Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-Casual, T-Familiar, natomiast nie działają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1076 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Wybieram się do Barcelony w lipcu i czytając Wasze komenty… Na pewno skorzystam z Waszej pomocy. Jesteście super. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć, czy ktoś podpowie jak dojechać z lotniska El Prat do Calella? Przylatuje ok północy:/ Czym najlepiej się przemieścić?

  • Pociąg o tej godzinie nie jeździ, więc albo jakiś shuttle transfer, albo N82 (Sagales).
   Z lotniska dojedziesz nocnym spod T2 na plac kataloński. Stamtąd, masz blisko do przystanku N82, który jedzie przez Calella. Odjazd co ok. godzinę.
   Szczegółowy rozkład wraz z przystankami – sagales.com/uploads/20190702084725_0560f9ab6ba242f2fcbde5320176f41c5a01c766.pdf

  • Hej, czy ktoś podpowie jak dojechać z lotniska El Prat do Putget ?

  • Napisz bardziej precyzyjnie adres.
   Nie będzie problemu – możesz dojechać tu koleją miejską, metrem czy autobusami.

 • Hej, mam pytanie odnośnie dojazdu z lotniska El Prat w okolice ulicy Joaquin Costa: jaki bedzie najwygodniejszy srodek transportu żeby się tam dostać ? Czy dojazd do Placa Catalunya i dojscie tam pieszo było by dobrym rozwiązaniem ?
  Również jeśli chodzi o powrót na lotnisko El Prat- jaka była by dobra opcja zeby dostać się tam bez większych komplikacji ? czy z Placa Catalunya tez odjezdżają busy na lotnisko ?
  Pozdrawiam, Paulina

  Odpowiedz
  • Paulina – tak, z placu katalońskiego możesz do tej ulicy dojść bez problemu na nogach.
   Na plac kataloński oraz z placu katalońskiego co kilka minut jeżdżą Aerobusy, a w nocy autobusy nocne.
   Aerobus jest szalenie wygodny, bo wsiadasz pod terminalem, ale koszt przejazdu to 5,9 euro.

   Szczegóły: Aerobus

 • Cześć, wybieram się z klasą na 5 dni (w tym 2 tylko dojazdowe z lotniska do hotelu i z powrotem), ale zastanawiam się jak najtaniej rozwiązać transport do Sant Feliu de Guíxols, w czym w samej Barcelonie chcemy spędzić tylko jeden dzień od rana do wieczora. Czy macie jakieś sugestie? Sama nie byłam jeszcze w Barcelonie dlatego w temacie jestem zielona ^^

  Odpowiedz
  • Cześć!

   Kawał drogi od miasta.
   Pociąg R1 dojeżdża do Blanes.

   Jedyne rozsądne wyjście do autobus Sarfa – Moventis.
   Odjeżdża z dworca Estacio Nord dobre kilka razy w ciągu dnia. Czas przejazdu ok. 1 h 35 minut.
   Przy grupie cena przejazdu to 14,20 euro.

   Możesz ew. pisać prośbę o wycenę do transport-barcelona.pl.

 • Witam, jak dojechać z centrum Barcelony na tor wyścigowy Formuły 1. Wyścig jest w najbliższą niedzielę 12.05. Tor jest pod adresem: Circuit de Barcelona-Catalunya, Real Automobil Club de Catalunya, AP de Correus 27, 08160 Montmelo.

  Odpowiedz
 • Cześć!
  Mam problem z zaplanowaniem trasy z lotniska El Prat do przystanku Paral·lel… Czy lepiej wybrać autobus czy metro? Kupić bilet T10 czy może jednak Hola BCN? Nie chcę dużo podróżować po mieście komunikacją miejską, ale chciałbym mieć komfort psychiczny co do trasy “z” i “na” lotnisko 😉

  Z góry dzięki za pomoc!

  Odpowiedz
 • Cześć
  Przylatują do Barcelony w sobotę przed północą. Znalazłem kilka rozbieżnych informacji na temat kursowania metra o tak później porze, dlatego chciałbym się upewnić,kursuje ono w soboty przez całą noc.
  Może moglibyście mi również doradzić jak o tej porze najlepiej dostać się z 2 terminalu w okolice Reina Elisenda? Czy oprócz aplikacji transportowej TMB jest jakaś ciekawa opcja w stylu polskiej aplikacji Jakdojadę?

  Odpowiedz
  • Grzegorz – świetnie sprawdzają się po prostu mapy Google.
   W pobliże miejsce które wskazałeś dojeżdża linia nocna N7, więc wsiadasz w autobus na placu katalońskim.
   Na plac kataloński z lotniska dojedziesz np. Aerobusem.

   Jeśli chodzi o połączenie metrem, to to stacji Reina Elisenda dojeżdża L6.
   Również zaczyna swój kurs na placu katalońskim.

   W przypadku podróży metrem z lotniska – wsiadasz w L9S, dojeżdżasz na Torrassa, przesiadka na czerwoną L1 – plac kataloński – przesiadka na L6.

  • Hej, potrzebuję pomocy w znalezieniu przejazdu z lotniska El Prat do Lloret de Mar? Szukam czytam nie mogę znaleźć publicznego transportu. Tylko jakieś prywatne 🙁

  • Hej, proszę cię bardzo – Z Barcelony do Lloret de Mar.

  • Witam, w podanym linku można wywnioskować, że aby dostać się z El Prat Do Lloret należy skorzystać z linii R2N(lotnisko)-R1(z Sants do Blanes)-autobus Pujol-Lloret. Jaki średnio czas w takiej konfiguracji zajmuje przejazd?
   Wówczas np. dla 5-cio osobowej grupy to koszt T-10 (40,50euro) + 5 x bilet Pujol (1,85euro)? Czy bilety T-10 i na linię Puloj możemy kupić on-line przed przyjazdem do Barcelony?
   Dziękuję za pomoc

  • Dokładnie.
   Bilety można zakupić przez aplikację na telefon TMB, ale i tak trzeba odebrać je w automacie na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.
   Dlatego to to samo co zakup w automacie nowego biletu. Do autobusu Pujol wsiadacie i kupujecie bilety od razu u kierowcy.
   Możecie również kupić w automacie łączony bilet pociąg + Pujol. Są tam osoby (na lotnisku), które pomagają ze sprzedażą biletów w takich konfiguracjach.

  • Cześć chciała bym wybrać się w maju do Barcelony ale nie wiem które lotnisko jest lepsze w dojazdach później i czy macie namiar na jakiś hostel tani i wygodny ze śniadaniem dziękuje z góry dużym serduchom.

  • Cześć,
   Pod kątem kosztu dojazdu oraz bliskości miasta zdecydowanie El Prat.
   Hotele potrafią się różnić cenami w zależności od okresu czy ilości dni przed wyjazdem.
   Z tanich, popularnych hoteli Travelodge Poblenou, hotele sieci Ibis, w tym zwłaszcza Ibi Santa Coloma, ale trzeba z niego trochę do miasta dojechać.

 • Cześć 🙂 mam pytanie, 27 lipca przylatuje do El Prat z Wawy ok. 23:05. Chciałem odrazu pojechać do Sitges, dlatego mam pytanie, czy jest jakaś opcja na komunikację miejską? bo nie chciałbym stracic milionów monet na taksówkę. Dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Cześć 😉
   Ostatni pociąg masz po północy.
   Ostatni pociąg R2N z lotniska odjeżdża jednak 23:38 – masz tylko podręczny?
   Jeśli tak, podjeżdżasz 7 minut na El Prat de Llobregat, a tam przesiadasz się na R2 do Sitges. Będziesz czekać ok. 30 minut na przesiadce, bo z El Prat de Llobregat odjazd 00:17 i na miejscu jesteś o 00:43.

   Jeśli masz zamiar przyjechać jeszcze z Sitges do Barcelony – na lotnisko czy na zwiedzanie miasta, to warto zainwestować w T-10 na III strefę. Kosztuje 27,40 euro, co da ci 2,74 euro za przejazd. Zaznaczam, że przejazd Lotnisko – El Prat de Llobregat – Sitges to 1 przejazd 🙂

  • Ale to wszystko zakręcone 😀 Na pewno się pogubię. To moja pierwsza podróż na El Prat, nie wiem gdzie co jest. Tak mam tylko podręczny. Na mapach google nie widać tego ostatniego pociągu. Czyli ten pociąg R2N z lotniska terminal o 23:38 odjeżdza do El Prat Llobregat w 7 minut? I kolejno z El Prat de Llobregat mam pociąg o 00:17 i jestem w Sitges 00:43? Mam zamiar zwiedzić Barcelone oczywiście. Ten bilet T-10 rozumiem ze jest na 10 przejazdów? Poproszę o jeszcze informacje jak liczone są te przejazdy bo widzę, ze mogę się przesiąść i nadal jest 1 przejazd 😀

  • Dokładnie tak 🙂
   Na bilecie T-10 masz czas 75 minut na przejazd i wzrasta o 15 minut na każdą ze stref.
   W przypadku III strefy będzie to zatem 105 minut. Tyle masz łącznie na dojechanie do Sitges.

  • Jeszcze mam jedno pytanie, czy podrozowanie o tej porze jest bezpieczne? czy moze lepiej wziac taksowke i zaplacic wiecej ale bezstresowo dostac się do punktu docelowego

  • Taksówka albo shuttle transfer dużo wygodniejsze, ale w nocnej taryfie trochę cię pociągnie 😉

 • Była to moja pierwsza podróż do Barcelony, tak naprawdę bardzo się denerwowałam ponieważ miałam pod sobą aż czwórkę rozrabiaków! Hotel mieliśmy w dzielnicy Gracia jak dobrze rozpoznaje tą dzielnice haha. Przylot był bardzo późno około godziny 23, szczerze mówiąc bałam się o tej godzinie podróżować komunikacją miejską a na dodatek taryfa nocna odpadała ze względu po prostu na koszt. Skorzystałam z polecenia z usług firmy transportowej GetTransferBarcelona.com i muszę serdecznie ich polecić!

  W życiu nie pomyślał by człowiek że tak w miłej atmosferze szybko, a co najważniejsze bezpiecznie dostanie się do hotelu! Piszę ten komentarz bo sama miesiąc wcześniej wszystko tak naprawdę wałkowałam, czytałam wszędzie i wiem jak pewnie podobnie inni którzy denerwują się przed podróżą do Barcelony, a taka wiadomość na pewno pomaga! W życiu na pewno jeszcze wrócę do tego pięknego Miasta!

  Odpowiedz
 • Witam,
  Bardzo proszę o poradę jaka komunikacje wybrać z lotniska do centrum Barcelony. Będę na lotnisku dopiero o 1 nad ranem z soboty na niedzielę. Czytałam, że metro w weekendy kursuje całą noc.
  Potrzebuję dojechać na ulice Carrer de la Unió. Czy najlepiej jest kupić bilet z terminalu i dojechać metrem czy lepiej busem? Jakie są ceny UBER? Dziękuję bardzo za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Aldona,
   O tej godzinie zostają ci nocne – z terminalu na plac kataloński, a stamtąd na nogach bądź jedną stację metra – zielona linia L3 i wysiadasz na Liceu.

   Możesz również jechać metrem – aby dojechać do celu tylko z jedną przesiadką musisz dojechać z lotniska linią L9S na ostatnią stację – Zona Universitaria, a tam przesiąść się na zieloną L3 i jedziesz na Liceu.

   Pamiętaj, że w metrze z lotniska nie działają T-10, a bilet na przejazd linią L9S z lotniska to 4,60 euro.

 • I jeszcze jedno pytanie … na początku moich wakacji przylatuję do Barcelony z Toronto na T1 o 10 rano, a o 12 ej mam samolot z innego terminalu T2 na Teneryfę. Czy dojazd z terminalu na drugi jest długi? Czy wychodząc z samolotu w Barcelonie jest kontrola graniczna? Obawiam się, że mam tak mało czasu, ze będę musiała biegać 🙁 aby nie spóźnić się na mój samolot 🙁 dziękuję za porady.
  Aldona

  Odpowiedz
  • Powinnaś dać radę, ale trzeba żwawo zwłaszcza, jak masz bagaż rejestrowany do odebrania z taśmy.
   Miedzy terminalami kursują shuttle bus po wyjściu na zewnątrz – czas przejazdu to 5 – 10 minut.
   Musisz całkowicie zmienić terminal, więc jeśli masz zupełnie osobną rezerwację na lot z Kanady i osobną na lot na Teneryfę, to musisz ponownie odprawić się na T2. Domyślam się, że leciesz na Teneryfę Ryanair 🙂
   W takim razie nie zazdroszczę ci tempa 🙂

  • Dziękuję bardzo za te wszystkie porady! Na szczęście mój bagaż to tylko plecak z kabiny. Wiec zyskam tu trochę czasu i może poproszę kogoś z obsługi lotniska, żeby pomógł mi przy odprawie nie wiem czy jest taka wlatując do Barcelony ?), żeby ominąć długą kolejkę….. i spróbuję może się odprawić na Ryanair 24 h przed ‘en ligne’ …. Moja droga jest okropna…..Quebec -Toronto-Barcelona-Teneryfa-Feurteventura-Barcelona-Montreal-Quebec…. dłużej jak na Hawaje 🙂 Ale nie było innego połączenia….. Pozdrawiam serdecznie 🙂 !
   Aldona

  • Aldona, chcąc opuścić T1 musisz przejść kontrolę paszportu, ale mając tylko podręczny myślę że spokojnie wystarczy ci czasu przy planowanym przylocie.
   Odprawa online na Ryanair jest obowiązkowa wcześniej, bo w przeciwnym przypadku zapłacisz na lotnisku równowartość prawie 200 PLN za wydrukowanie karty.

   Piękna podróż 🙂

 • A jeśli wybiorę te opcje…… by dojechać do celu tylko z jedną przesiadką musisz dojechać z lotniska linią L9S na ostatnią stację – Zona Universitaria, a tam przesiąść się na zieloną L3 i jedziesz na Liceu. ……
  … czy tylko jeden bilet wystarczy ten za 4.60 euros na dalsza drogę z przesiadka ? A może wiecie mniej więcej ile kosztuje Uber w nocy z lotniska do miasta ( chociaż tak w przybliżeniu) Dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  • Niestety nie – bilet na L9S obowiązuje tylko na ten kurs. Na kolejny odcinek musisz kupić jednorazowy za 2,2 euro. Na metro z lotniska działa ew. Hola Barcelona lub bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro – możesz skorzystać z przejazdów przez 24h od pierwszego skasowania. Zamiast jednorazowych możesz zainwestować właśnie w te rozwiązania zwłaszcza, jeśli zamierzasz przemieszczać się kolejnego dnia po Barcelonie.

   W Barcelonie z Uberem bywało różnie więc nie zabieramy się ocenianie jego dostępności na lotnisku oraz cen.

  • Wielkie dzięki i uściski dla Was … jaki kiedyś będziecie potrzebowali porad w sprawie Quebecu to dajcie znać 🙂 Aldona

  • Dzięki 🙂

  • jeszcze pytanie a propos tego online Ryanair ( jestem Wam winna butelke wina :)) ,skad ja o tym moglabym wiedziec mieszkajac w Ameryce . I kupujac bilet nigdzie nie widzilam, ze to jest obowiazkowe 🙁 ….. Dziekuje za te wiadomosc ….. czy moge to zrobic dopiero 24h przed wylotem , czy juz teraz ?

  • Jeśli wykupisz miejsce w samolocie, możesz to zrobić już miesiąc wcześniej.
   Jeśli jednak nie kupujesz miejscówki, odprawa jest otwarta 48h przed lotem i system wylosuje ci miejsce w samolocie.
   Do zrobienia odprawy będziesz potrzebowała dane z paszportu 😉

 • Cześć, może mi też pomożecie? 🙂 Chciałbym dojechać do centrum miasta a ląduję dopiero ok północy. Co mogę wykorzystać? Z tego co wyczytałem metro będzie już niedostępne… Jak wygląda taki przejazd cenowo?

  Odpowiedz
 • Cześć ! Mam dwa pytania: jak najlepiej dostać się z lotniska w Barcelonie /T1/ na dworzec Estacio de Franca, i drugie pytanie czy wiecie może /w przybliżeniu/ ile może kosztować bilet na pociąg do miejscowości Terrassa?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Jadąc pociągiem R2N można przesiąść się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i podjechać na stację Barceloneta. Do pociągu z T1 masz jednak kawałek.
   Możesz po prostu dojechać do miasta – na plac kataloński – masz stamtąd 1,5 km, więc odległość do przejścia. Tutaj najwygodniej Aerobus.

   Połączenie do Terrassa (linia R4) kosztuje 4,20 euro.

 • michalagata
  27 czerwca 2019 15:30

  Witajcie, fajnie jeśli nam też coś podpowiecie 🙂 lądujemy w sobotę 6 lipca po 20.00 na El Prat, potrzebujemy dostać się na Carrer de Tarent w dzielnicy Sant Adriade Besos ( tak myślę ) najlepiej metro z kartą T10 jak jest to możlwe oczywiście

  Odpowiedz
 • Witam

  Jak najlepiej dostać się z lotniska EL PRAT do Costa Dorada?

  Odpowiedz
  • Napisz jaka konkretnie miejscowość cię interesuje.

  • Dokładnie Mont-roig del Camp

  • Miejscowość jest oddalona od wybrzeża, więc pozostanie ci chyba dojazd do Cambrils, a stamtąd kombinowanie 😉

   Z lotniska pociągiem R2N na Sants, a stamtąd do Cambrils.
   R16 kursuje z Sants do tej miejscowości co ok. 1,5 h.

  • Hejka,
   Planuje odwiedzić Dolinę Ordesy w Pirenejach.
   Czy wiecie może jak najtaniej dojechać z lotniska w Barcelonie do miejscowości Torla?

 • Cześć
  Uprzejma prośba o doradzenie jak dojechać z lotniska El Prat do hostelu na Ample Street 24? Będę podróżować z biletem T-10 bez dodatkowych biletów.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Iza

  Odpowiedz
 • Cześć Wam,
  Przeglądam Waszą stronę i jestem pod wrażeniem. Trochę już u Was spędziłem tutaj na stronie 🙂
  Przeglądałem mnóstwo komentarzy i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Może pomożecie…
  Chodzi mi o dojazd z terminala T1 do Santa Susanna. Chciałem wybrać R2N do Sants, a później R1 do Santa Susanna. Wiem że na T10 (5 stref) wszystko ogarnę dla 9 osób, ale jednej rzeczy nie mogę ogarnąć: jak z T1 dostać się na T2 a dokładniej na stację startową R2N. Czy da radę dostać się piechotą, czy trzeba autobusem dodatkowom czy też muszę dodatkowo metrem? Jak najlepiej zorganizować trasę T2 – Santa Susanna. Wiem, że jest Aerobus kursuje z T1, tyle że chciałem wszystko pociągami zorganizować aby z taką ilością osób i bagażami w miarę fajnie się przemieszczać. Na a potem w drugą stronę powrotną po urlopie 🙂
  Z góry dziękuje za odpowiedź…

  Odpowiedz
  • Tomek – z T1 na T2 na piechotę daleko 🙂
   Jeżdżą darmowe shuttle busy miedzy terminalami. Kursują co kilka minut, więc załóż sobie 15 minut na przejazd między T1 a T2 i w zupełności wystarczy. Z T2 wystartujesz pociągiem R2N z lotniska na Sants i stamtąd do Santa Susanna.

   Autobusy są opisane jako “Bus Transit T1 – T2”.

  • Rewelacja. Tego brakowało mi do zamknięcia całości…
   Jeszcze raz dzięki.
   Pozdrawiam

 • Dzień dobry,
  Jak dojechać z El Prat na kemping de Estrellas? Czy na tej trasie obowiązują bilety T-10?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Bardzo popularne miejsce. I strefa 🙂
   Bardzo blisko lotniska, dojedziesz z T1 praktycznie bezpośrednio na miejsce, Av. Europa – Av. del Mar linią L77. Działa T-10.

 • Dzień dobry,
  a czy wiecie jak dostać się z lotniska Reus do Barcelony?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Autobusem linii numer 50 dojedziesz do dworca kolejowego w Reus. Stamtąd prosto do Barcelony 🙂
   Z Reus pociągi w zależności od godziny – kursy co 1 h do 2 h.

 • Dzień dobry,
  Razem z rodziną (łącznie 4 osoby) 31 lipca, po godzinie 12 lądujemy w Barcelonie. Naszym miejscem docelowym jest Tarragona. Myśleliśmy o dotarciu tam pociągiem z Sants, ale nie wiemy czym najlepiej tam się dostać. Czy aerobusy tam się zatrzymują? Biorąc pod uwagę odbiór bagażów ile mniej więcej zajmie nam podróż do Sants? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Magda,
   Na Sants dostaniesz się pociągiem R2N z lotniska i przesiądziesz się na pociąg do Tarragony.
   Aerobus zatrzymuje się placu hiszpańskim, skąd jest 900 metrów na Sants. Przesiadka z Aerobusu na metro sporo zajmuje.
   Po wylądowaniu czas na odbiór bagażu i dostanie się na pociąg R2N to jakieś 40 minut.

   Jeśli lądujesz na T1, to rozważ ew. przejazd metrem z terminala + przesiadka na stacji Collblanc na niebieską linię metra L5 i prosto na Sants.

 • Cześć,
  Mam pytanie – czy pociągi R2N oraz R2S kursują w sierpniu’2019 (dokładnie 03-10.08)?
  Miałam taki plan dojechać do Calafell z lotniska BCN / terminal T2 – pociągiem R2N do stacji Sants Estacio, a dalej R2S do Callafel – czy to nadal dobra droga? Chcę mieść pewność.
  Z lotniska R2N odjeżdża co 30 min – o 8min po pełnej godzinie i o 38min po?
  Pozdrawiam
  Dorota z Poznania.

  Odpowiedz
  • Cześć Dorota,
   Dokładnie, 8 po i 38 po odjazd z El Prat.
   Na Sants przesiadasz się z automatu na pociąg do Calafell.
   Jednorazowy bilet na takiej trasie kosztuje 5 euro / osoba.

 • A jaki to rodzaj biletu za 5 euro?
  Można go kupić w automacie (jaki wybrać z listy), czy tylko w kasie?
  Calafell to V strefa.
  Na tym bilecie mogę jechać tymi dwoma pociągami, cała trasę- lotnisko Calafell?
  Dorota.

  Odpowiedz
  • To bilet pojedynczy.
   właśnie na V strefę kolei regionalnych 🙂
   Kupisz go w automacie bez większego problemu – na nim robisz właśnie trasę lotnisko – Sants – Calafell.

 • Witam skąd dokładnie na terminalu T2 odjeżdża autobus 46? I gdzie można kupić T-10?
  Czy bliżej do autobusu czy pociągu?
  Pozdrawiam
  Iza

  Odpowiedz
  • Witaj Iza,
   Przystanek autobusu 46 znajduje się po wyjściu z terminala po prawej stronie.
   Bilet T-10 kupisz jednak na stacji pociągu R2N oraz metra – tzreba zrobić spacer w dwie strony.
   Na T2 bilet T-10 można kupić również w sklepie z tytoniem znajdującym się na parkingach po wyjściu z terminala, ale nie wiemy aktualnie jak wyglądają godziny jego otwarcia.

 • Witam, mam lot o 6 rano czy mogę przenocować na lotnisku? Ela

  Odpowiedz
 • Cześć, super wymyślona, zorganizowana i pomocna strona! 🙂
  Czy jest jakaś apka a la ‘jakdojadę’ do poruszania się po Barcelonie? 🙂 czy są jakieś korzystne opcje biletów np. semestralnych dla planujących dłuższy pobyt studentów? żeby najszybciej dostać się do Terrassy, wybrać lotnisko El Prat, dojechać do centrum i stamtąd? Czy znacie jakieś fajne i tanie hostele zarówno w centrum jaki i w samej Terrasie?
  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Dorota,
   Dzięki za miłe słowa.
   Nam najlepiej sprawdzają się po prostu mapy Google oraz apka “Metro” zrobiona przez TMB, czyli miejskiego przewoźnika.
   Są oczywiście bilety dla uczniów – miesięczne, kwartalne, więc po potwierdzeniu wymiany na jednej z lokalnej uczelni, pewnie będziesz mogła taką kartę wyrobić w punkcie.

   Niestety noclegi pozostanie ci szukać na portalach bookingowych 😉

 • Witam, mam pytanie jak najkorzystniej dostać można się z lotniska El Prat do Girony? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możesz dojechać z lotniska pociągiem R2N na dworzec Sants, a stamtąd R1 albo R11 bezpośrednio do Girony.
   R11 to ekspres – koszt biletu to 11,25 euro. R1 to regionalny, ale jedzie bardzo długo – koszt 8,40 euro.

   Bezpośrednio z lotniska dojedziesz autobusem – linia 602 (Sagales). Koszt biletu to 19 euro. Autobusy kursują co 2 – 3 godziny, więc sprawdź wcześniej rozkład.

 • Czy do autobusu 46 można zabrać ze sobą dużą walizkę czy jest wymagana dodatkowa opłata za bagaż?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Ja mam pytanie o nieco późniejsze godziny. Na początku września przylatujemy we trójkę ze znajomymi i niestety planowo nasz lot ląduje o godzinie 23:45 na El Prat. Stamtąd potrzebujemy w miarę sprawnie dostać się na El Bon Pastor. Która opcja transportu byłaby najlepsza? Transport miejski, taksówka, czy może polecana przez Państwa firma Barcelona Transport? Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelką pomoc, którą znalazłem na stronie! 😀

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Mateusz,
   Wszystko zależy tak naprawdę od twoich preferencji i budżetu.
   Taksówka to zawsze najwygodniejsze rozwiązanie, podobnie jak wszelkiego typu shuttle transfery, w tym transport-barcelona.pl.

   Z publicznego transportu zostają ci autobusy nocne. Możesz podjechać z lotniska nocnym na plac kataloński, a tam wsiąść w N8, który jedzie we wskazany przez ciebie region. Częstotliwość jest spora, N8 jeździ co 20 minut.

 • Dzień dobry, jak najlepiej dojechać do Carrer de Claramunt, 17 Barcelona o godzinie 21.30 w środę? Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Kawałek drogi 😉
   Możesz jechać metrem z lotniska. Najlepiej się opłaca jeśli planuejsz kupienie karty Hola Barcelona, bo na jej podstawie można jechać metrem, a nie działa tu chociażby popularny T-10.
   Metrem jedziesz na stację Torrassa, tam przesiadasz się na czerwoną L1 i jedziesz na La Sagrera, stamtąd podjeżdżasz 2 stacje L9 lub L10 na Bon Pastor.

   W przypadku pociągu R2N będzie prościej, bo z lotniska jedziecie na El Clot. Tam przesiadacie się na czerwoną linię metra i jedziecie na La Sagrera, a później tylko te dwie stacje na Bon Pastor.

   W przypadku pociągu z lotniska możecie jechać cała trasę na jednym przejeździe / osoba z biletu T-10.

  • Dziękuję i pozdrawiam.

  • Witam ponownie. A jak wygląda sprawa gdyby chciec pojechać autobusem miejskim 46? Jak taka podróż by wyglądała?

  • Witaj Paweł, możesz dojechać do placu hiszpańskiego, a tam wsiadasz w czerwoną linię metra i jedziesz na stację La Sagrera. Później podjeżdżasz te dwie stacje na Bon Pastor, więc z autobusu również możesz swobodnie skorzystać.

   Pamiętaj, że o tej godzinie kupisz bilety T-10 jedynie na stacji pociągu.

  • Dzięki, jesteście super. Pozdrawiam

 • Cześć,
  Jak najlepiej i najtaniej dotrzeć z lotniska na Ronda Sant Pere, 22, Eixample?
  Dziękuję i pozdrawiam 🙂
  Marcin

  Odpowiedz
  • Cześć Marcin,

   Najtaniej – pociąg R2N, bo możesz jechać na bazie biletu T-10 czy karty Hola Barcelona.
   Możesz wysiąść na Passeig de Gracia i przejść 1 km pod adres, albo przesiąść się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i dojechać na stację Urquinaona, która jest centralnie przy wskazanym przez ciebie adresie.

 • Witam
  Jak się cieszę że jesteście i tak sprawnie odpowiadacie:)
  Ląduję 14 października na lotnisku w Gironie, hotel mam w Lloret de Mar – dobrze by było abym znalazła coś tam i z powrotem, bo wylatuje o 6:30 18.10 co polecicie?
  W trakcie pobytu chcę zwiedzić Barcelonę oraz Gironę, proszę o szczegółowe dane linie, ceny, itp.
  Dziękuję że jesteście.

  Odpowiedz
  • Witaj Ewelina,
   Z lotniska w Gironie kursuje linia 613 (Sagales) do Lloret. Często – co ok. 1,5 h.
   Przed południem masz kilka kursów, więc bez problemów dojedziesz do miasta, podobnie jak z powrotem z Lloret. Cena biletu pojedynczego na tej trasie to 10 euro.

   Z Lloret de Mar (dworzec autobusowy) do Girony (dworzec) dojedziesz liniami E4 oraz 660. Tu już autobusy kursują co ok. 20 minut, więc w ciemno możesz się udać na dworzec. Cena biletu jednorazowego na tej trasie to 6,05 euro.

   Jeśli chodzi o dojazdy do Barcelony z Lloret, to sposobów jest więcej. Szczegółowo rozpisujemy to tu: Z Barcelony do Lloret de Mar.

 • Cześć,
  Faktycznie wasza strona to skarbnica wiedzy, dzięki! 🙂

  Mam pytanie, jeśli w sobotę ląduje o 23 – i chciałabym dojechać autobusem 46 na plac kataloński – gdzie kupie bilet T10, aby nie kupować biletu u kierowcy? Czy na lotnisku są automaty może?

  Będę wdzięczna za info!

  Odpowiedz
  • Cześć, dzięki za miłe słowa 😉
   Niestety, o tej godzinie aby kupić T-10 musisz iść na stację metra / pociągu.
   Nie ma automatów na terminalu ani na przystanku.

   Autobus linii 46 dojeżdża na plac hiszpański i docelowo na Paral-lel.
   Aby dojechać na plac kataloński, najlepiej jechać nocnym N18 – ten sam przystanek.
   Ceny biletów te same, też można jechać korzystając z T-10.

 • Cześć
  Wybieramy się jutro z żoną i małym dzieckiem do Tarragony…po raz pierwszy w Hiszpanii : ) Dowiedziałem się że z T1 jedzie bezpośrednio bus Plana do Tarragona, i tak pisze na ich stronie , czas przejazdu 1:05h. Natomiast google maps podaje że Plana nie jedzie bezpośrednio tylko trzeba się przesiadać na pociąg w Castelldefels. Możesz to jakoś “zweyfikować” ?
  Rozważamy w razie czego drugą opcję transportu czyli R2 do Barcelona Sants a następnie pociągiem Talgo do Tarragony , prawie godzinę dłuższy dojazd.
  Dziękuję : )

  Odpowiedz
  • Cześć Arek,
   Google nie zawsze ma skonfigurowane podpowiedzi ze wszystkimi dostępnymi środkami transportu.
   BusPlana jeździ z T1 do Tarragony, a bilet kosztuje 14,95 euro.
   Ich strona umożliwia nawet rezerwacje online. Często kursują, co 1 – 1,5 h.

  • Dziękuję za podpowiedź : ) Tak jeszcze zapytam, bilety T10 są honorowane w pociągu Talgo ?…na tej trasie , czy kupuje się zupełnie oddzielnie ?

  • Nie, na tej trasie kupujesz oddzielne bilety.
   Jeśli jednak interesuje cię jakiś karnet wieloprzejazdowy, to w Regionalnych masz karty Bonotren 10 na 10 przejazdów (podobnie jak T-10).
   Dla przykładu Bonotren 10 RE (na expresy) kosztuje 57,50 euro, co daje 5,75 euro za osobę / przjejazd! Pociąg jedzie 1 h 5 minut z Sants, a Talgo jedzie 53 minuty, ale bilet pojedynczny kosztuje blisko 20 euro 🙂

  • Super !! : )
   Bonotren 10 RE jest tylko na R.Express ?…czy też na Talgo ?
   Kupie go w automatach jak T-10 czy tylko na stacji?

  • Bonotreny nie działają w Talgo.
   Bilety kupisz w automatach – pomarańczowe “Rodalies de Catalunya”.

  • Bilety kupione, juz korzystamy 🙂 Powiedz jeszcze na jakich liniach poza R.Express możemy korzystać z karnetu Bonotren 10RE? Jako ciekawostka podam ze popsuło się nam dzisiaj express po drodze 🙂

  • Wszystkie regionalne ekspresowe, które nie przekraczają strefy na którą kupiliście bilety 🙂
   Jeśli np. macie na IV strefy, to możecie oczywiście podjechać np. III strefy.
   To istotne zwłaszcza dla osób, którym na końcu zostają jakieś niewykorzystane przejazdy z tego biletu.

  • Dokładnie… chcemy wykorzystać wolne przejazdy i żeby nam zostały przejazdy z Barcelona Sants pociągiem na lotnisko linią R2N bo chyba jest ważny na tej trasie…. chyba ze się mylę? Ewentualnie skorzystamy ostatnich 2ch przejazdów na T-10 🙂

  • Oczywiście ważne na tej trasie.

 • Hejka.. Chce kupić 4 bilety dla osób dorosłych na 11.10.2019 wstępu Sagrada Familia i Park Guell.. Jaka stronę najlepiej polecacie?

  Odpowiedz
 • Kupiliśmy na szybko z pomocą pana przy automacie bo jak wpadliśmy na dworzec to do odjazdu było 15 min 🙂 Powiedzieliśmy ze do Tarragony za 5 euro. Nie wiem jaka to strefa , rozpiska stref z Costa Brava znalazłem u Was, ale że strony Tarragony nie 🙂 Czy na tej strefie dojadę do Salou i Reus ?

  Odpowiedz
  • Tarragona?
   Tu bilet kosztuje 7 euro, a w ekspresie 8,05 euro.
   Mowa oczywiście o kolejach regionalnych.
   Są tutaj karty Bonotren 10, ale nie ma T-10 🙂

  • Tak, chodzi mi o Bonotren 10 kupiony w Barcelonie do Tarragony. Czy na nim możemy podróżować z Tarragony do Salonu i Reus ? : )

  • Możesz, tylko policz czy ci się opłaca 🙂
   Jeśli masz oczywiście niewykorzystać tych przejazdów, to już lepiej nawet na jakąś bliższą trasę, ale np. z Tarragony do Salou pojedynczy kosztuje 2,85 euro.

   Do Reus podobnie, to bardzo blisko położone od Tarragony miejscowości.

 • Hej 🙂

  Czy wiecie może, ile mniej wiecej czasu zajmuje dojscie z terminalu 1 do przystanku Aerobusa?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam serdeczenie,
  Ania

  P.S. super strona! 🙂

  Odpowiedz
 • Witam,
  Będziemy ok 22 godz na lotnisku Barcelona … jak najlepiej się dostać do Salou?

  Odpowiedz
 • Hej,
  Wybieram się do Barcelony w połowie października. Mam pytanie odnośnie transportu. Przylatujemy w sobotę o 20, więc czytając Wasz super wpis, zakładam że nie będzie problemu aby dostać się do centrum.

  Jednak lot powrotny mamy w środę o 6 rano. Co oznacza że bezpiecznie około 4 dobrze byłoby być na lotnisku. Czy macie jakieś sugestie, jak najlepiej dostać się o tej godzinie na lotnisko?

  Z góry dziękuję za pomoc! 🙂

  Aga

  Odpowiedz
  • Hej,
   Autobusy nocne 🙂
   Dla przykładu N18 jedzie z centrum – plac kataloński, przez kolejny ważny węzeł komunikacyjny – plac hiszpański na lotnisko El Prat.
   Autobus jeździ co 20 minut, więc spokojnie możesz wsiadać np. 3:05 czy 3:25.
   Na plac kataloński dostaniesz się zdecydowaną większością autobusów nocnych – prawie wszystkie przejeżdżają przez plac.

 • Jest problem. Jutro przylatuję o 22.30 na lotnisko w Gironie. Chcę jechać autobusem z lotniska. Muszę dojechać do Badalony, adres Carrer de la Sequia. Wiem że metro już nie jeździ. Jak Najlepiej dojechać w nocy?
  Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • Nie ma problemu 🙂
   Po przyjeździe z lotniska w Gironie do Barcelony – Estacio Nord, łapiesz nocny N82, który jedzie w pobliże ulicy której szukasz.
   Wysiadasz na przystanku Rda. St. Antoni de Llefià – Ramiro de Maeztu.

   Nocny jedzie wzdłuż Gran Via de les Corts Catalanes. Z Estacio Nord masz do przejscia 650 metrów na przystanek Gran Via – Roger de Flor. Nocny N2 jeździ co 20 minut.

  • Super. Bardzo dziękuję, jeden problem mniej.

 • Witam 🙂
  Poproszę o pomoc. Przylatujemy w 3 osoby dorosłe do Barcelony 20.10.19 tanimi liniami WIZZ. Przylot o godz 18:25 Terminal 2 El Prat. Prośba o podanie najlepszego połączenia z lotniska do Hosta Nou Raval, L’Hospital, gdzie mamy zakwaterowanie.
  Za pomoc bardzo dziękuję.

  P.S
  Super strona !!!

  Odpowiedz
  • Witam,
   Możecie dojechać autobusem miejskim 46 na plac hiszpański, a tam wsiąść w zieloną linię metra i jedziecie na stację Liceu.
   Pod kątem kupienia biletu T-10 łatwiej iść na pociąg, kupić bilet i jechać na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się w ramach tego samego przejazdu na zieloną linię metra L3 i jedziecie na Liceu.

   Ze stacji Liceu (środek Rambli) macie do przejścia 450 metrów.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Bardzo dziękuję za szybko odpowiedź.
   Myślę, że skorzystamy z biletu T-10 :)))

   Jeszcze raz dzięki JESTEŚCIE WIELCY :)))

 • Witam,

  Przylatujemy w cztery osoby (dwie dorosłe plus dwójka dzieci 7 i 3 lata) w czwartek 11 listopada około północy. Jest szansa na w miarę sensowny (ze względu na dzieci) dojazd na adres: Avinguda Icària 145, Sant Martí czy zostaje nam taxi?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Nocnym spod lotniska na plac kataloński, a tam musielibyście przesiąść się na linie nocne N6, N8, N26 lub N28. Jedziecie na przystanek Salvador Espriu – Arquitecte Sert który znajduje się przy wskazanym przez ciebie adresie.

   Jak jednak widać, nie obędzie się bez przesiadki.

 • Witam
  Proszę o poradę jak dostać się najszybciej z lotniska el Prat do hotelu na ulicy Carrer de Ramon Turró 169-B, Sant Martí?
  Będziemy wieczorem w sobotę i troszkę obawiam się dojazdu.
  Proszę o pomoc i dziękuję.

  Odpowiedz
 • Wyląduję na lotnisku w Barcelonie i muszę dojechać na Camping Las Dunas Costa Brava adres Carretera Sant Martí d’Empúries, Hiszpania. Proszę o pomoc jakim środkiem komunikacji najszybciej dojadę.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Witajcie
  1) Mam podróż do Girony i będę jechał w grudniu z lotniska El Prat do hotelu Pensión Borrás (Travessia Auriga, 6 Principal 2ª 17004 Girona). Jak dokładnie dojadę do tego hotelu komunikacją miejską, ewentualnie do dworca w Gironie a potem taxi? Ląduje około 12:00.
  2) Potem następnego dnia, (około 6:30) muszę się dostać do Hotel Peninsular (Av. de Sant Francesc, 6, 17001 Girona)
  3) A następnego dnia z tego hotelu około 17:00-18:00 muszę dojechać do Pensión Carlos III (Enric Borràs, 50, 08820 El Prat de Llobregat).

  Moglibyście mi pomóc ogarnąć co i jak jak najlepiej, jak najpóźniej, jaka taryfa biletów potrzebna?

  A i czy jest jakaś sprawdzona korporacja taksówkarska która dowiezie mnie do Lotniska El Prat, nie biorąc nie wiadomo ile?

  Bardzo dziękuje za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Z lotniska El Prat możesz jechać bezpośrednio do Girony na dworzec autobusowy linią Sagales. Odjeżdża zarówno z T1 jak i T2. W przypadku T2 przystanek znajduje się po prawej stronie od wyjścia. Cena biletu to 19 euro. Na miejscu w Gironie jednorazowe bilety na komunikację publiczną lub taksówka.

   Z Girony z powrotem do Barcelony możesz przyjechać pociągiem R11. 11,25 euro za przejazd. Najrpościej kupić od razu bilet do El Prat de Llobregat – wtedy na Sants musisz przesiąść się na linię R2. Między Sants a El Prat de Llobregat pociąg jedzie ok. 10 minut. Stedy łączny koszt biletu wyniesie 12,30 euro.

   Ze stacji do pensjonatu masz na nogach 1 km.

 • Witam,
  W piątek o godz 19:10 ląduje na lotnisku el Prat i chciałem prosić o pomoc. W jaki sposób dotrzeć do Hotelu ibis Barcelona Meridiana (Heron City, Passeig d’Andreu Nin, 9)? I jakie bilety zakupić, żeby w najtańszy sposób w 2 osoby przemieścić się do powyższego hotelu?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj Piotr,
   Aby było wygodniej, najlepiej podjechać pociągiem z lotniska bezpośrednio na stację St. Andreu Comtal.
   Bez przesiadek, a ze stacji masz ok. 1 km do przejścia do hotelu.

   Rodzaj biletu zależy już od tego czasu z czego chcesz korzystać na miejscu – z biletu T-10 czy np. karty Hola Barcelona kupionej w opcji na wszystkie dni które będziesz w Barcelonie.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Witam.
  Mam pytanie dotyczące dojazdu z lotniska w Barcelonie do Campingu Las Dunas Costa Brava adres Carretera Sant Martí d’Empúries. Czytam, że jest to ciężka trasa. Czy można dojechać do Girony pociągiem a tam już zostaje 40 km do Campingu to może jest jakaś sprawdzona korporacja taksówkarska która dowiezie nas na Camping.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Aneta

  Odpowiedz
  • Jest to jakaś opcja. Z lotniska w Barcelonie można łatwo dojechać do Girony, ale zawsze to 40 kilometrów. Jaka liczba osób? Napiszcie do transport-barcelona.pl, może uda się zorganizować transport w logicznej cenie.

  • Pisałam na transport-barcelona.pl i rozmawiałam też z panem ale mogą mi zapewnić transport dla naszej czwórki tylko na trasie BARCELONA – LAS DUNAS / drogo wyszło/ .
   Pomyślałam, że może dojedziemy do Girona (chyba pociąg dojeżdża) i stamtąd muszę znaleść dojazd do Campingu.
   Dzięki za pomoc
   Pozdrawiam
   Aneta

  • Możesz dojechać pociągiem – z lotniska na Sants a stamtąd pociąg do Girony, bądź bezpośrednio z lotniska El Prat do Girony autobusem Sagales. Bilet z lotniska bezpośrednio do Girony autobusem to 19 euro / osoba.

 • Witam, proszę o poradę jak dostać się z El Prat do hotelu Ilunion Auditori na Carrer de Sicília, przylatujemy w czwartek po 22. Jakie bilety najlepiej kupić (2 osoby).
  Dziękuje z góry za pomoc.
  Gosia

  Odpowiedz
 • Witam zmieniłem zakwaterowanie na Passeig Sant Antoni, 30, Sants-Montjuïc i ten sam plan z lotniska do hotelu i na stadion proszę o najlepszą opcję dojazdu. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Teraz już blisko stadionu i blisko lotniska 🙂
   Z lotniska bezpośrednio na Estacio Sants dojedziesz pociągiem R2N.
   Z tego względu jeśli lądujesz na T1 musisz skorzystać ze shuttle bus i przejechać na wysokość T2.

   Ew. z T1 bezpośrednio metrem na Collblanc (pod stadion), tam przesiadka na niebieską linię metra i na Placa de Sants.
   Ten wariant z metrem szybszy, bo metro masz bezpośrednio na T1.
   Pamiętaj, że na metro obowiązuje osobny bilet, który kupisz w automacie. Możesz ew. zainwestować w Hola barcelona czy bilet dzienny i wtedy na bazie tych biletów możesz jechać metrem z lotniska.

   Na stadion Placa de Sants przy twoim adresie metrem na Collblanc (niebieska L5).
   Na Twoim miejscu poszedłbym jednak na nogach, bo z adresu masz zaledwie 2 km na Camp Nou 🙂

  • Bardzo serdecznie dziękuję. Pozdrawiam i miłego dnia.

 • T10 i linia nr 46 byłaby optymalna proszę o info. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Autobusem chyba trochę dłużej niż metrem o którym pisałem ci wcześniej.
   Nie ma już T-10 🙂
   W dodatku 46 nie pasuje ci pod kątem dojazdu pod adres gdzie masz nocleg.

 • Jak najlepiej dojechać z lotniska El Prat na stadion Camp Nou?

  Odpowiedz
  • Najprościej to metro, bo bezpośrednio z lotniska na stację Collblanc, która znajduje się przy Camp Nou 🙂
   Pamiętaj o osobnym bilecie na metro lub ew. bilecie dziennym czy karcie Hola Barcelona, która w metrze z lotniska działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu