El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również kupić bilety komunikacji publicznej, choć poszukiwanego przez nas biletu T-10 akurat nie było (więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety).

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska można wydostać się:

 • jedną z licznych taksówek – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro.
 • Transport-Barcelona.pl – Polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
 • Aero Busem – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w cenie posiadając Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena
 • Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny bilet za 4,5 euro w specjalnych automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola BCN! oraz T-50 i T-70.
image_gallery
 • pociąg Renfe R2 – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu T1. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe, ale my nabardziej rekomendujemy bilet T10 – dlaczego? Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.catSzczegółowa instrukcja oraz film we wpisieLotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.Pierwszy kurs pociąg R2 wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38.
Renfe
 • Autobus – odjeżdża spod terminalu T2. Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
  W nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16. UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

738 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. Chawel pisze:

  Witam czy na bilecie 72 godzinnym mogę poruszać się metrem linia L9 bo z tego co jest napisane to upoważnia mnie do poruszania wszelka komunikacja miejska, autobusy, metro, w tym tez na lotnisko. Musze się dostać z lotniska na stacje metra Liceu, planowałem jechać L9 do Zone Universitaria tam się przesiąść w linie L3.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na tym bilecie możesz jechać z lotniska, ale autobusem komunikacji publicznej bądź pociągiem.

   Linia L9 jest wyjątkiem i obowiązuje na niej specjalny bilet.

   Więcej: https://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   1. Krzysztof pisze:

    W opisie biletów 72 godzinnych jest wzmianka że można przyjechać metrem z lotniska.

 2. Ela pisze:

  Witam, za parę dni będę pierwszy raz w Barcelonie. Ląduję na lotnisku El Prat, chciałabym się dowiedzieć jak mogę dojechać z niego do hotelu Parallel przy POETA CABANYES? (proszę o wszystkie możliwe warianty)

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wariantów jest sporo jak zwykle i o wszystkich możesz doczytać na stronie.
   W waszym przypadku najłatwiej nawigować się metrem, bo przystanek Paral-lel macie 190 metrów od hotelu 🙂

   Dojazd jest więc banalny, bo na lotnisku wsiadacie w pociąg. Na Sants przesiadacie na zieloną linię metra L3 i wysiadacie na Paral-Lel.

   Zakładam, że będziecie podróżować po mieście, więc najlepiej zainwestować w bilet T-10.

 3. Łukasz pisze:

  Witam
  W środę o 10 lądujemy na El Prat na T2 mam pytanie odnośnie przystanku autobusu 46 czy dojście do niego jest w miarę czytelnie opisane i gdzie tam można najlepiej kupić bilet T-10?Kioski czy automaty?
  Pozdrawiam
  Łukasz

  1. Beata & Tomek pisze:

   W automatach bez problemu. Szukaj charakterystycznych z logo TMB.

 4. Beata pisze:

  Witam,
  w Barcelonie będziemy 6.02. po 23.00 – mamy zarezerwowany hotel H·TOP BCN City i tutaj proszę o pomoc jak najszybciej się tam dostać i czy podróżowanie wieczorem metrem/autobusem w tych godzinach jest bezpieczne?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ciężko wypowiedzieć się odnośnie bezpieczeństwa.
   Faktem jest to, że o tej w godzinie centralna część miasta normalnie żyje, a autobusem tym jadą głównie osoby przylatujące na El Prat, więc nie mielibyśmy większych obaw 🙂

   1. Beata pisze:

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze tylko pytanie czy tym autobusem, który odjeżdża z Lotniska do tego placu Cataluyna jest najlepiej dojechać do hotelu H·TOP BCN City czy raczej wybrać inny środek transportu, tak żeby było jak najbliżej?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Najlepiej dojechać do hotelu metrem, bo przystanek jest zaraz obok. Będziesz jednak o takiej godzinie, że pozostaną ci autobusy nocne. Trzeba zlokalizować jakie z placu katalońskiego jadą w tym kierunku.

 5. Justyna pisze:

  Witam, proszę o pomoc, jak dostać się do stacji Mont-Roig del Camp (stacja pociągu) z lotniska El Prat? czy jasną zieloną linią pociągu R2 do stacji Barcelona Sants i tam łapać pociąg R.Expres (do Tortosa)? czy jakoś inaczej? Chodzi mi o łatwy i tani sposób, Dzięki za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najlepiej skorzystać z Renfe z lotniska, bo dzięki temu dojedziesz bezpośrednio na Sants. Tu główny węzeł i dworzec Barcelony, więc stąd dostaniesz się wszędzie.

   1. Justyna pisze:

    Dziękuję bardzo, Pozdrawiam

 6. Ula pisze:

  W najbliższy wtorek przylatuję do Barcelony, będę pare minut po 23 na El Prat na T2 . Ile przystanków będę jechała jeśli wsiądę w autobus 46 i chciałabym wysiąść na placu Hiszpańskim?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tu masz dokładną rozpiskę przystanków tej linii począwszy od lotniska – https://www.tmb.cat/en/barcelona/buses/-/lineabus/46
   Można wydrukować i zabrać 🙂

   1. Ula pisze:

    Dzięki 🙂

 7. Ula pisze:

  Gdzie można kupić bilety np. 4-dniowe? I ile kosztują?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Rodzaje biletów wieloprzejazdowych zajdziesz tu: https://www.tmb.cat/en/barcelona/fares-metro-bus/integrated-tickets

   Jak widać, cena dziennego to 8,6 euro, bilet na 10 przejazdów kosztuje 10,20 euro.

 8. Ula pisze:

  Czy z placu Hiszpańskiego na lotnisko El Prat dojadę także autobusem 46?

 9. Adam pisze:

  Witam.
  Czy z lotniska El Prat autobusem nr 46 mogę jechać na bilecie T10 ?

 10. Adrian pisze:

  Witam.
  Lecę do Barcelony z 2 letnim dzieckiem – jak wygląda sprawa biletów ? Normalnie kasować T10 za dziecko czy ma może darmowe przejazdy komunikacją ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Do 4 roku życia dzieciaki nie muszą mieć biletu.

 11. Monika pisze:

  Witam,
  Czy możliwe jest przejechanie na jednorazowym bilecie z metra Vallcarca na lotnisko El Prat?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bez problemu – jedziesz z tego przystanku linią L3 i wysiadasz na Passeig de Gracia czy Sants i przesiadasz się na R2 (pociąg na lotnisko).

   Możesz również wysiąść na Placu Katalońskim i jechać stamtąd na lotnisko autobusem linii 46.

   1. Monika pisze:

    Dziękuje bardzo!

 12. Jacek pisze:

  Poszukuję 2 osób do taksówki z El Prat – Centrum, 29.04.18

  Przylot z Warszawy 23.45 Ryanair, lot 6945

  Cena za transport 8€ za osobę + 5€ za podwózkę w 2 różne miejsca.

  My swoje mamy w okolicach Metra Lesseps.

 13. Daniel pisze:

  Witam, lądujemy na El Prat 25.01. o godz. 23:05. Nasz apartament znajduje się przy ulicy Carrer de Padilla ( obok Sagrada Familia ). Jak najlepiej jest dostać się w to miejsce o tej godzinie ? Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Rozwiązaniem jest autobus nocny lub Aerobus z lotniska.

   Dostaniesz się na plac kataloński, a tam trzeba łapać coś jadącego w stronę Sagrady (nocne).

   Na nogach jest lekko ponad 2 kilometry. Jeśli macie same podręczne, nie powinno być problemów z przejściem 🙂

   1. Daniel pisze:

    Rozumiem, ze chodzi o autobus nr. 46 ? 😉

    1. Beata & Tomek pisze:

     W nocy obsługuję tą trasę N17. Szczegóły we wpisie, który komentujesz 🙂

 14. Bronek pisze:

  Hej, mam pytanie: jutro lecimy do Barcelony, będziemy na El Prat o 21.00. Musimy się dostać na ulicę Carre del Cadi, tam można dojechać metrem L5, z tego co widzę, to jedzie ono od stacji Sants i tu pytanie – czy z lotniska Renfe R2 dojedziemy do Sants i dalej z Sants do Carre del Cadi linią metra L5 na bilecie T10? W sensie czy przy przesiadce z pociągu R2 do metra L5 skasuje nas jeszcze raz? Strasznie to zagmatwane mają. Poproszę o podpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie skasuje. Jeśli wyrobicie się oczywiście w zakładanym czasie 🙂

   1. Bronek pisze:

    Dzięki za odpowiedź. A te Renfe R2 do Sants jedzie jakoś długo? Bo rozumiem, że od skasowania mamy godzinkę, żeby się przemieścić do celu… No i drugie pytanie: czy R2 często jeżdżą wieczorem?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Jest to najszybszy sposób dotarcia do miasta, bo omija korki.
     Jest oczywiście jeszcze metro, ale jest dodatkowo płatna i nie tanie.

     R2 odjeżdża dokładnie co 30 minut. Ostatni 23:38 🙂

 15. Jarek pisze:

  Witam,
  W marcu wybieramy się do Barcelony. Lądujemy na El Prat ok 23. Jak najłatwiej dostać się z lotniska do hostelu Barcelona Urbany? Podobno jest opcja autobusem A2? Jeśli tak, to gdzie znajdę jego przystanek i na jakim bilecie będę mógł jechać? No i ile czasu, przystanków bym jechał? Polecacie to rozwiązanie czy może jakieś inne? Z góry dziękuje za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   A2, czyli Aerobus to wygodny, ale też kosztowny sposób dojazdu – 5,9 euro.
   Kursuję co chwila, a ostatni kurs z T2 robi o 1:00 w nocy.

   Najwygodniej i tajtaniej pociąg, ale na ostatni kurs nie zdążysz.

   Poza Aerobusem zostaje ci autobus nocny N17.

 16. Rafał pisze:

  Czy z El Prat dostaniemy się do Esparreguery?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Chodzi ci konkretnie o Esparreguerę czy o dostanie się do Montserrat?

   1. Rafał pisze:

    Konkretnie do Esparaguery.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Niestety nie mamy pojęcia.

 17. Spitek pisze:

  Hej, mam pytanie odnośnie T10, bo nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem. Bilet jest na określone 10 przejzadow ale tylko dla jednej osoby, czy w tym samym czasie (podczas jednego przejazdu) mogą uzywac go dwie osoby, co spowoduje ze zostaną odliczone dwa przejazdy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Mogą używać dwie osoby, będziesz musiał po przejściu przez np. bramkę w metrze przekazać kartonik drugiej osobie i ona odbije go jeszcze raz.

 18. Marcin pisze:

  Jak ma się bagaż do biletu? Czy trzeba wykupywac jakiś dodatkowy bilet jeśli mam dużą 32kg walizkę?

  1. Beata & Tomek pisze:

   W Aerobusie bagaż w cenie i sporo miejsca. W pozostałych środkach transportu brak dodatkowych opłat za bagaż, ale TMB informuje o ograniczonej ilości miejsca i ew. braku komfortu pod tym kątem.

 19. Wika pisze:

  Witam,
  Mam pytanie, ląduję na lotnisku El Prat i potrzebuję się dostać do Coruña, 26, 08860 Castelldefels, Hiszpania. Jakie mam możliwości?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Autobus – Linia L99.

   Odjeżdża spod Terminala 1, więc jeśli lądujesz na T2, musisz przejść lub podjechać shuttle bus.

   Pierwszy kurs 5:45, ostatni 22:15. Jeździ co 30 minut.

 20. Ares pisze:

  Witam, mam pytanie ląduje na lotnisku El Prat 06.02 Bede tam koło 21.
  Czy na bilecie T10 mogę normalnie jechać pociągiem lub komunikacją miejską z lotnika na miasto? (czy man jakąś komunikacje o ten godzinie?, czy to jest ta sama strefa?) Druga sprawa rozumiem ze bilet nie mają ograniczeń czasowych tylko ilość przejazdów? I czy odbijam go tylko raz wchodząc. Czy moge wchodząc i wychodząc jak Kartę NOL w Dubaju?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na wszystkie twoje pytania odpowiedź znajdziesz w tym wpisie oraz we wpisie o biletach – https://mybarcelona.pl/komunikacja-miejska-bilety/

   Nie wiem jak jest w Dubaju, bo tam nie byłem…

   Co drugie twoje słowo było podkreślono na czerwono, jak chcesz uzyskać kompletne informacje to przyłóż się chociażby do poprawnie napisanego, po polsku komentarza…

 21. K i S pisze:

  Witam serdecznie :))! Mamy zarezerwowany hotel blisko Sangrada Familia
  Mam kilka pytań:
  1. Czy z terminala T2 w kierunku centrum najlepiej pojechać pociągiem R2N z biletem T10? Z przesiadką w centrum?
  2. Jeśli chodzi o bilet T10 i centrum Barcelony ( pierwszą strefę ) to on nie działa tylko na aerobusach i L9?
  3. Czy autobusem 46 trasa do centrum będzie najdłuższa, czy warto wogóle nim jechać z lotniska do centrum?
  Kasia i Seweryn

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej hej!
   1) Najrozsądniej.
   2) Również w niektórych kolejkach linowych i szynowych, ale generalnie obejmuje całą komunikację publiczną z wyłaczeniem oczywiście linii L9 i Aerobusa.
   3) Autobus po prostu zatrzymuje się na bardzo wielu przystankach. Poza tym światła, korki, jedzie się dość długo.

 22. Bart pisze:

  Witam serdecznie.

  Mam pytanie lądujemy na El Prat po godzinie 23 w czwartek. Potrzebujemy dostać się do Palamos. Prosiłbym o wskazówki odnośnie możliwości transportu publicznego bądź firm transportowym. Wolałbym nie wypożyczać samochodu na te kilka dni. Z góry dziękuję

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kawałek drogi – spróbuj skontaktować się z firmą, którą opisujemy w tym dziale – transport-barcelona.pl.

 23. Anna Blanca pisze:

  Dzień dobry! Jak długo jedzie się z El Prat do L’Hospitalet de Llobregat i El Prat de Llobregat?
  Czy te dzielnice są blisko centrum?

  Serdecznie pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek pisze:

   El Prat de Llobregat? do dzielnica znajdująca się najbliżej barcelońskiego lotniska.

   W okolice L’Hospitalet de Llobregat transfer również nie będzie trwał zbyt długo, co można zobaczyć chociażby na mapach Google.

 24. Turyści z Polski pisze:

  Witam, mam pytanie dotyczace transferu z lotniska El Prat do C. de Bolivar z uwagi na późny przylot o 23.00. (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) Czy najprościej będzie pojechać taxi? Jaki to będzie koszt? Czy może jest bezpośredni autobus? Czekamy na podpowiedzi. Pozdrawiamy.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najprościej będzie taxi, ale w tych godzinach skasują was dość mocno.
   Zadzwońcie do ludzi z transport-barcelona.pl – skoro przylatuje samolot z PL, z pewnością ktoś poza wami może korzystać z ich usług.
   Będzie wygodnie, bo podjedziecie busem pod sam hotel i myślę, że taniej niż taxi.

 25. Marek pisze:

  Witam
  5.03.2018 będziemy w Barcelonie okola 23 godziny. Nie mamy jeszcze hotelu w średniej cenie i jak najbliżej wszystkiego co można zobaczyc przez 2 dni.

  Lecimy uczcić 35 rocznicę więc nie jesteśmy już młodzi.
  Pytanie….gdzie polecacie jakiś hotel?
  Bardzo dziękuję za jakąś podpowiedz
  I jeszcze jedno pytanie odnośnie biletu. Myślę ze T-dia będzie odpowiedni na wszystko.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witam,
   T-Dia daje maksymalny komfort. Bez liczenia przejazdów i bez oszczędzania – po prostu swobodnie można poruszać się po mieście.

   Co do hotelu – w ścisłym centrum miasta zwykle trochę kosztują.

   Nie mamy w tej kwestii jakiegoś bardzo bogatego doświadczenia. Polecamy jako dobre, ale w dobrych cenach hotele w dzielnicy Poblenou – szybki dojazd do centrum miasta, a jednak zwykle sporo niższe ceny.

   Możesz zobaczyć ofertę na Travelodge Poblenou – http://www.booking.com/hotel/es/travelodge-barcelona-poblenou.html?aid=1454066&no_rooms=1&group_adults=2
   lub Holiday Inn Express – http://www.booking.com/hotel/es/express-by-holiday-inn-barcelona-city-22.html?aid=1454066&no_rooms=1&group_adults=2

 26. Alicja pisze:

  Dzień dobry.
  Przylatuję na lotnisko El Prat o 22.00. Jak dojechać o tej porze do Wow Hostel Barcelona przy Avenida Diagonal?
  Niestety firma transport Barcelona ma już zajęte miejsca w busie.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pozostaje komunikacja publiczna oraz AeroBus – szczegóły rozpisane masz we wpisie.

   Hostel jest kawałek od Placu Katalońskiego, więc najrozsądniej będzie skorzystać z pociągu z lotniska, wysiąść na Sants i stamtąd przesiąść się na metro. Wysiadamy na Diagonal i stamtąd niecały kilometr do hostelu.

 27. AKtoTo pisze:

  Witam,
  Planuję wylot o 6 rano z El Prat, jeszcze nie mam zarezerwowanego hotelu, czy bez problemów dostanę się na lotnisko ok 4 nad ranem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Autobus N17.
   Odjeżdża z Placu Katalońskiego, jedzie również przez Plac Hiszpański.
   Kursuje przez całą noc – od 23:00 do 5:00 rano równo co 20 minut.

 28. Coper pisze:

  Witam serdecznie w Maju ląduje na El Prat ok 21 i muszę się dostać do hotelu Ibis Barcelona Santa Coloma.
  Jak będzie najlepiej, pozdrawiam Jacek.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kawałek do przejechania.
   Najlepiej pociągiem z lotniska.
   Na Sants przesiadasz się na metro – niebieska linia L5 w kierunku Vall d’Hebron.
   Na stacji La Sagrera przesiadasz się na linię L9 i nią jedziesz na stację Singuerlin.
   Do przejścia 450 metrów.

   1. Coper pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc jesteście wielcy mam w tym hotelu mozliwość odwołania pokoju do 6 Maja może znajdzie się coś bliżej centrum będziemy 4 noce i chcemy wszystko choć może nie damy rady zwiedzić ale z drugiej strony metrem do centrum dojedziemy a że daleko to wiem jeszcze raz dziekuję pozdrawiam sedrecznie.

 29. Ewa pisze:

  Hej! 🙂
  W czwartek lądujemy o 20:40 w Barcelonie i chcemy się dostać do hostelu HelloBCN Hostel Barcelona , Lafont, 8-10. Czy o tej porze złapiemy jeszcze bez problemu pociąg, i czy na lotnisku można kupić bilet T10? Jak Waszym zdaniem najlepiej tam dotrzeć? 🙂

  Z góry dziękujemy!

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie komunikacja publiczna normalnie funkcjonuje, więc bez problemu dostaniecie się chociażby korzystając z pociągu. Z kupieniem T-10 na lotnisku nie ma żadnego problemu.

   Ze stacji metra Paral-Lel macie do hostelu 200 metrów.
   Gdybyście jechali z lotniska pociągiem, wysiadacie na Passeig de Gracia i przesiadacie się na zieloną L3 w kierunku Zona Universitaria.

 30. Pati pisze:

  Kochani jak najlepiej dostać sie z lotniska do hotelu Occidental Atenea Mar, Paseo Garcia Faria, 37-47, Sant Marti ❤

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli odległość 900 metrów od stacji metra Cię nie przeraża, to możesz dojechać metrem na stację Selva de Mar – linia L4 🙂

   Jedziesz pociągiem z lotniska i przesiadasz się z pociągu na metro na Passeig de Gracia – linia L4 kierunek La Pau.

   1. Pati pisze:

    Dziękuje ❤

 31. Asia pisze:

  Czy ktoś może mi powiedzieć jak najlepiej dojechać do Badalony z lotniska? Jest bezpośredni transport czy należy najpierw dostać się do centrum Barcelony?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Albo przesiądziesz się na pociąg R1, który przez Badalonę wzdłuż wybrzeża, lub przesiądziesz się na metro – w Badalonie znajduje się kilka stacji.

 32. Marta pisze:

  Witam
  Ląduje na El Prat po 23 we czwartek plus wiadomo odprawa, bagaże. Czy autobus nocny to jedyna opcja z komunikacji miejskiej o tej godzinie? Czy jak uda mi się złapać ostatnie metro z lotniska to będę miała jak się przesiąść na Zona Universitaria? Dziekuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Metro działa do 24:00, więc jeśli macie do odbioru bagaże z taśmy, to może go lekko braknąć.

   Mamy oczywiście Aerobus, taksówki, polska firma transportowa o której piszemy w artykule – mają duże zainteresowanie ze strony osób, które lądują o tej godzinie, więc można się z nimi skontaktować i napiszą cenę takiej usługi.

 33. Tomek pisze:

  Witam.
  24 lutego przylatuje na El Prat po 23.00 i potrzebuje sie dostać na Avenida Diagonal naprzeciwko Casa de las Punxes. Jak najlepiej sie tam dostać i czy z Placu Catalunia jest bezpiecznie iśc tam na pieszo?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jest wieczór, sporo osób będzie się w tych regionach kręciło. Osobiście nie mielibyśmy większych oporów.
   O tej godzinie pozostaną jedynie autobusy nocne czy taksówki.

 34. Natalia pisze:

  Cześć! A czym najlepiej wydostać się z lotniska jeśli lądujemy chwilę po północy? Metro kursuje tylko do północy tego dnia..a musimy się dostać w okolice L’Hospitalet de Llobregat.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Odpowiedź masz we wpisie. Autobus nocny, taksówka bądź firma transportowa – shuttle bus.

 35. Marta pisze:

  Hej, lądujemy w czwartek na El Prat o godz. 22 i musimy dostać się do Novotel City na Avinguda Diagonal. Chcielibyśmy jechać pociągiem R2N do stacji El Clot. Pozostaje nam do przejścia na piechotę ok 800m. Czy spacer w tej okolicy po godz. 23 to dobry pomysł, czy raczej okolica jest niezbyt przyjazna?

  1. Beata & Tomek pisze:

   W tej okolicy przemieszczaliśmy się na pieszo w okolicach północy i czuliśmy się bardzo swobodnie, więc polecamy.

 36. Asia pisze:

  Dobry wieczór,

  w czwartek 8 marca jestem pierwszy raz w Barcelonie. Przylatuję o 22.00 na El Prat. Nocleg mam w 4 fun hostel, na ul Ample 24. I jestem przerażona, bo zupełnie nie wiem, jak się tam dostać. Znajomi mówili mi tylko, żebym nie wsiadała w linię metra nr 9 bo jest jakoś szczególnie płatna.
  Podpowiedzcie proszę, jak mam dojechać i się nie zgubić 🙂 dziękuję bardzo, Asia

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, linia metra z lotniska jest poza zasięgiem standardowych biletów komunikacji miejskiej, podobnie jak Aerobus.

   O wszystkich środkach transportu szczegółowo w tym właśnie wpisie.

   Jeśli jednak planujesz tanio dostać się do hostelu, kup bilet T-10, jedź z lotniska pociągiem R2. Przesiadasz się na Passeig de Gracia na metro – żółta linia L4 w kierunku La Pau. Wysiadasz na przystanku Barceloneta.

 37. MirekC pisze:

  Witam, w piątek 13.04 przylatujemy ok. 21.10 na El Prat. Noclegi mamy w Residencia Albergue Studio, Duquessa d´Orleans, 56 B, Sarrià-St. Gervas. Jaki macie pomysł na dojazd (najlepiej z T-10 bo potem wykorzystamy go na 100 %).

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nocujecie w Sarrii, ale jest tutaj linia pod nazwą L12 – zintegrowana z siecią barcelońskiego metra.

   Dlatego aby dojechać z lotniska na jednym przejeździe T-10 wsiadacie w pociąg na El Prat i jedziecie na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na zieloną L3 i jedziecie jeden przystanek na plac kataloński. Stamtąd macie linię L12, której ostatnim przystankiem jest właśnie Reina Elisenda. Stamtąd tylko parę kroków do celu.

 38. bruno pisze:

  Witam. Czy podróżował ktoś z Barcelony do miejscowości Calella i ma info jakie są koszty taxi bądź busa, kurs w godzinach wieczornych?

 39. daniel pisze:

  Witam
  Jutro razem z żoną wybieram się do Reding Croma Barcelona, Gravina, 5-7, Barcelona lądujemy na El Prat po godz.23 jak najszybciej się dostać do hotelu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli ma być najtaniej, to autobus miejski (nocny).
   Najwygodniej jednak Aerobus, bo odjeżdża co chwila i również dojeżdża na plac kataloński.
   Stamtąd macie 500 metrów do hotelu.

 40. Karolina pisze:

  Dzień dobry,

  Czy w tygodniu lądując o godzinie 23.05 na T2 istnieje jeszcze możliwość dojazdu metrem do Collblanc, czy o tej godzinie metro już nie kursuje?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Aktualne godziny kursowania metra znajdziesz we wpisie Metro.
   Nawet jednak jeśli będziesz mieć tylko podręczny to najszybciej będzie biec na linię L9 z lotniska i przesiadać się byt trafić do 24:00 na Twoją stacje. Będzie to jednak bardzo trudne.

 41. Tomek pisze:

  Witam,
  Wg planu mamy lądować na El-Prat w sobotę o 23.20, więc pewnie ciężko będzie zdążyć na ten ostatni pociąg Renfe R2 lub bus 46. Czy linią nocną N17 dojedziemy do Placu Hiszpańskiego korzystając z biletu T10 ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jak najbardziej, piszemy o tym we wpisie, który komentujesz.

 42. Piotr pisze:

  Witam,
  28 Marca lądujemy (2 osoby dorosłe + 1,5 roczne dziecko) na El prat. Jak najszybciej i najwygodniej dostać się do Hotelu Barcelona Princess (Avinguda Diagonal, 1, 08019 Barcelona)? Przylot 12:25. Mam na uwadze małe dziecko, które może marudzić 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Piotrze – zakładam, że będzie z wózkiem czy spacerówką dla dziecka, więc można pokusić się o przejazd pociągiem z lotniska – do 30 minut.
   Później przesiadka na Passeig de Gracia na żółtą linię metra i wysiadacie na przystanku El Maresme, który jest przy waszym hotelu.
   Na dniach opublikujemy film w którym pokażemy jak dotrzeć z lotniska do stacji pociągu R2N.

   Na Passeig de Gracia przejście z pociągu do żółtej linii metra trwa dobre 10 minut szybkim tempem. Macie zatem sporo do przejścia.

   Jednak jeśli wybralibyście przejazd Aerobusem to i tak musicie wsiąść do metra i przesiąść się na kolejnej stacji – Urquinaona, która również jest sporym węzłem i spacer przesiadkowy z czerwonej na żółtą również trwa blisko 10 minut.

   Polecam zatem rozwiązaniem z pociągiem i co ważne – zrobicie ten transfer za 1 euro od osoby kupując bilet T-10, który i tak później wykorzystacie.

 43. Piotr pisze:

  Chyba jednak zdecydujemy się na transport przez polską firmę transport barcelona. Fakt, cena dosyć spora za transfer z lotniska, ale chyba nie chcę się męczyć z przesiadkami, zwłaszcza że to będzie pierwsza taka podróż….

  W już z powrotem zdecyduje się na transport publiczny, i co powiecie na taką opcje:
  Metrem L4 z hotelu -> Plac Kataloński. Z Placu Katalońskiego Aerobus na lotnisko El-Prat
  Dobra opcja?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dobra, możesz również wysiąść na Passeig de Gracia i przesiąść się na pociag R2N. Odjeżdża dokładnie co 30 minut. Przystankiem docelowym jest Aeroporto.

 44. Piotr pisze:

  Chyba wolę aerobus, niech stracę 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   To nawet nie kwestia stracenia 🙂 Aerobus jest w wielu przypadkach po prostu niezwykle wygodny 🙂

 45. Wanda pisze:

  Przylatujemy do Barcelony w kwietniu jak najlepied dojechac do Hotelu Four Points by Shaeraton?

  1. Beata & Tomek pisze:

   To zależy czy transfer ma być nisko kosztowy czy wygodny.
   Najwygodniejsza taksówka, ale ciekawą opcją jest również shuttle transfer z polską firmą – transport-barcelona.pl.

   Najtaniej pociągiem z lotniska i przesiadka na metro – najbliższa stacja od hotelu to Poblenou, ale pieszo jest 750 metrów.

 46. Wanda pisze:

  Ciekawi mnie czy bilet T10 jest tylko ważny jeden dzień, czy można go również używać w dniu następnym skoro jest nie wykorzystany.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bilet jest ważny 30 dni.

 47. Wanda pisze:

  Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie jest połączenie z portu morskiego w Barcelonie na lotnisko Barcelona-El Prat?
  Po przypłynięciu z rejsu chcemy polecieć do Warszawy. Jeśli taxi to ile będzie wynosił orientacyjny koszt?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na lotnisko jest 15 kilometrów. Cena z terminalu gdzie zawijają promy wycieczkowe to ok. 40 euro za kurs.

 48. Justyna pisze:

  Cześć! Za kilka dni bede w Barcelonie i ładuje na lotnisku El Prat. Potrzebuję tanim kosztem dostać się do Guest House Balmes. Ląduje o godzinę 23:45. Proszę o pomoc! 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć!
   O tej godzinie tylko nocne – z lotniska N17, a później w placu katalońskiego trzeba szukać jakiegoś nocnego – miejskiego, bądź spacer – do docelowego miejsca na pieszo 1,1 km 🙂

 49. Monika pisze:

  Witam,
  3 maja o 22.30 ląduję na lotnisku w Gironie. Jak dostać się do Lloret de Mar? (8 osób)
  Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Spróbuj napisać do transport-barcelona.pl

 50. Krzysiek pisze:

  Witam mam dwa pytanka.
  Na jakim przystanku najlepiej wysiąść jadąc z lotniska autobusem 46 żeby przesiąść się na metro linii 2 oraz na jakim jadąc ewentualnie pociągiem Renfe?
  Z góry dziękuje za odpowiedz.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najwygodniej jadąc pociągiem z lotniska wysiadasz na Passeig de Gracia i tam przesiadasz się na L2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *