Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się wszystkimi środkami komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularnr T-Casual czy T-Familar.

Karta Hola Barcelona uprawnia nas również do skorzystania z Funicular Montjuic.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane o niewielką podwyżkę w styczniu 2020 roku:

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

16,30 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

23,70 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

30,80 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

38,00 euro

UWAGA!

Karta Hola BCN! nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie również dokonać zakupu kart w tej samej cenie przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

342 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam,
  Trochę się pogubiłam w tych kartach i możliwościach jakie mamy w BCN. Lądujemy w EL Prat 19.02. o 8:10, powrót 23.02. o 8:55. Jak najlepiej dostać się do Calle Tallers, Ciutat Vella. Przez te kilka dni chcemy poruszać się piechotą, czasami gdzieś podjechać, np kolejką na Montjuic czy Park Guell. Która opcja będzie najlepsza dla 2 osób?
  Dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Emilia,
   Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
   Pełna wygoda to właśnie Hola, w twoim przypadku pełna wygoda to 4 – dniowa Hola Barcelona (96h).
   Starczy ci od początku pierwszego dnia do ostatniego.

   Jeśli jednak zamierzasz sporadycznie korzystać z komunikacji miejskiej, możesz kupić T-Casual na 10 przejazdów. Musisz jednak tak kombinować, aby w przypadku np. kupienia kolejnej karty wykorzystać ją. Czasem może się okazać, że lepiej wyjdzie np. jakiś bilet jednorazowy.

   Mając Hola Barcelona, możesz jechać z lotniska metrem. Wtedy przesiadasz się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziesz na stację Universitat. Mając T-Casual: autobus miejskie 46. Na placu hiszpańskim wsiadasz w czerwoną L1 i jedziesz na Universitat. Jadąc z lotniska pociągiem musisz się dwa razy przesiadać.

 • Witam,
  Chciałem zapytać czy miejscowość San Adrian de Besos tez leży w 1 strefie? Czy zakupione bilety Hola Barcelona albo T-Familar będą również tam obowiązywały? Chodzi mi zarówno o metro jak i ewentualne autobusy, którymi będę się poruszał po tej miejscowości?

  Odpowiedz
  • Witaj Marek,
   Jeśli chodzi o Sant Adria de Besos to tak, jest w I strefie.
   Działają tu zatem karty karty Hola Barcelona a także bilety T-Familiar na I strefę 🙂

  • Bardzo dziekuje. Jesteście świetni. Mozna tutaj uzyskać mega dużo informacji na temat tego pięknego miasta.

 • Orientuje się ktoś jaka jest cena karnetu hola dla dzieci? (7lat+1rok)

  Odpowiedz
 • Witam, dzieci do którego roku życia maja darmowy przejazd komunikacją miejską?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Justyna, do 4 roku życia.
   Od 4 lat w górę płacą normalnie tak jak dorośli.

  • Witam, przylatuję w 5 osób 🙂 na El Prat 5.07 i muszę dostać się w Barcelonie na Carrer de Napols gdzie mam nocleg. Następnie jadę stamtąd 8.07 do Salou na Carrer del Nord i wracam stamtąd na lotnisko 19.07. W Barcelonie przez te pierwsze 3 dni chcę pozwiedzać i pojeździć np. na Camp Nou itp. Jakie bilety mam kupić i czym najlepiej pojechać w miejsca docelowe ? Z góry dzięki za pomoc.

  • Damiano, Hola Barcelona to mega wygodne rozwiązanie pod kątem braku konieczności liczenia się z przejazdami. Dodatkowo działa w linii metra jadące z i na lotnisko. Dzięki temu będziesz mógł jechać z lotniska metrem i na stacji Collblanc przesiąść się na niebieską L5. Nią dojedziesz na stację Verdaguer, skąd masz kilka kroków na wskazaną ulicę.

   Niebieską linią dojedziesz również na główny dworzec – Sants Estacio, skąd możesz udasz się pociągiem do Salou – dokładnie stacja Port Aventura. Stamtąd masz do przejścia na wskazaną ulicę 2 kilometry.

  • Witam. Przyjeżdżamy do Barcelony pierwszy raz. Będziemy 30.10 – 01.11.21 na trzy dni. W jaki sposób najlepiej dojechać do centrum na ulicę Carrer de Fernández Duró i jaką kartę kupić by starczyło na powrót na lotnisko? Z góry dziękuję za pomoc. Tomek.

  • Tomek – możesz jechać bezpośrednio pociągiem na stację Sants, ale stamtąd będziesz miał ok. 1km do przejścia na nogach pod wskazaną ulicę. Będziesz jednak jechał szybko i bez przesiadek.

   Co do biletu – to wszystko zależy od Twoich planów i oczekiwań. Dla pełnego komfortu – karta Hola Barcelona, możesz również oczywiście bazować na biletach 10, czy 8 przejazdowych T-Casual czy T-Familiar.

 • Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy możesz jeszcze doprecyzować czy na tym bilecie Hola Barcelona mogę skorzystać z pociągu do Salou ?

  Odpowiedz
  • Nie, bilet Hola Barcelona obowiązuje co prawda również w pociągach regionalnych, ale tylko w ramach I strefy.

  • Witam, Mam pytania odnośnie karty Hola, czy na ta kartę można jechać pociągiem R2N z lotniska?
   Chcemy też na 1 dzień pojechać do Blanes i zauważyliśmy że bezposrednio z Barcelony jedzie tylko jeden bus 621 z La Sagrera do Blanes. Czy ta karta też będzie obowiązywała?

  • Hej Arek,
   R2N – oczywiście, lotnisko znajduje się w I strefie ATM, stąd możecie jechać na Hola.
   Blanes jest jednak daleko, nie ta strefa i tu musicie kupić dodatkowe bilety 🙂
   Blanes to ostatnia stacja popularnego pociągu R1 jeżdżącego wzdłuż wybrzeża z Barcelony. Aktualnie ze względu na prowadzone prace nie dojeżdża zarówno do Blanes jak i Malgrat de Mar.

 • Dzięki za informację, a u kierowcy można teraz kupować bilety czy w biletomacie tylko, jaki wtedy bilet powinniśmy kupić, gdybyśmy zdecydowali się jechać busem?

  Odpowiedz
 • Będę w Barcelonie 8 listopada o 19 na lotnisku El Prat i chcę dotrzeć do hotelu Capri By Fraser (blisko stacji metra Marina linia 1- czerwona). powrót 11 list. o 19.50 z El Prat. Jakie najlepiej kupić bilety i jak dojechać do hotelu. Drugie moje pytanie, to gdzie zjeść w niedziele wieczorem o takiej godzinie w pobliżu hotelu? Dziękuję!

  Odpowiedz
  • Hej Ela,
   Sposobów jest kilka 🙂
   Masz loty o dobrych godzinach, stąd możesz skorzystać ze wszystkich wariantów.

   Jeśli jednak planujesz zakup Hola Barcelona (szalenie wygodnie) to w jej ramach możesz skorzystać z metra z lotniska.
   Wtedy jedziesz na stację Torrassa i tam przesiadasz się na czerwoną L1.

   Możesz jechać ew. Aerobusem na plac kataloński i tam wsiadać do metra, ale to dodatkowy koszt za autobus z lotniska.

   Możesz również jechać autobusem miejskim 46 na plac hiszpański i tam wsiadać do L1, ale będzie to wolniejszy środek komunikacji niż metro.

 • Reklamacja
  24 maja 2021 19:38

  Na lotnisku biuro informacji turystycznej czynne jest do godziny 14.00 a za dojazd do miasta zapłacicie dodatkowo 10 euro szczerze nie polecam kupowania tu kart hola.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 maja 2021 20:10

   Informacja jest teraz czynna krócej, bo jest mało turystów.
   Co ma zresztą wspólnego Hola Barcelona z informacją turystyczną?

