News

2021 – najbardziej suchy rok w Barcelonie

2021 był rekordowo mało deszczowym rokiem. Co ciekawe, obserwatorium Fabra podało, że w ciągu roku spadło średnio połowę mniej deszczu w stosunku do średniej z lat poprzednich.

W Barcelonie średnio notuje się ok. 660 mm opadów ciągu roku. W minionym 2021 roku Fabra zanotowała jedynie 330 mm. Tym samym Barcelona pod względem ilości opadów zbliżyła się do takich miast jak stołeczny Madryt czy Ateny. Jest to niespotykanie mała ilość od czasów, kiedy obserwatorium notuje statystyki pogodowe w mieście, czyli od 1914 roku.

2021 rok to nie tylko najbardziej suchy rok, ale również wyjątkowo ciepły. Średnie temperatury odnotowane w tym czasie były średnio o 1,7 stopnia Celsjusza wyższe niż w pozostałych latach. W samej końcówce roku padały rekordy, gdzie w ciągu dnia potrafiło być 30 stopni Celsjusza. Pisaliśmy na blogu również o rekordowym sylwestrze czy Nowym Roku:

Jeśli tendencja się utrzyma, rok 2022 również może zapisać się w rekordowych wynikach. W samym styczniu 2022 notowano niejednokrotnie wyjątkowo ciepłe dni. Nawet teraz termometry pokazują blisko 20 stopni Celsjusza oraz prognozy pogody na najbliższe dni bez żadnych opadów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team