News

Od 10 grudnia wjazd do Hiszpanii również z testem antygenowym

Władze Hiszpanii poza dotychczas funkcjonującym testem PCR, wprowadziły możliwość wjazdu na swoje terytorium z negatywnym wynikiem testu antygenowego. To znaczące ułatwienie ze względy na różnicę w cenach obu testów.

Hiszpania od 23 listopada 2020 roku dość mocno zacieśniła ograniczenia dla turystów. Do funkcjonującego formularza internetowego (oraz w formie aplikacji) z deklaracją zdrowia, dołączono konieczność posiadania negatywnego wyniku RT-PCR wykonanego co najmniej 72h przed wjazdem do Hiszpanii. To skutecznie zahamowało ruch turystyczny, ze względu również na koszt samego testu wraz z tłumaczeniem.

U W A G A Aktualizacja: 13.04.2021
Aktualnie wjazd do Hiszpanii, w tym na Wyspy Kanaryjskie możliwy jedynie z negatywnym wynikiem testu RT-PCR, RT-LAMP lub TMA.
Brak możliwości przedstawienia wyników najtańszych testów antygenowych.

Poza PCR, pozostałe dwa były bardzo rzadko spotykane w Polsce, ale na np. na większości polskich lotnisk są już robione antygenowe RT-LAMP. Na ich wynik czeka się ok. 1 godziny.

Z obostrzeń wyłamały się autonomoczne władze wysp kanaryjskiej, które utrzymywały możliwosć przedstawienia negatywnego wyniku testu antygenowego, umożliwiały również przez jakiś czas wykonanie go dopiero po przylocie na miejsce w wyznaczonych placówkach w bardzo niskiej cenie (ok.30 euro).

Od 10 grudnia cała Hiszpania została objęta możliwością przedstawienia negatywnego wyniku testu antygenowego. Różnica jest znacząca, gdyż test PCR to wydatek dobrze powyżej 400 złotych, a test antygenowy wraz z tłumaczeniem to wydatek rzędu 200 złotych.

Do tej pory wyniku testów musiały być tłumaczone na język hiszpański bądź angielski. Od 10 grudnia jest możliwość posiadania negatywnego wyniku również w języku niemieckim oraz francuskim. To duże udogodnienie dla obywateli właśnie tych krajów, gdyż koszt wykonania testu przed wylotem jeszcze bardziej się obniża.

Po totalnej wycince połączeń lotniczych jest obecnie kilka propozycji na loty w grudniu oraz na początku stycznia (okres świąteczno – noworoczny). Szersza liczba połączeń z polskich lotnisk wraca jednak dopiero od lutego i marca.

Obowiązkowe testy na obecność wirusa Sars-Cov-2 nie dotyczy dzieci do lat 6.

W dalszym ciągu istnieje konieczność zarejestrowania swojego przylotu na stronie spth.gob.es. Instrukcję wypełnienia wniosku znajdziesz we wpisie Jedziesz do Hiszpanii? Pamiętaj o formularzu sanitarnym.

Zobacz również

35 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Test antygenowy ? Na Ministerstwie Spraw Zagranicznych mówią o teście TMA – aczkolwiek nikt nie wie co to jest … tzn nikt nie był w stanie mi wytłumaczyć jaki jest odpowiednik tego testu w Polsce. Placówki które wykonują testy mówią żeby dowiadywać się u źródła , Ministerstwo mówi odwrotnie …. szczerze ja osobiście boje się zaryzykować o zrobić ten test antygenowy , bo nikt w naszym kraju nie podał do oficjalnej wiadomości tych informacji . Znacie może kogoś kto wykonał ten test? I bezproblemowo wleciał do ES ?

  Pozdrawiam 🙂 🙂

  Odpowiedz
  • Oczywiście nazwa test antygenowy to nazwa potoczna. podobnie jak ludzie mówią o zarażeniu kkoronawirusem, ale nieadomo którym 🙂

   TMA to Transcription-Mediated Amplification – izotermiczna amplifikacja materiału genetycznego.

   Pracując w branży turystycznej oferujemy turystom pobyty np. na wyspach kanaryjskich i te testy w zupełności wystarczają. Skorzystało już z tego rozwiązania kilkunastu klientów i nie mieli żadnych problemów. Koszt wraz z tłumaczeniem to ok 182 PLN po kodzie rabatowym organizatora. Zresztą jeśli zamawia się test online na stronie (np. firma Diagnostyka), ciągle są jakieś promocje, które zbijają ten koszt właśnie do takiej kwoty.

 • Hej, czy mogę prosić o informacje jak zakupić testy?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 lutego 2021 10:07

   Taniej można przez internet, np. firma Diagnostyka – diag.pl.
   Jeśli wakacje na Lanzarote kupowałeś w biurze podróży (organizator TUI czy Itaka) to biura mają dodatkowe kody zniżkowe za zrobienie testów.

  • Witam wybieram się w podróż do Hiszpanii dokładnie do Marbella samochodem. 23 maja startuje nie wiem czy uda mi się pojawiać trasę w ciągu 72 godzin i jakie testy muszę wykonać. Przejazd mam przez Niemcy Francję ale tylko przejazd docelowo Marbella. Proszę o szybką odpowiedź, bo można się pogubić.

  • Beata & Tomek
   27 kwietnia 2021 10:03

   Witaj,
   Koniec maja? W dobie pandemii to przepaść czasowa 🙂
   W tym czasie może się wydarzyć bardzo dużo rzeczy, więc poczekałbym do połowy przyszłego miesiąca.
   Nawet w Polsce ma od środy wejść sporo luzowań, więc co do testów na tranzycie (Niemcy, Francja), jeszcze bym poczekał.

 • Witam, czyli ten test to antygenowy ?,nie mogę nic znaleźć, napisane tylko ze honorowane w Hiszpanii
  PCR (RT-PCR),
  TMA (ang. Transcription Mediated Amplification),
  RT-LAMP (ang. Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification).Dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 kwietnia 2021 11:22

   Nie, testy antygenowe nie są akceptowane aktualnie w Hiszpanii.
   Podświetliliśmy to w górnej części wpisu.
   Po prostu te TMA oraz RT-LAMP są w Polsce mało popularne.

   U nas głównie się wykonuje RT-PCR oraz antygenowe.

 • Kochani, poproszę o informacje czy wracajac z Barcelony do Polski, mozna na lotnisku w Barcelonie wykonać test antygenowy i jaki jest koszt? Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   13 kwietnia 2021 09:04

   Witaj Renata,
   Niestety na ten moment żadne laboratorium nie prowadzi testów na lotnisku El Prat.
   Pamiętaj, że zgodnie z aktualnym rozporządzeniem, test możesz również zrobić do 48h po wylądowaniu w Polsce 🙂
   Możesz go zrobić od razu na lotnisku np. w Krakowie czy Warszawie, ale również w dowolnym inny miejscu.

 • Sorki, juz doczytalam. Super ta Wasza strona i aktualne informacje. Lecę w maju 🙂
  Dzięki, pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Robicie dobrą robotę, jesteście bardzo pomocni, serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

  Odpowiedz
 • Podróżuje za kilka dni do Barcelony autobusem Flixbus. Czy muszę mieć wykonany test i zarejestrowany kod qr jeśli podróżuje droga lądowa? Znajduje co chwilę sprzeczne informacje…

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 kwietnia 2021 12:07

   Informacje o teście na stronie rządowej dotyczą drogi morskiej oraz lotniczej…. Nie wiem czym się różni autokar od samolotu, ale tak jest. Na granicy lądowej nie ma kontroli, kontrole graniczne są przywrócone na granicy z Portugalią.

   Próbowałbym na Twoim miejscu skontaktować się z samym Flixbusem, bo skoro realizują połączenia na tej trasie to powinni widzieć jak traktują turystów. Wiem, że np. Sindbad podróżującym do Francji sprawdza wyniki testów przed wejściem do autokaru w Polsce.

 • Planujemy lecieć do Barcelony z Krakowa pod koniec czerwca. Jeśli chodzi o lot do Hiszpanii to na chwilę obecną wiem, że musimy zrobić test PCR-Lamp w Krakowie – tu jest wszystko jasne. Natomiast mam wątpliwości związane z powrotem. Lecimy Lufthansą przez Monachium, a Niemcy (z tego co doczytałam) na chwilę obecną wymagają już negatywnego testu przy wjeździe do ich kraju, nawet jeśli to jest tranzyt. Wynika z tego, że będę musiała zrobić test przed wylotem, w Hiszpanii (tu już może być szybki antygenowy). Jeśli nie mogę na lotnisku El Prat, to gdzie go zrobię? Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo dzień powrotu to sobota (nie wszystkie punkty czynne) i w dodatku w ten dzień, w godzinach dopołudniowych, dopiero będziemy wracać wynajętym samochodem z Vinaros. Czy znacie może punkty w Barcelonie, w których w sobotę, w godzinach południowych lub późniejszych można wykonać taki test? Czy raczej będziemy musieli w piątek jechać do Walencji i tam go zrobić?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2021 13:52

   Hej Magda,
   Racja, na ten moment na tranzycie przez Niemcy musicie posiadać negatywny wynik testu.
   Weź jednak pod uwagę, że Twoja planowana podróż będzie miała miejsce za… dwa miesiące.
   W warunkach pandemii to przepaść w aktualnych przepisach i obostrzeniach, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

   Tak, w Hiszpanii w bardzo wielu miejscach można aktualnie zrobić testy antygenowe i nawet umówić się online w konkretnym miejscu. Odezwij się w połowie czerwca i wtedy będziemy wszystko wiedzieć jak wygląda sprawa ew. testów w Niemczech. Domyślam się, że gdyby obostrzenia były utrzymany, tu przy wzmożonym ruchu turystycznym punkty na szybkie testy antygenowe bez wątpienia pojawią się również na hiszpańskich lotniskach.

 • Ja mam podobny problem jak Magdalena. 8 maja wracam z Barcelony przez Berlin. Mam sprzeczne informacje. Na stronie wyczytałam, że przy tranzycie przez Niemcy nie muszę mieć zrobionego testu. Chciałam wykonać test na lotnisku w Berlinie żeby nie siedzieć na kwarantannie

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2021 14:02

   Ewa – na ten moment przy tranzycie przez Niemcy, wymagane jest posiadanie testu z 48h. W przypadku drogi morskiej czy lądowej tylko dla osób ze stref ryzyka, które są publikowane na bieżąco na stronie Instytutu Roberta Kocha.

   Przy podróżach lotniczych są obowiązkowe (aktualnie do 12 maja) Testy są sprawdzane już na lotnisku w Barcelonie, stąd bez niego po prostu nie wsiądziesz na pokład. Musisz zrobić test 48h przed wjazdem do Niemiec. W Barcelonie znajdziesz sporo miejsc, gdzie zrobisz przed wylotem szybki test.

 • Planujemy lecieć do Barcelony 18 czerwca czy osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki też muszą zrobić test ?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 kwietnia 2021 09:04

   Na ten moment tak, choć pewnie zmieni się to na dniach. Kolejne kraje rezygnują z testów dla zaszczepionych w Europie – Grecja, Cypr itd. Reszta to tylko kwestia czasu. O czerwiec to możesz być już bardzo spokojna.

 • Bardzo dziękuję za Waszą odpowiedź. Oczywiście wiem, że do połowy czerwca wszystko jeszcze się może pozmieniać i restrykcje będą mniejsze niż teraz (na to liczę 🙂 ). Na pewno krajom takim jak Hiszpania – w dużej mierze opartym na turystyce, będzie bardzo zależeć na ułatwieniu podróżowania.

  Odpowiedz
 • Cześć, czy są już jakieś plany dotyczące luzowania obostrzeń w Hiszpanii?
  Lecimy 18 maja na Majorkę i szukam informacji, czy Hiszpania będzie podążać za działaniami Grecji, Cypru. Chodzi mi głównie o testy dla zaszczepionych.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 kwietnia 2021 17:18

   Cześć Karol,
   Aktualne obostrzenia dotyczące testów dotyczą krajów wysokiego ryzyka zarażenia. Jest na tej liście również Polska, ale to jak widać szybko może się zmienić.
   Aktualny stan wyjątkowy trwa do 9 maja i zobaczymy po majówce co dalej.
   Generalnie kraje takie jak Grecja, Włochy, Hiszpania bardzo mocno lobbują za jak najszybszym „paszportem covidowym”. Bezproblemowy wjazd na podstawie dowodu szczepienia to tylko kwestia bardzo niedługiego czasu.

 • Proszę o pomoc bo już się pogubiłam 🙈 chce zrobić test TMA – lecimy w sobotę na Teneryfe – pytanie czy test nazwany na stronie Synevo jako test antygenowy (koszt 160 zł) będzie akceptowalny? Może jakaś sugestia gdzie mogę zrobić te testy Tma? Czy może mogę je sama kupić? Juz mnie to stresuje, ze zrobie zły test i polece co najwyżej palcem po mapie 😅

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 maja 2021 18:56

   Nie – z tych trzech akceptowanych w Hiszpanii sprawdź ofertę RT-LAMP, ale ani Synevo, ani wiele innych laboratoriów ich nie robi.
   Robią je za to firmy mające swoje punkty na lotniskach. Np. w Krakowie czy Poznaniu można na 100% zrobić RT-LAMP.

   Tylko, że z racji tego, że testy RT-PCR mocno ostatnio potaniały, polecam ci zrobić właśnie ten test. Najdokładniejszy i wszędzie dostępny. Jeśli masz w swojej okolicy GYN Centrum to rób rezerwację u nich na stronie. Z kodem rabatowym „Lato2021!” zrobisz go z tłumaczeniem na angielski za jedyne 249 PLN!!

 • Dziękuje za odpowiedz i kod!❤️ Jeszcze tylko pytanie – czy potrzebne jest zaświadczenie lekarskie do wyniku na covid?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 maja 2021 11:15

   Najważniejsze jest to, aby zamówić test z tłumaczeniem.
   Wtedy masz zaświadczenie np. w języku angielskim i to w zupełności wystarcza. Lekarz nie musi wystawiać żadnych dodatkowych dokumentów.

 • Witam, wracam jutro z Barcelony do Polski autem. Czy mogę prosić o namiary punktów gdzie mogę zrobić test antygenowy. Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 czerwca 2021 14:21

   Witaj,
   Chodzi ci o punkt w Barcelonie? Pamiętaj w razie czego, że nie musisz mieć takiego testu jadąc samochodem 😉

 • Dzień dobry,
  2 lipca wyjeżdżam do Hiszpanii autobusem (prywatny wyjazd znajomych) i podobno się zmieniło jaki test mogła bym zrobić czy koniecznie PCR czy mogę jakiś tańszy. Boje się że 48 h to za krótki okres żeby dotrzeć do Barcelony. Co w przypadku jak podróż zajmie mi więcej godzin przez np. korki? Czy ktoś może wrócił już z Hiszpanii i wie ile kosztują tam testy jak będę wracać?

  Odpowiedz
  • Hej Ewelina,
   Aktualne warunki wjazdu znajdziesz tu: Zasady wjazdu do Hiszpanii.
   Akceptowane są ponownie testy antygenowe, jednak w przypadku tak długiej podróży faktycznie dobrze byłoby zrobić test gdzieś po drodze.

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
 • Cześć, czy w Hiszpanii mozna kupic test antygenowy w aptece i w domu samemu wykonac badanie?

  Odpowiedz
  • Pewnie tak, ale taki test nie będzie wiążący dla naszych służb po wylądowaniu jeśli chcesz zwolnić się z kwarantanny z powodu braku certyfikatu covid/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team