   Kartę na podstawie kodu vouchera wymieniasz w dowolnym automacie TMB. Piszemy o tym we wpisie, widać to również na filmiku.
   Nie wiem co tu reklamować i w czym tkwi problem.
   Ręce opadają 🙂

 • Witajcie, czy kupując kartę Hola Barcelona musimy ją kasować za każdym razem jak wsiadamy do pojazdu, czy wystarczy tak jak Polsce w przypadku autobusów skasować ją raz na początku? (wiadomo, że w metrze na bramkach musimy ją skasować)

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 maja 2021 06:58

   Witaj,
   Tak, teoretycznie wymagają tego nawet w autobusach za każdym razem.
   Spotkaliśmy się już z tym, że kierowca spogląda czy każda osoba wsiadająca przednimi drzwiami odbija swój bilet 😉

 • Dzień dobry 🙂 Na wstępie chciałbym podziękować i pochwalić autorów strony za ową pigułkę wiedzy. Może zbytnio się jeszcze nie wczytałem, ale po kilkunastu minutach już wiem jak mam się dostać komunikacją z lotniska Reus do Barcelony. Chociaż po lekkim zagłębieniu się w temat stref i biletów im dalej w las tym ciemniej.

  Dlatego moje pytanie do Was moi mili. 12 lipca przylatuje o 20:00, wiem już, że skorzystam z autobusu kursującego na dworzec Sants. I teraz moje pytanie jest odnośnie biletu lub karnet, kartę najlepiej kupić aby przemieszczać się po Barcelonie i obrzeżach (i nie zastanawiać się nad tym czy będę chciał skorzystać z metra, pociągu lub autobusu). Zamierzam około 5 dni spędzić w mieście następnie na kolejne 5 dni pojechać do Madrytu. Raczej nie będę zwiedzał muzeów, bardziej rytm miasta…

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Piotrek,
   To właśnie Hola Barcelona jest dla ciebie rozwiązaniem 🙂 nie musisz liczyć przejazdów, karta jest ważna od pierwszego skasowania przez określoną liczbę godzin.

   Obejmuje cała I strefę więc cała Barcelonę oraz cześć sąsiednich miejscowości.

   Jeśli zamierzasz sporo się przemieszczać, poznawać różne dzielnice i miejsca, będzie to optymalne rozwiązanie.

 • Dziękuje Tomku za szybki feedback, mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia autobusowego Hispano Igualadina, czy rozkład jazdy który podaliście na waszej stronie jest ciągle aktualny? Planowany przylot mam na godz 20:00 , w rozpisce widnieje lot z Gdańska tylko nie mogę na ich stronie nigdzie zlokalizować aktualnego rozkładu jazdy, byłbym wdzięczny za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   20 czerwca 2021 17:08

   Nie ma problemu 🙂
   Teraz wszystko się rozgrzewa, bo Girona tak naprawdę od niedawna wznowiła działalność, a lotnisku w Reus tym bardziej dopiero zaczyna obsługiwać loty z Polski.
   Zamieściłem we wpisie aktualny rozkład – Dojazd z lotniska Reus, który jest na ich stronie, nie ma żadnych więcej informacji.

 • Cześć,

  Czy będąc pod poniższym adresem wystarczy do przemieszczania się karta Hola Barcelona, czy żeby dostać się do centrum trzeba kupić inne bilety? Bardzo proszę o podpowiedź, jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe bilety proszę podpowiedzcie jakie.

  Dzięki.

  Major Del Rectoret
  Sarrià-St. Gervasi
  08017 Barcelona

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 czerwca 2021 19:08

   Cześć Michał,
   Ta lokalizacja to dalej I strefa, więc spokojnie wystarcza ci na wszystkie dojazdy Hola Barcelona 🙂

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź, Wasza strona jest najlepsza! Kopalnia wiedzy o Barcelonie. Dobrej nocy. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Ciepłolubny
  28 czerwca 2021 21:25

  Witam,

  Na wstępie chciałem pogratulować wiedzy o Barcelonie 🙂 wspaniałe wpisy…przeczytałem chyba wszystkie.

  Mam pytanie, bo im więcej czytam, tym mniej wiem…

  Lądujemy w Bracelanie El prat 4.07.2021 około 21:15. nocleg mamy przy placu Catalonia. Mam nadzieję że zdążymy na nie nocny pociąg. zostajemy w Barcelonie 2 noce i jedziemy do Santa Susana. Bedzie nas 9 osób z czego 1 dziecko lat 7, reszta dorośli. Planujemy poruszać się pociągiem do Sanata Susana i Barcelona Turistic Bus by pozwiedzać.

  Pytanie jest następujące, jakie bilety kupić? Mam już mentlik co będzie najbardziej korzystne? planujemy też wizytę na Magic Nights w Casa Balto (ale to już mniejszą ekipą no i musimy pojechać specjalnie na koncert z Sanata Suzana do Barcy…)

  Jeśli będziemy musieli jechać nocnym autobusem z Lotniska El Prat na plac Catalonia, to którą linią N16, N17, czy N18, bo z tego co wyczytałem, to wszystkie jadą przez plac Catalonia?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam Konrad

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 czerwca 2021 06:37

   Witaj Konrad,
   Dzięki za miłe słowa 🙂

   Zacznę od końca – którą linią nocną dojechać na plac zależy również od tego, na którym terminalu lądujecie.
   N16 jedzie z Castelldefels i zajeżdża na El Prat, a potem na kataloński. N17 i N18 zaczynają swój kurs na lotnisku. Pamiętaj jednak, że w nocnych obowiązują osobne bilety.

   Jeśli kupilibyście np. Hola Barcelona, to z lotniska wydostaniecie się pociągiem R2N oraz metrem.

   To na co postawicie w Barcelonie – biletu T-Casual, T-Familiar czy Hola Barcelony, zależy od waszych preferencji i wygody. Ja nawet teraz planując pobyt w lipcu kupuję po prostu Hola Barcelona dla pełnej wygody, nawet jeśli płacę za to trochę więcej.

   Osobną kwestią są dojazdy do Santa Susanna i z powrotem. Tu oczywiście dojeżdżacie pociągiem R1 (np. z placu katalońskiego).
   Tu możecie kupić sobie Bonotren 10 na V strefę. Kosztuje 38,20 euro, co daje wam 3,80 euro za pojedynczy przejazd. Bilet jednorazowy na tej trasie to 5,50 euro, stąd przy większej liczbie osób znacząca oszczędność 🙂 Można go odbijać na bramkach wielokrotnie, stąd może z niego korzystać kilka osób (podobnie jak T-Familiar). Różnica jest taka, że T-Familiar na V strefę jest nieco droższy, a poza tym w pakiecie ma tylko 8 przejazdów.

   Podsumowując:
   Na pierwsze trzy dni kupiłbym kartę Hola Barcelona. Załatwia transfer z lotniska i swobodne przemieszczanie się po mieście w pierwszych trzech dniach. Później na czas okazjonalnych przyjazdów używałbym kart T-Familiar.

 • Cześć Tomek.
  Pytanko mam.
  Proszę o informacje jak mogę dostać się z lotniska na „Placa Reial”? Tam mamy nocleg od 01.08 do 05.08. Pytanie kolejne: Wyczytałem gdzieś, że kupując bilety Hola dla dwóch osób na dwa lub trzy dni, mam zapewniony transfer na lotnisko z powrotem, nawet jak bilety używałem przez krótszy okres pobytu. Możesz to potwierdzić? Dziękuje serdecznie za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 lipca 2021 08:42

   Cześć Grzegorz,
   Zacznę od końca – Hola Barcelona ma ten plus, że faktycznie działa la linii metra jadącej z lotniska.
   Sam bilet musi być oczywiście ważny, kartę kupujemy nie na dni kalendarzowe, a na liczbę godzin. Dlatego jeśli mam „4 – dniówkę” i odbiję ją dzisiaj wieczorem pierwszy raz na bramkach, to jeszcze w piątek późnym popołudniem wrócę metrem na lotnisko.

   W okolice placu możesz dojechać również w następujący sposób:
   – pociąg R2N z lotniska, wysiadasz na Paseig de Gracia i robisz Ramblą spacer 1,3 km 🙂
   – pociąg R2N z lotniska, na stacji Paseig de Gracia przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i podjeżdżasz na stację Liceum. Z niej masz już parę kroków do Placa Reial.

   Oba sposoby dojazdu są z pominięciem metra gdybyś jednak zdecydował się np. na T-Casual czy T-Familiar. Cała trasę pociąg + metro zrobisz na jednym przejeździe.

 • Czy studentom będących na wakacjach posiadającym międzynarodową legitymację studencką ISIC przysługuje jakaś zniżka na komunikację miejską?
  Pozdrawiam Was gorąco 🙂

  Odpowiedz
  • Na komunikacji miejskiej to nie działa 🙂
   W przypadku dłuższych, studenckich pobytów jest możliwość wyrobienia miesięcznego biletu ze zniżką dla studenta 😉

 • Gratulacje i podziękowania dla twórców strony mybarcelona.pl! Dużo pomocnych informacji przed i w trakcie pobytu w tym pięknym mieście. Co do karty Hola Barcelona to jest to moim zdaniem chyba najlepsze rozwiązanie na kilka dni przemieszczania się po mieście. Karta obejmuje też linię metra L9S z i do lotniska oraz kolejkę na Tibidabo.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Chciałam dopytać czy rozgraniczenie na linie typu: L1,L2,L3 itd. mowi nam również o strefie 1,2,3? Czy to odrębne tematy?
  Przepraszam, ale trochę się w tym pogubiłam 🙂

  Dodatkowo chciałam powiedzieć, że świetna strona, kopalnia wiedzy dla takich amatorów podróżowania jak ja! 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Julia,
   L1 i dalej to linie metra.
   Wszystkimi przemieszczasz się w ramach I strefy, więc na wszystkie działa karta Hola Barcelona 😉

 • Witajcie,
  Szybkie pytanko. Właśnie kupiłem kartę Hola Barcelona, na stronie jest informacja, ze można z niej korzystać w Barcelona Bus Turístic oraz Catalunya Bus Turístic, jest to opcja jakiejś zniżki? czy rzeczywiście można na bazie Hola Barcelona skorzystać bezpłatnie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 lipca 2021 19:44

   Witaj Marcin – podaj linka do takiej informacje. Może przy Covidzie coś się zmieniło, ale generalnie jest to karta tylko w środkach komunikacji publicznej.

  • Witam, 26.08 lądujemy na El Prat dopiero o godz. 20.20 jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem 🙂 widzę dużo możliwości dostania się z lotniska na Carrer de la Marquesa ale chciałabym dopytać czy autobusy oznaczone symbolami A2, D20, V13 dają możliwość przejazdu np T-Familiar? Czy najlepiej tylko metrem i wtedy wykupić Hola Barcelona czy też na tym bilecie przejadę? Jest ryzyko że to już będą kursy nocne i inne opłaty?

  • Beata & Tomek
   10 sierpnia 2021 18:47

   Witaj Monika,
   Na nocne się nie załapiesz, dojedziesz dzienną komunikacją.
   A2 podany przez ciebie to Aerobus, więc środek transportu, na który obowiązują osobne bilety (5,9 euro).

   Aby dojechać na wskazaną przez ciebie ulicę, najlepiej pojechać pociągiem R2N i na Passeig de Gracia przesiąść się na żółtą linię metra L4. Podjeżdżasz na stację Barceloneta. Całość zrobisz na jednym przejeździe biiletu T-Familiar oraz oczywiście na Hola Barcelona 😉

 • Cześć Wam!
  Przylatuję na El Prat 26.08 o 8:55 rano, a wracam 30.08 o 21:05.
  W związku z tym po przeczytaniu Waszego artykułu nasuwa mi się pytanie.
  Czy najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie karta Hola Barcelona w wariancie 5-cio dniowym?
  Raczej komunikacja będzie dość dużo używana, bo jadę trochę pozwiedzać (zapewne tylko jeden dzień plażowy).
  Również zastanawia mnie, czy karta nie obowiązuje tylko i wyłącznie w przypadku autobusów w nocy czy także reszty środków transportu?

  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 lipca 2021 20:40

   Cześć Krzysiek!
   Jeśli ostatniego dnia wylot również byłby do południa, wystarczyłaby 4 – dniówka, czyli 96h. Zwykle low costy latają point to point, czyli przylatuje np. rano i zabiera od razu ludzi. Jeśli jednak przylatujesz rano, a ostatniego dnia odlatujesz dopiero wieczorem, przyda się 5 dniówka, ale pamiętaj, że będzie ważna aż do np. 9.30 dnia następnego 😉

   Nie obowiązuje w nocnych, ale oczywiście w metrze działa, czyli nawet późnymi wieczorami, w godzinach pracy metra i ogólnie pociągów, możesz z niej korzystać!

  • W jedną stronę lecę Wizzem a w drugą Ryanem, stąd taka rozbieżność w godzinach 😄 Jednak to najlepsze rozwiązanie gdyż zależało mi na pełnych 5-ciu dniach na miejscu 😃

   Dzięki za info! 😃

  • Domyślałem się, że lecisz dwoma innymi samolotami lub wracasz do innego miasta w Polsce 😉

 • Hej,
  Wybieram się pierwszy raz do Barcelony i mam takie oto pytania:
  Czy w ramach karty Hola Barcelona można dotrzeć również do Tibidabo i do Parc del Laberint d’Horta?
  A poza tym od której godziny jeździ w Barcelonie komunikacja nocna? (żeby się nie naciąć i nie wsiąść beztrosko np. do autobusu, który będzie nocny mając przy sobie Hola Barcelona).

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Hej,
   Nocne bardzo łatwo rozpoznać, bo numer linii zaczyna się od literki N.

   Zaczynają jeździć już od ok. 23:00, ale w tym czasie ostatnie kursy robi jeszcze dzienna komunikacja.

   To samo dotyczy metra – tu działają karty Hola Barcelona nawet, kiedy metro kursuje w nocy.

   Co do dojazdu na Tibidabo – więcej informacji znajdziesz tu: Dojazd na Tibidabo.
   Istnieje możliwość, aby dojechać tam na kartach Hola.

 • Hej!
  W przyszłą sobotę będziemy w Barcelonie i planujemy zakupić kartę Hola Barcelona. Żeby dostać się do hotelu najlepiej byłoby nam złapać przy lotnisku pociąg R2N – czy przejazd tą linią też wchodzi w „skład” biletu? Z tego co widzę na stronie karty Hola Barcelona wydaje się, że tak, ale wolałbym mieć stuprocentową pewność, bo od tego w pewnym stopniu uzależniamy kwestię długości biletu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 sierpnia 2021 08:59

   Hej!
   Tak, oczywiście!
   Działa zarówno w pociągu R2N jak i linii metra L9S z lotniska.

 • Witam
  Przylatuję na tydzień, zamieszkam w Gava, zamierzam ok 3 dni przeznaczyć na Barcelonę, czy na kupionej karcie mogę podróżować do Gava, jak się tam dostać? Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 sierpnia 2021 07:28

   Witaj Aldona,
   Gava jest w I strefie, stąd spokojnie działają tu karty Hola Barcelona.
   Gava to przede wszystkim pociągi regionalne – R2 oraz R2S.
   Jeżdżą w zasadzie co chwilę, więc dostaniesz się stąd szybko do kluczowych miejsc w Barcelonie, jak Sants, Passeig de Gracia – ścisłe centrum Barcelony.

 • Hej 🙂 Czy na kartę Hola Barcelona można z lotniska tylko metrem dojechać czy też pociągiem R2N?
  Potrzebuje dostać się wieczorem z lotniska do Badalony, google maps nie pokazuje opcji z metrem jedynie pociąg R2N lub autobus A2.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 sierpnia 2021 10:46

   Hej Bartosz,
   Jasne! Pociągiem R2N również!
   Pociąg R2N będzie faktycznie najwygodniejszy. Możesz się przesiąść na Sants czy Clot na linie R1 i jedziesz do Badalony.

 • Znalazłam taką stronę check my bus i tam są bilety na fly bus. Czy to dobrze wybrałam, ale nie wiem czy to z lotniska czy ze stacji Nord, bo tam będę wsiadać.

  Odpowiedz
  • FlyBus to shuttle transfery.
   Jak się zamawia połączenie, wybierasz miejsce, które cię interesuje jeśli chodzi o odbiór i miejsce docelowe. Jedziesz z innymi osobami, które w taki sposób zamawiają transfer, ale trzeba liczyć się z tym, że jeśli w ten dzień o tej godzinie będziesz jedyna, transfer może zostać np. odwołany.

   Postaram się jak najszybciej opisać na stronie działanie tej usługi, co staje się coraz bardziej powszechna.

 • W poniedziałek przylatuje do Barcelony. Czytam na temat biletów i mam wątpliwość czy na wzgórze Montjuic wjadę kolejką z biletem Hola Bcn?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 września 2021 13:46

   Wjedziesz kolejką szynową Funicolare.
   Czerwony wagonik – Transbordador oraz Teleferic to dodatkowe płatne, linowe kolejki.
   Oczywiście do pewnego momentu wzgórza dojeżdżają również autobusy komunikacji miejskiej.

 • Witam, a ja mam pytanie co w przypadku gdy ląduję na lotnisku o godz. 23:40. Czy da się jakoś skorzystać z karty Hola Barcelona? Ewentualnie jak najtaniej dojechać do centrum miasta?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tylko pod warunkiem, że przylatujesz w piątek lub sobotę.
   Aktualnie w piątek metro funkcjonuje do 2:00, a w sobotę jeździ już całą noc.

   Jeśli w pozostałe dni tygodnia, to bardzo wygodnie, a tanio – autobusy nocne. Linie spod terminala – N16, N18, a spod T1 N17 jadą na plac kataloński.

 • Witam,
  Czy na kartę Hola Barcelona dojadę do klasztoru Montserrat?

  Odpowiedz
  • Witaj Iwona,
   Niestety, Hola Barcelona nie obejmuje już strefy, gdzie trzeba wysiąść aby dojechać do Montserrat. Trzeba kupić dodatkowe bilety.

 • Witam, czy karta Hola Barcelona jest karta multi person? Czy każdy musi mieć swoją? Będziemy przez 3 dni zwiedzać Barcelonę i szukam najlepszej opcji. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Witaj Ola,
  Karta Hola Barcelona jest na jedną osobę, tzn nie jest imienna, ale nie skasujemy ją dwa razy na tej samej bramce.

  Odpowiedz
 • Witam, planujemy przylot na lotnisko w Gironie. Czy najlepszym sposobem transportu do centrum to Sagales? Pozdrawiam, A.P.

  Odpowiedz
  • Witaj Arek,
   Jeśli chodzi o komunikacją publiczną – tak.
   Wiadomo, że zawsze najszybciej prywatnym transferem, ale w przypadku autobusów, pociągów, wygrywa Sagales.

 • Witam. Czy jest jakaś aplikacja, która ułatwi przemieszczanie się po mieście? Coś w stylu Jak dojadę?

  Odpowiedz
  • Taką samą funkcję pełnią mapy Google. Lokalna komunikacja publiczna jest w pełni kompatybilna z mapami.
   Barcelońskie przedsiębiorstwo komunikacyjne (TMB) ma również swoją aplikację, która ułatwia przemieszczanie się metrem. Nazywa się „TMB Metro”.

 • Cześć,

  Na wstępie, jesteście rzeczywiście super pomocni i naprawdę czapki z głów za Waszą wiedzę. W związku z tym z będę pierwszy raz w Barcelonie i niestety to będzie bardzo krótki pobyt (wybieram się na Camp Nou na mecz Barcelony!!!) 20.11 i mam pytania:
  1. Przyjeżdżam na Gironę i z tego co tu przeczytałem to z lotniska do Barcelony jest komunikacja Sagales, to po przyjedzie do centrum Barcelony jaki bilet byłby najlepszy dla mnie bo będę tylko kilka godzin oraz czy jest jakiś nocny autobus, metro,itp. którym dostanę się na lotnisko El Prat z centrum Barcelony (po 23.00), bo następnego dnia czyli 21.11 mam odlot o 7.45? Jaka opcja, akie bilety powinienem kupić?
  Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Grzesiek

  Odpowiedz
  • Cześć Grzesiek,
   Jeśli przyjeżdżasz tylko na mecz, bazuj na biletach jednorazowych.
   Z Girony faktycznie dojedziesz Sagales do Estacio Nord i stamtąd metrem – czerwoną L1 podjedziesz na stację Torrassa. Stamtąd masz 1,8 km na nogach na stadion, ale możesz też przesiąść się na stacji Torrassa na niebieską L5 i podjechać jedną stację na Collblanc – będzie trochę bliżej.

   W ramach komunikacji miejskiej dojedziesz wieczorem na El Prat – linie nocne N16 czy N18 (jeśli chodzi o dojazd na Terminal 2). Aby nimi dojechać na lotnisko musisz dojść na Plac Hiszpański (Placa Espanya). Ze stadionu na nogach masz ok. 2,5 km, więc myślę że spokojnie do przejścia.

   Bilet jednorazowy na linii nocnej kosztuje tak jak w ciągu dnia – 2,40 euro.

 • Cześć,

  Super, dzięki wielkie!!!!!!! Może jeszcze rozważę opcje przyjazdu dzień wcześniej, ale to już na El Prat, by było nie do Girony. Jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć czy:
  – bezpiecznie jest iść po godz 23.00 (bo wtedy kończy się mecz) na nogach na Plac Hiszpański?
  – mam nadzieję ze lotnisko jest czynne cała dobę bo nie opłaca mi się kupować noclegu i spać od 24-5.00 rano :).
  – jeśli bym przyleciał dzień wcześniej to gdzie polecacie nocować, myślałbym o okolicy albo blisko Camp Nou, albo gdzieś blisko Rambli. Chodzi mi o pokój jednoosobowy z łazienką. Patrzyłem na booking i coś tam znalazłem:) ale każda podpowiedź jest mile widziana.

  Z góry dziękuje
  Grzesiek

  Odpowiedz
  • Hej,
   Tak, to centrum miasta, więc nie ma problemu z poruszaniem się na nogach o tej godzinie na plac hiszpański 🙂
   Tak, lotnisko będzie otwarte.
   Nocleg – również szukałbym na booking.com, nic od siebie do polecenia nie mam, ale z pewnością na jedną noc o tej porze roku nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś w rozsądnej cenie!

 • Witam jeszcze raz,

  Dzięki i jeszcze raz dziękuje bardzo za Wasze wskazówki i rady. Dzisiaj w końcu zarezerwowałem pobyt w Barcelonie no i oczywiście będę na derbach Barcelony .Przepraszam z góry za powtórzone pytania, ale chciałem się upewnić i dowiedzieć może coś więcej a więc:
  Przylatuję 20.11 do Girony a wracam 22.11 z El Prat. Mam zamiar kupić bilet z Tiqets za 16 euro na autobus z Girony do Barcelony, przystanek Nord.

  Pierwsze pytanie, chciałbym kupić Hola Barcelona na 2 dni, czy można go odebrać w Gironie na Lotnisku czy na Barcelona-Nord? Będę mieszkał w Senator Barcelona SPA Hotel (udało się cudem) i czy ten bilet obejmuje przejazd z tej stacji do hotelu oraz później do Camp Nou, centrum Barcelony (La Rambla, Sagrada Familia oraz ewentualnie oceanarium i Lotnisko El Prat?)?

  Polecacie może jakieś fajne niedrogie ale smaczne jedzonko (pizzerie, fajne bary Tapas)?
  Z góry dziękuje i pozdrawiam. Jestem bardzo podekscytowany podróżą do Barcelony!
  Grzesiek

  Odpowiedz
  • Witaj Grzesiek,
   Sagales dojedziesz na Estacio Nord, a tam bez problemu w automacie odbierzesz zakupiony bilet Hola Barcelona.
   Będziesz nim mógł swobodnie przemieszczać się po całej Barcelonie – z hotelu na Camp Nou, a później pomiędzy wszystkimi najważniejszymi atrakcjami miasta – bez limitów przejazdów.

   Co do wyżywienia – my zawsze staramy się szukać lokali w bocznych uliczkach, bazujemy na Menu del Dia, czyli zestawach dnia – zwykle starter, główne danie i jakiś deser. Wszystko to dostępne z wybranym napojem.

   Jeśli chcesz zjeść dobrą pizzę – polecam Da Michele, która znajduje się w centrum – będziesz po drodze jeśli np. będziesz oglądać Casa Mila – La Pedrera. To filia najpopularniejszej pizzeri z Neapolu. Typowo włoska, neapolitańska pizza z pieca opalanego drewnem. Udanego wyjazdu!

 • Witam. Proszę o jakieś wskazówki jak mogę dostać się z centrum do Outletu La Roca Village? Czy bilet Hola Barcelona można wykorzystać do przejazdu?. Pozdrawiam Aga.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   La Roca znajduje się poza I strefą, więc nie wykorzysta się karty Hola Barcelona.
   Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z linii Sagales – ma specjalne kursy właśnie do centrum handlowego. Bilet w jedną stronę to 10 euro, 15 euro za bilet dwustronny. Dzieci płacą 6 euro za bilet.

   Autobusy odjeżdżają z Barcelony oraz z La Roca o różnych godzinach, stąd można się dopasować do najwygodniejszych.

   Link do rezerwacji: Sagales – La Roca Village

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu