News

Nowy rok, nowe ceny biletów

Zgodnie z Dekretem Królewskim z 27 grudnia została utrzymana redukcja wybranych biletów na rok 2023. Nie objęła ona jednak bardzo popularnego wśród turystów biletu T-Casual. Szczegóły zmian w poniższym wpisie.

Utrzymana redukcja wybranych biletów

Władze regionu wprowadziły w ostatnim kwartale 2022 roku obniżki na wybrane bilety. Miało to związek z inflacją, a także z chęcią promowania publicznej komunikacji. Dzięki temu spadła cena m.in. popularnego biletu 10 – przejazdowego T-Casual do ceny 7,95 euro.

27 grudnia TMB zamieściła informację o przedłużeniu obniżki cen biletów na 2023 rok. Wszystko to z zastrzeżeniem możliwości przywrócenia poprzednich cen w drugiej połowie roku. Beneficjentami obniżek są przede wszystkim mieszkańcy metropolii, gdyż niższe ceny zostały utrzymane na bilety miesięczne T-Usual, T-Jove, a także dla posiadaczy kart dużej rodziny i niepełnych rodzin T-70. Obniżki są gigantyczne, bo wynoszą 50%. Dzięki temu bilet miesięczny w Barcelonie kosztuje obecnie 20 euro!

T-Casual wraca do starej ceny

Bardzo popularny wśród turystów 10 – przejazdowy bilet T-Casual wraca do poprzedniej ceny, czyli 11,35 euro. Cena i tak jest bardzo atrakcyjna, gdyż w czasie pandemii Covid-19 władze Barcelony zawiesiły planowane podwyżki cen biletów. Dzięki temu ta sama stawka obowiązuje już czwarty rok.

Co ważne, bilety T-Casual kupowane w ostatnim kwartale po obniżonej stawce 7,95 euro należy wykorzystać do 15 stycznia 2023 roku. Po tym czasie nie będą już działały.

Darmowe przejazdy koleją

W ramach promowania transportu publicznego, został przedłużony program bezpłatnych przejazdów kolejowych w kolejach regionalnych. Dzięki temu mieszkając np. w miejscowościach na Costa Brava można zapewnić sobie darmowe przejazdy na trasie np. Santa Susanna – Barcelona.

Taki bilet „zerowy” musi być zintegrowany z naszym dowodem osobistym, więc kupując go np. w tradycyjnym okienku, podajemy sprzedawcy swój dokument. Kaucja za wydanie takiego biletu wynosi 10 euro lub 20 euro w przypadku połączeń w Katalonii (np. linie R11, R12, R13 itd). Zatem dla chcących podróżować np. popularną linią R1, kwota kaucji wynosi zaledwie 10 euro. Jest zwracana w przypadku wykorzystania określonej liczby przejazdów – 16 lub więcej. Turystów kilkudniowych zwykle to nie dotyczy, więc jedyny koszt to w/w kaucja.

Zobacz również

129 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Hej
  Mam pytanko, a co z biletem T-Familiar? Czy dalej można kupić i za ile?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Te bilety nie były w ogóle objęte obniżkami.
   Są cały czas w tej samej cenie – 10 euro. W cenie 8 przejazdów.

 • Dzięki za szybka odpowiedź.
  A czy ten bilet kupie bez problemu w automacie na lotnisku? i czy musze podczas zakupu podać dane wszystkich podróżujących?

  Odpowiedz
  • T-Familiar nie jest imienny, więc kupujesz jak normalny bilet, bez podawania danych.
   Kupisz go na lotnisku, ale na stacji pociągu R2N oraz metra, więc jeśli jedziesz pociągiem to jak najbardziej tak.

 • Witam jaki bilet w lutym kupić na trasie Calella-Barcelona i na poruszanie się po Barcelonie. Zaznaczę że chcemy być dwa razy w Barcelonie.

  Odpowiedz
  • Jeśli planujecie 2 razy jechać na tej trasie, to T-Familiar 40 euro. Jadąc dwa razy do Barcelony i dwa razy wracając, wykorzystacie idealnie 8 przejazdów.

   Z racji aktualnego programu darmowych przejazdów koleją regionalną, można wyrobić sobie w okienku tzw. bilet zerowy na tej trasie. Kaucja za taki bilet to 10 euro, więc dwa bilety 20 euro.
   Wyjdzie was to połowę taniej niż T-Familiar.

 • Hej mam pytanie.
  Będę z rodzinką jeździć na trasie Sabadell – Barcelona i po Barcelonie.
  Będzie to sporo przejazdów.
  Czy taki bilet zerowy obowiązuje na wszystkie strefy ?
  Czy w kasie należy powiedzieć tylko ze chce się zakupić bilet z kaucją boleto de tren cero ?
  I czy dobrze rozumiem, kupuje bilety, jeździmy np. 20 przejazdów idę do kasy i zwracają nam za te bilety?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Obowiązuje na koleje regionalne na wybrane trasie.
   Podajesz zatem np. trasę Sabadell – Barcelona Sants i na tej trasie się poruszasz.
   W samej Barcelonie musisz zainwestować w jakiś bilet – T-Casual 10 przejazdowy, bilet dzienny T-Dia czy kartę na nielimitowaną liczbę przejazdów przez kilka dni Hola Barcelona.

   Kupując ten bilet zerowy płacicie kaucję 10 euro. Po wykonaniu co najmniej 16 przejazdów możecie się ubiegać o zwrot tej kaucji 🙂

  • Jak działają przepisy? 

   Podróżni muszą pobrać aplikację, w której wyznacza się miejsce docelowe. Następnie należy wpłacić depozyt w wysokości 10 euro za linie podmiejskie i 20 euro za podróże na średnie odległości. Kod QR na aplikacji służy jako bilet. Kaucja podlega zwrotowi na koniec roku, jeżeli posiadacz biletu odbył co najmniej 16 podróży do wskazanego miejsca lub do dowolnego miejsca w tej samej strefie.

   Znalazłam taką informację. Wynika z tego że może to być za 10 podróżowanie po całej 1 strefie.

  • Kasia – nie tylko.
   Działa to nie tylko w I strefie.
   Po prostu na wybranej trasie w kolejach regionalnych.
   Tak jak wkleiłaś wyżej – można to załatwić online, ale można to również zrobić to na dowolnej stacji na miejscu w tradycyjnym okienku.

 • ilośc osób na bilet
  13 stycznia 2023 21:14

  Witam. Czy na bilet T-Casual mogą jechać dwie osoby? Będę na 2 dni z dzieckiem i raczej nie skorzystamy więcej niż z 10 przejazdów razem.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie. Taką rolę pełni bilet T-Familiar. Masz na nim 8 przejazdów i możesz wspólnie kasować jeden bilet z dzieckiem (x2).

  • Dzięki za odpowiedź, czy transfer z lotniska i na następny dzień na lotnisko również będzie obowiązywał na tym bilecie czy lepiej wykupić T-Dia i mieć spokojną głowę 🙂

  • Pewnie, jeśli planujesz zmieścić się w 8 przejazdów, to kupuj T-Familiar.
   Na nim z lotniska wydostaniesz się pociągiem R2N. Metro z lotniska jest dodatkowo płatne.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Czy jak kupię T casual (w sumie 4 takie bilety planuje kupić dla rodziny 2+2) to mogę na jednym segmencie wsiąść w autobus z lotniska (nr46) i później z placu Espana przesiąść się na metro i jeżeli się wyrobie w 75 min będzie to liczone jako jeden przejazd? Czy za każdym razem muszę kasować bilet? W metrze zakładam ze są bramki, a w autobusie jak to działa? Czy jestem w stanie sprawdzić ile przejazdów mi zostało? Dzięki.

  Odpowiedz
  • Tak, bilety musisz odbić na kasowniku w autobusie.
   Jeśli zmieścisz się w wyznaczonym czasie, podczas wchodzenia do metra na bramkach nie policzy ci kolejnego przejazdu. Jeśli będziesz używać tradycyjnych kartoników, to każdy kolejny przejazd jest drukowany na tyłach biletu. Jeśli używasz biletów elektronicznych, wszystko będzie w aplikacji.

 • Na początku chciałam pogratulować świetnego bloga, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o Barcelonie. My w stolicy Katalonii wybieramy się w maju, nocować będziemy w Calei.
  Bardzo proszę o przybliżenie kwestii darmowych przejazdów koleją. Na stronie rodalies gen cat wyczytałam, że jest to przedłużone na cały 2023 rok. Rozumiem, że muszę wyrobić kartę abonamentową, przypisaną niejako do mojego dowodu osobistego. Mąż wyrobi drugą. Można to zrobić poprzez aplikację RENFE albo na dworcu. Z karty pobierana jest kaucja w wysokości 10 e, która zostanie zwrócona w przypadku gdy wykorzystamy 16 przejazdów. Jeśli tyle nie zużyję, to kaucja przepada.

  Co z dziećmi? (6 i 11 lat). Czy wyrabia im się osobne karty (dzieci mają dowody)? Czy też są „przypisane” do którejś z naszych kart?

  Jak liczymy te 16 przejazdów? Rozumiem, że karta jest imienna, więc te 16 przejazdów to dla jednej osoby.
  Czy karta jest na jedną trasę (powiedzmy Calella – Barcelona), czy te liczone przejazdy mogą być na różnych trasach? A może dotyczy to podróży w obrębie tylko jednej linii (np. R1)?

  Jeszcze raz wielkie dzięki, robicie świetną robotę.

  Odpowiedz
  • Dzięki za miłe słowa.
   Wszystko się zgadza. Dla dzieci również wyrabiacie takie zerówki, czyli łącznie cztery bilety i cztery kaucje.
   Kartę wyrabiacie na przejazd na konkretnej trasie, czyli np. Calella – Barcelona. Także korzystacie na przejazdach tą trasą na linii R1. Przejazd w jedną stronę to 1 przejazd. Powrotny drugi. W praktyce turystom ciężko wykonać te 16 kursów na osobę, ale kaucja jest śmiesznej wysokości i nawet przy dwukrotnym dojeździe do miasta i tak się się opłaca (bilet jednorazowy na tej trasie to 5,5 euro / osoba).

 • Tak, te darmowe przejazdy to kapitalne rozwiązanie (że też w Polsce na to nie wpadli 😉
  Napisz mi proszę jeszcze, czy skoro mogę korzystać z karty na całej trasie R1, to w pociągu z Calei do Girony również? (chodzi o połączenie bezpośrednie, bez przesiadki w Maçanet-Massanes. Z tego co znalazłam na stronie rodalies gencat, to co dwie godziny są takie połączenia oznaczone właśnie jako R1).
  I ostatnie pytanie: czy karty dla dzieci mogę także wyrobić przez aplikację czy tylko w „okienku” na dworcu lub w automacie biletowym? I czy karta działa od razu? tj. przyjeżdżam na dworzec, wyrabiam karty na stacji i mogę korzystać?
  Uff, na razie tyle. Im bliżej wyjazdu, to pewnie jeszcze Was o coś pomęczę 🙂

  Odpowiedz
  • Nie, karta jest ważna tylko na wybranej przez ciebie trasie.
   Nie testowałem wyrabiania kart dla dzieci przez internet, ale myślę że przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku osób dorosłych.

   Tak, bilet działa od razu. Czyli np. wyrabiasz ją na stacji i od razu wskakujesz do pociągu 🙂

 • Bilet miesięczny
  24 stycznia 2023 12:06

  Dzień dobry. Mam pytane, czy w Barcelonie można kupić bilet miesięczny? Będę tam turystyczne prawie 3 miesiące, więc chyba warto. Nie wiem czy jest taka opcja. Będę wdzięczny za info.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Pewnie! Tym bardziej, że są aktualnie obniżone taryfy o 50%.
   Za miesięczny zapłacisz 20 euro.
   Nie liczy się tutaj miesiąc, tylko jego działanie jest liczone od pierwszego skasowania przez kolejne 30 dni.
   Bilet miesięczny jest zintegrowany z numerem Twojego dokumentu pdróży.

 • Bilet miesięczny
  29 stycznia 2023 21:51

  Co to znaczy:
  Bilet miesięczny jest zintegrowany z numerem Twojego dokumentu podróży.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 stycznia 2023 08:40

   Jeśli kupujesz go online / w automacie, konieczne jest wpisanie Twojego numeru dowodu / paszporty.
   Dokument będzie również potrzebny przy zakupie w okienku.
   Oznacza to, że nikt inny poza tobą nie będzie mógł korzystać z tego biletu.

 • Witam
  A propos biletów miesięcznych.
  To czy dobrze zrozumiałam, że będąc kilka dni i tak opłaca się kupić miesięczny, na komunikację wszystkim, niż 5 dniowy?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Przez aktualną cenę miesięcznego, tak.
   Trzeba podać tam numer dowodu lub paszportu, ale póki jest ta redukcja 50% to tak.

 • Sobolewska
  7 lutego 2023 09:38

  Dzięki za info, a gdzie on-line można kupić bilet miesięczny? Jaka jest procedura?

  Odpowiedz
  • Na stronie tmb.cat lub w aplikacji mobilnej TMB App.

  • Cześć, wybieram sie z dwójka znajomych na święta do Barcelony (5dni). Chciałem zapytać czy aktualny jest rabat na bilet miesięczny ? Zastanawiam sie czy warto kupić bilet miesięczny dla każdego czy lepiej jeździć na popularnych biletach T10 plus oddzielne z i na lotnisko

  • Hej,
   Tak, w dalszym ciągu aktualna cena 20 euro.
   W miesięcznym nawet metro z lotniska jest w cenie.

 • Witam
  Na dwóch różnych twoich stronach przeczytałem że T-Casual ważny jest po w promocji 7,95€ do 15.01.23r i do końca lutego 23r. Jak to jest na dziś, będę w Barcelonie 12-19.02.23r

  Odpowiedz
  • Witaj,
   A gdzie napisałem że do końca lutego bo nie mogę znaleźć? 🙂
   Do 15 stycznia były ważne bilety, które były kupione jeszcze w starym roku. Aktualnie T-Casual to cena to 11,35 euro.

 • Witam
  Czy bilet T-Familiar dotyczy pociągu R2S Z lotniska do Estacio de Francia?

  Odpowiedz
  • Musisz się upewnić wsiadając do R2N na lotnisku, czyli na Passeig de Gracia zmienia się na R2S i jedzie na Estacio Franca czy będziesz musiał fizycznie wyjść z pociągu i przesiąść się z R2N na R2S.

 • Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
  Co do obniżonej ceny T-family do końca lutego to chyba przeczytałem u kogoś innego PRZEPRASZAM za insynuacje co do Twojej osoby
  TWÓJ BLOG JEST SUPER

  Odpowiedz
 • Dzień dobry
  Czy w komunikacji są zniżki dla osób niepełnosprawnych?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie, dla turystów bez znaczenia na wiek czy stopień niepełnosprawności obowiązują jednakowe ceny biletów.

 • Cześć! Jutro lecę do Barcelony, a mam jeszcze niewykorzystane przejazdy na bilecie T-Casual z lutego 2022 – kupione za 11,35, czyli po normalnej cenie. Czy w takim razie mogę je jeszcze wykorzystać?

  Odpowiedz
  • Cześć Jakub,
   Jasne, taki bilet jest ważny do końca lutego, więc śmiało korzystaj.

 • Krzysztof
  3 marca 2023 16:54

  Cześć
  Strasznie dużo tych biletów, znajdę artykuł który mi pomoże wybrać odpowiedni bilet?
  Jadę na tydzień z narzeczoną, jutro mamy wylot! 🙂

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Komunikacja miejska- bilety – to wpis dla ciebie 🙂

  Odpowiedz
 • Bilet Miesięczny
  12 marca 2023 11:23

  Mam możliwość odkupienia biletu miesięcznego. Czy jest sens ryzykować odkupując od kogoś bilet Miesięczny? Czy sprawdzany jest dowód osobisty. Jaka jest wysokość mandatu?

  Odpowiedz
  • Nie ryzykowałbym. Głupie tłumaczenie, bariera językowa etc.
   Niższa jest kara jeśli zostanie zapłacona od razu kontrolerowi. W przeciwnym razie jest 30 dni na zrobienie przelewu ale w pełnej kwocie. Jeśli dojdzie do postępowania administracyjnego, kara może wynieść 600 euro.

 • Super blog, rzetelne i szybkie informacje. Wielkie dzięki. Opcja darmowego biletu bardzo mi odpowiada – czy mogę dopytać jak on się nazywa po hiszpańsku? Jadę na przełomie czerwca i lipca, dlatego zapytam, czy w lipcu też będzie obowiązywał? Najlepiej, to poprosiłbym o podesłanie linka na stronę, gdzie on jest wymieniony, to wtedy wydrukuję sobie taką informację i będę mógł palcem pokazać, co dokładnie potrzebuję 😉

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂 już się pogubiłam w tych biletach 🙂 proszę doradźcie jaki bilet najlepiej kupić dla dwóch dorosłych osób i prawie rocznego synka ? Zatrzymujemy się w Casteldefells od 3 do 14.04 i planujemy sporo jeździć. Z góry dziękuje za pomoc 😀😀

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dzieciaczek oczywiście bezpłatnie.
   Przy tak długim pobycie – bilet miesięczny.
   W aktualnej promocji kosztuje 20 euro / osoba i poruszacie się na nim bez limitu w I strefie, w tym z Castelldefels do Barcelony.

 • Pięknie dziękuję za pomoc 🙂 Coraz bliżej wyjazd, to ciągle coś nowego się pojawia 🙂 A dla dziecka jakiś bilet zerowy trzeba wziąć czy po prostu bez biletu dla niego?
  A na marginesie super blog 🙂 Mega pomocny 🙂

  Odpowiedz
  • Super, dzięki za miłe słowa 🙂
   Nie, żadna zerówka, po prostu przechodzi razem z wami przez bramki.

 • Cześć,
  Dziękuję Wam za wszystkie wpisy na blogu, są bardzo pomocne w trakcie organizacji wyjazdu!
  Mam pytanie w związku z kolejowym biletem „zerowym”. Rozumiem że bilet kupujemy na konkretną trasę, np. Santa Susanna – Barcelona, ale czy w samej Barcelonie należy wybrać tylko jedną stację na której zawsze będziemy wsiadać i wysiadać? Czy można wsiadać i wysiadać na każdej stacji, która zawiera się w całej trasie?
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pytanie się już pojawiało, ale nie było jasnej odpowiedzi 🙂
   Według mnie podaje się konkretną stację w Barcelonie. Oczywiście przy wysiadaniu nie ma problemu jeśli zrobimy to na innej, ale faktycznie ciekawe jak to jest z wsiadaniem. Teoretycznie wsiadamy na którą podaliśmy na bilecie.

  • Właśnie chodzi głównie o wsiadanie. Jeśli za każdym razem trzeba gdzieś „odbić” bilet, to już nie jest to takie oczywiste, czy bramka nas wpuści ;p
   Będę jeszcze szukać informacji na ten temat. Dzięki za odpowiedź!

  • My wsiadaliśmy i wysiadaliśmy na dowolnej stacji na zadeklarowanej stacji i nigdy nie było problemu z przejściem przez bramki.

  • Beata & Tomek
   16 kwietnia 2023 18:32

   No i wszystko jasne.
   Barbara – wielkie dzięki za feedback 🙂

 • Hejka, lecimy do El Prat 30.03 do 04.04 do hotelu in holiday expres molins del rei.
  Jak dostać się do niego z lotniska i jakie bilety są potrzebne? Hotel jest w strefie 2?
  Do zwiedzani Barcelony wystarczy bilet T familiar na 8 przejazdów? Dla mnie i dla męża 🙂 A gdy braknie kupić drugi?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Może nawet wygodniejszy będzie T-Causal, bo każdy będzie mieć swój, a 10 przejazdów na osobę na pewno wykorzystacie 🙂
   Tak, hotel jest w II strefie, więc na dojazdy do miasta przyda się taki bilet.
   Możecie zatem po Barcelonie przemieszczać się na T-Casual w opcji na I strefę, a na dojazdy kupić T-Familiar w opcji na II strefę.

   W miejscowości są przystanki autobusowe oraz linia kolejowa. Z lotniska najwygodniej będzie właśnie dojechać pociągiem R2N do Sants, a tam przesiąść się na R4 do Molins de Rei.

 • A jeszcze taka rozkmina nas naszła, by z lotniska wynająć auto na transfer z do i na lotnisko. Cenowo wynajęcie auta wychodzi podobnie do kosztu taksówki. Pod hotelem parking bezpłatny. I wówczas moglibyśmy dojeżdżać nim do strefy 1 i przesiadać się na miejska komunikację w obrzędzie strefy 1. Z tego co patrzyłam to parkingi ok 25-50 euro za te 4 dni tylko nie mogę znaleźć żadnego by miejsce było rezerwowane? Co myślisz o takim rozwiązaniu? Google pokazują ze szybciej się dostaniemy w ten sposób niż miejska komunikacja np. do Sagrady, Camp Nou itd.

  Odpowiedz
 • Hej.
  Mam bilet T- casual kupiony w lutym 2023. Czy on jest ważny teraz w marcu jeszcze?
  Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam… to jest bilet ważny przez rok? czyli w tym przypadku do lutego 2024?
  I jak z tyłu wydrukowanych jest 5 linijek,to znaczy że zostało jeszcze 5 przejazdów?
  W takim razie autobus+metro policzyło jako pojedyncze przejazdy?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dokładnie, można go używać.
   Jest ważny do końca lutego 2024 roku.
   Dokładnie, wydrukowanych 5 linijek oznacza, że wykorzystane jest 5 przejazdów.
   Tak, przesiadki są liczne jako jeden przejazd jeśli odbywają się w zakładanym czasie.

 • Cześć Barcelończycy :p
  Wyjeżdżam na weekend do Barcelony z 2 dzieci, chciałbym się dowiedzieć czy bilety miesięczne będą najlepszą opcją? Jak i gdzie je wyrobić? na miejscu czy na jakiejś stronie (najlepiej barceloński ztm;)

  Musimy z lotniska dostać się na CampNou, potem do hotelu, kolejnego dnia SF i pospacerować po ścisłym centrum, dotrzeć do najbardziej charakterystycznych atrakcji.
  W jaki bilet celować?

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Nie ma tu reguły, jeśli jednak jesteście co najmniej 5 dni w mieście lub więcej to faktycznie, miesięczne mogą was wyjść najlepiej, a przede wszystkim zagwarantują pełną wygodę i brak konieczności liczenia przejazdów.

   Bilet na miejscu, choć można go zrobić w aplikacji. Każdy jednak będzie musiał zainstalowaną na własnym telefnie stąd najwygodniej wyrobić go w formie tradycyjnego kartonika.
   Zrobisz to m.in. na stacji pociągu na lotnisku El Prat.

   W ramach miesięcznego można skorzystać z linii metra L9S, którą dojedziecie bezpośrednio na stację Collblanc – na Camp Nou.
   Udanego!

 • Jak dokładnie nazywa się ta bezpłatna karta na przejazdy regionalne? interesuje mnie trasa Santa Susanna – Barcelona, na jaką linie kupić i czy bilet obowiązuje tylko na tę linię, czy wszystkie pociągi i metro na tej strasie? Dzieci mają paszporty, a nie dowody, to jakiś problem? Z góry dziękuję za odpowiedz.

  Odpowiedz
  • Nie ma znaczenia czy są to dowody czy paszporty.
   Bilet wyrabiasz na kolej regionalną – w przypadku Santa Susanna linia R1.
   Nie będzie działać już w metrze.
   Nazywa się to Abono gratuito para viajeros frecuentes, czyli darmowy abonament dla często podróżujących.

  • Dziękuję serdecznie za poniższą odpowiedź.

  • Dziękuję za pomoc, dzięki Twoim wskazówkom kupiliśmy bilet w kasie na stacji Barcelona Sants. Niestety w Santa Susana są tylko automaty biletowe i nie można kupić tego biletu, albo ja nie umiałam? w każdym razie w jedną stronę jechaliśmy na biletach jednorazowych, a potem już z tym bezpłatnym/10€ za sztuke. Nasze są ważne do końca miesiąca czyli do 30kwietnia, każdy zintegrowany z dowodem tożsamości.

  • Beata & Tomek
   12 kwietnia 2023 10:04

   Dzięki wielkie za wiadomość zwrotną, bardzo to wszystko się przydaje.

  • edit!
   Jest okienko kasowe w Santa Sussana! Po przeciwnej stronie peronu, przy pasażu; odkryliśmy trzeciego dnia pobytu 😀

  • Beata & Tomek
   16 kwietnia 2023 18:37

   Barbara – jeszcze raz dzięki za wiadomość!

 • Cześć
  Przeanalizowałam sobie, że jadąc do Barcelony na 3 dni w 5 osób najkorzystniej będzie nam korzystać z biletu T-casual. Na stronie https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/t-casual doczytałam że ten bilet mogę kupić tylko jako dodatek do innej karty = T-mobilitat. Czy muszę korzystać z apki mobilnej żeby kupić T-casual? a może jednak kupię gdzieś analogowy bilet T-casual? Gdzie?
  Poradzicie – przecież macie odpowiedź na każde pytanie:)
  Pozdro z Krakowa.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, jest dostępny w T-Mobiltat, ale oczywiście w dalszym ciągu można go kupować w formie tradycyjnego kartonika. Kupisz go na każdej stacji metra, w tym na stacji pociągu / metra na lotnisku El Prat w Barcelonie 🙂

 • Dzięki wielkie.

  Odpowiedz
  • Cześć mam pytanie dotyczące okresu świątecznego (od dzisiaj tj. 07 kwietnia 2023 to najbliższego poniedziałku – czy sklepy i restauracje działają regularnie czy należy spodziewać się dnia wolnego od pracy i należy się odpowiednio przygotować ? Pytam o Sklepy spożywcze takie jak Mercadona, bary, piekarnie.

  • Małe prywatne sklepiki działają, prowadzą je najczęściej imigranci.
   Dzisiaj w Wielki Piątek większość sklepów i dyskontów jest nieczynna, bo to dzień świąteczny w Hiszpanii.
   Są otwarte w Wielką Sobotę, ale później Niedziela Wielkanocna i Wielkanocny Poniedziałek są nieczynne.

 • Witam.
  Na przełomie kwietnia i maja 2023r. będziemy w 3 osoby w Santa Susanna. Proszę o podpowiedź, bo pogubiłam się w tych wyjaśnieniach jakie opisujecie. Jaki bilet najlepiej kupić, gdy planujemy co najmniej 2 razy podróż do Barcelony do stacji Sants oraz Pl. Kataloński.
  Pozdrawiam Beata N.

  Odpowiedz
  • Witaj Beata,
   Bilet jednorazowy na tej trasie to 5,50 euro. W dwie strony 11.
   Jeśli planujecie dwa razy zrobić taki kurs, wydacie 22 euro / osoba na jednorazowe.

   Bilet „zerowy” na tej trasie to kaucja 10 euro.
   Jak widać, wyrabiając taką zerówkę zyskujecie 12 euro na osobę, więc zdecydowanie polecam wyrobienie sobie czegoś takiego na stacji w Santa Susanna.

 • Dziękuję za odpowiedź.
  Rozumiem, że kupując darmowy bilet za kaucją mogę go wykorzystać zwielokrotnia tam i z powrotem. Jeżeli trasa zostanie pokonana 16 razy, licząc razem tam i z powrotem, zostanie ta kaucja zwrócona. Pozdrawiam.
  Beata N

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak.
   Mało osób jednak przyjeżdżających na urlop jest w stanie wykorzystać te 16 przejazdów, czyli jechać 8 razy do Barcelony i z powrotem 🙂

 • Cześć! Przylatuję z dziećmi 11. 04.23 do Barcelony i zostajemy do 20.04.23 najpierw będziemy mieć nocleg w Santa Susanna, a potem bliżej lotniska. Ja osoba dorosla i dwojka dzieci 5 i 8 lat. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć jaki bilet kupić? Czy dla każdego dziecka z osobna musi być bilet Chcemy dojeżdżać do Barcelony na stadion zwiedzić miasto. Na plażę. Będziemy trochę jeździć. Bardzo dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Z jednej strony możecie kupić wygodny T-Familiar w opcji na V strefę – 40,00 euro.
   Macie na nim 8 przejazdów, więc kasujecie do 4 razy w jedną stronę i 4 razy w drugą.

   Aktualnie jednak trwa promowanie przejazdów kolejami regionalnymi i możecie wyrobić sobie właśnie ten darmowy bilet płacąc kaucję 10,00 euro. Dlatego za 40 euro będziecie mieć cztery takie bilety na podstawie których pociągiem możecie w nielimitowany sposób dojeżdżać a wybrane trasie, czyli Santa Susanna – Częstochowa.
   Z tego względu to drugie rozwiązanie najbardziej polecam.
   Jeśli przylatujecie na El Prat, to takie bilety zrobicie od razu na lotnisku na stacji metra / pociągu i dojedziecie już na nich do Santa Susanna.

 • Czyli najlepiej zrobić sobie zapas jedzenia. Rozumiem ze restauracje również będą nieczynne czy w strefie turystycznej będą działać jak w dniu powszednim?

  Odpowiedz
 • Lestartit- Barcelona

  Hejka 🙂 Pomogliście nam już wiele razy za co bardzo dziękujemy. Polecamy Wasz blog gdzie tylko możemy 🙂 Teraz proszę o podpowiedz jak wydostać się z Lestartit do Barcelony? Będziemy w czerwcu, chciałam córce zrobić niespodziankę i zabrać ja do Parku Guel 😉 Jak najszybciej i najwygodniej będzie to zrobić?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tym razem chyba nie pomogę 🙂
   Kawał drogi, nie mam zielonego pojęcia jak się stamtąd wydostać poza dojazdem samochodem.

 • Cześć 🙂
  Mam pytanie odnośnie darmowego biletu. Przy zakupie biletu muszę wybrać odcinek z punktu A do punktu C, na tej trasie (między A i C) znajduje się przystanek B. Czy mogę swobodnie wsiadać i wysiadać na przystanku B?
  Przykładowo kupuje bilet na trasie Calella – Barcelona Sants to czy mogę wsiadać/wysiadać np. w Mataro?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Wysiąść wysiądziesz, ale teoretycznie nie powinieneś na tej stacji wsiadać.
   Jeśli kupujesz na Barcelona Sants, to wsiadasz w Barcelonie na dowolnej stacji, ale teoretycznie w Mataro bramka może cię nie przepuścić.

 • Cześć, wybieramy się do Barcelony, będziemy mieszkali w Sitges. Dojazdy do Barcelony przez 4 dni i z powrotem do Sitges. 4 osoby. Jaka opcja byłaby najlepsza? Czy bilety są jeszcze darmowe na koleje?
  Dziękuję za Waszą super pomoc.

  Odpowiedz
  • Cześć Monika,
   Dokładnie, w dalszym ciągu obowiązuje ten program darmowych przejazdów.
   Jak najbardziej wyrobisz taki darmowy bilet na trasę Sitges – Barcelona i zapłacisz jedynie kaucję 10,00 euro.
   To najrozsądniejsza opcja jeśli chodzi o dojazdy do miasta 🙂

 • Dobry wieczór,
  Będę w Barcelonie z dwoma synami w końcu czerwca przez 6 dni, będziemy mieszkać w hotelu Josep Trueta, 2, Sant Joan Despí, 08970, Hiszpania. Jaki sposób komunikacji polecacie z lotniska i potem do centrum i na plaże? Przeczytałam, ze z lotniska do hotelu jedzie bezpośredni autobus 77. Czy możemy kupić bilety miesięczne czy inne?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, najszybciej będzie dojechać bezpośrednim L77.
   Później jak będzie ci wygodniej, niedaleko masz stację kolei i do samej Barcelony możesz przemieszczać się koleją regionalna.

   Oczywiście Sant Joan Despí jest w I strefie, stąd wystarczy ci miesięczny za 20 euro na dojazdy do miasta, na plaże etc.

 • Proszę o odpowiedź którą linią metra ze stacji pl. Kataloński lub Sants dojechać w pobliże kolejki na Montjuic. Jedziemy ze stacji Santa Susanna. Czy na ten sam bilet mogę przesiąść się na metro?

  Odpowiedz
  • Zależy jaki masz bilet.
   Jeśli korzystasz np. z T-Casual czy T-Familiar w opcji na V strefę, to w ramach przejazdu pociągiem możesz również przesiąść się na metro.
   W Barcelonie na stacji Clot siadasz we fioletową linię metra L2 i jedziesz na Paral-lel.
   Stamtąd możesz jechać kolejką szynową funicuolare na Montjuic.

   Innym sposobem będzie dojechać na Sants, a stamtąd pójść na nogach – na plac hiszpański skąd rozpoczyna się marsz na szczyt jest lekko ponad kilometr.

 • A jeżeli mam bilet kolejowy za 10 EUR z Santa Susanna czy też mogę przesiąść się na metro bez przechodzenia przez bramki na stacji plac Kataloński.

  Odpowiedz
  • Jeśli mówisz o tym zerowym bilecie to nie.
   Obowiązuje tylko na przejazd koleją.
   Możesz zakupić np. T-Familiar na I strefę i na nim przemieszczać się metrem w samej Barcelonie.

 • Gdzie można kupić bilet darmowy z kaucją 10 Euro (Abonament Gratuit)? Chcę go kupić na stacji Santa Susanna, gdzie będę za tydzień, a wg map Google nie ma na tej stacji kantorku z obsługą. Czy można go załatwić w automacie na stacji???

  Odpowiedz
  • Można w automacie, ale tam odbierze się bilet z kodu QR, który wcześniej wygenerujesz kupując go w aplikacji Renfe Cercanias.
   Na stacji w Santa Susanna jest okienko, w którym załatwisz to od ręki.

 • Chcę kupić bilety na 5 dni w Barcelonie.
  2 osoby, będziemy kilka x przemieszczać się po Barcelonie, czy lepiej wykupić bilet famillar (ale nie wiem czy się zmieścimy w limicie) czy lepiej ususal, czy to prawda , że dziś kosztuje 20 euro do osoby.
  Proszę o info, co w takim razie najlepiej kupić na 5 dni.
  Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Tak, przy 5 dniach najlepiej cenowo pewnie wyjdzie miesięczny.
   Przy aktualnej promocji i redukcji ceny biletu o 50%, przy dłuższych pobytach zdecydowanie wyjdzie najkorzystniej.

 • Witam,
  Czy w Pineda de Mar również znajdę okienko gdzie mogę kupić bilet darmowy bilet?

  Odpowiedz
  • Witaj Łukasz,
   Z tego co kojarzę, to tak!

  • A pod jaką nazwą mogę znaleźć ten bilet na automacie bądź aplikacji? Ponieważ w aplikacji do wyboru jej nie widzę

  • W automacie go nie kupisz.
   Możesz go kupić w aplikacji Renfe Cercanias i po opłaceniu dostaniesz kod QR.
   Na jego podstawie odbierzesz w automacie Ab.recurrente.

  • Dziękuje za szybkie odpowiedzi.
   Mam i tak problem z rejestracją w apce. Nie przyjmuje mi dowodu osobistego wpisująć go w DNI.
   Może uda się na miejscu.

  • Już mam ;p Było trzeba wybrać passport.

  • Rozumiem, że ten bilet działa w obie strony na danej trasie? Sorry za takie pytanie ale wole się upewnić 😀

  • Tak dokładnie, trzeba wybrać paszport, albo z dowodu wpisać same cyfry.
   Tak, oczywiście, bilet działa w obie strony na wybranej trasie.

 • Przeczytałam wpis Rafała dot. dojazdu z lotniska El Prat do Montagat. Czy podróż z lotniska do Canet de Mar będzie wyglądać podobnie, tylko dalej?

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak samo, tylko będzie jechać jakieś 30 minut dłużej 🙂
   Ale oczywiście ta sama linia – R1.

 • Super, dziękuję.
  Mam jeszcze jedną prośbę. Będziemy dojeżdżać do Barcelony pociągiem. Chcemy zaopatrzyć się w bilet „zerowy”. Z tego co czytam to trzeba określić dokładnie trasę przejazdu. Którą stację wybrać w samej Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Weź Sants jeśli dojeżdżasz od wschodu,
   Jeśli chodzi o samą Barcelonę można wsiadać i wysiadać na innych stacjach, a Sants będzie najbardziej oddalonym miejscem jadąc od strony Blanes.

  • A czy mając bilet na trasę Barcelona-Blanes można wsiadać np. z Calella?

  • Nie, według instrukcji do każdej miejscowości trzeba mieć osobny bilet.

 • Jeszcze raz wielkie dzięki! To nasz pierwszy wyjazd tego typu.
  Dzięki Wam stresuję się trochę mniej 🙂

  Odpowiedz
 • Katarzyna
  25 maja 2023 12:04

  Taki zapis znalazłam w regulaminie:
  „Czy subskrypcja Cercanías jest ważna na wszystkich obszarach?
  Tak, umożliwia wykonywanie nielimitowanych przejazdów między dowolnymi stacjami węzła podmiejskiego, na który wykupiłeś abonament.”
  Czyli jak wykupię abonament od stacji: Macanet-Massanes do stacji: Sant vincec de calders to mogę dowolnie wsiadać i wysiadać na każdej stacji ?

  Odpowiedz
  • KATARZYNA
   25 maja 2023 12:11

   Oczywiście zapis dotyczy biletu na pociąg z kaucją 10 euro.

  • Nie wiem jak to interpretować.
   Generalnie coraz bardziej ograniczana jest już sprzedaż tych biletów na miejscu dla turystów.
   Myślę, że przez internet również zacznie być to lada chwila ograniczane.

 • Witam.

  Pani w okienku powiedziała, że to tyczy się tylko mieszkańców, turystów nie. Czy jeżeli kupię przez aplikacje to mogą mi tego nie uznać ?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie, zaczął się szczyt turystyczny i domyślałem się, że będzie to ograniczane.
   Nie wiem, ale bym faktycznie raczej już z tego nie korzystał.

 • Katarzyna
  29 maja 2023 10:45

  Mam jeszcze jedno pytanie.
  Czy z Barcelony można dostać się do Santa Susanna pociągiem R1 po godzinie 22,30?
  Mapy google pokazują, że jest pociąg o 22,29 z Plaça de Catalunya lub 23,03 z Barcelone-Arc de Triomf. Czy to są jakieś nocne pociągi ? I czy wiecie ile kosztuje bilet ?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 maja 2023 09:05

   Nie ma nocnych pociągów 🙂
   Ten pociąg jest faktycznie 22:55 na Sants, a Arc de Triomf parę minut po 23:00.
   Później pozostanie ci tylko nocny N82 który odjeżdża z Passeig de Gracia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team