że wszystko się udało 🙂
   Tak, jak sama wiesz, na Passeig de Gracia trzeba w tunelach trochę przejść z żółtej linii metra na pociąg. Wracasz jednak analogicznie tak jak przyjechałaś. Dla mnie to najbardziej logiczne. Google widocznie ocenia że odległość do przejścia jest taka sama pod ziemią, jak wysiadka na Urquinaona i przejście na Passeig de Gracia.

   Pociąg kończy kurs na lotnisko, więc jedziesz na ostatnią stację. Stacja na lotnisku nie nazywa się El Prat de Llobregat (jesteś wcześniej), tylko po prostu Aeropuerto.

 • Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile czasu mogą trwać formalności i samo przejście/wyjście z lotniska El Prat. Tylko bagaże podręczne będą. Dodatkowo do godziny 22:00 musimy być na ul. Carrer Gran de Gracia (Hostal Lesseps). Czy jeżeli przylot ma być planowo na godz. 21, to czy jest szansa dostać się do Hostal Lesseps przed godziną 22? Jeżeli tak, to najszybszym środkiem transportu będzie taxi?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Będzie ciężko ale do zrobienia. Nawet jeśli lecicie Ryanem czy Wizz na T2, to i tak od wejścia na terminal trzeba trochę przejść, aby wyjść na zewnątrz.
   Z lotniska do hotelu dość kawałek – wszystko zależy od ew. korków. Aktualnie pokazuje czas przejazdu samochodem 25 minut. Tak więc na styk do zrobienia.

  • Dzień dobry 😍 Dziekuje za tak bogata wiedze o Barcelonie. Chciałabym się dopytać o komunikacj metrem. Potrzebuje informacji jak najlepiej, w najlepszej opcji, cenie dostać się z lotniska EL PRAT do centrum metrem, poruszac sie po mieście i wrócić też na lotnisko tego samego dnia. Czy cos może mogłby Pan podpowiedzieć? Ceny w tygodniu obowiazuja takie same jak w weekend? czy mozna kupic jeden bilet przejazdowy który pozwoli nam przejechać z lotniska do centrum, poruszac sie tam oraz powrócić tez na tym bilecie?

  • Cześć,
   Tak, ceny na komunikację są takie same w ciągu tygodnia jak i w weekendy.
   Idealnym rozwiązaniem dla was będzie bilet T-Dia.
   Obowiązuje przez 24h od pierwszego skasowania.
   Działa na podróż w dwie strony metrem z lotniska i na lotnisko! (na standardowych biletach ta linia jest dodatkowo płatna).
   Po całym mieście przemieszczasz się bez limitu.
   Cena: 10,50 euro / osoba!

 • Dzień dobry,
  Czy kupując bilet np. autobusowy Aerobus z lotniska El Prat muszę dokupić drugi bilet na komunikację miejską w przypadku przesiadki?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, bilety na Aerobus obwiązują tylko w ich autobusach i nie ma możliwości przesiadki na pozostałe środki komunikacji.

 • Bartlomiej
  6 marca 2023 12:27

  Cześć,
  Planuję 3 noce spędzić w hostelu Alberg Centre Esplai. Wg mapy najblizej mam do stacji metra L9S Parc Nou. Wybrałem to miejsce ze względu szybkiego i łatwego dostania sie z i na lotnisko (przylot pozna nocą, wylot wczesnym rankiem) A cały pobyt w Barcelonie to 2 pelne dni zwiedzania. Moje pytanie jest czy wsiadając na L9S Parc Nou w strone centrum Barcelony mogę użyc biletu T-Casual czy T-Familiar. Z tego co tu wyczytałem to jadąc z samego lotniska metrem L9S to ten bilet nie działa a co w przypadku startu ze stacji dalszej czyli Parc Nou? Czy na kazdej stacji lini L9S nie jest honorowany bilet T-Casual czy T-Familiar??? jak to rozumieć? a Drugie pytanie czy na Lotnisku El Prat T2 jest darmowy bus do T1??

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, linia L9S wymaga specjalnego biletu tylko w przypadku startowania lub kończenia kursu na lotnisku El Prat.
   W pozostałych przypadkach kursujesz na niej normalnie na bilecie T-Casual czy T-Familiar.

   Tak, na lotnisku jeździ darmowy shutlle bus między terminalami. Pamiętaj jednak, że na wysokości T2 również jest stacja metra L9S, ale trzeba do niej dojść – spacer jakieś 10 – 15 minut.

 • Bartlomiej
  6 marca 2023 18:51

  Ok czyli poza stacją T1 i T2 mogę jeżdzic L9S już na bilecie T-Casual czy T-Familiar.
  Czy uważasz że osiedla przy El Prat są bezpieczne? Planuję 3 noce spędzić w hostelu Alberg Centre Esplai. W opiniach czytam, że okolica nocą jest niebezpieczna i lepiej nie zagłębiać się tam nocą?

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak, poza stacjami lotniskowymi podróżujesz swobodnie na biletach T-Casual czy T-Familiar.
   Nigdy nie nocowaliśmy w tej okolicy. Ale jest dużo jest tego typu miejsc w mieście, więc myślę, że nie ma co specjalnie przesadzać. Po prostu wszędzie trzeba być ostrożnym.

 • bartlomiej
  9 marca 2023 16:21

  Czy linie autobusowe nocne, oraz linie autobusowe zaczynające sie na L np L77 działają na biletach T-Casual T-Familiar?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team