El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.

Aerobus Barcelona - cena
Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 4,5 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola BCN! a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony), T-50 i T-70.
image_gallery
Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-10, a także Hola Barcelona.

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe
Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-10 czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-10.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-10, natomiast nie dzialają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

878 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. Lipen pisze:

  Wybieram się do Barcelony w lipcu i czytając Wasze komenty… Na pewno skorzystam z Waszej pomocy. Jesteście super. Pozdrawiam

 2. Paulina pisze:

  Hej, mam pytanie odnośnie dojazdu z lotniska El Prat w okolice ulicy Joaquin Costa: jaki bedzie najwygodniejszy srodek transportu żeby się tam dostać ? Czy dojazd do Placa Catalunya i dojscie tam pieszo było by dobrym rozwiązaniem ?
  Również jeśli chodzi o powrót na lotnisko El Prat- jaka była by dobra opcja zeby dostać się tam bez większych komplikacji ? czy z Placa Catalunya tez odjezdżają busy na lotnisko ?
  Pozdrawiam, Paulina

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paulina – tak, z placu katalońskiego możesz do tej ulicy dojść bez problemu na nogach.
   Na plac kataloński oraz z placu katalońskiego co kilka minut jeżdżą Aerobusy, a w nocy autobusy nocne.
   Aerobus jest szalenie wygodny, bo wsiadasz pod terminalem, ale koszt przejazdu to 5,9 euro.

   Szczegóły: Aerobus

 3. Aparatka pisze:

  Cześć, wybieram się z klasą na 5 dni (w tym 2 tylko dojazdowe z lotniska do hotelu i z powrotem), ale zastanawiam się jak najtaniej rozwiązać transport do Sant Feliu de Guíxols, w czym w samej Barcelonie chcemy spędzić tylko jeden dzień od rana do wieczora. Czy macie jakieś sugestie? Sama nie byłam jeszcze w Barcelonie dlatego w temacie jestem zielona ^^

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć!

   Kawał drogi od miasta.
   Pociąg R1 dojeżdża do Blanes.

   Jedyne rozsądne wyjście do autobus Sarfa – Moventis.
   Odjeżdża z dworca Estacio Nord dobre kilka razy w ciągu dnia. Czas przejazdu ok. 1 h 35 minut.
   Przy grupie cena przejazdu to 14,20 euro.

   Możesz ew. pisać prośbę o wycenę do transport-barcelona.pl.

 4. kamil pisze:

  Witam, jak dojechać z centrum Barcelony na tor wyścigowy Formuły 1. Wyścig jest w najbliższą niedzielę 12.05. Tor jest pod adresem: Circuit de Barcelona-Catalunya, Real Automobil Club de Catalunya, AP de Correus 27, 08160 Montmelo.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Kamil – Circuit de Catalunya – dojazd z Barcelony.

   W dodatku na czas GP F1 Sagales uruchomił specjalne połaczenie bezpośrednio na tor – szczegóły znajdziesz we wpisie i w komentarzach.

 5. msk pisze:

  Cześć!
  Mam problem z zaplanowaniem trasy z lotniska El Prat do przystanku Paral·lel… Czy lepiej wybrać autobus czy metro? Kupić bilet T10 czy może jednak Hola BCN? Nie chcę dużo podróżować po mieście komunikacją miejską, ale chciałbym mieć komfort psychiczny co do trasy “z” i “na” lotnisko 😉

  Z góry dzięki za pomoc!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć!
   Na bazie T-10 – jedziesz pociągiem R2N z lotniska na Passeig de Gracia. Tam w ramach tego samego przejazdu przesiadasz się na fioletową linię metra L2 i jedziesz n Paral-Lel.

   Najszybszy i najwygodniejszy sposób z tylko jedną przesiadką 😉

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 6. Grzegorz pisze:

  Cześć
  Przylatują do Barcelony w sobotę przed północą. Znalazłem kilka rozbieżnych informacji na temat kursowania metra o tak później porze, dlatego chciałbym się upewnić,kursuje ono w soboty przez całą noc.
  Może moglibyście mi również doradzić jak o tej porze najlepiej dostać się z 2 terminalu w okolice Reina Elisenda? Czy oprócz aplikacji transportowej TMB jest jakaś ciekawa opcja w stylu polskiej aplikacji Jakdojadę?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Grzegorz – świetnie sprawdzają się po prostu mapy Google.
   W pobliże miejsce które wskazałeś dojeżdża linia nocna N7, więc wsiadasz w autobus na placu katalońskim.
   Na plac kataloński z lotniska dojedziesz np. Aerobusem.

   Jeśli chodzi o połączenie metrem, to to stacji Reina Elisenda dojeżdża L6.
   Również zaczyna swój kurs na placu katalońskim.

   W przypadku podróży metrem z lotniska – wsiadasz w L9S, dojeżdżasz na Torrassa, przesiadka na czerwoną L1 – plac kataloński – przesiadka na L6.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *