El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również kupić bilety komunikacji publicznej, choć poszukiwanego przez nas biletu T-10 akurat nie było (więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety).

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska można wydostać się:

 • jedną z licznych taksówek – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro.
 • Transport-Barcelona.pl – Polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
 • Aero Busem – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w cenie posiadając Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena
 • Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny bilet za 4,5 euro w specjalnych automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola BCN! oraz T-50 i T-70.
image_gallery
 • pociąg Renfe R2 – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu T1. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe, ale my nabardziej rekomendujemy bilet T10 – dlaczego? Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.catSzczegółowa instrukcja oraz film we wpisieLotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.Pierwszy kurs pociąg R2 wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38.
Renfe
 • Autobus – odjeżdża spod terminalu T2. Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
  W nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16. UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

738 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. e pisze:

  Witam,
  4.05 o godz.23:00 lądujemy (2 osoby) w Barcelonie – El Prat i musimy się dostać do Lloret de Mar.
  Taxówki odpadają… Czy są inne środki transportu o tej godzinie, komunikacja itd…?
  Dziękuje i pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Godzina z gatunku ciężkich 🙂
   Spróbujcie jeszcze na transport-barcelona.pl – być może ktoś jeszcze poza wami będzie udawał się z waszego samolotu w tym kierunku.

  2. Magdalena pisze:

   Mamy taką samą sytuację, tylko termin późniejszy (18.05.) i kierunek bliższy – Santa Susanna.
   Czy można prosić o wskazówkę?
   Pozdrawiam

   1. Beata & Tomek pisze:

    Poza oczywistościami typu taksówka czy transport-barcelona.pl, w nocy możesz się tam dostać linią nocną N82 🙂 Odjeżdża średnio co godzinę z Passeig de Gracia. Przewoźnik: Sagales.

 2. Mario pisze:

  Witam,
  Lądujemy w BCN 3 Kwietnia o 23:15. Jak najlepiej dostać się pod Sagrade Familie (tam mamy apartament). Zwykłe metro (nie z lotniska) kursuje do północy, więc nie ma szans się załapać na nie. Jest jakiś autobus nocny?

  Dzięki z góry!

  1. Beata & Tomek pisze:

   N17. Autobusem dojedziecie do placu katalońskiego, a tam przesiadacie się na linię N1. Autobus N1 z placu katalońskiego odjeżdża co 20 minut.

 3. Wanda pisze:

  Gdzie można kupić bilet na autobus turystyczny po Barcelonie, chodzi mi o linie czerwoną lub niebieską.
  Czy można wysiadać i wsiadać do autobusu w rożnych miejscach miasta na ten sam bilet?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, to jest duża zaleta tego autobusu.
   Szczegóły oraz rezerwacja biletów: https://mybarcelona.pl/barcelona-bus-turistic/

 4. Magda pisze:

  Witam,
  Muszę się dostać z lotniska w Barcelonie do Lloret de Mar. Czy z tego lotniska kursuje pociąg do Blanes? Wiem, że w Blanes mogę się przesiąść na autobus do Lloret.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, musisz dojechać do Blanes. Najlepiej zatem jechać pociągiem z lotniska na Sants, a tam kupuj bilet do Blanes. Linia R1 z Sants jeździ dokładnie co 30 minut.

   1. Magda pisze:

    Dziękuję 😁

  2. Zbyniu pisze:

   Ale zdaje mi się, że można dojechać do Blanes autobusem 603 /terminal T1 i T2/ oraz od 28 kwietnia br. nr 614.

   1. Beata & Tomek pisze:

    Masz rację.
    Linie obsługuje firma Sagales.
    Z tego co widzę przejazd do Blanes 11,20 euro.

 5. Kasia pisze:

  Przyjeżdżamy z dziećmi do Barcelony w maju. Wykupiłam już kilkudniowe bilety komunikacji miejskiej Hola Bcn. Czy na tych biletach dojadę z lotniska do centrum? jeśli tak to czym? Dziękuje 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jak najbardziej 🙂
   Oczywiście nie Aerobusem, ale Hola BCN obejmują pociąg – Renfe, a także metro z lotniska!
   Kierujcie się zatem w stronę przystanku metra i pociągu które są obok siebie – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

   Voucher, który otrzymaliście mailem należy wymienić na stacji na właściwy bilet.

 6. HANIA pisze:

  Jak w nocy dostać się z placu katalońskiego do hotelu Travelodge Poblenou?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nocna linia N6. Odjeżdża co 20 minut i jedzie prosto pod hotel! Nazwa przystanku to Llull – Llacuna, numer 1273.

 7. Jacek pisze:

  Poszukuję 2 osób do taksówki z El Prat – Centrum, 29.04.18

  Przylot z Warszawy 23.45 Ryanair, lot 6945.

  Cena za transport 8€ za osobę + 5€ za podwózkę w 2 różne miejsca.

  My swoje mamy w okolicach Metra Lesseps.

 8. SweetCynamon pisze:

  Witam, ląduje 17.04.2018 r. ok. g.19.30 na El Prat. Jak mogę się dostać do Santa Susanna? Później 25.04.2018 r z powrotem na lotnisko? Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dojedź sobie pociągiem z lotniska na Sants – główny dworzec kolejowy.
   Stamtąd co 30 minut jeździ linia R1.
   Szczegóły: https://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

 9. Krzysztof pisze:

  Czy linie N16 i N18 z lotniska dowiozą na Pl. Kataloński?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, obie dojeżdżają na plac kataloński.

 10. Adam pisze:

  Ląduje na El Prat 16.04 o 21:10 muszę się dostać do B&B Hotel Mollet – jest to w Zone2.
  Następnie we wtorek muszę się dostać do Fira Barcelona i powrót do Hotelu. W środę znowu z hotelu do Fira i z Fira na lotnisko.

  czyli:
  Lotnisko – Hotel – poniedziałek
  Hotel – Fira – wtorek
  Fira – Hotel – wtorek
  Hotel – Fira – środa
  Fira – Lotnisko – środa

  Czy na wszystkie przejazdy starczy mi bilet T-10 (2 strefy) czy może lepiej kupić Hola Barcelona na 48 h?
  Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Do Mollet dostaniesz się bezpośrednio pociągiem z lotniska R2N i nim później możesz jeździć do miasta. Jeżdżą co 30 minut.

   T-10 powinna spokojnie ci starczyć pod warunkiem, że będziesz kursował tylko na tej trasie i nie będziesz nigdzie przemieszczać się dodatkowo po Barcelonie.

   Hola Barcelona jest owszem mega wygodna ale pamiętaj, że działa w I strefie.

   1. Adam pisze:

    Dziękuję bardzo za szybkie info! Pozdrawiam:)

 11. Wiktoria pisze:

  Witam
  Planowany przylot w El Prat o 23:00 w sobotę 14 kwietnia. Jak możemy dostać się pod dany adres – Avenida Meridiana, 151, Sant Martí, 08026 Barcelona?
  Dziękuję z góry za odpowiedź i pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ostatni pociąg z lotniska macie o 23:38.
   Jeśli zdążycie, to kupujecie T-10, wsiadacie do pociągu i jedziecie nim na El Clot. Stamtąd macie 200 metrów pod wskazany adres.

   Jeśli jednak macie bagaż rejestrowany i mała szansa na ostatni pociąg – możecie jechać chociażby nocnym. Wysiadacie na placu katalońskim, a stamtąd linia L1 na stację metra El Clot.

   Metro w sobotę jeździ przez całą noc 🙂

   1. Wiktoria pisze:

    Dziękuję bardzo 🙂

 12. Julita pisze:

  Witam,
  Przylatujemy 26.04. na lotnisko w Gironie ok. 23:00. Jak najlepiej poza transport-barcelona.pl/ dostać się do centrum Barcelony, jakie są możliwości oraz jaki to koszt (hostel: Fontanella Via Laietana 71, Ciutat Vella).

  Czy karta Hola BCN obejmuje również przejazdy nocne? Nigdzie nie mogę się tego doszukać:( Gdzie można zrealizować voucher poza dwoma lokalizacjami wskazanymi na stronie: Turisme de Barcelona – Biuro Informacji Turystycznej: Plaça de Catalunya, 17-piwnica. Lotnisko w Barcelonie: Terminal 1 i 2.

  Ogromna prośba o wsparcie:)

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wsparcie śpieszy na ratunek.

   Hola BCN nie działa na nocne autobusy, ale działa np. T-10.
   Voucher na Kartę wymienisz na placu katalońskim, punktach informacji turystycznej, w tym również na lotnisku. Na El Prat informacja turystyczna jest otwarta do 20:30.

   Kartę możesz zarezerwować na na naszej stronie – https://mybarcelona.pl/karty-hola-bcn/

   Za 16 euro możesz jechać z lotniska w Gironie z firmą Sagales. Autobusy jeżdżą również o 00:00 i 00:30 – http://www.sagales.com/en/trip/17/transfer-girona-airport-barcelona-centre

   Bilet kupowany od razu w dwie strony wychodzi taniej – 25 euro.

   Przejazdy są dopasowane do rozkładów Ryanair, więc w razie małego opóźnienia, z pewnością czekają. Docelowo dojedziecie na Barcelona Nord.

   1. Julita pisze:

    Dziękuję serdecznie:)

 13. Ali pisze:

  Witam
  Dzisiaj lądujemy na lotnisku El Prat o godzinie 23:45 i potrzebujemy dostać się do hotelu The Gates Diagonal Barcelona (Avenida Diagonal, 205, 08018 Barcelona).
  Dodam, że taxi wolelibyśmy uniknąć a transport-barcelona.pl niestety nie mają wolnych kierowców i odmówili nam transportu. Bardzo proszę o pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pozostają wam autobusy nocne – piszemy o nich w komentowanym wpisie. Jeżdżą bardzo często, pojedynczy bilet kosztuje 2,20 euro.

   Dojedziecie do placu katalońskiego. Po jego wschodniej stronie macie przystanek Ronda Sant Pere – możecie nawigować się na mapach Google. Z niego odjeżdża autobus nocny linii N7 – jedzie centralnie pod wasz hotel. Kursuje co 20 minut.

 14. hola pisze:

  Hej! Czy 16.04 po godzinie 19 odjeżdża jakiś pociąg z Barcelony do Salou? Pomocy, bo już mi ręce opadają i włącza mi się panika. I jak z lotniska El-Prat dojechać komunikacją miejską w okolice Camp Nou? Z góry dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Odjeżdża. 19:30 Talgo. Koszt: 13,90 euro.
   Jeśli zależy ci na okolicach Camp Nou, to albo pociągiem na Sants i przesiadka na niebieską linię metra bądź przejazd bezpośrednio z lotniska metrem. Wtedy wysiadasz bezpośrednio na stacji Collblanc.

   Pamiętaj, że na linię metra z lotniska obowiązują osobne bilety, ale działa karta Hola BCN.

 15. kermit pisze:

  Na stronie Renfe przy kupnie biletu wyskakuje cena 13 euro i ‘klasa: Turysta’. W innej klasie bilet kosztuje już prawie 19 euro. O co chodzi z tą klasą i czy trzeba mieć jakąś specjalną kartę czy coś takiego? Co po prostu uprawnia mnie do tego tańszego biletu jako turysta.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie potrzebujesz do tego żadnej specjalnej karty.
   Klasa turystyczna to po prostu rodzaj klasy – odpowiednik naszej drugiej klasy.

 16. Ania M pisze:

  Hej.
  Świetna stronka, Gratuluję!

  Mogę prosić Cię o pomoc w ustaleni transportu do Castelldefels?
  Ląduję w niedzielę 15.04 br na El Prat, Terminal T2. Będę z dzieckiem 3,5 rocznym, więc chciałabym to sprawnie zorganizować. Dodam, że “Polski Transport Barcelona” niestety nie ma już wolnych busików dla nas. Jest nas 4 osoby + dziecko.
  Będę bardzo wdzięczna za radę 🙂

  1. Ania M pisze:

   Dodam, że wolałabym ominąć opcję taxi 😉
   Wynajem auta tez nie bardzo wchodzi w grę, bo ceny za fotelik samochodowy za 1 dzień też nie sa zbyt ciekawe…
   Transport miejski wchodzi w grę jak najbardziej. Ale nie mogę znaleźć żadnego połączenia np pociągiem do Castelldefels… 🙁

   1. Beata & Tomek pisze:

    Pociągi to najbardziej popularna opcja, ale z miasta. Trzeba jechać do Barcelony i przesiąść się na pociąg, ale wtedy się cofamy. Najlepiej z lotniska skorzystać z L99.

  2. Beata & Tomek pisze:

   Dzięki za miłe słowa!

   Polecamy autobusy z lotniska.
   Do Castelldefels dojedziecie linią L99.
   Co ważne, działa tutaj bilet T-10, więc dostaniecie się na miejsce za lekko ponad 1 euro / osoba 🙂

 17. Krzysiek pisze:

  Witam,
  14.05 będziemy na lotnisku w Barcelonie (3 osoby dorosłe i 3 dzieci) potrzebujemy się dostać do miejscowości Vilanova La Geltru (konkretnie kamping Vilanova Park) czy ktoś poleci jak najlepiej się tam dostać ile może kosztować taxi, czy jest jakiś pociąg bezpośredni lub autobus do tej miejscowości, jeszcze mam pytanie czy dziecko 1,5 roku dalej podróżuje komunikacją miejską za darmo?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Krzysiek – dziecko w tym wieku podróżuje za darmo.

   Pociąg – najszybciej i najwygodniej. Do Vilanova La Geltru dojeżdżają chociażby pociągi regionalne, expresy.

   1. Krzysiek pisze:

    A jeszcze pytanie o bilety na pociąg bo tam jest to podzielone na strefy jakie są ceny biletów i czy dość często kursują pociągi?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Wszystko masz dokładnie opisane we wpisie, który właśnie komentujesz.
     Wybór należy jednak do ciebie czy kupujesz bilet jednorazowy za 2,2 euro czy bilet T-10 na 10 przejazdów za 10,20 euro.

 18. Izabela pisze:

  Hejka,
  Proszę o pomoc w dotarciu 15.04.2018 ok. godz. 22.00 z lotniska El Prat pod adres Passatge Gaiola (niedaleko Sagrada Familia).
  Izabela

  1. Beata & Tomek pisze:

   Miejsce to znajduje się 550 metrów od stacji metra Verdaguer.
   Możesz zatem na bazie biletu T-10 jechać z lotniska pociągiem i przesiąść się na Sants na niebieską L5.
   Do przejechania metrem 5 przystanków.

   1. Izabela pisze:

    Pięknie dziękuję:)

 19. Hola pisze:

  Hej, wysiadam na terminalu T2 i stamtąd mam autobus do Salou, jak znaleźć przystanek z którego zabiera Bus Plana?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z tego co widzę to Bus Plana odjeżdża zarówno spod Terminalu 1, jak i 2.

 20. Tomasz K pisze:

  Dzień dobry
  Bardzo proszę o informację jak dostać się z Estacio del Nord w okolice Camp Nou w środku tygodnia po północy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Komentowany wpis dotyczy dojazdu z lotniska, a nie z dworca Estacio del Nord.

 21. Gosia pisze:

  Czy 1 maja autobusy albo inna komunikacja na lotnisko w nocy będzie jeździć normalnie czy może być z tym problem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak samo jak w pozostałe dni.

 22. Marzen pisze:

  Witaj,
  Proszę o informację, jak najlepiej dostac sie z lotniska El Prat do hostelu przy Carrer Nou de la Rambla
  Dziękuję

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na bazie biletu T-10 z lotniska pociągiem. Na Passeig de Gracia przesiadasz się na fioletową bądź zieloną linię metra – L2 lub L3. Obie jadą na przystanek Paral – Lel. Jesteś na miejscu 🙂

   1. Marzen pisze:

    Dziękuję😊

 23. Dawid pisze:

  Witam!
  Jakaś rada jak dostać się z Girony 22.04 o godzinie 22.30 będziemy i chcemy dojechać do Barcelony. Jakieś busy kursują o tej godzinie albo PKP?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tu masz wpis dotyczący dojazdu z Girony – Dojazd z lotniska Barcelona Girona.

   O 23:15 oraz 23:45 masz chociażby autobus z lotniska do miasta.

   Możesz również złożyć zapytanie u polskiej firmy transportowej, która zawiezie cię pod wskazany adres.

 24. Paulina pisze:

  Potrzeba pomoc w dotarciu z lotniska po godzinie 23,45 do hotelu Travelodge Barcelona Fira, cały czas myślałam, że pociąg i metro, ale te obtej godzinie już nie kursują 🙄

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na stację metra Fira kursuje bezpośrednia linia z lotniska – L9S, jednak kursuje tylko do 24:00.

   Polecam zatem linię N17. Nocny autobus zatrzymuje się w waszej dzielnicy. Docelowo dojeżdża na plac kataloński. Odjazdy co 20 minut.

 25. Lucjan G pisze:

  Witam,
  Przylatujemy w niedzielę na El Prat ok.21.30 i musimy się dostać w okolice Pl.Catalunia. Potem 3 dni jeszcze będziemy w BC, pytanie proste ale już się zakręciłem;-) : czy mam kupić bilet T10 bo przyda się na dojazd z lotniska – i czym ? pociąg czy metro?? i potem wykorzystam go dalej na przejazdy w Barcelonie i z powrotem na lotnisko?
  Bardzo dziękuję z góry za podpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli T-10 to pociąg z lotniska – krócej niż autobus.
   Jak kupić bilet oraz jak dojść na pociąg znajdziecie tutaj – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

   T-10 wychodzi najlepiej cenowo w cenie za 1 przejazd, a 10 przejazdów w Barcelonie w ciągu tego czasu spokojnie się wykorzysta – również w drodze powrotnej na El Prat.

   1. Lucjan G pisze:

    Bardzo dziękuje Wam za szybką odpowiedź;-)
    Pozdrawiam

 26. Jacek pisze:

  Poszukuję 2 osób do taksówki z El Prat – Centrum, 29.04.18

  Przylot z Warszawy 23.45 Ryanair, lot 6945.

  Cena za transport 8€ za osobę + 5€ za podwózkę w 2 różne miejsca, czyli za całość za 2 osoby 18,50 euro.
  Kontakt gotek00@gmail.com

  My swoje mamy w okolicach Metra Lesseps.

 27. Paulina pisze:

  Czy dostanę się na lotnisko El Prat biletem T10 na 1 strefę metrem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na linie metra z lotniska obowiązuje specjalny bilet. Na T-10 pojedziesz pociągiem i orsesiadziesz się w mieście na metro.

 28. Podróżniczka pisze:

  Witam, gdzie o godzinie 23:40 mogę zakupić bilet T-10 lub pojedynczy na nocny autobus?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jedynie automaty. Są jednak na stacji metra / pociągu więc w dwie strony spory spacer. Najlepiej w nocnym kupić u kierowcy pojedynczy bilet za 2,20 euro.

 29. jacek gotkowski pisze:

  Odradzam korzystanie z firmy transportbarcelona.pl. Zamówiłem taksówkę w lutym, z transportem łączonym. Zostałem poinformowany, że nie znaleźli ludzi. Poprosiłem, żeby jeszcze poczekać, może ktoś się jeszcze znajdzie. Po czym bez konsultacji, zakomunikowano mi, że nie znaleźli ludzi i taksówki miejskie stoją pod terminalem. Normalna firma informuje, że nie ma możliwości realizacji danego zlecenia i co klient na to, a nie stawia klienta przed faktem dokonanym, że ma się bujać. Nie polecam!!!!

 30. Nina pisze:

  Jak mogę dostać się na lotnisko Barcelona ze stacji Barcelona Nord?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najszybciej będzie przejść na stację metra Arc de Triomf i podjechać na dworzec kolejowy El Clot (trzy przystanki). Stamtąd co 30 minut pociąg R2N, który docelowo jedzie na lotnisko El Prat.

   1. Nina pisze:

    Dziękuję bardzo za radę .pozdrawiam

 31. Karolina pisze:

  Mam takie pytanie. Będę na stacji Barcelona Nord ok godziny 9.15. Dodaję, że to będzie sobota. Potrzebuję się szybko dostać na lotnisko Barcelona terminal 2. lot mam o godz 10.50 . Ile mnie wyniesie taksówka i czy zdążę na lot?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Biorąc pod uwagę godzinę przylotu, będziesz musiała ostro się śpieszyć. Należy wziąć pod uwagę korki oraz to, że trzeba przejechać przez prawie całe miasto. Pod dworcem Barcelona Nord znajdziesz taksówki – stoi ich zawsze mnóstwo. Koszt ok. 35 euro. Czas przejazdu 30 minut na T2.

   1. Karolina pisze:

    Dziękuję za szybką odpowiedź.

 32. Dominika pisze:

  Czy kupię bilet u kierowcy w autobusie Barcelona Bus? Czy jest szansa, żeby zdążyć na autobus o 00:30, jeśli samolot ląduje o 23:55 (lotnisko Girona)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli sam podręczny bagaż, powinnaś zdążyć pod warunkiem, że nie będzie opóźnienia.
   Jeśli będą wolne miejsca, kupisz bilet w autobusie.

 33. Norbert pisze:

  Dobry wieczór,
  Już wkrótce lądujemy w Barcelonie i w związku z tym mam jedno pytanie. Czy w barcelońskiej komunikacji miejskiej płaci się za bagaż typu duża walizka?
  Dziękuję z góry za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie, przewóz jest bezpłatny.
   Dedykowane miejsce dla walizek znajduje się jednak w Aerobusie.

   W pozostałych środkach komunikacji jest jak wszędzie 🙂

   1. Norbert pisze:

    Jeszcze raz dziękuję.

 34. Jacek pisze:

  Witam serdecznie mam prośbę czy stacja metra Singuerlin. znajduje się w 1 strefie pozdrawiam i dziekuję za pomoc we wcześniejszej sprawie.Jacek

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, to dalej pierwsza strefa.

   1. Jacek pisze:

    Dziękuje bardzo. Pozdrawiam serdecznie.

 35. Arek i Karolina pisze:

  Dobry wieczór,

  Mamy pytanie:
  Lądujemy na El Prat 15.05 po 23.15 i chcemy się dostać do hotelu Leonardo Gran Via, adres: Carrer de la Diputació 100, 08015 Barcelona.
  Jak najlepiej i najtaniej o tej porze dotrzeć na miejsce?
  Dziękujemy za odpowiedź i gratulujemy super bloga:)
  Pozdrawiamy

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzięki za miłe słowa.

   Metro o tej porze już nie będzie kursować, polecamy N17 z lotniska.
   Autobus zatrzymuje się zaraz obok waszego hotelu – przystanek 1556 Gran Via – Viladomat.

 36. Damian pisze:

  Witam 🙂 Czy na lotnisku znajdują się skrytki bagażowe? Planujemy zostawić zbędny bagaż na lotnisku i zwiedzić Barcelone nocą 🙂 Przylatujemy do Barcelony o 23, więc najlepszą i najtańszą opcją dojazdu w nocy do miasta będzie Aerobus? I pytanie z innej jeszcze beczki odnośnie przejazdu z Barcelony do Lloret de Mar, tylko z lotniska odjeżdżają busy do Lloret, czy mają swoje przystanki na mieście? Trzeba wcześniej na przejazd do Lloret z Barcelony rezerwować takie bilety, czy może uda się kupić u kierowcy?

  Bardzo dziękuje z góry za odpowiedź, naprawdę świetny blog, dobrze się czyta, a pomysły na zwiedzanie same się nasuwają 🙂 Pozdrawiam 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na lotnisku znajdują się skrytki bagażowe.
   Na terminalu 2 serwis otwarty od 6:00 do 22:00.
   Na T1 całą dobę. Przechowanie do dwóch godzin – 6 euro. Od 2 do 24 godzin – 10 euro.

   Do miasta Aerobusem – ostatni z T1 o 01:05 h.
   Można jechać również miejskim nocnym – N17.

   Do Lloret możemy dostać się pociągiem R1 z miasta – przejazd do Blanes.
   Autobus Sarfa, ktory startuje z lotniska, zatrzymuje się na dworcu autobusowym Barcelona Nord.
   Można zrobić wcześniej rezerwację online, ale bilety kupuje się również na dworcu.

   1. Damian pisze:

    Mam kilka opcji przejazdu do Lloret najbardziej kusi mnie ta o 3:30, jednak zawiera kilka różnych linii i nie wiem jakie wyjdą koszta przejazdu takimi liniami 604, Autobus 607, Autobus E4, Autobus L11?

    Jest opcją jechania z przewoźnikiem SARFA dopiero po 8, lub około 6 pociąg Pociąg R1, Pociąg MD, Autobus 660, która opcja będzie najlepsza? 😉

    1. Beata & Tomek pisze:

     To zależy czy stawiasz na koszty czy wygodę. Ja bym mimo wszystko obstawiał Sarfę bądź pociąg – zdecydowanie najszybciej, a Sarfa bezpośrednio na miejsce.

 37. Marcin pisze:

  W dniu 13.05.2018 r. o godzinie 21:10 ląduję na El Prat 2 osoby dorosłe + dziecko >2 lat. Jak dostanę się do Lloret de Mar.

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie polecilibyśmy bezpośredni przejazd z lotniska przewoźnikiem Sarfa.
   Niestety o tej godzinie nie robi już kursów z El Prat.

   W takim przypadku pozostaje ci podjechanie z lotniska na Sants – np. pociągiem i tam przesiadka na linię R1 do Blanes.
   Pociąg jeździ co pól godziny i ostatni kurs robi tuż przed północą.

   1. Marcin pisze:

    Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

 38. Asia pisze:

  Witam!
  25 maja lądujemy w 3 osoby na lotnisku w Barcelonie o 0:40 czyli już w sobotę właściwie. Jak się dostać do Hotel Paral·lel na Poeta Cabanyes, 5-7?

  Wydaje mi się, że najlepiej autobusem N17 i gdzieś się przesiąść na metro? Tylko czy o tej porze będzie na to szansa?

  Będę wdzięczna za wskazówki 🙂
  Asia

  1. Beata & Tomek pisze:

   W pobliże waszego hotelu jedzie linia nocna N0. Jak wydostaniecie się z lotniska to właśnie na nią możecie się przesiąść na Placu Katalońskim.
   Możecie stamtąd również podjechać metrem – będzie szybciej. Metro w sobotę kursuje cała noc 🙂
   Linia L3 na stację Paral – Lel.

   1. Asia pisze:

    Bardzo dziękuję!!

 39. Rafał pisze:

  Witam. Przylatuję do Barcelony (Lotnisko EL Prat) koło północy w dzień roboczy. W jaki sposób mogę się dostać po północy z lotniska w okolice El Besòs i el Maresme ul Passatge del Taulat (niedaleko ulic Labra de Prim i Carrer de Pere IV). Ponieważ będę z większą grupą ludzi (7 osób) taksówki raczej odpadają. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Transport-barcelona nie miał już tego dnia wolnych miejsc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli lądujecie na T2, to nocnym N17 do centrum – plac kataloński. Na Placu wsiadacie w nocny N11. Autobusy jeżdżą często, wiec długo nie będziecie czekać.
   Wysiadacie na przystanku Pere IV.
   Do wskazanej ulicy macie z przystanku 250 metrów.

   1. Rafał pisze:

    Świetnie. Dziękuję za pomoc.

 40. M pisze:

  Witam,
  Potrzebuję dostać się w godzinach nocnych z lotniska na ulicę Carrer del Bruc (Martinval Hostel), będę wdzięczna za podpowiedź jakie autobusy tam kursują 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli lądujesz na Terminalu 2, to z lotniska nocny N17 na plac kataloński.
   Tam przesiadasz się na nocną N6.
   Jedziesz na przystanek Bruc – Provença – numer przystanku to 839.
   Stamtąd do hostelu zaledwie 100 metrów – ta sama ulica.

 41. Bartez pisze:

  Witam,
  Najpierw muszę pogratulować i podziękować za tą stronę. Jest tu wszystko co potrzeba.
  Ale również mam pytanie. Czy można gdzieś pobrać plików w formie pdf lub jepg z trasami pociągów Renefe R2, metro i autobusów? Na linku podanym przez Was gencat.cat/rodalies/planol_en.htm jest mapka pociągu ale nie mogę jej pobrać. Będę wdzięczny za informację 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bartez – dzięki za miłe słowa.
   Bardzo przejrzystą i prostą mapkę metra pobierzesz z Wikipedii oraz na naszej stronie – https://mybarcelona.pl/metro/

   Mapa autobusów jest na tyle rozbudowana, że cięzko będzie z jej czytelnością. W pliku pdf czy jpg znajduje się tu – tmb.cat/documents/20182/96078/Pl%C3%A0nol+xarxa+bus.pdf/9b5bfa95-6117-4117-9843-fb3e3fde5447

 42. Iwona pisze:

  Witam,
  Muszę dostać się z lotniska El Prat w okolice Hospital Clinic. Wiem, że najlepiej pojechać metrem L9 i przesiąść się na L5. Z tego co piszecie nie obowiązuje bilet T10, tylko jakiś za 4,5euro. Ma jakąś nazwę? Można go kupić w normalnym automacie czy jakimś specjalnym? I czy będzie on obowiązywał też w L5? Dostanę go też na podróż powrotną na stacji Hospital Clinic?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Iwona – więcej o linii metra z lotniska przeczytasz tu – Metrem z lotniska El Prat.

   Bilet kupujesz w automacie na stacji metra. Jak do niej dojść z lotniska – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

   Bilet na L9 kupisz oczywiście na stacji Hospital Clinic.

   Pamiętaj również, że kupując kartę Hola BCN! mamy w cenie połączenie metrem z El Prat.

   1. Iwona pisze:

    Dziękuję 🙂

 43. Asia pisze:

  Witam serdecznie,
  14.06 lądujemy na lotnisku El Prat o godz. 23.50.
  Musimy wysiąść na metro Barceloneta. Jak najtaniej i najłatwiej to zrobić? Tylko komunikacja, taxi odpada.
  Z góry serdecznie dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie pozostaje wam Aerobus bądź linia nocna N17.
   Z placu katalońskiego w pobliże Barcelonety dojedziesz liniami nocnymi N8 oraz N28. Nocne jeżdżą często, podjedziesz linią, która szybciej przyjedzie.

 44. Dana pisze:

  Witam serdecznie.
  Proszę o pomoc – przylatujemy na El Prat 03-06-2018 o g.23.30 jak dotrzeć do hotelu Marques de Barbera,22, Ciutat Vella 08001 Barcelona. Z góry bardzo dziękuje.

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie Aerobus, bądź nocny N17 z T2.
   Dojeżdżacie na plac kataloński, a stamtąd na nogach 1,1 km.
   Nocnych w najbliższej okolicy nie ma, więc na nogach będzie najrozsądniej pokonać tą odległość.

 45. Kamilo pisze:

  Witam.
  Czy pociągiem Renfe dojedziemy na plac hiszpański? Jak tak to na jakiej stacji mamy wysiąść?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z lotniska nie.
   Najbliżej placu hiszpańskiego zatrzymuje się na Sants – stamtąd masz 1,2 km na nogach na Placa Espanya.

 46. Kamilo pisze:

  A czy na stacji Sants mogę się przesiąść na zieloną linie metra i przejechać na plac Hiszpański a potem Katalonii?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jak najbardziej, dwie stacje zieloną, a później przesiadasz się na czerwoną.

 47. buncoll pisze:

  Hej,
  Wybieramy się ze znajomymi do Barcelony, lądujemy od 00.30 na T1. Jak można sprawnie dojechać do okolicy ul. Gignas.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nocnymi N17 oraz N18.
   Dojedziecie na plac kataloński.
   Stamtąd macie centrum miasta na Carrer d’en Gignas 1,1 km.

   Możecie ew. podjechać nocnymi na Passeig de Colom – linie N0 oraz N6 – jeżdżą przez plac kataloński.

   1. Patrycja pisze:

    Czy powyższy rozkład obowiązuje także w niedzielę? Pytam, ponieważ lądujemy w dniu dzisiejszym 00:30. 🙂

    1. Beata & Tomek pisze:

     Jasne, 7 dni w tygodniu 🙂

     1. Patrycja pisze:

      Dziękuję 🙂

 48. Tomasz pisze:

  Witam, lądujemy na El Prat we wtorek o 14.00 – jak najszybciej możemy dostać się do centrum?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wszystko masz opisane we wpisie, który komentujesz…
   Taksówka.
   Szybko dojedziesz także Aerobusem, ale biorąc pod uwagę stosunek ceny do szybkości, to polecamy jak zawsze pociąg R2N.

 49. Dziolek pisze:

  Dzień dobry,
  Jutro (w środę) ląduję o 21:30 w El Prat. Muszę dostać się na Carrer d’Avila. Proszę uprzejmie o wskazówki, jak najlepiej i tanio tam się dostać w wieczorno – nocnych godzinach ?
  Pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najtaniej i szybko zrobisz to udając się na stację odjazdu pociągu R2N i kupując bilet T10.
   Jak to zrobić – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

   Następnie wysiadasz na Paseig de Gracia i nie wychodząc z podziemi, przesiadasz się na metro – żółta linia L4.
   Spacer ok. 10 minut 🙂
   Obierasz kierunek na La Pau i wysiadasz na stacji Llacuna. Stamtąd masz 450 metrów do wspomnianej ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *