News

Jedziesz do Hiszpanii? Pamiętaj o formularzu sanitarnym (aktualizacja 12.06.2021)

Od 2020 roku wszystkie osoby przylatujące do Hiszpanii są zobowiązane do wypełnienia elektronicznego formularza sanitarnego. Nawet osoby zaszczepione oraz dzieci muszą dokonać wcześniej elektronicznej rejestracji swojego wyjazdu.

Pierwsze wakacje w roku pandemii koronawirusa, czyli lipiec 2020 roku, od poczatku wiązał się z rejestracją swojej podróży. Z początku akceptowane były również formularze papierowe, jednak od 1 sierpnia możliwe jest jedynie forma elektroniczna. Formularz sanitarny dostępny jest w specjalnej aplikacji na smartfony oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Kiedy wypełnić formularz?

Elektroniczny formularz zdrowia jest dostępny pod adresem spth.gob.es. Dostępna jest również dedykowana aplikacja w Google Play oraz App Store.

UWAGA Formularz jest obowiązkowy dla wszystkich, łącznie z dziećmi do 12 lat, które są zwolnione z robienia testów czy przedstawiania szczepień czy dokumentów ozdrowieńca.

Formularz na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji należy wypełnić na najwcześniej 48h przed przyjazdem do Hiszpanii.

Wypełnienie elektronicznego wniosku wiąże się z otrzymaniem specjalnego kodu QR. Okazujemy go na lotnisku na telefonie lub wydrukowany na papierze.

Jak wypełnić formularz sanitarny?

Formularz jest dostępny w opcjach językowych – hiszpański, francuski, niemiecki i angielski. My zajmiemy się właśnie tą ostatnią wersją. Wersja strony nieznacznie się zmieniała na przestrzeni miesięcy. Kiedy był obowiązek robienia testów dla wszystkich przylatujących do Hiszpanii, w formularzu zaznaczało się również odpowiednie pole, które potwierdzało, że posiadamy negatywny wynik testu na Covid-19.

W związku z nieznacznymi modyfikacjami formularza, przedstawiamy instrukcję jego wypełnienia aktualną na dzień 12.06.2021.

Po wejściu na stronię główną, klikamy w link New Form – Individual FCS Form. Jeśli podróżujemy rodzinnie lub w grupie i korzystamy z tego samego połączenia, możemy kliknąć w link “Family Form”.


2. Wpisujemy podstawowe informacje, łącznie z numerem lotu.

UWAGA – bardzo ważnym polem jest adres email. Jeśli zrobisz literówkę, nie wypełnisz nowego formularza na te same dane. Rozwiązaniem tego problemu będzie wtedy wpisanie np. numeru paszportu zamiast numeru dowodu.


Na dole formularza znajdują się dodatkowe pola. Pierwsze dotyczy sytuacji, kiedy Hiszpania nie jest naszym miejscem docelowym, a jedynie przesiadamy się na jednym z hiszpańskich lotnisk (tranzyt). Druga dotyczy sytuacji, kiedy wypełniamy formularz za kogoś innego. Jeśli zaznaczamy to pole, będziemy musieli wpisać swoje dane oraz numer dokumentu.


Na samym dole akceptujemy warunki i przesłane przez nas informacje i naciskamy przycisk “Send”.


3. W kolejny kroku na podany adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie wraz z kodem. Aby kontynuować proces naciskamy w link znajdujący się w mailu lub przechodzimy na stronę i naciskamy przycisk “Continue Individual Form”. Aby się uwiarygodnić, podajemy numer dokumentu wpisany wcześniej w formularzu oraz znajdujący się w mailu kod.

Treść maila:

Podajemy dane i naciskamy “Continue”


4. W kolejnym kroku podajemy kolejne dane. Podajemy adres swojego stałego zamieszkania wraz województwem. Nowością jest pole z datą urodzenia.

UWAGA Jeśli podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na dalszych etapach krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

5. W kolejnym kroku podajemy nasze miejsce w samolocie oraz adres pod którym będziemy przebywać w Hiszpanii.

W przypadku lotów czarterowych, kiedy nie znamy swojego miejsca w samolocie, wpisujemy po prostu 1A.

Po wybraniu regionu – w naszym przypadku Cataluna – bedziemy musieli wybrać dodatkowo miasto. Jeśli docelowego miasta nie ma liście, wybieramy najbliższe naszemu zakwaterowaniu. Pola z nazwami hoteli oraz dokładnym adresem nie są obowiązkowe, więc ich nie wypełniam.


6. W kolejnym kroku podajemy kraj z którego startujemy oraz jakie inne kraje odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni. Po wyborze Polski w górnym okienku, rozwinie się kolejne, w którym obowiązkowo musimy podać nazwę województwa, z którego startujemy. Ja wpisuję zawsze województwo skąd ma miejsce wylot. Na dole zaznaczamy cel naszej podróży. Oczywiście w zależności od potrzeb, ja podaję “Tourism”.


7. W kolejnym etapie zaznaczamy właściwe odpowiedzi. Modyfikacja nastąpiła w czerwcu 2021 roku.

UWAGA Jeśli na początku wypełniania formularza podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na tym etapie krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

W pierwszym pytaniu odpowiadamy czy w ciągu 14 dni mieliśmy kontakt z osobą z potwierdzonym Covid-19.

UWAGA – aktualizacja 19.06.2021 Sporo osób zwracała dzisiaj uwagę, że system pomijał krok dotyczący szczepień, testów. Możliwe, że ma to związek z traktowaniem Polski przez coraz większą część krajów jako zielonej strefy. My również dzisiaj wypełniając FCS dla turystów spotkaliśmy się z sytuacją, że nie byliśmy zobowiązani do podawania żadnych informacji, a system błyskawicznie przeszedł do ostatniego kroku. Kody dla turystów dodatkowo zawierają adnotację “Fast Control”.

W następnym podajemy, czy posiadamy unijny certyfikat szczepienia. Jeśli tak, musimy wgrać plik z kodem QR do systemu.

Jeśli zaznaczymy “Other”, wskazujemy rodzaj dokumentu na podstawie którego odbędzie się nasza podróż do Hiszpanii. Mamy do wyboru trzy opcje:

 • Vaccination – szczepienie. Podajemy wtedy ponownie swoje dane, nazwę szczepionki, datę przyjęcia ostatniej dawki oraz kraj, w którym dokonano szczepienia;
 • Diagnostic Test – podajemy dane testu na Covid-19, który zrobiliśmy przed podróżą do Hiszpanii. Podajemy wtedy datę wymazu, rodzaj testu – antygenowy czy inny wykonany w technologii NAAT (np. popularny PCR);
 • Recovery – jeśli podróżujemy do Hiszpanii jako ozdrowieniec. W przypadku tej opcji będziemy musieli podać datę pierwszego pozytywnego testu na Covid-19 oraz kraj, w którym dokonano wymazu.

UWAGA Jeśli mamy problemy z wgraniem certyfikatu do formularza, bądź wyrzuca nam błąd, zaznaczamy pole poniżej okienka do wgrywania certyfikatu. Wtedy będziemy mogli ręcznie podać dane szczepienia – datę ostatniej dawki, kraj podania oraz nazwę producenta.

Na potrzeby formularza wypełniłem informacje jako ozdrowieniec. Po wypełnieniu obowiązkowych pól naciskamy przycisk “Validate”. Przechodzimy dalej.

8. W ostatnim kroku deklarujemy, że w przypadku pojawienia się objawów koronawirusa podczas pobytu w Hiszpanii poddamy się samokwarantannie i ew. skontaktujemy się z odpowiednimi służbami. Deklarujemy również, że wszystkie podane wcześniej informacje są prawidłowe. Po zaznaczeniu zgody naciskamy przycisk “End process”.

Po kliknięciu wyświetli nam się ostatni ekran z potwierdzeniem poprawności złożenia wniosku. W tym samym momencie na naszą skrzynkę mailową wysyłany jest kod QR. Na stronie, której zdjęcie widać poniżej istnieje również możliwość pobrania kodu klikając w podświetlony link. Od niedawna przychodzi również na podany numer telefonu sms z linkiem, w którym możemy pobrać kod na telefon.


Finalny dokument ma następującą postać:

Procedury dla turystów związane z Covid-19

Z racji fazy przejściowej, turyści na lotnisku poddawani są mierzeniu temperatury. Za podejrzaną uznaje się już temperaturę wynoszącą 37,5 stopnia Celsjusza.

Władze proszą o zachowaniu dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra i zachowaniu zasad higieny.

Zobacz również

609 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Jeżeli lecę do Hiszpanii, a potem z lotniska w Hiszpanii podróżuję prywatnym samochodem do Francji, to te kody QR generuję na Hiszpanię, prawda? Czy muszę to jakoś powiązać z miejscem docelowym we Francji?

  Odpowiedz
  • Tak, formularz wypełniasz na swój lot do Hiszpanii, ale w pierwszym roku zaznaczasz okienko w którym informujesz, że Hiszpania nie jest Twoim docelowym miejscem podróży. Wtedy też na wygenerowanym kodzie QR pokaże się informacja “Transit”.

 • Uzupełniam formularz 4 dni przed wylotem i po 3 kroku nie mogę przejść do 4 i 5, czy zostają one odblokowane, gdy zostaje poniżej 48h do odlotu? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak. Systemowi zależy, aby odpowiedzi na wszystkie pytania udzielać na świeżo.

 • Witam,
  Czy mogę wypełnić formularz za mojego ojca, który będzie leciał z Polski do Hiszpanii… i dokument wysłać mu na jego telefon… bo meila nie posiada, a z formularzem sobie nie poradzi ..(

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możesz, najlepiej jednak, żeby był to plik PDF lub plik w aplikacji SpTH.

 • Jeśli loguje się poprzez aplikacje Ryanair i chcę zobaczyć kartę pokładową, to jest coś takiego ze prześlij dokumentację dotyczącą covid19. Pytanie czy chodzi o dokument ten co dostałam po drugiej dawce czy ten hiszpański mam dołączyć do tej karty pokładowej?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 sierpnia 2021 17:44

   Nie ma konieczności wgrywania żadnych dokumentów, aby pobrać karty pokładowe.

 • Witam:) Czy będę jakoś dodatkowo sprawdzana jeśli zaznaczę cel podróży Family visit a nie tourism?

  Odpowiedz
  • Myślę, że nie ma to większego znaczenia.
   Jeśli tak faktycznie jest – to tak zaznaczaj 🙂

 • Jeżeli mój mały bagaż który ma mieścić się pod siedzeniem ma wymiary 24x13x32,5 a powinien wydaje mi się mieć 40x20x25 to będzie jakiś problem? Czy czasem nie będę musiała dopłacać bo powiedzą, że “tu ma pani za dużo cm” 😆

  Odpowiedz
  • Trzeba by trafić naprawdę na jakąś nietypową osobę na odprawie. Przy takich wymiarach nie powinnaś mieć żadnego problemu z wniesieniem go na pokład.

 • I jeszcze jedno pytanie dotyczące bagażu podręcznego. Czy ten co musi się zmieścić pod siedzeniem musi też mieć jakąś określoną wagę??

  Odpowiedz
  • Teoretycznie tak, ale często linie podają tą informację w mało widocznych miejscach, gdyż w praktyce nikt tego nie sprawdza.
   Sam rozmiar powoduje, że pewnych kilogramów nie da się tu przekroczyć 😉

 • A jeżeli ktoś leci tam na stałe, to co mam zaznaczyć – czy lecę tam w celach turystycznych czy do pracy – czy zaznaczyć ostatnie “other”?? I czytając kilka komentarzy, to ja już nie wiem jak to wygląda z tym bagażem podręcznym!!?? Mam bagaż rejestrowany (20kg), to na pokład samolotu zabieram mały bagaż (mały plecak) a torebka damska też jest wtedy liczona jako bagaż podręczny? Jeżeli tak, to co?? Znaczy, że tego małego plecaka już nie mogę wnieść bo mam opcje że 1 mały bagaż w cenie biletu??

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 sierpnia 2021 08:53

   Aneta – jeżeli nie dokupiłaś opcji Prioryty, to jako podręczny bagaż masz tylko ten 40 / 30 cm, czyli mały plecak lub torebka damska. Jeśli na czas ew. boardingu uda ci się zmieścić torebkę do tego plecaka, to nie ma żadnego problemu. Zwykle Beata ma ze sobą torebkę damską oraz jakąś torbę na ramię i nikt tego tak skrupulatnie nie sprawdza.

   A odpowiedź w formularzu zależy oczywiście od celu Twojej wizyty. My dla przykładu zaznaczamy turystyczny, gdyż 99% wypełniających ten formularz leci do Hiszpanii w celach turystycznych.

 • Hej nie na temat formy, trochę z innej beczki – czy ktoś z was ostatnio przekraczał granicę Hiszpania – Gibraltar i powie mi co trzeba mieć żeby spokojnie przejść? Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 sierpnia 2021 18:00

   Hej,
   Nie przekraczaliśmy, ale można to znaleźć na visitgibraltar.gi/covid-19.
   Co ciekawe, Hiszpania jest jest na zielonej liście, a Polska w strefie amber 🙂

   Jeśli przekraczasz granicę lądową, można to robić swobodnie. Nie trzeba wypełniać elektronicznego locator form. Na granicy przy pytaniu o kraje odwiedzane w ciągu ostatnich 10 dni, podalibyśmy tylko Hiszpanię.

  • Dziękuję.

 • Hej, wypełniłam formularz na 5 dni przed przylotem, dostałam kod QR, ale popełniłam błąd i zaznaczyłam, że tranzyt. Nie mogę tego zmienić, a lecę tam z rodziną na urlop. Co teraz zrobić.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 sierpnia 2021 18:03

   Hej,
   Możesz wypełnić wniosek jeszcze raz, ale żeby system to przyjął, trzeba będzie podać inny numer dokumentu (np. paszport).
   Spróbuj również skorzystać z opcji Modify QR na głównej stronie.
   Trzecie rozwiązanie to wytłumaczenie tego na lotnisku w Hiszpanii, że to błąd (gdyby ktokolwiek w ogóle o to pytał). Z takimi rzeczami na miejscu nie ma żadnego problemu, więc nic się wielkiego nie dzieje.

 • Witam, czy jak jadę z córką która nie ma jeszcze 12 lat, czy też musi mieć osobny kod QR? To znaczy jeżeli mi przyjdzie to muszę na nowo to robić żeby ona dostała ten kod, czy wystarczy tylko jeden mój i jeżeli wylatuje jutro wieczorem czy mogę wypełnić ten formularz jutro rano? Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 sierpnia 2021 18:09

   Witaj Anna,
   Tak, córka musi mieć swój kod QR.
   Możesz cała procedurę powtórzyć również dla niej, ale prościej będzie wypełnić formularz grupowy/familijny. Wtedy tylko raz podasz numer lotu, dzień przylotu itd, a w kolejnych krokach dodasz córkę, a na końcu wygenerują się dwa kody.
   Formularz możesz wypełnić spokojnie nawet przed samym lotem, widziałem osoby, które robią to podczas odprawy na lotnisku 😉

 • Bardzo dziękuję 🙂

  Odpowiedz
 • Czy oprócz bagażu i małego podręcznego można zabrać koc do samolotu, który może mi się przydać w trakcie lotu?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   10 sierpnia 2021 09:06

   Teoretycznie jeśli zmieści ci się w podręcznym. Teoretycznie – lataliśmy często dodatkowo z karimatą i nikt nam nie liczył tego do sztuk bagażu.

 • A co zrobić gdy jadę do dwóch miejsc w Hiszpanii? Z Francji do Alicante samolotem, a później z Alicante do Barcelony samolotem? Mam wtedy wpisać dwa adresy? Bardzo proszę o pomoc.
  PS. Świetny artykuł 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   10 sierpnia 2021 09:09

   Kasia – wypełniasz tylko w formularzu dane lotu z Francji do Alicante. Na podróże wewnątrz Hiszpanii nie trzeba tego wypełniać. Nawet jeśli w Alicante tylko się przesiadasz, do podajesz region przyjazdu Katalonia.

 • Czy będzie jakiś problem jeżeli mały plecak będzie miał wymiary 42x40x10? Można go wtedy jakoś “pozginać” żeby mógł się zmieścić ewentualnie do tych koszyków. Czy oni faktycznie mierzą każdy mały plecak??

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   10 sierpnia 2021 09:09

   Jeśli nie jest to sztywna walizka kabinowa, nie ma problemu. Bagaże w ramkach są mierzone wyrywkowo, jeśli wizualnie widać, że ktoś ewidentnie przegiął z rozmiarem.

 • Witam,
  Mam kod wygenerowany w Polsce w mObywatel. Rozumiem, ze jest ważny w Hiszpanii równiez jak i w całej EU?

  Jerzy

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   10 sierpnia 2021 09:11

   Witaj Jerzy,
   Tak, oczywiście. Ważne, aby była to najbardziej aktualna wersja aplikacji mObywatel z pobranym certyfikatem.

 • Wypełniłem formularz FCS i w polu prowincja wpisałem Polska czy to nic nie będzie kolidować i czy kod QR mi przyślą czy muszę sam pobrać.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 sierpnia 2021 09:31

   Podałeś prowincja Polska w polu dotyczącym adresu w Hiszpanii?
   Jeśli tak, to pewnie wyjdzie to po wylądowaniu i skanowaniu kodów – nie ma z takimi rzeczami żadnego problemu.

  • Podałem w polu dotyczącym adresu w Polsce a powinienem wpisać województwo. A kod QR muszę pobrać sam czy oni mi przyślą na 48 godzin przed wylotem?

  • Nie będzie problemu.
   Powinieneś teraz wejść jeszcze raz na swój formularz (kod formularza otrzymałeś w mailu kiedy dokonywałeś zgłoszenia) i zaznaczyć na tylko na końcu informację, że żaden z pasażerów nie miał kontaktu z nikim chorym na Covid. Kody wygenerujesz od razu.

 • Czy SMS z kodem QR powinien zawsze przyjść? W 2 na 3 przypadki przyszedł. Telefony wpisane poprawnie. SMS przyszedł na iphone, na Samsunga nie…czy to może być powód? Dla wszystkich QR się wygenerował i pdf. Chodzi tylko o smsa z kodem…

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 sierpnia 2021 09:48

   Tym SMS się nie przejmuj, to takie dodatkowe zabezpieczenie.
   Ważne, że masz kody w aplikacji czy PDF i to ci w zupełności wystarczy.

 • Witam, jeżeli rozpoczęłam wypełnianie indywidualnego formularza to czy mogę go “zostawić” i wrócić jutro jak będę mieć nr miejsca w samolocie?
  Oraz czy jak już rozpoczęłam wypełnianie dla siebie a lecimy grupą 5 osobową to czy mogę zacząć od nowa dla nas wszystkich (różne nazwiska)?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   11 sierpnia 2021 09:52

   Witam,
   Jasne, po przejściu pierwszego etapu kiedy podajesz numer lotu, datę przylotu itd, przychodzi link na maila z kodem bezpieczeństwa.
   Dlatego na spokojnie w późniejszym terminie możesz wrócić do wypełniania formularza od tego momentu.
   Oczywiście nazwiska nie mają znaczenia, wypełniaj formularz grupowy bo będzie szybciej i prościej 🙂

 • No i wpisałem województwo wylotu WLKP, a powinno być Dolnośląskie 🙁
  Poprawiać? :))

  Odpowiedz
 • W czasie wypełniania formularza nigdzie nie musiałam wklejać certyfikatu szczepień, nie musiałam wpisywać również jakie mieliśmy szczepionki..
  Czy jest ok?

  Odpowiedz
  • Jak najbardziej 🙂
   Aktualnie od przylatujących z Polski nie jest to wymagane.

 • Wylot do Hiszpanii mam 13.08.2021, wczoraj tzn. 10.08.2021 rozpoczęłam rejestracje QR kod i system doszedł do punktu 3. Do teraz nie mam żadnej informacji, że mogę dokończyć rejestrację. Moje pytanie jest co w takim razie robić?

  Odpowiedz
  • Wejdź po prostu w link, który otrzymałaś w mailu i kontynuuj jego wypełnianie. Bez problemu przejdziesz do końca i wygenerujesz QR.

 • Dzięki Tomek za szybkie, wyczerpujące i bardzo pomocne odpowiedzi :))!

  Odpowiedz
 • Marek kalisz
  12 sierpnia 2021 15:29

  Czy wybierając się do Hiszpanii autobusem z przesiadka w Nicei też muszę generować kod jeśli tak to proszę o jakiś link. Czy kody dotyczą tylko lotnisk i promów.

  Odpowiedz
  • Tylko lotów. Od promów jest osobny formularz. Wjazdy autokarowe bez konieczności rejestracji.

 • Jeżeli lecę na Majorkę z Berlina co mam wskazać jako kraj pochodzenia podróży, Niemcy czy Polskę?

  Odpowiedz
 • Czy formularz SPTH obowiązuje nie tylko na przylot do Hiszpanii ale również na powrót do Polski?
  Jeśli tak to gdzie znaleźć informacje ponieważ nie mogę się tego dowiedzieć?

  Odpowiedz
  • To formularz ministerstwa zdrowia Hiszpanii. Tylko na przylot do.
   Polacy mają od niedawna swój, który nazywa się Karta Lokalizacji Podróżnego – wypełniasz na stronie rządowej bądź na papierze w samolocie.

 • Czy jeżeli lecę z Berlina, a jestem ze Szczecina, to jako kraj, z którego zaczynam podróż mam zaznaczyć Polskę czy Niemcy ?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Wpisałam złe miejsce w samolocie, nie da się poprawić, co powinnam teraz zrobić?

  Odpowiedz
  • Nic. Na przelotach czarterowych większość osób podaje 1A, to samo miejsce w samolocie, gdyż przydzielane są dopiero przy odprawie.

 • Będę podróżował rowerem do Francji. Droga przez Hiszpanię zajmie około tygodnia. Nie jestem w stanie podać hiszpańskiego adresu, pod którym będzie można mnie znaleźć. Czy w takim przypadku deklaracja “…only arrives in Spain in transit” , będzie prawidłowa?

  Odpowiedz
  • Tranzyt dotyczy bardziej osób, które przesiadają się na inny środek transportu. W Twoim przypadku, jeśli lądujesz np. w Barcelonie, podajesz tylko region – Katalonia i miasto – np. Barcelona. Nie musisz podawać konkretnego adresu pod którym będziesz przebywał.

 • Przez przypadek usunąłem meila którego dostałem z kodem zabezpieczającym ze strony spth i nie mogę pobrać kodu QR. Co mam robić a 16.08 mam wylot do Hiszpanii.

  Odpowiedz
  • Skorzystaj z opcji Recover QR. Aby przejść do formularza będziesz musiał podać numer dokumentu oraz adres email, który podawałeś przy rejestracji.

 • Witam,
  Czy przy uzupełnianiu formularza mam wpisać polskie znaki w nazwisku? Czytałam, żeby formularz wypełnić bez polskich znaków, ale czy to będzie się zgadzało z innymi dokumentami np paszportem covidowym?

  Odpowiedz
  • Tak! W tego typu dokumentach nie stosujesz polskich znaków diakrytycznych. To samo przy biletach lotniczych, rezerwacjach hotelu itd.

 • Hej.
  Jestem ozdrowieńcem czyli Recovery. Mam tylko jedną szczepionkę oraz certyfikat ozdrowieńca. Nie miałam wykonanego żadnego testu po ozdrowieniu. Czy to wystarczy aby przejść proces przy wypełnianiu formularza, bo wkrótce wylatujemy na urlop na Gran Canarię.

  Odpowiedz
  • Hej,
   W formularzu nie będziesz musiała tego zaznaczać.
   Aktualnie na wyspy kanaryjskie można lecieć nawet po jednej dawce szczepionki jeśli od jej podania minęło 15 dni.

   Oczywiście jeśli na Internetowym Koncie Pacjenta masz możliwość wygenerowania zaświadczenia ozdrowieńca, to również będzie to działać.

 • Dziękujemy bardzo za cenne informacje. Wcześniej z lekkim stresem przymierzałem się do wypełnienia ankiety do wylotu na Fuerteventurę.

  Odpowiedz
 • Hej,
  We wtorek podróżujemy do Alicante czy tam również należy wypełniać ten formularz?
  Przy wyborze miejsca pobytu nie ma tego regionu miasta itd.
  Dziękuję za pomoc !!!

  Odpowiedz
  • Tak, wypełniasz formularz.
   Alicante te region Walencja i to właśnie Walencję podajesz jako region podróży, a dopiero potem z listy miast wybierasz Alicante.

 • Witam serdecznie!
  Lecę do Malagi. Mam lot tranzytowy z Warszawy do Kopenhagi i z Kopenhagi do Malagi.
  Który nr lotu powinnam podać w formularzu? Lotu z PL czy z Kopenhagi?
  Z automatu wpisałabym że z Danii, ale wolę się upewnić.
  Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   tak, podaj numer numer lotu połączenia z Kopenhagi do Malagi, bo to będzie lot, który będzie realizowany do Hiszpanii 🙂

 • Witam serdecznie, czy mój 13-letni syn może samodzielnie wypełnić formularz?

  Odpowiedz
 • Hej,

  Mam pytanie i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Lot mamy w piątek 20 sierpnia. Biuro podróży dopiero dzień przed wylotem ma potwierdzić nam numer lotu czyli jutro. Czy lepiej poczekać do jutra z wypełnieniem formularza? Czy wypełnić jak najszybciej z numerem lotu czarterowego podanym przed miesiącem z opcją zmiany. Nie mamy paszportów, tylko dowód. Martwią nas wskazane 48h bo już minęły.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Hej!
   Najwcześniej dwa dni przed wylotem, ale formularz możesz wypełnić nawet przed samym lotem 🙂
   Także jeśli dzisiaj go wypełnisz to będzie optymalnie, bo masz dzień zapasu, a pewność co do numeru lotu i linii lotniczej.

 • Czy wypelniajac formularz trzeba pisać polskie znaki??

  Odpowiedz
 • Dziękuję za odpowiedź 😊

  Odpowiedz
 • Ale nie musi to być wypełnione drukowanymi literami 🤔

  Odpowiedz
 • Cześć! Dzięki za super artykuł 🙂

  Proszę o potwierdzenie – czy jeżeli wylatuję do Hiszpanii w niedzielę o 6 rano, to wypełnienie kwestionariusza od zera jutro, czyli w piątek, około 7 rano (na 47 godzin przez wylotem) będzie okej?

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Jak najbardziej, formularz możesz wypełnić nawet przed samym lotem.
   Te 48h dotyczy okresu najwcześniejszego wypełnienia formularza 🙂

 • W drodze powrotnej do Polski, w samolocie, też chciano od nas taki formularz. Byliśmy zaskoczeni. Wypełnialiśmy papierowy, ale inni pasażerowie mieli coś na telefonach. Stewardesa twierdziła, że to nie to samo, co aplikacja SpTH. Nigdzie nie natrafiliśmy na info, że trzeba mieć coś na powrót.

  Odpowiedz
  • Od jakiegoś czasu Polacy mają coś takiego jak KLP – Karta Lokalizacja Pasażera.
   Uruchomiono aplikację, przez którą wcześniej można rejestrować swój przylot do Polski.

   W przeciwieństwie do Hiszpanii – kto tego nie zrobi – dostaje papierową deklarację w samolocie tak, jak to odbywa się już od dłuższego czasu.

 • Z tego co mi wiadomo, nie trzeba wgrywać żadnych zaświadczeń na COVID19. Ale przeczytałam, że jeśli się wgra unijny certyfikat, dostaje się kod QR FAST CONTROL, który przyspiesza wykonanie procedur po przyjeździe do Hiszpanii. A jeśli nie to dostaje się kod QR DOCUMENTAL CONTROL, który powoduje ewentualne sprawdzenie przez personel stanu zdrowia. Pytanie jest, czy z tym wgrywaniem lub nie tego zaświadczenia mamy ułatwiony jakby przylot? Czy to bez znaczenia?

  Odpowiedz
  • Jeśli wybierzesz kraj z którego startujesz “Poland”, to system pomija krok, w którym wgrywa się certyfikaty, więc nie masz możliwości, aby to zrobić.
   Na wszystkich tych kartach generowana jest Fast Control.

 • Dziękuję za odpowiedź powyżej 🙂 Dzisiaj rano uzupełniliśmy formularz. Nie dodaliśmy jednak potwierdzenia ani żadnej informacji o dwukrotnym zaszczepieniu. Zupełnie nie kojarzę też, żeby takie pytanie pojawiło się w formularzu… Czy jest to możliwe? Czy mimo to kod jest ważny…?

  Odpowiedz
  • Tak, dodaliśmy informację w żółtej ramce, że aktualnie wylatując z Polski system pomija ten krok.
   Wszystko dlatego, że Polacy nie muszą robić testów nawet, jeśli nie są szczepieni. Nasz kraj znajduje się na liście krajów niskiego ryzyka zarażenia.

   Wszystko zatem działa i kody są prawidłowe 🙂

 • Cześć, lecę do Hiszpanii z rodziną (ja + 3 osoby), czy wypełniać formularze dla każdego w tym dla dzieci, czy formularz grupowy, czy przy formularzu grupowym każdy dostanie swój kod?

  Odpowiedz
  • Cześć Asia,
   Tak, formularz grupowy będzie wygodniejszy, a na końcu wygenerują się kody dla każdego osobno.

 • Witam, czy jeśli wylot mam z Berlina, ale startuję z PL i tak zaznaczyłam w formularzu, że wyruszam z PL nie wpisując nigdzie wizyty w Berlinie, gdzie będę tylko w dniu wylotu, będzie to problem?

  Odpowiedz
  • Witaj Anna,
   Sporo osób o to pytanie i nie wydaje się, aby był to problem. Można to różnie interpretować 🙂 W każdym razie najważniejszy jest numer rejsu, który podajesz w formularzu.
   Ma być podany ten wykonywany z Berlina do Hiszpanii.

 • Mam brak 1 litery w imieniu po wydrukowaniu kodu QR nie da się tego zmienić, czy może tak zostać?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Najprostsze rozwiązanie to wytłumaczenie tego na lotnisku w Hiszpanii, że to błąd (gdyby ktokolwiek w ogóle o to pytał).
   Podobno da się wypełnić wniosek jeszcze raz, ale trzeba podać inny numer dokumentu (np. paszport).
   Spróbuj również skorzystać z opcji Modify QR na głównej stronie.

  • No właśnie jest zablokowane zmienianie imienia i nazwiska przy Modify QR.

  • Beata & Tomek
   22 sierpnia 2021 07:22

   Zjedzenie jednej litery to żaden błąd.
   Podobnie byłoby nawet na bilecie lotniczym.
   Jeśli masz drugi dokument, np. paszport, wypełnił sobie dla własnego komfortu.
   Jeśli nie, spokojnie polecisz na tym QR.

 • Ale do Hiszpanii wystarczy tylko dowód osobisty, tak? Bo Hiszpania jest w UE.

  Odpowiedz
 • Jestem na Majorce. Urlop się już kończy. Jakie dokumenty na drogę powrotną (formularze, kody QR) muszę przedstawić prócz DO i/lub paszportu na lotnisku?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 sierpnia 2021 07:24

   Na lotnisku nie będą chcieli żadnych dokumentów. W samolocie jednak obsługa rozda papierowe PLF potrzebne w Polsce. Można wcześniej wypełnić to przez Internet – KLP na stronie rządowej gov.pl.

 • Witam czy na chwilę obecną tj 22.08.21 prawda jest ze do Hiszpanii lecąc z Polski nie trzeba testów oczywiście poza wypełnieniem obowiązkowego formularza?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu