El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.

Aerobus Barcelona - cena
Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).
image_gallery
Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe
Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-Casual, T-Familiar, natomiast nie działają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

1 064 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska El Prat»

 1. Gosia pisze:

  Dobry wieczór,
  Bardzo cenne informacje. czyli dobrze zrozumiałam, że wybierając pociąg bądź autobus mogę spokojnie korzystać z biletu T-10?? 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, ale jeśli autobus to miejski, a nie Aerobus 🙂

 2. ania pisze:

  Witam, potrzebuje dostać się z lotniska do hotelu Ilunion w godzinach wieczornych? Czy mogę uzyskać wskazówki jaki transport najlepiej wybrać? Grupa 22 osoby.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ania – przy takiej grupie rozważ indywidualny transfer – może wyjść podobnie, a o wiele wygodniej.

   Jeśli zdążycie na pociąg R2N, to możecie jechać na stację Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na żółtą linię metra L4. Dojeżdżacie na stację Llacuna, a stamtąd na nogach parę kroków.

   Całą trasę można pokonać na jednym przejeździe biletu T-10, co daje 1,2 euro / osoba.

 3. Bożena pisze:

  Chciałam sprawdzić czy dobrze zaplanowałam przejazd z lotniska do stacji metra Santa Eulalia; przejazd pociągiem R2N na stacje Passeig de Gracja (czy tam znajduje się plac Cataluya?) przesiadka na metro linia czerwona L1. To wszystko na jednym przejeździe T10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bożena – na Passeig de Gracia nie przesiądziesz się na L1. Passeig de Gracia to nie plac kataloński, ale jest bardzo blisko. Do przejścia koło 700 metrów. Jeśli przejście z Passeig de Gracia nie jest dla ciebie problemem, możesz tak zrobić. Wszystko na jednym przejeździe biletu T-10.

   Możesz ew. jechać R2N na Sants, tam przesiąść się na niebieską L5 i podjechać jedną stację na Placa de Sants. Tam na czerwoną L1 i dwie stacje na Santa Eulalia.

 4. BEATA pisze:

  Cześć ! Mam pytanko lądujemy w Barcelonie w sobotę ok. 12:20 jak najszybciej dostaniemy się z lotniska pod adres: Milà i Fontanals, 55 Gràcia?

  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Beata,
   Dość szybko i sprawnie – pociąg R2N na Passeig de Gracia. Tam przesiadka na metro – żółtą L4 na stację Joanic.
   Robicie zatem tylko jedną przesiadkę, a całość pokonacie na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Agata pisze:

   Witam, chciałabym poprosić o pomoc jak dojechać pod wskazany adres: Floridablanca 92 i czy wystarczy jedno skasowanie T10. Dodam, że lądujemy we wtorek chwile po 19:00.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli T-10 to pociągiem możecie jechać na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na fioletową linię metra L2 i jedziecie na stację Sant Antoni.
   Do przejścia macie ok. 450 metrów. Wszystko robicie na jednym przejeździe T-10. Jeśli przy przesiadce na metro napotkanie na bramki, kasujecie znowu bilety, ale system nie policzy wam kolejnego przejazdu co zobaczycie na tyle biletu.

  4. Agata pisze:

   Dziękuję slicznie za pomoc. 😉

 5. Alicja pisze:

  Cześć! Świetna stronka, Dzięki za te wszystkie porady 🙂
  Pytanko – Lądujemy na El Prat o 23.59, rozumiem, że bilety na T-10 kupimy w automatach?
  Czy dostanie się komunikacją miejską o tej porze na Gran Via de les Corts Catalanes jest osiągalne?

  Z góry dzięki za pomoc !

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Alicja,

   Jeśli jest to piątek czy sobota, możecie skorzystać z metra z lotniska.
   W innym przypadku zostaje wam Aerobus oraz autobusy nocne.

   W miejsce które wskazałaś, dojedziesz nocnym N1 lub N4 – oba odjeżdżają z placu katalońskiego.
   Na plac kataloński dostaniesz się bezpośrednio z lotniska Aerobusem bądź nocnymi.

   Szczegóły:
   Aerobus
   Autobusy nocne

  2. Alicja pisze:

   Serdeczne dzięki za informacje 🙂

 6. Bozena pisze:

  Kasując bilet przy wejściu do pociągu R2N, potem przesiadka na Sants (na metro – niebieska L5) na stacji Place de Sants (na czerwoną L1 ) do stacji Santa Eulalia. Chciałam zapytać, czy w ramach przejazdu biletu T10 wystarczy to pierwsze kasowanie na bramkach (jeśli wyrobie się w godzinie na połączeniach z dojazdem na docelowe miejsce). Czy oprócz ograniczenia czasowego na ten bilet są jeszcze inne? Czy jednak muszę kasować po drodze drugi raz ze względu na ilość przesiadek?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Przy zmienianie linii metra w większości przypadków będziesz musiała ponownie odbić bilet na bramce.
   System nie naliczy jednak kolejnego przejazdu.
   Wyrobisz się czasowo w 75 minut spokojnie, a nie robisz żadnego kursu powrotnego na tej samej linii, więc całość pokonasz na jednym przejeździe.

  2. Koma pisze:

   Witam i proszę o sugestie! w czwartek w późnych godzinach wieczornych (22-23) muszę się dostać z rodziną z El Prat pod poniższy adres: Carrer de les Carretes Barcelona. Proszę o wskazówki!

  3. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,Zdążysz jeszcze na pociąg, więc możesz jechać na Sants, a tam przesiąść się na zieloną linię metra L3.
   Jedziesz na Paral-lel. Ze stacji masz ok. 400 metrów do przejścia.

   Całą trasę zrobisz na jednym przjeździe biletu T-10.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  4. Koma pisze:

   Ok, dzięki! Jeszcze tylko kwestia T10. Z tego, co piszecie w innym miejscu, to jeden bilet na jednym przejeździe może być używany przez 2 osoby. Dobrze rozumiem? Czyli jeżeli jesteśmy 4 osobowa rodzina muszę wykupić 2 bilety? Zgadza się?

  5. Beata & Tomek pisze:

   Koma – T-10 może być używany przez wiele osób, ale każda osoba musi ten bilet odbić.
   Jeśli w czterech będziecie używać tego samego biletu, to za jednym przejazdem zejdą wam z karty 4, bo każdy z podróżujących musi go za siebie odbić.

  6. Koma pisze:

   Bardzo dziękuję że cenne informacje! I gratuluję zaangażowania! Super! 😁

  7. Pawel pisze:

   Witam, prosiłbym o pomoc jak dojechać z lotniska El Prat na adres Roger dr flor 61-63. Na lotnisku będziemy dzisiaj o godz.2 4:00.

  8. Beata & Tomek pisze:

   Paweł – musisz wydostać się nocnym z lotniska na plac kataloński
   Z T1 – N17
   Z T2 – N16.

   Na placu katalońskim przesiadasz się na linie N1 lub N4 – wysiadasz na przystanku Pg. de Sant Joan – Aragó.
   W kolejnej przecznicy znajduje się miejsce podane przez ciebie.

   Więcej o nocnych – Autobusy nocne w Barcelonie.

 7. Grzegorz pisze:

  Wszystko fajnie, ale czym można dojechać w nocy (ok. 01.30 ) z El Prat do hotelu w centrum. Tylko taxi ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ależ skąd 🙂
   Autobusy nocne – odjeżdżają bardzo często. Zarówno spod terminala 1 jak i 2.
   Dojeżdżają na plac kataloński, więc ścisłe centrum miasta.

   Więcej o o nocnych oraz liniach z lotniska – Autobusy nocne.

  2. Grzegorz pisze:

   Dziękuję za pomoc. Zaczynam poznawać Waszą stronę i jestem pod wrażeniem. Duże uznanie za Waszą pomoc i zaangażowanie. Pozdrawiam Grzegorz.

 8. Adam pisze:

  Hej,
  Czy mógłby ktoś mi pomóc i podpowiedzieć jak dojadę z lotniska Barcelona El Prat pod poniższy adres:
  BruStar Centric, Ronda de Sant Pere, 60, 08010 Barcelona,

  Z góry dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Adam – sporo zależy od ego o o której lądujesz.

   Możesz jechać Aerobusem na plac kataloński, a tam wsiąść w czerwoną linię metra L1 o jechać na stację Arc De Triomf.

   Możesz również jechać metrem z lotniska i przesiąść się na czerwoną linię metra na stacji Torrassa. Pamiętaj jednak, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Nie działa tu popularny T-10, ale działają T-50, T-70, T-Dia czy Hola Barcelona.

 9. Joanna pisze:

  Hej,
  Proszę o pomoc jak sprawnie dojechać z lotniska Barcelona El Prat pod adres – Carrer del Comte Borrell, 98.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sprawnie – metrem z lotniska L9S i przesiadka na stacji Torrassa na czerwoną L1 – jedziesz na Urgell skąd masz pod adres tylko 200 metrów.
   Pamiętaj jednak, że na metro z lotniska obowiązuje osobny bilet. Nie działa tu popularny T-10, ale działają T-50, T-70, T-Dia czy Hola Barcelona.

  2. Joanna pisze:

   Dzięki

 10. Karolina pisze:

  Właśnie wróciłam z Barcelony. Sorry ale trochę informacji brakuje. Np. o tym że bilet z lotniska T10 lub na pociąg (renfe/rodailes de catalunya) to jest 4. strefa, a to zwiększa koszt, a poza tym ktoś po prostu może się pomylić.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Karolina – mylisz się. Jest to 4 strefa pociągów Rodalies de Catalunya – dlatego jednorazowy bilet kosztuje 4,20 euro, ale jeśli chodzi o zintegrowany system komunikacji publicznej, jest to I strefa – ATM. Można zatem przemieszczać się za pomocą biletu T-10. Zawsze w przypadku pociągu polecamy korzystanie z biletu T-10 czy kart Hola Barcelona, T-Dia itd.

 11. Matt pisze:

  Cześć! Szukam jakichś hoteli dostępnych na kwiecień w okolicach. Z łatwym dojazdem, oczywiście tanio!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli hotele to możesz poszukać w Castelldefels czy Badalonie. Świetny dojazd, a taniej niż w samym mieście. W fajnych cenach Ibis Santa Coloma ze śniadaniami. Co prawda 30 minut jazdy metrem do centrum, ale niedaleko stacji metra Santa Coloma.

 12. Weronika pisze:

  Witam, jak dostanę się z lotniska (ląduję o 1 w nocy) do dzielnicy gotyckiej najtańszym kosztem? 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nocnym – jednorazowy 2,2 euro.
   Dojeżdża na plac kataloński, a stamtąd do gotyckiej na nogach.
   Z lotniska łapiesz N16, N17, N18.

   Więcej o nocnych – Autobusy nocne.

 13. Szymon pisze:

  Dzień dobry, proszę o podpowiedź jak najszybciej dostać się z lotniska (lądujemy o godz. 22:15) na taki adres: Gran Via de les Corts Catalanes, 657, Eixample. Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Szymon,
   Zdążycie jeszcze na pociąg – możecie jechać na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na żótą linię metra L4. Wysiadasz na stacji Girona, z której na nogach masz tylko 230 metrów.

   Cały transfer (pociąg + metro) zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 14. Zbigniew pisze:

  Proszę o pomoc, 24.04.2019 o godz.22.00 przylatujemy na El Prat nie mam pojęcia jak się dostać pod adres hotelu Castelldefels Passeig Marin 116. Najlepiej jak byśmy mogli zrealizować przejazd na bilet T-10.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na L99 możesz już nie zdążyć – odjeżdża z T1 ostatni o 22:15.
   Pozostaje nocny N16, ale pierwszy kurs z placu katalońskiego o 23:30, wiec na lotnisku jest dobrze po północy.

   Zarówno w dziennym jak i nocnym obowiązują T-10.

  2. Zbigniew pisze:

   Lądujemy na Terminalu 2. Jak dostać się na Terminal 1? Ile czasu to zajmie?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Bezpłatny shuttle bus kursuje co chwilę. W godzinach po 22:00 co ok. 7 minut. Czas dojazdu na T1 to ok. 10 minut.
   Na autobusie będzie pisało “Bus Transit T2 – T1).
   Aktualnie odjeżdża z części T2C – po wyjściu z hali przylotów kierujecie się w prawo.

 15. Monika pisze:

  Cześć, lądujemy w Barcelonie po 23. Będę wdzięczna za informację jak najlepiej będzie dojechać na wskazany adres – Carrer de la Costa, 54 2o 4a.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć,
   A w jaki dzień tygodnia lądujesz?
   Od tego zależy czy łatwiej – metrem, czy nocnymi autobusami 🙂

  2. Monika pisze:

   Hej, 18 kwietnia (czwartek) 🙂

  3. Beata & Tomek pisze:

   W takim razie zostają ci autobusy nocne.
   Spod T2 jedziesz nocnym N16 na plac kataloński.
   Możesz ew. jechać Aerobusem który odjeżdża co chwila spod terminalu również na plac.

   Na placu wsiadasz do nocnego N4 i jedziesz na przystanek Bollivar – Ballester.

   Z przystanku pod adres zaledwie 290 metrów 🙂

 16. Ada pisze:

  Cześć, dzięki za pomocny artykuł 🙂
  Chciałabym się jeszcze tylko dowiedzieć czy automaty z biletami są też na przystankach autobusowych przy Terminalu 2? Do centrum planuję dojechać N16 i zastanawiam się gdzie kupię T-10 (tzn czy muszę wędrować aż do automatów na stacji kolejki R…) 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Na przystanku przy T2 nie ma automatów.
   Pozostaje zakup jednorazowego u kierowcy bądź spacer na stację pociągu w celu zakupu T-10.

  2. Ada pisze:

   Dziękuję za odpowiedź! 🙂

 17. Olga pisze:

  Witam serdecznie, czy mogę liczyć na pomoc? To będzie mój pierwszy raz w Barcelonie ;-))). Jak tanio i sprytnie dostanę się z El Prat na adres Carrer Travessera de Gràcia, 441-443 – Hotel Everest. Będę wdzięczna za odpowiedź. Przylot środa 20:10.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Olga,
   Bardzo prosto.
   Idziesz na pociąg R2N, kupujesz np bilet T-10 bądź korzystasz z Hola Barcelona i jedziesz na Sants. Tam przesiadasz się w ramach tego samego przejazdu na niebieską linię metra L5 i jedziesz na stację Sant Pau | Dos de Maig która znajduje się przy Twoim hotelu.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Olga pisze:

   Kocham Was :-)))

 18. regina pisze:

  Dzień dobry. Chciałam prosić o pomoc, przylatujemy do Barcelony 21.30, 7.04.19 na lotnisko El Prata. Hotel mamy na Carrer Napols /hotel Ibis Sagrada Familia/. Czym najlepiej dojechać do tego miejsca?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Możesz jechać pociągiem R2N z lotniska i przesiąść się na Sants na niebieską linię metra L5 – wysiadasz na stacji Sagrada Familia.

   Możesz również wsiąść w w metro na lotnisku – linia L9S. Na stacji Collblanc przesiadasz się niebieską L5 i jedziesz na stację Sagrada Familia.

   Pamiętaj, że w metrze z lotniska nie działa T-10, ale działają karty Hola Barcelona, T-50 czy T-70. Bilet jednorazowy na metro z lotniska jest dość drogi.

  2. Regina pisze:

   Dziękuję za odpowiedź. I mam jeszcze jedno pytanie, czy jak kupię bilet City Pass to upoważnia mnie do przejazdu pociągiem albo metrem? z góry dziękuję za odpowiedź.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Nie, w ramach City Pass jest bilet na Aerobus.

  4. Regina pisze:

   Mam jeszcze jedno pytanie , chodzi mi o trasę z hotelu na lotnisko .My musimy by c na lotnisko ok. 4 rano i mam pytanie czym jechać na lotnisko? Gdzies czytalam ze metro nie jezdzi cala noc. Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziękuję i pozdrawiam . Super macie ten blog.:).

  5. Beata & Tomek pisze:

   Metro całą noc jeździ tylko z soboty na niedziele,
   Pod hotelem jednak zatrzymują się nocne N1 oraz N7 i nimi dojedziesz na plac kataloński.
   Stamtąd co chwilę kursują nocne N16, N17, N18 na lotnisko El Prat.

  6. Regina pisze:

   Bardzo dziękuję :))). Pozdrawiam

 19. Kasia pisze:

  Dzień dobry! Może i mi uda się uzyskać cenną pomoc 🙂 W Barcelonie będę pierwszy raz. Jak dojadę z lotniska El Prat do Carrer del Pla de la Torre,14? Z góry bardzo dziękuję!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Mowa tu o adresie w Barcelonie czy Santa Susanna? 🙂

 20. Magda pisze:

  Cześć, jak najprościej dojechać pod ten adres Torrent de l’Olla, 95, Gràcia, 08012. Lądujemy o 9 rano, a będę pierwszy raz w Barcelonie. No i z tego co czytałam to najlepszy był by bilet T-10.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej Magda,
   Fakt, T-10 chyba najpopularniejszy, choć bardzo wygodny jest Hola Barcelona – my np. na najbliższy wyjazd kupujemy właśnie ten bilet, bo daje pełen komfort, a często finalnie cenowo wychodzi to niewiele drożej.

   Gdybyś miała Hola Barcelona możesz jechać metrem z lotniska – jedziesz linią L9S do końca – na Zona Universitaria, a tam wsiadasz w zieloną L3 i jedziesz na stację Fontana.

   Możesz również jechać również Aerobusem spod terminala na plac hiszpański, a tam wsiąść w zieloną L3 i jechać na Fontana.

   Najprościej na bazie T-10 będzie jednak jechanie pociągiem z lotniska – R2N, a następnie przesiadka na zieloną linię metra na Sants. Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 21. karina pisze:

  Witam jak dojechać najlepiej do Aragó 237, Principal 3, Eixample? Lądujemy w niedziele ok 21:00. Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Karina – najprościej i najszybciej – pociąg R2N z lotniska.
   Jedziecie prosto na Passeig de Gracia i stamtąd na nogach jedynie 240 metrów.

   Jak dojść na stację kolejową z lotniska El Prat – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

  2. karina pisze:

   Bardzo dziękuję.

  3. karina pisze:

   Jeszcze jedno pytanko – czy mogę kupić jeden bilet t-10 na dwie osoby i przyjechać na jednym bilecie pociągiem?

  4. Beata & Tomek pisze:

   Pewnie, kasuje go po prostu każda osoba 🙂

 22. Grzegorz pisze:

  Witam, jak dostać się z Placa Reial 11 na Montjuic? Jak najszybciej się tam dostać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wsiadasz w zieloną linię metra L3 na stacji Liceu i jedziesz na plac hiszpański – Placa Espanya.

 23. Aleksandra pisze:

  Hej, jak najłatwiej dostać się do Comte d’Urgell, Eixample do Hotelu “Barcelona rooms”? Ląduje około 11:00 03.04.2019 😉 Z góry dziękuje za odpowiedz 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   To pewnie za chwilę lądujesz 🙂

   Miejsce znajduje się przy stacji metra Urgell, więc możesz jechać Aerobusem na plac Hiszpański, a tam wsiąść w czerwoną L1.
   Możesz również skorzystać z autobusu miejskiego linii 46, który również dojeżdża na plac hiszpański.

   Możesz jechać metrem z lotniska i przesiąść się na stacji Torrassa na czerwoną linię metra pamiętając jednak, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Nie działa tu popularny T-10, ale działa np. T-Dia, T-50, T-70 czy Hola Barcelona.

 24. Antoni pisze:

  Witam serdecznie, proszę o podanie jakie są opcje dojazdu z Barcelona El Prat terminal 2. Przylot czwartek 18:50 do hotelu Barcelona House i jakie wykupić bilety na dojazd i zwiedzanie miasta. W Barcelonie będę 2 dni i w sobotę jadę z Barcelona Sants do Peniscoli. Powrót po 2 tygodniach na Sants i bezpośrednio na BCN El Prat T2, Pozdrawiam, Antoni.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Antoni,
   Bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie np. wykupienie 48 – godzinnej karty Hola Barcelona. Koszt 15 euro. Bez limitu przez te dwa dni będziesz mógł się przemieszczać się po mieście (48 h od pierwszego skasowania).

   Z lotniska:
   1) Wsiadasz w metro z lotniska. Działa tu Hola Barcelona. Jedziesz na ostatnią stację – Zona Universitaria, a tam wsiadasz w zieloną L3 i jedziesz na Liceu. Stamtąd na nogach 350 metrów.

   2) Jedziesz pociągiem R2N na Sants. Tu również działa Hola Barcelona, ale również popularny T-10. Na Sants w zieloną linię metra i ponownie na Liceu. Trochę mniejsze koło wybierając tą opcje trasy.

   3) Aerobusem na plac kataloński, ale stamtąd koło kilometra na nogach, a sam Aerobus 5,9 euro.

   Jak dojść z T2 na stację metra/pociągu – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 25. Patrycja pisze:

  Cześć,
  Ląduje w Barcelonie w niedziele (7.04) mniej więcej o godzinie 18/19 i muszę się kierować do Carrer de Balmes 415, mogę prosić o jakieś wskazówki jaki środek transportu najlepiej wybrać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Patrycja,
   1) Metrem z lotniska. Przesiadasz się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziesz na stację Universitat. Ze stacji masz 450 metrów pod adres. Pamiętaj, że metro jest opłacalne jeśli kupujesz Hola Barcelona, T-50, T-70, bo w przeciwnym razie jest dość drogie.

   2) Pociągiem R2N bezpośrednio na Passeig de Gracia. Ze stacji masz zaledwie 550 metrów. Poza np. Hola Barcelona możesz tu wykorzystać popularny T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Patrycja pisze:

   Dzięki za odowiedź, rozumiem, że T-10 nie działa na metro z lotniska, ale już w mieście T-10 metro obowiązuje, tak? 🙂

  3. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie tak 🙂

 26. Pawel pisze:

  Witam. Prosiłbym o pomoc jak dojechać z lotniska el prat na adres Roger de flor 61-63. Lądujemy dzisiaj o 24:00.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paweł – musisz wydostać się nocnym z lotniska na plac kataloński
   Z T1 – N17
   Z T2 – N16.

   Na placu katalońskim przesiadasz się na linie N1 lub N4 – wysiadasz na przystanku Pg. de Sant Joan – Aragó.
   W kolejnej przecznicy znajduje się miejsce podane przez ciebie.

   Więcej o nocnych – Autobusy nocne w Barcelonie.

  2. Pawel pisze:

   Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze małe pytanko – gdzie kupię bilety i ile mogę jeździć na tym bilecie?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Najwygodniej u kierowcy – bilety jednorazowe.
   Możesz ew. przejść się na stację metra/pociągu przy T2, ale w dwie strony to spacer na 20 minut.
   Tam możesz kupić w automacie np. T-10 – 10 przejazdowy, który jest akceptowany w nocnych.

   W przypadku pojedynczych biletów musisz kupić dwa – na dojazd na plac kataloński, a potem dojazd na nocleg.

  4. Pawel pisze:

   Witam jeszcze raz. Niestety samolot się opóźni o 2 godziny i będziemy około 2 w nocy w Barcelonie. Czy w tym przypadku nie zmieni nam się dojazd do celu?

  5. Beata & Tomek pisze:

   Nie, dokładnie tak samo.

  6. Pawel pisze:

   Witam Was. Dziękujemy za pomoc w dojechaniu do celu z lotniska. Teraz mamy odwrotny przypadek, czyli musimy w czwartek wrócić na lotnisko z ul. Roger de flor na lotnisko el prat. Wylot mamy o 17:00.

  7. Beata & Tomek pisze:

   Możesz podjechać ze stacji Girona na Passeig de Gracia, a stamtąd pociągiem R2N na lotnisko.

   Ze wskazanej ulicy na Passeig de Gracia masz zaledwie ok. 1 km, więc poszedłbym na nogach 🙂
   Pociągiem bezpośrednio na El Prat – działają T-10 czy karty Hola Barcelona.

  8. Tomek pisze:

   Dzień dobry. Proszę o podpowiedź jak dostać się z lotniska El Prat (przylot 19.04.2019 piątek o godz. 00.10) na lotnisko Reuss (odlot 19.04.2019 piątek o godz. 20.05). Dzięki z góry za pomoc.
   Tomekki

  9. Beata & Tomek pisze:

   Hmm, masz cały dzień, co zamierasz w tym czasie robić? 🙂
   Z lotniska możesz jechać do Barcelony, spędzić tam dzień, a po południu jechać np. pociagiem do Reus a stamtąd na lotnisko.
   Na tej trasie pociągi kursują dość często.

 27. Tomek pisze:

  A przy okazji, bardzo pomocna strona z super objaśnieniami.
  Tomek

 28. transport pisze:

  Witam serdecznie,
  Czym najlepiej dojechać z lotniska el Prat do 08001 Carrer de l’Hospital, 25? Będę w Barcelonie 7 maja o godzinie 10

  Z góry dziękuję za odpowiedz 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Centrum miasta 🙂
   1) Aerobusem z lotniska i na nogach.
   2) Pociągiem R2N – jedziesz na Sants, a tam przesiadasz się na zieloną linię metra L3. Wysiadasz na stacji Liceum. Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10 czy karcie Hola Barcelona.

 29. transport pisze:

  Serdecznie dziękuję za pomoc 😉

 30. Kasia pisze:

  Witam, przylatuje do Barcelony na lotnisko El Prat 11 kwietnia o godz. 23.45, muszę się dostać do hotelu ibis Santa caloma, więc kawał drogi. Czy najlepszą opcją jest podróż autobusem nocnym? Gdzie będę mogła kupić bilet T10, zakładając że zanim wysiądę z samolotu będzie już grubo po północy i wszystkie kioski i biuro informacji turystycznej będą zamknięte? Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Też się do niego wybieramy w czerwcu 🙂
   O tej godzinie T-10 kupisz na stacji metra / pociągu, ale spacer w dwie strony to lekko ponad 20 minut.

   Na miejsce dostaniesz się N6 lub N8.
   Albo spacer i zakup T-10, albo dla wygodny dwa jednorazowe bilety – na dojazd na plac kataloński z lotniska oraz przejazd z katalońskiego w pobliże Ibisa.

  2. Kasia pisze:

   Bardzo dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakaś strona internetowa lub aplikacja na telefon do planowania podróży komunikacją miejską po Barcelonie?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Bardzo dobrze w Barcelonie sprawdzają się mapy Google.
   Dla nas podstawą jest również mapa metra – albo wydrukowania, albo w aplikacji.
   Miejski przewoźnik – TMB ma aplikację “Barcelona” w której masz interaktywną mapę metra i możesz się zlokalizować za pomocą gps.

  4. Kasia pisze:

   Bardzo dziękuję za wszystkie rady 🙂

 31. Aga pisze:

  Witamy. Chcielibyśmy się dostać na lotnisko z placu catalunia. Jutro mamy wylot o 17 i nie wiemy czym się poruszać i jak.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Co chwilę z placu katalońskiego macie Aerobusy bezpośrednio na lotnisko.
   Dojeżdżają pod same terminale.

   Możesz ew. przejść się na Passeig de Gracia – kilka kroków od placu katalońskiego i jechać pociągiem R2N. Jest to tańsze rozwiązanie, bo działają bilety T-10, a jednorazowy to 2,2 euro (w Aerobusie 5,9 euro). Pociąg rzadziej jeździ – co 30 minut.

 32. Urszula pisze:

  Witam serdecznie, proszę o wskazówki jak dotrzeć do Hostal Radio Sant Vicenc 39, Ciutat Vella 08001 z lotniska El Prat 16 kwietnia ok godziny 22:30.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Prosta sprawa – zdążysz jeszcze na pociag R2N.
   Dojedziesz nim na Passeig de Gracia, a tam przesiądziesz się na fioletową linię metra L2. Wysiadasz na Sant Antoni z którego masz 260 metrów do hostelu.

   Całą trasę pokonasz na bilecie Hola Barcelona czy jednym przejeździe popularnego T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Urszula pisze:

   Wielkie dzięki naprawdę fajna stronka.Pozdrawiam i ściskam dłoń

 33. Joanna pisze:

  Witam, Świetna stronka bardzo pomocna.
  Wybieramy się do Barcelony i mam tylko pytanie gdzie się przesiąść najlepiej z R2N aby dojechać do Carrer de Pi i Gibert?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Joanna,
   Na Passeig de Gracia przesiadasz się na fioletową linię metra L2.
   Wysiadasz na stacji Artigues | Sant Adria, bo z niej masz najbliżej pod wskazany adres.

  2. Joanna pisze:

   Dziękuję bardzo za odpowiedź. :* a czy możemy na obu liniach jechać na karcie T10?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Tak, cały przejazd pociąg + metro robisz na jednym przejeździe biletu T-10 😉

 34. Joseph pisze:

  Witam 😉
  ok. 23:05 lądujemy na lotnisku w Barcelonie.
  Czy zdążymy przedostać się do centrum (Carrer de Sants) metrem przed zamknięciem?
  Gdzie najlepiej się przesiąść jeśli potrzeba? Czy na bilecie T-50/30 możemy jechać z lotniska czy musimy kupić inny bilet?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,

   Powinniście zdążyć na metro.
   Jedziecie L9S z lotniska i przesiadacie się na stacji Torrassa na czerwoną linię metra L1 i jedziecie na Placa de Sants. Tam wysiadacie.

   Możecie podróżować metrem z lotniska na biletach T-50.

   Jeśli przylatujecie w piątek czy sobotę, to metro kursuje oczywiście dłużej.

 35. Klaudia pisze:

  Witam, 6 maja o 20:50 ląduje na lotnisku El Prat i potrzebuję dostać się w 3 osoby do Hostelu Alberg Pere Tarrés – najbardziej ekonomiczną opcją? 🙂
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Klaudia – najtaniej pociąg R2N na Sants. Stamtąd na nogach masz zaledwie 1,2 km. Gdybyś chciała, to możesz się tam przesiąść na metro – zielona linia L3 i podjechać na Les Corts. Będziesz miała stamtąd 600 metrów, ale samo spacerowanie po Sants spowoduje, że zrobisz na nogach więcej 🙂

   Na pociąg z lotniska działają bilety T-10, Hola Barcelona itd, więc chociażby w przypadku 10 – przejazdowego T-10 zrobisz trasę za 1,2 euro (wykorzystasz jeden przejazd) 🙂

  2. Klaudia pisze:

   A jeśli nie kupuję T-10? Tylko chciałabym jednorazowy bilet.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Jednorazowe bilety to 2,20 euro, ale w przypadku R2N z lotniska to IV strefa pociągu, więc bilet jednorazowy 4,20 euro!

 36. Aleksandra pisze:

  Witam,

  Jak najtaniej dostać się z lotniska El Prat na Plac Catalunya? 10 osób.
  Dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najtaniej? Pociąg R2N z lotniska na Passeig de Gracia, a stamtąd spacerem.
   Do przejścia macie niecały kilometr 🙂

   Kupując na stacji bilet T-10 możecie całą dziesiątką na nim jechać po kolei go kasując. Bilet kosztuje 10,20 euro, więc da to 1,2 euro / osoba.

  2. Aleksandra pisze:

   Dziękuję 🙂
   A jest jakiś inny transport aby dostać się jak najbliżej przechowalni bagażu na Carrer d’Estruc, 36?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Jest Aerobus, ale 5,9 euro / osoba.
   Plus za odjazd bezpośrednio spod terminala, kursują co kilka minut.

   Jeśli przylatujecie w nocy – nocne – N16 czy N17 bezpośrednio z lotniska na plac kataloński – bilet jednorazowy to 2,2 euro.

  4. Aleksandra pisze:

   Czy mogę jeszcze poprosić o pomoc jaki transport wybrać z Muntaner 53 do Parku Gaudiego? 🙂

  5. Beata & Tomek pisze:

   Najprościej przejść się na stację metra Passeig de Gracia i zieloną L3 jedziecie prosto na stację Lesseps.

 37. Aleksandra pisze:

  I mniej więcej jaki jest koszt?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Aleksandra – to zależy – jednorazowy bilet 2,2 euro.
   Jeśli jednak jesteście w Barcelonie to z pewnością będziecie korzystali z kart Hola Barcelona czy T-10, więc wtedy koszt takiego przejazdu może wynieść ok. 1 euro.

   To wpis o dojeździe z lotniska, więc możesz pisać w razie czego na maila lub przez messengera na naszym fanpage na Facebooku.

 38. Sławek pisze:

  Cześć, przylatujemy do Barcelony na El Prat 23.05.19 o godz 7.30 i tego samego dnia o godz 22.30 wracamy do Palmy.
  Chcielibyśmy wykorzystać ten dzień na max. Jaką byś proponował opcje zwiedzania miasta w tak ograniczonym czasie? Myślimy o kupieniu biletu całodniowego i zwiedzać indywidualnie ale nie jesteśmy przekonani czy to najlepszy pomysł.Czy z biletem całodniowym możemy poruszać się wszystkimi środkami komunikacji miejskie cały dzień bez ograniczenia liczby przejazdów i wieczorem wrócić na lotnisko?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak Sławek – w waszym przypadku najlepsza opcja to bilet dzienny T-Dia.
   Możecie korzystać ze środków komunikacji – tramwaje, autobusy, metro – w tym co ważne – metro z lotniska!
   Dzięki temu szybko znajdziecie się w centrum miasta i fajnie spędzicie czas.

   Zaplanujcie tylko ew. atrakcje, które chcecie odwiedzić w mieście. Przy tak ograniczonym czasie konieczna jest rezerwacja Sagrada Familia na konkretną godzinę czy Park Guell.

   Poza tym spacer po mieście, dzielnica gotycka, część nadmorska.

  2. Sławek pisze:

   Dziękuje serdecznie za informacje 🙂 Już planujemy dłuższy wypad do Barcelony a ten jednodniowy potraktujemy jak przetarcie szlaku 🙂 Pozdrawiamy Sławek i Marlena.

 39. Maurycy pisze:

  Dajcie proszę znać, czy jak wybrać Taxi z lotniska do centrum aby nie zostać oszukanym? Przylatujemy z dziećmi późnym wieczorem i taksówka będzie najlepszym wyborem dla 4 osób aby nie targać się potem z walizkami a zatrzymujemy się w Hotel ibis Styles Barcelona Centre – La Pedrera. Niestety polecany przez Was polski transport-barcelona.pl odpisał mi, że sa już zajęci w godzinach naszego przylotu.Z góry dzięki za info !

  1. Beata & Tomek pisze:

   Najlepiej w takim razie zamówić wcześniej online.
   Podajesz zwykle w formularzu rezerwacji numer lotu itd, więc firma wie na jakim etapie jest wasz przylot.

   Nigdy nie korzystaliśmy, więc nie mogę ci zarekomendować nikogo konkretnego, ale zawsze sprawdzam szacunkowy koszt na booktaxibcn.com.

   Powodzenia!

  2. Maurycy pisze:

   Najtańsza taksówka na podanej przez Was stronie kosztuje 63 euro !!! Na stronie Area Metropolitana de Barcelona pokazuje nam szacunkowy koszt przejazdu 28 euro to nawet taniej niż transport polską taksówką (32 eur). Weźmiemy taxi spod lotniska iw niedzielę wieczorem napiszę Wam jaki jest realny koszt przejazdu. Pozdrawiamy

  3. Beata & Tomek pisze:

   Byłoby super gdybyś napisał.
   Cena może brać się stąd, że to weekend i taryfa nocna.
   Będziemy czekać na Twoją odpowiedź!

  4. Maurycy pisze:

   Taxi z lotniska do hotelu Ibis Styles Barcelona centre kosztowało nas 26 euro + 6.10 euro dopłaty (3,10 lotnisko + 3.00 trzy walizki) = 32 euro. Wyjechaliśmy o 22:00 przejazd trwał 25 minut. Czy dokładnie tyle co polski transport 🙂

  5. Beata & Tomek pisze:

   Super, wielkie dzięki za info!

 40. Jacek pisze:

  Witam… jutro lądujemy na El Prat… jak najlepiej dojechać na mecz na Camp Nou? Autobus pociąg?
  Dzięki za jakiekolwiek informacje.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jacek – to zależy o której lądujecie i o której jest mecz.
   Z lotniska banalnie – metrem bezpośrednio na stację Collblanc – przy stadionie lub pociągiem R2N na Sants – stamtąd na pieszo niewiele dalej!

 41. Małgosia pisze:

  Dzień Dobry 🙂 Bardzo proszę o podpowiedź jaka będzie najlepsza opcja dostania się 2 osób z lotniska El Prat do motelu One Barcelona-Ciutadella. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Małgosia.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry!
   Możecie skorzystać z metra z lotniska – wtedy przesiadacie się na stacji Torrassa na czerwoną linię metra L1 i jedziecie na stację Arc de Triomf, która która znajduje się przy waszym motelu.

   W metrze są akceptowane karty Hola Barcelona, bilety T-Dia, T-50 czy T-70, ale nie działa popularny T-10. Bilety jednorazowe są dość drogawe – 4,6 euro.

   Możecie również jechać pociągiem R2N – wtedy jednak musicie przesiąść się na Sants na zieloną L3 i podjechać dwie stacje na Placa Espanya, a stamtąd czerwoną linią na Arc de Triomf. Tu jednak wszystkie trzy odcinki zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10. Oczywiście działają również wszystkie w/w bilety.

  2. Małgosia pisze:

   Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Małgosia 🙂

 42. Sylwia pisze:

  Witam,
  Wyląduję w Barcelonie 24 kwietnia o 20:50. Jak najszybciej i najprościej dostać się do Holiday Inn Express przy Calle Pallars? I jakie bilety najlepiej zakupić? Będę z dziećmi (w sumie 3 osoby) w Barcelonie do 28 kwietnia. Planowałam kupić 2 x T-10, ale nie wiem czy wystarczy.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jesteście w sumie poza pierwszym dniem 4 dni w Barcelonie, więc 2 x T-10 nie wystarczy 😉
   O tej godzinie najlepiej na pociąg R2N – wtedy na jednym przejeździe za osobę robicie trasę Lotnisko – Passeig de Gracia (tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4) – Llcacuna. Ze stacji Llacuna macie krótki spacer do hotelu.

   Na Passeig de Gracia trzeba trochę przejść z pociągu na żółtą linię, ale wszystko jest bardzo dobrze oznaczone.
   Jeśli dzieci powyżej 4 lat, płacą normalnie za bilety.

   Możesz dokupować systematycznie T-10, bądź zainwestować w Hola Barcelona. W waszym przypadku karty 96 godzinne bo starczą wam do późnego wieczora 28 kwietnia. Koszt jednej to 28,50 euro, więc za waszą trójkę 85,50 euro, ale nie liczysz przejazdów i jeździsz przez te dni tyle ile chcesz.

 43. Iwona pisze:

  Witam
  Pytanko, przylatujemy w 6 osób do Barcelony 27.kwietnia o godz. 20,15. Odbiór bagaży i musimy dostać się na adres: Salvador Espriu, 25, Sant Marti, Barcelona. Jak najlepiej tam się dostać w godzinach właśnie wieczornych? Proszę o podpowiedź.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Iwona,
   Nie ma problemu, o tej godzinie wszystko normalnie jeździ 😉

   Możecie jechać pociągiem R2N z lotniska – akceptowane są tutaj również popularne bilety T-10.
   Pociągiem jedziecie na Passeig de Gracia – tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4 i jedziecie na stację Ciutadella Vila Olímpica.
   Znajduje się przy wksazanym przez ciebie adresie.

   Korzystając z T-10 wszystko robisz na jednym przejeździe (pociąg + przesiadka na metro).
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Iwona pisze:

   Dziekuje slicznie 😉

 44. Joanna S. pisze:

  Witam serdecznie!
  My się wybieramy do Barcelony w niedzielę 29 kwietnia. Będziemy tam około 16:00. Jak najlepiej dostać się do Barcelona City Hotel (Hotel Universal) – Aragó, 281.
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bajka – jedziecie pociągiem R2N z lotniska bezpośrednio na Passeig de Gracia. Hotel znajduje się zaraz za rogiem 🙂
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Joanna S. pisze:

   Dziękuję ślicznie!
   Pozdrawiam
   Joanna

 45. Robert pisze:

  Dzień dobry.
  Jakiś czas temu pytałem o najszybszy i najtańszy sposób dostania się z El Prat do Santa Susanna, ale nie mogę znaleźć wpisu.
  Proszę zatem ponownie o pomoc. Do Barcelony przylecimy rejsowym samolotem z Warszawy 17 czerwca.
  Do tej pory korzystaliśmy z usług korzystaliśmy z usług firmy shuttledirect. Koszt liczony w dwie strony wynosi około 90 E w dwie strony (dwie osoby dorosłe i 11 latek). Główny problem polega na tym, że autokar odjeżdża z lotniska dopiero kiedy nazbiera odpowiednią ilość pasażerów w danym kierunku. W zeszłym roku czekaliśmy na lotnisku ponad 2 godziny.
  Chodzi mi zatem głównie o szybszy środek transportu.

  Pozdrawiam
  Robert

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Robert – można to w miarę sprawnie zorganizować – jedziecie pociągiem R2N z lotniska na dworzec Sants. Tam co 30 minut odjeżdża pociąg R1, którym dojedziecie szybko do Santa Susanna. Pociąg R2N również z lotniska jeździ co 30 minut.
   Bilet na taką podróż to 5 euro.

   Ew. 10 – przejazdowy Bonotren za 34,35 euro.

  2. Robert pisze:

   Dziękuję bardzo.
   Mam jeszcze pytanie uzupełniające.
   Czy w kasie na lotnisku kupię od razu bilet do Santa Susanna (jeden bilet na przejazd z lotniska i dalej do Susanna), czy muszą to być dwa oddzielne bilety?
   Bonotren to bilet na tylko pociąg, a jeśli tak to w jakim zakresie odległości ?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Bonotren w tej cenie kupujesz na określoną ilość stref. W tym przypadku jest to 5 strefa pociągów regionalnych.

 46. Robert pisze:

  Bardzo, bardzo dziękuję.
  Świetna strona.

  Pozdrawiam serdecznie

 47. Kasia pisze:

  Dzień dobry 🙂 Potrzebuję pomocy. Jak najłatwiej dojechać z Lotniska El Prat (ląduję 1.05 o godz 23.40) do Salles Hotel Pere IV, który znajduje się przy Pallaras, 128-130?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry 🙂
   Musisz w pierwszej kolejności dojechać nocnym z lotniska na plac kataloński. W przypadku T2 po wyjściu z terminala idziesz w prawo i jedziesz N16, który kursuje co chwilę.

   W pobliże hotelu dojedziesz linią N11 – przystanek Pallars – Zamora.

   N11 odjeżdża z placu katalońskiego od strony ulicy Rda. St. Pere.

   Więcej o nocnych: Autobusy nocne w Barcelonie.

  2. KATARZYNA pisze:

   Super dziękuję.

 48. Sandra pisze:

  Hej::)

  A jak to jest z lotniskiem Reus? Ladujemy na Reus. Hotel mamy zabookowany w Castelldefels, ladujemy w poniedzialek 6 maja po godzinie 19 + odbior jednej walizki. Jak ogarnac dojazd do hotelu – nie taxy? Zdazymy na jakis autobus lub pociag? Bede wdzieczna za pomoc :)!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Autobusy Monbus nie jadą już niestety po tej godzinie, więc pozostaje wam dojazd na dworzec kolejowy w Reus, a stamtąd pociągiem.
   R15 odjeżdża o 21:22 i jest idealny dla wszystkich przylatujących do Reus właśnie o tej godzinie.
   Dojedziesz nim do Barcelony na dworzec Sants, tam przesiadasz się na R2 do Castelldefels.

   Jest to jednak typowy regionalny, łącznie do Castelldefels powinnaś dostać się w lekko ponad 2 godziny.
   Cena biletu na całej trasie to 7 euro.

 49. Anna pisze:

  Witam. Prosiłabym o pomoc jak dojechać z lotniska El Prat na adres C-31 km 186.200, Gavà, 08850.
  Oraz jak dojechać z podanego adresu do centrum?
  Dziękuję ślicznie i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Anna,

   Liniami autobusowymi L94 oraz L95 możesz stamtąd podróżować do Barcelony. Ich trasy przebiegają w okolicach lotniska, ale nie przez sam port lotniczy.

   Z lotniska możesz jechać linią L99 do Castelldefels. Z centrum właśnie linią L94 oraz L95 dojedziesz w okolice kempingu który cię interesuje.

  2. Anna pisze:

   Dziękuję 😀

 50. Slawek pisze:

  Witam,
  Jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat T2 do Villanova La Geltru – czy na bilecie T-10 można tam dojechać pociągiem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Sławek,
   Na bilecie T-10 owszem, ale na 4 strefę – czyli za 35,25 euro.

   Możesz jechać pociągiem z lotniska – linia R2N ta stację niedaleko lotniska – El Prat de Llobregat (7 minut), a tam przesiąść się na R2 jadący do Vilanova i la Geltrú. Drugi odcinek to 33 minuty. W razie czego jednorazowy bilet na tej trasie to 4,2 euro.

   Częstotliwość kursowania pociągów jest bardzo duża.

  2. Slawek pisze:

   Dziękuję 🙂 Czy znacie Państwo może ceny za taki kurs taksówką ??

  3. Beata & Tomek pisze:

   Zaznaczam z góry, że te 35.25 euro to cena 10 przejazdów na tej trasie łącznie z dojazdem z lotniska 😉
   Na taki dystans możesz złożyć zapytanie na transport-barcelona.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *