News

W Barcelonie ruszają masowe szczepienia

Od kolejnego tygodnia w Barcelonie ruszają masowe szczepienia kolejnych roczników. Główne centrum szczepień powstaje na terenie największych terenów wystawowych, czyli w halach Fira de Barcelona. Jako miejsce zapasowe został zarezerwowany słynny stadion Camp Nou.

Barcelona będzie pełniła rolę centralnego punktu w regionie. Będą się tu szczepić osoby z dużej części gmin okalających miasto. Głównym punktem szczepień będzie Fira de Barcelona. Jest to bardzo duży kompleks hal, który znają również turyści – znajduje się po obu stronach pasażu, którym idziemy od placu hiszpańskiego na wzgórze Montjuic. Wzdłuż hal rozpoczynają się fontanny, których słynne pokazy ściągają wieczorem rzesze ludzi. Odbywają się tu jedne z największych targów na świecie, a sam miałem okazję z nich korzystać podczas barcelońskiego maratonu. To tu rok rocznie znajduje się baza zawodów i miasteczko maratońskie.

Na potrzeby szczepień zostaną również zajęte Pałac Sportu w Tarragonie czy hale Fira de Girona.

Zielone światło dla AstraZeneca

Konieczność zorganizowania masowych punktów szczepień jest związana z decyzją hiszpańskiego ministerstwa zdrowia o zgodzie na szczepienie preparatem AstraZeneca osób do 65 roku życia. Poprzednia rekomendacja jako górny wiek podawała zaledwie 55 lat, stąd wszyscy seniorzy musieli być dotychczas szczepieni preparatami innych firm.

Gdyby dostawy szczepionek się poprawiły, władze miasta zarezerwowały opcjonalnie stadion na słynnym Camp Nou. Poki co dostawcy jednak nie wywiązują się z założonych kontraktów, identycznie jak w Polsce. Lokalne media podają, że w samą środę z planowanych 60 000 dawek preparatu AstraZeneca, dotarło zaledwie 16 000…

Tomasz Filak
na podstawie elperiodico.com

Zobacz również

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team