Sagrada Familia

Sagrada Familia

Pełna nazwa secesyjnego kościoła to Temple Expiatori de la Sagrada Familia, co po polsku oznacza Świątynię Pokutną Świętej Rodziny. Sagrada Familia to z pewnością najbardziej charakterystyczna budowla w Barcelonie.

Nie będziemy opisywać historii i okoliczności jej powstania – mnóstwo wiedzy dostępnej jest w licznych przewodnikach, a także na stronach internetowych. I tak mniej lub bardziej zgłębicie ten temat, gdyż Sagrada Familia towarzyszyć będzie wam w trakcie całego pobytu w Barcelonie.Wszystko dlatego, że jest niezwykle charakterystycznym punktem rozpoznawanym z daleka, a jej wysokie wieże stanowią element każdej panoramy miasta. Oglądając zatem Barcelonę ze wzgórza Montjuic czy Parku Guell, nieustannie widzimy wykańczane dzieło Gaudiego. Jeśli nie planujecie wizyty w środku, warto podjechać i zobaczyć cały jej majestat z bliska.

Poniżej dwa filmy, które nagraliśmy wewnątrz świątyni.

Zakup biletów

Kolejki do kas od samego rana są… gigantyczne. To w końcu atrakcja numer 1 każdego, kto odwiedza Barcelonę. Z racji tego polecamy wcześniejszą rezerwację online, dzięki której z wydrukowanym biletem wchodzimy osobną kolejką. Są one po pierwsze dużo krótsze, a po drugie “idą” bardzo szybko, gdyż każda osoba posiadająca wydruk z kodem kreskowym odbija go w odpowiednim czytniku i przechodzi dalej. Nastawiając się na zakup biletu na miejscu trzeba się przygotować na bardzo długie czekanie – proces zakupu trwa z racji wielu możliwych opcji (wjazd na wieże).

Jedynym mankamentem rezerwacji online jest właśnie konieczność sprecyzowania czy kupujemy samo wejście do świątyni, czy bilet łączony z wjazdem na konkretne wieże. Wejścia na wieże nie są tanie, a niestety mogą być zamknięte chociażby z racji silnego wiatru.

Bilety bookujemy bezpośrednio na witrynie internetowej świątyni – visit.sagradafamilia.cat/?lang=en. Na dzień dzisiejszy samo wejście do Sagrady kosztuje 14,8 euro.

Dla wszystkich, którzy chcą wejść do świątyni i nie biorą pod uwagę internetowej rezerwacji biletów, przedstawiamy film z poranną kolejką do kas w zwykły, październikowy dzień w środku tygodnia…

Zdjęcia:

14 odpowiedzi do «Sagrada Familia»

 1. Marlena napisał(a):

  Czy w listopadzie też są takie tłumy? i czy można kupić bilet łączony z Parkiem Gaudiego?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Barcelona to czołówka pod względem liczby turystów, ale listopad jest super – najczęściej bardzo dobra pogoda na zwiedzanie, ale nie ma aż tak dzikich tłumów – polecam wcześniejszą rezerwację online do Sagrada Familia.

   W parku Gaudiego mnóstwo ludzi przy ławeczce (zorganizowane grupy), ale już w bocznych alejkach mało spacerowiczów, więc można podelektować się samym parkiem.

   Wieczorem czy rano można bardzo komfortowo pospacerować np. wzdłuż wybrzeża.

 2. Paweł napisał(a):

  Jeśli kupie bilety online to jakiej kolejki mam szukać… co się pytać ludzi, albo jakich napisów szukać?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie ma problemu. To w zasadzie ta sama kolejka, którą wchodzą ludzie z biletami kupionymi w kasie. Dla biletów online jest po prostu druga ścieżka – są wielkie i czytelne plansze, więc nie ma ze zlokalizowaniem najmniejszego problemu.

 3. Dominika napisał(a):

  Na stronie Sagrady jest informacja, że remontują główną nawę. Czy w takim razie warto wejść do środka? Obawiam się, że zapłacę za bilet, żeby w środku oglądać rusztowania..

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Są tacy którzy przewidują, że Sagrada Familia nie przetrwa dziesiątek lat… 🙂 Więc może warto zobaczyć mimo to póki jeszcze stoi 🙂

 4. agnieszka napisał(a):

  Czy kupowany bilet jest czasowy? no wybierając bilet na godz 16 muszę być ile wcześniej w kolejce? płatność jest przez kartę kredytową czy debetową?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kolejki dla osób kupujących bilety online są niewielkie, więc 10 minut wcześniej powinno wystarczyć. Płatność zarówno kartą debetową, jak i kredytową.

 5. Edyta napisał(a):

  Chciałabym kupic bilet obejmujący wejście do bazyliki oraz na wieże, ale musze wybrać jedna albo na fasadzie Męki albo na fasadzie Narodzenia – czy moge wybrać obie. Jesli nie to która warto?
  Edyta

  1. Magda napisał(a):

   Mam ten sam problem, którą wieżę wybrać….

 6. Marcin napisał(a):

  Witam
  Czy kupując podstawowy bilet bez wjazdu windą na wieże istnieje możliwość wejścia po schodach na wieże ?
  Czy żeby zobaczyć wieże obowiązkowo należy wykupić droższy bilet z wjazdem windą ?
  Z góry dziękuję za informację.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   A czy jest możliwość zabookowania wież bez wjazdu windą?
   Nie wydaje mi się 🙂

 7. Beata napisał(a):

  Witam.
  Wybieram się z rodzinką w marcu do Barcelony. Zastanawiam się czy wtedy też będą takie kolejki?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Polecamy wcześniejszą rezerwację online lub przyjście w miarę wcześniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *