El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również kupić bilety komunikacji publicznej, choć poszukiwanego przez nas biletu T-10 akurat nie było (więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety).

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska można wydostać się:

 • jedną z licznych taksówek – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro.
 • Transport-Barcelona.pl – Polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
 • Aero Busem – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w cenie posiadając Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena
 • Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny bilet za 4,5 euro w specjalnych automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola BCN! oraz T-50 i T-70.
image_gallery
 • pociąg Renfe R2 – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu T1. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe, ale my nabardziej rekomendujemy bilet T10 – dlaczego? Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.catSzczegółowa instrukcja oraz film we wpisieLotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.Pierwszy kurs pociąg R2 wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38.
Renfe
 • Autobus – odjeżdża spod terminalu T2. Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
  W nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16. UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

645 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. mirek pisze:

  W czwartek ląduję ok. 23,05 na El Prat i muszę się z rodziną dostać w okolic placu katalońskiego. Jak najszybciej to zrobić? Czy kupić t-10? Czy jakiś inny wariant proponujecie? Czy t-10 mogę kupić przez internet?

  Dziękuję i pozdrawiam
  Mirek

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bilety komunikacji publicznej można kupić przez aplikację mobilną, ale i tak trzeba wymienić na tradycyjny kartonik w automacie.
   O tej godzinie najlepsze będą:

   autobusy nocne – dojedziesz do placu katalońskiego. Bilet jednorazowy 2,20 euro, działa T-10, ale aby go kupić, musisz się przejść na stacj ę metra/pociągu. Spacer w dwie strony tok ok. 20 minut, wiec chyba lepiej zainwestować w jednorazowy, a kolejnego dnia kupić T-10 czy Hola Barcelona.

   Aerobus – dojedziesz bardzo wygodnie do placu katalońskiego. Plusem jest bardzo duża częstotliwość i przystanek przy samym wyjściu z terminala T2. Bilet 5,9 euro / osoba.

  2. P.St pisze:

   Cześć! Właśnie wylądowałam. Dzięki za pomoc, super pomocna strona.
   Lądowałam tym samolotem o 23:05 i udało mi się złapać pociąg. Nie chciałam kupować T10,bo nie będę potrzebowała.
   Z jakiegoś tylko powodu bilet pojedynczy kosztował 4.2€. Coś pokręciłam? A może przez późno porę?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Cześć! Nie ma za co.
    Nie kupiłaś przypadkiem Airport ticket? 🙂
    Kosztuje 4,60 euro.

 2. Iwona pisze:

  Witam, Fajna strona. Bardzo pomocna. Mam pytanie o transport. W piątek 8 lutego wylądujemy w Barcelonie ok godz. 14. Jak najłatwiej możemy dotrzeć pod adres Travessera de Gracia, 366?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Możecie jechać pociągiem R2N na Sants, a tam przesiąść się na metro – niebieską L5 i wysiadacie na stacji metra Sant Pau.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Gdybyście zdecydowali się na zakup np. karty Hola Barcelona, możecie jechać z lotniska bezpośrednio metrem. Wtedy na niebieską linię przesiadacie się na stacji Collblanc.

   Ze stacji metra Sant Pau macie do przejścia zaledwie 500 metrów.

   1. Iwona pisze:

    Dziękuję bardzo za szybką i precyzyjną odpowiedź. Pozdrawiam. Iwona

 3. Sandra pisze:

  Witajcie,
  Chcę się dostać najtaniej z lotniska El Prat do metra Drassanes.
  Wybieram R2N do Passeig de Gracia i przechodzę na drugą stronę na metro Passeig de Gracia i jadę do Drassanes. Tak pokazuje Google.
  Czy mam rozumieć, że na Passeig de Gracia przechodzę pod ziemią i obie stacje są tak skomunikowane, że w ramach jednego biletu T10 uda mi się to zrobić? A gdy ten R2N jest naziemny to w jakim czasie muszę złapać metro, żeby się liczył jeden bilet? Są jakieś limity czasowe?
  Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sandra, R2N dużą część trasy, a w zasadzie większość w mieście pokonuje pod ziemią.
   Przesiadka automatycznie na stacji, w tunelach wszystko jest bardzo dokładnie opisane. Na Passeig de Gracia jest jednak trochę chodzenia.

   NA zieloną L3 możesz również przesiąść się wcześniej – na Sants.

   Wszystko zdążysz zrobić na jednym przejeździe T-10, bo masz łącznie 75 minut między odbiciami na pierwszej i drugiej bramce. Nie trzeba się specjalnie spieszyć na przesiadce, aby w tym czasie to zrobić 🙂

 4. Arek pisze:

  Dobry wieczór. W czwartek ląduję w Barcelonie o 23:05 i chcę dostać się na Carrer de la Independència, 287, 08026. Jak najlepiej to zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Arek

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ostatnio osoby piszące u nas komentarz przylątujace tym samolotem zdążyły na pociąg.
   Wtedy sprawę macie banalną, bo jedziecie prosto z lotniska na El CLot, a od stacji po podany adres macie 500 metrów 🙂

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 5. coolek pisze:

  Witam,

  Wraz ze znajomymi w maju wybieramy się na weekend do Barcelony z Londynu. Które połączenie i jakimi liniami polecacie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Nie wiemy dokładnie jak wygląda siatka połączeń z Londynu – możecie się sugerować, aby w miarę możliwości było lo lotnisko El Prat w Barcelonie. Jeśli na Gironę przeloty będą niedużo tańsze, to i tak wybierajcie El Plat, bo oszczędzicie na kosztach dojazdu z lotniska do miasta.

 6. Grzegorz pisze:

  Dzień dobry. Proszę o pomoc przy wyborze opcji. W kwietniu wybieramy się w piątkę 2+3 (6,9 i 13) na 7 dni i musimy dotrzeć do Casteldefels ok. południa skąd chcemy co najmniej 4 razy wyjeżdżać do Barcelony, pozwiedzać, a na koniec dotrzeć znowu na lotnisko El Prat. Alternatywę widzimy w wynajmie samochodu, ale tez słyszeliśmy że może być ciężko z parkowaniem.

  Grzegorz

  1. Beata & Tomek pisze:

   W Barcelonie z pewnością. Wiem, że jest was piątka i wygodniej byłoby zapakować wszystkich do auta, ale mimo wszystko polecam komunikację miejską.
   Akurat Castelldefels leży w I strefie, stąd bardzo fajnie wyjdą was przejazdy. Możecie chociażby korzystać z Hola Barcelony, co da wam nielimitowane przejazdy po Barcelonie, a także na trasie Castelldefels – Barcelona – Castelldefels.

   1. Grzegorz pisze:

    Dziękuję a z terminala T1 jak najlepiej dotrzeć do Castelldefels? Najchętniej żeby to wszystko połączyć :)?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Linią L99. Odjeżdża właśnie spod Terminala 1 🙂

 7. krzysiekkrzysiek pisze:

  Hej

  Czy w Barcelonie z Hola Barcelona mogę jeździć metrem po każdej strefie?

  Na stronie “tmb” jest napisane o wymianie vouchera zakupionego online.
  Mowa tutaj o tym kodzie jako voucherze? I czy ten voucher będę mógł wymienić w automacie na linii metra z lotniska na kartę HB? (niestety przylot 20:30 – punkt obsługi będzie już nieczynny)

  Dziękuję i pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie tak. Metro barcelońskie to I strefa, nawet dojeżdżając do Santa Coloma czy Badalony.
   Otrzymasz voucher z kodem. W automacie podasz kod i zostanie wydaa Hola Barcelona.

 8. Sylwia pisze:

  Witam, ląduję na lotnisku Barcelona El Prat o 22.55 jak mogę się dostać na L5 blue line “Dant Pau Dos de Maig”?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sylwia, możesz jechać metrem z lotniska i przesiąść się na Collblanc na niebieską linię metra L5.
   Wysiadasz na Sant Pau | Dos de Maig.

   Możesz również – jak zdążysz – jechać na bilecie T-10 pociągiem R2N na Sants. Tam przesiadka na niebieską L5.

   Pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety.

 9. barca pisze:

  Witam. Szybkie pytano. Jak najlepiej i najszybciej się dostać z lotniska El Prat do dworca Sants. Dzięki, pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociąg R2N – bezpośrednio z lotniska na Sants.

 10. Mariola pisze:

  Jak z lotniska w Barcelonie dostać się do Castelldefels. Jakimi środkami transportu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z lotniska najlepiej linią L99.
   Odjeżdża z Terminala 1 co 30 minut.

 11. Monia pisze:

  Witam, w kwietniu ląduję na lotnisku Reus, w godzinach wieczornych. Czy mogę prosić o pomoc w odnalezieniu się w tych transportach? Czy jest pociąg w godzinach około 19-20 do Barcelony? Czy jedyny transport to busy w cenie około 100 euro?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z miasta Reus wydostaniesz się pociągiem regionalnym.
   Odjeżdżają do Barcelony co ok. godzinę, choć na kwiecień nie ma jeszcze rozkładu.

   Czas przejazdu to ok. 1 h 30 minut.

   1. Monia pisze:

    Dziękuje, mam nadzieje ze znajdę gdzies rozdklad bliżej terminu 🙂

    1. Beata & Tomek pisze:

     Monika – rozkłady z aktualnymi godzinami znajdziesz na rodalies.gencat.cat.

 12. Wiktoria pisze:

  Witam,
  3 lutego 2019 o 12:15 lądujemy na lotnisku El Prat w 4 osoby.
  Jak najtaniej dostać się do Different Locations, Eixample?
  Jakie bilety kupić?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wiktoria – coś z adresem chyba nie tak… 😉
   Different Locations w ingliszu to “inna lokaliacja”.

 13. Ania pisze:

  Witam,
  Super strona i bardzo użyteczne informacje gratuluję 🙂
  My lądujemy w 3 osoby 17 lutego w niedzielę o godz 20:30 linie wizzair więc prawdopodobnie T2.
  Chcemy dostać się do hotelu Sallès Hotel Pere IV, Carrer de Pallars, 128-130.
  Proszę o wskazówki jak dotrzeć do hotelu. Z góry dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Ania,
   Jak Wizz Air, to T2 🙂

   Z racji godziny przylotu proponuję wam pociąg R2N.

   Lotnisko – Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4.
   Z góry uprzedzamy, że od pociągu do peronu metra trochę pod ziemią trzeba pospacerować 🙂
   Wszystko jest jednak dobrze oznaczone.

   L4 jedziecie na stację Bogatell, z której macie zaledwie 230 metrów do celu.

   Całą trasę każdą osoba pokona na jednym przejeździe biletu T-10, czyli 1,2 euro.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 14. ania z rodzinką pisze:

  Witajcie, dziękujemy za wszelkie podpowiedzi 🙂
  Czy można kolejną…? 🙂 Jesteśmy 21.03 na lotnisku El-Prat o godz 22 z dzieckiem, potrzebujemy się dostać na Carrer d’Alaba, jak najlepiej?
  Ania

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Ania,

   Zdążycie jeszcze na pociąg z lotniska.
   Polecam zatem pociąg R2N i przejazd na Passeig de Gracia.
   Tam wsiadacie w żółtą linię metra L4 i jedziecie na stację Bogatell.
   Jedno skrzyżowanie będzie was dzielić od Carrer d’Àlaba.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 15. Krystian pisze:

  Witam
  2-go marca przylatujemy w trzy osoby na lotnisko El Prat około godz. 23.20, hotel mamy w pobliżu stacji metra Liceu, pytanko, jak najprościej tam się dostać?
  Druga sprawa to czy mieszkając w centrum warto kupić kartę Hola Barcelona, będziemy zwiedzać Barcelonę 3 dni.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Krystian – Aerobus ma plac kataloński, a stamtąd n nogach lub można podjechać zieloną L3.
   Na plac kataloński możesz taniej dostać się autobusami nocnymi.

   Szczegóły: Autobusy nocne w Barcelonie.

   Co do karty – warto – daje pełną wygodę i brak konieczności liczenia się z przejazdami. Z racji lokalizacji w centrum i dużej ilości spacerów, możecie również rozważyć kupno biletu T-10. Co prawda trzeba na bieżąco kalkulować przejazdy i ta kombinować, aby po powrocie na lotnisko nie zostało nam np. pół wykorzystanej karty. Jest jednak najchętniej kupowanym biletem w Barcelonie przez turystów.

   1. Krystian pisze:

    Beata & Tomek
    Dziękuję bardzo za podpowiedź.
    Baardzo fajna stronka, przyjemne z pożytecznym 🙂
    PS rozumiem do Sagrady, Parku Guell warto wejść?
    Pozdrawiam

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak, to z pewnością najbardziej oblegane atrakcje.
     Pamiętaj, aby zwłaszcza do Sagrady zarezerwować wcześniej wejście przez internet.

     1. Krystian pisze:

      Dzięki.

 16. Ewa pisze:

  Witam. 18 lutego lądujemy na El Prat 4 osoby (2 plus 2 dzieci 11 i 7 lat). Jak dostać się na adres Pujades, 120, Sant Martí. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ewa – to blisko placu katalońskiego. Na plac Aerobusem bądź autobusem nocnym z lotniska.

   Szczegóły:
   Autobusy nocne w Barcelonie
   Aerobus

 17. Ewa pisze:

  Dzięki.

 18. Alicja pisze:

  Witam,
  Lądujemy na lotnisku Girona 8 kwietnia ok 13:00.
  Możecie podpowiedzieć jak dostać się do centrum Barcelony?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  Alicja

  1. Beata & Tomek pisze:

   Alicja – o tym jak dotrzeć z lotniska w Gironie do miasta przeczytasz tu:

   Dojazd z lotniska Barcelona – Girona

 19. ania pisze:

  Witam,
  Wybieram się do Barcelony z 3 dzieci i bardzo proszę o wskazówki jak najszybciej dotrzeć z lotniska El Prat pod adres 16 Travessera de les Corts, 08028 Barcelona, Lądujemy około 21szej i nie chciałabym błądzić z dziećmi. Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ania – najprościej – bezpośrednio metrem z lotniska na Collblanc!
   Wskazany adres znajduje się przy tej stacji.
   Pamiętaj jednak, że na linię metra z lotniska osobne bilety lub Hola Barcelona czy T-50.

   Możesz ew. jechać pociągiem R2N na Sants, a tam przesiąść się na niebieską L5 i podjechać na Collblanc.

 20. KubaKowalski pisze:

  Witam,
  Będę wraz z rodziną (5 osób, dwójka dorosłych i 3 dzieci 11,12,i 13 lat) lądował na El Prat 16.02. 2019 (sobota) o 23:20. Musimy dostać się na
  Passeig de Sant Antoni 30. Tam odbieramy klucze i dalej na Consell de Cent, 207

  Proszę o pomoc – jaki środek transportu wybrać ))

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kuba – o tej godzinie z dzieciakami nie chciałoby mi się kombinować z nocnymi. Z racji soboty polecam zatem metro z lotniska – L9S. Podjeżdżacie na Collblanc, a tam przesiadacie się na niebieską L5 i na Placa de Sants, który jest przy wskazanym przez ciebie adresie.

   Po odebraniu kluczy wracanie na Placa de Sants i jedziecie czerwoną L1 na Urgell – do przejścia pod wskazany adres 350 metrów.

   pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety, działają również Hola Barcelona czy T-50.
   Szczegóły: Metrem z lotniska El Prat do miasta.

 21. Magdalena pisze:

  Mamy samolot z El Prat o godzinie 6, wiec chcemy być tam około 4:00. Mamy bilet na Aerobus (zakupiliśmy powrotny w dniu przyjazdu), jednak teraz na stronie wyczytałam, że jeżdza do 00.30 i dopiero od około 5, to prawda?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Święta prawda 🙂
   O tej godzinie na lotnisko trzeba dostać się nocnym.
   Więcej o nocnych oraz liniach, które jeżdżą na lotnisko – Autobusy nocne.

 22. Edyta pisze:

  Hej 😊 dziś zrobiłam szaloną rzecz – kupiłam bilety lotnicze do Barcelony!!! Przybywamy pod koniec maja w okolicach godziny 19.30 na El Prat. Musimy się dostać na kemping do Gavà (Camping 3 Estrellas) Pomożecie? 😊

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dobra decyzja 🙂
   Możecie jechać L99 bezpośrednio z lotniska do Castelldefels, a tam przesiąść się na L94 lub L95 w stronę kempingu. Z samego dworca w Castelldefels do kempingu jest 6 kilometrów.

   L94/L95 jedzie zresztą trasą znajdującą się na północ od lotniska, ale nie będzie jak na nogach tam dojść – za bardzo skomplikowane.

   Później z kempingu do miasta właśnie L95 bezpośrednio na plac kataloński.

 23. Kuba pisze:

  Cześć,

  Świetna strona, cieszę się, że tu trafiłem !
  W poniedziałek tym popularnym samolotem o 23:05 lądujemy w Barcelonie. Z tego co wyczytałem to zostaje autobus nocny albo aerobus. Aerobus ogarniam, co do nocnych, którą linie wybrać ? Czy w pobliżu przystanku można zakupić bilet?

  Serdecznie Pozdrawiam,
  Kuba

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Kuba!

   Bilet kupisz w autobusie.
   Jeśli chodzi o nocne, w tym te z lotniska – Autobusy nocne.

   Jeśli lądujesz na T2, to N16 oraz N18.

   1. Kuba pisze:

    Bardzo dziękuję !

 24. Natalia pisze:

  Hej 🙂 Dzisiaj o 20.15 mamy lądowanie w El Prat i chcemy dostać się na Rossend Arús, 23, Sants-Montjuïc. Jak to zrobić żeby było w miarę tanio i szybko? Dziękujemy 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Mozżcie jechać pociągiem R2N na Sants, a tam przesiadka na niebieską linię metra L5 i przejazd na Placa de Sants. Stamtąd już tylko parę kroków na miejsce.

   Wszystko zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10.

 25. Aleksandra pisze:

  Witam
  Potrzebuję informacji jak dostać się z lotniska El Prat (ok godz 10) na ulicę Muntaner 53. Transport dla 10 osób 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Aleksandra,
   Musicie dostać się w okolice stacji metra Universitat.
   Możecie zatem dojechać w następujący sposób:

   1) Metro L9S z lotniska – osoby bilet lub Hola Barcelona czy karty T-50, T-70. Jedziecie na stację Torrassa i tam przesiadacie się na czerwoną linię metra L1. Dojeżdżacie nią na Universitat.

   2) Pociąg R2N – tu można wykorzystać bilety T-10, ale przesiąść trzeba się dwa razy. Na Sants w zieloną L3 i podjechać na Espanya – plac hiszpański, a tam w czerwoną L1 i na Universitat. W tym wariancie całą trasę pokonacie na jednym przejeździe biletu T-10.

   Możecie kupić jeden na T-10 na wszystkie osoby i wykorzystacie tym samym wszystkie przejazdy, ale wygodniej będzie, jak każdy kupi swój, bo i tak będzie z niego korzystał podczas pobytu w Barcelonie. Chyba, że ktoś z was zdecyduje się na mega wygodny Hola Barcelona i wtedy możecie podróżować nawet metrem z lotniska.

   1. Aleksandra pisze:

    Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂
    Wydaje mi się, że najlepiej będzie wybrać opcję nr 1. Czy wtedy wykupujemy pojedynczy bilet na Metro L9S a później drugi pojedynczy bilet na L1? Jaki jest koszt tych biletów?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Bilet na metro z lotnika to aktualnie 4,6 euro, pojedynczy bilet na metro/autobus/tramwaj to 2,2 euro.

 26. Elżbieta pisze:

  Dzień dobry. Jak dostać się z lotniska Girona do Santa Susanna o godzinie 20:30 16 lutego?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Elżbieta – pisz do transport-barcelona.pl. Być może zabierają jakiś ludzi z tego samolotu i istnieje możliwość podjechania.
   Zamówiona wcześniej taksówka przez internet to koszt ok. 60 euro.

 27. Anna pisze:

  Cześć! Czy mogę prosić o pomoc jak najlepiej dojechać z lotniska Barcelona El Prat do Barbera del Valles hotel Eurostar executive 18 kwietnia okolo godziny 13-14? Z góry dziekuje za odpowiedź!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Anna – jeśli komunikacją miejską, to najlepiej pociągiem R2N z lotniska, a następnie pociągiem linii R4 do Barbera del Valles.
   R4 jeździ co 15 minut – bardzo często!

   Jest to I strefa, więc kupując T-10 na stacji na lotnisku, zrobisz na jednym przejeździe trasę El Prat – Barcelona – Sants – Barbera del Valles.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Z dworca w Barbera del Valles masz zaledwie 1,3 kilometra do hotelu.

   1. Anna pisze:

    Dziękuję! Bardzo mi pomogliscie! 😊😊😊

 28. Edzia pisze:

  Witam, przylatujemy 23 maja/czwartek/ na El Prat 4 osoby o godz.23.45. Będziemy mieszkać przy Provenza 82. Z tego co wyczytałam o tej porze metro już nie jeździ we czwartek. Chcielibyśmy dojechać autobusem nocnym, którym najlepiej ? i czy staje na jakimś przystanku niedaleko tej ulicy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj – musicie dojechać z lotniska na plac kataloński – Aerobusem bądź nocnym.
   Tam przesiąść się nocny N0. Docelowo na przystanek Entença – Rosselló – w pobliżu stacji metra.
   Stamtąd pod adres macie 350 metrów.

   Więcej o nocnych, w tym nocnych z lotniska – Autobusy nocne w Barcelonie.

 29. ann pisze:

  A jeśli ląduje w piątek o 1 rano, jak to rozgryźć, aby dostać się do centrum? czy muszę czekać do 5:00 aż zacznie kursować metro lub pociąg o 6:00? Czy jest jakaś inna opcja?

  1. ann pisze:

   Chodzi mi o dotarcie w okolice la Rambla.

   1. Beata & Tomek pisze:

    Ann – są jeszcze nocne!

    Więcej o nocnych, w tym liniach z lotniska przeczytasz tu – Autobusy nocne.

    Dojedziesz bezpośrednio na plac kataloński na którym zaczyna się La Rambla 🙂

    P.S. Metro w piątki kursuje do 2:00.

 30. OLA pisze:

  Cześć,
  Jutro o 23:05 ląduję w El Prat. Jak dostać się do Roger de Llúria, 46? Najlepiej jechać na Placa de Catalunya? Czy się przesiadać? A2 to pociąg czy bus, bo coś takiego mi google wyszukało.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ola – A2 to Aerobus. Odjeżdża bezpośrednio spod terminala i jeździ co chwila, więc mega wygodnie, ale też kosztuje.
   Więcej: Aerobus.

   Poza Aerobusem o tej godzinie pozostają ci nocne.
   Nocnymi również dostaniesz się bezpośrednio na plac kataloński – Autobusy nocne.

   Z placu katalońskiego pod adres dojedziesz już na nogach – do przejścia ok. 750 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *