El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.

Aerobus Barcelona - cena
Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 4,5 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola BCN! a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony), T-50 i T-70.
image_gallery
Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-10, a także Hola Barcelona.

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe
Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-10 czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-10.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-10, natomiast nie dzialają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

903 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. sylwionka pisze:

  Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź ,
  A jeszcze jedno pytanko, czy Hola BNC kupię na lotnisku w tym biletomacie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sylwionka – kartę Hola BCN! kupisz w automacie znajdującym się na stacji.

 2. Patrycja pisze:

  W październiku lecimy w czwórkę z dwójką dzieci z Berlina do Barcelony. Mamy do wyboru B. El-Prat i Gironę. Czy dobrze przeliczam, że tańsza to El-Prat? Biorąc pod uwagę dojazd do miasta? I mam przy okazji jeszcze dwa pytania. Jak z pogodą w tym czasie? I jaką dzielnicę z dwójką małych dzieci polecacie? Rozważamy Poblenou.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Patrycja – zdecydowanie El Prat. Dużo taniej, a przede wszystkim szybciej. Świetna komunikacja lotniska w z miastem.
   W październiku zwykle jest bardzo dobra, ciepła pogoda, pozwalająca nawet na swobodne korzystanie z plaży.
   Deszcz jest również możliwy, ale ciężko wróżyć na ten moment.

   Na pobyt z dzieciakami świetne miejsce to aktualnie Poblenou. Ciut dalej sąsiednia Badalona – można szybko dojechać metrem do miasta.

 3. Basia pisze:

  Witam! Lecimy na El Prat, a później musimy dostać się na dworzec autobusowy Barcelona Nord. W jaki sposób najlepiej się tam udać? Dodam że będziemy w nocy ok 00.00.

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie nocne. Z lotniska nocnym na plac kataloński, a tam przesiadaj się na N11 lub N9, która jadą niedaleko dworca.
   Zwłaszcza ten drugi – jeździ co 20 minut, a zatrzymuje się 150 metrów od dworca – przystanek Ausiàs Marc – Nàpols.

 4. Jakub pisze:

  A jak wygląda powrót 🙂 Czy mogę dojechać na lotnisko z biletem T-10 czy znowu trzeba kupić te specjalne bilety na lotnisko?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli będziesz jechał pociągiem R2N bądź miejskim numer 46, obowiązują bilety T-10.
   Na Aerobus oraz metro na lotnisko są osobne bilety.

 5. Michał pisze:

  Witam, 14 sierpnia o 23:45 będę lądował na lotnisku El Prat, jak najlepiej przedostać się tak późno, trochę na drugą stronę miasta, pod adres Carrer del Freser, 5? Czy uda się przejechać korzystając z biletu T-10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Miejsce dobre, bo przy El Clot. Gdybyś lądował wcześniej, to prosto z lotniska pociągiem pod adres 🙂

   O tej godzinie musisz bazować na nocnych.
   Bilet T-10 owszem, ale musiałbyś się przejść na stację metra / odjazdu pociągów, by kupić go w automacie – trochę z buta do pokonania w obie strony.

   Czy nocnym, czy Aerobusem który odjeżdża co 10 minut spod T2 dojedziesz na plac kataloński. Tam łap N0, który dojeżdża w twoje okolice – wysiadasz na Cartagena – Indústria.

   Z placu katalońskiego N0 jeździ co 20 minut.

 6. FiL pisze:

  Witam! Będę potrzebował się dostać z lotniska El Prat w okolice stacji Estacio de Franca. Dostałem informację, że całość mogę przejechać pociągiem. Rozumiem, że najpierw R2 Nord z lotniska do Passeig de Gracia, a następnie czekam na pociąg jadący w kierunku Estacio de Franca (czyli R2 Sud). Rozumiem, że całość trasy mogę pokonać na 1 bilecie z pakietu t-10.
  Będę podróżował w środku dnia. Czy linia R2 Sud również jeździ tak często jak ta z lotniska? A może lepiej przesiąść się na metro?
  Mam też pytanie o Taxi (rozważamy jako droższą opcję). Czy z lotniska kursują wszyscy w podobnych taryfach, czy na coś trzeba zwócić uwagę? Czy możliwe że za Taxi zapłacę 30 euro za tą trasę?
  Z góry dziękuję za pomoc i od razu za porady zamieszczone na stronie i w komentarzach.

  1. Beata & Tomek pisze:

   FiL – wszystko bardzo dobrze opisałeś.
   To czy przesiądziesz się na metro czy na pociąg nie ma już większego znaczenia, bo czas przejazdu będziesz miał bardzo podobny.

   R2 kursuje na ten trasie co ok. 10 minut.

   Co do taksówki – wg moich wyliczeń na Estacio Nord 39 euro za kurs w ciągu dnia.
   Żeby mieć pewność ceny – lepiej zamówić wcześniej online 🙂

 7. Przemysław pisze:

  We wrześniu lecę na wakacje do Hiszpanii, potrzebują dostać się z lotniska w Barcelonie do Golden Port Salou, na miejscu będę ok 19;30 czy możecie mi powiedzieć czy są jakieś busy lub pociągi żeby dostać się do wspomnianej miejscowości?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Przemek – jeśli lądujesz na T2 to najlepiej podjechać pociągiem z lotniska na Sants. Tam znajdziesz całą gamę pociągów do Salou – od ekspresów po regionalne. Połączeń jest bardzo dużo – możesz rzucić okiem na renfe.com czy rodalies.gencat.cat.

 8. Joanna pisze:

  A czy istnieje jakieś sensowne i bezpośrednie połączenie z lotniska Girona chociażby do El-Prat? Chcemy wynająć auto, ale na Girone są kosmiczne ceny wiec wolimy auto odebrać z El-Prat.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Spora odległość między lotniskami.
   O sposobach dojazdu z Girona Airport do Barcelony piszemy tu – Dojazd z lotniska Barcelona – Girona.

 9. Mario pisze:

  Dzień Dobry. Jak można się dostać z lotniska El Prat do lotniska Reus??? Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociągiem z lotniska na Sants, a stamtąd pociąg do Reus Airport. Częstotliwość kursowania z Sants jest spora.

 10. Anna pisze:

  Witam, będę się poruszać autobusem 614 w obie strony pomiędzy lotniskiem El Prat a Calellą. Czy za bilety mogę zapłacić gotówką u kierowcy?

  1. Kamila pisze:

   Czy mogę prosić o szczegóły transportu autobusem 614 do Calelli?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Kamila – a co konkretnie potrzebujesz?
    Linie 603 oraz 614 do Calelli odjeżdżają zarówno z T1 jak i T2.
    Częstotliwość spora.

    Bilet kosztuje 9,8 euro.

 11. Przemysław pisze:

  Witam serdecznie. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak najlepiej dojechać z placu katalońskiego na lotnisko Girona? Dodam, że wylot mamy o 7 rano. Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witamy! Linie 602 i 604 – Sagales.
   Musisz jednak dojechać albo na El Prat, ale najlepiej na dworzec autobusowy Estacio del Nordm bo obie linie jadą przez dworzec.

   Więcej o dojeździe, cenie znajdziesz we wpisie Dojazd z lotniska Barcelona – Girona.

   1. Przemysław pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

   2. Przemysław pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
    Jeszcze tylko pytanie: czy w nocy można kupić bilet na ten autobus (na dworu lub u kierowcy) czy lepiej zaopatrzyć się wcześniej?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Lepiej wcześniej sprawdzić na dworcu czy kasa będzie czynna. Jeśli nie, z pewnością kupisz bilet u kierowcy.

     1. Przemysław pisze:

      Wielkie dzięki 🙂

 12. Karolina pisze:

  Wraz z przyjaciółmi przylatuję do Barcelony 19 października o 0:55 i musimy się dostać do hostelu przy ul. Gignas, 6-8, Ciutat Vella. Wylot mamy 22 października o godz.17:50. Zaznaczam, że jest na 5 osób. Jaki najlepiej wybrać przejazd i rodzaj biletu. Będę wdzięczna za odp 🙂 Czy w Barcelonie są jakieś zniżki studencki lub na legitymacje Isic oraz czy są jakieś sposoby aby zobaczyć taniej zabytki Barcelony?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli chodzi o pierwszą część, to pozostają wam autobusy nocne – wyjdzie najtaniej. Więcej o nich przeczytasz we wpisie Autobusy nocne w Barcelonie. Dojedziecie na plac kataloński, a stamtąd pod adres macie 1,1 km centrum miasta, więc śmiało można iść na nogach!

   Jeśli chodzi o powrót, to z racji tego że jest w ciągu dnia, możecie spokojnie jechać np. pociągiem w ramach biletu T-10 – z pewnością będziecie z niego korzystać przemieszczając się po Barcelonie.

   Jeśli chodzi o zniżki, to zależy co macie zamiar zwiedzać, możecie pomyśleć np. o Barcelona Card – łączy w cenie przejazdy komunikacją publiczną oraz zniżki i darmowe wstępy do muzeów.

   Jeśli chodzi o Isic, to zniżki na kluby, kina, Hard Rock itd 🙂
   Spośród “atrakcji” Barcelony, jedynie Sagrada Familia przyznaje niewielką zniżkę dla posiadaczy tych kart.

 13. Ania pisze:

  Mam pytanie jak najlepiej dostać się z Lotniska El Prat. Lądujemy o 00:00 do Collblanc stacja metra. Mamy do naszego hotelu stąd jakieś 250 metrów.

  1. Beata & Tomek pisze:

   W w jaki dzień tygodnia przylatujecie?
   Wszystko zależy od tego czy metro będzie jeszcze działać.

   1. Ania pisze:

    Przylatujemy w czwartek.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Musicie zatem bazować na nocnych. Akurat przy tej drodze jest ich bardzo dużo – N2, N3, N14. Dojeżdżając nocnym z lotniska na plac kataloński wsiadacie do któregokolwiek z nich.

     1. Ania pisze:

      Dziękuję za informację.

 14. Marcin pisze:

  Witam. Przylatuję 20 września w czwartek o godz 23.45. Jak najlepiej dostać się w pobliże stacji metra Montbau? Metro już nie będzie jeździc wiec na plac Catalunya busem a potem…? Dziękuje za podpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Marcin – koło stacji Montbau zatrzymuje się autobus nocny N4.
   Z placu katalońskiego to właśnie ten autobus musisz łapać i zawiezie cię na miejsce. Przystanek Parc de la Vall d’Hebron.

   1. Marcin pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

 15. Bartek pisze:

  Bardzo pomocny artykuł, dziękuję 🙂 Mam pytanie: gdzie można kupić bilet na linie nocne? Pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek pisze:

   W automatach na przystankach. Kupisz również bez problemu w autobusie.

 16. Jacek pisze:

  Potrzebujemy dostać się z lotniska El Prat do hotelu Abba Garden przy ul.Santa Rosa. Jak najlepiej.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jacek – najlepiej i najszybciej pociągiem R2N. Dojeżdżasz na Sants. Tam przesiadka na metro – zielona L3 i jedziesz do ostatniej stacji – ZOna Univeritaria.

   Do obiektu masz ze stacji metra 1 km.

   Kupując T-10 na lotnisku całą trasę zrobisz na jednym przejeździe. Szczegóły – Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 17. Dominika pisze:

  Czy mógłbyś mi pomóc i doradzić jak najlepiej dojechać na ten adres : Carrer de Francisco Giner, 5. Dodam że wyląduje gdzieś koło 13 i ten adres jest 300 metrów od stacji metra Diagonal.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Polecam w takim razie pociąg Renfe z lotniska.
   Na Sants możecie się przesiąść na niebieską linię metra L5 jadącą w stronę Vall d’Hebron.
   Dojedziecie bezpośrednio na stację Diagonal.

   Kupując T-10 na lotnisku wszystko zrobicie na jednym przejeździe.
   Szczegóły – Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 18. Justyna pisze:

  Witam, potrzebujemy dostać się 29.08.18 ok godz 22:30 z lotniska El Prat do Hostal Santa Anna przy ulicy Carrer de Santa Anna, 23 Pociągiem R2N ale jaką linią i gdzie wysiąść? Z góry dziękuje za pomoc, Pozdrawiam! 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   W takim razie pędźcie na jeden z ostatnich kursów R2N i jeźdźcie prosto na Passeig de Gracia. Nie ma już sensu przesiadać się i tracić czas. Ze stacji Passeig de Gracia macie do przejścia pod wskazany adres jedynie 650 metrów 🙂

 19. Maciek pisze:

  Witam, jak dojechać najwygodniej pod koniec października, lądujemy ok 00;00 w Barcelonie T2 i chcemy się dostać do Gràcia. Jak byłoby najwygodniej, z góry dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najwygodniej to oczywiście taksówka 🙂
   Po prostu nocnymi z lotniska na plac kataloński. Napisz dokładny adres w tej dzielnicy a zobaczymy jakie linie nocne tam jeżdżą.
   Więcej o nocnych, w tym nocnych z lotniska – Autobusy nocne w Barcelonie.

 20. Dorota pisze:

  Witam serdecznie!
  9 września o godz. ok. 21 lądujemy na lotnisku El Prat. Musimy dojechać na Antoni da Capmany w dystrykcie Sats-Montjuic (przy parku Ramon Torres Casanova). Będziemy zwiedzać 3 dni Barcelonę. Czy możecie podpowiedzieć jak najszybciej dostać się z lotniska i jakim środkiem komunikacji jeździć po mieście (może najlepiej metrem?) Czy od razu można kupić jeden bilet by zredukować koszty na kilka środków i z lotniska też? Czy opłaca się zwiedzać miasto autobusem turystycznym – są takie w każdym większym mieście?

  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Opisaliście dokładnie całą komunikację, że teraz trudno mi ustalić najlepszą opcję. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dorota,
   Najtaniej – przejazd pociągiem do miasta i zakup biletu T-10. W waszym przypadku na Sants przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i podjeżdżacie jedną stację na Placa de Sants – jesteście w wybranym miejscu. Cały przejazd (lotnisko – Sants – Placa de Sants) robicie na jednym przejeździe biletu T-10 (1,2 euro).

   Szczegóły – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Po Barcelonie najlepiej metrem, bo sieć jest bardzo rozbudowana, a wszędzie można dostać się bardzo szybko. Najpopularneijsze T-10, ale bardzo duża wygoda to również bilety całodzienne oraz kilkudniowe – Hola BCN – sprawdź ceny.

   Po Barcelonie kursuje autobus turystyczny, dzięki któremu zobaczysz najważniejsze atrakcje miasta! Trzy niezależne linie – szczegóły – Barcelona Bus Turistic.

   1. Dorota pisze:

    Serdecznie dziękuję. Jesteście niezrównani. Pozdrawiam.

 21. Paulina pisze:

  Dzień dobry, proszę o pomoc, jak najtaniej dostać się z lotniska El-Prat na Carrer de Sants, 383?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paulina – najtaniej wyjdzie zakup biletu T-10 (wykorzystasz go później na połączenia w Barcelonie).
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.
   Pociągiem R2N z lotniska na Sants, a tam przesiadka na niebieską linię L5.
   Wysiadasz na stacji Badal, która znajduje się przy wskazanym przez ciebie miejscu.

   Wszystko to zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10, czyli za ok. 1 euro.

 22. Natalia pisze:

  Witam mam pytanie. Na jakiej stacji powinnam wysiąść jadąc pociągiem, autobusem, jeśli zmierzam do ulicy Carrer Comte d’Urgell jadąc z lotniska El Prat?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Natalia – możesz jechać pociągiem R2N z lotniska, a następnie przesiąść się na Sants na metro – niebieska L5.
   Wysiadasz na drugiej stacji – Hospital Clinic.
   Pieszo będziesz miała do pokonania zaledwie 450 metrów.

   Jadąc z lotniska na bilecie T-10 całą trasę zrobisz na jednym przejeździe.

 23. Katarzyna pisze:

  Witam serdecznie, proszę o pomoc w następującej sprawie. Przylatuję do Barcelony EL PRAT 15 minut przed północą z soboty na niedzielę i muszę udać się na Passeig de Maragall. Dzięki Waszej stronie odszukałam sobie trasę metrem L9 i L5. Mam pytanie, czy na lotnisku kupię za gotówkę bilety w automacie, czy najpierw kupuję ten za 4,5 e, a na stacji przesiadkowej kupuję za 2,2 e i za każdym razem oddzielnie przechodzę przez bramki. Jak to mogę sobie usprawnić i czy kupując dany bilet wyszukuję go sobie po cenie, czy numerze linii?
  Bardzo proszę o odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Katarzyna – nawet mając bilety T-10 na części stacji przesiadając się i tak przechodzimy przez brami i odbijamy ponownie bilet mimo, że nie ściąga nam kolejnego przejazdu.

   Jeśli masz zamiar podróżować metrem to na linię z lotniska obowiązują osobne bilety, więc musisz zrobić tak jak napisałaś.

 24. Ewelina pisze:

  To i ja zapytam 🙂 Lądujemy na El Prat 5 listopada (poniedziałek) o 23.05. Jak dostać się na Eixample: Calle Diputació 325?
  I drugie pytanie: czy mieszkając w tym miejscu zwiedzimy obowiązkowe miejsca na pieszo, czy raczej komunikacją? Jeśli tak to jakie bilety kupić?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ewelina – z lotniska Aerobusem bądź autobusem nocnym.
   Z nocnego czy z Aerobusa możesz na placu katalońskim przeskoczyć na nocne linii N1, N2, N3, N9 czy N11. Wszystkie zatrzymują się nieopodal wskazanego przez ciebie miejska – wysiadasz na przystanku Gran Via – Lluria.
   Jesteście w centrum miasta, ale i tak przydadzą się wam karty np. T-10.
   Na komunikację miejską nie wydacie w każdym razie dużo.

 25. Weronika pisze:

  Witam, niedługo lecę na odpoczynek do Barcelony i wylot z Polski mam 20 wiec na miejscu będę około 23. Mój apartament jest niedaleko Sant Andreu. Jak dostać się na miejsce z lotniska tak późno?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Weronika – o tej godzinie kursują jeszcze Aerobusy, ale również autobusy nocne z lotniska.
   Możesz napisać dokładny adres – wysyłając np. maila – a podpowiemy jak i czym można się o tej godzinie dostać.

 26. Iza pisze:

  Witaj, czy mogę prosić o podpowiedź, jak dostać się z lotniska El Prat na Marina 212 (Eixample) ale jest nas 8 osób? Lądujemy 9.10 (wtorek) o 23.45… Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź..

  1. Beata & Tomek pisze:

   Iza – o tej godzinie pozostaje ci albo prywatny transfer, albo nocna komunikacja. Z lotniska dostaniesz się autobusami na plac kataloński. Na placu katalońskim przesiadasz się na jedną z linii – N0, N3, N7, N9. Wszystkie zatrzymują się na przystanku niedaleko wskazanego adresu. Nazwa przystanku to Lepant – Diagonal. Autobusy nocne z placu katalońskiego odjeżdżają co chwilę.
   Więcej przeczytasz we wpisie Autobusy nocne w Barcelonie.

 27. Aga pisze:

  Witam,
  Lecę pierwszy raz do Barcelony w tę sobotę. Hostel mam przy Carrer de Faus, L-Hospitalet de Llobregat. Na lotnisku będę po 23. Jak najlepiej przebyć tę podróż z lotniska do hostelu? Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z racji tego, że to sobota, polecam metro.
   Linia z lotniska zatrzymuje się na stacji Torrasa, która będzie dość blisko wskazanej przez ciebie ulicy (1,5 km). Możecie ew. przesiąść się na czerwoną linię metra i podjechać dwie stacje do Can Serra – będzie to stacja bezpośrednio przy wskazanej przez ciebie ulicy.

   Więcej o metrze z lotniska – Metro z lotniska el Prat.

 28. Joanna pisze:

  Witam. Chciałam kupić bilet powrotny z lotniska Barcelona – Girona do Krakowa we wtorek na godz 10:30. czy jest możliwość dostać się na to lotnisko rano tak, aby zdążyć na samolot?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pewnie!
   Sagales – linia 604 odjeżdża z Estacio Nord o 6:00 i jest 7:15 na lotnisku w Gironie. Późniejszy już odpada.

   Bilet na autobus możesz zarezerwować tu: Bilety z Barcelony na lotnisko Girona.

 29. MA pisze:

  Jestem zainteresowany wyjazdem na narty. Barcelona okolice (La Molina). Jak najszybciej i korzystniej co do kosztów dostać się do La Moliny. Może jakieś sugestie dotyczące innych ciekawych miejsc w pobliżu Barcelony.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dostaniesz się tam koleją – najlepiej z lotniska podjechać pociągiem na Sants, a tam przesiąść się na pociąg linii R3.

   Pociągi odjeżdżają co ok. 2 h.
   Cena biletu to 12 euro.

   Czas przejazdu na miejsce z Barcelony to ok. 2:45 h.

   Szczegóły przejazdu pociągiem z lotniska: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 30. antypolityk pisze:

  Mam pytanie – chcę kupić Hola Barcelona travel card na 4 dni, która obejmuje wszelki transport na terenie miasta.
  I teraz pytanie – czy mogę na tej karcie jechać do Montserrat, które znajduje się jakieś 40 km od Barcelony?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie, dlatego, że Hola Barcelona obejmuje komunikację publiczną w ramach I strefy.

   1. antypolityk pisze:

    dzięki

 31. Kaska pisze:

  Witam
  Jak mogę dojechać z lotniska El Prat do centrum Barcelony dokładnie do Nou de la Rambla i jakiej mogę spodziewać się pogody końcem listopada.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kasia – polecamy tradycyjnie pociąg R2N i dojazd na Sants.
   Na Sants przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i wysiadasz na stacji Paral-Lel.
   Jesteś na miejscu 🙂

 32. Kasia pisze:

  Witam
  Kupiłam bilety na AeroBus przez podpięty link. Jedyne co dostałam to maila z potwierdzeniem zakupu. Nie było przypiętych do tego w załączniku żadnych biletów. Czy tak ma być? Ten email jest biletem?
  Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   W osobnej wiadomości otrzymasz voucher.

 33. Agi pisze:

  Jadąc z El Prat do Calella pociągiem z przesiadka z R2 na R1 w Sants lub El Clot – Arago muszę odbić 2 bilety czy wystarczy 1 na 5 strefę? Jaka jest różnica pomiędzy biletami T-10 a 10Trip Bonotren? (wyjazd pojutrze) Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jesli kupisz T-10 na V strefę, to odbijasz dwa razy, ale policzy ci to jako jeden przejazd.
   Bonotren to rozwiązanie na połączenia koleją – w zależności od strefy raz wychodzą taniej, raz drożej niż T-10.
   W przypadku Calelli jest to bardzo niewielka różnica.

 34. Iza pisze:

  Witam serdecznie.
  Mój mąż leci na mecz El Classico pod koniec października i jest przeszczęśliwy, ale boję się o niego, bo nie orientuje się za dobrze w terenie.
  Przylatuje ok godz. 19 w sobotę na lotnisko El Prat i musi się dostać do hostelu przy ulicy Bergara, 3, Eixample, 08001 Barcelona, Hiszpania. Jak najlepiej tam dotrzeć? Wraca z kolei w poniedziałek już o godz. 7 rano.
  Czy możemy prosić o jakieś wskazówki? Będziemy bardzo zobowiązani!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Iza – da sobie radę 🙂
   Generalnie hostel znajduje się przy placu katalońskim – centralnym placu miasta, więc bezpośrednio z lotniska można jechać Aerobusem – prosto na plac kataloński. Odjeżdżają co chwila, przystanek bezpośrednio po wyjściu z hali przylotów.

   Tańszym rozwiązaniem jest przejazd miejskim numer 46 lub pociągiem R2N, ale wątpię być proponowała mężowi to rozwiązanie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Z powrotem to samo – Aerobus daje tą gwarancję, że jeździ co chwila. Godzina wylotu powoduje, że odprawa rozpocznie się już o 5:00, a pierwsze kursy Aerobusa rozpoczynają się z placu katalońskiego właśnie o tej godzinie. Spokojnie jednak zdąży nadać bagaż i odprawić się na lot.

   1. Iza pisze:

    Dzieki wielkie! :)))))))

 35. Rafał pisze:

  Cześć, bardzo fajna strona. Wybieram się do Barcelony i przeczytałem całą Wasza stronę aby się przygotować.
  Mam pytanie o to jak najlepiej dojechać z lotniska do hotelu NH Barcelona Ła Maquinista, 33-37, Sant Andreu, Barcelona, 08030, Hiszpania?

  Z góry dziękuję za odpowiedź,
  Rafał

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najszybciej i najprościej pociągiem R2N, który odjeżdża z lotniska.
   Jedziecie praktycznie do celu – wysiadacie na St. Andreu Comtal i do przejścia pozostaje wam 900 metrów.

   Jak dojść na pociąg na El Prat – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   1. Rafał pisze:

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Czy możecie polecić dobre jedzenie w rozsądnej cenie, w okolicach we. hotelu lub w centrum?

    Pozdrawiam,
    Rafał

    1. Beata & Tomek pisze:

     Niestety nie jesteśmy mocni w tych tematach 🙂

 36. Maciej pisze:

  Witam
  Lecę na El Prat za dwa dni. Muszę się dostać do stacji Monumental (metro). Czy najlepiej całą podróż zrobić metrem? Pewnie czeka mnie kilka przesiadek…

  1. Beata & Tomek pisze:

   Możesz iść na pociąg – kupić bilet – przejechać na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na fioletową linię metra L2, którą podjedziesz na stację Monumental (dwa przystanki od Pg de Gracia).

   Kupując T-10 wszystko zrobisz na jednym przejeździe.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 37. Gosia pisze:

  Dzień dobry
  Mieszkamy przy c. Marina i zastanawiam się jak najlepiej i najsprawniej dojechać na lotnisko El Prat w Barcelonie lot mam z terminalu 2 o 9:35 i tu na miejscu korzystamy z T 10. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Jeśli w takim razie chcecie dojechać na El Prat na bazie T-10 możecie podjechać czerwoną linią metra na El Clot, a tam przesiąść się na pociąg R2N jadący na lotnisko. Wszystko na bazie jednego przejazdu.

   1. Gosia pisze:

    Dzięki super 🙂

 38. Grzegorz pisze:

  WItam serdecznie, chciałbym zapytać o dojazd z lotniska El Prat na Independencia, 362, Sant Martí, To taki wariant zastępczy jeśli nie zdążymy na Renfe R2, ostatni o 23.38? W przypadku Renfe to chyba najlepiej na El Clot? Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, ostatni o tej godzinie.
   Najlepiej na El Clot, bo odległość do wskazanego adresu spokojnie do pokonania.

   Jeśli nie zdążycie, pozostaną nocne. Z lotniska Aerobus bądź linie nocne na plac kataloński, a stamtąd przesiadka na N1 lub N4 jadące w pobliżu waszego miejsca. Nazwa przystanku na którym musicie wysiąść – Indústria – Independència.

   Więcej: Autobusy nocne w Barcelonie.

   1. Grzegorz pisze:

    Dziękuję bardzo za informację 🙂

 39. Weronika pisze:

  Witam, pisze w bardzo pilnej sprawie. Miałam rezerwacje przez Airbnb od 27 grudnia do 3 stycznia i właścicielka odwołała mi wynajęcie! Nie chce sama tego anulować, alby nie płacić kary. Tylko każe nam a nie dostaniemy wtedy całej zapłaconej sumy. Ale czy znacie może jakieś niedrogie noclegi w tym czasie??? Bardzo proszę o pomoc ponieważ mam już wszystko zarezerwowane

  1. Beata & Tomek pisze:

   Werononika – my generalnie szukamy noclegów na Booking.com.

   W prawym sidebarze na naszej stronie masz widget.

   Termin atrakcyjny, stąd wstępnie szukać musisz już!

 40. Tin pisze:

  7 listopada w godzinach południowych ląduje na el Prat, jak dostać się w okolice katedry? Czym dojechać najlepiej? Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najlepiej pociągiem z lotniska na Sants, a tam przesiadka na niebieską linię metra L5. Dojedziesz nią na stację Sagrada Familia 🙂

 41. Magda96 pisze:

  Witam, w listopadzie w trójkę (trzy osoby dorosłe) lecimy do Barcelony po raz pierwszy. W jaki najtańszy sposób z lotniska dotrzeć do hotelu San Agustin?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Magda – wszystko zależy o której godzinie przylatujecie.
   Najtaniej pociągiem R2N z lotniska na bolecie T-10.
   Przesiadacie się na Sants na zieloną linię metra i jedziecie na stację Liceu. Stamtąd macie zaledwie 200 metrów do hotelu.

   Całą trasę z przesiadką pokonasz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Jak dotrzeć do pociągu oraz jak kupić bilet – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   1. Magda96 pisze:

    A z kartą City Pass? Lecimy z Amsterdamu, na 9.15 mamy być w Barcelonie. I gdzie odebrać kartę? Mamy ją dodatkowo do oferty z Tui 😊

    1. Beata & Tomek pisze:

     Odbieracie w Informacji Turystycznej 🙂
     Znajduje się zarówno na T1 jak i T2.

     Jeśli macie City Pass w takiej wersji – Barcelona City Pass – to nie macie w cenie przejazdów po mieście komunikacją publiczną, stąd i tak musielibyście kupić bilet T-10 na pociąg, a później metro po mieście. W cenie macie jednak Aerobus – autobus lotniskowy, który odjeżdża bezpośrednio spod terminali. Dojedziecie nim na plac kataloński.

     Z placu katalońskiego zieloną linią metra tylko jedna stacja do przejechania na Liceu. W razie czego na nogach z placu katalońskiego do hotelu macie tylko i aż 850 metrów 🙂

 42. ss pisze:

  Witam,
  Czy jutro jak wsiądę o 15:00 w pociąg na bilecie T10 z El Prat do El Clot to mogę na tym samym skasowaniu potem pojechać z El Clot do Encants metrem?
  Jest jakaś aplikacja w stylu jak dojadę?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, przy przesiadce na metro będziesz musiał ponownie odbić bilet, ale nie naliczy ci kolejnego przejazdu.

   TMB ma swoją aplikację, nie testowaliśmy – wpisz TMBAPP w Google Play.

   1. ss pisze:

    Dziękuje serdecznie. Jutro lecimy i zamierzamy trochę kilometrów zrobić 🙂

    Gdzie tak około 21 polecacie iść na drinka aby jakaś muzyka była, w miarę bezpiecznie ? 🙂 Blisko Sagrady mieszkamy.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Niestety nic konkretnie nie kojarzymy, ale spokojnie możecie się wieczorem poruszać po mieście 🙂

 43. Żaneta pisze:

  Cześć,
  Jak najłatwiej dostać się do hostelu na Avenida diagonal 578 2. Lądujemy na lotnisku El Prat w poniedziałek po 23:00,
  Dziękuję bardzo 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   O tej godzinie pozostaje wam Aerobus bądź autobusy nocne.

   Dojeżdżając na plac kataloński przesiadasz się na N7 lub N8, które jadą w pobliżu wskazanego przez ciebie miejsca.

 44. Marcin pisze:

  Witam potrzebuje się dostać do Sant Joan Despí z El Prat pokazuje mi linie L77. Takim busem mogę się poruszać na normalnym bilecie T10, bo inaczej brzmi nazwa przewoźnika?

  1. Beata & Tomek pisze:

   To pierwsza strefa, więc na T-10 dojedziesz L77 🙂

 45. Dornes pisze:

  Witam, przylatuję do El Prat o godz. 22 w niedzielę. Jak dostanę się do hotelu Ibis Sagrada Familia? Dzięki.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dornes – pewnie chodzi ci o Ibis Barcelona Centre?
   Korzystając z pociągu R2N możesz przesiąść się na Sants na niebieską linię metra L5 i dojechać na stację Sagrada Familia.

   Możesz również jechać metrem z lotniska i na stacji Collblanc przesiąść się na niebieską L5, ale pamiętaj, że na metro z lotniska obowiazują osobne bilety.

   Jadąc pociągiem z lotniska możesz również dojechać na Passeig de Gracia (lepiej niż na Sants) i tam przesiąść się na fioletową L2 i wysiąść na stacji Sagrada Familia.

   Wybierając opcję pociąg + metro wszystko zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Metrem z lotniska El Prat do miasta

   1. Dornes pisze:

    Dziękuję

 46. Rafał pisze:

  Cześć! Uprzejmie proszę o radę.
  Przyjeżdżamy do Barcelony grupą 16 osób z 1 na 2 stycznia i chcemy się zatrzymać w hostelu Sant Jordi Hostel Sagrada Familia. Przeglądałem ofertę ATM, ale nie jestem pewien wszystkich warunków. Policzyłem, że najbardziej ekonomiczny byłby bilet T70. Na stronie piszą, że obowiązuje on na L9Sud z lotniska, ale jest też mowa o strefach. Czy wykupując 1 strefę możemy jechać do hostelu na takim bilecie? A potem dalej już po mieście? Nie bardzo wiem, jak to ugryźć.
  Będę wdzięczny za podpowiedź!
  Pozdrawiam świątecznie 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Rafał – lotnisko El Prat to I strefa, więc swobodnie do miasta, a później po mieście możesz na tym bilecie podróżować.
   Jest to oczywiście bilet multi – person, wiec możecie korzystać wszyscy z jednego.
   Pamiętaj jednak, że każdy po kolei musi ten bilet odbijać 🙂

   1. Rafał pisze:

    Dzięki, a powiedzcie mi jeszcze, proszę, czy lepiej jest do tego naszego hostelu jechać właśnie L9S czy może jakoś inaczej?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Z racji tego, że w bilecie T-70 macie w cenie przejazd L9S, warto z tego skorzystać.
     Po prostu jeździ często, przesiadacie się tylko raz – na stacji Collblanc i jedziecie prosto Sant Pau.
     Tym sposobem trasę z lotniska pokonacie zdecydowanie najszybciej.

 47. karolll pisze:

  Witam.
  Jak najlepiej dostać się z El Prat do Saragossy? Pociąg z Saint czy autobus z Nord? Na lotnisku w El Prat będę ok godz 15:00. Czym dojechać na dworzec?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Czy autobusem czy pociągiem to już kwestia Twoich preferencji.
   Jeśli chodzi o dworzec kolejowy, to bezpośrednio na Sants podjedziesz pociągiem z lotniska.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 48. Irka pisze:

  Witam. Jak najlepiej dostać się z El Prat do pomnika Kolumba w centrum Barcelony? Będę wdzięczna za podpowiedź. Jedziemy końcem stycznia i lądujemy ok. 21:00.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Można dojechać Aerobusem na plac kataloński, a stamtąd wzdłuż Rambli do przejścia 1,4 km.

   Aby jednak dostać się możliwie jak najbliżej, proponuję przejazd pociągiem R2N z lotniska i przesiadkę na Sants na zieloną linię metra L3. Nią dojedziecie na stację Drassanes, która znajduje się przy pomniku. Wszystko zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 49. Bartłomiej pisze:

  Jutro około 21 ląduję na lotnisku El Prat. Muszę się dostać do hotelu Gotico (adres Carrer de Jaume I, 14, 08002 Barcelona). Jak najlepiej się tam dostać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z racji godziny przylotu możesz skorzystać z pociągu R2N.
   Na Passeig de Gracia przesiadasz się na żółtą linię metra L4 i jedziesz na stację Jaume I.
   Znajduje się centralnie przy twoim hotelu.

   Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 50. Kasia pisze:

  Witam. Chciałabym się Państwa zapytać o najlepszy dojazd z Lotniska El Prat w pobliże stacji metra Urgell. Lądujemy w sobotę o 23:20. Będziemy w 4 osoby: 2 dorośli + 2 dzieci (8,12). Zamierzamy kupić bilet T-70. Jakich opcji dojazdu możemy się spodziewać? Czy jest możliwość wykorzystania powyższego biletu w nocy (metro, autobusy nocne)? Czy lepiej jednak dojechać Aerobusem bo będzie szybciej? Czy Terminale 1 i 2 są w niedalekiej odległości od siebie (piechotą)?
  Dziękuję za wszelkie informacje.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z T1 na T2 trzeba jednak kawałek przejść – dobre 20 minut. Są darmowe shuttle busy kursujące między terminalami. T-70 to fajny wybór, co ważne działa w metrze z lotniska. Jest sobota, więc możecie śmiało jechać.
   Bardzo fajny dojazd – z metra L9 z lotniska przesiadacie się na czerwoną linię metra L1 na stacji Torrassa.
   Później tylko 6 stacji dzieli was od Urgell.

   Aerobusem czas przejazdu może was wyjść podobnie, ale wtedy z placu hiszpańskiego na którym wysiądziecie na nogach macie 1,1 km do Urgell. Możecie jednak podjechać dwie stacje czerwoną L1.

   Za Aeronusa będziecie musieli zapłacić dobrze ponad 20 euro, więc pierwsze rozwiązanie wydaje się najciekawsze 🙂

   1. Kasia pisze:

    Super dzięki 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *