News

Jedziesz do Hiszpanii? Pamiętaj o formularzu sanitarnym (aktualizacja 12.06.2021)

Od 2020 roku wszystkie osoby przylatujące do Hiszpanii są zobowiązane do wypełnienia elektronicznego formularza sanitarnego. Nawet osoby zaszczepione oraz dzieci muszą dokonać wcześniej elektronicznej rejestracji swojego wyjazdu.

Pierwsze wakacje w roku pandemii koronawirusa, czyli lipiec 2020 roku, od poczatku wiązał się z rejestracją swojej podróży. Z początku akceptowane były również formularze papierowe, jednak od 1 sierpnia możliwe jest jedynie forma elektroniczna. Formularz sanitarny dostępny jest w specjalnej aplikacji na smartfony oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Kiedy wypełnić formularz?

Elektroniczny formularz zdrowia jest dostępny pod adresem spth.gob.es. Dostępna jest również dedykowana aplikacja w Google Play oraz App Store.

UWAGA Formularz jest obowiązkowy dla wszystkich, łącznie z dziećmi do 12 lat, które są zwolnione z robienia testów czy przedstawiania szczepień czy dokumentów ozdrowieńca.

Formularz na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji należy wypełnić na najwcześniej 48h przed przyjazdem do Hiszpanii.

Wypełnienie elektronicznego wniosku wiąże się z otrzymaniem specjalnego kodu QR. Okazujemy go na lotnisku na telefonie lub wydrukowany na papierze.

Jak wypełnić formularz sanitarny?

Formularz jest dostępny w opcjach językowych – hiszpański, francuski, niemiecki i angielski. My zajmiemy się właśnie tą ostatnią wersją. Wersja strony nieznacznie się zmieniała na przestrzeni miesięcy. Kiedy był obowiązek robienia testów dla wszystkich przylatujących do Hiszpanii, w formularzu zaznaczało się również odpowiednie pole, które potwierdzało, że posiadamy negatywny wynik testu na Covid-19.

W związku z nieznacznymi modyfikacjami formularza, przedstawiamy instrukcję jego wypełnienia aktualną na dzień 12.06.2021.

Po wejściu na stronię główną, klikamy w link New Form – Individual FCS Form. Jeśli podróżujemy rodzinnie lub w grupie i korzystamy z tego samego połączenia, możemy kliknąć w link “Family Form”.


2. Wpisujemy podstawowe informacje, łącznie z numerem lotu.

UWAGA – bardzo ważnym polem jest adres email. Jeśli zrobisz literówkę, nie wypełnisz nowego formularza na te same dane. Rozwiązaniem tego problemu będzie wtedy wpisanie np. numeru paszportu zamiast numeru dowodu.


Na dole formularza znajdują się dodatkowe pola. Pierwsze dotyczy sytuacji, kiedy Hiszpania nie jest naszym miejscem docelowym, a jedynie przesiadamy się na jednym z hiszpańskich lotnisk (tranzyt). Druga dotyczy sytuacji, kiedy wypełniamy formularz za kogoś innego. Jeśli zaznaczamy to pole, będziemy musieli wpisać swoje dane oraz numer dokumentu.


Na samym dole akceptujemy warunki i przesłane przez nas informacje i naciskamy przycisk “Send”.


3. W kolejny kroku na podany adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie wraz z kodem. Aby kontynuować proces naciskamy w link znajdujący się w mailu lub przechodzimy na stronę i naciskamy przycisk “Continue Individual Form”. Aby się uwiarygodnić, podajemy numer dokumentu wpisany wcześniej w formularzu oraz znajdujący się w mailu kod.

Treść maila:

Podajemy dane i naciskamy “Continue”


4. W kolejnym kroku podajemy kolejne dane. Podajemy adres swojego stałego zamieszkania wraz województwem. Nowością jest pole z datą urodzenia.

UWAGA Jeśli podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na dalszych etapach krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

5. W kolejnym kroku podajemy nasze miejsce w samolocie oraz adres pod którym będziemy przebywać w Hiszpanii.

W przypadku lotów czarterowych, kiedy nie znamy swojego miejsca w samolocie, wpisujemy po prostu 1A.

Po wybraniu regionu – w naszym przypadku Cataluna – bedziemy musieli wybrać dodatkowo miasto. Jeśli docelowego miasta nie ma liście, wybieramy najbliższe naszemu zakwaterowaniu. Pola z nazwami hoteli oraz dokładnym adresem nie są obowiązkowe, więc ich nie wypełniam.


6. W kolejnym kroku podajemy kraj z którego startujemy oraz jakie inne kraje odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni. Po wyborze Polski w górnym okienku, rozwinie się kolejne, w którym obowiązkowo musimy podać nazwę województwa, z którego startujemy. Ja wpisuję zawsze województwo skąd ma miejsce wylot. Na dole zaznaczamy cel naszej podróży. Oczywiście w zależności od potrzeb, ja podaję “Tourism”.


7. W kolejnym etapie zaznaczamy właściwe odpowiedzi. Modyfikacja nastąpiła w czerwcu 2021 roku.

UWAGA Jeśli na początku wypełniania formularza podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na tym etapie krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

W pierwszym pytaniu odpowiadamy czy w ciągu 14 dni mieliśmy kontakt z osobą z potwierdzonym Covid-19.

UWAGA – aktualizacja 19.06.2021 Sporo osób zwracała dzisiaj uwagę, że system pomijał krok dotyczący szczepień, testów. Możliwe, że ma to związek z traktowaniem Polski przez coraz większą część krajów jako zielonej strefy. My również dzisiaj wypełniając FCS dla turystów spotkaliśmy się z sytuacją, że nie byliśmy zobowiązani do podawania żadnych informacji, a system błyskawicznie przeszedł do ostatniego kroku. Kody dla turystów dodatkowo zawierają adnotację “Fast Control”.

W następnym podajemy, czy posiadamy unijny certyfikat szczepienia. Jeśli tak, musimy wgrać plik z kodem QR do systemu.

Jeśli zaznaczymy “Other”, wskazujemy rodzaj dokumentu na podstawie którego odbędzie się nasza podróż do Hiszpanii. Mamy do wyboru trzy opcje:

 • Vaccination – szczepienie. Podajemy wtedy ponownie swoje dane, nazwę szczepionki, datę przyjęcia ostatniej dawki oraz kraj, w którym dokonano szczepienia;
 • Diagnostic Test – podajemy dane testu na Covid-19, który zrobiliśmy przed podróżą do Hiszpanii. Podajemy wtedy datę wymazu, rodzaj testu – antygenowy czy inny wykonany w technologii NAAT (np. popularny PCR);
 • Recovery – jeśli podróżujemy do Hiszpanii jako ozdrowieniec. W przypadku tej opcji będziemy musieli podać datę pierwszego pozytywnego testu na Covid-19 oraz kraj, w którym dokonano wymazu.

UWAGA Jeśli mamy problemy z wgraniem certyfikatu do formularza, bądź wyrzuca nam błąd, zaznaczamy pole poniżej okienka do wgrywania certyfikatu. Wtedy będziemy mogli ręcznie podać dane szczepienia – datę ostatniej dawki, kraj podania oraz nazwę producenta.

Na potrzeby formularza wypełniłem informacje jako ozdrowieniec. Po wypełnieniu obowiązkowych pól naciskamy przycisk “Validate”. Przechodzimy dalej.

8. W ostatnim kroku deklarujemy, że w przypadku pojawienia się objawów koronawirusa podczas pobytu w Hiszpanii poddamy się samokwarantannie i ew. skontaktujemy się z odpowiednimi służbami. Deklarujemy również, że wszystkie podane wcześniej informacje są prawidłowe. Po zaznaczeniu zgody naciskamy przycisk “End process”.

Po kliknięciu wyświetli nam się ostatni ekran z potwierdzeniem poprawności złożenia wniosku. W tym samym momencie na naszą skrzynkę mailową wysyłany jest kod QR. Na stronie, której zdjęcie widać poniżej istnieje również możliwość pobrania kodu klikając w podświetlony link. Od niedawna przychodzi również na podany numer telefonu sms z linkiem, w którym możemy pobrać kod na telefon.


Finalny dokument ma następującą postać:

Procedury dla turystów związane z Covid-19

Z racji fazy przejściowej, turyści na lotnisku poddawani są mierzeniu temperatury. Za podejrzaną uznaje się już temperaturę wynoszącą 37,5 stopnia Celsjusza.

Władze proszą o zachowaniu dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra i zachowaniu zasad higieny.

Zobacz również

609 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Ok, dziękuję, strasznie mnie stresuje cała ta sytuacja na lotniskach, lecę w czwartek i mam nadzieję że wszystko będzie ok, super za pomocną stronę i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam, ja się zakochałam w Murcji😀

  Odpowiedz
 • Cześć, mam parę pytań a mianowicie, czy dalsze formularza części (3-5) odblokowują się równo 48 godzin przed wylotem czy jest to mniej więcej? Po jakim czasie przychodzi kod QR na maila? Polacy nie musza wgrywać certyfikatu szczepienia i czy jeżeli mój lot jest z Niemiec, a jestem Polakiem, to mam zaznaczyć, że moja podróż zaczyna się z Polski czy z Niemiec i na podstawie jakiej informacji jest wymaganie wgrania pliku z certyfikatem szczepienia (Państwa z jakiego zaczynamy podróż czy numer lotu, który mówi ze lecę z Berlina)? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Wszystkie kroki można przejść wypełniając formularz najwcześniej 2 dni przed wylotem.
   Nieważne o której godzinie jest wylot. Kody przychodzą z automatu, są również do pobrania od razu na stronie po przejściu ostatniego kroku, a dodatkowo przychodzą linki w wiadomości sms.

   Jeśli startujesz z Berlina, podajesz numer lotu z Niemiec.
   Jeśli ruszasz z Polski, kwestią otwartą jest to czy jako punkt początkowo podajesz Niemcy czy Polskę.

 • Jeżeli wylatuję w niedzielę tj. 29/08 to czy mogę wypełnić formularz już w czwartek wieczorem, czy to musi być na 48 godzin przed wylotem tzn. w piątek?

  Odpowiedz
  • Nie musi być 48h przed, jeśli lecisz w niedzielę, to wypełniaj formularz w piątek.

 • A jeśli lot mam o 6 w niedzielę, to ten formularz wypełniam rano czy może być wypełniony w piątek np. o godzinie 16. (tylko ze wtedy to nie będzie 48h) 😧

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy podróżując jako osoba niepełnoletnia do Hiszpanii powinnam wpisać do formularza FCS dane rodzica (nie podróżuje ze mną) czy osoby pełnoletniej (nie będącej moim rodzicem) z którą podróżuję?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Magda,
   W formularzu wypełniasz dane osób, które będą lecieć, w tym przypadku Twojego opiekuna.

 • Cześć, mógłby mi ktoś powiedzieć jeszcze raz jakie dokumenty potrzebuje do wyjazdu do Hiszpanii?? Zaczynam się pomału denerwować czy aby wszystko mam. Dowód/ewentualnie paszport, unijny certyfikat po 2 dawkach. I jeszcze będę musiała tylko wypełnić hiszpański formularz zdrowotny.

  Odpowiedz
  • To wszystko co potrzebujesz do wyjazdu.

  • Witam. Mój partner ( 35lat) wypisał formularz, dostał kod do pobrania i wyskoczyło mu że “express control child” ale on nie zaznaczał nic że jedzie z dzieckiem bo nie jedzie. Próbowaliśmy to jakoś zmodyfikować, ale nie dało rady. Czy będzie mógł na tym kodzie wjechać do Hiszpanii??? Dziękuję ślicznie za pomoc.

  • Daria – z pewnością wprowadził zła datę urodzenia. Mało tego, jeśli wpisze się datę urodzenia mniejsza niż 12 lat, po kliknięciu dalej formularz pyta, czy na pewno jest wpisana poprawna data, gdyż wprowadzono datę urodzenia dziecka.

   Myślę że nie będzie z tym problemów tym bardziej, że drugi raz formularza nie wypełnisz. Chyba że ma drugi dokument na podstawie którego może lecieć, np. paszport.

 • Dzień dobry, czy jeżeli moja podróż zaczyna się w Polsce ale lot do Hiszpanii mam z Niemiec to czy błędem jest jeśli nie podałam Niemiec jako country of origin ani jako miejsce które ostatnio odwiedziłam ? Zrozumiałam to jako miejsca, w których byłam w formie wakacji weekendu etc., a Niemcy potraktowałam jako tranzyt. Obawiam się, że jest to całkiem źle i nie wiem jak to teraz naprawić. Boję się, że nie wpuszczą mnie ani całej mojej grupy na samolot. Jest jakiś sposób żeby to sprostować ? Z góry dzięki za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • A czy musiałaś wgrywać plik z unijnym certyfikatem covid?

  • Kasia,
   Nie będzie z tym żadnego problemu.
   Docelowy lot masz z Niemiec do Hiszpanii, więc możesz podać jako miejsce rozpoczęcia podróży Niemcy.
   Najważniejsze jest to, aby podać numer lotu właśnie połączenia z Niemiec do Polski.

 • Czyli jeżeli nie muszą minąć 48h tzn. że jeżeli lot mam 29/08 o 6 rano to formularz mogę wypełnić bez problemu o godzinie 16 w piątek. Nie musi to być wypełnione w piątek o 6 rano ani o 4 w nocy?

  Odpowiedz
  • Nie, jeśli masz wylot w niedzielę, to formularz możesz wypełnić w piątek, sobotę czy nawet niedzielę przed wylotem.

 • Witam. Jest jakiś problem, bo jak chce wysłać ten formularz w pierwszym kroku żeby dostać maila i kontynuować to wyskakuje info, że nie udało się utworzyć formularza. Dodam że narzeczona wypełniła dziś swój bez problemu. Wylot z Poznania 29.08 3:10. Co robić? Co może być przyczyną?

  Odpowiedz
  • Może jakiś chwilowy błąd techniczny.
   Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem – jesteś pewien, że w pierwszym kroku wszystko dobrze wypelniłeś?

 • Lecę z Warszawy do Frankfurtu z rodziną 3 osoby (moja mama i syn), a za 2 tygodnie ze Stuttgartu na Fuerteventurę dołączy do nas mój mąż, to jak mam wypełnić ten formularz?

  Odpowiedz
  • Wypełniasz podając dane lotu ze Stuttgartu na Fuerteventurę. Jako start swojej podróży podajesz po prostu Niemcy.

 • Tak myślałam, ale bezpieczniej jest się upewnić. Dziękuję bardzo 😍

  Odpowiedz
 • Jeżeli nie wypełniłem danych dotyczących lotu to otrzymam kod QR?

  Odpowiedz
  • Jeśli nie wypełnisz danych lotu w pierwszym kroku, nie przejdziesz do kolejnego.

 • Jeśli wypełniłem fomularz fcs 5 dni przed wylotem to otrzymam kod QR, czy muszę jeszcze raz wypełnić w ciągu 48 godzin przed wylotem?

  Odpowiedz
  • Musisz wejść w jego kontynuację, przeklikać jeszcze raz – zwłaszcza odpowiedzi na końcu dotyczące braku kontaktu z chorymi na Covid etc.
   Wtedy wygenerujesz kody.

 • Witam. Jeżeli jadę do Hiszpanii samochodem też muszę wypełnić formularz?

  Odpowiedz
  • Witaj Asia,
   Nie, formularze obowiązują na podróże lotnicze oraz podróże statkami i promami.

 • Czyli jeżeli lecę 2.09 o 16.50 a kod mi się wygenerował we wtorek o 7.30 to mogę lecieć?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 sierpnia 2021 10:44

   Tak, kody się generują dwa dni przed wylotem niezależnie od godziny lotu.

 • Witam,
  Mam pytanie czy lecąc do Hiszpanii, ale podróżując po niej czyli lecę do Malagi zostaję tam dwa dni, po czym lecę na Majorkę (na trzy dni), potem na Teneryfę (3 dni), La Palmę i Gran Canarię – muszę za każdym razem wypełniać kod QR, że zmieniam miejsce hotelu?
  Proszę o odpowiedź,
  Pozdrawiam,
  Majka

  Odpowiedz
  • Witaj Majka,
   Nie, formularz nie obowiązuje na loty wewnątrz Hiszpanii.
   Wypełniasz go tylko na lot do Hiszpanii.

 • Witam serdecznie. 5 września lecę wraz z mężem na Teneryfę, czy mamy wypełniać formularz indyvidual czy family form?
  Pozdrawiam Ewa.

  Odpowiedz
 • 5.09 o 21:20 wylatuję z Wrocławia do Alicante. Jestem na miejscu po północy. Do 5.09 do północy nie ma Polski na liście krajów ryzyka. Nie mam szczepień ani nie jestem ozdrowieńcem. Czy wystarczy mi tylko kod QR wygenerowany w aplikacji? Czy dla bezpieczeństwa lepiej jest zrobić również test, jeśli np od 6.09 wprowadzą Polskę na listę krajów ryzyka ? Nie wiem jak wówczas będzie traktowany mój lot, bo w zasadzie data przylotu to już 06.09. Proszę o podpowiedź co w tej sytuacji zrobić 🙂

  Odpowiedz
  • Generuj tylko kod QR.
   Pamiętaj, że datę przylotu do Hiszpanii podajesz faktyczny dzień przylotu, co przy nocnych podróżach niekoniecznie jest tożsame z dniem wylotu.

   Nawet gdyby wprowadzono coś takiego w dniu Twojego wylotu, zrobisz szybki test antygenowy np. na lotnisku przed wylotem.

   Według mnie jest na to bardzo mała szansa.

 • Lecę 03 września Ryanairem i nie mam jeszcze przydzielonego miejsca w samolocie. Co mam wpisać w formularzu?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   2 września 2021 11:32

   W Ryanair zrobisz odprawę 24h przed wylotem z bezpłatnie przydzielanym miejscem i wtedy wypełnił formularz.
   Możesz oczywiście wpisać sobie już teraz np. 1A, na samolotach czarterowych jest to powszechna praktyka.

 • Żona wypełniła dane w formularzu i wygenerowała kod QR, ale zapomniała dodać dzieci… Jak to teraz edytować? Proszę o pomoc niestety brak paszportów.

  Odpowiedz
 • Pomyłkowo źle wpisałem numer lotu. Jak to zmienić?

  Odpowiedz
 • Mam dwuczłonowe nazwisko. Czy w formularzu wpisywać ze znakiem – czy bez?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 września 2021 13:47

   Spróbuj z myślnikiem, a jeśli wyrzuci błąd, zostaw spację pomiędzy nazwiskami.

 • Witam. Czy jeśli wypełniłem formularz family form to czy osoba z którą podróżuje także musi wypełnić formularz?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Formularz wypełniają wszystkie osoby które lecą.
   Nie wypełniają ją jacykolwiek członkowie rodziny, którzy nie podróżują tym samym samolotem.

 • Witam, wpisałam nr linii bez trzech pierwszych liter oznaczających przewoźnika, czy to ma znaczenie? I jeśli mieszkam w domu, w nr mieszkania można wpisać 0? Z góry dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Bez kodu linii spokojnie cię przepuszczą.
   Podajesz tylko numer domu, nie ma pola, które wymaga podania numeru mieszkania.

 • Witam! W czerwcu byłam na Gran Canarii i ponownie jadę we wrześniu. Czy ponownie muszę wygenerować kod QR?

  Odpowiedz
 • Cześć! Zaczęłam wypełniać formularz, podałam kod weryfikacyjny, ale zatrzymałam się na polu z numerem siedzenia (odprawiam się dopiero jutro, więc numeru jeszcze nie znam), strona się odświeżyła i cofnęło mnie do początku. Czy w takiej sytuacji mogę od nowa wypełnić formularz, podając te same dane tylko np. nr dowodu zamiast nr paszportu? I czy mogę w polu z numerem siedzenia wpisać 1A? (nie lecę czarterem). Dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie ma konieczności rozpoczynania wszystkiego od początku.
   Wystarczy kliknąć w link, który otrzymałaś w mailu z kodem weryfikacyjnym.
   Dzięki temu uzupełnisz sobie formularz od etapu na którym skończyłaś.

   Co do Ryana – tak, wypełniałem już formularze, kiedy nie miałem jeszcze kart pokładowych, wpisywałem 1A i nikt z tego powodu nie miał żadnych dodatkowych pytań na lotnisku w Polsce czy Hiszpanii.

 • Cześć jeszcze raz. W czerwcu wygenerowałam kod QR, jutro lecimy ponownie. Czy mam wejść z modyfikację czy w odzyskanie kodu. Zaczęłam wypełniać ponownie formularze, dostałam nowy kod, ale po wprowadzeniu, przy szczepionkach/krok 4/ wyskakuje informacja, że taka osoba nie istnieje. Stąd moje pytanie.

  Odpowiedz
  • Cześć Ewa,
   Wypełniasz wszystko od nowa.
   Wypełniasz dane na zupełnie inny lot, więc nie ma problemów z duplikacją formularzy.
   Miałem już takie przypadki nawet miesiąc po miesiącu i nie ma z tym żadnego problemu.

 • Dzień dobry,
  Lecę do Hiszpanii (z Polski) w poniedziałek będę tu 3 dni, następnie lecę do Portugalii i tu spędzam 8dni. Po 8 dniach wracam do Hiszpanii skąd po 4 dnia wracam do Polski. Czy będę musiała uzupełniać dwa razy dane w aplikacji (dwa różne kody QR)?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dokładnie, najpierw formularz z Polski do Hiszpanii, a drugi z Portugalii do Hiszpanii.
   Pamiętaj również, że Portugalia również wymaga rejestrowanie podróży do ich kraju, więc czeka cię przygotowanie jeszcze trzeciego formularza 😉

 • Co zrobić jeśli w miejscu gdzie powinienem wpisać imię wpisałem nazwisko? Wypełnić formularz jeszcze raz? Czy nie powinno być problemu?

  Odpowiedz
  • Jeśli zamieniłeś kolejność, nie ma z tym żadnego problemu.
   Na karcie z kodem wyświetli się po prostu zamiast Jan Kowalski – Kowalski Jan.

 • Cześć! Lecę do Santiago z Gdańska przez Frankfurt. Czy mam wpisać numer lotu dopiero Frankfurt-Santiago czy już ten z Gdańsk-Frankfurt? I czy przy wyborze państwa z którego lecę wybrać Polskę, a potem te co odwiedzę wybrać Niemcy? Z góry baaardzo dziękuje za odpowiedz! 🤍

  Odpowiedz
  • Cześć Ania,
   Tak, w formularzu podajesz numer lotu z Frankfurtu do Santiago.
   Jeśli chodzi o miejsce gdzie zaczynasz podróż, z racji tego, że lecisz samolotem – możesz podać Polskę, a kraje odwiedzane w ciągu 14 dni wpisać Niemcy – tak jak napisałaś.

 • Jeżeli wypełniłam wersję dla rodziny, otrzymam jeden kod QR dla całej grupy czy każde z nas osobny?

  Odpowiedz
 • Co zrobić gdy wypełniłam formularz koleżance już dostała kod i sprawdzając zobaczyła że wpisałam źle imię bo w dowodzie ma inne imię niż tym co się posługuje i mi się zapomniało a wylot już jutro.

  Odpowiedz
 • Witam, lecę w czwartek do Barcelony. mam już wypełnioną ankietę zdrowotna. wracam w niedziele do Polski. Czy będę wypełniał kolejną ankietę zdrowotną na powrót do kraju?

  Odpowiedz
  • Tak, ale tym razem naszą, Polską – KLP (Karta Lokalizacji Pasażera).
   Jeśli nie wypełnisz tego online, będziesz mógł wypełnić tradycyjny, papierowy druk w samolocie podczas lotu (rozdają i zbierają go stewardesy w samolocie).

 • Czy lecąc do Polski z Alicante potrzebuje wypełnić jakiś formularz przed lotem? Tą kartę pasażera czy jak ona się nazywa??

  Odpowiedz
  • Dokładnie, kartę lokalizacji pasażera.
   Nie ma się jednak czym przejmować, gdyż druk w wersji papierowej można wypełnić na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Obsługa samolotu ma przygotowane druki więc nie trzeba ich organizować we własnym zakresie.

 • Witam,

  Co jeśli córka ma dwa imiona, a wpisałem tylko jedno?

  Odpowiedz
 • Wypełniłem dwa razy formularz raz na lotnisku i raz przez aplikację, czy oba są ważne?

  Odpowiedz
  • Jeśli jakimś cudem tak przeszło, wszystko jedno którym kodem będziesz się posługiwał 😉

 • Cześć. Lecimy rodzinnie i wypełniam formularz dla rodziny. Córka jest niepełnoletnia, wpisałem Jej dane jako pasażera. Na ostatnim kroku po dodaniu certyfikatu szczepienia i próbie zatwierdzenia pokazuje komunikat “the name entered od the health Control form does not match the name od the certificate”. Coś źle zrobiłem?

  Odpowiedz
  • Być może kwestia problemu z polskimi znakami diakrytycznymi. Generalnie system wykrywa, że imię nie zgadza się z imieniem na certyfikacie.
   Lecicie z Polski?
   Startując z Polski nie ma aktualnie konieczności wgrywania certyfikatów covidowych.

 • Marta Magdalena
  16 września 2021 22:41

  Lecę z Warszawy do Sewilli przez Monachium. Czy w takim wypadku powinnam robić test? Niemcy są na liście krajów wysokiego ryzyka. Skoro to lot z przesiadką to jak w formularzu wpiszę lot z DE do ES to nie będę mieć problemów czy lepiej zrobić ten test? Nie umiem tego rozgryźć.

  Odpowiedz
  • Wszystko kwestia kraju przesiadkowego oraz tego, czy masz szczepienie czy nie.
   W formularzu do Hiszpanii podajesz numer lotu z Monachium. Będziesz zatem traktowana jak osoba przylatująca z Niemiec.

  • Marta Magdalena
   18 września 2021 00:40

   Szczepienia nie mam, w Monachium nie przekroczę strefy tranzytowej. W takim razie mimo tego, ze to tranzyt, powinnam jednak zrobić test przed wylotem?

  • Aktualnie Niemcy od Polaków nie wymagają testu przy tranzycie. W twoim przypadku nikt zatem nie będzie o to pytał.
   Jednak z racji lotu z Niemiec do Hiszpanii, ja na Twoim miejscu taki test bym wykonał.

   Aktualnie testy antygenowe to koszt ok. 100 PLN z tłumaczeniem, a rozwiązuje to wiele ew. problemów i latania po lotnisku w poszukiwaniu punktu wymazowego.

 • Mam problem z aplikacją, pokazuje się taki komunikat The name entered on the health control form does not match the name on the certificate
  ktoś wie dlaczego?

  Odpowiedz
  • Ktoś już wyżej o tym pisał.
   Spróbuj zrobić w takim razie formularz na stronie internetowej, a nie przez aplikację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu