El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.

Aerobus Barcelona - cena
Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 4,5 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona! a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony), T-50 i T-70.
image_gallery
Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-10, a także Hola Barcelona.

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe
Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-10 czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-10.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-10, natomiast nie dzialają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

925 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. Monika pisze:

  Witam. Przylot mamy 4.06 o 22. Musimy dostać się do Castelldefels. W dodatku z 4-latkiem. Autobusy i T-10? Macie jakąś propozycję?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z lotniska jeździ do Castelldefels autobus L99, ale ostatni kurs 22:15.
   Możecie nie zdążyć, odjeżdża z terminala T1.

   Można jechać pociągiem z lotniska na Sants i tam przesiąść się na pociąg do Castelldefels.

   1. Anna pisze:

    My lądujemy na lotnisku 22 września około południa i musimy się też dostać do Castelldefels, możliwie jak najtaśsza opcja:-) Czy bilety na autobus kupuje się w autobusie czy gdzieś jeszcze na terminalu lotniska?
    Czy jest jakiś rozkład czy L99 jeździ w miarę często w weekendy?
    Dzięki!

    1. Beata & Tomek pisze:

     Autobus jeździ co 30 minut. Bilety bez problemu kupi się na miejscu w autobusie.

 2. Ania R. pisze:

  Witam serdecznie 27.05 ląduje na El Prat i nocleg będę miała na ulicy Passatge General Bassols. Dostałam informację że najbliższy autobus do miejscówki to H16. Moje pytanie jakim autobusem dojechać do niego z lotniska aby obowiązywał bilet T-10. Chciałabym się też dowiedzieć jak wygląda przesiadka z jednego autobusu na drugi? Wsiadam do 1 odbijam bilet który jest na 75 min, a czy w kolejnym jeśli mieszczę się w tym czasie również muszę go odbić, bądź jeśli bym wsiadała do metra? Czy nie skasuje mi kolejnego przejazdu? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam Ania.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, najbliżej twojego miejsca dojeżdża autobus H16, jednak prościej i szybciej będzie skorzystać z metra.
   Jeśli jedziesz dwoma autobusami, to odbijasz na kasowniku bilet za każdym razem, ale ściągnie ci tylko raz za przejazd.

   Możesz jechać na bilecie T-10 pociągiem z lotniska, na Passeig de Gracia przesiąść się na żółtą linię L4.
   Wysiadasz na stacji Bogatell. Stamtąd masz do przejścia we wskazane miejsce 750 metrów, ale jeśli jest to sporo, pod stacją metra masz przystanek z którego jeździ H16 🙂

   1. Ania R. pisze:

    Dziękuję serdecznie za odp. Chciałam jeszcze dopytać o ten pociąg czy to jest jeden czy musimy wsiąść w jakiś konkretny?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Jeśli chodzi o pociąg z lotniska, to odjeżdża stąd tylko jedna linia. Szczegóły we wpisie.

 3. Maciej pisze:

  Czy jeżeli będę miał bilet T10 i pojadę pociągiem lini R2N z lotniska do stacji Macanet, a następnie przesiądę się do R1 to nadal będzie to liczone jako jeden przejazd czy będę musiał jeszcze raz skasować bilet?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie. Pod warunkiem, że podróż odbędzie się w ramach strefy na którą kupiłeś bilet T10.

 4. Magda pisze:

  Dzień dobry, czy moglibyście mi doradzić jak dostać się z lotniska na Carrer De Descartes okolice Sant Gervasi? Sprawnie i ekonomicznie. Planuję pobyt 6 dni. Od pon do niedz. Jaki bilet kupić? Chciałabym trochę pozwiedzać trochę się powłóczyć. Może odwiedzić Figueres? Oraz jeszcze jedno powrót – samolot o 7.50, a nastolatka musi dojechać z okolic Pl. Universitat na lotnisko i zdążyć na samolot. Czym? Podpowiedzcie coś proszę. Magda.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Magda – najszybciej i najtaniej to przejście na stacje pociągu z lotniska El Prat – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

   Kupujecie bilet T10 i jedziecie do miasta.
   Wysiadacie na Passeig de Gracia i przesiadacie się na linię metra L6 – kierunek Reina Elisenda.
   Wysiadasz na stacji Muntaner i jesteś na miejscu.
   Całą podróż za zaledwie 1,2 euro 🙂

   Bilet T-10 przyda się oczywiście do przejazdów metrem do centrum miasta i podróżowanie po nim. O zaletach tego rozwiązania przeczytasz we wpisie – Komunikacja miejska – bilety.
   Bardzo wygodne są karty Hola BCN!

   Dzięki nim możesz swobodnie podróżować nie bacząc na ilość oraz czas przejazdów, to po prostu bilety 2,3,4 – dniowe.

   Komunikację publiczną w cenie, autobus turystyczny + atrakcje zawiera Barcelona City Pass. Wybór możliwości bardzo szeroki 🙂

   Co do nastolatki – jeśli chce na odprawie znaleźć się ok. 6:00, to Aerobus – np. z placu katalońskiego. Jeżdżą co chwila, więc nie trzeba się stresować zgraniem metra + pociągu na lotnisko, który jedzie co pół godziny. Aerobusy jeżdżą co chwila. Przy tak wczesnej porze nie kombinowałbym i postawił na Aerobus.

 5. Patryk pisze:

  Witam. 18 czerwca ja i moi znajomi lądujemy na lotnisku El Prat o godzinie 21:10, chcemy dostać się do Lloret De Mar. Co proponujecie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sposobów jest kilka.
   Prywatne transfery – np. transport-barcelona.pl, pociąg R1 jadący wzdłuż wybrzeża – wysiadacie w Blanes.
   Są jeszcze bezpośrednie połączenia autobusowe z El Prat – przewoźnik Sarfa (Moventis).

 6. E&A pisze:

  Cześć! Czy i my możemy liczyć na Waszą poradę? Lądujemy na El Prat w niedzielę o 22:35, jak dostać się pod adres Carrer de l’Alguer? Późna godzina, weekend, obawiam się tej najdroższej alternatywy czyli taksówki… Da się to rozegrać bardziej ekonomicznie? 🙂 pozdrawiamy, Ewelina i Adrian

  1. Beata & Tomek pisze:

   Da się 🙂
   Nocny autobus N17 z El Prat.
   Na placu katalońskim przesiadacie się na nocny N4 i jedziecie na przystanek Llobregós – Murtra.
   Szukaną ulicę macie zaraz za rogiem.

   Prawdopodobnie uda wam się zdążyć jeszcze na pociąg z lotniska – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/
   Myślę jednak, że nie dążycie dotrzeć metrem na miejsce bo jest dość daleko, a metro jeździ w niedziele do 24:00. Pozostanie zatem spacer z Passeig de Gracia na plac kataloński (bliziutko – centrum miasta) i tam łapanie nocnego N4.

 7. Martuszka pisze:

  Hej,

  My lądujemy w Barcelonie 1 czerwca o 02:00. czym najlepiej dostać się do centrum?

  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie to taksa lub nocny autobus, np N17.

 8. Patryk pisze:

  Witam. 9 czerwca lądujemy o 22:40 w Barcelonie na El Prat i potrzebujemy dostać się do Salou …. Jakieś opcje?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociągi już nie będą jeździć. Prywatne środki transportu wyjdą z pewnością drogo.
   Zapytaj na transport-barcelona.pl lub rozważ przekoczowanie w Barcelonie i wyjazd rano.

 9. Kari pisze:

  Witam. Potrzebuje dostać się z lotniska do Albatarrec. Doradźcie w jaki sposób, dzięki!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kawałek drogi. Wychodzi na to, że najlepiej dostać się pociągiem do miejscowości Lleida, a stamtąd szukać połączeń do Albatàrrec.

   1. Kari pisze:

    A jest szansa na pociąg z okolic lotniska do Lleidy? Jeśli nie to gdzie się najpierw kierować? PS. Jesteście niezastąpieni. Dzięki.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Jedź pociągiem z lotniska R2N.
     Wysiadasz na dworcu – Sants.
     Tam znajdziesz połączenia do Lleidy.

     Jeżdżą tu zarówno ekspresy, jak i pociągi regionalne.
     Połączeń jest mnóstwo.

     1. Kari pisze:

      Dziękuje!

 10. Marcin pisze:

  Witam,

  20 czerwca przylatujemy na El Prat o 21:10 zgodnie z planem i potrzebujemy dostać się do Santa Susany. Jak najlepiej ogarnąć taki transfer? Pod sam hotel jedzie pociąg, pytanie czy o tej godzinie uda nam się dostać pociągiem i jak na pociąg się dostać :)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dacie radę. R1 z Sants odjeżdża np. o 22:24 a także 22:54.
   Aby dostać się szybko na Sants – dworzec kolejowy, jedźcie pociągiem z lotniska – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

 11. Patryk pisze:

  Witam. 9 czerwca lądujemy o 22:40 w Barcelonie na El Prat i potrzebujemy dostać się do Barcelony na spokojnie metrem bądź inną komunikacją. Możecie rozpisać z czego skorzystać wraz z oznaczeniami?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wszystko masz dokładnie opisane we wpisie.
   Na pociąg możesz już nie zdążyć, ale zostają nocne autobusy, Aerobus, metro z lotniska…

 12. Magda pisze:

  Chciałabym się dowiedzieć jak najprościej dostać się na lotnisko El Part z Barcelona Estación Nord. Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Zaraz koło dworca masz stację metra Arc de Triomf.
   Możesz podjechać chociażby na plac kataloński, a stamtąd Aerobusem na lotnisko.

   Możesz również podjechać metrem w drugą stronę na El Clot, a stamtąd pociągiem – linia R2 Nord na lotnisko.

 13. Gosia pisze:

  Witam,
  Proszę bardzo o podpowiedź jak dostać się z lotniska do Pineda de Mar? Jeśli pociągiem to należy najpierw wsiąść w R1 a później R2, ale na jakiej stacji jest przesiadka? Jaki jest koszt biletu i czy można wtedy dojechać na jednym? Czy bardziej opłaca się autobusem? Będę wdzięczna za podpowiedzi:)

  1. Beata & Tomek pisze:

   Gosia – najwygodniej mimo wszystko pociągiem. Jedziesz z lotniska R2N i wysiadasz na Sants. Tam kupujesz bilet do Pineda de Mar na R1 i jedziesz komfortowo wzdłuż wybrzeża.
   Czas przejazdu ok. 1 h 17 m.
   Koszt biletu to 5 euro.

 14. Mariusz pisze:

  Witam, 14 czerwca 2018 będę na lotnisku w Barcelona El Prat o 23:00. Mam zakwaterowanie na Passeig de Calvell, 31. Jakim autobusem bądź metrem dojadę o tej porze do miejsca zakwaterowania? Ceny taksówek są duże. Bardzo proszę o odpowiedz.

  Pozdrawiam serdecznie
  Mariusz

  1. Beata & Tomek pisze:

   Mariusz,
   Jedź z lotniska nocnym.
   Wysiadasz na placu katalońskim.
   Stamtąd nocny N6 lub N8 – wysiadasz na przystanku Llacuna – Ramon Turró.

   Stamtąd pod wskazany adres 500 metrów.

 15. Akinom pisze:

  Dzień Dobry,
  Potrzebuję dostać się z Lotniska Barcelona-El Prat do Salou (przylot 18 lipca ok. 15:00). Jak najszybciej/najtaniej mogłabym się dostać. Dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   O 18:00 oraz 19:30 masz pociąg.
   Jedź na Sants z lotniska pociągiem, a tak przesiądź się na pociąg do Salou.

   Czas przejazdu koło 1 h 20 minut.
   Bilet 8,8 euro w najtańszej taryfie.

 16. RH pisze:

  Dzień Dobry,
  Potrzebuję dostać się z Lotniska Barcelona-El Prat do Eixample (Balmes) (przylot 19 czerwca ok. 21:20). Jak najszybciej/najtaniej mogłabym się dostać. Dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kup T-10 i jedź pociągiem z lotniska.
   Wysiadasz na Sants i przesiadasz się na metro – niebieska L5 w kierunku Vall d’Hebron.
   Dzięki temu wszystko zrobisz na jednym przejeździe – 1,2 euro 🙂

   Jak kupić T-10 oraz jak dojść z lotniska na stację pociągu pod lotniskiem – El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 17. Marta pisze:

  Witam, 18 czerwca ląduje na El Prat i potrzebuje dostać się na Camping Park Playa Bara. 2 dorosłych plus 2 dzieci. Doradzicie coś? Dzięki! Pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najbliższą stacją kolejową jest St. VicenÇ de Calders.

   Stamtąd do campingu lekko ponad 5 km.

   Nie widzę, aby jakieś autobusy jeździły w tą okolicę.

   Napisz najlepiej bezpośrednio do campingu, być może mają jakiś lepszy pomysł.

 18. Magda pisze:

  Witam, jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat do hotelu Everest?? Na lotnisku będziemy o 22.05.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociąg R2N z lotniska i przesiadka na Sants.
   Wsiadasz w niebieską linię metra L5 – kierunek Vall d’Hebron i wysiadasz na stacji Sant Pau.

   Stamtąd do przejścia jedynie 300 metrów.

 19. Klaudia pisze:

  Jak dostanę się z El Prat Terminal 2 do Hotelu Eurohotel Diagonal Port? Czy ten hotel znajduje si w pierwszej strefie? I dojadę na bilecie T10 do hotelu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hotel leży w pierwszej strefie.
   Z lotniska pociągiem R2N i jedziesz na Passeig de Gracia.
   Tam przesiadasz się na metro – żółta linia L4 w kierunku La Pau.

   Spacer z pociągu na metro podziemnymi przejściami trwa dobre 15 minut 🙂

   Wysiadasz na stacji Poblenou. Do przejścia masz 650 metrów.

   Wszystko na jednym przejeździe biletu T-10.

 20. Klaudia pisze:

  Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo pomocna 😉 Pozdrawiam.

 21. Jolanta pisze:

  Witam. Czy mieści się w strefie pierwszej bilet T10 : lotnisko, Pl. Hiszpański, Diagonal-Fluvia. Już się pogubiłam, jedziemy w tę sobotę jak damy radę 🙂 Gdzie w niedziele zrobię zakupy spożywcze – czy jest takie miejsce w Barcelonie? Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   W niedziele część mniejszych sklepów czy piekarni jest otwarta – zwłaszcza w dzielnicach poza ścisłym centrum.
   Są oczywiście zamknięte duże galerie i markety – podobnie jak u nas.

   Cała Barcelona oraz ościenne gminy to pierwsza strefa, więc można swobodnie się przemieszczać.

   1. Jolanta pisze:

    Dziękuję 🙂

 22. Miki pisze:

  Witam serdecznie. Będziemy pierwszy raz w Barcelonie. Powrotny lot mamy o 6.40. Z bagażem myślę że musimy być ok.5 rano na lotnisku. Jak mamy się dostać z Hostalu Athenas w Saint Adria?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Metro nie będzie jeździć – obok waszego obiektu jest kilka autobusów nocnych – N2, N6 i N11 – dojedziecie nimi na plac kataloński.
   Tam łapcie nocny na lotnisko El Prat.
   Jakie autobusy jeżdżą z katalońskiego na lotnisko – we wpisie.

 23. Krzysztof pisze:

  Witam,
  Jak najlepiej dojechać z lotniska El Prat na Passeig De Gracia, nie rozumie tych stref, a nie chcę mieć problemów.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Np. pociągiem R2N z lotniska. Passeig de Gracia to jego druga stacja – szczegóły – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N.

 24. Jolanta pisze:

  Witam, chcę jeszcze zapytać czy informacja na mapie Google o komunikacji na terenie Barcelony są prawdziwe (wklepuje ulice do której planuje dojechać i na górze są opcje np. komunikacja miejska i potem wyświetlają się nr autobusu, jeśli zaznaczy się autobus lub metro) Czy można się kierować tymi informacjami (nawet jest opcja zaznaczenia daty i godziny) Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne!
   Z tym, że np. z lotniska zwykle proponuje Aerobus, a duża część osób wybiera jednak pociąg R2N ze względu na koszty.
   Jeśli jednak chodzi o same autobusy czy metro – super się sprawdza 🙂

 25. Krzysztof pisze:

  Dziękuję!

 26. Szymon pisze:

  Witam. Przylot na El Prat mamy 17 lipca o 19.50, potrzebujemy się dostać na La Rambla do hotelu Cuatro Naciones, podróżujemy z 3,5 letnia córką. Co polecacie? Ogólnie będziemy w Barcelonie będziemy do 20 i chcielibyśmy trochę zobaczyć. Jakieś bezcenne rady?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Szymon – ten wpis dotyczy dojazdu z lotniska – potrzebujesz w tej sprawie jakiejś pomocy?
   Jeśli zależy wam nam na jakimś planie na wyjazd z dzieckiem w takim wieku, zapraszam na maila.

   1. Szymon pisze:

    Tak, poproszę o podpowiedź jak najlepiej dojechać z lotniska El prat do hotelu na la rambla 40.

 27. Adrian pisze:

  Witam !

  Chciałbym się dowiedzieć jak mogę dostać się z lotniska El Prat na ulicę Avinguda Diagonal 70. Przylatuje do Barcelony o 23:30. Czy jechać autobusem na Plac Kataloński czy można dojechać bezpośrednio metrem na przystanek Selva de Mar? Z góry dziękuje za informacje 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Adrian – pamiętaj, że jesteś ograniczony godzinami działania metra.
   Więcej znajdziesz we wpisie – Metro.

   Możesz skorzystać z nocnych autobusów z lotniska.
   Pod sam adres zawiozą cię linie N16 oraz N17, które startują z El Prat 🙂

   1. Adrian pisze:

    Dziękuje serdecznie za podpowiedź. Na pewno skorzystam z autobusu nocnego 🙂

    1. Adrian pisze:

     Mam jeszcze jedno pytanko 🙂 W którym miejscu znajduje się przystanek tego autobusu nocnego lini N7 ? 🙂

     1. Beata & Tomek pisze:

      Mały błąd, który już poprawiliśmy.
      Nie N7 tylko N17 🙂
      Zależy na którym terminalu lądujesz – jeśli na T2, to w części A-B znajduje się przystanek.
      Wychodzisz z terminala i idziesz w lewo w kierunku wiaduktu, który prowadzi na metro/pociąg.
      Przed nim znajduje się przystanek (za przystankiem Aerobusa).

      Odjeżdża stamtąd N16.

 28. Szymon pisze:

  Tak, poproszę o podpowiedź jak najlepiej dostać się z lotniska na La Rambla. A z drugim pytaniem odezwę się na maila. Dziękuje.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na Ramblę najwygodniej będzie skorzystać z Aerobusa z lotniska. Odjeżdżają co chwila i jadą na plac kataloński, czyli północną część Rambli.

   Taniej będzie komunikacją publiczną – autobus linii 46 oraz pociąg z lotniska. Szczegóły dotyczące biletów i sposobów poruszania się – we wpisie.

   1. Szymon pisze:

    Dziękuje

 29. Angelika pisze:

  Dzień dobry,
  Jak mogę się dostać z lotniska El Prat do Lloret de Mar? Przylot mamy o 22:30.
  Serdecznie pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Masz autobus Sarfa bezpośrednio z El Prat. Odjeżdża zarówno spod terminal 1, jak i 2.
   Na 22:50 pewnie nie zdążysz więc kolejny 23:50.
   Normalny bilet 12,90 euro.

   Tak naprawdę niewiele taniej jest jechać pociągiem oraz autobusem, ale o tej godzinie to najlepszy, najszybszy i najwygodniejszy sposób dojechania do Lloret.

 30. Agata pisze:

  Dobry wieczór! 🙂 Idąc za przykładem moich poprzedników zwracam się z prośbą o pomoc doradczą odnośnie transportu z lotniska El Prat do części Barcelony (dokładny adres: Avinguda del Carrilet 16 A Entresuelo 2a, Sants-Montjuïc). Lądujemy we wtorek 31.07 o godz. 23:45. Czy jest jakiś sposób na dotarcie pod wskazany adres komunikacją miejską? Ewentualnie jakie są alternatywy? 🙂 Z góry dziękuję za wszelką pomoc 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie bazując na komunikacji publicznej, to nocne autobusy. Więcej o nich w powyższym wpisie.
   Koło twojego noclegu jeździ zarówno N16, jak i N17!
   Przystanek: Gran Via – Química
   Przechodzisz na drugą stronę ulicy i jesteś na miejscu.

 31. Agnieszka pisze:

  Witam! Przylatujemy 11.07 o 21:10 na El Prat, Terminal 2. Jak najlepiej dostać się do Tarragony? Czy do Terminala 1 jest daleko, będą z nami dzieci? Tam podobno jest Busplana…czy to najlepsze rozwiązanie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Busplana najwygodniej, bo bezpośrednio z lotniska.
   Na T1 jest kawałek, ale między terminalami jeżdżą specjalne, darmowe shuttle busy.
   Jeżdżą co 5 – 10 minut.

   1. Agnieszka pisze:

    A czy te busy staja tylko na początku i na końcu trasy? Jest gdzieś wyszczególniona trasa busa od miejsca początkowego do końcowego?
    Zastanawiamy się nad tym, bo każdy mieszka w innym hotelu… jeśli bus staje tylko na końcu trasy to po nocach w obcym mieście i kraju będziemy musieli przejść z mapą 2 km… niby nie dużo, ale raczej niebezpiecznie. Jak to wygląda z tą Busplaną?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Przepraszam, Busplana zabiera również pasażerów z Terminal 2.
     Autobus jedzie docelowo do Reus.
     W Tarragonie mają jeden przystanek.

 32. Wiktoria pisze:

  Witam!
  Proszę o podpowiedź jakim autobusem nocnym mogę się dostać do stacji Trinitat Vella? Z tego co patrzyłam niby N3 i N9 jeżdżą w okolicy. Ale nie jestem tego pewna. Bardzo proszę o pomoc!

  1. Beata & Tomek pisze:

   N3 zalazłem, N9 nie widzę, ale to nie znaczy, że tam nie jeździ 🙂

 33. Karolina pisze:

  A czy jest jakiś środek komunikacji pomiędzy lotniskami El Prat a Girona?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, Sagales wykonuje kurs z El Prat do Figueres, po drodze wjeżdżając na lotnisko w Gironie.
   Linia 602.

 34. Patka pisze:

  Hej 🙂

  Czy z lotniska El Prat z terminala 1 lub 2 dojadę jakimś autobusem na Plac Kataloński?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Patrycja, wpis który komentujesz jest o sposobach dojazdu z lotniska.
   Bezpośrednio na plac kataloński dostaniesz się np. Aerobusem – jeżdżą co chwila z obu terminali.

 35. Szymon pisze:

  Witam
  Przylatujemy do Barcelony na El Prat 17 lipca o 19.50, kupiłem już bilety na Aerobus, niestety przez pomyłkę, choć bardziej wydaje mi się że błąd systemu kupiłem bilety na 22, choć chciałem na 20.25. Czy jest możliwość wejścia do Aerobusa o 20.25 chociaż będę miał bilety na późniejsza godzinę?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Niestety nie mamy takiej wiedzy.
   Nie wydaje mi się, żeby był w tym problem, bo Aerobusy jeżdżą tak często, że ciężko wycyrklować w konkretną godzinę.
   Jesteś pewien że musiałeś przy rezerwacji podawać godzinę?

   1. Szymon pisze:

    Niestety tak, jestem też pewien że ją zmieniałem przy rezerwacji, a po wydruku biletów zobaczyłem że jest inna. No nic, dziękuje za pomoc 😀

 36. Aleksander pisze:

  Siemka, w środę 11.07 lądujemy na El Prat o 21.05, jak dostać się na plac Kataloński (plac Catalunya)?
  Dziekuje z góry za odpowiedz 🙂 Czy o porach 21+ będzie coś na plac?
  Dziękuje jesteście super, ze odpowiadacie na wiadomości ludzi 🙂
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Olek – na plac dojedziesz bezpośrednio Aerobusem. Jeździ do późnych godzin i z marszu spod terminala wsiadacie.

   1. Aleksander pisze:

    Dziekuje Wam bardzo, pierwszy raz będziemy w Barcelonie i to na tydzień z moją dziewcyzną, coś na szybko z knajpek fajnych niedrogich niedaleko placu Katalonskiego? 🙂 Dziekuje pozdrawiam.
    Powinniście stworzyć aplikację Barcelona w Pigułce z supportem 😀

    1. Beata & Tomek pisze:

     Dzięki 😉
     Niestety jeśli chodzi u kulinaria to nie będziemy zbyt pomocni 🙂

     1. Aleksander pisze:

      Ajajaj, a co naprawdę warto zwiedzić? Prócz La Sagrady, Parku Gaudiego i muzeum Picassa, bo to zaplanowałem 😀

     2. Beata & Tomek pisze:

      Olek – pisz na maila – ten wpis dotyczy dojazdu z lotniska do miasta.

 37. MARLENA pisze:

  Witam,
  Właśnie znalazłam Waszą fajną stronkę. Super informacje i przejrzyście przedstawione. Skorzystam też z okazji (bo nie znalazłam tutaj podobnego pytania) i zapytam ale o dojazd z miejscowości Salou do Barcelony. Możecie polecić jakiś tani i sprawdzony środek lokomocji dla 4 osób w lipcu?
  dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Można dojechać pociągiem z Sants, ale w tym celu musisz najpierw dojechać z lotniska pociągiem na Sants.
   Z lotniska odjeżdża autobus Plana, który zawiezie cię bezpośrednio do Salou.
   Docelowo jedzie do Reus.
   Rozkład i godziny sprawdzisz na empresaplana.cat

 38. Mariusz pisze:

  Witam.
  Proszę o pomoc taką szczegółową ( lecę pierwszy raz) jak dostać się z lotniska w Barcelonie do Calella
  Lot mam 20 sierpnia, w Barcelonie samolot ląduje o godz. 21,10.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Mariusz – można jechać pociągiem z lotniska na Sants, a tam przesiąść się na R1 do Calelli.
   Najwygodniej będzie jednak przewoźnik Sagales – autobusy – przejazd z lotniska do Calelli.

   Szczegóły na sagales.com.

 39. Ola pisze:

  Czy dobrze zrozumiałam Wasz wpis? Na linie metra L9 z lotniska potrzebuję osobny bilet zakupiony na lotnisku, a potem przesiadając się na niebieską linię potrzebuje kolejny jednorazowy lub np. T-10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, na tą linię metra obowiązuje osobny bilet.
   Wyjątkiem jest korzystanie chociażby z karty Hola BCN, czy Barcelona Card na bazie których możemy w cenie jechać metrem z lotniska.

 40. Anna pisze:

  Czy bilety T10 można dostać na lotnisku?

  1. Beata & Tomek pisze:

   A automatach na stacji metra oraz pociągu.
   Szczegóły znajdziesz tu: Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   1. Anna pisze:

    Dziękuję bardzo 🙂 Mamy nocleg w miejscowości El Masnou, czy można na trasie Barcelona – El Masnou korzystać z T10 tylko trzeba kupić na odpowiednia strefę? 🙂 Pozdrawiam.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Można wykorzystywać go na tej trasie. El Masnou leży w strefie numer 2.

     1. Anna pisze:

      Jesteście kochani! A jaki bilet polecacie aby wykupić jak przyjeżdżamy na 8 dni do El Masnou a chcemy praktycznie codziennie jeździć do Barcelony? 🙂

     2. Beata & Tomek pisze:

      8 dni razy kurs w dwie strony to 16 przejazdów za osobę. Kupienie trzech biletów T-10 na drugą strefę to zatem lekko ponad 60 euro. Sam miesięczny na jedną osobę na tej trasie kosztuje 41,25 euro, więc najlepiej wyjdą was właśnie T-10 na drugą strefę 🙂

 41. Jacek t pisze:

  Cześć
  Jedziemy z Barcelony do Tossa de Mar i pokazuje nam różne policzenia. Może macie jakieś sprawdzone propozycje podróży?

 42. Magdalena pisze:

  Cześć,
  Jak najlepiej dostać się z lotniska do miejscowości Cardona?
  Lądujemy w środę po 13:00.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć!

   Z Barcelony pozostaje chyba tylko autobus.
   Odjeżdża z Barcelona Nord – przewoźnik Alsa.
   Autobusy odjeżdżają co ok. 3 godziny.

   Możesz podjechać z lotniska pociągiem i wysiąść na El Clot.
   Stamtąd 1,8 kilometra na dworzec Barcelona Nord.
   Można ew. podjechać czerwoną linią metra L1 na stację Arc de Triomf znajdującą się najbliżej dworca.

 43. Maciek pisze:

  Dzień dobry! Mój samolot będzie lądował o 0:20 w nocy! Czym najtaniej o tej godzienie dostanę się do Placa Espanya?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nocnym.
   W jego pobliżu przystanki mają linie odjeżdżające z lotniska, jak N16 czy N17.
   Więcej o nocnych – https://mybarcelona.pl/autobusy-nocne-barcelonie/

 44. Bartek pisze:

  Cześć,
  Mam pytanie na temat transportu z lotniska Barcelona do Santa Susanna.
  Czy chcę jechać linią R2 Nord z lotniska do stacji Sants i z Sants linią R1 do Santa Susanna to potrzebuję dwóch biletów – najpierw na 4 strefy a później na 5?
  Czy wystarczy jak na lotnisku kupię na 5 stref i zmieszczę się w limicie 2 godzin?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Bartek,

   Lotnisko w Barcelonie znajduje się w 1 strefie.
   To drugie rozwiązanie jest jak najbardziej optymalne 🙂

 45. Sylwia pisze:

  Witam, czy dojadę z lotniska w Barcelonie pociągiem R2 na plac Catalonia? Jeśli tak, to na którym przystanku wysiąść?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociąg zatrzymuje się na stacji Passeig de Gracia.
   Stamtąd masz parę kroków na plac kataloński – dokładnie 700 metrów.

 46. Alicja pisze:

  29 lipca, niedziela po godzinie 23.00 lądujemy na El Prat. Jak najlepiej dostać się z lotniska na Plac Medinaceli?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najbliżej placu jeżdżą linie nocne N0 oraz N6.
   Można zatem jechać nocnym autobusem z lotniska na plac kataloński, a tam przesiąść się na wspomniane linie.

   W razie czego z placu katalońskiego na nogach 1,4 km… 🙂

   Więcej o nocnych autobusach – Autobusy nocne w Barcelonie.

 47. Marek pisze:

  Witam, skąd z centrum Barcelony dojadę autobusem do Lloret de Mar?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ten wpis dotyczy dojazdu z lotniska. Z miasta pociąg R1 do Blanes, a później przesiadka na autobus bądź z Barcelona Ronda Sant Pere autobus nr 2 bezpośrednio do Lloret.

 48. sylwia pisze:

  Dzień dobry,

  28.07 – sobota, będziemy podróżować z lotniska El Prat do miejscowości Cambrils. 2 dorosłych plus 2 letnie dziecko.
  Doczytałam już, że musimy dostać się pociągiem z lotniska do stacji Sants gdzie mamy przesiadkę do Cambrils.
  Jaki bilet powinniśmy kupić? czy w sytuacji gdy podróż jest poza Barcelonę musimy przy przesiadce kupić nowe bilety?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, Cambrilis nie znajduje się w ogóle sieci stref Barcelony. Musisz dojechać z lotniska na Sants na bazie jednorazowego biletu lub T-10, a na Sants kupić w kasie bilety do Cabrilis.

  2. Arek pisze:

   Witam. Z lotniska do Cambrils można dojechać bezpośrednio autokarem. Ja rezerowałem na stronie terravision.eu Przewoźnik i biuro na lotnisku to Eros Bus Travel. Podwożą pod hotel. Cena 17 euro za osobę.

  3. sylwia pisze:

   Dziękuje bardzo za informacje :)!

 49. Tomek pisze:

  Jak najtaniej się dostać z lotniska EL PRAT do centrum – Hotel Market, Comte Borrell , 68, Eixample 29.07 po 22:00.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Zdążysz jeszcze na pociąg z lotniska – kupujesz T-10 i za jednym przejazdem jedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiadasz się na na linię metra L2. Wysiadasz na stacji Sant Antoni, a stamtąd masz do przejścia 400 metrów.

   Szczegóły – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   1. Tomek pisze:

    Dziękuję 🙂

 50. sylwionka pisze:

  Witam
  Czy na Hola card dojadę z lotniska pociągiem Renfe R2?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, Hola BCN daje również możliwość jechania w cenie pociągiem z El Prat (to samo miejsce odjazdu co R2N).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *