News

Jedziesz do Hiszpanii? Pamiętaj o formularzu sanitarnym (aktualizacja 12.06.2021)

Od 2020 roku wszystkie osoby przylatujące do Hiszpanii są zobowiązane do wypełnienia elektronicznego formularza sanitarnego. Nawet osoby zaszczepione oraz dzieci muszą dokonać wcześniej elektronicznej rejestracji swojego wyjazdu.

Pierwsze wakacje w roku pandemii koronawirusa, czyli lipiec 2020 roku, od poczatku wiązał się z rejestracją swojej podróży. Z początku akceptowane były również formularze papierowe, jednak od 1 sierpnia możliwe jest jedynie forma elektroniczna. Formularz sanitarny dostępny jest w specjalnej aplikacji na smartfony oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Kiedy wypełnić formularz?

Elektroniczny formularz zdrowia jest dostępny pod adresem spth.gob.es. Dostępna jest również dedykowana aplikacja w Google Play oraz App Store.

UWAGA
Formularz jest obowiązkowy dla wszystkich, łącznie z dziećmi do 12 lat, które są zwolnione z robienia testów czy przedstawiania szczepień czy ozdrowieńca.

Formularz na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji należy wypełnić na najwcześniej 48h przed przyjazdem do Hiszpanii.

Wypełnienie elektronicznego wniosku wiąże się z otrzymaniem specjalnego kodu QR. Okazujemy go na lotnisku na telefonie lub wydrukowany na papierze.

Jak wypełnić formularz sanitarny?

Formularz jest dostępny w opcjach językowych – hiszpański, francuski, niemiecki i angielski. My zajmiemy się właśnie tą ostatnią wersją. Wersja strony nieznacznie się zmieniała na przestrzeni miesięcy. Kiedy był obowiązek robienia testów dla wszystkich przylatujących do Hiszpanii, w formularzu zaznaczało się również odpowiednie pole, które potwierdzało, że posiadamy negatywny wynik testu na Covid-19.

W związku z nieznacznymi modyfikacjami formularza, przedstawiamy instrukcję jego wypełnienia aktualną na dzień 12.06.2021.

Po wejściu na stronię główną, klikamy w link New Form – Individual FCS Form. Jeśli podróżujemy rodzinnie lub w grupie i korzystamy z tego samego połączenia, możemy kliknąć w link “Family Form”.


2. Wpisujemy podstawowe informacje, łącznie z numerem lotu.

UWAGA – bardzo ważnym polem jest adres email. Jeśli zrobisz literówkę, nie wypełnisz nowego formularza na te same dane. Rozwiązaniem tego problemu będzie wtedy wpisanie np. numeru paszportu zamiast numeru dowodu.


Na dole formularza znajdują się dodatkowe pola. Pierwsze dotyczy sytuacji, kiedy Hiszpania nie jest naszym miejscem docelowym, a jedynie przesiadamy się na jednym z hiszpańskich lotnisk (tranzyt). Druga dotyczy sytuacji, kiedy wypełniamy formularz za kogoś innego. Jeśli zaznaczamy to pole, będziemy musieli wpisać swoje dane oraz numer dokumentu.


Na samym dole akceptujemy warunki i przesłane przez nas informacje i naciskamy przycisk “Send”.


3. W kolejny kroku na podany adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie wraz z kodem. Aby kontynuować proces naciskamy w link znajdujący się w mailu lub przechodzimy na stronę i naciskamy przycisk “Continue Individual Form”. Aby się uwiarygodnić, podajemy numer dokumentu wpisany wcześniej w formularzu oraz znajdujący się w mailu kod.

Treść maila:

Podajemy dane i naciskamy “Continue”


4. W kolejnym kroku podajemy kolejne dane. Podajemy adres swojego stałego zamieszkania wraz województwem. Nowością jest pole z datą urodzenia.

UWAGA
Jeśli podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na dalszych etapach krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

5. W kolejnym kroku podajemy nasze miejsce w samolocie oraz adres pod którym będziemy przebywać w Hiszpanii.

W przypadku lotów czarterowych, kiedy nie znamy swojego miejsca w samolocie, wpisujemy po prostu 1A.

Po wybraniu regionu – w naszym przypadku Cataluna – bedziemy musieli wybrać dodatkowo miasto. Jeśli docelowego miasta nie ma liście, wybieramy najbliższe naszemu zakwaterowaniu. Pola z nazwami hoteli oraz dokładnym adresem nie są obowiązkowe, więc ich nie wypełniam.


6. W kolejnym kroku podajemy kraj z którego startujemy oraz jakie inne kraje odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni. Po wyborze Polski w górnym okienku, rozwinie się kolejne, w którym obowiązkowo musimy podać nazwę województwa, z którego startujemy. Ja wpisuję zawsze województwo skąd ma miejsce wylot. Na dole zaznaczamy cel naszej podróży. Oczywiście w zależności od potrzeb, ja podaję “Tourism”.


7. W kolejnym etapie zaznaczamy właściwe odpowiedzi. Modyfikacja nastąpiła w czerwcu 2021 roku.

UWAGA
Jeśli na początku wypełniania formularza podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na tym etapie krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

W pierwszym pytaniu odpowiadamy czy w ciągu 14 dni mieliśmy kontakt z osobą z potwierdzonym Covid-19.

W następnym podajemy, czy posiadamy unijny certyfikat szczepienia. Jeśli tak, musimy wgrać plik z kodem QR do systemu.

Jeśli zaznaczymy “Other”, wskazujemy rodzaj dokumentu na podstawie którego odbędzie się nasza podróż do Hiszpanii. Mamy do wyboru trzy opcje:

 • Vaccination – szczepienie. Podajemy wtedy ponownie swoje dane, nazwę szczepionki, datę przyjęcia ostatniej dawki oraz kraj, w którym dokonano szczepienia;
 • Diagnostic Test – podajemy dane testu na Covid-19, który zrobiliśmy przed podróżą do Hiszpanii. Podajemy wtedy datę wymazu, rodzaj testu – antygenowy czy inny wykonany w technologii NAAT (np. popularny PCR);
 • Recovery – jeśli podróżujemy do Hiszpanii jako ozdrowieniec. W przypadku tej opcji będziemy musieli podać datę pierwszego pozytywnego testu na Covid-19 oraz kraj, w którym dokonano wymazu.

Na potrzeby formularza wypełniłem informacje jako ozdrowieniec. Po wypełnieniu obowiązkowych pól naciskamy przycisk “Validate”. Przechodzimy dalej.

8. W ostatnim kroku deklarujemy, że w przypadku pojawienia się objawów koronawirusa podczas pobytu w Hiszpanii poddamy się samokwarantannie i ew. skontaktujemy się z odpowiednimi służbami. Deklarujemy również, że wszystkie podane wcześniej informacje są prawidłowe. Po zaznaczeniu zgody naciskamy przycisk “End process”.

Po kliknięciu wyświetli nam się ostatni ekran z potwierdzeniem poprawności złożenia wniosku. W tym samym momencie na naszą skrzynkę mailową wysyłany jest kod QR. Na stronie, której zdjęcie widać poniżej istnieje również możliwość pobrania kodu klikając w podświetlony link. Od niedawna przychodzi również na podany numer telefonu sms z linkiem, w którym możemy pobrać kod na telefon.


Finalny dokument ma następującą postać:

Procedury dla turystów związane z Covid-19

Z racji fazy przejściowej, turyści na lotnisku poddawani są mierzeniu temperatury. Za podejrzaną uznaje się już temperaturę wynoszącą 37,5 stopnia Celsjusza.

Władze proszą o zachowaniu dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra i zachowaniu zasad higieny.

Zobacz również

84 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Hej, jak to jest z noszeniem maseczek? Rozumiem że w miejscach publicznych, na ulicach itp. a jak w barach/lokalach, jak na plaży? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Z noszeniem tak jak u nas… czyli wszystko zależy od ludzi.
   Teoretycznie w miejscach publicznych, gdzie nie możesz zachować 1,5 odległości, czyli przede wszystkim sklepy, komunikacja publiczna. W knajpkach i restauracjach ludzie raczej bez maseczek, podobnie jak na mieście czy na plaży.

 • Hej, czy ktoś orientuje się ile zajmuje wypełnienie formularza już na miejscu? Niestety odprawa online dostępna jest na 24h przed wylotem a bez niej miejsca nie znam więc formularz online odpada.

  Odpowiedz
  • U Greków też byly 48h, a już teraz akceptują formularze wysyłane dzień wcześniej, więc można spróbować.
   Na miejscu musisz po prostu wypełnić papierowy formularz i wpisać dokładnie te same dane co w formularzu elektronicznym.

 • Witam, proszę o informację jak wygląda na dzień dzisiejszy życie w Barcelonie tz czy bary, aby, muzea, parki, plaże są otwarte czy są jakieś ograniczenia? Rozważam weekendowy wypad do Barcelony i chciałbym prosić o opisanie w kilku zdaniach jak to obecnie wygląda?

  Odpowiedz
  • Hej Michał,
   Bary i kawiarnie, restauracje otwarte. Turystów mało, ale w Barcelonie sporo lokalnych mieszkańców oczywiście.
   Na plaże wstęp bezproblemowy, chodzi o to, by na każdego było 4 metry kwadratowe.

   Maseczki w miejscach ogólnodostępnych wtedy, gdy nie możemy zachować 1,5 metra odległości.

   Coraz więcej atrakcji się otwiera, w tym m.in Park Guell. Dzisiaj otworzono np. Casa Vicens.

   Prosty formularz wjazdowy do Hiszpanii i kod QR przychodzi po kilku sekundach.

 • Hej, podpinam się pod kolegę wyżej, może jakiś oddzielny post, jak to wszystko teraz wygląda ? Obejrzałem kilka vlogów sprzed paru dni to widać pustawo i 70% ludzi w maseczkach gdzieś …

  Odpowiedz
  • Na mieście nie ma obowiązku masek, ale wielu ludzi po tym co się jeszcze niedawno działo sama z siebie chodzi w maskach. Maseczki obowiązkowe jak u nas – w środkach komunikacji miejskiej, sklepach itd. Również w otwartych atrakcjach typu Casa Vicens, gdzie wchodzimy do zamkniętej przestrzeni, obowiązkowe jest założenie maseczki. Wszędzie luźno, jeśli ktoś nie ma większych obaw, można bardzo swobodnie zwiedzać ze względu na małą liczbę turystów.

  • Witam.
   Czy jak będę podróżował w 4 osoby (2 dorosłe i 2 dzieci) to na każdą osobę muszę taki formularz wypełnić?
   Pozdrawiam

  • Tak, najlepiej tak zrobić.

 • Witam,
  Jak obecnie wygląda sytuacja w Barcelonie? Mam lot na 22 lipca i nie wiem czy odwoływać nocleg czy nie, bo czytam że Katalonia znów zamyka ludzi w domu.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Witaj Adam,
   Nikt nie zamyka ludzi w domach.
   Władze zaapelowały po prostu, żeby bardziej ograniczyć swoją aktywność na zewnątrz.
   Nie ma co ukrywać, że po ciężkim lockdownie Hiszpanie tłumnie wyszli na miasto oraz plaże.
   W dużych skupiskach ludzkich potrafi być tłok, a aktualnie większość osób przechodzi wirusa bezobjawowo (nawet bez gorączki).

   Same atrakcje turystyczne działają normalnie, w tym autobus turystyczny czy kolejka na Montjuic. Od przyszłego tygodnia w weekendy dla turystów otwarta jest również Sagrada Familia.

   Jednak decyzja należy do ciebie, pamiętaj żeby przed ew wyjazdem wypełnić formularz sanitarny online.

 • Hej, mam pytanie. w swoim formularzu w pierwszym etapie zaznaczałam, że podróżuję z dzieckiem… ale w kolejnych etapach już nie było pytań odnosnie pobytu ani zdrowia dziecka… czy tak to powinno wyglądać?

  Odpowiedz
 • Hej
  Przyjeżdżamy w sobotę 29.08 do Platja d’Aro. Czy musimy wypełniać formularz przyjeżdżając samochodem?
  Jakie są procedury w związku z transportem drogowym?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Obywatele UE podróżują bez problemu.
   Na przejściach wyrywkowo kamery termowizyjne lub mierzenie temperatury bezdotykowym termometrem.

 • Nie mogę ściągnąć aplikacji SPTH na mój telefon – nie ta wersja telefonu. Co w takim wypadku robić? Można kod qr wygenerować bez ściągania aplikacji?

  Odpowiedz
 • Hejka! Czy lecąc do Hiszpanii (załóżmy Madryt) i nastepnie na Teneryfe, to czy potrzebny drugi kod QR?

  Odpowiedz
  • Hejka,
   Ciekawe pytanie.
   Tak, lepiej zarejestrować drugą podróż.
   W formularzu podajemy przede wszystkim dane przelotu, numer siedzenia w samolocie oraz miejsce, w którym będziemy mieszkać po przylocie.
   Z tego względu jeden formularz na Madryt, a drugi na lot i pobyt na Teneryfie nawet, jeśli lot jest “wewnętrzny”, czyli Madryt – Teneryfa.

 • Hej!

  A co z transportem lądowym? Jedziemy właśnie z mężem. Mamy testy na covida ale to oświadczenie jest wszędzie tylko w wersji przylotu…

  Odpowiedz
 • Czy jadąc kamperem potrzebuje tez mieć?

  Odpowiedz
 • Hej, hej
  Wylatujemy z grupą młodzieży do Sevilli na 3 tygodnie praktyk zawodowych, na stronach ministerstwa jest napisane, że można przedstawić również formularz sanitarny w wersji papierowej, czy możecie mi pomóc i przesłać taki formularz?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Hiszpanie bodajże akceptowali te wnioski to końca lipca. Później od sierpnia tylko elektroniczne. Ale wiem z doświadczenia, że jak ktoś miał problem z wypełnieniem w aplikacji czy na stronie internetowej, mógł domagać się papierowego wniosku na lotnisku. Bo to właśnie już na lotnisku w Polsce te kody są sprawdzane. Znajomy lecący z Katowic kiedy wytłumaczył całą sprawę, otrzymał taki wniosek.

   Przy grupie wolałbym jednak próbować, aby każdy z uczniów spróbował zrobić to na swoim smartfonie (ściągając aplikację podlinkowaną na spth.gob.es).

   Wniosek w wersji papierowej na adres email 🙂 Tak na wszelki wypadek gdyby komuś coś nie poszło.

 • Dziękuję bardzo za odpowiedź i wskazówki, pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • onomatopeja
  30 marca 2021 14:36

  Witam, mam problem z wygenerowaniem kodu. Nie przychodzi forma do wypisania na kod QR a gdy chce zrobić to od nowa to wyskakuje powiadomienie że nie można bo już istnieje. Ktoś coś?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 marca 2021 09:51

   Witaj,
   Taki błąd zdarza się w momencie, kiedy przekręcimy coś w adresie email. Wtedy nie przychodzi mail z kodem, którym kontynuujemy wypełnianie wniosku.

   Jak próbujesz drugi raz, rozpoznaje, że takie dane są już w systemie.

   Rozwiązania są dwa – podać inny numer dowodu – np paszportu.
   Jeśli nie masz, pozostanie tłumaczenie na lotnisku i wypełnienie tego samego tylko w wersji papierowej. Dla osób, które powiedzą że z przyczyn technicznych nie mogły wypełnić formularza, na odprawach mają przygotowane puste druki.

 • Witam,
  Lecę do Barcelony ale jest to lot z przesiadka w Monachium. Jaki numer lotu mam podać w formularzu FCS?

  Odpowiedz
 • Witam,
  Moja ciocia leci do Barcelony w najbliższym tygodniu, wiemy że potrzebujemy wypełnić formularz fcs, jakie badania ma zrobić itd. ale problem pojawia się w momencie gdy w formularzu fcs trzeba podać adres pod którym ciocia będzie przebywać w Hiszpanii. Otóż ona nie będzie przebywać pod żadnym adresie, ponieważ leci do Hiszpanii po chłopaka, i tego samego dnia po przylocie wyruszają w drogę powrotną do Polski busem. Jak w takim wypadku uzupełnić formularz fcs z miescem pobytu w Hiszpanii?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   13 kwietnia 2021 08:55

   Witaj,
   Miejsce adresu nie jest oznaczone gwiazdką i nie jest obowiązkowe. Podajesz tylko region – Catalunya i miasto – np. Barcelona, to wszystko 🙂

 • No u cud by stał, gdyby nie było problemów z wyjazdem….od kilku dni nie moge wygenerować kodu QR. Ma ktoś taki problem?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 kwietnia 2021 17:20

   Napisz Ewa w czym tkwi problem. Wypełniałem tych wniosków już mnóstwo i trochę różnych rzeczy przerobiłem.
   Nie przychodzi mail, albo wyskakuje komunikat, że wniosek z takimi danymi znajduje się już w bazie i nie chce przejść dalej?

   Piszesz, że wypełniasz go od kilku dni, a wypełnia się go najwcześniej 48h przed podróżą 😉

 • Pierwszą część zawsze wypełniam wcześniej. W tamtym roku dwa razy robiłam to przez apke i nie było problemów. Teraz wyskakuje info, że coś poszło nie tak i mam spróbować później. Na szczęście udało się poprzez stronę. Mam już kod więc jestem happy🤪 no chyba że się okaże, że lot jest odwołany 😂😂

  Odpowiedz
  • Trzymam kciuki żeby wszystko odbyło się bez przeszkód 🙂

 • Tomek w złej godzinie to powiedziałeś 😂😂na lotnisku się dowiedziałam, że lot się nie odbędzie. Firma przez którą robiłam rezerwację twierdzi, że przewoźnik ich o tym nie poinformował… 24h leżakowania na lotnisku

  Odpowiedz
  • Niesamowite, takie rzeczy naprawdę nieczęsto się zdarzają! Dużo cierpliwości 😉

  • Zdarzają, w tamtym roku była podobna sytuacja…. tylko wtedy zadzwonili dzień przed wylotem. Niestety zmiana rezerwacji w hotelu nie była łatwa.. trzeba mieć po prostu pecha 🙈🤣🤣

 • Czy jeżeli podróżuję z chłopakiem to mogę wypełnić Group FCS Form? Czy może dotyczy to tylko rodzin z dziećmi/ osób niepełnoletnich?
  Chcialabym sie upewnic czy 1 kod QR wystarczy na 2 osoby dorosłe.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 maja 2021 20:55

   Jeden kod – jedna osoba 🙂
   Na każdą osobą wypełniasz osobny FCS.

 • Co zrobić jeśli w sekcji z danymi o miejscu pobytu w Hiszpanii na liście city/town nie ma nazwy miejscowości w której znajduje się mój hotel?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 maja 2021 09:53

   Teraz faktycznie wybiera się z listy spośród podanych.
   Często się tak zdarza, wpisujesz wtedy miejscowość, która jest najbliżej twojej docelowej, która jest na liście.

 • Lecimy we wtorek na Teneryfe, mi bez problemu udało się wypełnić formularz ale mojemu partnerowi nie przyszedł mail z kodem bezpieczeństwa. Ponowna próba wyplenienia kończy się komunikatem o tym że formularz już istnieje i nie wiemy co dalej z tym zrobić..

  Odpowiedz
  • Ten problem często się zdarza. Na bank jakas literówka w mailu. Sprawdź jeszcze folder spam.

   Rozwiązaniem jest wypełnienie jeszcze raz, ale trzeba podać inny numer dokumentu – jeśli pierwotnie był dowód, to teraz wpisz paszport.

   Jeśli partner nie ma ważnego paszportu, pozostanie wytłumaczenie tego faktu na odprawie i zostanie wam wręczona papierowa deklaracja.

   Możesz równie spróbować zrobić wniosek w aplikacji na telefon ale podejrzewam, że ten błąd może się powtórzyć.

 • Wylatuję 29bm do Hiszpanii, ale mam już wypełniony formularz sanitarny i otrzymałam kod QR. Tutaj przeczytałam, że wypełniać należy 48 godzin przed wylotem. Co zrobić? wypełniać jeszcze raz?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 maja 2021 20:04

   Widocznie coś pozmieniali. Po prostu wcześniej nie dało się wypełnić tego formularza 😉
   Nawet na ich stronie w filmiku instruktażowym jest informacja o mniej niż 48h przed przylotem.

   Jeśli jednak podałaś poprawny arrvilal date to zakładam, że wszystko jest OK.

 • Jak jedziemy 4 osobową rodziną (2 dzieci) to też musimy wypełniać osobno wszystko czy można wejść w opcje group/family?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 maja 2021 07:09

   Można wejść w opcję Family.
   dzięki temu tylko raz podajemy dane dotyczące lotu, ale później w formularzu dodajemy każdą kolejną osobę i wszystkie oświadczenia dotyczące symptomów, miejsca w samolocie itd wypełnia się osobno dla każdej osoby.

   Na końcu generowany jest osobny QR dla każdej jednej osoby, więc spokojnie można korzystać z tej opcji.

 • Witam mam taki problem zacząłem wypełniać formularz, otrzymałem mejla z kodami i przypadkowo go usnąłem. Teraz nie umiem wejść na formularz aby kontynuować. Jak odzyskać ten formularz?

  Odpowiedz
 • Sprawdzałem kosz

  Odpowiedz
  • Zostanie Ci wypełnienie nowego wniosku. Przejdzie jeśli użyjesz innego numeru dokumentu. Jeśli używałeś dowodu, użyj teraz paszportu. Jeśli nie masz drugiego dokumentu, będziesz musiał wytłumaczyć to na lotnisku problemem technicznym w aplikacji.

 • Cześć, 3.06 wylatuje na Fuerte z Holandii. Muszę zrobić ten cały kod QR jednak nie znam jeszcze numeru siedzenia. Czy mogę wpisać obojętny? (tak przynajmniej powiedziała mi w TUi) hmm.

  Z góry dziękuje za info.

  Odpowiedz
 • Witam, jutro lecę z Barcelony do Berlina. Czy żeby wejść do samolotu muszę mieć jakieś papiery? Z Berlina jadę do Polski autem, który zostawiłam na parkingu. Proszę o odpowiedz.

  Odpowiedz
  • Nie wiem jakie są wymogi dla Niemców, ale domyślam się że podobne jak dla Polaków. W Barcelonie nie musisz robić żadnych testów. Wsiadasz do samochodu i wracasz po prostu do domu.

 • Hej, a co w przypadku osób, które mają dwa imiona? W polu name wpisywać obydwa imiona czy tylko pierwsze?

  Odpowiedz
 • Hej,

  Czy jak robię test w dniu wylotu, 3-4 godziny przed, to nie będzie problemu z uzyskaniem kodu QR? Jestem w trakcje wypełniania formularza, teraz muszę dodać test (datę) a lecę jutro i test też jutro.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 czerwca 2021 12:29

   Hej Marcin,
   Aktualnie w formularzu nie ma pola dotyczącego testu.
   Ostatnio trzeba było tylko zaznaczyć pole, że będę miał test przed wylotem, ale teraz kiedy są już akceptowane szczepienia, nie ma takiego pola.
   Test swobodnie możesz zrobić przed samym wylotem.

 • Czy nadal obowiązuje zasada że jeżeli na liście nie ma nazwy miasta hotelu w którym się zatrzymam to wybiaram inne miasto najbliżej leżące?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   12 czerwca 2021 07:05

   Tak, podajemy miasto najbliżej naszego miasta pobytu. Postaram się zaktualizować dzisiaj wpis w oparciu o aktualne wymagania.
   /edit – wpis zaktualizowany o najnowszą wersję formularza.

 • Witam, dlaczego długo czekam na kody aktywacyjne ? Ponad 2h.

  Odpowiedz
  • Nie ma takiej możliwości, przychodzą od razu.
   Możliwe, że zrobiłaś literówkę w mailu bądź mail trafił np. do folderu SPAM.

  • Potwierdzam! Ja czekałam 3 godziny aż na mail przyszedł kod…

 • W sobotę o 8 zrobiłam test RT-PCR z myślą, że 72 godz przed wylotem test, a teraz się okazało, że 48 godzin. Na kod QR wpisałam żr zrobiłam w sobotę test NAAT i nie wiem czy nie będę musiała powtórzyć i zrobię antygenowy RAT i czy zaakceptują mi ten kod QR z nowym testem tym antygenowym zrobionym przed lotem jutro? 🙁

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   13 czerwca 2021 16:34

   Według mnie nie powinno być z tym problemów.
   Tym bardziej, że do niedawna Hiszpania dawała 72h przed wylotem na zrobienie PCR…
   Spróbuj jeszcze ew. złożyć wniosek na kolejny QR – ja bym próbował na Twoim miejscu.

 • Witam. Wylatuję 15.06. Testy antygenowe robimy jutro. Chciałam wypelnić dziś formularz ale widzę, że trzeba podać tam dane dotyczące wykonanego testu. Jeśli zrobię to jutro to czy kod QR przyjdzie od razu po wypełnieniu? Bo słyszałam ze się na niego trochę czeka.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   13 czerwca 2021 18:06

   Hej,
   Nic się nie czeka, kod przychodzi od razu.
   Mało tego, po przejściu formularza jest od razu do pobrania w linku na stronie.
   Żeby tego było mało, od razu przychodzi sms z linkiem do pobrania kodu 🙂

   Jesteś zatem potrójnie zabezpieczona 🙂

 • Ja ściągnęłam aplikację i wypełniłam w niej formularze dla całej rodziny. Teraz mam w niej 4 kody dla każdej osoby osobno, ale była informacja że wypełnione formularze zostaną wysłane na podanego maila wraz z kodami QR. Do teraz na mailu nie ma żadnych formularzy oraz kodów. Czy ktoś wypełniał formularze w aplikacji? Mam nadziejęję, że wszystko będzie w porządku, bo pojutrze lecimy!

  Odpowiedz
  • Edit. Formularze w aplikacje uzupełniałam o 20 wieczorem. O 4 rano następnego dnia na maila przyszedł kod ale tylko dla mnie, pozostali członkowie rodziny nadal nie otrzymali kodów mailowo. Moja rada: nie czekajcie na ostatnią chwilę.

  • Dzięki Agata za info.
   Nie spotkałem się jeszcze z tym problemem wypełniając formularz przez stronę internetową, ale warto przestrzec, by nie zajmować się tematem w ostatniej chwili.

 • Co oznacza komunikat który się wyświetla po wpisaniu danych odnośnie testu: krajem pochodzenia jest Polska, po walidacji certyfikatu nie będzie można modyfikować.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   14 czerwca 2021 10:01

   Podajesz miejsce gdzie robiony był test. Formularza nie można już później edytować, więc musisz prawidłowo określić jaki rodzaj testu, kiedy wykonywany oraz w jakim kraju.

 • I jeszcze jedno pytanie – na stronie są 2 testy do wyboru – NAAT i test antygenowy. Robione mieliśmy PCR. Czy to zalicza się do NAAT?

  Odpowiedz
 • Bardzo Dziekuje za wszystkie informacje i szybkie odpowiedzi na pytania:)
  P.s. Kod QR dostalam od razu po wypelnieniu formularza :).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Koleżanka dzisiaj robiła testy antygenowe na lotnisku i niestety w formularzu po wpisaniu wszytskich danych dotczyących testów wyskakuje komunikat “the data that you introduce does not match the certificate”
  Nie mogła wygenerować kodu więc nie poleciała 🙁
  Kupiła nowy lot ale ndala nie może dodac negatywne testu na stronie. Czy ktoś miał podobny problem? Czy jest inna opcja dodania wyników testów?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu