News

Jedziesz do Hiszpanii? Pamiętaj o formularzu sanitarnym (aktualizacja 12.06.2021)

Od 2020 roku wszystkie osoby przylatujące do Hiszpanii są zobowiązane do wypełnienia elektronicznego formularza sanitarnego. Nawet osoby zaszczepione oraz dzieci muszą dokonać wcześniej elektronicznej rejestracji swojego wyjazdu.

Pierwsze wakacje w roku pandemii koronawirusa, czyli lipiec 2020 roku, od poczatku wiązał się z rejestracją swojej podróży. Z początku akceptowane były również formularze papierowe, jednak od 1 sierpnia możliwe jest jedynie forma elektroniczna. Formularz sanitarny dostępny jest w specjalnej aplikacji na smartfony oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Kiedy wypełnić formularz?

Elektroniczny formularz zdrowia jest dostępny pod adresem spth.gob.es. Dostępna jest również dedykowana aplikacja w Google Play oraz App Store.

UWAGA Formularz jest obowiązkowy dla wszystkich, łącznie z dziećmi do 12 lat, które są zwolnione z robienia testów czy przedstawiania szczepień czy dokumentów ozdrowieńca.

Formularz na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji należy wypełnić na najwcześniej 48h przed przyjazdem do Hiszpanii.

Wypełnienie elektronicznego wniosku wiąże się z otrzymaniem specjalnego kodu QR. Okazujemy go na lotnisku na telefonie lub wydrukowany na papierze.

Jak wypełnić formularz sanitarny?

Formularz jest dostępny w opcjach językowych – hiszpański, francuski, niemiecki i angielski. My zajmiemy się właśnie tą ostatnią wersją. Wersja strony nieznacznie się zmieniała na przestrzeni miesięcy. Kiedy był obowiązek robienia testów dla wszystkich przylatujących do Hiszpanii, w formularzu zaznaczało się również odpowiednie pole, które potwierdzało, że posiadamy negatywny wynik testu na Covid-19.

W związku z nieznacznymi modyfikacjami formularza, przedstawiamy instrukcję jego wypełnienia aktualną na dzień 12.06.2021.

Po wejściu na stronię główną, klikamy w link New Form – Individual FCS Form. Jeśli podróżujemy rodzinnie lub w grupie i korzystamy z tego samego połączenia, możemy kliknąć w link “Family Form”.


2. Wpisujemy podstawowe informacje, łącznie z numerem lotu.

UWAGA – bardzo ważnym polem jest adres email. Jeśli zrobisz literówkę, nie wypełnisz nowego formularza na te same dane. Rozwiązaniem tego problemu będzie wtedy wpisanie np. numeru paszportu zamiast numeru dowodu.


Na dole formularza znajdują się dodatkowe pola. Pierwsze dotyczy sytuacji, kiedy Hiszpania nie jest naszym miejscem docelowym, a jedynie przesiadamy się na jednym z hiszpańskich lotnisk (tranzyt). Druga dotyczy sytuacji, kiedy wypełniamy formularz za kogoś innego. Jeśli zaznaczamy to pole, będziemy musieli wpisać swoje dane oraz numer dokumentu.


Na samym dole akceptujemy warunki i przesłane przez nas informacje i naciskamy przycisk “Send”.


3. W kolejny kroku na podany adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie wraz z kodem. Aby kontynuować proces naciskamy w link znajdujący się w mailu lub przechodzimy na stronę i naciskamy przycisk “Continue Individual Form”. Aby się uwiarygodnić, podajemy numer dokumentu wpisany wcześniej w formularzu oraz znajdujący się w mailu kod.

Treść maila:

Podajemy dane i naciskamy “Continue”


4. W kolejnym kroku podajemy kolejne dane. Podajemy adres swojego stałego zamieszkania wraz województwem. Nowością jest pole z datą urodzenia.

UWAGA Jeśli podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na dalszych etapach krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

5. W kolejnym kroku podajemy nasze miejsce w samolocie oraz adres pod którym będziemy przebywać w Hiszpanii.

W przypadku lotów czarterowych, kiedy nie znamy swojego miejsca w samolocie, wpisujemy po prostu 1A.

Po wybraniu regionu – w naszym przypadku Cataluna – bedziemy musieli wybrać dodatkowo miasto. Jeśli docelowego miasta nie ma liście, wybieramy najbliższe naszemu zakwaterowaniu. Pola z nazwami hoteli oraz dokładnym adresem nie są obowiązkowe, więc ich nie wypełniam.


6. W kolejnym kroku podajemy kraj z którego startujemy oraz jakie inne kraje odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni. Po wyborze Polski w górnym okienku, rozwinie się kolejne, w którym obowiązkowo musimy podać nazwę województwa, z którego startujemy. Ja wpisuję zawsze województwo skąd ma miejsce wylot. Na dole zaznaczamy cel naszej podróży. Oczywiście w zależności od potrzeb, ja podaję “Tourism”.


7. W kolejnym etapie zaznaczamy właściwe odpowiedzi. Modyfikacja nastąpiła w czerwcu 2021 roku.

UWAGA Jeśli na początku wypełniania formularza podamy datę urodzenia dziecka do 12 lat, system pominie na tym etapie krok, w którym podajemy nazwy szczepionek czy rodzaj robionych testów przed wjazdem do Hiszpanii.

W pierwszym pytaniu odpowiadamy czy w ciągu 14 dni mieliśmy kontakt z osobą z potwierdzonym Covid-19.

UWAGA – aktualizacja 19.06.2021 Sporo osób zwracała dzisiaj uwagę, że system pomijał krok dotyczący szczepień, testów. Możliwe, że ma to związek z traktowaniem Polski przez coraz większą część krajów jako zielonej strefy. My również dzisiaj wypełniając FCS dla turystów spotkaliśmy się z sytuacją, że nie byliśmy zobowiązani do podawania żadnych informacji, a system błyskawicznie przeszedł do ostatniego kroku. Kody dla turystów dodatkowo zawierają adnotację “Fast Control”.

W następnym podajemy, czy posiadamy unijny certyfikat szczepienia. Jeśli tak, musimy wgrać plik z kodem QR do systemu.

Jeśli zaznaczymy “Other”, wskazujemy rodzaj dokumentu na podstawie którego odbędzie się nasza podróż do Hiszpanii. Mamy do wyboru trzy opcje:

 • Vaccination – szczepienie. Podajemy wtedy ponownie swoje dane, nazwę szczepionki, datę przyjęcia ostatniej dawki oraz kraj, w którym dokonano szczepienia;
 • Diagnostic Test – podajemy dane testu na Covid-19, który zrobiliśmy przed podróżą do Hiszpanii. Podajemy wtedy datę wymazu, rodzaj testu – antygenowy czy inny wykonany w technologii NAAT (np. popularny PCR);
 • Recovery – jeśli podróżujemy do Hiszpanii jako ozdrowieniec. W przypadku tej opcji będziemy musieli podać datę pierwszego pozytywnego testu na Covid-19 oraz kraj, w którym dokonano wymazu.

UWAGA Jeśli mamy problemy z wgraniem certyfikatu do formularza, bądź wyrzuca nam błąd, zaznaczamy pole poniżej okienka do wgrywania certyfikatu. Wtedy będziemy mogli ręcznie podać dane szczepienia – datę ostatniej dawki, kraj podania oraz nazwę producenta.

Na potrzeby formularza wypełniłem informacje jako ozdrowieniec. Po wypełnieniu obowiązkowych pól naciskamy przycisk “Validate”. Przechodzimy dalej.

8. W ostatnim kroku deklarujemy, że w przypadku pojawienia się objawów koronawirusa podczas pobytu w Hiszpanii poddamy się samokwarantannie i ew. skontaktujemy się z odpowiednimi służbami. Deklarujemy również, że wszystkie podane wcześniej informacje są prawidłowe. Po zaznaczeniu zgody naciskamy przycisk “End process”.

Po kliknięciu wyświetli nam się ostatni ekran z potwierdzeniem poprawności złożenia wniosku. W tym samym momencie na naszą skrzynkę mailową wysyłany jest kod QR. Na stronie, której zdjęcie widać poniżej istnieje również możliwość pobrania kodu klikając w podświetlony link. Od niedawna przychodzi również na podany numer telefonu sms z linkiem, w którym możemy pobrać kod na telefon.


Finalny dokument ma następującą postać:

Procedury dla turystów związane z Covid-19

Z racji fazy przejściowej, turyści na lotnisku poddawani są mierzeniu temperatury. Za podejrzaną uznaje się już temperaturę wynoszącą 37,5 stopnia Celsjusza.

Władze proszą o zachowaniu dystansu społecznego wynoszącego 1,5 metra i zachowaniu zasad higieny.

Zobacz również

435 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam
  Czy jeśli lecimy w 3 (mąż , żona, dziecko).
  Bilet dla męża został kupiony osobno (ten sam lot 😉)
  Mogę wypełnić formularz rodzinny?
  Dziękuję pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 lipca 2021 09:03

   Witaj Kasia,
   Dokładnie.
   Macie ten sam numer lotu więc jak najbardziej wypełniacie formularz rodzinny.

 • Witam czy w formularzu FCS wymagane jest podanie 2 imion czy wystarczy tylko jedno i nie będzie problemu z tym, że w dowodzie widnieją 2? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 lipca 2021 09:05

   Witaj Sara,
   W zupełności wystarczy jedno imię. Nie ma konieczności podawania obu jeśli widnieją w dowodzie.

 • Witam:)
  Jeśli dobrze tu wyczytałem to Jeśli wylot jest 02.08 godz 16 30 to juz 31.07 będę mógł nawet rano ten kod wyrobić tak?
  Jeśli lecimy w dwie osoby to najlepiej wyrobić kod za jednym razem na jednym tel a otrzymam na maila 2 kody tak?
  I jeszcze tu wyczytałem że lepiej podać mail np Gmail niż WP czy Onet tak?
  I ostatnie pytanie – ten kod wyrabia się tylko raz i na nim też się wraca czy na powrocie poprostu jest niepotrzebny?
  Dzięki pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 lipca 2021 19:48

   Witaj Kuba,
   Tak, dwa dni kalendarzowe wystarczają i kody będziesz miał do pobrania od razu.
   Można wypełnić formularz grupowy i wpisać na raz dwóch uczestników. Otrzymasz dwa niezależne kody QR.
   Jak masz Gmail – najlepsza skrzynka – i nie dotyczy to tylko Hiszpanii, ale formularzy również do innych krajów.

   Tak – kod wyrabia się raz bo potrzebny jest na wjazd do Hiszpanii. Przy wyjeździe czy nawet podczas lotów wewnątrz Hiszpanii te kody nikogo nie interesują. Lecąc do Polski musisz wypełnić “polski” PLF 🙂

 • Po ilu dniach od przyjęcia drugiej szczepionki Pfizera mogę ubiegać się o paszport covidowski? Pytam bo na stronie rządowej jest napisane że już po 7 dniach w przypadku Pfizera. Pragnę dodać, że będę lecieć z Irlandii do Hiszpanii.

  Odpowiedz
  • W Polsce wygenerować certyfikat Covidowy można krótko po przyjęciu drugiej dawki, ale z kwarantanny po przylocie do Polski czy przy podróży do większości krajów jest wymagana karencja 14 dni od przyjęcia drugiej dawki.

 • Dzień dobry, Czy mogą mi państwo powiedzieć co jeśli wpisałam zły numer siedzenia? źle spojrzałam i teraz się martwię ze mogą być w związku z tym problemy?

  Odpowiedz
  • Nie, większość osób, które lata np czarterami podaje fikcyjne numery siedzeń. Nikt tego nie będzie sprawdzał ani przywiązywał do tego uwagi.

 • primaverka
  22 lipca 2021 20:17

  Hej, mam pytanie odnośnie rubryki, w której wpisuje się “kraj z którego startujemy” -> jeśli mieszkam w Polsce, a lot będę mieć z Berlina, to jako country of origin of the trip podaję Polskę czy Niemcy (do Niemiec de facto przyjadę tylko na to lotnisko).

  Odpowiedz
  • Różnie do tego ludzie pochodzą. Ja generalnie spotkałem się z taka odpowiedzią, że skoro wylot jest z Niemiec, to origin trip wpisujemy Niemcy.

   Tym bardziej że w formularzu podajemy również region z listy z którego startujemy.

   Lecąc z Niemiec obowiązują cię takie zasady wjazdowe do Hiszpanii jak dla Niemców.

 • Hejo ; )

  Jeśli wracam z Hiszpanii do Polski to potrzebuje jakiś dokument wypełnić? Jeśli tak to gdzie mogę go znaleźć?

  Odpowiedz
  • Tak, polska wymaga formularza lokalizacyjnego, ale formularze papierowe są dostępne na pokładach samolotu. Poszukaj w internecie informacji o KLP 🙂

 • Dzień dobry , czy lecąc z Polski do Hiszpanii potrzebuje wynik testu?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Poza Wyspami Kanaryjskimi, które wymagają testy od nieszczepionych, nie. Nawet jeśli nie masz szczepienia lub niepełne, możesz śmiało lecieć.

  • Primaverka84
   23 lipca 2021 16:39

   Hej, mój znajomy dziś wylądował na Gran Canarii – nie sprawdzali ani szczepień ani testów, ani przed wylotem ani po wylądowaniu w Hiszpanii, jednak napisał mi, że sprawdzali w hotelu.

  • Dokładnie tak jest na Kanarach. Wspólnota autonomiczna Wysp Kanaryjskich wymaga testów od osób bez szczepień czy bez pełnego szczepienia.

 • Witam 🙂 Jeśli nie jest się zaszczepionym, ani ozdrowieńcem, a do Hiszpanii nie trzeba robić testu, to co w takiej sytuacji zaznaczyć? Chyba, że to będzie pominięte?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jak lecisz z Polski, jest ten etap formularza pominięty i nic nie musisz zaznaczać 🙂

 • Jeśli omyłkowo w formularzu SpTH zaznaczyłem, że miałem kontakt z osobą zarażoną, a tak nie było to można to jakoś zmienić albo jakie mogą być tego konsekwencje?

  Odpowiedz
  • Nie można już tego edytować. Takie wypełnienie formularza może co najwyżej skutkować wybiórczym testem na lotnisku w Hiszpanii, ale nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.

  • To ja miałem pecha i na Majorce po sprawdzeniu kodu przechodząc przez bramkę COVID chcieli mi zrobić test ale po okazaniu paszportu covidowego ze szczepieniem tłumacząc Pani że to pomyłka grzecznie mi podziękowano i puszczono wolno…

  • Beata & Tomek
   26 lipca 2021 08:18

   Dzięki za informację 🙂 Jak widać, błąd można zrobić i spokojnie na miejscu to wytłumaczyć.

 • Cześć, zupełnie się już pogubiłam. Pomóżcie. Lecę 25.07 w niedzielę na Teneryfę godz 12:45. Formularze wypełniłam w pt ok godz 17. Czy tak jest ok? Biuro podróży na stronie wskazało min 48 h przed wylotem a ją się po fakcie tyle naczytałam, że zaraz zejdę na zawał, ze ważność kod straci. I jeszcze jedno, niestety zmęczenie, zamieniłam miejscami imię i nazwisko. Myślicie, że to może być problem? Niestety wywala mi, że nie mogę modyfikować ani utworzyć innego kody.

  Odpowiedz
  • Cześć Kinga,
   Nie schodź na zawał 😉
   Wskazanie tych 48h jest dlatego, że wtedy generuje się od razu kod.
   Jeśli tobie wygenerował się w piątek na niedzielny lot – super! Jest ważny i nie traci ważności 🙂

   Coraz więcej krajów generuje już te kody trochę wcześniej, bo było to bardzo kłopotliwe dla turystów.

   Zamiana kolejności imienia i nazwiska nie ma większego znaczenia. Lecisz bez przeszkód.

 • Witam, mam pytanie, formularz wypełniała mi pracownica biura podróży i w rubryce jako kraj startu podała Polskę, następnie województwo, ale w rubryce jakie kraje odwiedziłam w ciągu 14 dni Pani zaznaczyła, ze Polskę, bo rzekomo trzeba cos wpisać. Wyskoczył komunikat po angielsku że tak nie powinno być jeśli krajem pierwotnym jest Polska, ale Pani stwierdziła, że tak jest logicznie bo przecież po Polsce też się przemieszczałam i mimo to wysłała. Kod QR otrzymałam, ale mam teraz spory a nawet ogromny stres że cos może pójść nie tak… Czy to będzie duży problem?

  Odpowiedz
  • W pytaniu o odwiedzane kraje chodzi oczywiście o kraje poza Polską, które odwiedzało się w ciągu 14 dni.
   Jeśli zaznaczyłaś Polska, nic się nie dzieje i wszystko jest w porządku mimo, że nie trzeba tego wypełniać 🙂

   Sama zresztą napisałaś, że wyskoczył błąd więc widocznie to nie przeszło.

 • Witam, pomyłkowo zamieniłam imię z nazwiskiem na kodzie i nie mogę tego edytować. Czy przepuszczą mnie na lotnisku?

  Odpowiedz
 • Jeśli lot mam 29.08 o 6:00 to znaczy, że 27.08 najpóźniej muszę wypełnić ten certyfikat? Czy godzina też ma znaczenie o której się wypełnia?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 lipca 2021 20:21

   Nie najpóźniej, tylko najwcześniej 🙂
   Formularz możesz wypełniać swobodnie 27.08, ale możesz to również zrobić przed samym odlotem.

 • A oprócz tego formularza hiszpańskiego nie potrzebuje żadnego innego? Dodam tylko, że jestem po dwóch dawkach szczepienia.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   25 lipca 2021 08:31

   Nie, niektóre linie (np. czarterowy Enter Air) wymagają jeszcze wypełnienia własnej deklaracji i sytuacji zdrowotnej, ale to już na pokładzie samolotu. Wygeneruj sobie certyfikat szczepienia, aby okazać się nim chociażby przy powrocie do Polski naszej straży granicznej.

 • Jeżeli lecę do Alicante i jestem zaszczepiona dwoma dawkami to czy muszę wykonać jakiś inny test np test PCR przed odlotem?

  Odpowiedz
  • Nie, jedynie formularz SPtH i żadnych więcej dodatkowych obostrzeń.
   Pamiętaj o pobraniu certyfikatu szczepienia bo będzie potrzebny przy powrocie do Polski, chyba, że lecisz tylko w jedną stronę 😉

 • Słyszałam, że od 1 sierpnia we Francji i Hiszpanii mają zostać zaostrzone zasady podróżowania. Czy wracając 4.08 z Hiszpanii (Barcelona) będę musiała robić dodatkowe testy? Podobno kosztują 150 euro za osobę. Czy to prawda?

  Odpowiedz
  • Nasze władze czegoś takiego nie wprowadziły. Certyfikat szczepienia zwalnia cię z obowiązku robienia testu na powrocie. Osoby nieszczepione mogą zrobić test w Polsce po wylądowaniu w ciągu 48h.

 • Witam,
  Wypełniłem formularz na 2,5 dnia przed wylotem do Hiszpanii – co w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
  • Jeśli przyszły kody – wszystko gra. Tu nie chodzi o godziny przed wylotem (48h), a bardziej po prostu o dni przed wylotem.

 • Nie dokończony formularz
  25 lipca 2021 22:55

  Witam,
  Na kilka dni przed wylotem w trakcie wypełniania formularza, nie znałam adresu pod którym będę przebywać w Hiszpanii, w tym miejscu nie dokończyłam formularza i kliknęłam wstecz, teraz chcąc wypełnić go jeszcze raz pojawia się komunikat który wskazuje na problem z wypełnieniem formularza, czy jest to związane z tym ze formularz będę mogła wypełnić raz jeszcze na 48h przed wylotem?

  Odpowiedz
  • Witam,
   Nie ma konieczności podawania danych adresowych.
   Wybierasz jedynie region i nazwę miasta.

   Np. na Majorce jest mało tych miejscowości na wyspie, więc większość osób, które tam leci, podaje miejscowość Palma.

   Tak, formularz możesz kontynuować w dowolnym momencie za pomocą linka bądź numeru formularza, który otrzymałaś wraz z kodem bezpieczeństwa.

 • Nie dokończony formularz
  26 lipca 2021 10:31

  Ślicznie dziękuję za odpowiedź 😀

  Odpowiedz
 • Czyli z tego co tu jest napisane wnioskuje, ze nie ma konieczności podawania adresu hotelu w ktorym sie zatrzymamy? A jezeli jade do osoby prywatnej, do domu to tez nie potrzeba podawac adresu???

  Odpowiedz
  • Nie, tylko region oraz miasto. Pozostałe pola nie są obowiązkowe.

 • Mam pytanie. Po przeczytaniu tego artykulu i podpowiedzi jak wypelnic formularz, jezeli ktos posiada unijny certyfikat nalezy go wgrac (tzn kod QR). Jezeli nie posiadam IKP ani aplikacji mObywatel. Powiem tylko ze ten oBywatel to chyba za bardzo nie dziala. Moglabym np zrobic zdjecie tego kodu i wgrac zdjecie na komputer i wtedy dodac do tego formularza? Ogolnie to nie wiem jak to ma wygladac?

  Odpowiedz
  • Anna – na ten moment od przylatujących z Polski nie jest to wymagane – zaznaczyłem te w żółtej ramce w opisie.
   System pomija po prostu ten etap, więc poza pytaniem czy mieliśmy kontakt z kimś chorym na Covid-19 – nie ma tu żadnych większych formalności.

 • Dzień dobry,
  “W nazwie województwa z którego startuje” wpisałam województwo z którego będę jechać na lotnisko, a nie województwo, w którym znajduje się lotnisko.
  Czy jest to jakiś problem podczas skanowania kodu QR po przylocie do Hiszpanii?
  Pozdrawiam 😊

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie ma to żadnego znaczenia 😉
   Żadne województwo w Polsce nie jest na cenzurowanym.
   Swojego czasu taką czerwoną latarnią było pomorskie, a później śląskie 😉

 • Hej, mamy wylot z Berlina, a mąż jako country of origin of the trip zaznaczył Polskę, no bo on przecież podróż od wyjścia z domu zaczyna… Zabić go, czy to nie ma znaczenia?

  Odpowiedz
  • Maria – nie zabijaj 🙂
   Nikt nie będzie sprawdzał czy masz odcinek lotu z Polski do Niemiec, więc spokojnie lecicie tak jak macie.

 • czy czekał ktos kilka godz. naqr kod. dajcie znac pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Zamiast numeru lotu wpisałam numer rezerwacji, co teraz?

  Odpowiedz
  • Wypełniasz formularz jeszcze raz z tymi samymi danymi, wpisując poprawnie numer lotu.

 • Lecąc z Niemiec do Hiszpanii wypełniam formularz sanitarny SPTH. Za tydzień wracamy z Hiszpanii do Niemiec czy Niemcy również wymagają wypełnienie jakiegoś formularza sanitarnego?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 lipca 2021 20:34

   Tak, lecąc do Hiszpanii SpTH. Jakie są jednak warunki wjazdu z Hiszpanii do Niemiec? Trzeba sprawdzać na lokalnych stronach rządowych, sytuacja jest dynamiczna.

 • Jeżeli za pośrednictwem aplikacji Ryanair zrobiłam już odprawę i teraz mam tą kartę pokładową, to na samej górze widnieje coś takiego “prześlij dokumenty dot. COVID19”.
  Co mam w tej sytuacji przesłać. Unijny certyfikat na Covid czy ten hiszpański certyfikat?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 lipca 2021 20:36

   Nic, oni teraz tak mają na większości kierunków.
   Nie jest to wymagane i możesz normalnie wygenerować karty pokładowe na wylot.

 • Hej mam problem wyskakuje mi ze taki formularz już istnieje i mam jako niedokończony-niepotwierdzony, nie mam pojęcia co zrobić. Helpppp.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 lipca 2021 20:42

   Widocznie już wypełniałaś formularz na podane dane.
   Musisz albo dokończyć to co już kiedyś próbowałaś robić, albo wpisać inny numer dokumentu, aby utworzyć całkowicie nowy (np serię i numer paszportu jeśli w pierwszej wersji podawałaś dowód).

 • Witam, czy jeżeli wylatuję do Hiszpanii 1.08 o godzinie 21:05 a mam być na miejscu o 00:15 to jako datę przylotu mam już wpisać 2 sierpnia?
  1.08 aktualizują kraje zagrożone dla Hiszpanii i boję się, że jakby pojawiła się na niej Polska to będą problemy.

  Odpowiedz
  • Witaj Maja,
   Tak, przylot podajesz na 2 sierpnia.
   Maja – nic nie zapowiada, aby Polska wskoczyła na listę krajów podwyższonego ryzyka. Nawet gdyby tak się stało, to sprawa jest prosta – szczepieni wjeżdżają bez przeszkód, a ludzie bez szczepień test antygenowy przed wylotem 😉

  • Przed wylotem do Hiszpanii, który jest 1.08 będzie trzeba robić test? Czy dopiero przed wylotem do Polski?

  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 08:54

   Na ten moment, jeśli nie jesteś szczepiona, masz 48h po powrocie do Polski na zrobienie testu antygenowego, aby zwolnić się z kwarantanny.

 • Dobry Wieczór, czy lecąc z chłopakiem do Hiszpanii, lepiej wypełnić formularz indywidualny dla każdego z nas, czy wspólnie jako grupowy?

  Odpowiedz
  • Jeżeli lecicie razem, możecie spokojnie wypełniać grupowy. Nie trzeba będzie dwa razy podawać informacji o dacie przylotu, numerze itd.

 • Dzień dobry, co zrobić w wypadku gdy przez przypadek usunęło się wiadomość na email? Niestety paszport już mam nie ważny i teraz nie wiem co robić (w formularzu podałam nr dowodu)

  Odpowiedz
  • W takim razie pozostaje skorzystać z opcji Retrieve QR. Podajesz dam adres mailowy oraz numer dokumentu i masz możliwość uzyskania QR.

 • Witam, właśnie wygenerowałam kod QR, wszystko poszło super- formularz rodzinny, tylko nie poproszono mnie o wgranie certyfikatu szczepienia czy to możliwe? Czy wygenerowałabym kod bez tego kroku? I czy będzie on ważny?

  Odpowiedz
  • Tak, możliwe 🙂
   Aktualnie od Polaków nie jest ta czynność wymagana!

 • Witam,
  Co w sytuacji kiedy nie przychodzi security code? Mail był poprawnie wpisany.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 08:48

   Problem bywa na Interia czy Wp.pl.
   Spróbuj skorzystać z innego konta pocztowego.

 • Czy oprócz wypełnienia formularza FCS jest konieczne okazanie przed wylotem certyfikatu szczepienia/ negatywnego wyniku testu czy jeszcze innych dokumentów?
  Z tego co wszędzie czytam wygląda na to że nie ale wolę się upewnić 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 08:56

   Dlatego nie, że aktualnie Polska jest na liście krajów, którego mieszkańcy mogą latać swobodnie, nawet nieszczepione do Hiszpanii. Jedynie na Kanarach hotele wymagają w takim przypadku testów lub szczepienia, ale jest to sprawdzane dopiero w hotelu 😉

 • Witam serdecznie, pomyłkowo zamiast imienia wpisałam nazwisko i wygenerowało kod np kowalski kowalski. Nie mogę tego już w jakiś sposób edytować, będę miała problem na lotnisku?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 09:01

   Witaj,
   Jeśli zamieniłaś kolejność, czyli np. zamiast Jan Kowalski jest Kowalski Jan, nie ma żadnego problemu. Jeśli jednak masz dwa razy nazwisko, to musisz wypełnić formularz od nowa.

 • Wpisuje FCS bez polskich znaków a covid certyfikat mam z polskimi. Czy mimo to wpisać covid certyfikat rownież bez polskich znaków? A lepiej załączyć plik pdf z certyfikatem czy od razu wpisać ręcznie? Proszę o pomoc, bo nie mam kogo zapytać. Dziękuję Państwu.

  Odpowiedz
  • Witam, po wygenerowaniu kodu QR, w prawym górnym rogu, nad form identifier mamy napis Transit, nie jak tutaj Dokumental Control. Czy jest ok, czy coś popsuliśmy w drodze wypełniania?

  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 09:04

   Hej Tomek,
   Na pierwszym etapie musiałeś zaznaczyć okienko, że Hiszpania nie jest Twoim docelowym miejscem podróży, stąd wyskoczył Transit.

  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 09:03

   Kasia, aktualnie nie jest konieczne wgrywanie certyfikatów od przylatujących z Polski. Nawet jeśli by tak było, nie ma problemów z polskimi znakami na certyfikacie szczepienia mimo, że formularz wypełniasz bez znaków diakrytycznych.

 • 1. Czy kody przychodzą bez problemu na wp.pl czy muszę specjalnie założyć Gmail?
  2. Czy certyfikat covid lepiej dołączyć w pdf czy wpisać dane ręcznie? Pytam bo mam nazwisko z polskimi znakami i nie wiem czy tak wpisać czy bez polskich polskich znaków?
  3. Czy jeśli pójdzie coś nie tak, czy na lotnisku mają zastępcza formę papierowa? Pytam bo nie jestem biegła z komputerem.
  4. Lecę do La Palma w poniedziałek o 14 wylot. Mam liczyć 48h od wylotu czy przylotu na miejsce?
  Pomocy! Dziękuję serdecznie za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 10:08

   Kate,

   1) Z tego co wiemy, są problemy. Użyj innej skrzynki – onet, gmail, itd. My mamy maile na własnych domenach i na wszystkie przychodzą maile od ręki…
   2) Aktualnie system tego nie wymaga i pomija ten krok – Polska bezpieczny kraj 🙂
   3) W zeszłym roku były praktykowane zastępcze dokumenty papierowe w razie problemów. Aktualnie jest bardzo trudno taką zgodę uzyskać. Musisz przebrnąć przez formularz elektroniczny.
   4) Jeśli wypełnisz go dzisiaj, kody będą od razu. Nie ważne o której godzinie.

 • Dziękuję Wam za cenne wskazówki!!! Czyli wystarczy jak zaznaczę ten checkbox select here only…. i tam zaznaczę vaccination? (w sensie że ręcznie uzupełnić)

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 lipca 2021 10:10

   Nawet to system pomija, po etapie, w którym podajemy nazwę kraju z którego lecimy, następnym krokiem jest zaznaczenie dwóch odpowiedzi na “nie”, które dotyczą braku kontaktu z osobami chorymi na Covid. Później generują się już od razu kody 😉

 • Paulina12323
  31 lipca 2021 14:08

  Witam, mam problem ponieważ w imieniu chłopaka podałam Grzesiek zamiast Grzegorz czy będzie z tym jakiś problem?

  Odpowiedz
  • Nie będzie to jakiś drażniący błąd, ale na Twoim miejscu wypełniłbym formularz jeszcze raz.

 • Popełniłem błąd w dacie urodzenia i mam QR jako dziecko, co mogę zrobić? System odrzuca ponowne wypełnienie formularza.

  Odpowiedz
  • Jeśli masz drugi dokument – np. paszport, możesz na jego podstawie wypełnić nowy formularz.
   Możesz spróbować skorzystać z opcji Modify QR, która znajduje się na stronie.

 • Wszystko poszło błyskawicznie. Jestem już spokojna. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc! 😉 Doskonale porady 👌😊Jest uproszczenie, certyfikatu nie wpisywałam. Jak zaznacza sie brak kontaktu z osobą covid to od razu przenosi do kodu. Na gmaila w 2 sekundy. Kod przychodzi też na telefon. Osoba słabo obsługująca komputer to czas 15 minut bez stresu.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, jeśli startujesz z Polski formularz wypełnia się bez większych formalności 😉

 • Witam,
  Podajecie tu, że można wypełnić formularz dla całej rodziny i będzie ok. Kobieta z Itaki zastrzegła, że trzeba każdemu z osobna wypełniać formularz (czyli u nas 4 razy) bo nie przepuszczą nas na lotnisku, jak to w końcu jest??

  Odpowiedz
  • Głupoty gada.
   Owszem – do Grecji wypełniamy osobno, ale do Hiszpanii można robić tak jak napisane na stronie.
   Mogę to zwalić na to, że na każdym kierunku jest inaczej i koleżanka z branży po prostu się pomyliła.

   Do Hiszpanii wypełniałem nawet jeden formularz dla grupy 15 – osobowej. I tak musimy wpisać wszystkie dane tych osób, a później na każdą z nich osobno przychodzi kod QR.

 • Jeśli w kodzie QR pomyłkowo zaznaczyłam środek transportu jako tranzyt i kod mi się tak wygenerował z napisem Tranzyt a wszelkie inne dane są ok to czy będę miała problem na lotnisku?? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Na Twoim miejscu wolałbym to zmienić. Skorzystaj z opcji “Modify QR” bądź zrób nowy formularz na inny numer dokumentu, np. paszport.

 • Witam proszę o pomoc. Lecimy do Hiszpanii. Na powrocie do Niemiec syn musi mieć zrobiony test. Żeby go zrobić na lotnisku muszę się wcześniej tam zarejestrować i podać numer karty pokładowej, a przecież jej nie mam bo odprawimy się dopiero przed wylotem. Gdzie można zrobić test bez podawania tych danych? Będziemy Palma.

  Odpowiedz
  • Przylatując do Niemiec test musi być zrobiony wcześniej, max 48 przed przylotem. Obowiązuje to rozporządzenie od 1 sierpnia.

   W Palmie na lotnisku znajdziesz punkt wymazowy i zrobisz tam w razie czego szybki test antygenowy.

 • Witam, omyłkowo wpisałem kraj wylotu Grenada, a nie Polska i już nie mogę tego zmienić. Kod QR mi wygenerowało, czy będę miał problemy w Hiszpanii po wylądowaniu?

  Odpowiedz
  • Nie z takich pomyłek ludzie tłumaczyli się na miejscu 😉 Zwykle nie ma z tym większego ptoblemu.

 • Mam prośbę, lecę jutro do Palmy Ryanairem tyle, że nie wiem, który zaznaczyć na aplikacji. Na umowie nie mam wyszczególniony jaki, tylko Ryanair a tu trzeba zaznaczyć albo DAC, albo SNU.

  Odpowiedz
  • Jak wpiszesz numer rejsu i kod linii lotniczej, nazwa linii lotniczej wypełni się sama.

  • Gdzie znajdę kod linii lotniczych? Nie otrzymałam jeszcze dokumentów z biura.

  • Beata & Tomek
   2 sierpnia 2021 08:58

   Chociażby na umowie. Jeśli to czarter, to pewnie będzie się zaczynać od RR, jeśli liniówka, to FR.

 • Mam pytanie dotyczące bagazu rejestrowanego. Czy moge wziac do walizki kremy o pojemnosci 400ml 500ml 650ml?? Bo do podrecznego wiem ze musza miec max 100ml

  Odpowiedz
 • Witam. Podczas wyłaniania formularza sanitarnego dla dzieci niepełnoletnich nie wpisałam danych opiekuna prawnego. Kod się wygenerował
  (Fast Control Child), ale nie wiem czy nie będzie problemu z tym brakiem moich danych.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   3 sierpnia 2021 08:39

   Witaj Ania,
   Jeśli robiłaś osobno kody dla siebie i masz je przygotowane, nie ma z tym żadnego problemu.

 • Wylot w niedzielę z Berlina. Kod muszę wygenerować w piątek. Czy kod ma jakiś czas ważności????

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu